Fluks bezorgtYelocitas eerste nederlaag: 4-5 Guyt sterk tussen profs Docos nog niet uit gevarenzone BV Leiden overklast door koploper Gunco bi te et Stigter wint Alphen Noord Cross Jeugd Noordwijk blijft in de race Hoekstra snelste in surfronde Haarlemmermeer Leidse zwemmers op dreef in Nieuwkoop 3PORT £etdóc Qowumt MAANDAG 30 OKTOBER 1989 PAGINA eute CNVB zondag: Ronald de Rijk (Kickers '69) 9; Peter van der Star (NSV '46) 8; tans van Marwijk (DOCOS) F VaiAtteling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 10; Daan Nooteboom (KRV), Ben ,an Klaveren (Alphia) 7; Leen Baay (Alphia), Klaas Dekker (Sleutels), Leo Com- (Sleutels) 6. o Afdeling zondag: Marcel Groenendijk (Randstad Sport) 12; Marco van der Zon Randstad Sport), Fred van Haarlem (VTL) 8; Peter Kooien (Leidsche Boys), leste lichard Boot (VTL) 7. '^^Ragionale jeugd: Patrick Scheurwater (Noordwijk) 10; Bram Marbus (Noord- iSt dl Wjjk) 9; Tuan Nuygen (UVS), Richard Onstenk (UVS), Ernst Jan Schoneveld d (Noordwijk) ALPHEN AAN DEN RIJN Aart Stigter heeft de door de eigen AAV '36 georganiseerde Alphen Noord Cross gewon nen. De Alphense atleet legde de 8 kilometer af in een tijd van 25 minuten en 47 secon den. Stigter, die twee weken geleden de wereldtitel bij de politiekampioenschappen ver overde, had een ruime voor sprong op een viertal achter volgers, waarvan Eyob Mulder van Spark met 26.12 in de eindsprint de snelste was. Ra- chid Fadis (Spark) werd met 26.17 derde. De vierde stek in 26.22 minuten werd bereikt door R. van der Wildt (Pluto- neus), die daarmee tevens de snelste veteraan was. Bij de dames toonde Annet van Vel- thuizen (Spartaan) zich met de tijd van 10.20 minuten de beste over de 3 kilometer. In de niet alleen qua deelna me, maar ook qua niveau goed bezette cross werd Peter Rijns burger (Bataven) over vier ki lometer, na een felle eind sprint, met 12.30 minuten eer ste bij de jongens A. Spartaan loper Erik Bakker werd op drie seconden derde. Een eind sprint besliste ook de 1500 me ter bij de C-jongens. Bastiaan Heus (AAV '36) zegevierde in 5.32 minuten met slechts één seconde voorsprong op Bram Tijthof van het Leidse Hol- Bij indoorwedstrijden in de Haagse Houtrusthallen kwa men Holland-atleten tot uitste kende verrichtingen. Bij de jongens B legde Fabian Roy de 200 meter af in 23.09 seconden; een tijd die goed was voor een eerste plek. Roy werd met 7.1 seconden tweede op de 60 me ter sprint. Marian Kuilenburg was het snelste A-meisje op de 60 meter horden in 9.8 secon den. Een categorie jonger, meisjes B, reikte Bianca Ver- 'mond tot een derde plaats op de 200 meter in 27.8 seconden en werd Margriet Loos tweede bij het hoogspringen door 1.50 meter te halen. T FTTYffN Dp rethnverteeen- Tu/pp onals van Kees Marbus met de rust al op een 1-2 voc LEIDEN De regio vertegen- Twee goals van Kees Marbus woordigers in de eerste klasse en een treffer van Ernst Jan A van de landelijke jeugd Schoneveld bepaalden de Noordwijk, UVS en Rooden- J J A burg behaalden dit week einde enkele goede resultaten. einde enkele goeae resunaien. knappe punienaeinig icgcu Door de winst op RVC, volgt nummer twee AFC. Nadat de eindstand op 3-0. Roodenburg boekte een knappe puntendeling tegen A rr WoHot HP nummer twee Noordwijk kop loper Elinkwijk nog steeds op de voet. Alleen Quick Boys dolf het onderspit tegen lijst aanvoerder Elinkwijk. Noordwijk bewees opnieuw dat het aanspraak op de titel mag maken. De pupillen van trainer Ruud Brönng, die in de eerste helft niet tot scoren kwamen, hadden na de pauze geen onoverkomelijke proble men met het Rijswijkse RVC. Amsterdammers in het eerste part op 0-1 waren gekomen, scoorde Patrick Kamperveen na de thee 1-1. De gasten lie ten zich niet uit het veld slaan en stonden weer snel op voor sprong. Uiteindelijk was het wederom Kamperveen, die de Leidenaars een belangrijk punt bezorgde. tJVS pakte twee punten tegen UW. Het team van oefen- meester Fred Filippo stond met de rust al op een 1-2 voor sprong. Patrick Preuter en Ri chard Onstenk waren de doel puntenmakers. UW kwamm nog wel op 2-2, maar Preuter besliste het duel ten slotte in het voordeel van de Leide naars. Quick Boys moest de twee punten in Utrecht bij Elink wijk laten. Na een 2-0 achter stand scoorde Lenny van Rijn de enige tegengoal. De tegen vallende koploper tekende vanaf elf meter de beslissende treffer aan. Na afloop beaamde trainer Arjan van der Werf dat er meer in had gezeten als er beter met de kansen was omgesprongen. LEIDEN De korfbal- :lubs uit de Leidse regio uden hebben dit weekeinde de hee eerste veldhelft afgeslo ten. TOP, Fides Pacta, ^Zuiderkwartier, De Alge- piene en Velocitas hebben allemaal nog kampioens- Jjkansen, ook al leed de Lei laatste ploeg haar eerste nederlaag tegen streekge noot Fluks (4-5). Het He twaalftal uit Noordwijk ™®®3heeft echter net als Per- De Danaïden, Fiks, Crescendo en KNS onvol doende punten om de tweede veldhelft onbe zorgd tegemoet te blik ken. Direkt na rust besliste TOP het treffen met medekoploper Kinderdijk, omdat Karin Wes terbeek, Frank Nijenhuis en Aad Wiegerink de voorsprong van 1-3 tot 1-6 vergrootten. De Sassenheimers speelden de wedstrijd ontspannen uit en behaalden via Gerco Lange- laan, terug van een blessure, en opnieuw Wiegerink een af getekende 5-8 overwinning. Aanvankelijk had Pernix het initiatief tegen KVS, wat met goals van Janneke Mulder en Erika Velders onvoldoende in de score tot uitdrukking kwam (0-1 en 1-2). De derde aanval kon een uur lang in het geheel niet scoren (4-2), zodat de late treffer van Carla Kuipers een kostbare 5-3 nederlaag niet meer kon verhinderen. Fides Pacta zette in de laatste vijfentwintig minuten de wed strijd tegen Kwiek geheel naar haar hand door meer nauw keurigheid in haar opbouw en afwerking te steken. Mieke Selier (2), Wilma Neuteboom en René van der Vooren brachten goed opgezette aan vallen tot een succesvol einde, waardoor de bereikte 4-4 in een verdiende 8-4 zege werd omgezet. Voor De Danaïden en De Bermen waren de barre weersomstandigheden duide lijk teveel, want zij bleven let terlijk en figuurlijk op 4-4 ste ken. Heiko Locher bracht zijn ploeg eenmaal aan de leiding met 3-2, maar in de tweede helft moest een treffer van Hennie van der Top het gelijk spel redden. Slechts één veldgoal kon Fiks produceren tegen een evenmin imponerend Merwede, dat wel met 4-5 aan het langste eind trok. Hij kwam op naam van Sandra van Gelderen, want Theo Vreeken (2) en Nico van Weizen benutten strafworpen, daarmee de malaise in de aan val onderstrepend. Binnen dertig minuten kwam Crescendo tegen Thor (H) door goals van Mark (2) en Irene van Amsterdam, Debbie Blogg, Carolien van Noort en Henk Alberts van 1-3 (rust) op 7-3, hetgeen doorslaggevend was voor een 7-5 overwinning. KNS verzuimde na de 2-0 van Edwin Kooien en Hendrik van Ruyten Haarlem op grotere achterstand te zetten en was zo onfortuinlijk om in de slotmi nuut een strafworp tegen te krijgen, die de eindstand op 5- 5, zou bepalen. Zuiderkwartier nam revan che voor de nederlaag tegen Phoenix van vorige week en kwam via Annelies van der Blom, Erik van Lunteren, Aldo Spadon (allen tweemaal) en Martin Verhorik voor rust al op 7-3, waarna Miranda van der Zeeuw het enige wapenfeit van de tweede helft verzorgde: 8-3. De Algemene leek even het spoor bijster te raken door het harde tegenspel van Hou Stand en de warrige arbitrage en verspeelde een 1-3 voor sprong, maar Enrico (2) en Marco Mud en Brenda Vene- ma stelden na 4-4 met 4-8 als nog orde op zaken, zodat de gele kaart voor Alfred Lam- booy de enige tegenvaller bleef. Halverwege de tweede helft kwam Tempo door Marjan Wielinga, goed voor een hat trick, Marjan Fennema en Els Franke bij Vriendenschaar (B) van 5-4 op 5-7 en deze marge bleef tot het laatste fluitsignaal met 7-9 intact. De eerste aanval van Fluks leverde gelijk na de paalwisse- ling tegen Velocitas een tref fer op van Koos Passchier (1- 2). „Dat was een mooi mo ment, want we hebben nooit een goede eerste helft ge- Paul Robert Nugteren (Velocitas) schermt de bal af voor Hans Mertens (Fluks). spceld, maar nu waren we eens niet vier of vijf goals ach ter gekomen," verwoordde trainer Peter Nieuwenhuizen dc bevrijdende werking, die Mertens zetten de Noordwij- van deze geslaagde doorloop- kers vervolgens op 3-5 en de bal uitging. Jeanet Duindam, thuisclub, die vooral voor rust André Houwaart en Hans veel kansen verprutste, kon er FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN enkel een strafworp van Ro bert Schoof tegenover stellen, zodat de streekderby met een verrassende 4-5 score eindigde. LEIDEN Veldrijder René Guyt (Swift-Casba) reed gisteren een opge merkte wedstrijd in Oir- schot. Hij liet er meerdere profs achter zich en ein digde op de zevende plaats. Bij de liefhebbers en veteranen liep John Kuyvenhoven zijn zeven de zege mis door een lek ke band. Zich niets aantrekkend van de reputatie van profs als Frank van Bakel streed René Guyt in Oirschot lange tijd mee op het voorste plan. Het-eerste kwar tier handhaafde hij zich bij de beste vijf. De vermoeienissen van een veldrit in Aken, die hij zaterdag afsloot op de twaalfde plaats, eisten toen echter hun tol. Halfkoers viel de Swiftrenner terug naar de zesde plaats. Een positie die hij uiteindelijk nog moest afstaan aan Edward Kuiper. Als twee de amateur op de zevende plaats kon Guyt echter terug zien op een bevredigende pres tatie. Voor John Kuyvenhoven ver liep de koers bij de liefhebbers en veteranen minder succesvol dan gehoopt. Halfkoers viel de Leidenaar met een lekke band terug uit een kopgroepje van vijf man. Voordat hij over zijn reservefiets beschikte, waren zijn concurrenten al gevlogen. Dat hij toch nog tweede werd was te danken aan een knappe inhaalrace, die strandde op veertien seconden van win naar Dick Ariesen. Zaterdag won de Swiftrenner een regio nale veldrit in Sloten. Ellen Bakker bleef tegen Shot Wageningen ongeslagen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Dit weekein de kwamen weinig tafel- tennisteams in aktie. Al leen voor de dames eerste divisieteams van Docos en Avanti stond er een wed strijd op het programma. Docos verloor met 7-3 van Tempo Team uit Amster dam. Met dezelfde uitslag wonnen de dames van Avanti van Shot Wagenin gen. De Nederlandse tafeltennis- bond heeft er alles aan gedaan om de competitie spannender te maken. Van de zeven teams van deze eerste-divisiepoule degraderen er maar liefst drie rechtstreeks naar de tweede divisie. De kampioen van de poule moet eerst nog een pro motiewedstrijd spelen tegen de nummer één van de andere poule. Voor de winnaar van dat duel is een plaats gereser veerd in de eredivisie. Alleen voor Avanti dat niet meer kan promoveren of de graderen, staat er niets meer op het spel. Door met 7-3 van degradatiekandidaat Shot te winnen, bewezen de dames uit Hazerswoude een goede mid denmoter te zijn. Ellen en José Bakker sleepten samen alle punten binnen door Keen, De mon en Van Veen zowel in hun enkelspelen als in de dub bel te verslaan. Ook dit keer kon Annette Jansen niet tot winst kómen. Bij Docos kwam Tempo Team op bezoek. Beide teams hebben hard punten nodig. Want ter wijl Tempo Team met Scylla volop in de race is om het kampioensschap, strijdt Docos met Schimmert uit Limburg om de vierde en vijfde plaats. Een vijfde plaats betekent de graderen; een vierde plaats is voor Docos voldoende om er in te blijven. Tessa Bröcker, Petra Buitelaar en Marijn Ol den speelden sterk. Toch kon den ze niet meer dan drie pun ten bij hun totaal laten schrij ven. Alle drie wonnen ze van Katja Buis. Tegen Anja Hey- nen en Hanny de Koning kon den de Docosspeelsters het niet bolwerken. Vervelender dan dit verlies is het voor de dames van Docos dat concur rent Schimmert met maar liefst 9-1 van Kluis won. Veel zal afhangen van de wedstrijd Docos tegen Schimmert die aanstaande zaterdag in Leiden gespeeld wordt. BASKETBALLERS WEER MET BEIDE BENEN OP DE GROND LEIDEN Luba Leiden verloor in Rotterdam het belangrijke treffen met koploper Gunco. De net teruggekeerde Thomas Gussen kon zijn ploeg nog niet die impuls geven die het nodig had (110-82). In de eerste divisie A zette BVO in Alphen een op merkelijke uitslag neer. Het tot zaterdag ongesla gen Early Bird moest met 78-70 pas op de plaats ma ken. Luba Leiden heeft in Rotter dam vijf minuten lang de schijn kunnen ophouden een topploeg te zijn. Bij 13-12 viel het doek al voor Leiden, dat vooral door toedoen van Paul van Solm en Paul van Mare namens Gunco op ruime ach terstand werd gezet (28-15 en 42-21) Gunco hield Leiden ver van de basket en van afstand konden dit keer Van Weeren en Kemp het doel niet vinden. Ook de terugkeer van Thomas Gussen kon de ploeg van coach Rudi van Eijck niet in spireren. Zijn team schoot slechts 40% van de pogingen binnen, terwijl Gussen zelf nog veel meer pogingen nodig had om zijn negen punten (te gen 29%) te verzamelen. De Amerikaan die in Australië de nodige successen vierde, staat na zaterdag dus weer echt met beide benen op Nederlands grondgebied. Manager Halve maan vindt dat ook niet ver wonderlijk: „Die jongen heeft één keer meegetraind, ziet bo vendien veel nieuwe gezichten in de ploeg en dan kan je niet verwachten dat hij ons in zo'n wedstrijd er doorheen sleept. Gunco was gewoon te sterk". De Rotterdamse formatie be vestigde de woorden van Hal vemaan door na de rust (52-41) Leiden volledig weg te spelen. Alleen Minderhout (15 pun ten) en Erik Huybens (17 pun ten, 8 rebounds) onderscheid den zich positief in de Leidse malaise. De Rotterdamse aan valsgolven stopten pas in het eindsignaal. Het scorebord wees toen 110 punten aan voor Gunco, Leiden zette er 82 te genover. „Ik geloof niet dat wij ooit zoveel punten in één competitiewedstrijd tegen ons kregen", zei Halvemaan die vervolgens maar snel vooruit- bikte naar de wedstrijd van volgende week tegen Locomo tief. „Als we die winnen dan scoren we vier uit zeven en daarmee zijn wij voorlopig dik tevreden". In de eerste divisie A slikte BVO in één keer de hele slechte competitiestart weg door het nog ongeslagen Early Bird te verslaan. De Alphena- ren, die vorig jaar in de com petitie eveneens niet in de top meedraaiden, maar wel de rol van berendoder speelden (te gen Leiden onder andere), lij ken in het huidige competitie drama die rol opnieuw voor zich op te eisen. De ploeg uit Purmerend was zaterdag ten minste volslagen kansloos te gen een superieur BVO. Opvallend was dat alle Alphe- naren bij de les waren, waar door Ponsioen, op het moment dat hij ging wisselen, zijn team niet als een pudding ineen zag zakken. Integendeel, BVO bouwde ook in een andere dan de basissamenstelling de voor sprong uit. Met de rust was het verschil nog bescheiden, maar na de pauze, toen alle veters weer vast zaten, liepen de Al- phenaren gemakkelijk uit naar een voorsprong van maximaal 19 punten (68-49). Voor Ponsioen, die zijn team zonder problemen de wedstrijd op 78-70 zag afsluiten, bete kent de overwinning een be vestiging van de kracht van BVO: „Al eerder heb ik ge zegd dat in deze competitie ie dereen van iedereen kan win nen. De krachtsverschillen zijn niet echt groot". Voor de stand op de ranglijst betekent de winst dat BVO de laatste plaats overdoet aan ASVU. De Amstelveners ver loren kansloos in en tegen Lei derdorp (90-64 rust 37-28). Leiderdorp maakte goed ge bruik van de fast-break. De van een blessure herstelde Martin Hoogendoorn liep daarin 32 punten bij elkaar. Leiderdorp deelt nu de tweede plaats met RZ en staat op twee punten van Early Bird. Coach Samson relativeert die positie: „Ik denk dat we van iedereen kunnen winnen. Of we con stant kunnen blijven preste ren, dat is voor mij de grote vraag. Als we deze vorm kun nen handhaven, hoeven we voor niemand bang te zijn". In de dames eredivisie kreeg Grasshoppers de pen op de neus van Festo BVV. In Voor burg was het met name Annet Keur die de Katwijkse ploeg haar hielen liet zien. Festo won gedecideerd met 65-50. In de eerste divisie B won Lis- se in Berlicum van het zwak ke Springfield (80-95). In de damespromotiedivisie kreeg Lisse de tweede neder laag op rij te verwerken. Akri- des was in Lisse te sterk. Via 27-42 met de rust werd het uit eindelijk 63-79. Coach Lapidi- ar geneert zich geenszins daar voor: „Cheetah en Akrides zijn verreweg de sterkste ploegen in deze klasse. Het kost ge woon teveel kracht om het lengte-overwicht van de te genstander goed te maken" Lisse staat nu derde op vier punten van Cheetah en twee punten van Akrides. De* dames van MSV Noord wijk zouden graag willen rui len met Lisse. MSV staat op een gedeelde laatste plaats, sa men met BOB en Landslake Lions. Zaterdag verloren de Noordwijksen van DAS. Ook in eigen huis kon MSV niet overtuigen. Kort voor tijd kwam de formatie van de ge plaagde coach Frans Nelisse nog wel goed terug (72-75), maar DAS liet zich de winst niet meer afpakken. Eindstand 72-80). In de eerste klasse Rayon blij ven de heren van MSV ook na zes wedstrijden op de nul. Het bezoekende Shooters uit Spa kenburg pakte weliswaar de punten via 40-49 en 67-101, het enthousiasme in het spel van de Noordwijkers was er nog niet minder om. Blijft de vraag wat het eerste weg is: dat en thousiasme of de nul. LISSERBROEK De vijfde surfronde van de Haarlemmermeer leverde gisteren een overwinning op voor de Fries Alexan der Hoeksta. De plankzei ler uit Tietjerk legde de zestig kilometer rond de polder af in 7 uur en 45 minuten. Slechts drie van de dertien gestarte wed strijdsurfers haalden ove rigens de eindstreep. Be halve winnaar Hoekstra waren dit Maarten Sikke- ma uit Bathem en Hille- gömmer Jörgen Schrier, die respectievelijk drie kwartier en ruim ander half uur achter de win naar finishten. Stonden vorig jaar de surfers bij gebrek aan wind op een traag voortdobberende plank, gisteren teisterden regen en windkracht 8 de deelnemers. De barre weersomstandighe den leverden spectaculaire beelden op, maar waren wel van invloed op de grootte van het deelnemersveld. Volgens ■de organisatie zou bij beter weer ongeveer het dubbele aantal surfers aan de start in Lisserbroek verschenen zijn. Nu waren het er in totaal vijf tig- Naast de dertien wedstrijdsur fers kwamen er bij de ronde over zestig kilometer zeven tien recreanten aan de start. Een viertal haalde de eind streep. Eerste werd Dick Hoeksta uit Tietjerk, tweede Robin van Baarle uit Delft en derde Tom Vessel uit Nijme gen. Twintig recreanten kozen voor een halve ronde Haar lemmermeer en gingen in Badhoevedorp van start. Geen van hen haalde Lisserbroek. NIEUWKOOP De Leidse zwemverenigingen De Zijl/LGB en LZ 1886 waren afgelopen zaterdag beide aanwezig bij de Speedowedstrijden in Nieuwkoop. Leden van de clubs kwamen tot aan sprekende resultaten. Voor velen was eremetaal weggelegd. Op de 100 meter schoolslag pakte Simone van Duijvenbo- de goud in 1.47.1. In dezelfde leeftijdscategorie en op dezelf de afstand zwom Jeroen de Keijzer eveneens naar de eer ste plaats in een tijd van 1.46.7. Op de 200 meter wisselslag vestigde Natasja Sierag een uitstekende tijd. Ze werd eer ste in 2.48.3. Clubgenote Rosan Bakker volgde op respectabele afstand en tikte als tweede aan in 3.09.3. Op de 200 meter wisselslag bij de jongens stond Tom Onder water op het hoogste schavot. Onderwaters tijd was 3.01.5, zijn clubgenoot Stefan van Ie- terson werd in 3.07.0 derde. Op de sprintafstand 50 meter vrij scoorde Ingeborg Hoeks een snelle 43.8. Verder was er winst voor Anne de Haas, die op de 200 meter rugslag 1.30.2 zwom. Van de De Zijl-ploeg deed met name Micha Prins van zich spreken. Prins pakte twee keer het zilver. Op de 100 me ter vrii tikte hij aan in 1.10.9 en op de 400 meter vrij was hij goed voor een 5.20.0. Bij de meisjes werd Alexandra On derwater derde op de 100 me ter vrije slag in 1.28.8. Fatma Memisoglu tenslotte, liet de klokken stilstaan op 3.13.1 op de 200 meter wisselslag.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17