en FC Groningen Zorgen voor PSV sport Fraaie reiswekker Fans brengen NAC weer in diskrediet VANDAAG Pettersson bijna terug Leen van der Weel eerste door burgerrechter beboete voetballer Israel tijdelijk in de Europese atletiek Telefoon (voor controle bezc rjting) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 i: Stuur als dank de reiswekker naar Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - n I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. Ceidóe Souocwit j MAANDAG 30 OKTOBER 1989 PAGINA 11 Afscheid Longo met wereldrecord MOSKOU Jeannie Longo heeft het wielrennen vaarwel gezegd met een wereldrecord. Op de overdekte wielerbaan van Moskou reed de Franse wereldkampioene in een uur 45,016 kilometer. Bijna driehonderd meter meer dan haar oude record, dat sinds 7 november 1986 (Greno ble) op 44,718 kilometer stond. Met het uur-record in Moskou sloot Longo een uiterst succes volle maand af. Eerder had ze op de olympische piste in Mexico in de buitenlucht de beste prestaties neergezet op de 3, 5, 10 en 20 kilometer. Yriesekoop waardevol voor Italiaanse club BUDAPEST Bettine Vriesekoop heeft het Italiaanse Victoria Ragusa naar de derde ronde in het Europa Cup II toernooi geloodst. De Hazerswoudse had met drie winstpartijen een belangrijk aandeel in de over winning van 5-2 in de uitwedstrijd op de Hongaarse vertegenwoordiger Kanisza Butoh. De resterende pun ten kwamen op naam van de Italiaanse kampioene Zampini. Donda bleef zonder zege. Bij de Hongaarse ploeg was oud-international Gabriella Szabo goed voor twee overwinningen. Vriesekoop tekende aan het be gin van dit seizoen een contract van een jaar bij Ragu sa. Ze speelt voor de Siciliaanse club in de Italiaanse competitie en het Europese bekertoernooi. Wekelijks vliegt ze op donderdag naar Italië en keert zondag of maandag terug. Eigenlijk had ze na het olympisch toernooi in Seoul, waar ze zevende werd, haar loop baan beëindigd. De verbintenis met Ragusa beschouwt ze als een leuk betaalde vorm van aftrainen. Vierde nederlaag AC Milan Boerebach wijst PSV de weg Geen champagne j na triomf Oakland 1 A's IV ambay raakt icentie kwijt EXICO-STAD De voor- alige formule 1 coureur Pa ck Tambay is zijn licentie rijt. De Fransman drukte za- rdag tijdens de afsluitende lining van de wereldtitel- ijd prototypes de Zwitser lamin van de baan. De Por ie van de Zwitser lag er op it Hermanos Rodriguez-cir- it van Mexico-Stad total-loss de coureur stapte er met kkende knieën ongedeerd De autosportfederatie [SA greep direct in. De licen- van Tambay werd inge- ikken en de Fransman werd >n boete opgelegd van 35.000 Iden. Vakantie Alain Prost viert lekker vakantie in Australië, waar de zomer aanbreekt. De Fransman, die vorig weekeinde de wereldtitel voorlopig veroverde en wacht op de uitspraak van de behandeling van een protest van stalgenoot Ayrton Senna, rijdt komend weekeinde in de laatste grand prix, die van Brisbane. FOTO: AFP VROUWEN MOGEN GAAN HINKSTAPSPRINGEN AMSTERDAM Bij de Europese indoortitel- strijd atletiek op 3 en 4 maart 1990 zal het hink- stapspringen voor vrouwen op het programma staan, zij het nog als een demonstratie nummer. Vanaf 1 januari 1991 komt het hinkstapspringen voor vrouwen officieel op het wedstrijdprogram ma. Vanaf die datum zullen ook wereld- en Euro pese records worden erkend. De EAA neemt het nummer voor de strijd om de Europese bekers pas in 1993 op het programma. Zweed zwemt in etmaal 100 km LINKOPING De zeventienjarige Zweedse zwemmer Anders Forvass heeft in Linköping een geslaagde aanval gedaan op het 24-uursrecord. Hij ging zaterdagmiddag te water en werd er een dag later na 101,9 kilometer te hebben afgelegd weer uitgevist. Het wereldrecord stond met 96,7 kilometer op naam van de Australiër Evan Barry. Quick Boys j m speeltmetFC |l% Lisse:5-1 IV UVSpoetst ja blazoenop bij h Unitas:0-1 IV we de veiligheidsmaatregelen aanzienlijk verscherpt. Tegen dit soort incidenten valt helaas weinig te doen". Paraplu Bij FC Utrecht ontstond ook een incidentje. Gistermiddag, zes minuten voor het einde van het duel met FC Twente (1-2), wierp een toeschouwer achter het Twentese doel een paraplu naar doelman De Ko ning. Arbiter Van Vliet liet gisteravond weten het voorval te zullen rapporteren bij de tuchtcommissie. De doelverde- diger, die niet werd geraakt werd, wachtte in de ogen van de paraplugooier te lang met de spelhervatting. De Koning stond met zijn handen in zijn zij op de bal die in de tribune was verdwenen te wachten, terwijl een reservebal gereed lag. Heren Leyton verliezen aansluiting met de top Fluks bezorgt Velocitaseerste nederlaag: 4-5 Europacupduel tegen Wakefield een veredeld oefenpartijtje AZC en De Zijl slaan dubbelslag Lendl op jacht j A naar tweede gouden racket IV Zand op ijs kinderziekte op j i overkapte baan |/1 Uithof H Tegenstander van Tuur ziek WAALWIJK Trainer Guus Hiddink van PSV wil woensdagavond Steaua Bukarest anders aanpakken dan een kleine twee weken ge leden in de Roemeense hoofdstad. Dat is trou wens nodig. De speel wijze wordt ook anders dan gisteren in Waal wijk tegen RKC. De goede plannen kunnen echter worden gedwars boomd door de blessu res. Vanenburg is zeker uitgeschakeld. Romario kreeg kort voor het weekeinde last van maagklachten, Nielsen is nog steeds geremd door de enkelblessure, die hij opliep in de lan- denwedstrijd tegen de Roemenen. „Wij hebben", vertelde Hid dink, „de plannen klaar, i maar de uitvoering is na tuurlijk afhankelijk van de blessures. Het zal in de ko mende dagen blijken. Ver moedelijk is het pas kort voor de wedstrijd zeker of Nielsen al dan niët kan spe len. Kalusha heeft tegen RKC een spierblessure in het dijbeen opgelopen". „In Bukarest", aldus Hid dink, „is de wedstrijd door Steaua gespeeld. Dat moet dus anders. Wij zullen woensdag in de tweede wedstrijd iets moeten doen, dat is duidelijk. Wij zullen veel scherper moeten zijn dan in de laatste drie wed strijden, wij zullen tevens de angels bij Steaua eruit moeten trekken". Hiddink wilde niet ingaan op het hoe (dit keer wel een vaste bewaker van Hagi?) van zijn plannen, het waar om behoefde hij niet uit te leggen. „Het eerste deel van de wedstrijd tegen RKC kan niet als maatstaf wor den genomen. Het laatste part wel. Toen was er in elk geval weer kracht in de duels. Indien je zo speelt als wij in het begin hebben ge daan, moet je ook tegen RKC in het centrum van de aanval een man hebben, die zeer balvaardig is". Roma rio dus. Het kan nauwelijks anders dan dat Hiddink een aan- valscentrum voor ogen staat met Romario en Kieft en vrijwel zeker -Povlsen op de vleugel. Het experiment met vier aanvallers is niet nóg een herhaling waard, want Europees gelden nu eenmaal andere normen dan in Nederlandse compe titiewedstrijden tegen mid denmoters. Zou Nielsen kunnen spelen, dan staan ook de laatste vier voor woensdagavond (Gerets, Koot, Nielsen en Heintze) vast en voor het middenveld blijven dan lo gischerwijze over: Van Aer ie, Lerby en Linskens of Boerebach. Boerebach solli citeerde gistermiddag na drukkelijk naar en plaats in het elftal, zelfs als er geen blessures zouden zijn, die Hiddinks keuzemogelijkhe den beperken. Ook zorgen FC Groningen vertrekt met veel zorgen richting Belgra do, waar woensdag de Euro pa Cupontmoeting tegen Partizan wacht. Afgaande op de generale tegen NEC behoeft trainer Hans Wes terhof zich geen illussies te maken. De povere Nijmeeg se formatie hield de thuis club gemakkelijk op 1-1. Bij FC Groningen ontbrak de met zijn rug tobbende Meij er. Hij is woensdag wel be schikbaar. Over verdediger Koevermans bestaan meer twijfels. De centrale verde diger, die thuis tegen Parti zan een belangrijke rol speelde, ging tegen de Nij- megenaren door zijn rug. Na de gelijkmaker gisteren tegen NEC stonden de Gro ningers te schutteren als een stel pupillen. „Toen was het over en sluiten," sprak een zichtbaar teleurgestelde trainer Hans Westerhof. De trainer maakte voor het eerst dit seizoen een ietwat aangeslagen indruk. „Vier maal op rij thuis gelijk spe len kan geen toeval meer zijn," aldus Westerhof. „We moeten de hand in eigen boezem steken." De oefenmeester was vooral teleurgesteld in de mentali teit van zijn pupillen. „Na de 1-1 konden we niet de veerkracht opbrengen om door te gaan. En dat baart me de meeste zorgen met het oog op de wedstrijd te gen Partizan. We zitten niet in zak en as, maar de pro blemen worden wel groter". Westerhof zal in de komen de dagen veel praatwerk moeten verrichten om de rijen weer te sluiten. DEN HAAG De Engelse zwaarvedergewicht Tony Dore, die vanavond in Hout- rust de tegenstander zou zijn van Regilio Tuur bij zijn eerste optreden in Nederland als boksprof, heeft zich terugge trokken. Dore, die tien partijen op zijn naam heeft staan, meldde zich bij de Zandvoortse promotor Henk Ruhling met griep af. Als vervanger is de Fransman Pierre Conan gecontracteerd. Conan, die drie kilo zwaarder is dan Tuur, die 59 kilogram op de schaal brengt, heeft vier wedstrijden gebokst als prof. De eerste partij eindigde onbe slist, de tweede verloor hij op punten. De Fransman won de laatste twee, eveneens op pun ten. Regilio Tuur heeft vanavond weer een andere opponent in Houtrust. FOTO: MILAN KONVALINKA Gijs Steinman overhandigt overhandigt scheidsrechter Van Vliet de op het veld geworpen paraplu. FOTO: ANP PARAPLUGOOIER ACTIEF BIJ FC UTRECHT HAARLEM De rentree van Stefan Pettersson, spits van Ajax, is aanstaande. Technisch directeur Leo Beenhakker hoopt de aanvaller morgen in de wedstrijd van het reserve- team tegen FC Utrecht te la ten spelen. De Zweed, wegens een knieblessure lang uit de roulatie, komt waarschijnlijk het laatste halve uur in actie. Beenhakker heeft vandaag een gesprek met Richard Witschge. De linkermidden velder deed in de wedstrijd te gen Haarlem niet mee. „Ik ge loof dat hij nog in Frankrijk zit", zei Beenhakker, die ove rigens geen enkele intentie heeft de speler definitief op een zijspoor te zetten. Witschge werd vorige week dinsdag door Beenbakker ge passeerd voor de oefenwed strijd tegen St. Etienne. De middenvelder trok zich dit zeer aan, omdat zijn broer Rob bij de Franse club speelt. Beenhakker wilde geen details geven over de oorzaak van het conflict. Vangbal Ondanks deze spectaculaire vangbal van eerste-honkman Will Clark van de San Francisco Giants, die bij zijn qeslaagde catach, over de balustrade en tussen de toeschouwers tuimelt, verloor zijn ploeg afgelopen weekeinde ook de derde en vierde wedstrijd voor de World Series honkbal van de Oakland Athletics, dat daarmee de „wereldtitel" in de wacht sleepte. Lansink blijft goed presteren STUTTGART Jos Lansink blijft met zijn klassepaard Fe- lix constant presteren. De nummer drie van de Europese titelstrijd in Rotterdam was gisteren in de Grote Prijs van Stuttgart opnieuw goed voor de derde plaats. De Twente naar maakte in de barrage één springfout, net als de Oosten rijker Thomas Frühmann, die echter beduidend sneller was met Grandeur (31,55 tegen 34,50 seconden). Grote win naar was echter Ian Millar met Big Ben. De tweevoudige houder van de wereldbeker uit Canada was de enige deel nemer die in het slotrondje zonder fouten bleef. Het lever de hem een priis op van onge veer 50.000 gulden. Tijdens het CSIO van Washington werd de Nederlandse amazone Jen- ?1< ny Zoer gedeeld vijfde in de puissance, een onderdeel, dat SI in Europa tegenwoordig veelal door de Masters is vervangen. -I Ze kwam met haar paard Ar- gamendon over de muur van 1,82 meter. Winnaars werden de Amerikanen Chris Kappler en Margie Goldstein, die met respectievelijk Waldkanzler en Daydream over 2,13 meter kwamen. BREDA De supporters van NAC blijven dit sei zoen hun club in diskre diet brengen. Na eerdere ongeregeldheden tijdens de wedstrijden tegen VVV en De Graafschap werd er zaterdagavond in Breda in het duel (1-1) met Excel sior een bierglas het veld opgegooid. De dader werd niet gegrepen. Scheidsrechter Lammers uit Zuidland staakte de wedstrijd in de 65e minuut onmiddellijk. Toen bleek dat het glas nie mand had geraakt en boven dien „heel" was gebleven, her vatte de arbiter na één minuut de krachtmeting. Lammers heeft in zijn wedstrijdrapport melding gemaakt van het inci dent. De tuchtcommissie van de KNVB zal zich nu over deze zaak moeten uitspreken. Mocht NAC opnieuw in staat van beschuldiging worden ge steld, kan dat verstrekkende gevolgen voor de Bredase club hebben. Naar aanleiding van de rellen in de wedstrijden tegen VVV en De Graafschap schorste de tuchtcommissie NAC voor waardelijk tot het spelen van één thuiswedstrijd zonder pu bliek. De straf wordt pas ten uitvoer gebracht als de Bra bantse aanhangers zich binnen één jaar weer misdragen. Dat lijkt dus nu het geval. „We wachten de uitspraak van de tuchtcommissie lijdzaam af", sprak technisch directeur Hans Verèl gelaten. „In spor tief opzicht zijn we goed bezig, maar dit soort incidenten wer pen een schaduw over onze prima prestaties. Sinds de wedstrijd tegen VVV hebben ALKMAAR De Alkmaarse politie-rechter Geleijnse heeft Leen van der Weel, spits van eerste-divisieclub DS'79, een boete van duizend gulden op gelegd, wegens mishandeling met lichamelijk letsel tot ge volg. Het is de eerste keer, dat een voetballer wegens strafba re feiten op het veld door de burgerrechter wordt veroor deeld. De Rotterdammer raakte op 3 december 1988 in de wedstrijd tegen AZ met doelman Wer ner Kooistra in een vechtpartij gewikkeld. De Alkmaarder liep daarbij een hersenschud ding op. Hij verbleef vijf da gen in een ziekenhuis en kon twee weken niet werken. Kooistra had na de wedstrijd bij de Alkmaarse politie een klacht wegens mishandeling ingediend. Op basis van televisiebeelden en getuige-verklaringen schorste de tuchtcommissie van de KNVB Van der Weel voor acht wedstrijden. In ho ger beroep werd de spits ech ter wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Tegen de uit spraak van de burgerrechter zal Van der Weel op advies van zijn raadsman Severijn geen beroep aantekenen. De officier van justitie Jitta had één maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist. Mike Tyson eerst tegen James Douglas TOKYO De Amerikaan Mike Tyson bokst op 12 febru ari in Tokyo tegen zijn landge noot James Douglas. De we reldkampioen zwaargewicht moest onlangs afzeggen voor een gevecht in Canada tegen Donovan Ruddock, omdat hij pijn in de borst had. Kort na Tokyo krijgt Ruddock zijn kans. Carla Beurskens tweede in Chicago CHICAGO Carla Beurskens (37) is gisteren in de twaalfde editie van de marathon van Chicago als tweede geëindigd met een tijd net boven de twee en een half uur: 2.30.24. De tien jaar jongere Amerikaanse Lisa Larsen-Weidenbach won (opnieuw) in 2.28.15. Bij de mannen zegevierde een debu tant op de marathon, de Brit Paul Davies-Hale. AMSTERDAM Het congres, van de Europese Atletiek As sociatie (EAA) heeft zaterdag tijdens zijn bijeenkomst in Amsterdam, in navolging van enkele andere sportbonden, besloten Israel toe te laten tot haar kampioenschappen en bekerwedstrijden Het congres nam deze stap, mede op aanbeveling van de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF). Israel wordt echter slechts tijdelijk toegelaten en is geen officieel lid van de EAA. Zodra Israel in Azië in de sport geen uit zonderingspositie meer in neemt, keert het organisato risch terug tot dat werelddeel. „Met het besluit is de Israëli sche atletiek verlost uit een isolement dat reeds vijftien jaar duurt", vertelde Carl- Olav Homen, de voorzitter van de EAA zaterdag op een persconferentie. „Israëlische atleten zijn vanaf 1 januari ge rechtigd deel te nemen aan alle Europese wedstrijden. Bij officiële kampioenschappen krijgen zij wel een prijs, maar mogen niet de titel van Euro pees kampioen voeren. De kosten die aan het deelnemen van Israeli verbonden zijn, ko men in geen geval voor reke ning van het organiserende land". Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11