Regilio Tuur in alle opzichten nu sterker Ivan Lendl wil Roland Garros laten schieten Amateurvoetballer verliest kort geding FC Den Haag redelijk tevreden weg uit Zeist i&oede uitgangspositie 'basketballers Den Helder SPORT CcidócSowicvnt VRIJDAG 27 OKTOBER 1989 PAGINA 9 ANTWERPEN Tierend en gooiend met zijn racket heeft Ivan Lendl zich gis teren naar de kwartfina les van het ECC-tennis- toernooi in Antwerpen ge slagen. De Tsjechoslowaak werd in de eerste twee sets bij vlagen wegge speeld door de Rus Andrei Tsjesnokov. Pas in de derde stelde hij orde op zaken: 7-5, 0-6, 6-2. „Idi oot", aldus kwalificeerde Lendl zichzelf bij herhaling. „Ik speelde de verkeerde sla gen op de verkeerde tijden", deed hij na afloop aan zelfbe klag. „Dat gebeurt wel eens. Ik denk dat het maken heeft sportuitslagen BASKETBAL Heren, Europa Cup 1, achtste fina les: Den Helder (Ned)-Mechelen (Bel) 99-70. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Dutch Dakota (H. Schoonhoven) 2.40,7 - 1.24,6, 2. Chan Williams, 3. Cherokee. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 1,60, kop pel 2,40, trio 8,30. 2e koers, 1900 m: 1. Celina van Barke (E. Kruis) 2.36,8 - 1.22,5, 2. Due van de Lente, 3. Detorpedo Juweel. Toto: winnend 10,10, plaats 3,20 1,60, kop- met het feit dat ik mentaal moe ben na het afwerken van zo veel wedstrijden". Lendl won weliswaar de eerste reeks met 7-5, maar verloor de twee de met 6-0. Tsjesnokov, verlie zend finalist van vorig jaar, bewees zijn progressie op snel le banen. Het ging uitstekend met het opslag-volleyspel van de Rus, wat niet gezegd kon worden van Lendl. De num mer één van de wereld vindt zichzelf nog lang niet goed ge noeg voor de snelle onder grond. Hij liet zelfs weten vol gend jaar het „langzame" toer nooi om de open Franse kam pioenschappen op Roland Gar ros in Parijs te laten schieten. Lendl wil zich helemaal voor bereiden op Wimbledon, het pel 13,90, trio 202,90. 3e koers, 2600 m: 1. Cedam D (MeJ. K. de Glee) 3.36,3 - 1.23,2, 2. Blits Hope, 3. Christ Renka. Toto: winnend 1,30, plaats 1,30 1,50, koppel 3,10, trio 7,70. 4e koers, 1609 m: 1. Abba's Narfeg (Ao. de Wrede) 2.09,1 - 1.20,2, 2. Another Evento, 3. Clip Parade. Toto: winnend 2,20, plaats 1,20 1,60 1,30, koppel 10,00, trio 48,50. 5e koers, 1900 m: 1. Daisy Pride (A. de Wrede) 2.39,4 - 1.23,9, 2. Corry Belwln, 3. Don Corleone, 4. Danmark S. Niet gestart: Zingara John. Toto: winnend 4,80, plaats 1,60 4,00 1,80, koppel 71,60, trio 436,10, kwartet 1246,80. 6e koers, 2240 m: 1. Wierting (A. Mol- lema) 3.04,9 - 1.22,5, 2. Zarlnda Nar feg, 3. Akka Tonnawerd. Toto: win nend 9,50, plaats 4,80 4,40, koppel 37,60, trio 424,60. 7e koers, 2240 m: 1. Arjen Steenwljk enige Grand-Slamtoernooi dat ontbreekt op zijn erelijst. Ook de evenementen op gravel van Monte Carlo en Rome moeten het in 1990 zonder zijn aanwe zigheid doen. John McEnroe had het bij zijn eerste optreden in het presti- (T. Smeding) 3.00,1 - 1.20,4, 2. Ylva Teb, 3. Taxcoh A. Toto: winnend 3,20, plaats 2,10 7,30, kopel 60,60, trio 294,90. 8e koers, 1900 m: 1. Zorba ter Lune (C. Kamminga) 2.33,1 - 1.20,6, 2. Anna Aldorp, 3. Birmana B, 4. Anfield Road. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70 4,60 2,80, koppel 55,60, trio 704,90, kwartet niet geraden. 9e koers, 1609 m: 1. Clasien West- land (A. Rozema) 2.08,8 - 1.20,0, 2. Ambroslus, 3. Boogie Rumelaar. Niet gestart: Concorde B. Toto: winnend 3,70, plaats 3,00 4,50, koppel 101,10, trio 421,30. W-5: 4-9-6-4-7. Niet geraden. Omzet totalisator: 152.835,00. CSI in Stuttgart Klasse S, tabel A: 1. Godignon (Fra) Prince 0 strafpunten, 52,02 secon den, 2. Robert (Fra) Olban 0-52,24, 3. Broome (Gbr) Countryman 0-55,24, 4. gieuze toernooi evenmin ge makkelijk. De Amerikaan won in de derde en beslissende set met 8-6 van Fransman Henri Leconte. Miloslav Mecir had eveneens drie sets nodig tegen Aaron Krickstein: 7-5, 0- 6, 6-2. Melliger (Zwi) Porter 0-55,98, 5. Lan- sink (Ned) Lady Diamond 0-56,20. TAFELTENNIS Superliga: Engeland-Nederland 3-4 (Cooke-Heister 21-17, 21-15; Prean- Haldan 21-15, 18-21, 21-12; Lomas- Kloppenburg 14-21, 12-21; Cooke- /Prean-Bakker/Haldan 11-21, 9-21; Gordon/Prean-Kloppenburg/Bakker 17-21, 18-21; Cooke-Haldan 16-21, 14-21; Prean-Heistpr 21-12, 21-19). TENNIS ECC-toernooi in Antwerpen Herenenkelspel, 2e ronde: Lendl (Tsj>-Tsjesnokov (Sov) 7-5, 0-6, 6-2; Mecir (Tsj>-Krickstein (Vst) 5-7, 7-6, 6-0; McEnroe (Vstj-Leconte (Fra) 6-1, 3-6, 8-6; Chang (Vst}-Gomez (Ecu) 6- 1, 6-3. Toernooi in Frankfurt Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.45 uur: TROS Sport café. Veronique, 18.50 uur: Match. België Nederlands 2, 20.00 uur: Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 19.00 uur Auto- en mo torsport. Eurosport, 18.00 uur: Motor sport. Eurosport, 19.00 uur: Atletiek. Eurosport, 20.00 uur: Tennis. Eurosport, 22.00 uur: Golf. MORGEN Eurosport, 00.00 uur: Honkbal. Super Channel, 03.30 en 05.00 uur: Italiaanse sport. Longontsteking velt Mike Tyson EDMONTON Het voor volgende maand vastgestelde gevecht in Edmonton om de wereld titel boksen in het zwaar gewicht tussen Mike Ty son en Donovan Rud dock is tot volgend jaar uitgesteld. Titelverdediger Tyson is geveld door een longont steking. Volgens de me dici duurt het minstens vier weken voordat de wereldkampioen weer kan beginnen te trainen. Spoedoperatie Britse bokser LONDEN De Britse bokser Rod Douglas heeft gisteren een spoed operatie aan de hersenen ondergaan. Douglas werd woensdag nacht naar het zieken huis overgebracht, nadat hij in de negende ronde van een gevecht om de nationale titel in het middengewicht tegen Herol Graham twee keer was neergegaan. De scheidsrechter staakte het gevecht bij de tweede knock down. De 25-jarige Douglas, vader van drie kinden, leverde zijn veertiende gevecht als beroepsbokser. Na het gestaakte gevecht wekte hij in de kleedkamer de indruk snel op te knap pen. Hij was in staat te genover journalisten commentaar te leveren op zijn nederlaag. Enige uren later ging het zo slecht met hem dat hij met spoed naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Tweede zege tafeltennisploeg SHEFFIELD De Nederlandse tafeltennisploeg heeft in de derde wedstrijd in de superliga de tweede zege geboekt. In Sheffield werd Engeland met 4-3 teruggewezen. Het team van coach Jan Vlieg liep tegen een achterstand van 2-0 op door nederlagen in het herenenkelspel van Danny Heis ter en Paul Haldan. De beste Nederlandse dame, Mirjam Kloppenburg, veroverde het eerste punt door van Lisa Lomas te winnen. Gerard Bakker junior speelde met Haldan de Britten Cooke en Prean van tafel: 21-11, 21-9. Vlieg liet Bakker daarop staan in het volgende (gemengd) dubbel spel. Met Kloppenburg won hij ook van het koppel Gordon/Prean. In de zesde partij zorgde Haldan voor het beslissende punt door gemakkelijk van Alan Cooke te winnen. Na het verlies tegen Tsjechoslowakije en de overwinningen op Zweden en Engeland, wacht Nederland nu op 12 december de uitwedstrijd tegen de nog ongeslagen Westduit sers. World Series hervat Will Clark, eerste- •honkman van de San Francisco Giants, in actie tijdens de trai ning in een nu nog leeg Candlestick Park stadion. Vannacht zul len de tribunes weer gevuld zijn met enkele tienduizenden honk- bal-fans. Na tien da gen uitstel in verband met de aardbevings ramp in Californië, worden de World Se ries hervat. De stand tussen Giants en de Oakland A's is 1-1. FOTO: AP DEN HAAG De Haagse amateurvoetballer Alla- din moet zeker nog een jaar vanaf de zijlijn toekij ken. Vanmorgen besliste de president van de Haagse rechtbank mr. R. Portheine in zijn nadeel in het kort geding dat Alladin tegen de KNVB had aangespannen. De tuchtcommissie van de KNVB had Alladin in september 1988 voor twee jaar geschorst omdat hij tijdens een wedstrijd tussen twee Surinaamse se lecties een scheidsrechter zou hebben gemoles teerd. Omdat de politierechter Alladin in eerste in stantie wegens tegenstrijdige verklaringen had vrijgesproken, hoopte Alladin met deze uitspraak in de hand ook de KNVB-straf te kunnen wijzigen. De KNVB bleef echter volhouden dat het straf recht geheel anders is dan het verenigingsrecht dal de bond hanteert. Van der Gijp zegt Haarlem af HAARLEM René,van der Gijp, die bij het Zwit serse Aarau overbodig is, wil niet ingaan op het verzoek van Haarlem om het seizoen op huurbasis bij de eredivisieclub af te maken. Haarlem had Van der Gijp zondag willen laten debuteren in de thuis wedstrijd tegen Ajax. „Ik wil naar een club die me na verloop van tijd kan kopen, anders schiet ik er weinig mee op", aldus Van der Gijp. DEN HAAG De af vaardiging van FC Den Haag die gisteravond op het matje moest komen bij de KNVB is vannacht re delijk tevreden uit Zeist, teruggekeerd. Het ziet er naar uit dat de arbitrage commissie FC Den Haag verplicht tot het betalen van een transfersom (2,5 ton) voor Danny Hoek man aan Roda JC. Maar bij de tuchtcommissie maakten de Hagenaars een goede beurt in de ver dediging tegen de aan klacht van de KNVB en vond men begrip voor het plan Feyenoord-FC Den Haag rechtstreeks op tele visie uit te zenden. FC Den Haag verwacht dat de arbitrage-commissie binnen kort zal beslissen dat voor Hoekman 250.000 gulden naar Roda moet worden betaald, omdat gisteravond in Zeist on geopende bewijsstukken op ta- Herenenkelspel, achtste finales: Nijssen (Ned)-Annacone (Vst) 1-6, 6- 3, 7-6. Portugese Masters Herenenkelspel, kwartfinales: Sie- merink (Ned>-Bendtsen (Den) 7-5, 6- VOETBAL Zuidmaerikaanse Super Cup, 2e ronde: Cruzeiro (Bra)-Argentinos Ju niors (Arg) 1-1; Estudlantes (Arg)- Gremio (Bra) 1-0. Portugese Super Cup, 1e wedstrijd: Benfica-Belenenses 2-0. Vriendschappelijke interland: Trini dad en Tobago-Finland 2-0. VOLLEYBAL Dames eredivisie: Longa '59-Dyna- mo 3-0. Heren eredivisie: SSS-Reflex 0-3. fel kwamen. Daaruit bleek dat de spits wel degelijk de vereis te aanbiedingen waren ge daan. FC Den Haag verscheen bij de tuchtcommissie omdat voor twee thuiswedstrijden vuur werk was afgestoken en omdat bij een uitduel (RKC) een pro jectiel op het veld was gewor pen. Mr. Schutte nam tijdens de hoorzitting bijna alle argu menten uit handen van de ei sers (KNVB) en pleitte boven dien voor het aanpassen van de reglementen inzake het „gecoördineerd" afsteken van vuurwerk. Bij de twee thuis duels was dit na overleg met gemeente en politie gebeurd, maar de KNVB maakte be zwaar. Hoewel het formeel niet mo gelijk is, kaartte FC Den Haag gisteren ook de problemen rond (de televisie-uitzending van) Feyenoord - FC Den Haag aan. Dit gaf aanleiding tot nieuw overleg tussen de commissie en de KNVB, waar uit naar de verwachting van het bestuur van FC Den Haag mogelijk toch toestemming voor tv-uitzending zal volgen. Eindhoven wil pasje voor supporters PSV EINDHOVEN De gemeente Eindhoven overweegt voor alle supporters van PSV een voetbalpas in te voeren. Vol gens de Eindhovense burge meester Van Kemenade is de pas geldig voor alle supporters die een risico-wedstrijd van PSV willen bezoeken. De sup porters zullen de pas moeten tonen als zij een toegangs kaartje willen kopen. Ook moeten zij de pas laten zien bij het betreden van het stadion van PSV. DEN HAAG Na de be kende profsurfers van vo rige week heeft Scheve- ningen er sinds vanoch tend - tijdelijk - een be roemde bewoner bij. In het Carlton Beach Hotel nam namelijk Regilio Tuur zijn intrek. Net van uit New York aangeko men, bereidt Nederlands bekendste profbokser van het moment zich voor op zijn eerste optreden in ei gen land, nadat hij op 12 juni naar de Big Apple was vertrokken. Komende maandag zal het Haagse Houtrust getuige kun nen zijn van dé vorderingen, die de 22-jarige jongeman uit Hoogvliet sindsdien heeft ge maakt. In Den Haag zal Reg gie Tuur zijn vierde profpartij afwerken, tegen de Engelsman Tony Dore. Die mag proberen het beter te doen dan Dennis Pantoja, Emmanuel Gomez en Augustin da Silva, die allen eerder dit jaar hun meerdere moesten erkennen in de als een komeet naar het boksfir- mament opgestoten oud-Suri- namer. Het Scheveningse zand is voor Regilio Tuur weer even een wat ander strand dan Long Is land, waar hij sinds zijn ver trek naar New York regelma tig vertoefde. Daar woont na melijk zijn manager Bill Bi- koff, die zijn riante onderko- men-met-zwembad regelmatig ter beschiking stelt van Tuur en zijn vriendin Shirley. Deze reisde de bokser kort na diens vertrek achterna en bewoont met hem een appartement aan Parssons Boulevard in de wijk Queens. Dat is een half uur rij den verwijderd van Fifth Avenue en Broadway, waar I, Regilio Tuur met zijn trai ls ningsmaatje Kevin Kelley nogal eens rondtoeren in hun .„second hand" bolide. "De terugkeer naar eigen land heeft voor Tuur wél een bij- zondeTe betekenis. Als hij maandag tussen de touwen door klautert in Houtrust weet hij dat de kritische blik van ■o.het Nederlande publiek op hem zal zijn gericht. Natuur- E" lijk, de berichten over zijn !J verrichtingen aan de andere van de Oceaan waren im ponerend. Vormden een fraai t Prijsvragen p JEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van afge- n woensdag zijn: lotto 42a: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs: 28 x 673,20; 4e prijs: 2341 x 54,60; 5e prijs: 46.457 x 5,00. mterspel 42a: le en 2e prijs: geen winnaar. vervolg op zijn olympisch op treden in Seoul, een jaar gele den. Daar sloeg Tuur zoals be kend de Amerikaan Kelcie Banks knock out en maakte zichzelf daarmee in één klap tot bekende Nederlander. Het geen dezer dagen in Scheve- ningen blijkt, want ook de handtekeningenjagers hebben Tuur inmiddels in zijn tijdelij ke onderkomen ontdekt. Maar de inmiddels qua publieke be langstelling redelijk gelouterde oud-Hoogvlieter lijkt daarvan te genieten. Hij ondergaat de blijken van belangstelling en respect als een professional, hetgeen hij in zijn boksen al langer heeft geëtaleerd. „Ik vind het fijn weer terug te zijn", verklaarde Tuur van morgen in een mistig Scheve- ningen. „Mijn vriendin Shir ley is New York achtergeble ven. Als ze zou zijn meegeko men, hadden we niets overge houden aan de oversteek". Tuur verdient per partij 5000 gulden en zal contractueel twee gevechten in eigen land leveren. Sterker )EN HELDER De basketballers van Den Helder hebben zich ien goede uitgangspositie verworven voor het bereiken van de lerde ronde in het toernooi om de Europa Cup voor landskam- 0 «oenen. De ploeg van coach Ton Boot won voor 1600 toeschou- vers de thuiswedstrijd tegen Mechelen met 99-70. Boot is niet 'ang voor een herhaling van de ontmoeting uit de eerste ronde. .Den Helder nam toen tegen de Westduitse titelhouder Bayreuth t. iveneens meer dan twintig punten voorsprong, maar kreeg het n de tweede wedstrijd nog moeilijk. „Ik ben in alle opzichten ster ker geworden", vertelt Regilio Tuur. „Bij Schildkamp (zijn trainer in Hoogvliet; red.) deed ik al wel wat aan krachttrai ning bijvoorbeeld. Maar dat is net als andere onderdelen be hoorlijk opgeschroefd. Ik spar de in Amerika bijvoorbeeld met handschoenen van 16 ounces, een zware grote hoofd kap en dito tok. Als je dan een keer lichtere handschoenen aanhad voor een partij wist je niet wat er gebeurde. Vanaf het moment dat ik in New York aankwam zag ik Ameri kanen dingen doen, waarvan ik me afvroeg hoe ze 't voor elkaar kregen. Maar nu be grijp ik het, het heeft met die zware training te maken. Ik ben nu, ook veel beweeglijker dan voorheen, ik „sta" ook be ter. Wat je in Amerika ook snel merkt, is dat je er wel met combinaties moet komen. Eén keer stoten en weg, is er niet bij. Na een klap moet er iets overheen komen". Regilio Tuur heeft in zijn prof gevechten tot dusver, evenals in zijn amateurduels sinds zijn spectaculaire optreden in Seoul zelden over een hele partijlengte behoeven te gaan. Na de dreun tegen Banks ac teerde hij ook nog in zeven Regilio Tuur (midden) wordt vergezeld door zijn trainingspartner Kevin Kelley (links) en manager Bill Bikoff. partijen in de Duitse Bundesli- ga, maar was ook daar snel uitgekeken. „Ik kon daar niets meer leren", zegt hij nu. „Ik wilde tenslotte prof worden. En dat kun je eigenlijk maar in één land goed doen: Ameri ka. Kijk, in Nederland heben we ook door de jaren heen goede boksers gehad. Blan- chard, Koopmans waren Euro pees kampioen. Maar wat heb ben ze aan hun carrière over gehouden? Ik zelf? Ik heb nog de tijd. Ik heb een contract voor vier jaar. Voor dat af loopt moet het me wel zijn ge lukt. Mijn manager, Bill Bi koff, heeft er kenelijk wel vertrouwen in. Dat hij mij als een investering ziet, vind ik geen probleem. Dank zij hem krijg ik de kans om een gooi te doen naar de wereldtitel. Zo zijn we beiden belangrijk voor elkaar. Eén ding is zeker: zon der een man als Bikoff zou het me niet lukken". Bikoff heeft inmiddels tot ja nuari al een vijftal gevechten gepland voor Tuur. „Neder land heeft met hem een poten tiële wereldkampioen", aldus de Amerikaan, die voor de tweede keer in Nederland is. „Hij moet daarvoor nog wel een paar jaar hard werken". Over zijn nieuwe opponent Tony Dore, zei Tuur vanoch tend optimistisch: „Hij heeft ook maar twee armen. Ik ben goed getraind, heb me goed voorbereid op mijn eerste gevecht over zes ronden". Geld opleveren Bikoff betaalt alles voor Tuur, training, huur van zijn appar tement én een bescheiden sa laris. In de hoop natuurlijk dat zijn kleine, slechts uit twee boksers bestaande, stal hem wel op termijn geld gaat ople veren. Bikoff, die zich zo lang zamerhand terugtrekt uit de bouwfirma die hij (en hem) groot maakte ten gunste van zijn zoon, heeft alle vertrou wen in de kleine Nederlandse profbokser met het goedlachse gezicht. De jongeman, die voorlopig in Amerika nog slechts heeft gefigureerd in de programma's, maar daarbij on der kenners wel het nodige enthousiasme losmaakte. „Boksen in de States is busi ness, maar Tuur is Big Busi ness", sprak een betrokkene. Eén van de hoogtepunten uit zijn profcarrière tot dusver noemt Regilio Tuur zijn aan wezigheid bij het jaarlijkse di ner van de Boxers Writers As sociation. „Daar waren heel veel grote jongens", herinnert hij zich met smaak. Joe Fra- zier, George Foreman, Floyd Patterson gaven acte de pre sence. „Ook Sugar Ray Leo nard was er. Vroeger was hij FOTO: MILAN KONVALINKA een idool van me. Een foto van hem hing boven m'n bed. Nu zat ik bijna naast hem. Een schitterende ervaring". Of Regilio Tuur, die na zijn succes van Seoul weigerde op promotor Henk Rülings sug gestie om geld te gaan verdie nen met het openen van win kels in te gaan, te zijner tijd ook zo'n soort staat van dienst zal hebben opgebouwd zal de toekomst moeten uitwijzen. Zijn start was veelbelovend, maar dat gold ook eens voor de Amsterdammer James Vrij. Die leek ook ongenaakbaar tot hij een keer tegen een bijna dodelijke leverstoot opliep. Vrij betrad de ring nooit meer. )e Amerikaan Tico Cooper scoort namens Den Helder. FOTO: ANP Ivan Lendl maakte in Antwerpen een zorgelijke indruk. FOTO: ANP

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9