m Efficiency bij Casba: Bi 373 /J /f I0UR JAAL Geen golfbaan bij kasteel Duivenvoorde Weer korting op energierekening in Leidschendam BURGERLIJKE STAND LEIDEN OMGEVING foidoe (Sou/tont VRIJDAG 27 OKTOBER 1989 PAGINA 1 „College Ter Aar te laconiek over verkeersproblemen" TER AAR De ver keersproblematiek in Ter Aar wordt door burge meester en wethouders te laconiek opgevat. Alle fracties gaven dit gisteren tijdens de begrotingsbe handeling in de -gemeen teraad te kennen. Volgens Nyweide (VVD) staat er over de verkeersremmende maatregelen op de Langeraar- seweg te weinig in de aanbie dingsnota. Het tijdstip van uit voering in 1991 zei hij veel te laat te vinden. „Doe het in ie der geval in 1990, vooruitlo pend op de nieuw te bouwen grote brug". Ook over de toe gangswegen naar de wijk Mid delland 2 was men niet tevre den. Deudekom (PAK) benadrukte nog eens zijn zorg dat de pro blemen groter zijn dan het col lege ze ziet. „Er komt echt veel verkeer in en uit Middel land, de Aardamseweg is ei genlijk hier ook niet op bere kend". Burgemeester Verhoef: „Als ik de politierapporten doorlees waar de meeste ver keersongelukken plaatsvin den, dan is het niet op de door u genoemde plaatsen, maar zo maar willekeurig in de ge meente verspreid. Ik vlak daarmee uw beweringen niet af, maar het relativeert voor mij wel de situaties, die u zo benadrukt", aldus Verhoef. VOORSCHOTEN Een golfbaan in de weilanden rondom kasteel Duiven voorde in Voorschoten tast de natuurwaarden van het gebied teveel aan. Daarom zijn burgemeester en wethouders niet van plan, een wijziging aan te brengen in het bestem mingsplan „Buitenge bied". Het initiatief tot de aanleg van de golfbaankomt van een groep Haagse golfers, die zich verenigd hebben in de Stich ting Golf Duivenvoorde in op richting. Op de weilanden bij het kasteel wil de stichting een golfbaan met 18 holes en een oppervlakte van zestig hectare aanleggen. Voor een gedeelte zou de golfbaan op grondge bied van de gemeente Leid schendam komen te liggen. Vorig jaar mei heeft de stich ting bij de gemeente Voorscho ten een herziening van het be stemmingsplan aangevraagd. De bestemming weidegebied zou gewijzigd worden in de be stemming recreatieve doelein den. Na een negatief advies van de afdeling ruimtelijke or dening aan het college van b en w heeft ook het college be sloten, het bestemmingsplan niet te wijzigen. Theoretisch moet een bestemmingsplan na tien jaar worden herzien, dat zou betekenen na 1994. Kasteel Duivenvoorde. FOTO: MILAN KONVALINKA LEIDSCHENDAM Leid- schendamse huishoudens krij gen ook volgend jaar een kor ting op hun energierekening. Een voorstel van het CDA, ge steund door de PvdA is giste ren bij de begrotingsbehande ling met 13 tegen 10 stemmen aangenomen. Het gaat om een bedrag van in totaal bijna 700.000 gulden waardoor huis houdens op 50 gulden kunnen rekenen Woordvoerders van VVD en Gemeentebelangen wezen er op dat het deze keer niet om een tariefreductie ging omdat het Energiebedrijf gefuseerd is met dat van Rijswijk. De raad was er verdeeld over of de korting dan wel mogelijk was. H. van Hasselt (VVD) meende dat, het gewoon om een gift ging en dat zou door de hogere overheid niet zijn toegestaan. Mevrouw E. v.d. Veen (Ge meentebelangen) noemde het inkomenspolitiek, ook verbo den voor een gemeente. Bur gemeester W. F. de Vreeze zag dat anders omdat het bedrag afkomstig is uit de vroeger ge vormde reserve. Verkeerskwis in Benthuizen ZOETERWOUDE Basis scholen uit Zoeterwoude, Ha- zerswoude en Benthuizen ne men op woensdag 15 novem ber deel aan een verkeerskwis in sporthal Verbreepark in Benthuizen. Dat gebeurt in het kader van de actie „-25 pro cent" van de drie samenwer kende gemeenten. Om het aantal verkeersongevallen te verminderen moet bij de schooljeugd worden begonnen, zo is de gedachte. Een schoolteam bestaat uit ne gen kinderen. Elk team kan 50 supporters meenemen in de speciale bus. De negentig kin deren zullen ruim twee uur lang bezig zijn met een team- kwis, een superkwis, het ma ken van een werkstuk en het oplossen van een puzzel. Voor de supporters is er een zaal- kwis. De winnende scholen krijgen geldprijzen. De jury wordt gevormd door burge meester A. Houdijk van Zoe terwoude, wethouder M. van Leeuwen van Benthuizen en wethouder P. van der Werff van Hazerswoude. Alcoholcontrole bij sportvelden NIEUWKOOP De PvdA Nieuwkoop wil dat op zonda gen in de buurt van sportvel den alcoholcontroles worden gehouden. De socialist B. Dors deed dit voorstel gisteren in een vergadering van de com missie begrotingen. Wethouder D. Boonstra beloofde deze sug gestie met de politie en het college van B en W te bespre- Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond thuisbezorgd. House Party Een House Party wordt mor genavond gehouden in jonge rencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. De Alphense disc-jockeys Theo en Arthur werken hier aan mee. House Night zorgt voor een licht- en geluidsshow. De zaal gaat open om half tien. Entree kost f7. Toneel Toneelgroep De Gezellen geeft de komende twee week einden in Theater '88 aan het Molenpad 3a in Leidschen dam een opvoering voor kin deren van vier tot elf jaar. Onder regie van. Hennie van Kleef wordt het vrolijke to neelstuk met liedjes „Over Ploef de domme boef" van Wim Burkink opgevoerd. Kaarten voor deze voorstel lingen op de zaterdagen 28 oktober en 4 november en de zondagen 29 oktober en 5 no vember kosten f4, inclusiel een glas limonade. Aanvang twee uur. Fancy fair De welfare-afdeling van het Bode Kruis houdt morgen en Behalve de fancy fair wordt ook een rommelmarkt voor de bejaarden gehouden, is er pen verloting en draait het rad van avontuur. Het reu- mafons geeft demonstraties zijdebloemen maken en kin deren kunnen hun gezicht la ten schmincken. Op zaterdag kan men van half twee tot vijf uur in huize Emmaus te recht en op zondag van hall twee tot half vijf. Kerkeveiling De kerkeveiling van de pa rochie Sint Jeroen NOORDWIJK Maandag 30 oktober a.s. wordt in ho tel-restaurant De Beurs aan de Voorstraat de traditionele kerkeveiling ten bate van de r.k. parochie Sint Jeroen ge houden. Op deze verkoopa vond worden allerlei goede ren onder de hamer ge bracht, die door meeleven- den met de parochie zijn ge schonken. De kerkeveiling is ontstaan uit de zogenaam de groene veiling, waar door bollenkwekers te velde staande gewassen beschik baar werden gesteld om voor de parochie te worden verkocht. De traditie werd in 1923 gevestigd. De kerke veiling wordt georganiseerd door een commissie van ne gen man, onder leiding van Koos Verkade. De sfeer placht altijd zeer gezellig te zijn en vormt voor velen een gewaardeerd avondje uit. De verkoop begint om 20.00 uur. Toneel „Het dorp der huichelaars". Dat is de titel van een toneel spel in drie bedrijven van A. Lamboo dat de Sassenheim- se toneelvereniging Pankras zondag en maandag en 5 en 6 november op de planken brengt. Het toneelstuk gaat over het cafeetje l'Ombre in de buurt van Montfeinte, een klein Frans dorp. Een Parijse journalist schrijft over het le ven op het Franse platteland en vindt voldoende stof in Montfeinte. De verschillende bewoners van het dorp zijn hier echter niet blij mee. Het toneelstuk wordt opgevoerd in Kasanova aan de Hoofd straat in Sassenheim. Aanvang acht uur. Donateurs hebben gratis toegang. Een kaartje kost f5. Jeugdkoor Het jeugdkoor van de Wille- brordparochie in Oegstgeest bestaat binnenkort 20 jaar. Al die tijd hebben de activiteiten van het koor bestaan uit het opluisteren van gezinsmissen, die elke vierde zondag van de maand in de- parochiekerk worden gehouden. Het koor viert het vierde lustrum zon dag tijdens de gezinsmis van half elf in de Willebrordkerk. Alle oud-leden zijn van harte uitgenodigd. Drive Inn Een Drive Inn Show met de bekendste house, disco, new beat en hip hop muziek wordt zondag gehouden in het jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. De zaal gaat open om half drie. Entree kost f3,50. Herdershonden De Kringgroep Bollenstreek van de Vereniging van Duit se Herdershonden zondag een jonge hondendag op het ter rein aan de Rooversbroekdijk in de Poelpolder in Lisse. Elke bezitter van een her- dershond tussen de zes en twaalf maanden oud is wel kom. De hond moet ook een stamboom bezitten. Keur meester J. Klein bekijkt de honden. Aanvang tien uur. Vergadering Gymnastiekvereniging De Valken houdt maandagavond een ledenvergadering in De Terp in Valkenburg. Voor zitter P.T. Mizee heeft zich niet meer herkiesbaar ge steld. Aanvang acht uur. Leerhuis In de gerfkamer van de St. Joseph Opifexkerk aan de Burg. Sweenslaan in Leid schendam wordt maandag avond de eerste van zes bij eenkomsten van het Oecume nisch Bijbels Leerhuis gehou den. Ds. W. van der jfteulen houdt een inleiding over „Het Verbond". Het algemene on derwerp van het Bijbels Leerhuis voor dit seizoen is de Bijbelse fundering van het conciliair proces over gerech tigheid, vrede en heelheid van de schepping. De bijeen komsten, telkens op maan dag, beginnen om acht uur. Iedereen is welkom, aanmel ding vooraf is niet nodig. Pyramidèklokje/ kalkulator Bij aankoop Woon/Werken-meubelen v a. f 2500,- krijgt u zo'n praktisch en eigentijds pyramide Alphen houdt campagne over 1990-maatregel ALHEN AAN DEN RIJN In navolging van d( landelijke campagne houdt de gemeente Alphen in november een eigen voorlichtingscampagne vooi haar inwoners over de 1990-maatregel. Zoals bé kend moeten jongens en meisjes vanaf 18 jaar na 1 januari 'economisch onafhankelijk' zijn. Informatil wordt onder meer gegeven over het wegvallen van allerlei toeslagen en de plicht om te solliciteren Door het verspreiden van affiches en folders, het voeren van reclame op de stadsbussen, vertoninj van een bioscoopspot en een brief van wethoude, Hommes (Onderwijs) aan alle jongeren van 15, lt en 17 jaar worden de jongeren op de hoogte ge bracht. Op donderdag 2 november is er een specialf bijeenkomst over de 1990-maatregel in de raadzaal van het stadskantoor aan de Castellumstraat in Al> phen. GEMEENTE LEIDEN Geboren: Cleo Barbara, d.v. S. F. 01 ferman en M. A. M. van Schaick; Erdal, z.v. C. Hepcan en 0 Hepcan; Tim, z.v. L. B. Rosendaal en D. de Bruijn; Rémon, z.t J. I. van Vliet en M. H. C. Dtstelvelt; Randa, d.v. S. A. Bayoun| AM en M. M. Said; Nelline Hendrike, d.v. J. Verkaik en A. Vree ken; Fernande Diesje Caroline, d.v. I. G. F. van Leeuwen en H J. W. Rietdijk; Meia Lotte, d.v. G. C. M. Broekmans en Y. J. dj Roode; Lineke Louise, d.v. C. F. H. Breen en A. Belgravei Thijs, z.v. F. G. van der Loo en G. Wenink; Marbée Elsje, d.t H. Koller en C. E. Louwaars; Alexander Frank Arvid, z.v. J. E de Bue en E. M. Supheert; Selma, d.v. N. Heba en A. L. E Heijnis; Milan Tim, z.v. M. Jol en M. Cinöurak; Cornelia Adrian! Maria, d.v. C. A. P. Verdegaal en M. C. Hunnekink; Nabila, d.v B. A. Laamairi en H. Ouahbi; Evelien, d.v. J. W. G. Warmenho ven en A. de Mol; Ivanka, d.v. J. J. W. van Dalfsen en G. R. va Ommeren; Martijn Benjamin, z.v. J. Schut en I. Boone; Gwen d.v. W. van Beusekom en J. M. Meeuwisse; Paul Christiaan, z.v H. J. Kruijt en M. E. Noort; Bastiaan Pleter, z.v. P. H. Onderwa ter en A. Kruijt; Harry Alexander, z.v. J. H. Nijhuls en A. M. v Tilburg; Wlllemijn, d.v. E. Sneller en B. Jansen; Cornelia, d.j M. van de Kamp en W. Kramer; Sara Catharina Jessica, d.v Vertelman en C. Wolters; Jan Willem, z.v. W. P. T. van den E E. I. Boomsma; Rebecca Gloriana, d.v. W. Reuter en D. Reu Duijn en S. O. Hazenoot; Fleur, d.v. J. van Duijn en S. O. Hazë noot; Denny, z.v. C. M. van den Burg; Istvén Rósza, z.v. A. J. k A. Schermer Voest en J. Vogelenzang; Attlla Johannes, z J. M. A. Schermer Voest en J. Vogelenzang; Marike Anne, d.V J. J. Hassefras en N. van Rij; Anne MarIJn, d.v. IJ. Hlemstra e A. G. M. M. Oudejans; Leon Robin, z.v. R. O. R. van Ommen e r.v. R. Ij P. H. Dickhoff en M. C. T. van der Wiel; Jochem Nicolaas, z.v. van Aller en M. N. Deul; Thomas Andrew, z.v. I. D. Grlncell Monyé; Thomas Michiel, z.v. V. P. L. M. Bus en C. F. E. k( Went; Merih, z.v. M. Kök en S. Kök; Esther Dianne, d.v. W. A Jonker en M. R. Wlesmeljer; Cornells, z.v. W. Zwaan en A Vooijs; Samantha, d.v. N. Godé en M. Wendels; Jamie, d.v. Dreef en M. van Eek; Koenraad, z.v. M. de Wolf en H. A. vaj der Lult; Floor, d.v. J. C. Rljsbergen en M. E. Smit; Leender Cornells Michaël, z.v. C. van Rhijn en M. van Duijn; Machiel Se bastiaan, z.v. J. P. J. Peters en A. den Daas; Johanna ArissJ d.v. R. van Kralingen en T. van Duljvenbode; Dennis, z.v. W Rietberg en A. M. J. van Eisen; Johannes Hermanus, z.v. J. fj van Loon en J. G. M. Hanno; Jeffrey Eric, z.v. A. Koemans; De niëlle, d.v. W. van Rhijn en H. T. Wijnands; Nabil, z.v. R. A| louch en F. Yassine; Antonia Helena, d.v. H. Osinga en J. Latei veer; Ellne Francine, d.v. W. G. Grimbergen en M. Krug; Baj z.v. G. Leupen en A. M. Visser; Taha, z.v. A. Aït-Lamlne en r Alim; Roderick Reinout, z.v. A. van Rooijen en C. C. Westei beek; Josje Henka, d.v. H. C. A. M. Spierlngs en A. M. Tlggel man; Cornells Dingeman, z.v. D. van Starkenburg en H. J. Ho! lebeek. Overleden: J. W. Barendsen, geb. 14 okt. 1935, man; J. Q: Fles, geb. 16 sep. 1929, man; IJ. J. Galama, geb. 2 jan. 19211 jman; P. J. van Duuren, geb. 23 dec. 1903, man; N. Oudshoorrj geb. 12 jan. 1907, vrl., geh. gew. met H. Redel; D. Vonk, geb |28 jan. 1910, man; W. van Egmond, geb. 17 aug. 1920, man; A, J. J. Baijens, geb. 4 apr. 1931, man; S. B. Bloks, geb. 10 apr 1988, man; E. M. A. Breedeveld, geb. 1 jul. 1908, vrl.; A. Guijt geb. 13 jun. 1916, man; H. Swinkels, geb. 8 okt. 1919, man; H- G. Kaandorp, geb. 29 jan. 1954, man; M. J. Moorman, geb. 2L jun. 1922, man; A. Duindam, geb. 9 Jun. 1921, man; A. J. L Puik, geb. 1 aug. 1929, man; J. Visser, geb. 13 dec. 1937, mar] P. F. de Graaff, geb. 10 nov. 1913, man; F. W. Groenewoltj geb. 15 okt. 1908, vrl., geh. gew. met G. de Raad; J. M. Steen voorden, geb. 21 feb. 1928, vrl. echtg. van W. M. van Wester op; J. H. A. Koster, geb. 30 jan. 1898, man; M. M. Geenjaar geb. 12 jan. 1921, vrl. echtg. van J. van der Leest; G. M. M- Gilhuis, geb. 25 mei 1942, vrl. echtg. van F. J. J. Verstraelen; J Brouwer, geb. 30 mei 1908, man. Gehuwd: W. W. van Steenbergen en W. A. Boom; J. H. T. Turt' en M. C. M. Kuiken; J. G. Pérez Pestana en L. M. Nieste; A Bavelaar en W. A. Knoester; Hossam El Din Mohamed Abdi, Hamed en D. M. W. Leurs; J. M. Verbeek en A. C. Blok; A' Doelman en J. van Wijk; C. Beider en M. A. Flllppo. i Ondertrouwd: M. Spaanderman en H. M. Kreffer; M. F. van dfl Laan en N. Buis; A. L. Clumpkens en S. S. Buis; J. Aarts en l»< H. P. M. Jutte; D. van Bergk en M. Hutchison; H. Vis en B. K' van der Meij; J. E. C. Blansjaar en A. C. J. van Houten; R. Posl, ma en K. J. Schakel; H. N. Jager en P. W. van Velde; R. Latei, veer en I. M. de la Combé.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14