isse bouwt extra woningen voor minder draagkrachtigen Voorhout bezorgd over verkeersoverlast Ring gevonden tussen de mest Noordwijk overweegt aanstellen van aparte voorlichter Wethouder W. Maris uit politiek Meevallers zijn structureel Inbrekers vernielen flat REIDEN OMGEVING 4 CeidócSoiviant WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 PAGINA 13 )nderhoud groen Nieuw veen blijkt veel duurder uit te vallen IIEUWVEEN Het Nieuwveense raadslid F. Assendelft CB) heeft gisteren in de raadsvergadering zijn ongenoegen kuit uit over het hoge bedrag van 25.000 gulden dat de ge meentelijke technische dienst nodig heeft voor het schoonma- ;en en onderhouden van het openbaar groen. Jurgemeester M. Boelen erkende dat het college zich niet leeft gerealiseerd dat de kosten zo hoog zouden oplopen. Boe- ■n: „De opruimingactie heeft veel gekost. Een verklaring iervoor kan zijn dat de inwoners van Nieuwveen het open- jar groen nog steeds als openbare vuilnisbelt beschouwen", lieuwveen heeft over 1988 een rekeningoverschot op de alge- ene dienst van ruim 243.000 gulden. De raad ging er giste- jnavond mee akkoord 189.000 gulden te gebruiken voor ver- 'angingsinvesteringen. 29.000 gulden zal worden gereserveerd -oor de reconstructie van het laatste gedeelte van de Oude lïèjieuwveenseweg. De resterende 25 mille zal in een reservepo- je worden gedaan voor incidentele gebeurtenissen. Vrachtauto botst tegen busje op SASSENHEIM Een 25-jarige be stuurder van een bestelbusje uit Lisse is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Van Pallandtlaan in Sassenheim, ter hoogte van de op/afrit van rijksweg A44. De Lissenaar kwam vanaf de rijksweg en reed onder het vi aduct door. Hij kreeg geen voorrang van een 52-jarige Rijswijker, die met zijn vrachtwagen op de Van Pallandtlaan reed en naar links wilde afslaan om de rijksweg op te rijden. Bij de botsing raakte het slachtoffer bekneld in zijn busje. Hij moest door de brandweer worden bevrijd en werd met een gebro ken neus en een hersenschudding naar het Diaconessenhuis in Leiden overge bracht. Verkeerscontrole ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft gisteroch tend in totaal 81 processen ver baal uitgedeeld bij een verkeers controle tussen Alphen en Bode graven. Er werden 200 voertuigen aange houden. Zo'n 57 bestuurders wer den bekeurd voor onder meer het niet dragen van een gordel, het rijden in een auto met slechte banden. Van 2 automobilisten werd het kentekenbewijs gevor derd, omdat de wagen ernstige mankementen vertoonde. Ook werden 60 bromfietsen aange houden. Hier werden 24 bekeu ringen uitgedeeld voor een te groot vermogen, te veel geluid of slechte remmen. Sober feest voor 60-jarig Spinoza in Rijnburg RIJNSBURG Het 60-jarig bestaan van de Rijns- burgse woningbouwvereniging Spinoza wordt dit jaar sober gevierd. Dat deelde voorzitter de heer G. van Egmond gisterenavond tijdens de 60ste leden vergadering mede. Het gegeven dat de woning bouwvereniging de seniorenleeftijd heeft bereikt, betekent echter niet dat ze het rustig aan gaat doen. Met name de vergrijzing is aanleiding voor veel activiteit. Er is een grote behoefte aan bejaar denwoningen in Rijnsburg. Onlangs is een begin gemaakt flats aan de Camphuyzenstraat daarvoor aan te passen. Die verbouwing kost ruim drie mil joen gulden, komen in 1990 in het centrum aan de Jan Wilschutstraat zes bejaarden woningen gestalte krijgen, terwijl in de Sinte Barbara's tuin nog eens twaalf bejaardenwoningen komen. In de wijk Fre- deriksoord krijgen 116 woningen een ingrijpende opknapbeurt. Geluidswal bij Zanderij ongeschikt voor natuurbouw KATWIJK Een geluidswal als groenstrook bij de Zanderij Westerbaan is volstrekt onvol doende. Dit stelt de Stichting Duinbehoud. De stichting zegt desnoods tot aan de Kroon te vechten voor meer ruimte voor de natuur in de nieuwe wijk. De wal kan volgens Duin behoud onmogelijk zodanig worden ingericht dat een natuurlijke ontwikkeling en recrea tie-opvang van belang ontstaat. De stichting presenteerde onalngs een eigen plan voor Zanderij, maar dat is door de Katwijkse ge meenteraad van de hand gewezen. Wel werd Duinbehoud uitgenodigd mee te praten over de inrichting van de geluidswal. De stichting heeft laten weten dat de wal zich niet leent voor natuurbouw. „Binnen de gemeente Kat wijk ontbreekt de wil om wijzigingen van be lang in de huidige plannen aan te brengen", zo constateert Duinbehoud. Sieraden gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning aan de Prins Bernhardlaan is gisteren voor 13.000 gulden aan gouden sieraden ge stolen. Ook werden 2000 gulden aan buitenlandse valuta, een fotocamera en een CD-speler ont vreemd. De dieven vernielden een keu kenraam en door zochten de gehele woning. EN W LISSE MOETEN JACHT OP STATION HEROPENEN LISSE De gemeente Lisse mag volgend jaar op het terrein van Mariën- J burg negen extra woning wetwoningen bouwen. Daarnaast mogen de ge- plande 15 woningwetwo ningen op de lokatie Ei genbrood eveneens al vol lend jaar worden ge jouwd. Die mededeling jdeed wethouder H. Smith van volkshuisvesting gis teravond tijdens de be- handeling van de begro- n ting voor volgend jaar. De 2 toestemming om de hui len te bouwen komt daar in mee veel sneller dan was 5 verwacht. Smith kwam gisteravond met het nieuwtje tijdens een ver- jj hitte discussie over de woning- 'i behoefte in Lisse. Vooral de PvdA-fractie vindt dat er on voldoende gegevens zijn over de werkelijke behoefte aan woonruimte in het dorp. „Het ambtelijk apparaat ziet geen kans voldoende informatie te verzamelen en daar harde conclusies uit te trekken. Een extern adviesbureau kan dat wel", zo opperde de socialist J. van der Voet. Smith voelt daar niets voor omdat een extern bureau evenmin harde conclu sies kan garanderen. De wethouder wil ook niet in een vroegtijdig stadium met de beide Lissese woningbouwver enigingen om tafel gaan zitten om de woningbehoefte door te spreken. „Praten heeft pas zin als er problemen zijn". Het bouwen van wooneenhe den boven de winkels in het centrum van Lisse krijgt van het college wel een hoge prio riteit. „We doen er alles aan om te voorkomen dat er win kels bovenop de bestaande worden gebouwd. Maar de wet maakt het ons onmogelijk om dat helemaal uit te sluiten", al dus Smith. De wethouder zeg de wel toe binnenkort een kwalitatief woningonderzoek in te stellen. „Daarbij gaat het om de bouwkundige staat. We willen weten hoe lang de hui zen nog meegaan". Station moeten lopen om de trein te halen. Nu heeft zij het Lissese station gemist". Dat verwijt maakten gisteren de fracties van CDA en SGP/GPV/RPF aan het adres van het college. De twee partijen hopen dat de NS alsnog voor een station aan de Stationsweg kiest in plaats van de lokaties in Hillegom of Voorhout. De argumentatie van wethouder J. Meulemans (Verkeer) dat Hillegom zowel qua aantallen treinreizigers als qua bereikbaarheid beter in de makt ligt dan Lisse, weigerden beide fracties te accepteren. „Leuk dat het college reke ning houdt met Hillegom", kaatste SGP-er J. Maljaars de bal terug naar B en W. Vol gens Meulemans scoort Lisse evenwel het laagst in een on derzoek van de NS naar moge lijke vestigingsplaatsen voor een station. „In dat geval is het zinloos voor een station in Lisse te blijven pleiten. We hameren wel op een goede verbinding vanuit Lisse naar Hillegom, zowel via het open baar vervoer als voor particu liere automobilisten", aldus Meulemans, die erop wees dat een station aan de Stationsweg nog altijd twee kilometer van de dorpskern af ligt. Parkeerplaatsen Het college weigert af te zien van de aanleg van meer par keerplaatsen in het centrum. De PvdA drong daar op aan om de milieuverontreiniging aan te pakken. „Zo blijven we bezig. Er komen steeds meer winkels, waardoor meer par keerplaatsen nodig zijn die weer meer winkels trekken. Dat is een vicieuze cirkel", al dus woordvoerder Van der Voet. Volgens de socialisten nemen de mensen vanzelf de fiets wanneer ze niet langer hun auto bij de winkels kwijt kunnen. „De gemeente komt toch volstrekt ongeloofwaardig over als ze in haar publicaties erop aandringt de auto te laten staan en tegelijkertijd parkeer plaatsen aanlegt om nog meer auto's te verwelkomen". Volgens Meulemans kan Lisse het zich niet permitteren haar regionale winkelfunctie te on dermijnen door een gebrek aan parkeergelegenheid. „Dan doen mensen uit omliggende dorpen niet langer hun bood schappen in Lisse maar gaan ze ergens anders naartoe. Ook met de auto, dus dat spaart het milieu niet extra. Bovendien, de uitlaatgassen die nu in Lis se de lucht in worden geblazen verspreiden zich wel over de regio". Het verkeer vanuit de Haar lemmermeer mag de Van Speijkstraat en de De Ruyter- straat niet gebruiken als sluip route om de Kanaalstraat te ontlasten. Bovendien moet er haast worden gemaakt met de aanleg van fietsvoorzieningen op het kruispunt Kanaalstraat- Oranjelaan. Dat stelde de fractie van het CDA gister avond. Plannen om de ver keersproblematiek aan te pak ken heeft Lisse genoeg. De uitvoering blijft echter een probleem door het tekort aan personeel. Er is evenwel geen geld om extra menskracht aan te trekken. Desondanks hou den de christen-democraten vast aan hun streven om de onroerend-goedbelasting voor de gebruikers ook in 1991 niet te laten stijgen. „Desnoods moeten we een daling van de gemeentelijke belastinginkom sten accepteren", aldus CDA- er D. Stapel. VOORHOUT De 72-jarige Jan van den Nouland heeft tussen de mest van het Voorhoutse bloembollenbedrijf Theo de Boer een trouwring gevonden. Dat gebeurde toen hij onlangs bezig was plantgoed uit te zoeken. Hij ag iets schitteren en toen kwam de ring te voorschijn met inscriptie „WILMA 26-4-'84". „Het is mogelijk dat hij in Hillegom bij de firma Otten in de mest is terecht gekomen maar het kan ook zijn dat de ring helemaal uit Friesland afkomstig is want ik geloof dat daar die mest oorspronkelijk vandaan komt", zegt de vinder. jan van den Van den Nouland heeft de ring mee naar huis Nouland laat genomen en zijn echtgenote heeft hem schoon- (je door hem gemaakt. De eerlijke vinder zou wil hem graag gevonden ring aan de eigenaar teruggeven. Wie denkt meer te zjen. weten over de ring kan contact opnemen met J. van den Nouland, telefoon 02522-13536 of met FOTO: HENK de firma Theo de Boer, 02522-12595. VAN DEN ENDE NOORDWIJK Het Noordwijkse college gaat zich beraden over het aanstellen van een officië le gemeentelijke voorlich ter. Dat bleek gisteren bij de begrotingsbehandeling. Het CDA geeft de voorkeur aan ambtelijke woordvoerders per beleidsonderdeel, liet frac tievoorzitter R. P. Dessing we ten. Hij benadrukte in dit ver band het verschil van zijn fractie met de opvattingen van de VVD. Die streeft volgens hem naar meer werk verrich ten met minder mensen. Het CDA wil meer werk doen met dezelfde mensen. De PvdA-fractie was wel ge porteerd voor een voorlichter. Die partij hoopt daardoor de burgers duidelijkheid te geven. Aanleiding voor de discussie was een motie van Noordwijks Belang waarin werd aange drongen op het aanstellen van een voorlichtingsambtenaar. Nadat wethouder V. Salman aankondigde het idee binnen bet college te bespreken, waar ook CDA en VVD op aandron gen, trok J. Barnhoorn (Noordwijks Belang) de motie in te trekken. SASSENHEIM Wil Maris-Dikker, acht jaar wethouder in Sassenheim en tien jaar VVD-raadslid, trekt zich terug uit de poli tiek. Ze stelt zich geen kandidaat bij de komende raadsverkiezingen. Met ingang van 1 mei 1990 wordt Maris tweede politiek secretaris van de Vrouwen in de VVD. Ze wordt daar betrokken bij de toetsing van zaken die landelijk aan de orde komen op hun vrouwelijke invalshoeken als voor bereiding op de behandeling in de Tweede Ka mer. Maris ziet haar nieuwe functie als een uitda ging, die echter niet te combineren is met het wet houderschap. „Dat zou er toe leiden dat hier of daar steken vallen". RAADSLID BIJ BEGROTINGSBEHANDELING: NOORDWIJK Het Noordwijkse raadslid W. Schelvis (PAN) heeft gis teren kritiek geuit op de manier waarop de ge meente omspringt met voortdurend terugkeren de „meevallers" in de be groting. Volgens hem ke ren die structureel terug en wordt de financiële si tuatie van de gemeente daarmee steeds gunstiger. Hij kreeg het prompt met wet houder Warmerdam (finan ciën) aan de stok. „Schelvis vervalt regelmatig in herha ling". Hij betoogde dat de be groting ook deze keer mini- tieus was bekeken, ook waar het om overschotten gaat. De mogelijkheden tot het door schuiven van posten zijn vol gens hem nog beperkter dan vroeger. „U blijft evenwel wantrouwen houden. Ik hoop op beter". J. Smit (VVD) zwaaide tijdens de begrotingsbehandeling lof PAN nu Groen Links NOORDWIJK Halverwege de begrotingsvergadering kondig de de Noordwijkse nestor van de gemeenteraad W. H. Schelvis gisteren aan dat zijn partij het Progressief Akkoord Noordwijk (waarin samenwerken de PPR, de PSP en Onafhankelijken) voortaan verder gaat als Groen Links. Beschuiten met groene hagelslag deden iedereen delen in de vreugde over die nieuwe naam. Medio november zal de leden vergadering van Groen Links het verkiezingsprogramma vast stellen en ook de kandidatenlijst samenstellen voor de raadsver kiezingen. sions, die in de afgelopen pe riode tot stand waren geko men. Het allerbelangrijkste vond ze het totstandkomen van een openbare school voor voortgezet onderwijs. Ze vroeg aandacht voor het onder dak brengen van de circa duizend woningzoekenden, voor de re organisatie van het ambtelijk en bestuurlijk apparaat, het milieu en de kwaliteit van de samenleving. Ze vroeg zich met het PAN af of de toege paste bezuinigingen op het schoolzwemmen wel zo hard nodig waren. Het CDA toonde zich ook al tevreden. toe aan burgemeester J. Hoff mann. Die zou steeds boven de partijen staan. „De VVD is te vreden", verklaarde Smit. Veel liberaal beleid was tot stand gebracht, verklaarde de fractievoorzitter van de VVD. Voor 1990 paste naar zijn me ning bescheidenheid. Een aan tal zaken zullen na de verkie zingen aan de nieuw aantre dende beleidslieden moeten worden overgelaten. Ook PvdA-fractievoorzitter Voorham-Bartens bleek tevre den. Veel was er tot stand ge komen. Zij wees onder meer op de tientallen hotels en pen- Computers gestolen bij advocatenkantoor ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een advocatenkantoor in de wijk Ridderveld in Alphen is gisternacht voor 10.000 gul den aan apparatuur gestolen. Een personal computer, een kleurentelevisie, een telefax en een telefoonbeantwoorder werden ontvreemd. De dieven vernielden een raam en kwa men zo in het kantoor terecht. VOORHOUT Als de rechter het licht op groen zet dan kan de Oosthout- laan vrij snel worden doorgetrokken naar de Rijksstraatweg in Sassen heim. Burgemeester M.Th. van de Wouw maakte dit gisteravond bekend tij dens de algemene be schouwingen in de ge meenteraad. De uitspraak van de rechter is op 12 de cember en dan weet Voorhout of het binnen afzienbare tijd van de ver keersoverlast op de He renstraat verlost is. Het laatste deel van de Oost- houtlaan moet worden aange legd over het terrein van Sas- senheimer Verschoor. Deze wilde zijn grond niet verkopen en daarom werd tegen hem een onteigeningsprocedure aangespannen. De Kroon be paalde dat deze onteigening te recht is, maar die uitspraak moet nog worden getoetst door de rechter. Is de uitspraak op 12 december voor Voorhout positief dan hoeft volgens Van de Wouw alleen nog een laag asfalt op de Oosthoutlaan te worden gelegd en moet het laatste stukje weg over het land van Verschoor worden aangelegd. Alle partijen spraken gisteren hun grote verontrusting uit over de verkeersproblemen in Voorhout. De Herenstraat zit dagelijks verstopt met auto's die via de Leidsevaart naar de snelweg willen. Als de Oost- Politiek geklungel VOORHOUT „Het college van burgemeester en wethou ders kan in toenemende mate politiek geklungel worden verweten". Dit zei PvdA'er W. de Wit gisteren tijdens de al gemene beschouwingen. De socialist keek terug op de perio de 1986-1990 en constateerde dat het college in deze jaren te veel steken heeft laten vallen en de democratische spelre gels niet voldoende in acht heeft genomen. „Te vaak hebben wij het college horen zeggen dat de afwerking van bepaalde zaken niet de schoonheidsprijs verdiende". Burgemeester M.Th. van de Wouw reageerde niet op deze kritiek. WD'er W. Meijer zei dat er geen sprake is geweest van politiek ge klungel. „Ik constateer dat andere partijen die mening ook niet delen. De Wit kreeg enige steun van A. Lap (PPR) die zei dat kritiek toegestaan is. houtlaan er eenmaal is, dan kan een deel van deze auto's via Sassenheim naar de snel weg. CDA-fractievoorzitter P.J.H.M. Verdegaal zei giste ren dat men zich moet afvra gen of het wel zin heeft verder te bouwen in Oosthout als de Oosthoutlaan niet wordt door getrokken. Van de Wouw zei het niet verstandig te achten dit te doen. Volgens hem gaat het nog maar om een betrek kelijk klein aantal van 200 huizen. VVD-fractievoorzitter W. Meijer deed een dringend beroep op grondeigenaar Ver schoor om diens verstoorde re latie met de gemeente Sassen heim niet over de ruggen van vele Voorhouters uit te vech ten. „Het is voor onze fractie onbetwist dat eigendomsrecht in het vaderlandse rechtsbetsel een hoge zekerheid dient te hebben, maar wat zich thans afspeelt lijkt het of recht in onrecht verkeert". Burgemees ter Van de Wouw noemde de Oosthoutlaan een gigantisch probleem. „Het is van den gekke dat het zo lang moet du ren. Iedereen heeft nu een maal het recht om juridische procedures te volgen grond langs de Leidsevaart te verkopen. IJdo zei gisteren dat de gemeente Sassenheim nu overeenstemming over ver koop heeft bereikt met de er ven van Bouwmeester. CDA, VVD en Gemeentebe langen drongen ook dit jaar in hun algemene beschouwingen aan op voorzichtigheid met be trekking tot de komst van een spoorwegstation in Voorhout. De drie partijen vrezen dat het station voor extra verkeer zorgt en J.Th.M. Warmenho- ven, fractievoorzitter van Ge meentebelangen, stelde voor een omleidingsweg aan te leg gen. „Die zou tevens, hoezeer we het verlies van weiland zouden betreuren, winkelen zonder levensgevaar in de He renstraat mogelijk maken. VVD'er Meijer stelde dat nu snel duidelijk moet worden of Voorhout een lokaal of een re gionaal station krijgt. Volgens wethouder B. Joon is die keu ze aan Voorhout. CDA, PvdA, PPR en VVD willen dat Voorhout een pro fessionele kracht voor het ou derenwerk krijgt. Ook de Stichting Ouderenzorg Voor hout wil dat. Wethouder D.J.W. IJdo haalde zich de woede van de partijen op de Postviaduct De reconstructie van het Post viaduct bij Sikkens kan bin nen afzienbare tijd Worden voltooid, zo maakte wethouder D.J.W. IJdo gisteren bekend. Het kruispunt is al goeddeels gereconstrueerd, maar op de J hals door op te merken dat de Leidsevaart konden in de moeilijkheden met een profes- richting van Sikkens en de rijksweg nog geen voorsorteer- stroken naar links en rechts worden aangelegd. Hierdoor staan er dagelijks nog lange fi les op de Leidsevaart tussen Voorhout en het Postviaduct. Reden voor deze vertraging in de werkzaamheden is de wei gering van de erven van de heer Bouwmeester een strook sionele kracht niet zijn opge lost en dat met een beroeps kracht de chaos alleen maar toeneemt. „De problemen wor den groter als er geen goed ou derenbeleid is", zo stelde A.A. van der Meer namens het CDA. Zij meende dat een pro fessionele kracht nodig is om alle taken die door vrijwilli gers worden uitgevoerd te coördineren. „Er is nu een te kort aan vrijwilligers waar door er voor de maaltijden voorziening een wachtlijst is. Mensen zijn heus wel bereid iets te doen als er maar een goede coördinatie is". Woningbouw Voorhout kan geen drie-ka merwoningen bouwen voor al leenstaanden en kleine gezin nen. Dit zei wethouder Joon op de kritiek van de PPR en het CDA dat er met name voor jongeren en ouderen nau welijks woonruimte is in Voorhout. Volgens Joon kan hij de financiering van de drie-kamerwoningen niet rond krijgen. Hij zei echter dat bij het toewijzen van oudere wo ningen inmiddels meer reke ning wordt gehouden met al leenstaanden. „We kunnen kleine gezinnen en alleen staanden nu op grote schaal helpen", aldus de wethouder. Voorhouters die nu een brief naar de gemeente sturen, krij gen voortaan binnen drie we ken antwoord, beloofde burge meester Van de Wouw aan Lap van de PPR. „Lukt het niet antwoord te geven, dan krijgt men 'een brief waarin staat waarin men een ant woord kan verwachten. Van de Wouw gaf toe dat er mis sers waren geweest bij het be handelen van brieven. Het plaatsen van schotels voor de ontvangst van satellieten wordt niet aan regels gebon den. Wel kan de gemeente zeggen of een schotel uit het oogpunt van welstand niet mag worden geplaatst. Alle partijen stemden voorts in met het voorstel de afvalstoffen heffing en reinigingsrechten met tien procent te verhogen. Linden vervangen beuken WARMOND Langs de Herenweg worden, tussen het bos van Krantz en de Korenmolenweg, linden geplant. De bomen komen aan beide zijden van de weg. De gemeente Warmond en het actiecomité Warmonds Groen hebben onlangs een akkoord bereikt over dit plan, dat het karakter van de Herenweg na de reconstructie zoveel moge lijk moet behouden. De linden moeten tegen de tijd dat de beuken vervangen dienen te worden van een dusdanig for maat te zijn dat het karakter van de entree van het dorp be houden blijft. Ten behoeve van de beuken zal, mede door de rijbaanversmalling, een groeiplaatsverbetering worden gerealiseerd. Overigens zullen tezijnertijd ook de beuken door linden worden vervan gen. De overige bomen die langs de route verdwijnen worden vervangen door grote re exemplaren dan oorspron kelijk de bedoeling was. Deze extra maatregelen zullen de gemeente bijna een ton gaan kosten. Het actiecomité is te vreden met het resultaat van de onderhandelingen en heeft toegezegd het ingediende be zwaarschrift in te trekken. Ze blijft echter van mening dat het asfalt slecht is voor de bo men en dat daardoor zowel voor de beuken als voor de nieuw te planten linden de le venskansen niet optimaal zijn. SASSENHEIM Inbrekers hebben gisteren op klaarlichte dag een ravage aangericht in een flatwoning aan de Platanenlaan in Sassenheim. De voordeur werd ingetrapt, waarna de woning op woeste wijze werd doorzocht. Kasten werden omvergetrokken en een aquarium kapot geslagen. De dieven namen vervolgens video-apparatuur mee. De rijkspolitie van Sassenheim sluit niet uit dat er sprake is van een wraakactie. Man krijgt lift op been SASSENHEIM Een 25- jarige werknemer van een bouwbedrijf uit Emme- loord is gistermiddag ge wond geraakt bij een on geval in de Sassenheimse Postwijk, waar woningen worden gebouwd. De man bediende een lift, waarmee plaatmateriaal naar hogere verdiepingen werd getakeld. Toen hij de lift wil de laten stoppen schoot het apparaat door, door een de fect aan motor of rem. De lift trof vervolgens de bediener. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond thuisbezorgd. Padoxlaan bijna ingestort WARMOND Een lekke wa- terleiding heeft gisteravond het wegdek van de Warmond- -se Padoxlaan ernstig onder mijnd. Omwonenden zagen een modderstroom onder de weg lopen ter hoogte van het spoorwegviaduct en waar schuwden de politie. Voordat het lek kon worden gedicht was al een grote hoeveelheid zand weggespoeld en viel er een gat in de weg van veertig kubieke meter. Het wegdek dreigde in te storten. Het ver keer moest worden omgeleid over het fietspad in de Veer- polder. De vrachtwagens van de bedrijven in de Veerpolder konden niet van die mogelijk heid gebruik maken en moeten noodgedwongen stil staan, hetgeen veel schade voor de bedrijven bekende. Met herstelwerkzaamheden aan de weg is onmiddellijk be gonnen. Verwacht wordt dat de Padoxlaan vandaag weer in gebruik kan worden genomen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13