Woubrugge wil carpoolplaats E a NAA L NAM onderzoekt Alphense bodem Actie chemisch afval levert steeds meer op Clown vermaakt Yeense jeugd Mensen lachen je nu niet meer uit als je over alcohol begint" 13 LEIDEN OMGEVING £eutóc6ou*a*it VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 PAGINA 1 Inbraken in woningen ALPHEN AAN DEN RIJN Een kleurentelevisie, videore corder, zilveren voorwerpen en geld zijn uit een woning aan de Helmhof in Alphen ge stolen. De totale waarde is on bekend. De dieven kwamen binnen door het vernielen van de keukendeur. De diefstal werd gisteren ontdekt. Uit een woning in de Vinkebuurt in Zwammerdam zijn gister avond gouden en zilveren sie raden uit de slaapkamer ont vreemd. De waarde van de sieraden is onbekend. De die ven vernielden een ruit. ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) laat in de komende weken een seismisch bodemonderzoek uitvoeren in een groot deel van de gemeente Alphen. Hierbij worden de onderlagen van de bodem onderzocht door middel van trillingen. Het terugkaatsen van de trillingen wordt door de NAM geregistreerd en gemeten met speciale apparatuur. Het is nog niet precies bekend in welke straten of buurten het onderzoek plaats heeft. Wel zal het onderzoek vooral 's nachts na de avondspits tot de ochtend spits plaatsvinden omdat dan de invloed van het verkeer gering is. De trillingen die met een vrachtwagen met een speciale trilplaat worden opgewekt, duren tien tot dertig seconden en zijn waarschijnlijk hoorbaar en voelbaar. Nieuwe kerkengids Zoeterwoude-dorp ZOETERWOUDE— De nieu we kerkengids van Zoeter- woude-dorp is deze week verschenen. Het is een uitga ve van de Raad van Kerken en bevat veel informatie over het kerkelijk leven van zo wel de rk-parochie als van de gemeente rond de Dorps kerk. Uit de gids van de gezamen lijke kerken blijkt dat de pa rochie Sint Jan's Onthoof ding (met kerken in de Zuid- buurt, Van Swietenstraat en de kapel van Huize Emmaus). 3.770 ingeschrevenen telt. De gemeénte rond de Dorps kerk, de hervormden, telt 805 zielen van wie 279 lidma ten van de kerk. De gids is een handig hulp middel. Naast een opsom ming van de diverse kerk diensten staan er ook tal van activiteiten in zoals de litur gie, katechese, jongerenpasto raat, diakonie, missie en ont wikkeling en wijkcontacten. Voorts de samenstelling van het parochiebestuur en paro chievergadering en zaken als onderhoud gebouwen, klus- senclub en interieurverzor ging. Binnen de kerkge meenschap ook onderwerpen als catechesatie voor jonge ren, kindernevendienst, kringwerk, ophaaldienst en ouderencontactmiddagen. Hardschuim fundering voor wegen Hoogmade HOOGMADE De nieuw aan te leggen Theo Bosmanlaan in Hoogmade krijgt een fundering van polystyreen-hardschuim. Op deze wijze probeert het gemeentebestuur het voortdurend verzakken van wegen door het inklinken van de onderliggende veenlaag tegen te gaan. Tot nu toe moesten wegen en trottoirs in Hoogma de regelmatig opnieuw worden opgehoogd om dat het inklinken van de veenlaag voortdu rend verder bleef gaan. Grontmij heeft vervol gens het advies uitgebracht om de wegen in Hoogmade te voorzien van een „lichte" polys tyreen-hardschuim fundering. Begonnen wordt met de Theo Bosmanlaan. In de komen de jaren moeten ook de andere wegen in Hoog made onder handen genomen worden. Wat de kosten hiervan precies zullen zijn, moet nog worden uitgerekend. Goederenveiling Arti etReligioni LANGERAAR De Ter Aar- se muziekvereniging Arti et Religioni houdt morgenavond voor de achttiende keer de goederenveiling. Plaats van handeling is het parochiehuis in Langeraar."De veiling be gint om acht uur. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van uniformen. De muziekvereniging bestaat in 1990 70 jaar en wil ter gelegen heid daarvan de leden in het nieuw steken. De goederen zijn een uur voor aanvang van de veiling te bezichtigen. Vei lingmeester is de heer Klijn. WOUBRUGGE Er moet een carpoolplaats worden aangewezen bij Woubrugge. Dat staat in de onlangs uitgekomen begroting 1990 van Wou brugge. Volgens het colle ge wordt de kruising Kruisweg Parallelweg- Herenweg al gebruikt voor carpooling. Met de provincie wordt contact opgenomen om deze loka- tie een officiële status te geven en uit te breiden tot een volwaardige carpool plaats. In 1990 moet het dorpscen trum rond het gebouw De Wijk worden gebouwd. Uit gangspunt daarbij is dat ook de ambulante handel een plaats krijgt in het nieuwe centrum. De gemeente heeft hier een notitie over in voorbereiding. Verder wil het gemeentebe stuur in het komende jaar een parkeerplaats aanleggen »bij het sportcomplex in Hoogma de. Daarmee moeten de par keerproblemen bij het sport centrum definitief uit de we reld zijn. Belastingen tingen in Woubrugge met vijf procent verhoogd. Dit is nodig om de begroting uit de rode cijfers te halen en in de toe komst nog enkele plannen uit te voeren. Op het verlanglijstje van de gemeente staat de uit breiding van het gemeente huis. fundering voor de wegen in Hoogmade en de vervan ging van Jeugdland 2. Het ge meentebestuur vergelijkt de begroting dan ook met een uit geperste sinaasappel waarin geen enkele ruimte is voor nieuw beleid. Hoop op hogere inkomsten heeft het Woubrug- se college niet omdat het be volkingsaantal zich stabiliseert ondanks de jaarlijkse woning bouw. TER AAR In Ter Aar zal volgend jaar ruim 1.200 kilogram meer klein chemisch afval worden opgehaald dan dit jaar. Dat is althans de ver wachting van burgemees ter en wethouders. Dit jaar wordt naar schatting rond de 3.200 kilogram opgehaald. Volgend jaar zal dat gewicht rond de 4.500 kilogram schomme len. Vooral de inzameling van gebruikte batterijen verloopt veel succesvoller dan verwacht nadat de gemeente het aantal bat terijboxen had uitgebreid. Opvallend is ook de grote hoe veelheid afgewerkte olie die is ingeleverd door particulieren. In het eerste half jaar van 1989 gaat dat al om 2.500 liter. De olieresten worden gedumpt bij een handelaar die de olie door recycling opnieuw geschikt maakt voor gebruik. Voor het aftappen van de gif tige CFK's uit afgedankte koelkasten wordt op het over- laadstation in Alphen aan den Rijn een speciaal depot inge richt. In het depot worden oude koelkasten ingezameld, die gezamenlijk worden afge tapt door een mobiele installa tie die van de gemeente Gouda wordt gehuurd. Het aftappen van de CFK's kost de inwo ners van Ter Aar jaarlijks twee dubbeltjes. B en W van Ter Aar willen voorts nog een actie voor het gebruik van compostvaten houden. Vooruitlopend op het regionale composteringssys- teem zijn er in maart van dit jaar al honderd met subsidie verkocht. Gezien de extra vraag vanuit de bevolking is de actie erg goed aangeslagen. Elk zogenaamd „bio-vat" zorgt voor een vermindering van 150 kilogram huisvuil. Ben W zijn ook goed te spre ken over het effect van de glascontainers. De inwoners van Ter Aar maken massaal gebruik van de mogelijkheid om hun glasafval voor herge bruik in te leveren. In de ver schillende dorpskernen staan in totaal tien glasbakken, waarin dit jaar naar verwach ting 136 ton glasafval wordt gedumpt. Vorig jaar was dat nog 124 ton. Dat betekent dat bijna de helft van de Ter Aar- ders massaal de Zwemclub De Plas krijgt subsidie NIEUWKOOP Zwemvere niging De Plas uit Nieuwkoop krijgt een bedrag van 8.600 gulden van de gemeente. De zwemvereniging verkeert mo menteel in geldnood door een plotselinge terugloop in het aantal leden en door de over gangsproblemen bij het in ge bruik nemen van het nieuwe zwembad De Wel. Om deze problemen het hoofd te bieden stellen burgemeester en wet houders volgende week 'woensdag voor de eenmalige bijdrage aan de zemmers toe te kennen. Auto in de sloot ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarige man uit Reeu- wijk is gisteravond na een aanrijding met diverse ver wondingen opgenomen in het Bleulandziekenhuis in Gouda. De man reed op de J.C. Hoog- endoornlaan richting Bodegra ven. Vermoedelijk omdat hij te hard reed, raakte hij de macht over het stuur kwijt. Hij botste tegen een boom en kwam in naast de weg gelegen sloot terecht. ROELOFARENDSVEEN Met acrobatische capriolen, Enkele honderden kinderen stoelenhandstand, vervaarlijk uit heel Alkemade hebben balanceren op een losstaande zich gistermiddag vergaapt ladder en knap evenwicht- aan de kunsten van clown swerk op éénwielige fietsen Kepper in sporthal De Twee- wist de clown de kinderen sprong in Roelof arendsveen. moeiteloos te boeien. Jongleer- kunsten met hoeden, ballen, kistjes en brandende fakkels maakten diepe indruk op de jeugdige toeschouwers. De van de Mini moppentrommel van televisie bekende clown uit het Brabantse Weert was dit De belangstelling voor het op treden was groot. FOTO: WIM VAN NOORT jaar voor het eerst naar Alke made gehaald in het kader van de Vakantiespelen. In de ochtenduren had de Veense jeugd zich al vermaakt met snorkelen en andere spellen in het zwembad. Bingo In Don Bosco in Zoeterwou de-dorp wordt vanavond een bingo gehouden. De avond heeft te maken met het zil veren jubileum van Don Bos- eo eerder dit jaar. Aanvang half negen. Bridge De Bridgeclub Lisse houdt morgen opnieuw een voor ronde in het kader van het Interpolis bridgetoernooi. Dit toernooi staat bekend als het open paren kampioenschap van Nederland. De voorron den worden plaatselijk over het gehele land gespeeld en de winnaars plaatsen zich voor een Volgende ronde. De drive vindt plaats in het Poelhuys aan de Vivaldi- straat in Lisse en begint om één uur. De kosten bedragen /10 per paar. Inschrijven kan tot morgenochtend tien uur bij J. Bruinsma, telefoon: 02521-15751. Koffiecon eert De bariton Alexander Of- femberg en de pianist Gé van der Steen treden zondagmid dag op tijdens het koffiecon cert in het Agathaklooster aan de Heere weg in Lisse. Zij brengen liederen ten ge- horen van Fauré en Schu bert. Na de pauze speelt Yvonne Nieuweveen-Steven van A we met de dwarsfluit samen met Gé van der Steen. Zij spelen samen een Sonate van F. Telemann en een Sui te van Hongaarse stukjes van Bartok. Toegang kost/5. kin deren onder de 14 jaar heb ben gratis toegang. Aanvang twaalf uur 's middags. Syrinx Het fluitkwartet Syrinx geeft zondagmiddag een concert in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorschoten Het kwartet, opgericht door vier muziek studentes maakt gebruik van piccolo, gewone dwarsfluit, alt- en basfluit. Het repertoi re loopt van barok tot mo dern. Aanvang half één, en tree gratis. Poppenbeurs In het motel Bijhorst in Was senaar wordt zondag een po pen beurs gehouden. Er zijn honderden poppen te zien, waaronder zelfgemaakte exemplaren van klei, macra- mé en nylon. Ook antieke poppen ontbreken niet. Ver der zijn er stands met jurkjes, wagentjes, pruikjes en andere accessoires. Natuurlijk is er een poppendokter om zieke patiëntjes te genezen. Agn'es Melger is ter plaatse om oude popppn te taxeren. De beurs is geopend van half elf tot half vijf. Winkels De Noordwijkse winkels zijn op 22 oktober voor de laatste keer dit jaar op een zondag geopend. Het zomer seizoen is hiermee definitief gesloten voor de badplaats. Komende zondag kan ieder een nog terecht tussen één en vijf uur 's middags. De win kels aan het Vuurtorenlein zijn eveneens voor de laatste keer open tussen tien uur 's morgens en zes uur 's avonds. Viering Burgemeester J. Hoffmann en deken Straathof gaan zon dagavond voor in een oecu- Circus menische viering in de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen. Thema is „Armoede... wat doen we eraanDe dienst, die uitgaat van de Raad van Kerken begint om zeven uur. Zijdeschilderen Schilderen op zijde kan bij K&O in Katwijk worden geleerd in een cursus van ze ven lessen. De lessen vinden plaats op maandagavond in het K&O-gebouw, eerste les op 23 oktober. De laatste les valt op 4 december. PvdA De afdeling Leidschendam van de Partij van de Arbeid is bezig met de voorbereiding van een programma om de gemeen teraadsverkiezingen van 1990 mee in te gaan. De leden worden betrokken bij de eindredactie. Ze kunnen met elkaar van gedachten wisselen op een bijeenkomst, die de partij maandagavond houdt in gebouw De Sater aan de Koningin Julianaweg op de hoek van de Joh. Seb. Bachlaan in Leidschendam. Het circus is het thema van een feest week die van 23 tot en met 28 oktober wordt ge houden in Verpleeghuis Den Weeligenberg in Hillegom. De week wordt maandag middag om twee uur geopend door het activiteitenteam met aansluitend een goochelhow van de Cajari Magic Show. Dinsdag is er een film over het circus terwijl woensdag in het restaurant een gezelli ge middag is met hapjes en drankjes. Speciale gast is Ka- rel het Tekenwonder, een sprekende pop van zestig centimeter. Donderdag treedt de muziakel clown Berdini, de vatspringer Frenky en een goochelaar Pascal die te vens kunstjes laat zien met een gedresseerde hond. De feestweek wordt zaterdag af gesloten met een circusvoor stelling van circus Bongo in de circustent op het grasveld achter het parkeerterrein. In het tehujs zijn verder de hele week exposties te zien over het circus. Zo is er fototen toonstelling van Tov van Houdt, hangen er affiches van circussen uit binnen- en buitenland en staat er een miniatuurcircus van de fami lie Kramer uit Abcoude. CAMPAGNE IN ALPHEN SLAAT AAN Alphen telt verhoudingsgewijs net zo veel probleemdrinkers als de rest van Nederland. ALPHEN AAN DEN RIJN „Er wordt niet meer zo lacherig gerea geerd als je over alcohol problemen begint. Dat hebben we tenminste be reikt met onze voorlich tingscampagne". Project- medewerkster Aukje San- nen van de Basisgezond heidsdienst Zuid-Holland Noord is niet ontevreden over het resultaat van twee jaar inspanningen op het gebied van alcohol preventie in Alphen. An dere instellingen nemen het vanaf 1 januari 1990 van haar over. Aanleiding voor een aparte campagne op het gebied van de alcoholpreventie was de nota „Lusten en Lasten" die de gemeente Alphen twee jaar geleden produceerde. In die nota werd geconstateerd dat Alphen verhoudingsgewijs net zo veel probleemdrinkers kent als de rest van Nederland. Dat was voor het Alphense ge meentebestuur reden genoeg om een eigen preventiebeleid op te starten. Subsidie van de rijksoverheid, provincie en ge meente was vervolgens vol doende om Sannen aan te trekken voor een twee jaar durend project. Betrokken „Die leuze 'Drank maakt meer kapot dan je lief is' hebben we als thema gebruikt. Vervol gens zijn we de eerste lijnsge- zondheidszorg langs gegaan. Huisartsen, maatschappelijk werk, de gemeentelijke sociale dienst, de gezinsverzorging, de politie en het onderwijs, ze zijn er allemaal bij betrokken". Sannen werkt sinds september 1987 bij de basisgezondheids dienst op het gebied van de al coholpreventie. Het werkter rein beslaat geheel Zuid-Hol land. Een van de laatste rap porten die dat heeft opgele verd is een nota voor de ge meentelijke organisatie. „Voorlichting, mogelijke regel geving en deskundigheidsbe vordering staan daarin cen traal. Hoe we de zaak precies gaan uitvoeren weet ik nog niet. Het overleg met de be drijfsartsen en de hoofden van de afdelingen moet nog wor den geopend". Scholen Voor de scholen heeft Sannen een speciaal informatiepakket ontwikkeld. „Op 8 november is er een speciale voorlich tingsbijeenkomst op scholenge meenschap Albanianae. De scholen krijgen dan een map overhandigd waarin precies staat welk lesmateriaal er be schikbaar is. Voor elke leer gang is er een aangepast pak ket". Het uitzoeken van het voorlichtingsmateriaal! was nog een hele klus. „Hqt is on gelooflijk, zo veel informatie als er is. De scholen klopten niet voor niks bij ons aan om een goede selectie te maken. Met deze map en het materiaal dat ze bij ons kunnen huren, kunnen ze tenminste verant woord uit de voeten". Sannen ontkent dat het alco holprobleem in Alphen en om streken groter zou zijn dan el ders in Nederland. „Er is niet echt cijfermatig onderzoek ge daan in deze regio. Maar we hebben geen enkele reden om aan te nemen dat het beeld in Alphen zou afwijken van de landelijke situatie. In heel Ne derland geldt dat zo'n zes pro cent van de beroepsbevolking op de een of andere manier kampt met drankproblemen". De campagne in Alphen is vol gens Sannen vooral bedoeld als preventief. „Het gaat echt om het voorkomen vap alco holproblemen door ervoor te zorgen dat mensen weten wat alcohol kan veroorzaken. Voorlichting is enorm belang rijk. Maar het is duidelijk een zaak van de lange adem. Ver gelijk het maar met de anti rook campagne die al jaren wordt gevoerd. De laatste tijd heeft die duidelijk succes. Het is tegenwoordig bijna gek als je naar een feestje gaat en je steekt een sigaret op. Bij de al- coholaanpak moet dat nog ko men, maar er wordt al niet meer gelachen als je erover begint". Sannen is nu de laatste fase van haar werk in Alphen in gegaan. Na 1 januari moeten gemeentelijke diensten en an dere instellingen op het gebied van de gezondheidszorg het werk overnemen. „Ik heb er wel vertrouwen in dat het lukt. We zijn ook bezig om de mensen die het straks allemaal moeten doen goed op te leiden. Daarvoor hebben we deskun digen aangetrokken die lande lijk hun sporen hebben ver diend". Het succes hangt voor al af van de goede voorlich ting, zowel aan het kader van morgen, als aan de volwasse nen en jeugd die met alcohol te maken (kunnen) krijgen. „We hebben nog een aanvraag om subsidie bij het ministerie lopen om meer informatiepak ketten te kunnen samenstel len. Laten we hopen dat het lukt." JOEP VAN ZEIJL Voor een uitgebreide agendi ook voor de komende dage: raadplege men „UIT", gratis wekelijkse bijlage va deze krant. bioscopen De film week loopt in het vervolg J vrijdag t/m donderdag. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROl NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. 01720-20800): Indiana Jones and last Crusade (al); vr. t/m zo. 13 16.30 en 20.30. ma. di. do. 20.30. 13.30, 20.30. Taran en de toverk* (al); vr. t/m zo. 14.00, 16.00. 14.00 EUROCINEMA II: India Jones and the last Crusade (al); t/m zo. 13.45, 16.30, 20.30. ma. do. 20.30. wo. 13.30, 20.30. EUR CINEMA III: Batman (12); vr. t/m 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ma. di. 18.30. 21.15. wo. 13.30, 18.30, 21. EUROCINEMA IV: Lethal Weapt II (12); vr. t/m zo. 13.30, 16.00, 18." 21.15. ma. di. do. 18.30, 21.15. i 13.30, 18.30, 21.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel 071-121239): Batman (12); 18. 21.15. vr. t/m zo. wo. ook 14. LIDO en STUDIO (Steenstraat tel. 124130): Dirty rotten scoundr (al); Dead calm (12); 19.00, 21. ma. di. do. ook 14.30. See no e\ hear no evil (al); Lethal Weapon (16); 14.30, 19.00, 21.15. Indiana nes and the Last Crusade (al); 14. 18.45, 21.15. Taran en de tovef (al); Platvoet en z'n vriendjes (al); t/m zo. wo. 14.30. .TRIANON (Br straat 31, tel 123875) Unbeari lightness of being (al); 20.00. zo. ook 14.30. REX (Haarlemr straat 52, tel. 071-125414): your love (16); 14.30, 19.00, 21.15 KATWIJK CITY THEATER I (Bi straat 30, tel. 01718-74075): Lock (12); za. zo. 14.45, 19.00, 21.15. m t/m vr. 20.30. wo. ook 14.45. Cll THEATER II: Licence to kill (al); zo. 21.15. Lethal Weapon II (12); 19.00. zo. 14.45, 19.00. ma. t/m 20.30. Taran en de toverketel (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY: cence to kill (al); vr. t/m zo. 15. 19.00, 21.15. ma. t/m do. 20.15. i 15.45. Lock Up (12); vr. za. 15. 19.00, 21.15. zo. 15.45, 19.00. Are ther woman (12); zo t/m do. 20.45 KINDERVOORSTELLINGEN Roger Rabbit; vr. t/m zo. wo. 14. Lady en de Vagebond; vr. t/m wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Licence to kill (al); vr. I wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN The lady and the tramp (al); za. a wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. 463500): Batman (12); vr. t/m 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ma. t do. 14.00, 18.45, 21.30. ASTA Lock-up (12); vr. t/m zo. 13.15, 16. 18.45, 21.30. ma. t/m do. 14. 18.45, 21.30. ASTA 3: Roadhr (16); vr. t/m zo. 13.15, 16.00, 21.30. ma. t/m do. 14.00, 18. 21.30. BABYLON 1 (naast Haag Centraal tel. 471656): Bati (12); vr. t/m zo. 14.00, 16.45, 19. 21.45.. ma. t/m do. 14.00, 19. 21.45. (al); v 21.30. ma. t/m do. 14.00, 19.0 21.30. BABYLON 3: Camilla CI» del (al); 14.00, 17.30, 20.45. CIN; AC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): S no evil, hear no evil (al); 14.00, 18,< 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.! CINEAC 2: Kickboxer (16); 18.1 21.30. ma. di. ook 14.00. CINE/ 3: K9 (al); 14.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 456756): crusade 18.45, 21.30. ma. t/m do. 147. 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Mj> tic pizza (al); vr. t/m zo. 13.15, 16.01 21.30. ma. t/m do. 14.00, 18,4 21.30. METROPOLE 3: Licence! kill (al); vr. t/m zo. 13.15, 16.fflj 18.45, 21.30. ma. t/m do. 14.0(1 18.45, 21.30 METROPOLE 4: 0; gringo (12); 18.45, 21.30. ma. di. <J ook 14 00. METROPOLE 5: touch of infidelity (al); vr. t/m a 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ma. t/ do. 14.00, 18.45, 21.30. ODEON (Herengracht 13. tel. 462400): Indian Jones and the last crusade (a| 13.45, 18 45, 21.30. zo. 13.30, 16.« 18.45, 21.30. ODEON 2: Dai calm (12); 13.45, 18.45, 21.30. d 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEO 3: Lethal weapon 2 (16); 13.45, 18.4 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.» ODEON 4: Great balls of firel (a| 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.01 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstra 12b, tel. 656402): Rain man (<i 19.15, 21.45. STUDIO 2: Kleine V« (al); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Dangl rous liaisons (al); 19.00, 21.31 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Sun mer of Aviya; 19.30. 21.45. Zaal, Secret wedding; 19.30, 21.45. Zaal 19.30, 21.45 zo. 20.00. Kwaidan; Rashomon; za. De vrouw in h zand; zo. A page of madness; m Diary of an old man; di. Shiku; w Yukiguni; do. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: The dreamteam (11 za! 00.15. CINEAC 2: Kickbox (16); za. 00.15. CINEAC 3: K9 (11 za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; vr. za. w 14.00. zo. 13.15, 16.00. METRI POLE: Platvoet en zijn vriendjes; i t/m zo. 13.15, 16.00. wo. 14.0 STUDIO: De postroof; vr. za. J wo. 14.30. Pippi in Taka-Tuka-lan vr. za. zo. wo. 14.30. ma. t/m do. 14.00, 19.1; BABYLON 2: Leedvermai t/m zo. 14.00, 16.30, 19.C( 1.15, 16.00, 18.45, 21.30. Ml tOPOLE 1 (Carnegielaan, tl I6756): Indiana Jones and the 111 usade (al); vr. t/m zo. 13.15, 16.0? Mogelijk bosaanplan bij de Zwaantjeskerk HAZERSWOUDE Er koi een extra bos nabij de voorm lige Zwaantjeskerk in Hazer woude. Burgemeester en we houders stemmen daartoe met een suggestie van de Lai dinrichtingscommissie Rij! streek-Zuid. Het nieuwe b moet het bestaande zicht het polderlandschap rond H zerswoude versterken. Dat g beurt onder meer door de g leidelijk aan dichter bebouwi strook tussen Rijndijk en i spoorbaan met bomen te o derbreken. „De dieptewerkii en het contrast tussen Rijn i polder wordt zo versterk voeren B en W aan in hi voorstel aan de gemeenteras Bovendien kan door het ext groen de bestaande beplanti) beter worden gehandhaafd 1 worden de recreatie- en lan schappelijke mogelijkhed bevorderd. De gemeen maakte al eerder in het t stemmingsplan 'Tussen Ri en rails' duidelijk te kiez voor- een optimale belevi; van het polderlandschap va uit het dorp. De gemeentera buigt zich donderdag 26 okt ber over het voorstel.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12