fields Sou/tcwi*? Plan voor overkappen van buitenbad De Zijl STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) Voor zonzoekers Derde single van Leidse Kimberley Nieuwbouw Maresingel opgeleverd VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 PAGINA 11 Ruim zestig Hideren in woning via dvertentie EIDEN Via het nieuwe vertentiesysteem van de ge- eente Leiden zijn 63 ouderen n een woning geholpen. Dat ijkt uit het verslag over de oefperiode die liep van 1 juli 88 tot en met 30 juni 1989. In taal reageerden 553 oudere oningzoekenden op de hon- >rd huizen die via de ge- eentelijke advertentie wer- >n aangeboden. Daarvan wa- n 414 reacties geldig, ngeldige reacties kwamen »oral van mensen die buiten eiden wonen of te jong wa- n. Voor zeventien huizen erd geen enkele geldige re- :tie ontvangen en twintig oningen werden door de jorgedragen kandidaten ge- eigerd. Dat gebeurde in de eeste gevallen omdat de wo- ng te klein was. Ook had >n aantal gegadigden be vaar tegen de buurt of tegen •t type woning. Voorts waren mensen die te kennen ga- in geen belangstelling meer hebben voor het huis. e belangstelling voor drie- imerwoningen was in het oefjaar veel groter dan voor vee-kamerwoningen. Vol- ins het verslag speelde de oogte van de huur nauwelijks in rol. e ouderen die via het adver- ntiesysteem een woning kre- ;n lieten dertig corporatiewo- ingen achter, vijftien particu- ere huurwoningen en elf wphuizen. Zeven ouderen ;ten geen zelfstandige woon- limte achter. et nieuwe systeem geldt voor totaal 1254 woningen voor ideren in Leiden. Daarvan wam acht procent vrij, twee ocent minder dan verwacht, huizen zijn bedoeld voor bij gemeente Leiden als wo- ingzoekende geregistreerde jishoudens van wie het oud- e lid 65 jaar is of ouder, et adverteersysteem wordt jlgende week donderdag geë- ilueerd tijdens een vergade- ng van de commissie voor >lkshuisvesting. Restauratie hofje klaar LEIDEN De restauratie van het monumentale Jean Michelhof is afgerond. Professor A. Schwei- zer, voorzitter van de Stichting Leidse Studenten huisvesting opent het gerestaureerde verbouwde hofje aan de Pieterskerkstraat 8-12 op woensdag 8 november om 14.00 uur. Provincie wil gebruik slaapmiddelen beperken DEN HAAG De provincie Zuid-Holland wil een bijdrage leveren aan het terugdringen van het ge bruik van slaapmiddelen door vrouwen. De pro vincie heeft daarom aan de Stichting Vrouwen en Medicijngebruik een subsidie van 4.250 gulden toe gezegd. De stichting, die haar hoofdkantoor in Eindhoven heeft, probeert op verantwoorde wijze het overmatig gebruik van slaapmiddelen en kal merende middelen terug te dringen en zo mogelijk geheel te stoppen. Omdat de stichting veel aanvra gen om hulp uit Zuid-Holland kreeg, is besloten ook in deze provincie een afdeling van Vrouwen en Medicijngebruik op te richten. Opening carnavalseizoen LEIDEN Het Joppensz- beeldje op het Kamerlingh Onnesplein is zaterdag 11 no vember traditioneel het decor van de opening van het Leidse carnavalsseizoen. Kar navals vereniging de Leidse Hutspot ten luidt om 11.11 uur het nieuwe seizoen in. 's Avonds wordt vrolijk verder gefeest in de residentie van de vereni ging: het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Op het Prinsenbal zal de nieuwe prins carnaval zijn opwachting ma ken. Om 23.11 uur precies wordt bekend wie dit jaar de scepter zwaait over de hut- spotten. Glibberfestival in Stadsgehoorzaal LEIDEN Art Centre De Droomfabriek houdt zater dag 2 december het eerste Glibber-popfestival. Het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerend festijn wordt. Het festival wordt gehouden in de Stadsge hoorzaal. Bij de programmering wordt gesteefd naar een men geling van bands van naam en faam uit de Leidse re gio en kersverse groepen. Welke bands van naam een faam dat zijn kon het art centre gisteren nog niet ver tellen. Het festival duurt van 14.00 tot 02.00 uur. Het wordt gehouden in een zaal van de Stadgehoorzaal, waar een continuprogramma wordt afgewerkt. Er wordt gerekend op minimaal duizend bezoekers. De toegangsprijs voor het festival is nog niet bekend. Het programma voor het Glibberfestival heeft nog een paar open plaatsen. Mensen die menen dat hun band een confrontatie met het publiek aankan, kunnen zich opgeven bij De Droomfabriek via telefoon 133883. Collecte voor Juigalpa LEIDEN De Stichting Nicaragua Komitee Leiden en de Werkgroep Ste denband Leiden-Juigalpa houden in de week van 23 tot en met 28 oktober een collecte voor Juigalpa. Het geld is bestemd voor de basisgezondheidszorg. Juigalpa heeft Leiden gevraagd bijdra gen te leveren voor twee projecten. Het eerste project betreft de opleiding van vroedvrouwen en gezondheids werkers. Het lesmateriaal is schaars geworden en daarom is 11.000 gulden nodig om het materiaal aan te vullen. Als er meer geld wordt opgehaald, dan zal worden bijgedragen aan de oplei ding van laboratorium personeel. Giro: 4819642 ten name van Stichting Nica ragua Komitee Leiden. ONS EILAND NIET NAAR FIDES PACTA LEIDEN Korfbalvereniging Ons Eiland verhuist niet naar de velden van Korfbal vereniging Fides Pacta aan de Zoeterwoud- sesingel. Ons Eiland moet, als de nota Bou wen in bestaande wijken doorgezet wordt, verhuizen. Het veld van de vereniging aan de Brahmslaan staat op de nominatie om volgebouwd te worden met woningen. „De nieuwe lokatie die we ze aan hebben gebo den, bij Fides Pacta, heeft de vereniging ge weigerd. Ons Eiland vindt dat veel te ver weg", bevestigde het hoofd van de directie sport en recreatie. J. Duivesteijn gistermid dag. Volgens Duivesteijn is er voorlopig nog geen reden voor paniek. „De Brahmslaan wordt nog niet in de begroting 1990 ge noemd als locatie voor woningbouw. Nee, het is nog niet zo ver", vertelde hij gerust stellend. LEIDEN Het buiten bad van combibad De Zijl aan de Paramaribo- straat in Leiden wordt wellicht gedeeltelijk overkapt. De directie sport en recreatie van de gemeente heeft daarvoor een plan gemaakt en is nu naarstig op zoek naar middelen om het plan te bekostigen. „Met 1,5 mil joen gulden is het voor ons haalbaar, maar we hebben nog geen plan gevonden dat we met dit budget kunnen uitvoe ren", aldus J. Duive steijn, hoofd van deze di rectie, gistermiddag. Het ondiepe deel van het bui tenbad, wordt samen met de omliggende weide afgestoten. Wat hiermee gebeurt is nog niet bekend. „Dat wordt alle maal nog onderzocht", aldus een voorzichtige Duivesteijn. De andere helft, het diepe deel van het buitenbad wordt overdekt. De ligweide wordt gehandhaafd, ,,'s Zomers ma ken we een verbinding met de weide via een schuifpui, die open kan", aldus Duive steijn. Recreanten Het Combibad wordt zo aan trekkelijker voor recreanten. „Met extra ruimte, kan het schoolzwemmen en dergelij ke gewoon doorgaan. De re creanten kunnen dan bij voorbeeld in het overdekte buitenbad terecht. Er komt ook een waterglijbaantje, een waterkreekje en speelwerk- tuigen. Maar het wordt geen tropisch zwemparadijs", waarschuwt het directie- hoofd meteen. Het Leidse college is al ak koord gegaan met het onder zoek naar een overkapping. „Maar er werd direct bijge zegd dat het binnen onze be groting moet, we krijgen er geen geld bij". Duivesteijn wijst op de zwembaden die uit de regio verdwijnen. Daardoor worden de Leidse zwembaden steeds aantrek kelijker, legt hij uit. Nuchter De directie is tevens in over leg met de provincie over de nieuwe Wet Zwembadhygië- ne. Invoering van deze wet levert de Leidse zwembaden naast extra maatregelen ook extra kosten op. „We moeten bijvoorbeeld de doucheruim tes en badhokjes betegelen bij Openluchtzwembad De Vliet, een kostenpost van zo'n 50.000 gulden. Maar dat is nog niet zo'n ramp, waar we •echt mee zitten is het feit dat we dertig liter water per be zoeker moeten weggooien. Dat is voor een buitenbad on mogelijk. Niet iedereen die een buitenbad bezoekt gaat het water in", meent Duive steijn. De directie is echter niet van plan om dwars te gaan liggen bij de provincie. „Er moet nuchter overleg gepleegd worden. Voor ons betekent deze wet een aanzienlijke ex tra kostenpost wat water be treft. Maar dat niet alleen, het schoonmaken van meer water betekent ook weer ex tra kosten", aldüs het direc- tiehoofd. Hij wijst er meteen op dat het water van de ba den „zonder meer schoon ge noeg" is. „Let wel, we zijn vóór hygiëne", besluit Duive steijn. LEIDEN Met haar der- Ie single „Fooi for you" ïoopt de 23-jarige Leidse Vancy Dubbelman einde lijk een plaatsje te verove ren op de diverse Neder landse hitparades. Haar erdere singles deden het' ivel in bijvoorbeeld Dene narken redelijk, maar in >ns land werd er met ;een woord over gerept, wee jaar lang was het :elfs helemaal stil rond Kimberley zoals haar hownaam luidt. Haar loop is nu gevestigd op haar nieuwe plaatje en de iromotionele activiteiten ran haar nieuwe manager. Ooit begon het allemaal als een grapje. Haar leuk bedoelde imitatie van Marylin Monroe voor een lokaal blaadje werd in Hilversum opgemerkt en dat leverde haar uiteindelijk enkele tv-optredens op als as sistente van Ron Brandsteder. Toen ook nog bleek dat Nancy over een goed stemgeluid be schikt en al sinds haar prille jeugd klassieke zangles volgt, werd een wens van de Leidse vervuld en een eerste singletje opgenomen. Met dit plaatje, waar onder anderen Harry van Hoof aan meewerkte, liep het echter niet naar verwach ting. Ook een tweede single flopte in Nederland. Intussen zorgde haar oudere zusje Lin da voor meer succes in de fa milie Dubbelman door haar optreden als Brenda Steunbeer in het tv-programma Verona. Commercieel Met hernieuwde moed doet Kimberley nu een derde po ging. „Fooi for you" is een rit misch en commercieel klin kend produkt geworden. Het eerste dat ze maakt op basis van het vijfjarige contract dat ze sloot met ARS records, een Belgische platenfirma. „In België wordt de plaat nu al gedraaid. Gewoon van de band want de single is er nog niet. Daar vinden ze het gewoon een leuk liedje en dus wordt het voor de radio gespeeld. In Nederland gaat dat allemaal wat langzamer maar ik heb goede hoop op programma's voor Nederlands talent zoals- Hollands Glorie en natuurlijk het radioprogramma van Ron Brandsteder", aldus manager John Egbert die de plaat gelijk maar in tien landen liet uit brengen. Radio- en televisie-optredens zijn overigens nog niet ge pland. Daar moet in Neder land eerst een notering in de tipparade tegenover staan. In afwachting van haar eventue le succes blijft Nancy gewoon als verkoopster werken bij een drogist op de Haarlemmer straat. „Ook als de plaat een succes wordt en er meer optre dens komen, denk ik pas in het uiterste geval aan het op zeggen van mijn baan. Ik heb het hier erg naar m'n zin en mijn baas heeft mij alle steun en tijd gegeven die ik nodig had". LOMAN LEEFMANS Druppel Witte Singel is levensgevaarlijk LEIDEN Leefbaar Leiden vindt het onaanvaardbaar dat de gemeente geen maatregelen neemt tegen de gevaarlijke verkeerssituatie op de Witte Singel. „Moeten er eerst ge wonden of misschien zelfs do den vallen, voordat u bereid bent de onlangs aangebrachte wegversmalling in de Witte Singel af te stemmen op de verkeersveiligheid", vraagt Leefbaar Leiden in een brief aan het college van B en W. De politieke partij is veront rust over de inmiddels zeven ongelukken op de Witte Singel en vindt de druppel een „dom me" oplossing. De maatregel zou onvoldoende zijn en voor speld kon worden dat de voor ziening zou leiden tot levens gevaarlijke situaties. Die wor den veroorzaakt door een daar enkele weken geleden aange brachte wegversmalling in de de vorm van een druppel. Doel van het obstakel is de snelheid van het verkeer af te remmen. De partij dringt bij het college aan op maatregelen die de veiligheid op de Witte Singel kunnen verhogen. Ge dacht wordt aan een scherp te controleren snelheidslimiet. De controle zou met een came ra moeten gebeuren. Verder wil Leefbaar Leiden dat ver keersobstakels worden aange legd over de gehele lengte van de weg. Die zouden te hard rij den onmogelijk moeten -ma ken. Gereedschap gestolen LEIDERDORP Inbrekers hebben uit een bouwkeet aan de Elisabethhof in Leiderdorp voor in totaal ruim 20.000 gul den aan gereedschap gestolen. De dieven braken de keet open en gingen er vandoor met machines, hang- en sluit- Voorzitter J. de Geus van woningbouwvereniging De Sleutels overhandigt de eerste sleutel aan bewoner P. van Dijk. foto: wim van noort LEIDEN Het nieuwbouw- complex op de hoek van de Maresingel en de Marnixstraat is gistermiddag opgeleverd. Voorzitter J. de Geus van wo ningbouwvereniging De Sleu tels reikte op symbolische wij ze de eerste sleutel uit aan P. van Dijk, voorzitter van de be wonerscommissie. Het nieuwbouwproject bestaat uit achttien woningen die zijn gebouwd op de voormalige Marnixschool. Dat gebouw is verbouwd en gerenoveerd ten behoeve van de Stichting Stu diehuis, de Leidse instelling voor volwasseneneducatie. Omdat aanpassing van het pand voor het Studiehuis erg veel geld kostte, heeft de ge meente gezocht naar mogelijk heden om het project finan cieel aantrekkelijker te ma ken. Een combinatie van school en woningen is toen ge kozen als oplossing. Na een lange tijd van voorbereidingen werd op 17 november vorig jaar de eerste paal geslagen voor het complex. Op de school zijn twee verdiepingen gebouwd. De meeste woningen zijn gelijkvloers, maar er is ook een aantal maissonettes. Er zijn drie- en vierkamerwo- ningen. Het complex is het eerste nieuwbouwproject van wo ningbouwvereniging De Sleu tels, die bestaat sinds 1 januari 1988. De vereniging is ontstaan uit een fusie van drie kleine corporaties. Cabaretfestival voor beginners LEIDEN t)e stichting Caba ret Café houdt in januari een cabaretfestival voor begin ners. Het festijn duurt vijf da gen. Elke avond treden drie debutanten op en drie of vier meer ervaren cabaretiers. Het festival heeft plaats in café Odessa aan de Hoge woerd. De stichting Cabaret Café is drie maahden geleden opge richt en beijvert zich „voor het drempelloos cabaret genieten in drukbezochte horeca-gele- genheden". D,e inspanningen van de Leidse organisatie heb ben tot nu toe slechts geleid tot één optreden. Dat heeft maan dag plaats in Odessa. Het op treden wordt verzorgd door Lebbis Jansen, de winnaars van het jongste Leidse caba retfestival. De voorstelling be gint om 21.30 uur. „Het blijkt heel moeilijk om een café-eigenaar zo ver te krijgen dat hij meewerkt aan een caberet-optreden", vertelt J. Lasschuit van de stichting. Hij vergelijkt deze opstelling met- die van tien jaar geleden, toen de horeca er niet veel voor voelde om bandjes te la ten optreden. „Nu gebeurt dat bij speciale gelegenheden in elk café. Cabaret is iets nieuws. Daarom ligt het wat moeilijk". De stichting, die samenwerkt met twee theaterbureaus, pro beert ook optredens te boeken in cafés in andere grote ste- Lebbis en Jansen treden maandag op in gafè Odessa. foto: jaqueline van der laan Handschrift Het studiehuis Leiden begint eind deze maand met twee cursussen. Dinsdag begint een cursus handschrift ver beteren die bestaat uit acht lessen. Donderdag 26 oktober begint een cursus zelf-je za ken-regelen van zes bijeen komsten. Voor informatie: 071-223303. Bloemschikken Bloemschikken kan vanaf 24 oktober bij buurthuis Vogel vlucht aan de Boshuizerlaan 5- Onder leiding van me vrouw Van Rijnswou worden op drie dinsdagochtenden bloemstukken in elkaar ge zet. De kosten zijn per les on geveer een tientje (inclusief materiaal). Opgave voor 20 oktober via tel: 071-313648. Evensong De Leidse Can ton j treedt zondag op in de Hooglandse Kerk. Joop Brons verzorgt de muzikale leiding. Het is voor lopig de laatse evensong met vooral Anglicaanse werken. De aanvang is 19.00 uur. Botten Het Patiënten service bureau van het AZL houdt woens dag voorlichtingsavond over botontkalking. De bijeen komst begint om 20.00 uur in de Centrale School Nieuwe- roord aan de Rijnsburgerweg 124a. Een huisarts geeft een uiteenzetting over het ont staan en voorkomen van bo tontkalking. Een internist van het ziekenhuis is aanwe zig om vragen te beantwoor den. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij het ser vice bureau: 071-262989. De toegang is gratis. Vergaderen Een cursus discussie- en ver gadertechniek begint woens dag in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33a. De lessen worden gegeven door Leen Noordergraaf. De cursus is verdeeld over vijf Diploma De Eerste Leidsche EHBO en Lotus brigade begint donder dag met een cursus EHBO. Na veertien lesavonden kan de cursist in het bezit komen van het eenheidsdiploma EHBO. De cursus wordt ge geven in de Bevrijdingskerk aan de Montgomerystraat in Leiden Zuid-West. Inlichtin gen: 071-120649. Kleintjes Pleuterwerk is een leuke ac tiviteit voor peuters en kleu ters. Vanaf donderdag kun nen de kleintjes terecht in buurthuis Vogelvlucht aan de Boshuizerlaan 5. Er wordt van 15.45 tot 16.45 uur met een groep van 10 kinderen gewerkt. De kosten zijn drie kwartjes per keer. Zowel hulpouders als kinderen kun nen zich opgeven bij Paula of Tony: 071-313648. 55-plus Voor 55-plussers is binnen het buurthuis Vogelvlucht vanaf donderdag de moge lijkheid om meer te leren durven. Op deze cursus, die tien donderdagochtenden in beslag neemt, wordt aan dacht besteed aan drempel vrees, het leggen van contact en het krijgen van meer zelf vertrouwen. De kosten zijn voor de hele cursus een tien tje. Aanmelden kan bij het buurthuis aan de Boshuizer laan 5 (071-313648) of bij de docente mevrouw M. Meyer (01751-19085). Deze sportieve zonnebril met verwisselbare oorklemmen wordt van u na het op geven van een nieuwe abonnee. Deze ontvangt onze krant de eerste 14 dagen gratis. j Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) j j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de zonnerbril naar Naam:j Adres:J j Postcode/plaats: j Stuur deze bon ineen open envelop- postzegel niet nodig- naar M i Leidse Courant. Antwoordnummer 998.2501 VC Den Hour z L—I CcicLc Souaa/nt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11