Armetierig PSV gered door gong FC Groningen koestert hoop -| w Rijkaard en Van Basten blinken uit bij AC Milan jv Cruijff krijgt de lof, De Mos de winst Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT CeidócSomotit DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 PAGINA 15 Pettersson over zes weken terug GOTEBORG Stefan Pet- tersson kan over zes weken zijn rentree maken bij Ajax. Dat heeft dokter Lars Peter son gisteren in Göteborg ge zegd. De arts onderzocht de geopereerde linkerknie van de spits in het medisch cen trum van de Zweedse stad. Volgens de dokter heeft de spits in zijn geopereerde knie weer evenveel kracht als in het rechtergewricht. Over zes weken wordt een laatste test gedaan. Pettersson raak te eind april, in het duel met MVV, geblesseerd. ian wordt op de hielen gezeten BRUSSEL Johan Cruijff valt niet van zijn geloof, mogelijk wel van zijn voet stuk. Na de nederlaag van 2-0 bij Ander- lecht lijkt FC Barcelona op het punt van uitschakeling te staan. Het spel van de Spanjaarden was niet drama-f tisch, het verlies niet eens uitzichtsloos. Het Anderlecht van De Mos oogde echter te sterk om zich straks alsnog te laten .verrassen, An derlecht, opgebloeid sinds de komst van De Mos, beheerste het duel niet. Daarvoor was de tegenstand en vooral de durf van Barcelona te bedreigend. De thuisclub toonde zich wel com pleter, geslotener en dreigender. Het moet wel gek lopen, willen de Belgen over twee weken in Nou Camp niet een doelpuntje meepikken als Barcelona de sluizen helemaal openzet. Hoewel, met Cruijff en co weet men het nooit. De Catalaanse coach koos ook gisteren voor voetbal en nam de risico's voor lief. Het ver schil was dat Anderlecht beweeglijker en doel gerichter was. Van de acties van de ploeg van De Mos ging meer dreiging uit. Sinds de komst van de Nederlandse trainer, die ooit bij Ajax Cruijff als speler onder zich had, verloor de ploeg nog niet in de competitie. Op eigen veld werd bovendien nog geen tegendoelpunt geïn casseerd. De Mos: „Het is onvoorstelbaar hoe Barcelona hier heeft gespeeld. Ze hebben ons onder druk gezet, constant met drie spitsen ge speeld en puur voor de aanval gekozen. Waar ziet men nog zoiets op internationaal niveau?". Cruijff kreeg de lof, De Mos de punten, maar beide zaken waren terecht. „De manier waarop werd gescoord", zei Cruijff, „toonde het ver schil. Beide ploegen speelden goed, zij benutten de kansen, wij niet". Tottenham verrast Arsenal LONDEN Tottenham Hotspur heeft stadgenoot Arsenal in een sensatione le wedstrijd, waarin vijf spelers een boeking kre gen, van de koppositie in de Engelse league gehou den. In het eigen stadion aan de White Hart Lane zegevierden de Spurs in deze 105e Londen- se derby tussen beide teams met 2-1 over de landskampi oen die bij een zege Liverpool als koploper had kunnen aflos sen. Door twee doelpunten van Samways en Walsh bin nen vier minuten nam de thuisploeg in de eerste helft een verrassende voorsprong van 2-0. Na de rust deed Tho mas namens Arsenal snel iets terug waardoor een gelijkspel tot aan het laatste fluitsignaal tot de mogelijkheden ^hoor de. De Noorse doelman Thorstvedt groeide voor Tot tenham uit tot de held van de wedstrijd door in de slotfase een serie schitterende reddin gen te verrichten. Het bete kende de eerste overwinning van zijn ploeg in zes wedstrij den. BUKAREST Daar qua hardheid ook zijn man waar een fors pak slaag netje Stond en Jan Heintze een gebroken vinger bezorg- i" DCtt de door op de hand van de hoorde werd PSV giste- Deense n;;ksachter te tot de mogelijkheden be de ruim een kop kleinere n0g in een drietal uitsteken- Heintze. De aanvaller raakte de mogelijkheden te force- met zijn kopbal eerst nog ren". Van Breukelen, die door de Twee daarvan vielen na de ren in de uitwedstrijd te gen Steaua Bukarest ge red door de gong. Het lange na geen verweer van de Neder landse kampioen was zo armetierig dat het een wonder mocht heten dat staan, werd in de zone be streden, maar dat bleek bij mid- rebound toch werd versla gen: 1-0. Gele kaart del. „Toch moest het zo", oordeel de Hiddink na afloop over de wijze waarop Hagi tegemoet was getreden. „Hagi is im- de schade in de Roe- mers geen speler die in een meense hoofdstad met 1- vaste positie speelt, maar be- 0 nog alleszins binnen de ^triik'het hele veld- ^ffer.ik hervatting te noteren. Vlak voor tijd, op het momént dat de afwezige Romario allang het veld had geruimd voor Ook deze Lacatus was een de veel nuttiger Hans Gill- plaag van de eerste orde haus, penetreerde de Deen op daar één man aan op, dan be last ik die speler veel te perken bleef. Hoewel Guus Hiddink in de veel' aanloop naar de ontmoeting met Steaua anders beweerde, MltOOrspellKKlr reisde PSV maandag kenne- In de praktijk kwam het er lijk toch met angst in de be- 0p neer dat de getruete Roe- nen naar Bukarest. Anders meen, die bij geen enkele Eu- valt de houding en het spel ropese topclub zou misstaan, van de Brabanders, die elke voor de voeten werd gelopen vorm van zelfvertrouwen door Sören Lerby, Berry van ontbeerden, niet te verkla- Aerle of Adick Koot. Geen vertwijfelde PSV. Geze- aangeven van respectievelijk gend met een vlijmscherpe Kieft en Van Aerle tot twee sprint holde de donkere maal toe door de Roemeense rechterspits de Brabanders defensie. Eerst werd Povlsen voorbij alsof ze er niet ston- onderuit gekegeld door Un- den. Lacatus had een paar gureanu, die daarvoor geel minuten voor de pauze vrij ontving, later riep Lung hem spel toen hij mocht oprukken onreglementair een halt toe. tot Van Breukelen. Die hem Het was het beste wat PSV te in opperste wanhoop maar bij bieden had. De ploeg kwam de benen greep en daarmee sowieso in de tweede helft ten koste van een gele kaart veel minder in de problemen een noodlottige tweede tref- dan in de periode daarvoor, fer voorkwam. Al moest het zich nog wel PSV stelde daar weinig tot een paar gevaarlijke momen- niets tegenover. Het gapende ten iaten welgevallen. Zoals gat tussen middenveld aanval was zo groot, dat doel- een schot van Balint dat over ging en een handsbal van ren. „PSV. ontmoet Steaua te van allen kreeg grip op de man Lung de eerste helft net Adick Koot' die buiten de lij- vroeg", zo heette het omdat vedette. Hagi mocht zich dan zo goed op de televisie had twee ploegen uit de Europese jn de eerste versnelling over voetbaltop elkaar pas na de de mat bewegen, zijn bewe- Kerst dienen te treffen. Het gingen waren zo onvoorspel- was het commentaar van baar dat zijn bewakers er 1 werd begaan en ondanks kunnen volgen. Daar waar het uitzinnige gekrijs van de de bal de middenlijn wel Roemenen dus geen straf- overschreed, bleken met schop opleverde. Die wel toe- Wim Kieft en Flem- gekend had kunnen worden Guus Hiddink drie weken welhaast tureluurs van wer- ming Povlsen nooit in staat toen Koot Hagi in de geva- geleden toen het resultaat den. Menigmaal sneed Hagi van de loting openbaar werd met de bal als een touwtje gemaakt. Spelend zoals giste- aan de voet door de stellin- ren behoort PSV echter abso- gen van PSV waar slechts het buitenspel lopen, luut niet tot de elite van Eu- Hans van Breukelen - - deze vast te houden. Daar renzone tegen het gras werk- kwam nog bij dat Romario te £>e Zweedse scheidsrech- zich slechts bekwaamde in ter Ro Karlsson zag het ver- ropa. De stuntelende hoofd redelijk koel hield. presenteerden zich als een „Toch", sprak Hiddink, „was stel beginners die van het af ik niet ontevreden over de en toe wervelende Steaua verdediging die de organisa- soms alle hoeken van de sop- tie goed uitvoerde. Zulke mo- pige grasmat te zien kregen. menten met als Hagi slippen PSV wist eenvoudig niet hoe er altijd tussendoor. Dat kan het Steaua, dat in niets deed denken aan een stugge Oost- europese formatie, het best Ier' kon bespelen. In negen van Hetkon ook nauwelijks an- de tien gevallen was een clers of Hagi was degene die Roemeense dieptepass genoeg het doelpunt van Steaua, gevingsgezind door de vin- Des te verwonderlijker was gers gn voorkwam daarmee het dat PSV voor de rust wel een tweede tegentreffer. Dat tweemaal gevaarlijk werd. dat de verhoudingen tussen Beide keren bleek Povlsen psv en Steaua aanzienlijk niet bij de les. De eerste keer beter had weergeven zal de was zjn pass op Wim Kieft te Eindhovenaren zonder twij- doorzichtig, later kogelde hij fel een zorg zijn. het leer in vrije positie over TEUN STAAL het doel van Lung. Steaua Bukarest (Roe)-PSV (Ned) Opmerkelijk genoeg bleek (1.0): 16, Laca\us i_0. Scheids- Hiddink nog best te spreken rechter: Karlsson (Zwe). Toeschou- om de wankele defensie open te rijten. In dat opzicht on derscheidde met name Ghe- orghe Hagi zich. Als linksbe nige vormgever overal te vinden bleek de nummer tien ongrijpbaar. Hagi, die wonder boven wonder het enige, inleidde. Hij stuurde na een ruim kwartier een computergestuurde vrije trap richting zestien-métergebied, waar de behendige Lacatus huizenhoog uittorende boven over de verrichtingen van zijn frontspelers. „Ze hebben gedaan wat in hun mogelijk heden lag. Dat ze niet hele- 32.000. Gele kaarten: Ungure- (Steaua); Van Breukelen, itze (PSV). Steaua: Lung; Petrescu, Iovan, Bu- maal speelden zoals je van ze bescu, Ungureanu, Rotariu, Hagi, verwacht, kan ik ze niet ver- T wijten. voeten en dan dan wordt het moeilijk. Toch slagen ze er Romario (Giïlhaus), Kieft. Dumitrescu, Mujnai; Lacatus, Balint Geen van drieën i9.rjrgoJraz^ D 1 bruikbare bal in de PSV1>" Breukelen; Gereis, Niel- Van Breukelen torpedeert Lacatus en zal daarvoor even later de gele kaart ontvangen. FC Groningen viert een feestje na de openingstreffer van Henny Meijer. foto GRONINGEN Milko Djurovski maakte de hem vooruitgesnelde faam te gen Groningen volledig waar. De sluipschutter van Partizan Belgrado was er met twee doelpun ten verantwoordelijk voor dat zijn ploeg zich een uit stekende uitgangspositie verwierf voor de return over veertien dagen. Wel iswaar won Groningen de fascinerende partij met 4- 3, maar er was niemand bij de Partizanen die zich daar nog druk over maak te. De arrogantie straalde er na afloop af bij de Joegoslaven. Toch was die houding volsla gen onterecht, want met wat meer geluk en minder naïef spel had Groningen de Joego slavische bekerwinnaar al vroegtijdig kunnen elimine ren. Nadat Wim Koevermans een kwartier voor tijd de mar ge naar twee treffers schoot, bleef Groningen volharden in offensieve bedoelingen. Vlak voor tijd kreeg de équipe van Hans Westerhof daar via Dju rovski glashard de rekening voor gepresenteerd. De trainer zelf wilde daar niet te lang bij stil blijven staan. Hij was al lang blij dat zijn ploeg voor het eerst dit seizoen weer eens ouderwets vlamde. Al stelde Westerhof wel dat er een ietwat naar bijsmaakje aan de overwinning kleefde. „Want de uitslag die we graag wilden had er ingezeten", ana lyseerde de oefenmeester, die desondanks met vol zelfver trouwen richting Belgrado af reist. „Zij hadden zoveel moei te met onze speelwijze, dat ik me'haast niet voor kan stellen/ dat we daar niet -zullen sco- Paardelongen Assistent-trainer Milutin Sos- kic kreeg dus wel degelijk ge lijk toen hij onlangs stelde de onorthodoxe speelwijze van Groningen te vrezen. Kenne lijk had zijn baas Ivan Golac de berichten niet goed doorge kregen, want defensief gezien stelde Partizan helemaal niets voor. „Ik had zelf nog wel mee kunnen spelen", opperde Go lac. Keer op keer mochten de uitblinkers Eykelkamp en Meijer de bal aannemen, waar door de Groningers zich min stens tien reëele scoringskan sen creëerden. Westerhof had net als tegen Willem II gekozen om Roos- sien kort achter de spitsen te planten. Ten Caat, normaliter de meest geijkte figuur voor die stek, kwam daardoor meer op links te staan en bewees, te gen Partizan althans, daar be ter uit de voeten te kunnen. De met paardelongen gezegen de Ten Caat zorgde met zijn gevaarlijke voorzetten voor een constante dreiging. Met hoge ballen vanaf de flan ken hadden de Joegoslaven het toch al moeilijk. Tekenend daarvoor was dat alle Gro ningse doelpunten recht streeks voort kwamen uit voorzetten vanaf de vleugels. Na een kwartier werden de Partizanen voor de eerste maal met dit probleem gecon fronteerd toen Meijer voor de openingstreffer zorgde. Roos- sien was kort daarna dicht bij nummer twee, maar de lat redde doelman Omerovic. Het angstaanjagend hoge tem po van de Groningers en het vroege stoorwerk ontregelde het Joegoslavische spelletje to taal. Eykelkamp en Koorman verzuimden echter om munt uit de chaos bij de Partizanen te slaan. Het was dan ook een hard gelag voor de thuisploeg toen Bajevie in de 32e minuut de gelijkmaker aantekende na een kinderlijke blunder van Koevermans. Groningen ver werkte de klap echter snel via Ten Caat, die van dichtbij zijn ploeg opnieuw op aan de lei ding bracht. Djurovski bewees in blessuretijd zijn waarde door Sinkgraven, Boekweg en ook Lodewijks op het verkeer de been te zetten: 2-2. Gala-voorstelling Roossien gaf direct na rust het sein tot een vervolg van de gala-voorstelling. De kansen stapelden zich na de her nieuwde voorsprong op, Meijer schoot nog tegen de paal, maar Koevermans moest er aan te pas komen om de marge uit te breiden: 4-2. Een leuk per soonlijk succesje voor de ver dediger, die tegen de behendi ge Joegoslaven tekort schoot. Het leek een ideale stand om de zaak achterin 'dicht' te gooien. Groningen rook echter meer en speelde va banque, terwijl de stand daar geen en kele aanleiding toe gaf. Inter nationaal gezien helemaal niet. Het was koren op de molen voor de Joegoslaven die lieten zien het counteren als geen ander te beheersen. Bogdano- vic was daar een prima voor beeld van. De linkerspits zette drie Groninger verdedigers te kijk en liet de eer aan vedette Djurovski. Hij tilde zijn ploeg met één been in de volgende ronde en maakte een einde aan de leukste Europacup- wedstrijd van Groningen. ANDRE VENEMA FC Groningen (Ned)-Partizan Bel grado (Joe) 4-3 (2-2): 16. Meijer 1-0, 32. Bajevie 1-1, 36. Ten Caat 2-1, 45. Djurovski 2-2, 49. Roossien 3-2, 76. Koevermans 4-2, 81. Djurovski. Scheidsrechter: Lund-Sörensen (Den). Toeschouwers: 18.000. Gele kaarten: Sinkgraven (FC Gronin gen); Kljajevic, Vujavic (Partizan Belgrado). FC Groningen: Lodewijks; Sinkgra ven, Koevermans, Boekweg, Wilson; Koorman (Groeleken), Van Dijk, Ten Bajevie), Spasie; Milorad Bajevie, Mi- lojevic, Vujavic, Bogdanovic; Scepo- vic (Kolb), Djurovski. Europa Cup 1 AC Milan (Ita)-Real Madrid (Spa) 2-0 (2-0): 8. Rijkaard 1-0, 13. Van Basten (strafschop) 2-0. Scheidsrech ter: Schmidhuber (Wdl). Toeschou wers: 70.000. Malmö FF (Zwe)-KV Mechelen (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Worrall (Eng). Toeschouwers: 19.015. Bayern München (Wdl)-Nentori Tirana (Alb) 3-1 (2-1): 16 Kögl (strafschop) 1-0, 26. Mihailovie 2-0, 30. Minga 2-1, 64. Mihailovie 3-1. Scheidsrechter: Philippi (Lux). Toe schouwers: 11.500. Marseille (Fra)-AEK Athene (Gri) 2-0 (0-0): 56. Papin 1-0, 81. Ma- nolas (eigen doel) 2-0. Scheidsrechter: Sandoz (Zwi). Toeschouwers: 40.000. Sparta Praag (Tsj)-Sredets Sofia (Bul) 2-2 (0-1): 13. Stoitsjkov 0-1, 57. Kostadinov 0-2, 75. Bilek (strafschop) 1-2, 85. Skoeravy 2-2. Scheidsrechter: Kokriakov (Sov). Toeschouwers: 7700. Dnepr Dnepropetrovsk (Sov)-FC Tirol (Oos) 2-0 (1-0): 36. Joedin 1-0, 66 Son 2-0. Scheidsrechter: Mikkel- sen (Den). Toeschouwers: 27.500. Honved Budapest (Hon)-Benfica (Por) 0-2 (0-1): 33, Pacheco 0-1, 68 Valdo 0-2. Scheidsrechter: Cooper (Wal). Toeschouwers: 8000. Europa Cup 2 FC Groningen (Ned)-Partizan Bel grado (Joe) 4-3 (2-2): 16. Meijer 1-0, 32. Bajevie 1-1, 36. Ten Caat 2-1, 45. Djurovski 2-2, 49. Roossien 3-2, 76. Koevermans 4-2, 81. Djurovski. Scheidsrechter: Lund-Sörensen (Den). Toeschouwers: 18.000. Anderlecht (Bel)-Barcelona (Spa) 2-0 (1-0): 12. Jankovic 1-0, 47. Degry- se 2-0. Scheidsrechter: Fredriksson (Zwe). Toeschouwers: 30.000. Admira Wacker (Oos)-Ferencva- ros (Hon) 1-0 (0-0): 88. Rodax 1-0. Scheidsrechter: Van Swieten (Ned). Toeschouwers 8000. Panathinaikos (Gri)-Dynamo Bu karest (Roe) 0-2 (0-0): 65. Raducoyu 0-1, 72. Mateut 0-2. Scheidsrechter: Pauly (Wdl). Toeschouwers: 60.000. Torpedo Moskou (Sov)-Grasshop- pers (Zwi) 1-1 (1-0): 29. Savitsjev 1- 0, 88. Strudal 1-1. Scheidsrechter: Keitanen (Fin). Toeschouwers: 22.000. Real Valladolid (Spa)-Djurgaar- den (Zwe) 2-0 (2-0): 30. Kullberg 1-0 (eigen doel), 33. Moya 2-0. Scheids rechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 28.500. Uefa Cup Rovaniemi Pallosuera (Fin)- Auxerre (Fra) 0-5 (0-l):2. Otokore 0-1, 65. Scifo 0-2, 71. Scifo 0-3, 85. Guerreiro 0-4, 89 Cocard 0-5. Scheidsrechter: Peschel (DDR). Toe schouwers: 4036. Zenit Leningrad (Sov)-VfB Stutt gart (Wdl) 0-1 (0-0): 89. Allgöwer 0- 1 Scheidsrechter: King (Wal). Toe schouwers: 15.000. Rode Ster Belgrado (Joe)-Zalgiris Vilnioes (Sov) 4-1 (3-0): 29 Savice- vic 1-0, 31 Kanatlarovski 1-1, 33. Pancev 3-0, 56. Drizic 4-0, 70. Norbe- kovas 4-1. Scheidsrechter: Nikakis (Gri). Toeschouwers. 65,000. Dynamo Kiev (Sov)-Banik Ostra- va (Tsj) 3-0 (1-0): 33. Michailitsjen- ko 1-0, 54. Bessonov 2-0, 79. Litovts- jenko 3-0. Scheidsrechter. Igna (Roe). Toeschouwers: 45.000. Fiorentina (Ita)-Sochaux (Fra) 0- 0. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 18.000. Real Zaragoza (Spa)-Hamburger SV (Wdl) 1-0 ((H)): 88. Sirakov 1-0. Scheidsrechter. Kaupe (Oos). Toe schouwers: 11.000. Paris Saint Germain (Fra)-Juven- tus (Ita) 0-1 ((H)): 66. Rui Barros 0- 1 Scheidsrechter: Blankenstein (Ned). Toeschouwers: 28.000. Hibernian (Sch)-FC Luik 0-0. Scheidsrechter. Bakker (Ned). Toe schouwers: 18.000. FC Köln (Wdl)-Spartak Moskou 3- 1 (2-1): 32. Tsjerenkov 0-1, 33. Sturm 1-1, 40. Görtz 2-1, 71. Ordenewitz 3-1. Scheidsrechter: Spillane (Ier). Toe schouwers: 22.000. Werder Bremen (Wdl)-Austria Wien (Oos) 5-0 (2-0): 14. Neubarth 1-0, 23. Hermann 2-0, 58. Riedle 3-0, 72. Rufer 4-0, 76. Kutzop (strafschop) 5-0. Scheidsrechter: Halle (Noo). Toe schouwers: 20.000. Club Brugge (Bel)-Rapid Wien (Oos) 1-2 (1-0): 23. Christiaens 1-0, 87. Keglevits 1-1, 89. Krancjar 1-2. Scheidsrechter: Syrrie (Sch). Toe schouwers: 29.000. Wettingen (Zwi)-Napoli (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Toeschouwers: 22.000. FC Porto (Por)-Valencia (Spa) 3-1 (1-0): 8. Rui Aguas 1-0, 49 Rui Aguas 2,-0, 60. Arroyo 2-1, 69. Madjer 3-1 Scheidsrechter: Girard (Fra). Toe schouwers: 18.000. DEN HAAG In een mistig Meazza-stadion be haalde AC Milan dank zij de Nederlandse uitblin kers Frank Rijkaard en Marco van Basten een zege van 2-0 op Real Ma drid dat zo de schande uit de halve finales van vorig jaar (5-0) bespaard bleef. De eindstand in de eerste wed strijd voor de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voorlandskampioenen stond al na dertien minuten op het bord. Rijkaard, die speelde ondanks zijn geblesseerde rechtervoet en in de rust werd gewisseld, zorgde met een kop bal voor de openingstreffer na acht minuten op fraai aange ven van Van Basten. De bezit ter van de gouden bal schoot vijf minuten later raak uit een strafschop toegekend nadat de Spaanse doelman Buyo Van Basten op de rand van het zes- tien-metergebied te hard had ran Basten was trouwens toch de grote animator bij AC Mi lan. Tot grote tevredenheid van trainer Sacchi, die hem de hele wedstrijd in het veld hield. Telkens als Van Basten, die in de tweede helft een gele kaart kreeg (de Westduitse scheidsrechter Schmidhuber slingerde nog zes spelers op de bon) aan de bal was, dreigde er gevaar voor het doel van Buyo die in de 21e minuut ter nauwernood redding kon brengen. Na de rust, toen Donadoni voor Rijkaard in het veld was gekomen, werd het hoge ni veau van de eerste helft niet meer gehaald. De formatie van de Engelse trainer John Toshack was wat beter georga niseerd, maar in de acties school weinig fantasie. Alleen Martin Vazquez probeerde twee soli die tot mislukken waren gedoemd. Kennelijk voldaan over het resultaat speelde AC Milan het duel nogal plichtmatig uit tegen Real, dat ook weinig inspiratie meer over had. Ruud Krol heeft zich met KV Mechelen een rooskleurige uit gangspositie Verworven door bij Malmö FF met 0-0 gelijk te spelen. Hetzelfde resultaat als de Belgische club in de eerste wedstrijd voor de eerste ronde tegen een andere, maar veel zwakkere Scandinavische club (Rosenborg Trondheim) be haalde. Achter de Kazerne werd het vervolgens 5-0 tegen de Noren, een score die tegen de bedwingers van Inter Mi laan veel minder waarschijn lijk is. Beide teams maakten er een open wedstrijd van, met Mal mö voortdurend dank zij een grotere homogeniteit wat meer in de aanval. De pupillen van de Engelse coach Roy Hodgson kregen verscheidene kansen tegen het door de afwezigheid van Erwin Koeman en Eli Ohana (zondag nog met Israël in Colombia) - beiden zaten wel op de bank - gehandicapte Mechelen. Nilsson, Schwarz en Lindman faalden echter in de afwerking. In de tweede helft konden de Belgen zich wat on der de druk uitworstelen, maar ook Bosman c.s. kwamen niet tot scoren. Malmö is uit echter nog lang niet kansloos. Dat bleek ook tegen het gelou terde Inter, dat in Zweden met 1-0 verloor en daarna thuis niet verder kwam dan 1-1. Nadenken Werder Bremen gaf Ajax gis teravond stof tot nadenken. De Westduitsers lieten niets heel -van het povere gezel schap voetballers van Austria Wien: 5-0. De ruim 20.000 kij kers in het Weser-stadion ga ven de thuisclub een staande ovatie. Deze keer werd de Oostenrijkse doelman Wohl- fahrt van de goede kant be laagd. Toch was hij de beste man aan Weense kant. Het publiek in Bremen kon zelfs lachen, waar sommige echte supporters in de Meer huilden. Scheidsrechter Halle uit Noorwegen floot in de eer ste helft vier minuten te vroeg af. Toen hij door. één van zijn grensrechters op de blunder gewezen werd, stuurde hij de spelers weer het veld op. Arie Haan won met VfB Stutt gart de uitwedstrijd tegen Ze nit Leningrad met 1-0. Karl Allgöwer maakte vlak voor tijd de enige treffer. Allgöwer had in de eerste ronde, toen de finalist van vorig jaar Feye- noord uitschakelde, ook uit een vrije trap gescoord. FC Köln rekende in het Müngers- dorfer-stadion met een andere vertegenwoordiger uit de Sov jetunie af. Spartak Moskou werd met 3-1 verslagen. uitblinker bij AC Milan-Real, scoort uit een

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15