Brandweer Hazerswoude op zoek naar vrouwen üïïtïïïl Bernardusschool heerst op tafeltennistoernooi Stompwijkse belangstelling voor koopwoningen is groot Leimuiden verhoogt reinigingsrechten Sint Bavo weer in de steigers Tersteeg en Alkemade ruziën met provincie over woning Oud Ade bioscopen LEIDEN OMGEVING £eidóc@oma/nt DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 PAGINA Alphen bouwt 57 woningen in vrije sector ALPHEN AAN DEN RIJN Wilma Vastgoed BV uit Zeist mag in Alphen 57 vrije sector woningen gaan bouwen. De woningen moeten verrijzen aan de Paltrokmolen, Mout- molen en Standaardmolen. Burgemeester en wethouders hebben het bouwplan goedge keurd nu er geen bezwaar schriften van omwonenden zijn ingediend. De provincie moet nog toe stemming geven voor de nieuwbouw. Huur openbare ruimte wordt veel duurder ALPHEN AAN DEN RIJN Het huren van ruim te in schoolgebouwen en andere openbare gebouwen in de gemeente Alphen wordt tien procent duurder. De prijsverhoging is een gevolg van de hoge kosten die worden gemaakt bij het verhuren in de avond uren. De verlichting en het opstarten van de verwarming in de koude maanden kosten de gemeente op dit moment te veel geld. Ook is verhuur vaak alleen mogelijk als bijvoor beeld de directeur van een school bereid is om tij dens de verhuurde uren in de school aanwezig te zijn. Dat is nodig voor het beheer van de alarmsleu tel. De ervaring heeft geleerd dat er bij meerdere ge bruikers van de sleutel vaker vals alarm wordt ge slagen. Bazar in Oude Wetering OUDE WETERING Een grootse ba zar wordt morgen en zaterdag 21 okto ber georganiseerd in de L.T.S. op de hoek Alkemadelaan/Rembrandt van Rijnsingel te Oude Wetering. De baten zijn voor de Hervormde kerkelijke ge bouwen in Oude Wetering. De ope ningstijden zijn vrijdag van 19.00 uur tot 23.30 uur en zaterdag van 14.00 uur tot 17.30 uur en van 19.00 uur tot 23.30 uur. Er zijn veel kinderattracties zoals touw tje trekken, grabbelton en ringwerpen. De volwassenen kunnen een gokje wa gen aan het Rad van Avontuur, het rou lettespel, een schiettent, spijker slaan, sjoelen, dobbelen en eenentwintigen. Er worden verder planten verkocht en er is een oliebollenkraam. De trekking van de grote loterij vindt zaterdagavond om 22.00 uur plaats. Meer vrouwen zonder baan in Ter Aar TER AAR De werkloosheid onder vrouwen in de gemeente Ter Aar neemt toe. Waren er be gin vorig jaar nog 54 vrouwelijke inwoner^ van Ter Aar zonder baan, in september van dit jaar bedroeg dat aantal 75. Het beeld is wel vertekend door het aantal schoolverlaters dat zich heeft in geschreven bij het arbeidsbureau in Alphen. Ten opzichte van sep tember vorig jaar is de situatie niet gewijzigd. Bij de mannen is nog steeds sprake van een daling van de werkloosheid. ZOETERWOUDE Het scholierentafeltennistoernooi is gisteren overtuigend gewon nen door de Bernardusschool. Het toernooi vond plaats in de Klaverhal waar zeventig jon gens en meisjes in actie kwa men. Vorig jaar werd de Ber nardusschool met één puntje verschil verslagen door de Corbuloschool maar dit jaar waren de leerlingen van direc teur Jan de Vette veruit de sterksten. Van de tien te ver delen prijzen gingen er zeven naar de aan de Hoge Rijndijk gevestigde Bernardusschool. Éénmaal zegevierde een leer linge van de Corbuloschool en éénmaal een jongen van de Westwoudschool. Uitslagen Meisjes groepen 5/6: 1. Liesbeth Wieberdink (Corbulo), 2. Sandra van der Valk (Bernardus). Meisjes groe pen 7/8: 1. Karin van der Valk (Ber nardus), 2. Stella Schmidt (Bernar dus). Jongens groep 5: 1. Wai-hong Lo (Westwoud), 2. Mare Loomans (Westwoud). Jongens groep 6: 1. Je roen van Wetten (Bernardus), 2. Bas Korbee (Bernardus). Jongens groe pen 7/8: 1. Chris van Gent (Bernar dus), 2. Menno van Haastrecht (Ber nardus). HAZERSWOUDE Het brandweerkorps van Ha zerswoude kampt met een tekort aan brandweerlie den. Uit de begroting blijkt dat er overdag te weinig brandweermannen beschikbaar zijn, omdat de meesten buiten de ge meente werken. Volgens R. Fraanje, directeur ge meentewerken, zal een wervingscampagne zich dan ook voornamelijk op vrouwen richten. De cam pagne gaat begin 199(t van Tot nu toe kent het korps geen vrouwelijke brandweerlieden. Door het aannemen van vrou wen, die niet buitenshuis wer ken, hoopt Fraanje het pro bleem van de onderbezetting op të lossen. De brandweer korpsen in Nieuwkoop, Leiden en Zoetermeer werken al met vrouwelijke brandweerlieden. Het Hazerswoudse korps heeft vier vacatures openstaan. In geval van nood kan de ge meente terugvallen op Koude kerk. Verder zal de politie meer aandacht schenken aan preventie. Om goed en snel te reageren op smogmaatregelen wordt het Hazerswoudse ram penplan geactualiseerd. Kinderopvang De gemeente wil in 1990 extra aandacht besteden aan kinder opvang. Dit leidt waarschijn lijk tot een onderzoek, waarbij de belangen van werkgevers, werknemers en alleenstaande ouders centraal staan. De rijksoverheid stelt geld be schikbaar voor nieuwe kinde ropvangvoorzieningen. Komend jaar probeert de ge meente de langverwachte coördinator voor ouderenwerk aan te stellen. Vrijwilligersor ganisaties, professionele hulp verleners en de ouderen zelf wezen al eerder op deze nood zakelijke ondersteuning. Ook wil de gemeente onder steuning voor de diverse vrij willigersorganisaties bekijken. Tijdens een recent onderzoek bleek dat de meeste organisa ties met een groot tekort aan vrijwilligers kampen. Vooral bestuursleden zijn moeilijk te vinden. De gemeente stelt voor een steunpunt voor vrij willigerswerk te realiseren, dat gaat samenwerken met de bestaande verenigingen. Muzieka vond In het parochiehuis in Voor hout wordt morgen de jaar lijkse muziekavond gehouden voor de leden van de Stich ting Recreatie gehandicapten Bollenstreek. Aan deze bij eenkomst. die toegankelijk is voor de leden van de stich ting maar ook voor hun va ders, moeders, broers, zusters, verzorgers, vrienden en vriendinnen, wordt meege werkt door de muziekvereni ging St. Cecilia, de Boeren - blaaskapel. De Kanjers en door de eigen muziekgroep van de Stichting de Bollen- band. De muziekavond be gint om acht uur en de toegang is gratis. Groepen De bands Virgin Dreams, Prime Time Band, Mayday, Chevy Rockers, Crick, Under Influence, Same Player Shoots Again en Raspers tre den zaterdag op tijdens de groepenpresentatie in De Sa ter aan de Koningin Juliana- weg in Leidschendam. Deze presentatie van Voorburgse en Leidschendamse bands begint om twee uur 's mid dags en duurt tot 's nachts twee uur. De toegang is gra- De reggae-formatie Roots Syndicate treedt zaterdaga vond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. De groep combineert verschillende reggaestijlen tot een warme, zonnige sound. Zaal open om negen uur, en tree y8. Vogels Leden van de Vereniging van Natuur- en Vogelbe scherming Noord wijk zijn iedere zaterdagmorgen rond kwart over zeven 's morgens aanwezig op de zogenaamde Driehoek. Dit is een hoge uit kijkpost ter hoogte van de kruising van de beide fiets paden, komend uit de rich ting Noordwijk aan Zee en de Duinweg. Ze bekijken daar de vogeltrek. Anjerfonds De Zoeterwoudse drumfan fare VIOS heeft een bedrag van 440 gulden ontvangen van het Anjerfonds. Dit is een bijdrage van 20 procent in de kosten die het muziek gezelschap heeft gemaakt voor de aanschaf van nieuw schoeisel. Zoeterwoudse ver enigingen hebben de afgelo pen jaren met succes verzoe ken gericht aan het Anjer fonds voor financiële steun. KBO In Oegstgeest is onlangs de Katholieke Bond van Oude ren opgericht. Deze belan genorganisatie voor ouderen gaat regelmatig bijeenkom sten organiseren. Zo zullen de komende raadsverkiezin gen worden aangegrepen om meer voor de ouderen te be reiken. De afdeling telt nu 60 leden. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij mevr. G. Buik stra-de Bruijn, telefoon 172439, mevrouw E. Matrica- li-van Lamoen, telefoon 153955 of de heer J. Ouwer- kerk, telefoon 170609. STOMPWIJK Voor de acht koopwoningen die achter het Dorpshuis aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk worden ge bouwd hebben zich in korte tijd al 28 gegadigden gemeld. De helft hiervan woont in Stompwijk. Te gen het plan werden eerder in de Dorpsraad bezwaren aangevoerd om dat gevreesd werd dat voor de woningen in het dorp zelf geen belangstel ling zou bestaan. Voorzitter J.C. van Erp moest van de Dorpsraad die interesse eerst maar eens aantonen. Wethouder Van Erp heeft af gelopen maandag in de com missie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting de resultaten van een peiling bekend ge maakt. Onder de overige lief hebbers bevinden zich nog vier Leidschendammers en vijf uit Zoetermeer. „Wellicht oud-Stompwijkers die terug willen naar hun geboorte- stek", aldus Van Erp. De door het Stompwijkse bouwbedrijf Granneman te bouwen woningen gaan min stens 2'A ton kosten. Goedko per bouwen is onmogelijk, al dus Van Erp destijds tegen de Dorpsraad, omdat in de nabije omgeving aanzienlijke voor zieningen moeten worden ge troffen. Er moet parkeerruim te worden aangelegd en een nieuwe, dure brug over de Stompwijksevaart worden ge legd. De lokatie op het terrein van de voormalige Maerten van de Veldeschool heeft geen woonbestemming zodat ge bruik moet worden gemaakt van de artikel 19 procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De gemeenteraad zal begin volgende maand worden gevraagd een voorbe- reidingsbesluit te Eerste paal appartementen Wethouder J. den Boeft slaat op maandag 27 chitect is Klaas van den Berg BV uit IJsselmui- november de eerste paal voor 26 appartemen- den. De bouwer is de Panagro Aannemings ten in Buitenhof Leiderdorp. Het gaat om twee maatschappij uit Leidschendam. Het gaat om appartementengebouwen, die zijn neergezet in koopwoningen in de vrije sector, opdracht van Peter Stok BV uit Rotterdam. Ar- foto: pr Wielen van twee trailers gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben vannacht drie reservewielen gestolen. De wfelen zijn in totaal 8.000 gulden waard. Ze werden gestolen van twee opleggers van een Alphens transportbedrijf die gepar keerd stonden aan de Energie weg. De dieven konden de wielen eenvoudig van de trai lers afschroeven. LEIMUIDEN De reini gingsrechten in Leimui den worden volgend jaar fors hoger. De drastische toename van de hoeveel heid huis- en bedrijfsvuil en de hoge kosten van het gescheiden inzamelen van chemisch afval zijn daar van de oorzaak. Per woonhuis moet daarom in 1990 een tientje meer wor den betaald. Burgemees ter en wethouders doen deze belastingvoorstellen in de begroting voor 1990. De twee jaren daarna komt er telkens 12 gulden bij. In 1992 moet het bedrag de gemaakte kosten van de reinigingsdienst volledig dekken. Het legen van containers wordt nog veel duurder. Bedrijven betalen daar nu nog 645 gulden voor. Volgend jaar wordt dat al 1.017 gulden en voor 1991 denkt de gemeente aan een bedrag van 1.356 gulden. De verhoging is noodzakelijk om dat de containers in plaats van eens in de twee weken een maal per week blijken te wor den OUDE ADE De Sint Bavo-kerk in Oud Ade staat weer in de steigers. Dit keer is het niet de bui tenzijde, maar het inte rieur dat wordt gerestau reerd. De werkzaamheden zijn na de vakantie begon nen. Met Kerstmis moet de uit 1868 daterende kerk weer „als nieuw" zijn. Dan wordt het fraaie neoromaanse Godshuis feestelijk in gebruik geno- Het herstel houdt in: reparatie van het stucwerk, vernieu wing van de elektrische be drading en algeheel schilder werk. Daartoe is de kerk met vereende Oud Adese krachten ontruimd, de banken werden elders opgeslagen en alle vaste meubelen moesten worden af gedekt. Extra zorg werd be steed aan het afdekken van het romaanse kabinetorgel. Voor de kleurkeuze heeft het kerkbestuur adviezen inge wonnen bij experts. Ook be zochten pastoor W.J.M. Nij- man en leden van het kerkbe stuur diverse kerken in den lande om met eigen ogen te zien hoe bepaalde kleurcombi naties uitkomen. Volgende week neemt de schilder het werk van de stucadoor over. Dan wordt zichtbaar wat kleu ren aan een kerk kunnen doen. Gekozen is voor de grondkleuren gebroken wit met lichtbeige of „roomkleur". „Een zeer bijzondere karakte risering is volgens pastoor Nij- man „gevonden in de afwij kende kleuren van de kapitte len van de zuilen". De kosten van de interne op knapbeurt van de Oud Adese dorpskerk zullen de honderd duizend gulden niet over schrijden. Vorig jaar nog werd de buitenzijde van de kerk op geknapt voor rond de 4'/2 ton. Zoals eerder gemeld heeft het De Sint Bavo-kerk is helemaal leeggeruimd. FOTO: WIM VAN NOORT kerkbestuur met steun van de gemeenteraad van Alkemade aan de Rijksdienst voor monu menten het verzoek gedaan om de kerk op de Rijksmonu mentenlijst te plaatsen. Zolang de werkzaamheden in de parochiekerk duren vindt de wekelijkse Eucharistievie ring op zondagochtend plaats in het naastgelegen dorpshuis. Voor de zaterdagavond viering maakt de parochie dankbaar gebruik van de gastvrijheid van Rijpwetering. Voor de doordeweekse misvieringen is de grote zaal van de pastorie van Oud Ade tijdelijk als kerk(je) ingericht. De andere gemeentelijke be lastingen gaan niet omhoog: De financiële situatie van de gemeente is zo gezond dat zelfs de trendmatige verhoging van de onroerend-goedbelasting, woonforensenbelasting en hondenbelasting niet doorgaat. Enkele projecten die dit jaar op het prgramma stonden maar vanwege geldgebrek niet konden doorgaan, zullen vol gend jaar worden uitgëvoerd. De brug in Bilderdam wordt vervangen, de begraafplaats wordt opgeknapt, het terrein bij de woonboten aan het Noordeinde wordt opgeknapt en voorzien van speeltoestel len. Voor het aanbrengen van openbare verlichting langs de Herenweg is nog geen geld. Vandalisme Voor de bestrijding van het vandalisme trekt de gemeente eenmalig een bedrag van 15.000 gulden uit. Burgemees ter en wethouders willen vooral door goede voorlichting en het betrekken van de Lei- muidenaren zelf bij de proble men proberen het vandalisme de kop in te drukken. De openbare school De Torenvalk heeft al toegezegd actief aan voorlichting te gaan doen in samenwerking met het Bureau OUD ADE De provin cie Zuid-Holland ligt dwars bij de bouw van een woning voor de fami lie Tersteeg uit Oud Ade. De woning moet verrijzen langs de Leidseweg aan de rand van het dorp. De gemeente Alkemade had bij een eerdere transactie met Tersteeg beloofd zich hard te zullen maken voor de nieuwbouw. Tersteeg en de gemeente Al kemade verdedigden gisteren in Den Haag voor de geschil- lencommisie Arob samen de aanvraag voor de bouwver gunning. De woning die Ter steeg wil bouwen vloeit voort uit een koopovereenkomst die enige tijd geleden tussen ge meente, provincie en de fami lie is gesloten. Tersteeg ver kocht toen een stuk grond aan de gemeente en de provincie. Op die grond moest het nieu we fietspad worden aangelegd waar nu aan wordt gewerkt. De gemeente zegde toentertijd toe de bouw van het huis geen strobreed in de weg te zullen leggen. De provincie deed die toezegging echter niet en acht zich niet gebonden aan het „gentlemen's agreement" tus sen de andere partijen. „Het gaat om een heel norma le woning, die voldoet aan alle maten en eisen die'de provin cie stelt", zo verklaarde woordvoerder H.V. de Kok van de gemeente gisteren in Voorkoming Misdrijven van de rijkspolitie in Leiderdorp. Volgens B en W schuilt het grootste probleem in de gerin ge bereidheid van de Leimui- denaren om aangifte te doen. Verder bemoeilijkt de steeds wisselende samenstelling van de groep jongeren een effe- ciënte aanpak. Dat is ook de reden waarom de gemeente nog niets yoelt voor een jeugd honk. B en W willen dat de jongeren dan zelf de verant woordelijkheid dragen voor het reilen en zeilen in het honk. De jongeren weigeren dat echter. De alternatieve straffen die baldadige jongeren krijgen op gelegd blijken evenwel goed te werken. In samenwerking met het Bureau HALT in Leiden worden steeds meer jongeren daarnaar verwezen, waardoor ze niet in aanraking komen met de rechter. Het aantal vandalen dat naar het HALT- project wordt doorverwezen neemt nog steeds toe. Een eva luatie die in de lente van vol gend jaar wordt gehouden, moet uitwijzen of Leimuiden blijft doorgaan met HALT. Parkeervakken Het aantal parkeervakken aan De Drechtlaan en de Dennen laan wordt uitgebreid. In de Drechtlaan komen zeven nieu we parkeervakken op plaatsen waar nu nog struiken staan. De bestaande perkjes worden verkleind en er worden bo men in geplant. De straat moet daardoor een fraaier aanzien krijgen. In de Dennenlaan ko men negen extra parkeer plaatsen. Dat is vooral nodig door de bouw van de nieuwe sporthal. Langs de Raadhuis laan wordt de oever geschikt gemaakt als aanlegplaats voor boten. Veel passerende recre anten maken gebruik van de oever om aan te leggen voor het doen van boodschappen. Voor het inrichten van een dierenweide op de dijk achter de Nokweg wordt een bedrag van 40.000 gulden gereser veerd. Het wachten is nu nog op uitsluitsel over de wijze van beheer. Volgend jaar worden in Lei muiden zestien woningen ge bouwd. Het gaat om acht wo ningwetwoningen in gestapel de vorm voor kleine huishou dens en om acht vrije sector- woningen. Deze worden ge bouwd op het terrein langs de noordzijde van de Grietpolder weg, waarmee dit bouwterrein „vol" is. Als nieuwe lokatie denken B en W aan de Beu kenlaan. Den Haag. „De woning valt ook volledig binnen de vier kante vorm waarin Oud Ade is gebouwd. Het pand steekt niet uit in het landelijk gebied en daarmee vervalt het be langrijkste bezwaar van de provincie", aldus De Kok. Uitspraak over een maand. Voor een uitgebreide ag< ook voor de komende di raadplege men „UIT", gratis wekelijkse bijlage deze krant. De film week loopt in vervolg van vrijdag ïle donderdag. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Indiana Jones a last Crusade (al); ma. t/m do. 16.30, 20.30. EUROCINEMA ij diana Jones and the last (al); ma. t/m do. 13.45, 16.30, EUROCINEMA III: Batman (12){£ t/m do. 13.30, 16.00, 18.45, 2 eurocinema iv: Lethal Wtjl II (12); ma. t/m do. 16.00, 21.15. Taran en de toverketslt, ma. t/m do. 14.00. LEIDEN LUXOR (StationswegL tel. 071-121239): Batman (12); 1§ 21.15. ma. t/m do. ook 14." en STUDIO (Steenstraat 39,] 124130): Dirty rotten scoundreli| Dead calm (12); 19.00, 21.15. Ssl evil, hear no evil (al); Lethal Wis II (16); 14.30, 19.00, 21.15. Indj Jones and the Last Crusade i 14.15, 18.45, 21.15. Taran en dt| verketel (al); ma. t/m do. 14.30.1 voet en z'n vriendjes (al); wo. 1a •TRIANON (Breestraat 31, J 123875): Unbearable lightnein being (al); 20.00. wo. ook if REX (Haarlemmerstraat 52, 071-125414): Perverse gravin ii 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (j straat 30, tel. 01718-74075): balls of fire (al); ma. t/m wo. ook 14.45. CITY THEATER ij cence to kill (al); ma. t/r Taran en de toverketel (al); 14.45. VOORSCHOTEN* GREENWAY: I cence to kill (al); di. t/m do ma t/m do. 15.45.Lethal weapj (16); ma. t/m wo. 20.15. ma. t/n| 15.45. Who framed Roger Rail (al); ma. t/m do. 14.00. The ladyj the tramp (al); ma. t/m do. 14.0r WASSENAAR L Licence to kill (al); ma. t/mf 20.00. The lady and the trampp ma. t/m wo. 14.00. L DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27.1 463500): Batman (12); ma. t/mj 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. AS1L Lock-up (12); ma. t/m do. 1i 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Ria house (16); ma. t/m do. 13.15. 1$i 18.45, 21.30. BABYLON 1 (rl Den Haag Centraal tel. 471656): f man (12); 14.00, 18.15, 21.45. BYLON 2: Leedvermaak (al); 1U 21.30. BABYLON 3: Camilla (f del (al); 14.00, 17.45, 21.00. C AC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637) I no evil, hear no evil (al); 14.00, 11 21.30. CINEAC 2: Kickboxer 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3l (al); 18.45, 21.30. METROPOlft (Carnegielaan, tel. 456756): Indf Jones and the last crusade (al); t/m do. 13.15, 16.00, 18.45, 2t METROPOLE 2: Mystic pizzil ma. t/m do. 13.15, 16.00, if 21.30. METROPOLE 3: Licenci kill (al); ma. t/m do. 13.15, li 18.45, 21.30. METROPOLE 4i gringo (12); 18.45, 21.30. ME» POLE 5: A touch of infidelity (al)V- t/m do. 13.15, 16.00, 18.45, 2t ODEON 1 (Herengracht 13, 462400): Indiana Jones and thifc crusade (al); 13.45, 18.45, 21.3#w ODEON 2: Dead calm (12); 18.45, 21.30. ODEON 3: Lethal, apon 2 (16); 13.45, 18.45, 2 ODEON 4: Great balls of fire? 13.45, 18.45, 21.30. STUDIfc; (Kettingstraat 12b, tel. 656402): I man (al); 19.15, 21.45. STUDII Max Laura Henk Willis 19.30, 21.30. STUDIO 3: Do the thing (16); 19.00. ma. t/m do 14.00. Dangerous liaisons (al); HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: wedding; 19.30, 21.45. Zaal i onico cruz; 19.30. Plaffl; 21.45 3: 19.30, 21.45. wo. 19.30, 22.0C radistorg; ma. En och en; di. D ner; wo. Lisfarlig film; do. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON: Platvoet en zijn vri jes; ma. t/m do. 14.00. CIN Jungle book; ma. t/m do. 14.(X METROPOLE: Platvoet APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken in dl gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook week dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallend elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wo dag 13.00 u. (Diaconessenhuis p< nieken tel 155543, afdeling S.C.l 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zie huis). De Geneeskundige Dienst Leidr verhuisd van de Roodenburgersl in Leiden naar de Cronesteini 18a in Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur d lijks van 16.00 tot 17.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdi dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per pat Sint Elizabath-ziekenhuis: Vol senen dagelijks van 14.00-14.451 van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelii ook 11.15-12.00 u. Kraamafde dag. van 15.00-16.00 u. en van 11 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. a voor vaders. Kinderafdeling I 15.00-18.30 u. CCU (hartbewak dag. van 14.00-14.30 u. en van 19 19.30 u. Intensieve verpleging: I van 14.00-14.30 u. en van 1t 19.00 u. Sport-Medisch Advies trum: Spreekuur ma. 19.30-20.® in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; ste klasse: de gehele dag. Jelfl makliniek: Jongerenteam: za. en 14.00-17.00 u. Opname: werkdi 16.45-17.45 u.; za. zo en feest 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. I A, C en D: dag. tot 21.00 u. met zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Ziel huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als v Dagelijks 14.15-15.00 u. en 11 19.30 u. Avondbezoekuur afdi verloskunde: 18.00-19.00 u. De P maturenafdeling: voor ouders er milie is na overleg met patië doorlopend bezoek mogelijk. Be aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hfl verpleegkundige hiervoor spe kaarten verstrekken. Kinderklk zalen voor peuters, kleuters en J kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezor den kinderafdelingen: voor ou van opgenomen kinderen na ovi met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: K neus- en oorheelkunde en neurok 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog' kunde en heelkunde: 14.15-15.0J 18.30-19.00. Rijnoordziekenl Dagelijks 14.30-15.15 u. en 1! 19.30 u. Extra bezoek hartbewd 11.00-11.30 u. Extra bezoek v» kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kin afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12