Jammer dat er steeds minder van mijn leeftijd deelnemen" O Van der Luit Gi WAAROM U MAAR BETER BIJ DE GKB KUNT LENEN „aó sanctos" 'NIEUWKOOP WINNENDE STV ATS LOTEN SPORT ËekUeSomcmt WOENSD3 18 OKTOBER 1989 PAGINA VOORHOUTSE TRIATHLEET VAN KEMPEN NAAR MALLORCA VOORHOUT Samen met zijn vrouw Ria is hij afgelopen zondag vertrok ken naar Mallorca. Ben van Kempen, Voorhouts oudste triathleet (hij wordt in december vijf tig), neemt op het Spaanse eiland deel aan een kwarttriathlon. Hij is een van de zestig Nederlandse triathleten die meedoen. Van Kempen, in het dage lijks leven werkzaam bij de firma Th. Verkley aan de Torenlaan, heeft het aan zijn baas te danken dat hij in Mallorca aan de start kan verschijnen. Ter gelegenheid van zijn 25- jarig huwelijk kreeg hij een reis voor twee perso nen cadeau. „Dat was een complete verras sing", vertelt Van Kempen. „Ik had wel eens gezegd ik dolgraag aan die triathlon op Mallorca mee zou willen doen. Maar dat ik vervolgens zo'n cadeau zou krijgen, onvoor stelbaar". Triathleet Van Kempen is bijzonder enthou siast over het sportieve evene ment dat morgen wordt ge houden. „Er wordt gezwom men in een baai waarvan je de bodem kunt zien. Ik denk dat ze mij moeten vangen want daar kom je niet meer uit jóh". Als de deelnemers dan toch het glasheldere water verlaten hebben, moet er gefietst wor den op een venijnig, glooiend, ongerept stuk eiland. Het on derdeel lopen wordt afgewerkt op de boulevard van El Are- nal. En dat allemaal bij een ge middelde temperatuur van 20 tot 25 graden. „Al met al idea le wedstrijdomstandigheden", aldus de Voorhoutse sportfa- De wedstrijd staat onder auspi ciën van de Spaanse en Neder landse Triathlonbond en van zelfsprekend wordt er voor een goede medische begelei ding gezorgd. Ook het vervoer van de fietsen is geregeld. Het deelnemersveld zal een zeer internationaal gezelschap wor den. Kilometers maken Over zijn kennismaking met de triathlonsport vertelt Van Kempen: „Vijf jaar geleden werden er deelnemers ge vraagd voor de eerste Voor houtse triathlon, een halve wel te verstaan. Ik besloot mee te Triathleet Ben van Kempen bij de vijver in zijn Tuin. „Daar in Mallorca zwemmen we in een baai waarvan je de bodem kunt zien. Daar ga je vrijwillig niet meer uit, denk ik". foto: henk snaterse doen, want ik kon een beetje zwemmen, fietsen en ook aar dig lopen. Ik eindigde nog als derde ook. De 20-jarige Ronald Warmerdam won en de al even jonge Hans Zwetsloot werd tweede. En toen kwam ik dus met mijn 44 jaren". Ui teraard verscheen Van Kem pen destijds niet geheel onge traind aan de start. „Ik heb mijn leven lang al aan sport gedaan. Als jongen van 14 jaar fietste ik en daarna ben ik gaan voetballen bij Foreholte. Met een stel gezellige gasten heb ik altijd in het zesde, het pret-elftal, gezeten. Dat heb ik zes seizoenen gedaan en daar na ben ik 's avonds gaan fiet sen. Je weet wel: gewoon op een sportfiets. Op een avond ben ik met een groepje wiel renners mee gaan rijden en binnen de kortste keren lag ik aan kop. Gewoon op m'n sportfietsie! Nou, toen kwam al snel de racefiets en ging ik minimaal drie avonden per week 'kilometers maken'. Ik fiets nu gemiddeld 9000 kilo meter per jaar, met de auto haal ik dat getal niet hoor". Na die eerste ervaring in Voorhout kreeg de triathlon- koorts Ben van Kempen echt te pakken en verscheen hij aan de start van diverse kwarttriathlons in de regio. En niet zonder succes. Vrijwel al tijd eindigde de Voorhouter voor in het veld. „Het is jam mer dat er steeds minder tri athleten van mijn leeftijd deel nemen. Zijn er namelijk te weinig 'veteranen', dan word je bij de jongeren ingedeeld. En dan wordt het natuurlijk extra zwaar". Dat zijn leeftijd toch nog maar nauwelijks een rol van beteke nis speelt, bewijst Van Kem pen echter keer op keer. Kort geleden nam de goedlachse Voorhouter nog deel aan een grote triathlon in het Noord hollandse Waarland. Ook daar werd hij bij een jongere cate gorie ingedeeld, maar dat weerhield hem er niet van de derde plaats te bemachtigen. Èen ware uitdaging vond de sportieve vijftiger de onlangs gehouden zee-triathlon in Kat wijk. „Het weer was ontzet tend ruig met golven van wel enkele meters hoog. Er moch ten ook maar honderd triath leten meedoen, anders kon de organisatie er geen goed oog meer op houden. Bij het zwemmen ging je vier meter vooruit om vervolgens door de golven weer vijf meter terug geworpen te worden. Het was spannend, maar dat vind ik juist heerlijk. Malloot In Noordwijk is Ben van Kempen bij wijze van training ook regelmatig in zee te vin den. Hij zwemt dan lange ein den, ver uit de kust. „Vaak komt als ik nog maar net bezig ben de reddingsbrigade langs zij. Maar die mensen kennen mij intussen heel goed. „Oh, dat is die malloot uit Voor hout, laat maar gaan", zeggen 1989 was voor de Voorhouter een zeer succesvol jaar. Op 18 juni werd Van Kempen dis trictskampioen op de kwarttri athlon in Leidschendam bij de Kenhill Longines-kampioen- schappen voor Zuid-Holland en Zeeland. Nog geen maand later stond hij weer op het ere- schavot toen hij als tweede eindigde bij de Nederlandse kampioenschappen in Spier dijk in de categorie veteranen. „Daar sta je dan als Voorhou ter tussen de 24 besten van Nederland. Aan de zijde van onder anderen Axel Koen- ders". Maar ook met minder aansprekende prijzen neemt Ben van Kempen genoegen. In Lisse, Noord wijkerhout en Sassenheim deed hij mee aan de kermislopen, wedstrijden van ongeveer 7 kilometer. Bij alle drie eindigde de Voorhou ter als eerste. Ook de triathlon in Almere (een hele dus) werd niet overgeslagen. Voor het derde achtereenvolgende jaar was Ben van Kempen tussen de 900 deelnemers te vinden. Zijn prijzenkast wordt zo lang zamerhand te klein, want al leen al van dit jaar staan er zes bekers en bekertjes in. Wel licht komt daar morgen op Mallorca weer een trofee bij. Aan Ben van Kempens instel ling zal het niet liggen. „Ik zal proberen mijn tijd van Oegst- geest te evenaren. Dat was mijn snelste tot nog toe. Twee uur, drie minuten en tien se conden. Ik ben indertijd be gonnen met een eindtijd van ruim ruim 2Vi uur. Wat het op Mallorca wordt, daarover durf ik geen voorpelling te doen. Ik zal in ieder geval mijn uiterste best doen. Daar kun je van op aan". WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT Stel, dat u geld wilt lenen. Voor een nieuwe auto bijvoorbeeld. Een droomkeuken, een fraaie antieke kast. etc. Zo'n lening is bij allerlei instanties af te sluiten Maar daarmee bent u er natuurlijk nog niet. 't Gaat erom, dat die lening goed op uw persoonlijke situatie is afgestemd Bij de Gemeentelijke Kredietbank Leiden bent u wat dat betreft volledig zeker van uw zaak. Daar wordt samen met u zorgvuldig nagegaan of het gewenste bedrag inderdaad haalbaar is. Kan 't, prima kan 't niet, dan zoeken we een andere oplossing. Want van een lening moet u plezier hebben, vooral geen zorgen. Bovendien betaalt u bij de GKB een lage rente en verloopt de aflossing soepeler Interessant voor u? Bel voor nadere informatie of kom gewoon even langs. Dat kan op werkdagen van 9.00-12.30 uur en op donderdagavond van 17.30-19 30 uur. Welkom! GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsterdam Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020 - 93 89 73 WATERSCHAP iü NOORDWOUDE BEKENDMAKING NAJAARSSCHOUW Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Noordwoude maken bekend, dat op 13 november 1989 en zonodig volgende dagen schouw zal worden gedreven in de polders De Noordpias, de Voorofsche polder, de Ambachtspoldër, de polder Groenendijk, de Gemenewegsepolder, de Rhijnenburgerpolder, de Geer- en Buurtpolder en de polder Haasbroek over het gewoon of dagelijks onderhoud en het buitengewoon onderhoud van boezemkaden, polderkaden, waterscheidingen, hoofdwatergangen en andere watergangen. Bij de schouw wordt door het waterschap geïnspecteerd of is voldaan aan de plicht tot het verrichten van onderhoud aan de bovenbedoelde wateren en kunstwerken, alsmede de daarbij behorende werken, zoals omschreven in de Keur- of politieverordening van het waterschap Noordwoude. Onder het gewoon of dagelijks onderhoud van de wateren wordt verstaan het schoonmaken en zuiveren door het verwijderen van alle daarin aanwezige voorwerpen zoals hout, plastics, puin, planten, riet, biezen, liezen, vellen en andere ongerechtigdheden, alsmede het afhakken, afmaaien en opzetten van de taluds. Onder het buitengewoon onderhoud van de wateren wordt verstaan het op ten minste de voorgeschreven afmetingen brengen. 0e onderhoudsplicht met betrekking tot hoofdwatergangen berust bij de in de Legger van Hoofdwatergangen genoemde onderhoudsplichtigen, met dien verstande, dat het afhakken, afmaaien en opzetten van de taluds moet geschieden door de eigenaren van de aangrenzende landen, voor zover ieders eigendom strekt. De onderhoudsplicht met betrekking tot watergangen, niet zijnde hoofdwatergangen berust in principe bij de aangelanden, ieder voor de halve breedte en voor zover ieders eigendom strekt. Onder het gewoon of dagelijks onderhoud van de boezem- en polderkaden wordt verstaan o.a. het kort houden van het grasgewas, het vrijhouden van stekels, netels en distels; het snoeien van de houtgewassen; het vrijhouden van de kaden van mollen, ratten en konijnen en het egaliseren van molshopen, het herstel van beschadigingen door verkeer, vee en dergelijke. Onder het buitengewoon onderhoud van de boezem- en polderkaden wordt verstaan het houden van deze kaden op de voorgeschreven afmetingen. De plicht tot het verrichten van het gewoon of dagelijks onderhoud een de kaden en de daarin aanwezige kunstwerken berust bij de eigenaren, ieder voor zover zijn eigendom strekt. Het buitengewoon onderhoud aan de kaden berust bij het waterschap, tenzij anderen daarvoor zijn aangewezen. Voor de goede orde wordt erop gewezen, dat op de kaden aanwezige vaste hekken, scheringen en andere afscheidingen van behoorlijke om- en overklimmen moeten zijn voorzien. Indien wordt geconstateerd, dat niet of in onvoldoende mate aan de onderhoudsverplichtingen is voldaan, ontvangt de daarvoor verantwoordelijke een kennisgeving van overtreding. De betrokkene wordt daarbij in de gelegenheid gesteld alsnog op korte termijn aan zijn verplichtingen te voldoen, bij gebreke waarvan een procedure wordt aangevangen waarbij de werken door het waterschap op kosten van de overtreder worden verricht. Hazerswoude, 18 oktober 1989. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Noordwoude, A. J. M. Jacobs, dijkgraaf. J. Ruijgrok, secretaris. BEGRAFENISSEN CREMATIES LAMMERMARKT 43 - LEIDEN TEL. 071-12 66 18 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: vanaf 25 jaar i.b.v. papieren en rijbewijs Sollicitaties na telefonische afspraak W. P. Hartwijk Nieuwe Beestenmarkt 7-11 2312 GG Leiden Tel. 071-126627 Gemeente Vaststelling bestemmingsplannen Met ingang van 19 oktober 1989 liggen gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, voor een ieder ter inzage de door de raad in zijn vergadering van 21 september 1989: a. gewijzigd vastgestelde vierde herziening van het be stemmingsplan "Landelijk Gebied" en b. vastgestelde eerste herziening van het bestemmings plan "Buytewech", beide met de daarbij behorende voorschriften en toelichting. Gedurende de bovengenoemde termijn, kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, desgewenst bij Gedeputeerde Staten dezer provincie. Koningskade 12596 AA 's-Gravenhage be zwaren tegen genoemde bestemmingsplannen indie nen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die be zwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Begrafenissen - Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Verzekeringen - Deposito's. Leiden, Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus 432, 2300 AK Leiden, telefoon 071-213231* Wassenaar, Deijlerweg 127, telefoon 01751-12436 Voorschoten, Hyacinthstraat 7, telefoon 01717-5985 H Openbare bijeenkomst van |§jg| Rijnlands Algemeen Bestuur De verenigde vergadering van het hoogheem raadschap van Rijnland zal op woensdag 8 november 1989 te 09.00 uur in openbare zitting bijeenkomen in de vergaderzaal van het kantoor gebouw Breestraat 48 te Leiden ter behandeling van het agendapunt: - oprichting zuiveringsslib NV. Ter voorbereiding van deze bijeenkomst zullen de commissies uit de verenigde vergadering bijeenkomen in Rijnlandshuis, Breestraat 59 te Leiden en wel: a. de commissie waterkwaliteit op maandag 23 oktober 1989 te 14.00 uur; b. de commissie bestuurszaken op maandag 23 oktober 1989 te 09.30 uur c. de commissie financiën op maandag 23 oktober 1989 te 10.30 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar. De op de te behandelen onderwerpen betrekking hebbende stukken liggen vanaf 19 oktober 1989 tot de aan vang der vergaderingen voor een ieder ter inzage in het Rijnlandhuis, Breestraat 59 te Leiden op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Leiden, 17 oktober 1989. Hoogheemraadschap van Rijnland ■e TREKKING OKT. '89. 798>taatslotenj, 3e trekking 17 oktober1989. In dezrtrekking ruim 290.000 14.0000,-. «prijzen van 100.000,- op alle lotnummers 063727 grijzen van 25.000,- op alle lotnummers 075075 grijzen van 2.000,- op alle lotnummers 070727 2i prijzen van 2 prijzen van 2.0 prijzen van 2.0 prijzen van 2.0 prijzen van 2.0 prijzen van 2.0 prijzen van 20.0 prijzen van 20.0 prijzen van 20.0 prijzen van 20.0 prijzen van 200.0 prijzen van 1.000,- op aile eindcijfers 1.000,- op alle eindcijfers 500,- op alle eindcijfers 100,- op alle eindcijfers 100,- op alle eindcijfers 100,- op alle eindcijfers 100,- op aile eindcijfers 50,- op alle eindcijfers 50,- op alle eindcijfers 50,- op alle eindcijfers 50,- op alle eindcijfers 25,- op alle eindcijfers 829 (c 910 e 024 y, 811 e EINDUITSLAG VAI DE DRIE TREKKINGEN. Derijzen zijn al bij elkaar opgeteld. Wanneer op een lot meer dan één prijs is gevallen, :at achter het nummer dat de hoogste prijs iwonnen heeft, het totale bedrag vermeld. Lotmmers Eindcijfer(s) of Totaal prijzen- eimend op: lotnummer(s): bedrag: 77 97 7847 070727 083727 001087 001087 50 50 1.000 2.000 100.000 500.000 5.000 25 2350 1.000 ixtra prijs serie AV 096140 250.000 roostprijs andere series 096140 2.500 Zetfouten voorbehouden. >E GEWONNEN PRIJZEN KUNNEN VANAF VRIJDAG 20 OKTOBER WORDEN GEÏND. De Staatslotenkeert alles uit wat u wint: op de pnjs wordt geen kansspelbelasting in mindenng gebracht U krijgt het volle pond. Volgende maand is er opnieuw ruim 33 miljoen gulden in de pot De nieuwe loten zijn vanaf vrijdag te koop bij de bekende verkoopadressen. In de Staatsloterij worden elke maand twee miljoen loten uitgegeven. En elke maapd worden er één miljoen pnjzen uitgeloofd. Verkoopadressen vindt u in de Gouden Gids, onder het hoofd 'Staatslotenj' Er zijn zo'n 1.500 verkoopadressen in het hele land. Er is zeker een verkooppunt in uw directe omgeving bij. U kunt trouwens ook via uw bank- of girorekening meedoen. Maak f25,- per lot over op bankrekening 51.44.44.444 of girorekening 5151 ten name van de Staatsloten] te Den Haag. Een paar dagen voor de eerste trekking knjgt u uw lotnummerfs) thuisgestuurd. De gewonnen pnjzen worden na de derde trekking op uw bank- of girorekening bijgeschreven. Nog gemakkelijker is het om de Staatsloterij te machtigen voor automatische overschnjving. Dan weet u zeker dat u geen kans mist Alle Inlichtingen: 070-498 798.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8