Dokter-raadslid Gerbrand Swart drukte z n stempel op Woubrugge Hl JOUR NAAL Trek tramlijn 3 door naar Leizo LANGS OMWEGEN Vrouwen exposeren in Artopa PVW wil geen subsidie van gemeente Wassenaar niDEN OMGEVING CcidócSommxt DINSDAG 17 OKTOBER 1989 PAGINA 13 en. Dat bleek swrochtend tijdens de zitting 2);|t Leidse kantongerecht o. «het Rapenburg. Bij het 3$houwen van drie kleine 5 rïjna antieke 1 vvlgoedautootjes op de balie iTmenige verdachte zich iadien afgevraagd waar hij '"terechtgekomen. ^•terman gebruikt dit 3j|goed af en toe om een tnéperssituatie duidelijk voor k (te krijgen. Gisteren was Hiet nodig, maar de vinpnrechter stak niet onder ten of banken dat hij veel Ihgstelling heeft voor jvielige motorvoertuigen. PRJroeg hij aan de directrice ,r een wetenschappelijke (aiïverij in Amsterdam of de Jiedes waarin ze te hard gereden van haarzelf was. ^Yjwas inderdaad zo. g'Jielijk kon de t/lonrechter dat niet Ryen, want vervolgens las |"^et kenteken van de auto „Ooo", riep de vrouw uit. j weet ik niet, hoor. Je t/nt nooit aan een bestuurder ,n,cn wat zijn nummerbord ie weet dat nooit". 27jtonrechter Westerman t/rjbijna van zijn stoel van ASpzing over zoveel nteresse: „Ik weet dat wel, T', zei hij verontwaardigd. l' Irouw die met een i6)heid van 150 kilometer per «over de Rijksweg A4 reed B veroordeeld tot een van 300 gulden, ook al 37)fzij het daar totaal niet mee i: „Ik geloof dat hier ®«e is van een vergissing. 3 Jt minstens negen jaar op Inpg, rij elk jaar 50.000 aipeter en heb nooit een andere boete gehad", ""tonrechter Westerman #njook zeer geïnteresseerd in f/oertuig van een 44-jarige 4enheimer. „Was het een lEtia? Prima auto's, die gaan a|j mee. Robuust en l3tvrij", merkte hij op nadat herdachte had verteld wat ,3r merk auto hij in zijn bezit gehad. Het gezicht van de ''titer betrok enigszins toen ^hoorde dat de bodemplaat p de auto linksvoor door !):jtvörming was aangetast. Pk heb ik nooit '®[nstateerd, het enige dat ik 0 was dat er sprake was 2 stuurspeling", merkte de Séenheimer op. „Dat merk je -/ [eerst, he", begreep de jQ^ter. „Die verroeste Dfmplaat valt niet op, totdat F doorheen zakt". Officier j justitie De Moor vroeg hoe de wagen was. „Een jaar Njien", antwoordde de opachte. „Tja", moest de (tonrechter erkennen, „dat 1|ennelijk voor een Skoda te oud". Omdat de man 'pnd'had gedaan van het jtuig, sprak de rechter hem Wvoor het feit dat de auto H; APK was gekeurd. Wel id hij, conform de eis, "jbordeeld tot een boete van Tig gulden omdat hij met ,dagen ruiten was blijven Npanks dit verhaal bleef ^terman geloven in de 'Silbaarheid van jcfonenauto's. Een 28-jarige .tüerdorper („O, u woont u«bij de e(kswagengarage?") vertelde j^hij zonder dat hij het wist st> bekeuring had gekregen iljr fout parkeren op de Oude gel. Een bon had hij nooit Ten. „Zeker slechte. Jewissers", veronderstelde fcfficier van justitie. „Nou", rtde kantonrechter, llröëns zijn anders perfecte jjp's. Maar misschien had het Taaid". l« 69-jarige Leidse Jerkoper die ook moest jirkomen omdat hij Jkeerd had geparkeerd had r jens het dossier gezegd r degene die hem had ®eurd: „Als die voor mijn komt rijd ik hem lidstikke dood". De serkoper ontkende dat leren voor het hekje van de tonrechter: „Ik heb nog j{?it gevochten en nog nooit and aangereden. En ik rij !9 jaar. Bovendien was het n man maar een vrouw en ;n vrouwen zeg ik emaal niets. Ik heb nog >it een mus doodgemaakt, ik dan een vrouw drijden?". De officier vond het ging om een „kwalijke nerking", maar eiste het 'male bedrag voor een 'keerovertreding: vijftig den. De kantonrechter de.die boete ook op, maar nadat hij had gevraagd of man een 2CV had gehad of 1 Opel. NET VAN DIJK HOE EEN 19E EEUWSE HEELMEESTER EEN GEMEENTE KON BESTUREN De goede gemeente Wou brugge heeft in de afgelo pen maanden nogal wat te vieren en te gedenken gehad. Wie het een en ander ontschoten mocht zijn kan desgewenst de voorlaatste en de jongste kwartaaluitgave van de Jacobsladder daarover raadplegen. Zoals de meesten uwer wel zullen weten is de Jacobsladder het publicistisch orgaan van de Historische Vere niging „Otto Cornelis van Hemessen" en uit dien hoofde immer rijk voor zien van lokale informa tie en, buitendien, ook een nooit uitdrogende bron van items waarvan ik dankbaar nu en dan voor deze rubriek ge bruikmaak. Kortom, een soort overdrachtsvorm van „hoort zegt het voort". Waarbij, overi gens, de actieve vereni gingssecretaris en ama teur-historicus Hans van der Wereld steevast de eerste viool speelt. Er kan in de Rijnstreek rond Woubrugge en Hoogmade in de loop der tijden geen kip onder een tractor haar korte leven voortijdig beëindigd hebben, geen veldwachter on der invloed van alcohol en plichtsbesef de wet en ge meenteverordeningen ge handhaafd hebben of Van der Wereld weet er van. Menige boedelscheiding in vooraan staande families staat hem in het hart gegrift. Zijn aange legde, rijke archieven stellen hem daartoe in staat. Daar door weten wij dus ook, dat in mei j.l. de christelijke school in Woubrugge 125 jaar be stond en dat vorige maand de Hoogmadese parochie van O.L.Vrouw Geboorte 550 jaar oud was en 60 jaar geleden Gerbrand Swart: consciëntieus stuurder. onjer donderend geweld van vallend gesteente haar spitse godshuis verloor, weliswaar in het rotsvaste vertrouwen op de wederopstanding onder architect Van der Laan. Het is daarom ook aan Van der Wereld te danken dat Woubrugge vorige maand met erkentelijkheid kon terug blikken op de levensloop van „de markante Gerbrand Swart", Woubrugs arts, raads lid en wethouder dezer ge meente, die enkele maanden na het uitbreken der Franse revolutie in 1789 in Koog aan de Zaan het levenslicht zag. Erfstadhouder Willem V had toen nog niet het hazepad ge kozen, maar de baby Swart zag er blakend van gezond heid en veelbelovend uit. Toen de man zo'n 150 jaar ge leden op het toppunt van zijn veelomvattende carrière stond, werd een lichtdruk- maal van hem gemaakt. „Een broer van Nicolaas Beets", zou je bijna zeggen, als je hem ziet. In elk geval een kind van zijn tijd, met z'n hals en nek gestoken in een verstik kend boord dat wel elke dag vervangen en gewassen zal zijn. Maar er straalde gezag en doorzettingsvermogen van hem uit. Een'reproduktie van arts en ijverig gemeentebe- FOTO: PR deze oerfoto is in het bezit van Van der Wereld en siert vandaag deze kolommen. We draaien de tijd even terug en gaan weer vooruit in 1812, toen Napoleon met z'n Gran de Armée in Rusland de grote deceptie van zijn leven onder ging. Gerbrand daarentegen promoveerde als 23-jarige jon geling en werd vroedmeester, 2 jaar later was hij heelmees ter, maar geen zachte. 57 jaar: een record In 1814 ook vestigde Swart zich in Woubrugge in het oude huis De Boe aan de te genwoordige Van Hemessen- kade. Hij kwam, zag en over won, zullen we maar zeggen. Als dokter, heelmeester, was hij onaantastbaar. Maar ook als gemeentebestuurder viel hij niet weg te cijferen: hij zat maar liefst 57 jaar in de Wou- brugse gemeenteraad. Dat moet een vaderlands record geweest zijn. Hij was een dorpsdokter, die zowel in WToubrugge als in Hoogmade met vaardigheid „medicineer de". Van der Wereld ontdekte dat „arme, oude mensen hem nog jaren na zijn dood (in 1877) om zijn humane handel wijze roemden; met een ham of een mandje eieren konden zijn patiënten soms hun hoge doktersrekeningen voldoen". Het „ziekenfonds" van Ger brand Swart werkte wel. De jonge dokter wilde ook an derszins bijdragen aan het welzijn van zijn mede-dorpe lingen Op 1 april 1817 kwam hij in de gemeenteraad „nieu we stijl". Burgemeester C.Kempenaar had de oude raad uit de Franse tijd afge dankt en als nieuw benoemde schout leidde hij de nieuwe raad, van vreemde smetten vrij, de rechtkamer binnen. Dat was in het gebouw dat nu Het Oude Raedthuys heet. een pand dat een in de 17e ge stichte herberg aan de Woud- wetering was. Swart liet zich als stuurman voortdrijven op de golfstroom van de waarde ring die hij verwierf. In 1817 werd hij tevens aangesteld tot armmeester van de gerefor meerde armen en tot regent van het wees- en armhuis. Volgens Van der Wereld, die het weten kan, ontpopte Swart zich als „een ijverig en toegewijd raadslid". En hield de wind eronder. Samen met burgemeester Kempenaar ontwierp hij in 1820 een hech te instructie voor de veld wachter Abraham Mulder. Abraham Mulder had een re gulerende, vaste hand nodig, heb ik begrepen uit het relaas van Hans. Immers, de veld wachter was bovendien brie venbesteller en hij mocht vol gens het reglement voor 'het halen en wegbrengen van post naar 's Molenaarsbrug een dubbeltje per brief reke nen, maar voor inwoners van Woubrugge slechts 5 cents. Brieven naar Ofwegen, een nederzetting van geringe om vang, en de Woudsedijk kost ten 15 cents en „poststukken naar de Veenderpolder" kwa men voor de afzender op 20 cents Le staan. Daar had Mul der allemaal rekening mee te houden, buiten het handha ven van de orde waar hij een degen voor had. In 1827 was gebieder Swart al 4 jaar wethouder, en de ver graving van de Plas- en Ou- dendijksepolder vergde veel van zijn tijd tussen de pillen en zalfjes, en nog spaarzame aderlatingen, door. Op zijn naam stond ook de juiste grensafscheiding tussen Wou brugge en Hoogmade, die toen nog twee zelfstandige ge meenten waren. Gerbrand Swart gooide ook zijn gewicht in de schaal bij de benoeming, in 1830, van Jacob Kempe naar, de zoon van de burge meester, tot gemeentesecreta ris. Drie jaar later hield deze krachtige arts-politicus zich intensief bezig met de droog making van de Veenderpol der en later, op 5 april 1835, „met de dijkdoorbraak in die polder". Laat Hans van der Wereld maar eens duidelijk maken wat hij hiermee be doelt: was Swart misschien betrokken bij een dijkdoor braak, of deed-ie er iets te gen? Ach, het zal best in orde zijn geweest met Swart. Maar je weet het nooit helemaal ze ker met Hans, die al neteliger onderwerpen heeft aangesne den, met lijken en zo. Enfin, in 1846 toen Swart ook al 8 jaar optrad als ambte naar van de burgerlijke stand bracht hij de door hem zo dringend gewenste rijweg van Woubrugge naar Hoogmade ter sprake. Tussen beide plaatsen lag een hele wereld. Men kan het zich voorstellen. Het zou echter nog tot 1872 (toen Duitsland in een keizer rijk verenigd was) duren voordat deze verbinding een feit werd. Toen werd einde lijk ook een brug over de Does geslagen. Pikant Het werd pikant. Gerbrand Swart kreeg halverwege de vorige eeuw een collega in het „heelbedrijf". De tweede arts heette J.K.Schoor; geen mooie naam voor een dokter. Maar goed, Schoor was zo voortva rend dat hij in november 1852 een brief aan de gemeente raad schreef waarin hij vroeg om „schorsing van het raads- Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. lid G.Swart". En wel hierom: „Swart leverde geneesmidde len ten behoeve van de bewo ners van het Arm- en Wees huis" en dat was volgens Schoor in strijd met de ge meentewet, vermits deze in stelling een burgerlijke in richting was en Swart, als raadslid, daarom geen zaken mocht doen met deze particu liere instelling. Dokter Schoor kreeg uitein delijk lik op stuk, althans on gelijk, van burgemeester Piet van Schravendijk, die duide lijk maakte dat de gewraakte inrichting helemaal niet bur gerlijk was, maar een stich ting van hervormde gezindte, staande onder een hervormd armbestuur. Het verloop van de discussie had nogal wat voeten in de aarde, waarbij burgerlijk en hervormd om de voorrang streden. Maar uiteindelijk stelde de gemeen teraad Swart in het gelijk en diens schorsing ging niet door. Toen op 1 april 1867 Swart een halve eeuw zitting in de Woubrugse gemeenteraad had werd hij terecht door de dorpsgemeenschap gefêteerd. Dat ging gepaard met het hij sen van de nationale drie kleur en een bijzondere raads vergadering met een „harte lijke toespraak" van burge meester Van Schravendijk. De jubilaris kreeg een mar meren inktkoker met zilver en kristal aangeboden en ver volgens werd de beminde arts-bestuurder naar zijn resi dentie, Huis De Boe, geleid, alwaar een vijfkoppige com missie hem opwachtte die Swart een kostbare zwart met grijs marmeren pendule met inscriptie aanbood. En veel geluk. Ik heb een idee, dat Hans van der Wereld dit moment tot in (door |Ton Pieters de grond van zijn Woubrugse (Hoogmadese) ziel doorvoeld heeft. Hij laat, op naslag, in een courant vermelden: „Meer nog dan door deze stof felijke blijken van achting en genegenheid, was de waardige grijsaard getroffen en geroerd door de blijken van liefde en belangstelling, hem allerweg betoond. Moge de levensa vond van den wakkeren, waardigen jubilaris even rus tig en helder zijn als de feest avond voor zijn ambtgenoten, bloedverwanten en vele vrienden genoeglijk was, en (moge) hij nog lang de raads man zijn van velen in de ge meente Woubrugge". Nou, in elk geval bleef Swart nog enige tijd de gemeentelij ke lakens uitdelen, ook als loco-burgemeester. Hij deelde alle lusten en lasten die hem waren opgelegd. Ten faveure van Woubrugge. Hij heelde en cureerde en regeerde. Tot 1852 trad hij nog op als schout van het ambacht Esselijker- woude, dat in 1870 werd opge heven en wegspoelde in de wetgeving die de Nederlandse gemeenten regelde. De bejaar de arts werd zelf ziek en kreeg in 1874 ontslag als lid van de raad. Onder hartelijke dankzegging voor de vele en goede diensten die hij aan de gemeente Woubrugge had be wezen. Als wethouder werd hij opgevolgd door zijn schoonzoon D.P.Ramp, wat niets nadeligs voor Woubrug ge inhield. Drie jaar later, op 31 oktober 1877, overleed Gerbrand Swart, die ruim een halve eeuw zijn stempel op het leven in Woubrugge en Hoogmade had gedrukt. In 1956 kreeg deze heelmeester- gemeentebestuurder een laan die postuum naar hem ver noemd werd. Kringloop De ophaalbus van de Kring loop Noordwijk rijdt met in gang van vandaag door de Noordwijkse wijk De Gras- hoek. De bus rijdt vanaf ne gen uur door de straten van de Gras hoek. Bewoners wor den verzocht hun oud papier en kleding op een zichtbare plaats buiten neer te zetten. Binnenkort wordt in alle wij ken van Noordwijk oud pa pier en kleding opgehaald aangezien de Kringloop Noordwijk een tweede bus heeft aangeschaft. Film Filmhuis Lisse vertoont van avond de film „Straw Dogs" in het 't Poelhuys aan de Vi- valdistraat 4. In deze film trekt een Amerikaan, Dustin Hoffman, zich terug in een rustig dorpje in Groot-Britta- nie. Hij komt er echter te recht in een poel van geweld. De toegang voor niet-leden kost f6,50. De voorstelling begint half negen. Puzzeltocht Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) houdt morgenmiddag in het Leeuwenhorstbos in Noord wijk een herfstpuzzeltocht voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. Er is een route uitgèzet en de kinderen moeten 24 vragen beant woorden. De start is bij de in gang Westeinde, tegenover camping Dijk en Burg in het bos Leeuwenhorst. Er kan tussen één uur en half drie worden gestart. Deelname is voor de jeugd tot 16 jaar gra tis. Vergadering De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia houdt morgenavond de algemene vergadering in clubgebouw de Westender. Voorzitter Fred van der Geest zal dan de voorzittershamer neerleg gen. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is tevens de start van het 'winterseizoen. Vrijdagavond houdt Utopia een discoavond met Exodus Music and Light Show. Le den van Utopia moeten f2 betalen en niet-leden f4. Zondagmiddag vanaf twee uur is er soos in de Westen der. Kledingbeurs De activiteitencommissie van het CCH houdt donderdag middag een kledingbeurs in De Stal in Hoogmade. De beurs is geopend van één uur tot half vier. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Yvonne van der Laan, telefoon 01712- 2011. Speelgoedmarkt Een speelgoedmarkt heeft donderdag plaats op het pleintje van de peuterspeel zaal in Hoogmade. Bij regen wordt- uitgeweken naar de peuterspeelzaal en Drieluik. De verkoop vindt plaats van twee uur tot half vier. Inlich tingen bij Yvonne van der Laan, telefoon 01712-2011. Handbal In samenwerking met MSV handbal organiseert de afde ling sportzaken van de ge meente Noordwijk donder dag een handbaltoernooi voor de hoogste klassen van de basisscholen. Het toernooi wordt gehouden in de North- go sporthal aan de Duin wete ring en begint om negen uur. 's Morgens nemen de 11 inge schreven meisjesteams het te gen elkaar op. De jongen, 12 teams in totaal, treden 's middags tegen elkaar in het strijdperk. Orgelcon eert De organist van de Agatha- kerk van Lisse Johan Aker boom geeft donderdagavond eèn concert op het Ademaor- gel. Akerboom opent hier- Wethouder Otto en de prijswinnaars. FOTO: WIM VAN NOORT mee een reeks concerten die georganiseerd worden door de Stichting Orgelkring Bol lenstreek. Het programma bestaat voor de pauze voor een groot deel uit werken ge componeerd in de Franse ba rok. Toegang tot dit concert kost f6 per persoon, houders van een pas- of kortingskaart moeten f4 betalen. Aanvang kwart over acht. Clown Het Comité Vakantiespelen Alkemade (VAK) houdt in de herfstvakantie een kin dermiddag in Sporthal De Tweesprong in Roelof- arendsveen. Het feest is op donderdag vanaf twee uur. Er vindt een optreden plaats van clown Kepper, die als onhandig typetje de meest grappige capriolen uithaalt. Tevens houdt Kepper zich bezig met jongleren en acro batiek. De toegangsprijs be draagt fl per persoon. Het optreden van Kepper is be doeld voor jeugdigen tussen vier en twaalf jaar. Porselein C. Broekhof geeft donder dagavond een lezing over de geschiedenis van het Chinees export-porselein uit de perio de 1600-1800. Plaats van han deling is het Koetshuis van Kasteel Oud Poelgeest aan de Poelgeesterweg 1 in Oegst- geest. De heer Broekhof is expert op het gebied van Ja pans en Chinees porselein bij veilinghuis Sotheby's. Hij zal na de pauze ook porselein taxeren. De lezing wordt ge organiseerd door K&O en be gint om kwart over acht. En tree f7,50, K&O/65/CJPf6. Collecte De collecte voor de Dieren bescherming, gehouden in de periode van 1 tot en met 7 oktober, heeft in Oegstgeest, Sassenheim en Warmond f8849.70 opgeleverd. Het geld komt ten goede aan de afdeling Oegstgeest/Sassen heim en zal worden gebruikt voor de verbouwing en reno vatie van het dierenasiel Postbrug die thans in volle gang is. Prijzen Wethouder A.J.M. Otto van welzijnszaken heeft afgelo pen weekeinde in de biblio theek aan het Beukenpad in Ter Aar de prijzen uitgereikt van een tekenwedstrijd in het kader van de Culturele Maand. De tekeningen waren gemaakt door scholieren. De sectie Cultuur en Vorming van de welzijnsraad van Ter Aar had de wedstrijd georga niseerd. De winnende teke ningen zullen evenals de overige inzendingen tot het eind van de maand te zien zijn in bibliotheek De Aarle zer. Dan loopt ook de foto tentoonstelling ten einde van foto's die van Ter Aar en Ter Aarders zijn gemaakt. LISSE Annet Ruth Loos, Yvonne Burga, Mijntje Tombrock, Sylvia Linssen en Tanneke Loos exposeren tot en met zon dag 5 november in Artopa aan de Grevelingstraast 50 in Lisse. Ze tonen aquarel len, gouaches, decoraties in stof en arrangementen met droogbloemen. De ex positie wordt donderdag geopend en is op donder dag-, zaterdag- en zondag middag te zien tussen half twee en half vijf. Op don derdagavond is de exposi tie te bezichtigen tussen half acht en half tien. Mijntje Tombrock maakt deco raties in stof. Annet Loos zotegt voor de arrangementen met droogbloemen. Het bloem- schikkken is voor haar een hobby maar ze heeft ook lesge geven op de School voor Vol wassenen en is als arrangeur land. Haar moeder Tanneke uiting te geven aan een inner- werkzaam in binnen- en bui- Loos aquarelleert en maakt lijke beleving of aan een be- tenland. Ook heeft ze veel er- gouaches die ze eveneens ex- paald onderwerp. Ook Sylvia varing opgedaan tijdens vak- poseert. Zij probeert bij het Linssen en Yvonne Burga stel- u,,;*~~u:ucompositie len hun aquarellen tentoon. beurzen in en buiten Neder- schilderen in PVDA LEIDSCHENDAM IN NOTA: LEIDSCHENDAM— De PvdA-fractie in de Leid- schendamse gemeenteraad wil tramlijn 3 vanaf het ziekenhuis St.-Antonius- hove doorgetrokken zien naar Leizo, het gebied in het zuidoostelijk deel van de gemeente waar in de negentiger jaren de bouw van circa 8.000 woningen is gepland. In een speciaal hiervoor uitge brachte nota wordt een tracé genoemd van het ziekenhuis over de Banninglaan (langs Leidschenhage), J.S. Bachlaan en Oude Trambaan aanslui tend op de te verwachten kruising met de Verlengde Landscheidingsweg (VLW). Tunneltje Bij het kruispunt Damlaan/ Oude Trambaan zou de tram door een tunneltje moeten door het reeds drukker wor dende verkeer ter plaatse. De tram zou op een apart spoor gebruik kunnen maken van het viaduct voor de Verlengde Landscheidingsweg onder de Vliet. Daarna gaat de tram evenwijdig aan de VLW over de Rijksweg A4 (Amsterdam- Rijswijk) in de richting van het bedrijventerrein Forepark en Leizo. Als voordelen wor den genoemd de goede verbin ding met het Leidschendamse centrum, raadhuis en zieken huis en Voorburg en Den Haag. Bovendien zou het een goed alternatief zijn voor het woon-w.erkverkeer onder meer voor de vele kantoren langs de route. De kosten, waarover de nota zich overi gens niet uitspreekt, kunnen wel hoog zijn maar er zijn, vooral op termijn, ook bespa ringen mogelijk. Buslijnen De fractie denkt aan opheffing van een aantal bestaande bus lijnen. Geluidshinder bij de woonbebouwing kan ook een nadeel zijn. Langs de Bachlaan zullen waarschijnlijk wat bo men en een stukje recreatie water moeten verdwijnen, al dus de PvdA, maar dat is he laas onvermijdelijk en wellicht is heraanplant elders mogelijk. Voor Leizo moet in een vroeg stadium een openbaar vervoer worden gedacht. In Zoeter- meer is dat misgegaan met als gevolg dat Leidschendam da gelijks veel sluipverkeer heeft, aldus de PvdA-fractie. Lijn 3 zou de eerstkomende jaren niet moeten eindigen bij St.- Antoniushove, maar gewoon moeten doorrijden naar het eindpunt van lijn 6. Over het nieuwe tracé zouden zo snel mogelijk onderhandelingen moeten worden begonnen. De nota is ook aan de buurge meenten, het Gewest 's-Gra- venhage en de provincie ge stuurd. WASSENAAR De Pluim vee- en Vogelsportvereniging Wassenaar (PVW) wil geen subsidie van de gemeente. Wel wil de vereniging dat Wasse naar de huurprijs voor Ware- nar terugbrengt naar het ni veau van vorig jaar. „Niet 2.902 gulden, maar 1000 gul den zoals in 1988 is betaald voor vijf tentoonstellingsda- gen. Dat kan de verenigings- PVW is inmiddels uitgeweken naar het buurtcentrum van Oostdorp. Van 22 tot en met 26 november wordt daar de jaar lijkse tentoonstelling gehou den. Volgens de vereniging is die ruimte wel betaalbaar. De alternatieve huisvesting is door de gemeente niet bijster enthousiast begroet. Volgens Wassenaar mag de buurtvere niging haar centrum niet on derverhuren aan „derden". Voor dit jaar wordt het de 120 leden tellende vereniging bij hoge uitzondering toegestaan. „Wanneer de huurprijs van een gemeentelijke accommo datie te hoog is moet zij maar subsidie aanvragen", deelde wethouder V. Wensveen on langs mee. Dat nu wil de vere niging juist niet. „We willen niet met door 25.000 inwoners opgebracht belastinggeld de hobby van 120 leden financie ren", aldus PV W-secretaris Peter Remmerswaal. Volgens Remmerswaal heeft de ge meente de vereniging nog geen officieel subsidie-aanbod De vijf kunstenaars die exposeren in Artopa. FOTO: PR

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13