lei&w&owixmt Toch appartementen jop Vrouwenkerkplein Klassiek cadeau STAD OMGEVING herenstraat niet opnieuw ingericht Boek-aan-huis-dienst bij Leiderdorpse bibliotheek PROBLEMEN MET VERWERVEN PAND OMZEILD Ceuze bouwlocaties vergt pijnlijk besluit Twee ton extra nodig per jaar iBEGROTING WEEK EINDE Ccidóc Souicmt ZATERDAG 14 OKTOBER 1989 PAGINA 13 [DEN Als het aan het college van B en W blijft de bestrating en de inrichting van de He- straat zoals die nu is. Volgens wethouder M. der Molen van verkeer is een ingrijpende ver- IGEjering onder andere financieel niet haalbaar, gaat het sluipverkeer worden geweerd door liddenberm aan de kant van de Konniginne- «W dusdanig te verbreden dat de Herenstraat al- i nog maar vanaf een kant in te rijden is. Een ander staat in een gemeentelijke nota over de enstraat die gisteren door Van der Molen werd plan moet nog door de commissie verkeer be- Jeld worden. Van der Molen kondigde aan dat ^feen informatieavond winkeliers en betrokke- worden ingelicht over de precieze inhoud. Hoofd ruimtelijke ordening neemt ontslag LEIDEN Het omstreden hoofd van de directie ruimte lijke ordening T. van der Valk heeft ontslag genomen. Hij wordt nog door de gemeente Leiden doorbetaald totdat hij een nieuwe baan heeft gevon den, zo vertelde wethouder M. van der Molen gistermiddag. Op het Stadsbouwhuis werd toen afscheid genomen van Van der Valk tijdens een re ceptie. Gisteren is het onderzoek af gerond naar het functioneren van de directie ruimtelijke or dening. De werkwijze van Van der Valk vormde een on derdeel van de studie, die werd begonnen nadat ambte naren van de directie het ver trouwen in Van der Valk had den opgezegd. Wethouder Van der Molen zei gisteren dat het externe ad viesbureau tot de conclusie ge komen dat het instellen van een managementteam bij de directie niet mogelijk is. Het externe onderzoek krijgt nu een vervolg met de bedoeling de diverse afdelingen van de directie beter op elkaar af te laten stemmen. Tevens begint de gemeente een wervingspro cedure voor een opvolger van Van der Valk. J. Dijkstra, chef van de afdeling bouw- en wo ningtoezicht is tijdelijk als plaatsvervanger aangewezen. Leiden heeft economisch voorkeursbeleid vastgesteld LEIDEN Bedrijven die geen handel drijven in Zuid-Afrika krijgen een streepje voor bij de gemeente Leiden. Gistermiddag heeft het college het eco nomische voorkeursbeleid vastgesteld. Het college was hierover verdeeld, wet houder F. Kuijers, wethouder M. van der Nat en burgemeester C. Goekoop van de VVD waren tegen het voorstel. Het bedrijf dat zaken wil doen met de gemeente Leiden wordt op een aantal criteria getoetst. Het wel of niet handel drijven in Zuid-Afrika is een van die criteria. Als twee bedrijven in de race zijn om een order, valt bij een gelijk aanbod het bedrijf dat handel drijft in Zuid-Afrika af. LEIDERDORP Er komt in Leiderdorp een Boek-aan-huis- dienst voor mensen die niet meer makkelijk ter been zijn en daardoor geen kans zien om in de bibliotheek boeken te lenen. Het initiatief is afkomstig van de openbare bibliotheek in Leider dorp en de Unie van Vrijwilligers (UW). De dienstverlening is vooral gericht op ouderen, langdurig bedlegerige zieken, gehandi capten of lezers die vanwege bepaalde omstandigheden zoals slecht weer niet naar de bibliotheek kunnen komen. Het contact met de buitenwereld vermindert door het aan huis gebonden zijn. Vaak moet er al een beroep worden gedaan op familie of buren. Een bezoekje aan de bibliotheek wordt daarom vaak als luxe ge zien en dat is jammer, zo menen de initiatiefnemers. Volgens hen biedt de boek-aan-huis-dienst hier uitkomst. Geïnteresseerden kunnen hun naam, adres en telefoonnummer opgeven, waarna de medewerkers ervoor zorgen dat de mensen minimaal één keer in de drie weken nieuwe boeken krijgen. Informatie is te verkrijgen via tel. 071-890849 (bibliotheek) of 071-891260 (UW). Positie historici op arbeidsmarkt LEIDEN De positie van his torici op de arbeidsmarkt komt woensdag 18 oktober aan de orde tijdens een congres in de Stadsgehoorzaal aan de Bree- straat. Vanaf 9.30 uur spreken deskundigen die werkzaam zijn bij het bedrijfsleven, de over heid en de universiteit. De le zingen worden gehouden door prof. R., in 't Veld, T. Mangnus, C. van Horzen en J. Bertens. Het ochtendprogramma wordt afgesloten met een forumdiscus sie en 's middags wordt gedis cussieerd in werkgroepen. Het congres wordt georgani seerd door de Stichting Historici in Toekomstperspectief. .EIDEN De plannen 'oor appartementen en inkels op het Vrou- in Leiden laikunnen alsnog worden Het project wordt in verschillende asen aangepakt. Proble- nen mei erfpacht zijn ipgelost en van het ver derven van het pand een groentehande- aar op de hoek met de laarlemmerstraat wordt fgezien. Drie jaar nadat eerste plannen be- gkend werden, heeft het ":ollege van B en W daar- nee ingestemd. Het Vrouwenkerkplein zijn huidige „monumentale" staat met de voor veel geld gerestaureerde ruïne van de Vrouwenkerk bleek toch niet die uitstraling te hebben die men met de herinrichting indertijd voor ogen had. De Amsterdamse projectontwik- kelaarsgroep DGN ontwik kelde een ambitieus bouw plan naar een ontwerp van het Leidse architektenburo Vollmer. Het behelst een halfrond gebouw met win kels op de begane grond en appartementen daar boven. DGN verwierf reeds twee panden op de Haarlemmer straat grenzend aan het plein. Om het geheel als het een maal af is goed te bereiken en goed in het zicht van het winkelende publiek te bren gen, wilde DGN ook het pand van groentezaak Van Groeningen bemachtigen. Met hem kwam men echter niet tot overeenstemming. Erfpacht Een ander probleem was dat vooral wethouder H. de la Mar zich sterk maakte voor de uitgifte van de grond in erfpacht. DGN voelde daar niets voor en stelde een ruil voor met andere stukken grond in de binnenstad die het wel al in bezit heeft. Het college heeft nu ingestemd met de wissel. Het kan nog enige tijd duren voordat er daadwerkelijk ge sloopt of gebouwd gaat wor den. Diverse commissies moeten hun goedkeuring nog aan het plan geven en het plan zal ook de inspraakron des moeten overleven. Buurt bewoners hebben in overle grondes met vertegenwoordi gers van de gemeente al la ten weten dat zij niet van de plannen gecharmeerd zijn. Zij maken vooral bezwaar te gen de grootschaligheid en de verwachte extra parkeerpro blemen die het met zich mee brengt. Ook werden bezwa ren geuit tegen het feit dat het laatste stukje open grond in de binnenstad wordt vol gebouwd en in een te moder ne stijl. -!IDEN De regio Lei- yti staat een pijnlijk be- it te wachten als het v it om de keus waar tot )0 nieuwe woningen ge- ouwd moeten worden. Jt verklaarde de Leider- -pse wethouder J. den ift in een toelichting op gisteren verschenen re- ale nota volkshuisves- |et zoeken van nieuwe loca- zal niet eenvoudig zijn, het is onontkoombaar, t gaat niet zonder pijn voor degenen die groene polders aangetast zien worden. Ik ver wacht dat tegen welk besluit dan ook veel bezwaren ko men", aldus Den Boeft. Voor 1 oktober 1990 moet een keuze bepaald zijn. De regionale nota volkshuis vesting is de eerste aanzet voor een gezamenlijk beleid op dit gebied van Leiden, Leider dorp, Oegstgeest, Zoeterwoude, Alkemade en Voorschoten. In de nota wordt gëconstateerd dat er tot 2000 bijna 13.000 hui zen in de regio bij moeten ko men, terwijl er nu ruimte is voor 10.000 huizen. Daardoor ontstaat al in de tweede helft van de jaren negentig een te kort aan bouwlocaties. Tege lijk wordt geconstateerd dat als gevolg van het beleid van staatssecretaris E. Heerma er veel te weinig gesubsidieerde sociale woningbouw kan wor den gepleegd. Daarom moet er een gezamenlijke woningtoe wijzing komen, moeten er veel meer goedkope vrije sectorhui zen (tot 150.000 gulden) wor den gebouwd en moeten de ge meenten zich gezamenlijk in zetten voor meer doorstroming van goedkope naar dure hui zen. De vertegenwoordigers van de zes gemeenten wilden gisteren geen locaties noemen die in aanmerking komen. Gevreesd wordt dat speculanten daar di rect op inspringen. De Leidse wethouder D. Tesselaar noem de wel enkele uitgangspunten. Zo moeten de gebieden te be reiken zijn per openbaar ver voer, moeten ze groot genoeg zijn voor eigen scholen en winkelcentra of gebruik kun nen maken van bestaande voorzieningen. Bovendien mag er geen „satellietstad" ont staan. De bouw moet aanslui ten op de bestaande structuur. Tesselaar gaat er op grond van die eisen in elk geval vanuit dat de nieuwe bouwgebieden moeten komen te liggen „tus sen de vork van snelwegen" van A4 en A44. Honderdste verjaardag J. Dekker uit Leiden hoopt morgen honderd jaar te wor den. Ter gelegenheid van zijn eeuwfeest bracht burgemees ter C. Goekoop gistermiddag alvast een bezoekje aan Dek ker in verzorgingshuis Robijn- zicht. Dekker, die over een re delijke gezondheid beschikt, was vroeger werkzaam in de wolindustrie en had als groot ste hobby zijn volkstuintje. Met zijn honderd jaren is hij nu de op drie na oudste man van Lei den en de op negen na oudste inwoner van de stad. Zondag viert hij zijn verjaardag met hinderen en medebewoners. foto: wim van noort KRITIEK OP OUDERENBELEID LEIDEN „Het oude renbeleid is niet het stief kindje geweest in de ge meente Leiden, maar er moet nog veel meer ge beuren. Ik maak me sterk om twee ton per jaar extra te krijgen voor het flanke rend ouderenbeleid", ver telde wethouder H. de la Mar gisteravond tijdens de commissievergadering voor sociale zaken en maatschappelijke aangele genheden. Er kwam van alle fracties for se kritiek op het ouderenbe leid van de gemeente Leiden. E. Kerkhoffs (PvdA) viel vooral over .het feit dat er op personeel bezuinigd werd ten koste van de dagopvang in Leiden Zuid-West. „Dat is on aanvaardbaar. Dit soort projec ten hebben een vangnet func tie. Zij vangen de ouderen op die nog niet naar een verzor gingstehuis kunnen. De be schikbare gelden voor het flankerend ouderenbeleid zijn absoluut onvoldoende". De la Mar was dit van harte met haar eens, maar drukte de leden van de commissie nog eens op het hart dat er geen geld beschikbaar was. CDA'er P. Biegstraaten viel de wet houder aan. „Je constateert nu toch al dat er te weinig geld is, waarom dan wachten op de verkiezingen. Dit college had geld moeten halen bij de wet houder van financiën. Nu lo pen we achter in de zorg voor ouderen", vond hij. ,,'t Is goedkoop om te zeggen dat het college het slecht ge daan heeft. We besturen toch met z'n allen de gemeente. Er is gewoon geen geld, ook al weet iedereen dat èr geld bij moet", vond De la Mar en hij daagde vervolgens de commis sieleden uit te zoeken of er nog mogelijkheden waren om geld te vinden op de begroting. Tussenopvang De gewone dagopvang ont aardt volgens de wethouder steeds meer in een tussenop vang. „Er komen steeds meer hulpbehoevende ouderen op een dagopvang, die eigenlijk professioneel begeleid zouden moeten worden. Dat was niet zo bedoeld, maar we hebben gewoon niet voorzien dat het zo'n vaart zou lopen. Profes sionele ondersteuning zoals bij Rijn en Vliet kost 110.000 gul den per jaar en dat hebben we niet. De dagopvang moet de deelnemende ouderen kriti scher gaan bekijken en zorgen dat ze de juiste mensen binnen krijgt. Mensen die wel door vrijwilligers begeleid kunnen worden", aldus De la Mar. In een toelichting zei de wet- nou3£rTanïi^5raag^ op een andere manier met ouderen zou omgaan. „Een project zoals in Zijloever met een combina tie van wonen en verzorging van zelfstandige wonende ou deren wil ik graag in de hele stad, maar dat duurt tien jaar. Je kunt nu niet de hele oude renzorg op z'n kop zetten" Het geldgebrek in de ouderen- sector houdt nu nog nieuwe projecten tegen. „Je ziet de dingen groeien, er zijn nu bij voorbeeld 150 alarmtoestellen, dat kunnen er 450 worden. let bijdragen van: Kees van lerpen, Jos Hoogervorst, Ka rt Swiers, Margrit Tibboel, llen Verhaar. *arel >e Noordwijkse VVV-direc- eur Wim Rovers heeft zijn ir-zaakjes prima, voor elkaar, o is op te maken uit het jaar- 'erslag over 1988 van de loordwijkse organisatie. Uit iet verslag blijkt dat met lame „vooraanstaande" Duit- e reisjournalisten de deur bij lovers plat lopen. De direc- eur verkoopt de badplaats litstekend, want in de artike- en komt Noord wijk er heel oed vanaf. Dr. Willi Lang- lans, arts-redacteur van het ijdschrift Spectramed, een eis- en cultuurtijdschrift voor irtsen, voelde zich wel zeer lijzonder thuis in Noordwijk. een vakantie van vier da in de badplaats kwam doctor euforisch terug in Heimat en schreef: der sprudelnde ind schönste Badeort an der Joordseeküste, ist dynamisch, luicklebendig, gastfreundlich, ind das zwölf Monate im ahr". Willi werd zelfs dich- toen hij terugdacht aan loordwijk. „Nichts is weiter ls die Nordsee vor Noord- nichts grosser als der über Noordwijk, ichts stiller als Dünen und Vald um diesen herrlichen jadeopt". De Duitser raadt ijn lezers aan ook te genieten an „das pulsierende Leben den Strassen", en schrijft erder „In Noordwijk erlebt lan Tage der Besinnung".<De doctor besluit met: „Noordwijk, die lanzende Perle an der hol- indischen Noordseeküste, reut sich auf seine deutschen toste. Hier fühlt man sich om ersten Urlaubstag an zu 'at Wim en Willi in die vier agen hebben uitgevoerd ver meldt het jaarverslag niet. Maar één ding is zeker: Wim Rovers weet hoe hij het zijn gasten naar de zin moet ma ken. En het afscheidscadeau bestond ongetwijfeld uit een paar flessen echte hollandi- sche jenever. Nota Op wethouder Paul Borde- wijk na, vond het college van B en W van Leiden de nota wel mooi. Mooi genoeg in ie der geval, om het resultaat goed te keuren en voor ver spreiding vrij te geven. Hetgeen vanzelfsprekend werd gedaan door wethouder Fred Kuijers. Trots presen teerde hij de lang verwachte cultuur-nota die zoveel meer beleid „èn meerwaarde" aan het Leidse culturele leven toevoegt. Een weer bruisende Stadsgehoorzaal, een Heus Centrum voor Beeldende Kunst, misschien wel een nieuwe vleugel aan de Laken hal, een hogere subsidie aan het LAK-theater en nog veel meer; het kon en kan in die nota allemaal niet op. Nu is het aardige van die nota dat het inderdaad allemaal niet op kan. Per slot van re kening werd de financiële pa ragraaf door de samenstellers voor het gemak maar even vergeten. Werd in eerste in stantie nog een som van tus sen de 10 en 15 miljoen gul den genoemd, in de officiële versie leek het de direct be trokkenen beter dat bedrag maar niet te noemen. Het was immers niet geheel (of: in het geheel niet?) duidelijk te ma ken waar de gemeente het geld voor die forse, eenmalige extra-investering vandaan zou moeten halen. Waarmee we terug zijn bij die ene wethouder in het college die het politiek niet altijd kan maken mee te spelen in poli tieke spelletjes. Als bewaker van de Leidse financiën mag je eenvoudig geen ,ja" zeggen tegen een vage nota zonder fi nanciële onderbouwing. Mooie plannetjes maken (be leid!) kunnen we per slot van rekening allemaal. Gekeerd Veel inwoners van Alkemade vinden het leuk om tuinafval te verbranden in de open lucht. Er gaat geen dag voor bij of de rookwolken stijgen ergens in deze landelijke ge meente wel weer ten hemel. „Noordwijk, die glanzende Perle an der hollandischen Noord seeküste (zie: Parel). foto: henk van den ende Met name de tuinders, maar ook de bezitters van een grote tuin richten deze vreugdevu ren aan. Volgens de APV van Alkemade is het echter verbo den om open vuur te stoken. Regelmatig worden dan ook bekeuringen uitgedeeld door de rijkspolitie. Groot was dan ook de verbazing toen de ge meente zelf het slechte voor beeld gaf door bij de sloop van het oude gemeentehuis het gesloopte houtwerk te la ten verbranden. De hevige hoestende slopers van aannemingsbedrijf Hoog- enboom uit Rijpwetering maakten er een spectaculaire brandstapel van, die veel be kijks trok. De gretig branden de verf en de loodmenie die op het oude hout zat, zorgden voor lichtelijk giftige rook wolken, die door de omwo nenden iniet werden gewaar deerd. Niet zo vreemd, na tuurlijk. De rook trok in het wasgoed en de gevels van de huizen werden met een laagje roet bedekt. Nadat het inte rieur van het halve gemeen tehuis zo was opgestookt, werd toch maar door de rijks politie ingegrepen. De rest van het hout werd netjes ge sorteerd afgevoerd. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald, moet het gemeen tebestuur gedacht hebben. Naar verluidt zal het erg dure, nieuwe gemeentehuis dan ook, nadat het half is op gebouwd, weer worden afge broken. Neef Het Valkenburgse raadslid Arie de Vries (GPV/RPF) heeft er geen moeite mee zijn geringe politieke invloed te gebruiken voor persoonlijke belangen. Toen CDA, PvdA en VVD onlangs in een com missievergadering het voor stel steunden om naar de rechter te stappen teneinde een loonbedrijf van een stuk gemeentelijke grond te ver wijderen, stemde Arie de Vries als enige tegen. „Er is onvoldoende overleg geweest met de firma en daarbij be treur ik het dat burgemeester en wethouders zich zo weinig bedrijfsvriendelijk hebben op gesteld", zo betoogde hij gloedvol. Onzin natuurlijk en ook Arie de Vries weet goed dat zijn opmerkingen kant nog wal raakten. Met het loonbedrijf is niet te overleggen, men neemt zelfs geen aangeteken de brieven aan. Waarom stemde het raadslid dan tegen het inschakelen van de rech ter? Simpel, de bewuste firma heet De Vries. En het betreft hier dan ook een neefje van oom Arie. Park (1) Vol vuur doordrammen. Dat deed de Sassenheimse VVD- fractie dinsdag tijdens de tweede ronde van de algeme ne beschouwingen toen ze een motie wilde - doordrukken waarin de garantie werd ge ëist dat de huidige staat van het Rusthoff park - de oogap pel van de Sassenheimse be volking - onaangetast blijft. Fractieleider Hans van Dors- sen meende dat de heimelijke plannen van B en W nu maar eens in de openbaarheid moesten komen. Zoals bekend wil het college bij de ingang van het park een dorpsplein aanleggen voor de weekmarkt en de kermis. Van Dorssen onthulde deze plannen, omdat de VVD de belangen en senti menten van de Sassenheimers over het park zwaarder vindt tellen dan het geschonden vertrouwen. Hierbij moet de VVD-fractie bovendien het standpunt ge huldigd hebben dat er maar eens een eind moet komen aan het frequent in besloten heid vergaderen over zaken die de Sassenheimse bevol king direct raken en waarbij geen motieven aanwezig zijn om dat achter gesloten deuren te doen. Park (2) De door de VVD gewenste duidelijkheid bleef echter uit. De overige raadsleden en het voltallige college, onder wie ook VVD-wethouder Wil Ma- ris, stemden tegen de motie. Waarmee in ieder geval de indruk werd gewekt dat een rustieke toekomst van park Rusthoff toch verre van zeker is te noemen, ook al maakten sommige raadsleden onder wie Toos Kuysten van D66 en Janny Henskens van de PvdA de kanttekening het in houdelijk wel eens te zijn met de motie maar procedureel niet. Met andere woorden: beide dames waren namens hun partij van mening dat het hier een politiek stuntje van de VVD betrof, gunden de demo craten de eer niet en stemden vervolgens tegen beter weten in tegen. Zure druiven zorg den er derhalve voor dat de democraten door veel be schuldigende vingers het bos in werden gestuurd en met hen de gehele Sassenheimse bevolking. Het is nu maar te hopen dat de VVD ondanks de daar aanwezige bomen dat bos blijft zien. Het bijltje er niet bij neergooit. Er dient immers nog het nodige te worden gehakt. En dan liefst niet in het Sassenheimse Rus- thoffpark, maar achter de vergadertafel van het Sassen heimse college. Kakel Een bewoner van de Molen straat in Ter Aar bezorgde zijn buren nogal wat overlast door het houden van ganzen. Een klacht van zijn buren aan het adres van de gemeente bracht wethouder Piet van Rijn ertoe om eens met de ganzenhoeder te gaan praten. Men kwam overeen dat de ganzen het veld zouden rui men. Ter compensatie besloot de bewoner van de Molen straat tot de aanschaf van twee geiten, wat eenden en twee hanen zonder kippen. Dit was voor de buurt natuur lijk nog minder te aanvaar den: twee hanen die halsstar rig koning kraaiden en dan ook nog zonder vrouwelijk gezelschap. Dat liep de spui gaten uit. Verder praten met de kleinveehouder leverde geen resultaat op. Er restte Van Rijn niets anders dan het in werking stellen van artikel 69 van de APV, een artikel dat paal en perk stelt gan zulk buitensporig burengerucht. In de raadsvergadering zegde hij dit dan ook toe aan mevrouw Kraak (PAK), onder de ver zuchting: „Wie belooft en niet wil doen is gelijk een magere hoen die wel kakelt op de stok maar geen ei legt in het hok". Zes procent van automobilisten rijdt te hard LEIDEN De regionale snel heidscontrole die deze week werd gehouden, heeft uitgewe zen dat zes procent van de ge controleerde automobilisten aanzienlijk harder reed dan mocht. Er werden 12.015 voer tuigen gecontroleerd en 809 bestuurders overtraden de maximum-snelheid. De hoogst gemeten snelheid binnen de bebouwde kom bedroeg 112 kilometer per uur. Deze over treder reed in Leiden. In Nieuwe Wetering reed iemand 137 kilometer per uur op een weg waar slechts 80 mag wor den gereden. Verreweg de meeste bestuurders kregen meteen een proces-verbaal. De anderen krijgen binnenkort een rekening thuis gestuurd. De controle die maandag be gon en gisteren werd afgeslo ten had plaats op diverse loca ties en op verschillende tijd stippen in de gemeenten Lei den, Alkemade, Zoeterwoude, Leiderdorp en Voorschoten. Rijkspolitie en gemeentepolitie werkten samen aan de actie, die werd gehouden in het ka der van het plan om het aantal verkeersslachtoffers met 25 procent terug te dringen. Een dergelijke controle werd in juni ook gehouden en volgens voorlichter D. Graveland van de Leidse politie wordt de ac tie dit najaar nog een keer herhaald. De (kleine moeite voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee - die zelf de krant de eerste twee weken gratis krijgt - kunt u een keuze maken uit de lp's of CD's van het Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Beethoven (LP) Symfonie nr. 3 'Eroica' B Tchaikovsky (CD) Symfonie nr. 5 Opus 64 Roméo et Juliette C Beethoven (CD) Symfonie nr. 3 'Eroica'. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 (voor controle bezorging) Stuur als dank cadeau (betreffende letter) naar Adres: Postcode/plaats: I I Stuur deze bon in-een open envelop - postzegel niet nodig - na< I Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. I l-j

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13