„Karpov weet dat hij nooit meer wereldkampioen zal worden" (tVy sportuitslagen Judo-dames wachten nog op eerste medaille 3 Yates in beroep tegen schorsing -V PORT JEFA wijst beroep van jdwin Olde Riekerink af JeNEVE De beroepscommissie van de UEFA heeft het pro- t van Edwin Olde Riekerink tegen de schorsing van drie idstrijden afgewezen. De middenvelder van FC Groningen eeg na afloop van het eerste Europa-cupduel tegen Ikast, op september, van de Ierse scheidsrechter Donnelly een gele Jart wegens enkele vleiende opmerkingen aan het adres van J arbiter. De UEFA schorste Olde Riekerink daarop voor drie s. Riekerink miste daardoor de return tegen de Denen en zal Tin beide wedstrijden tegen Partizan Belgrado moeten toekij- «i. Tevens moet de speler de kosten van het beroep, ongeveer ,'00 gulden, betalen. De beroepscommissie van de UEFA, onder 'Jding van de Zwitser Leon Straessle, bepaalde dat het gedrag n de aanvoerder van FC Groningen ondanks de door hem ngeboden excuses niet getolereerd kon worden. Ceidoe Courant VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 PAGINA 7 Een wijziging in rugbyploeg AMSTERDAM - Het Nederlands rugbyteam dat zondag in Kopen hagen Zweden ontmoet in het ka der van de competitie voor de we reldbeker, is op een plaats gewij zigd ten opzichte van het duel te gen Portugal, afgelopen zondag. ARC-speler Paul Hengeveld is ge blesseerd en wordt vervangen door Michelsen van DIOK. Voor de winnaar van het duel zwaait de poort naar het eindtoernooi in Ma drid, waar België, Polen en Spanje de tegenstanders zijn, open. Opstelling: Eman, Hadinogoro, Van der Klei, Van der Loos en Nolten (Den Haag), Van der Laan, Verhofstad, Mats Marcker en Heinen (Castricum), Michelsen, Klim mer, Berendsen, Broers, Kamp (DIOK), Visser (Hilversum). Reserves: Wierenga (Castricum), Van Altena (Hilversum), Seijbel (Oemoemenoe), Esseveld (Eem- land) en Bos (DIOK). Tour Feminin in september PARIJS De Ron de van Frankrijk voor vrouwen wordt volgend jaar in september ge houden. Het dames peloton, dat de laat ste jaren gelijktijdig met de mannen door Frankrijk koerste, komt in 1990 in de eerste twee weken van september in actie. De Tour Feminin wordt dan gekop peld aan de open ronde van de EG. Chiapucci wint ronde van Piemont NOVARE Claudio Chiapuc ci heeft gisteren de ronde van Piemont gewon nen. De Italiaan was in Novare na 196 kilometer de snelste van een groep van dertig wielrenners. Tweede werd de Deen Sören Lil- holt voor zijn landgenoot Per Pedersen. Bram Rontbert Rontberg rond met AZ DEN HAAG Aanvaller Bram Rontberg van FC Den Haag heeft gisteren mondeling over eenstemming bereikt met AZ. De Alkmaarse eerste divisie-club wil de Delftse voetballer morgen in het thuisduel tegen Telstar al laten debuteren, maar Rontberg heeft nog last van een enkelblessure. De bij FC Den Haag overbodig geworden aan valler werd gisteren in Alkmaar medisch ge test en goedgekeurd. AZ neemt het salaris dat Rontberg bij FC Den Haag verdiende over tot en met het eind van dit seizoen. De Alkmaar - ders hoeven voor Rontberg geen transfergeld te betalen. De voormalig amateur van DHC besprak vandaag in Alkmaar de laatste details alvorens zijn handtekening te zetten onder een contract. Na FC Den Haag, Cambuur en weer FC Den Haag is AZ voor Rontberg de derde FOTO: MILAN KONVALINKA prolclub waarbij hij in dienst treedt. BESCHERMELING BREZNJEV NIET GEZIEN BIJ GLASNOST-AANHANGERS LONDEN Anatoli Jev- genjevitsj (Tolja) Karpov is een echte Rus. Geen jood zoals Botwinnik en Tal, geen Armeniër als Petrosjan, dus zeker geen van beiden zoals Kaspa rov. Tolja was de lieve ling van het oude regime, van Breznjev, van Andro pov, van Tsjernenko. On opvallend, volgzaam, aan genaam in zijn manieren, de ideale buurjongen die oude moedertjes de brede straten in Moskou hielp oversteken. Tien jaar kon Karpov geen kwaad doen. Tussen 1975 en 1985 regeerde hij als een tsaar in de schaakcommune in de Sovjetunie. Breznjev speldde hem persoonlijk de orde van Lenin op na zijn overwinning op „verrader" Kortsjnoi. Hij kreeg de Rode Banier van de Arbeid, een privé datsja (bui tenhuis) even buiten Moskou. Werd voorzitter van het Vre- desfonds, aspirant-lid van het parlement en hoofdredacteur van het schaaktijdschrift 64. En veelvoudig miljonair. In roebels en buitenlandse valu ta. Karpov was almachtig in de schaakwereld van de Sovjetu nie. Zijn njet (nee) was wet. Hij alleen bepaalde het wie, waar en wanneer voor de bui tenlandse toernooien. Dus werd er stevig met stroop ge smeerd. Karpov als vijand be tekende het einde van menig veelbelovende schaakloop baan. Tot 1985. Het jaar dat Kasparov, de derde grote schaak-K in de Sovjetunie na Kortsjnoi en Karpov, defini tief uit de schaduw stapte en de tweekamp om de wereldti tel, maar vooral om de macht in het Russische schaak, aan ging. En won. Speelman depressief na zien voetbalduel Karpov (rechts), hier tegenover zijn rivaal Kasparov. Tolja Karpov werd op 23 mei 1951 in Zlatoest, een indus triestad in de Oeral in Siberië, als zoon van een mijnbouwin- genieur geboren. De kleine Karpov was een natuurtalent. Hij was zeven jaar toen hij zijn eerste toernooi speelde, vier jaar later was hij kandi daat-meester, in 1966 de jong ste nationale meester. Karpov verhuisde in 1968 naar Lenin grad. Om er te studeren aan de economische faculteit maar vooral om er te trainen met Sejmen Foerman, voordien trainer van Kortsjnoi, die hem tot zijn dood zou begelei den. Op 19-jarige leeftijd brak Karpov internationaal door. In 1969 werd hij in één jaar Europees- en wereldkam pioen bij de jeugd, internatio naal meester, een jaar later promoveerde hij tot groot- meester. In zijn eerste kandidatentoer nooi in 1974, vlak daarvoor verhuisde hij met vrouw Irina en zoon Anatoli naar Moskou, verwierf-hij het recht wereld kampioen Fischer uit te da gen. De Amerikaan was een zonderling met een super-ego. Ree tekende uit zijn mond de legendarische uitspraak op: „Dat kan natuurlijk niet, God met zwart een pion voor ge- FOTO: EPA ven, maar met wit maak ik, denk ik, tegen Hem remise." Fischer weigerde te spelen en Karpov was wereldkampioen. Voor tien jaar. Een tijd waar in hij de schaakwereld als geen andere na-oorlogse kam pioen domineerde. „Hij is niet lief, niet zacht", zei Sosonko drie jaar geleden. „Iemand die lief en zacht is, zit op kantoor. Maar wie met God wil con curreren en de beste wil zijn, kan niet aardig en gezellig zijn. Toch is Karpov in de Sovjetunie nog bij veel men sen geliefd. Kasparov vertelde mij eens het volgende ver haal. Hij ging op bezoek bij LONDEN De „Timma nie" slaat toe in het Sad ler's Wells Theatre. Gis teren arriveerde een ko lonie Nederlanders in Londen om de eindzege van Jan Timman in de tweekamp tegen Jon Speelman een feestelijk tintje te geven. De party werd voorlopig uitge steld. Speelman nam gis teren voor de zevende en voorlaatste partij zijn re glementaire vrije dag op. De Brit had woensdag op de televisie de voetbal wedstrijd tussen Polen en Engeland gevolgd. Vol gens zijn secondant Tis- dall was hij daar depres sief van geworden. Na af loop had Speelman tot de time out besloten. Door het uitstel werd de aan dacht verlegd naar de Ameri kaanse uitgave van Playboy. In het november-nummer staat een uitgebreid interview met Kasparov, die ooit tegen een Engelse journalist zei: „U mag mij rustig een playboy noemen". Hij doet uitspraken over het Russische schaak die enkele jaren geleden niet mo gelijk waren geweest. Of an ders een enkele reis naar Si berië tot gevolg hadden ge had. De belangstelling richtte zich evenwel al snel op Joesoepov - Karpov. Beide Russen had den na de vierde partij hun time out opgenomen. Joesoe pov was de Londense uit- gaanswijk ingedoken. De wodka was onversneden, het theaterleven zeker niet saai. Karpov was in gezelschap van zijn vrouw op zoek gegaan naar uitbreiding van zijn zeld zame postzegelverzameling. Beide grootmeesters speelden gisteren bijzonder traag en raakten in tijdnood. Met acht minuten op de klok sloeg Joe soepov op de 30e zet toe met een stukoffer (Lxg7). De zet werd in de perskamer mét ap- Elaus begroet. „Bravo", riepen hort en Sosonko in koor. Zwart had nog vier minuten voor zijn resterende tien zet ten en was reddeloos. Karpov probeerde te redden wat te redden viel, maar Joesoepov liet zich deze keer niet van de wijs brengen, zoals in de der de partij wel het geval was. Vlak voordat hij op zijn 37e zet door de vlag ging, gaf Karpov op. Het was voor Joe soepov een primeur. Voor het eerst in zijn loopbaan won hij van Karpov. Na vijf partijen is de stand weer in evenwicht (2 1/2 - 2 1/2). Time outs zijn niet meer mogelijk. Morgen staat de zesde partij op het prgramma. Het zettenverloop van de vijfde par tij tussen Joesoepov (wit) en Karpov was. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2 Pgl-f3 e7-e6, 3. Lcl-g5 c7-c5, 4. e2-e3 b7-b6, 5 d4- d5 e6xd5, 6. Pbl-c3 Lf8-e7, 7. Pc3xd5 Lc8-b7, 8 Lg5xf6 Le7xf6, 9. c2-c3 0- 0, 10. Lfl-c4 a7-a6, 11. 0-0 b6-b5, 12. Lc4-b3 d7-d6, 13. Ddl-d2 Pb8-d7. 14. Tfl-dl Lb7xd5, 15. Lb3xd5 Ta8-b8, 16. Dd2-c2 Pd7-b6, 17. Tdl-d2 g7-g6. 18. Tal-dl Dd8-d7, 19. Dc2-e4 Kg8- g7, 20. h2-h4 Dd7-e7, 21. De4-f4 Lf6- e5, 22. Pf3xe5 d6xe5, 23. Df4-g3 Tb8- d8, 24. h4-h5 Td8-d7, 25. b2-b3 Tf8- d8, 26. e3-e4 g6-g5, 27. Dg3-e3 h5-h6, 28. c3-c4 Td7-c7, 29. Td2-d3 Pb6-d7, 30. Ld5xf7 Kg7xf7, 31. De3-d2 Kf7- e8, 32. Dd2-a5 b5xc4, 33. b3xc4 Tc7- c8, 34. Da5-a4 Tc8-c7, 35. Da4xa6 Td8-b8, 36. Da6-g6+ Ke8-f8, 37. Td3- f3 zwart geeft op (1-0). een vriend. Die vroeg aan zijn 4-jarig dochtertje wie die oom was. Oom Kasparov, ant woordde het kind. En wat is dan de achternaam van die oom? Karpov, zei het kind. Ik wil er maar mee aangeven dat Kasparov en Karpov heel vaak samen over de tong gaan". Tsaar Sosonko heeft bewondering voor zijn ex-landgenoot. „Hij is de enige tsaar die nog leeft. Heeft twintig jaar in het scha ken geïnvesteerd. Twintig jaar zijn geestkracht er in ge stoken. Dat is kwestie van ta lent, karakter en wilskracht. Hij weet dat zijn gouden jaren definitief achter hem liggen. Hij weet dat hij nooit meer wereldkampioen zal worden. Maar hij weet ook dat hij na Kasparov de beste is. Hij is nog steeds de wereldkam pioen als het aankomt op koelbloedigheid en controle". Sosonko verwacht dat zijn vroegere makker nog lang zal doorgaan met schaken. „Hij heeft meer dan zeventig toer nooien gewonnen, een abso luut record. Hij zal er in de toekomst nog meer winnen. Schaken is voor hem alles. Net als bij Kortsjnoi. Zoals Kortsjnoi Karpov haat, haat hij Kasparov en andersom. Dat zijn kennelijk uitstekende drijfveren". In het geval hij zich uit de schaakwereld terugtrekt, ligt er voor de Moskoviet, die een paar weken geleden voor de tweede keer in het huwelijk trad, met de blonde historica Natalja Boerlanova, misschien een politieke carrière in het verschiet. Het bezwaar is dat hij als voormalig bescherme ling van Breznjev niet zo ge zien is bij de perestrojka- en glasnost-aanhangers van Gor- batsjov. Biljarten ^(asters-toernooi driebanden, Tiel: :ijlroep a: Schumann-Jaspers 2-1 (15-14, „6-8, 13-15), Schumann-Jaspers 2-1 (15- f 15-8, 13-15), Weyenburg-De Wilde 1- 1(15-14, 7-15, 5-15). Groep B: Nieuwen- >"iurg-De Vries 2-1 (13-15, 15-13, 15-10), lieuwenburg-De Vries 2-1 (13-15, 15-13, 6-10), Van Kuyk-Gieskens 2-1 (15-9, 15- -4, 6-15). Groep C: Velthuis-Van de Looy -4-2 (15-3, 2-15, 5-15), Velthuis-Van de boy 1-2 (15-3, 2-15, 5-15), Van der Mmissen-Vredeveldt 1-2 (15-13, 11-15, nsO-15). Groep D: Burgman-Van Cromvoirt ai-O (15-12, 15-14, 15-11), Burgman-Van .Tjromvoirt 3-0 (15-12, 15-14, 15-11), Ha- lermans-Koorevaar 2-1 (15-11, 2-15, 15- Jammen „liga, internationaal toernooi, 9e ronde: Jpecogna (lta)-Virny (Sov) 0-2, Bles %d)-Wigman (Sov) 1-1, Autar (Sur)- 'a(orlsjov (Sov) 1-1, N'Diaye (Sen)-Vermin vSwi) 1-1, Bozenkov (Sov)-Van der Zee e(Ned) 1-1, Gantwarg (Sovj-Valneris (Sov) J-1, Casaril (Bel)-Laimite (Sov) 0-2, Tin- as (Sov)-Jansen (Ned) 2-0. Stand: 1. Bo- ienkov, N'Diaye, Valneris en Wigman 12 üiunten, 5. Gantwarg, Vlrny 11, 7. Vermin l(jin Van der Zee 10, 9. Kortsjov, Laimite Jn Tingas 9, 12. Autar 8, 13. Bies en Jan- Ten 6, 15. Casaril 4, 16. Specogna 3. ie: Hellas-Blauw Wit 19-13. K in Belgrado tot 66 kg: Han (Ned) verslaat Wahnsled- V (Wdl), beslissing: Han verslaat Jividen 'st), koka; Plerantozzl (Ita) verslaat Han, ..-oka. Om derde plaats: Lecat (Fra) ver- Maat Han, yuko. Finale: Pierantozzi (Ita) afslaat Sasaki (Jap), yuko. Eindklasse ment: 1. Pieranzottl (Ita), 2. Sasaki (Jap), 3 lecat (Fra) en Jimenez (Cub), 5. Han |Ned) en Mills (Gbr). "tot 61 kg: Van Dommelen (Ned) verslaat i), ippon; Van Dommelen ver- >t Koêva (Bul), beslissing; Ritschel 'dl) verslaat Van Dommelen, Ippon. 'arising: Kobayashl (Jap) verslaat Van (Sov) en Legien (Pol), 5. Morris (Vst) en Wienke (Wdl). Heren Tot 78 kg: Brechot (DDR) verslaat Wurth (Ned), wazari. PAARDESPORT Military van Boekelo Stand na 1e gedeelte dressuur: 1. Col lier (Vst) Bentley II 51,60 strafpunten, 2. Todd (Nzl)) Pedro T. Cruel 52,80, 3. Har- ris (Gbr) Ballycotton 54,20, 4. Olsson (Zwe) Kapten Zoom 56,40, 5. Eckl (Wdl) Nestern 56,60, 6. Landolt (Zwi) Barrier Reef 57,00, 7. Chiesa (Ita) Tire au Flanc 57,20, 8. Kellard (Gbr) Hello H 57,40, 9. Quittet (Fra) Florino 58,00, 10. Strachan (Gbr) Master F 58,80, 11. Reuter (Vst) Shannon Squire 59,20, 12. Eddy Stibbe (Ned) O'Hara 59,40, 13. Ermeier (Wdl) Percy S 59,80, 14. J. Bigot (Fra) Krack D'Argos 61,00, 15. De Jonge (Ned) Sal- land K 61,40. ROLHOCKEY San Juan (Arg), wereldtitelstrijd voor heren Poule A: Chlli-Verenigde Staten 3-3, Ita- lië-Colombia 12-1, Portugal-Angola 5-1. Eindstand: 1. Italië 5-8, 2. Portugal 5-8, 3. Verenigde Staten 5-7, 4. Chili 5-4, 5. Angola 5-3, 6. Colombia 5-0. Poule B: Nederland-Australië 7-5, Argen- tinië-Bondsrepubliek 7-1, Spanje-Zwitser- land 14-1. Eindstand: 1. Argentinië 5-10, 2. Spanje 5-8, 3. Bondsrepubliek en Ne derland 5-4, 5. Zwitserland 5-4, 6. Au stralië 5-0. Geplaatst voor kwartfinales: Nederland, Argentinië, Spanje, Bondsre publiek, Italië, Portugal, Verenigde Staten en Chili. SCHAKEN Halve finales kandidatentoernooi. 5e ronde: Joesoepov (Sov)-Karpov (Sov) 1-0 na 37 zetten. Stand: Karpov-Joesoe- pov 2 1/2-2 1/2 7e ronde: Timman (Ned)-Speelman (Gbr) time out Speelman. Timman-Speelman 3 1/2-2 1/2. °rlerkf Dommelen (Ned), beslissing. Om de ze gende plaats: Van Dommelen verslaat kGomez (Spa), koka. Finale: Fleury (Fra) ^verslaat Petrova (Sov), koka. (Wdl) en Kobayashl (Jap), 5.1 e(Gbr) en Tosinovlc (Joe). "Tot 61 kg, herkansing: Kobayashl (Jap) «verslaat Van Dommelen (Ned), beslissing li om de zevende plaats: Van Dommelen ..verslaat Gomez (Spa), koka. Mannen, tot 78 kg: Brechot (DDR) ver slaat Wurth (Ned), wazari. Finale: Byung- l|«lu Kim (Zko) verslaat Mochlda (Jap), be slissing. Eindklassenent: 1. Byung-Yu Kim (ZKo), 2. Mochlda (Jap), 3. Varajev Poule A: Pakistan-Nieuwzeeland 3-0, Zweden-Canada 2-1, Schotland-Frankrijk 2-1. Poule B: Flnland-Nederland 3-0 (Pekkanen-Scheffer 9-7 9-6 8-2, Elopuro- Frlellng 9-1 9-2 9-1, Pulll-Van der Pluljm 9-4 9.7 10-9), Australlë-Slngapore 3-0, Engeland-Egypte 3-0. VOETBAL Singapore, WK kwalificatie, Aziatische zone, 2e ronde: Noordkorea-Verenigde Arabische Emlra- 2-1 (0-1). 24. Alblshl 63. Mal Chao 1-1 (straf schop), 72. Mal Chao 2-1. BELGRADO Hoe ver der het damesjudo zich ontwikkelt, des te mager der worden de prestaties van de Nederlandse deel neemsters. Jarenlang is ruziemakende judocoaches dames-voorman Karei Gietelink ten voorbeeld gesteld. Die tijden zijn veranderd. Na dat meer dan de helft van de ploeg de mat van het Pionir Hal in Belgrado heeft betre den, staat het zevental van Gietelink bij de WK nog op nul. Chantal Han (tot 66 kilo gram), Marjolein van Domme len (tot 61 kg) slaagden er op de derde dag van de wereldti telstrijd niet in een wijziging aan te brengen. Han liet zich door de Francaise Claire Lecat van het brons beroven. Antho- nie Wurth (tot 78 kg) werd snel uitgeschakeld. Spijkers had de herenploeg eergisteren met zilver op voorsprong ge zet. Nederland niet naar EK-teams BELGRADO Nederland doet niet mee aan de Europese judo titelstrijd voor teams, die over twee weken in Wenen wordt ge houden. Dat maakte JBN-voorzitter Frans Hoogendijk gisteren in Belgrado bekend. Nederland heeft om financiële redenen af gezegd. Vorig jaar trok de herenploeg zich op het laatste mo ment terug voor het toernooi in Visé. Het conflict dat daaruit rond bondscoach Chris de Korte ontstond, moet op 23 oktober door de Utrechtse kantonrechter worden beslecht. De JBN wil het arbeidscontract met De Korte op grond van de gestoorde ar beidsverhoudingen opzeggen. Vijf weken voor aanvang van het toernooi stapten twee pu pillen van bondscoach Giete link, Jenny Gal en Marjolein van Dommelen, over naar de Haarlemse sportschool Ken Am Yu. De vroegere Europese kampioen in de lichte klasse, Jessica Gal, zal spoedig volgen. Het drietal acht zich niet lan ger geïnspireerd door Giete link. De faciliteiten, die de nieuwe trainer Cor van der Geest biedt, zijn beter op de ei sen van de topsport afgestemd dan die bij Buenting" het insti tuut waar Gi,etelink werkzaam is. Van de mini-muiterij tegen Gietelink kijkt inmiddels nie mand meer op. De coach met het grootste aantal dienstjaren bij een bond lijkt er wel aar digheid in te hebben, dat tel kens weer een bonte stoet van Nederlandse judotrainers en beterweters zich langs de in ternationale judomatten verza melt. Geen buitenlanders in Turkse voetbalcompetitie ANKARA Met ingang van volgend seizoen mo gen er geen buitenlandse spelers meer in de Turkse voetbalcompetitie uitko men. Dat heeft de Turkse voetbalbond gisteren be kendgemaakt. Met deze maatregel wil de bond de voetballers uit eigen land de kans geven zich beter te ontwikkelen dan tot nu toe het geval is. Deze beslissing heeft bijvoor beeld voor de Westduitse doel man Toni Schumacher tot ge volg, dat hij op zoek moet naar een nieuwe club. De voormali ge doelverdediger van het na tionale elftal van de Bondsre publiek staat onder contract bij Fenerbahce. Het is niet be kend of de maatregel ook voor buitenlandse trainers geldt. Dit seizoen zijn twee Neder landse voetbaltrainers werk zaam in Turkije. Theo Lase- roms, vorig seizoen met PEC Zwolle naar de eerste divisie gedegradeerd, heeft na vijf speeldagen met Trabzonspor de leiding in de hoogste voet balafdeling van Turkije. Henk van Ginkel, jarenlang mana ger van PEC, heeft de zakelij ke leiding bij de Turkse koplo per. Cor van der Hart neemt met Sariyer, dat aanvankelijk door Laseroms zou worden ge traind, de zesde plaats op de ranglijst in. Pieter Winsemius. Pieter Winsemius bedankt opnieuw voor Feyenoord ROTTERDAM De in grijpende herstructurering bij Feyenoord zal zonder de inbreng van Pieter Winsemius tot stand ko men. De oud-minister liet gisteren weten geen tijd te hebben voor een tijdelijke functie bij de Rotterdamse club. Winsemius, die twee jaar geleden ook al het voorzitterschap van de machtige Beheerstichting weigerde, is directeur bij het Amsterdamse organi satiebureau McKinsey en fungeert tevens als voor zitter van de Stichting Na tuurmonumenten. Hij was door Ger van Welse- nes, praeses van de Bestuurs- groep en Beheerstichting, als voorzitter gevraagd voor een commissie van drie externe experts, die op korte termijn een meer doelmatige en door zichtige structuur bij Feye noord moet samenstellen. Tot de nieuwe constructie gereed is, neemt het bestuur betaald voetbal, nog steeds onder voorzitterschap van Carlo de Swart, de lopende zaken waar. „In tegenstelling tot anders luidende berichten zijn wij be slist niet demissionair", ver klaarde secretaris Cees Ultee. „Er is nog geen sprake van ge nomen of gekregen ontslag. We doen gewoon het normale werk, totdat de commissie ge reed is met het advies. Daarna zien we wel verder". Het Fey- enoord-bestuur krijgt het de komende weken druk genoeg met in totaal vijf juridische za ken. De Rotterdamse club heeft nog met de UEFA, de KNVB, FC Groningen, SVV en Inter Football een rekening te vereffenen. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.40 uur: TROS Sport. Veronique, 18.50 uur: Match. België Nederlands 1, 22.50 uur Judo. Duitsland 1, 23.15 uur Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.00 en 23.20 uur Golf. Sky Channel, 19.00 uur Gaelic football. Sky Channel, 20.00 uur: Auto sport. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 22.00 uur Boksen. Sky Channel, 23.00 uur: Turnen. MORGEN BRUSSEL De advocaat van wielrenner Sean Yates, Philip pe Grollet, heeft gisteren be vestigd dat de Brit in de Ron de van België is betrapt op het gebruik van het verboden sti mulerende middel nostestoste- ron. Een woordvoerder van de Belgische wielerbond deelde slechts mee dat één wielrenner positief was bevonden. De naam wilde hij niet noemen. Yates zou het spierversterken- de middel hebben gebruikt tij dens het eerste deel van de eerste etappe op 9 augustus. De Brit hangt een boete van 3600 gulden en drie maanden voor waardelijke schorsing boven het hoofd. Bovendien wordt hem de eindzege in de ronde ontnomen. Dat betekent dat de Nederlander Frans Maassen, die op één seconde als tweede eindigde, tot winnaar wordt uitgeroepen. De advocaat van Yates gaat echter in hoger beroep tegen de straf omdat volgens Yates procedurefouten zijn gemaakt. De Brit hoorde pas op 6 september dat hij be trapt was. Volgens de regle menten van de Internationale Wielerunie (UCI) moet een po sitief bevonden renner acht dagen na het onderzoek de uit slag binnen hebben. Trainer renpaarden twintig jaar geschorst LONDEN De Brit Chris Willett, trainer van renpaar den, mag zich de komende twintig jaar niet meer bij races laten zien. Willett, die eerder dit jaar tot drie maanden ge vangenisstraf werd veroor deeld wegens zijn aandeel in een gokschandaal, kreeg de straf gisteren opgelegd door de Britse Jockey Club. Willett gaf bij de rechtzaak in april toe, dat hij het paard Cecconi on der een andere naam voor een koers van minder kaliber had ingeschreven. Als Champagne Lover won het paard de racè met een twaalf lengtes voor sprong. Het leverde Willett een aanzienlijk bedrag op. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, om 18.00 uur) luiden als volgt: le koers: 1. Cantina Tim, 2. Due van de Lente. 3. Daisy Oostland (1-4-6). 2e koers: 1. Chantal W, 2. Baron Wil kes. 3. Cereal (3-4-5). 3e koers: 1 Carlo Pluto, 2. Cherie Norton, 3. Brenna Notice (9-6-7). 4e koers: 1. Desiree Nuova, 2. Bud Hanover, 3. Cherie Wielinga (8-10-5). 5e koers: 1. Blits Hope, 2. Christ 3. Yurriaan L (9-3-2). 7e koers: 1 Alfa Nora, 2. Yick Bui tenzorg, 3. Yfred Star (1-7-2). 8e koers: 1. Amplex K, 2. Benny W, 3. Brown Beauty (5-2-1). 9e koers: 1 Zisja M, 2. Yme K, 3. Zorro Hollyrood (7-4-8). 10e koers: 1. Arjen Steen wijk, 2. Ze- bode, 3. Wodjek (9-2-3)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7