„Mijn televisie houdt er mee op, zodra het over de politiek gaat" C^idócSouoant Shamir wijst plan Baker af VERWARRING EN APATHIE OVER TOEKOMST HONGARIJE Moord op Olof Palme onoplosbaar na vrijspraak Pettersson Van zijderoute naar drugstraverse BUITENLAND VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 PAGIN I Stewardess ontvoerd in Libanon BERN Een Zwitser se vrouw is zondag in het noorden van Liba non ontvoerd, twee dagen na de ontvoe ring van twee Zwit serse medewerkers van het Internationale Rode Kruis in het zui den van het land, zo heeft het Zwitserse ministerie van buiten landse zaken gisteren onthuld. De vrouw is een part-time stewar- „VS stoppen vliegtuig ramp in doofpot" NEW YORK De ware oorzaak van een vliegtuigongeluk bij Newfoundland, dat bijna vier jaar geleden het leven kostte aan 248 Amerikaanse militairen, is wellicht in de doofpot gestopt. Mogelijk heeft Iran de hand gehad in het neerstorten van het toe stel. Dit is de strekking van een bericht dat het Amerikaanse televisiestation ABC vandaag brengt in het nieuwsprogramma „20/20". ABC zegt over aanwijzingen te beschikken dat het ongeluk met een DC-8 van Arrow Air werd veroorzaakt door een brand die mogelijk voorafgegaan werd door een explosie. De DC-8 verongelukte enkele dagen nadat de VS in het geheim aan Iran hadden laten weten dat zij geen wapens meer zouden leveren in een po ging de Amerikaanse gijzelaars in Libanon vrij te krijgen. Dag van geweld in bezette gebieden JERUZALEM In de door Israel bezette gebieden was het gisteren een dag van ge weld. Israëlische soldaten schoten vier Palestiinen dood. 18 Palestijnen raakten gewond bij ongeregeldheden die vooral hevig waren in Nablus op de Westelijke Jor- daanoever. Onder de gewon den was een driejarig kind dat door een rubberkogel te gen het hoofd werd geraakt en een schedelfractuur op liep. De peuter is in kritieke toestand in een ziekenhuis opgenomen. JERUZALEM De Is raëlische premier Shamir heeft gisteren afwijzend gereageerd op het voor stel van de Amerikaanse minister Baker, de minis ters van buitenlandse za ken van Israel en Egypte samen te laten onderzoe ken hoe het vredesover leg in het Midden-Oosten weer op gang kan wor den gebracht. Shamir houdt vast aan zijn eigen vredesplan. Zoon Umberto II voor de rechter BASTIA De man die aanspraak maakt op de Itali aanse troon moet binnenkort in Frankrijk terechtstaan in verband met een dodelijk incident dat zich 11 jaar geleden in een Corsicaanse haven heeft voorgedaan. De rechtbank op het Franse eiland in de Middellandse Zee bepaalde gisteren, dat prins Victor Emmanuel van Sa- voye, de 52-jarige zoon van de laatste koning van Italië (Umberto II), zich in de Corsicaanse hoofdstad Ajaccio verantwoorden voor doodslag. De datum van het proces staat nog niet vast. In augustus 1978 hield de prins met zijn jacht vakantie voor de kust van Corsica. Niet ver van Bonifacio, op het zuidelijk puntje van het eiland, ontdekte hij dat de reddingsboot weg was. Met zijn mili taire geweer ging hij op zoek. Korte tijd later vielen schoten die een jongen van 19 uit de Bondsrepubliek verwondden. Deze stierf vier maanden later. Op be schuldiging van het toebrengen van molest en onwettig wapenbezit werd Victor Emmanuel vastgezet. Later mocht hij op borgtocht zijns weegs gaan. Nieuwe onrust in Georgië MOSKOU Berichten uit de Transkaukasische Sovjet-republie ken meldden gisteren dat het trein verkeer naar Armenië langzaam weer op gang kwam, maar dat nieu we onrust is uitgebroken in Geor gië, dat door de blokkade eveneens met ernstige brandstoftekorten kampt. Het Azerbajdq'aanse persbu reau Azerinform meldde dat het vrachtverkeer naar Armenië en de Armeense enclave Nagorno-Kara- bach „volledig hersteld" was, maar erkende dat er minder treinen naar de twee buurrepublieken reden dan was verwacht. Sovjet-militairen hebben gisteren opnieuw een man doodgeschoten in de omstreden en clave Nagorno-Karabach. Israëlische luchtdefensie blijkt 'lek' JERUZALEM De Syril' piloot die woensdag oi merkt met een Mig-23 vechtsvliegtuig Israel wist nen te dringen om daar j tiek asiel aan te vragen, h 31 de Israëlische luchtdefe behoorlijk in verlegenheid bracht. Het dagblad Daj, meldde gisteren dat de 34-1"' ge majoor Adel Bassam luchtruim van Israel kon nendringen door erg laa{ snel te vliegen. Dit heeft gen opgeroepen over de kwj teit van de Israëlische luchf1' fensie. BUDAPEST „Niemand van ons weet wat de toe komst brengen zal. Mis schien ben ik zelf over een paar maanden wel werkloos. Aan de andere kant: elke normale partij heeft toch een afdeling voor internationale be trekkingen? Maar we zul len binnenkort naar een veel kleiner gebouw moeten verhuizen". De eenpartijstaat in Hongarije wordt afgebroken. Voor de buitenwacht een groot en meeslepend gebeuren, voor de kleine 'apparatsjik' een bron van zorg en onrust in het ge- zinsbestaan. De internationale beleidsme dewerker van het gewezen centraal comité van wijlen de communistische partij van Hongarije, maakt zich er per soonlijk niet zo druk over. Of hij is werkelijk trots op de omwenteling in zijn partij, óf hij heeft in het internationale werk zoveel diplomaten-erva ring opgedaan, dat hij de kunst •van het vijnzen goed verstaat. In elk geval wekt hij de in druk oprecht van mening te zijn, dat zijn persoonlijke be lang ondergeschikt is aan het Grote Gebeuren. Zorgen Maar veel van zijn collega's vinden het maar wat moeilijk om de overgang mee te ma ken. Hun oude HSAP is het afgelopen weekeinde opgehe ven, de nieuwgeboren Hon gaarse Socialistische Partij wil een gewone politieke partij worden, zonder een loodzwaar apparaat met 3.500 betaalde krachten, tientallen grote kan toren, partijscholen en vakan tiehuizen. Ruim drieduizend ongeruste vaders en moeders, de staf van de oude HSAP, houden hun hart vast. Zeker duizend 'apparatsjik' zullen hun beschermde baan verlie zen. Ook de partijleden reageren lang niet allemaal enthousiast op het verhaal van de congres- afgevaardigden, als dezen te rugkeren naar hun district om verslag uit te brengen. „Ge ween in de partijcellen van Debrecen," meldt het partij blad Nepszabadsag. Vooral ou dere partijleden missen de communistische zekerheden. En dat doet pijn. Hongarije lijkt op weg een maatschappij te worden naar westers model. Maar wie in de hoofdstad Budapest voorbijgangers om hun mening vraagt, ontmoet veel wantrouwen en verwarring, foto: sp Als de Hongaarse samenleving tenminste applaudisserend toe keek hoe communisten moeite doen zich tot het 'democratisch socialisme' te bekeren, dan stond er nog een beloning te genover dit kleine menselijke leed. Maar zo is het niet. Geen enkele oppositiebeweging heeft de gedaanteverwisseling van de communsisten toege- Bekende hervormers, in het verleden door de oude leiding uit de partij gegooid vanwege hun radicale voorstellen, wei geren terug te keren in de om gedoopte moederschoot. „Het congres was voor mij niet overtuigend", zegt bijvoor beeld de bekende politicoloog Mihaly Bihari. Het hele week einde verkeerde deze Bihari in de wandelgangen van het con gres. Van tijd tot tijd raad pleegde de leiders hem zelfs, als het er weer een slecht voorstond in hun moeizame onderhandelingen. Zij, leiders als presidentskandidaat Pozs- gay, smeekten Bihari om zit ting te nemen in het partijbe stuur van de nieuwe partij. Maar hij gaf nul op hun re kest. Voor hem is de nieuwe HSP nog teveel een voortzet ting van de oude communisti sche partij. Niets verandert Op het busstation aan het En gels-plein, hartje Budapest, puft een schoonmaakster even uit van het dweilen. Wat vindt zij van al die politieke hervor mingen in het land: commu nisten die geen communist meer zijn, vrije verkiezingen in aantocht? Ze staart met een sombere blik voor zich uit en zegt na een lange stilte: „Het is altijd goed, zoals het is. Hoe het ook is". Bedoelt ze eigenlijk te zeggen, proberen we voorzichtig, dat het nu eenmaal nooit goed is, en dat daar niets aan te doen is? „Precies. Je verandert er toch niets aan". De schoonmaakster is in de veertig en werkt om de dag van zes uur 's ochtend tot tien uur 's avonds. Daarmee ver dient ze vierduizend forint, of tewel 143 gulden. Zelfs in Hongarije is dat heel weinig geld, niet meer dan de mini mumuitkering voor een al leenstaande. Een inkomen dat onder het biologisch bestaans minimum ligt, erkent ook de Hongaarse regering. Maar de man van de vrouw werkt als boer op een landbouwcoöpera tie, in het dorp buiten Buda pest waar het echtpaar woont. Samen met hun twee kinde ren. Hij verdient zevenduizend forint. „Dat is ook niet veel. Maar we zijn gewend aan ar moede. Toen we trouwden, hadden we helemaal niets", zegt de vrouw. Ze praat kortaf, zachtjes en alsmaar op dezelf de toonhoogte. Het liefste, zo veel is wel duidelijk, zei ze he lemaal niets. Binnenkort, zo gaan wij on vermoeibaar door, gaan de prijzen van levensmiddelen weer fors omhoog. Wat gaat dat voor u en uw man beteke nen? „Ik denk nooit aan de toe komst. Dat moeten de leiders maar doen. Het hangt niet van ons af, wat er gebeurt". Maar u kunt toch straks op de politieke partij stemmen die u het beste vindt, dan heeft u er toch zelf iets over te zeggen, houden wij aan. „Ik weet niet of dat helpt. Po litiek is niet voor mensen met weinig geld", zegt de vrouw. Met de pilsfles in de hand staan twee bouwvakkers zich te verheugen op de voetbal wedstrijd Hongarije-Spanje die woensdagavond gespeeld gaat worden. Ze zijn ervoor uit Sze ged gekomen, een kleine twee honderd kilometer ten zuiden van Budapest. „Ach, hou toch op. Wat weet ik nou van dat partijcongres? Mijn televisie houdt er altijd mee op, zodra het over politiek gaat", zegt de jongste van het tweetal. „Wij houden nu een maal van andere dingen", zegt de oudere, wat bedaagdere. „Van sport en zo". De ander: „Ik heb vier kinderen. Ik heb geen tijd voor politiek". Hij weet maar een ding zeker als het over politiek gaat: dat hij niet op de communisten zal stemmen. Het is niet uit be zorgdheid over zijn eigen toe komst, dat hij de stormachtige politieke ontwikkelingen in zijn land maar laat voor wat ze zijn. „Wij maken het goed. Ik heb twee stevige armen aan mijn lijf en ik werk hard. Dat is alles wat ik te zeggen heb", zegt de jongeman en hij trekt zijn makker weg uit het ge- „Ik kan me niet goed voorstel len dat iemand die jarenlang communist is geweest, dat niet tot in eeuwige dagen blijft", zegt een gepensioneerde dame voorzichtig als we haar vragen wat ze van het partijcongres vond. Ze probeert de politiek wel een beetje bij te houden, maar vindt het allemaal erg onoverzichtelijk geworden. „We krijgen hier wel veel par tijen, vind ik". Een paar jaar geleden, toen er van democratisering in Hon garije nog geen sprake was, vond ze het leven in zekere zin makkelijker. „Er was werk. Er was geld. Nu ben ik erg ongerust, ook voor mijn zoon en zijn kinderen. Over een paar maanden worden de vleesprijzen vrijgelaten. Dat betekent dat ze voor een var kenslapje kunnen vragen, wat ze ervoor kunnen krijgen". Heeft ze heimwee naar de rus tige tijden van partijleider Ka- dar, ook al was er toen van vrije verkiezingen geen spra ke? „Misschien. Aan de andere kant zeggen ze, dat toen de fouten zijn gemaakt waar we nu voor betalen. Dat zeggen ze. Misschien zijn meer partij en ook wel beter. Maar ik zal nooit ergens lid van worden". Verwarring In Hongarije, zoveel mag dui delijk zijn, heerst grote ver warring. Hoe rustig het straat beeld ook oogt, 'chaos' is het meest gebruikte woord. „Ik heb het congres al die da gen zo goed mogelijk proberen te volgen. Maar ik vond het teleurstellend. Dezelfde chaos in de partij als in de rest van de samenleving", zegt een ste vige vrouw van in de dertig, die blijkt lid van de commu nistische partij te zijn geweest. „Ik ben niet om ideologische redenen lid geworden, maar omdat ik dacht dat ik daar iets goeds voor de mensen zou kunnen doen. Nu weet ik niet wat ik moet doen. Lid worden van die nieuwe HSP? Of iets beters zoeken?" Alle verhalen over ruzies aan de leiding van de nieuwe par tij, verdeeldheid tussen partij voorzitter Nyers, premier Ne- meth en kandidaat Poszay. De HSAP-mevrouw, onderwijze res van beroep, vindt het alle maal erg onbevredigend. Niet omdat ze tegen hervormingen is, maar omdat het allemaal „zo verschrikkelijk weinig concreet is". „Ik geloof niet dat de partij haar macht uit handen zal ge ven", zegt een jongeman die kleumend op de bus naar Sze ged staat te wachten. Hij is ca meraman van beroep, heeft zijn opleiding in Roemenië ge volgd, en heeft nu net een baan gevonden bij de Zuid- hongaarse afdeling van de te levisie. „Misschien is mijn beeld van communisten wel erg negatief beïnvloed door mijn ervaringen in Roemenië. Dat zou kunnen. Maar ik kan niet anders dan communisten wantrouwen. Ze hebben nu een nieuwe partij opgericht, maar het zijn allemaal dezelf de mensen, dezelfde conserva tieven. Er wordt achter de schermen een deal voorbereid tussen het Hongaars Democra tisch Forum en de partij, voor een nieuwe regering. De enige groep uit de oppositie waar ze makkelijk mee kunnen wer ken, en gewoon diezelfde oude partij. Vrije verkiezingen, maar ze weten al precies hoe het af moet lopen. Daar ben ik dus bang voor. En in de hoof den van de mensen heerst zo'n chaos op het ogenblik. Ik ben er helemaal niet gerust op". Een blij kijkende Pettersson staat, na zijn vrijlating, een jour nalist te woord in de deur van zijn appartement in Stock! holm. foto: epa STOCKHOLM Christer Pettersson, de man did in juli was veroordeeld wegens moord op dd Zweedse premier Olof Palme, is gisteren vrijgelaten nadat een hof van beroep in Stockholm een eerder! veroordeling tot levenslange gevangenisstraf had teruggedraaid. De 42-jarige Pettersson, een notoire alcoholist en drugsver slaafde die al eerder was veroordeeld wegens het vermoor den van een jongere met een bajonet, werd wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Een lagere' rechtbank veroordeelde hem op 27 juli tot levenslang wegens moord op Palme. De Zweedse premier werd op 28 februari 1986 in de rug geschoten toen hij met zijn vrouw Lisbet een bioscoop; verliet. De veroordeling berustte hoofdzakelijk op het ooggetuige- verslag van Palme's weduwe, die met zekerheid zegt in Pet tersson de moordenaar te herkennen. Het zeven rechten tellende hof van beroep oordeelde gisteren echter unaniem dat haar getuigenis niet voldoende is voor een veroordeling en dat mevrouw Palme zich makkelijk kan hebben vergist Pettersson heeft altijd gezegd onschuldig te zijn. Juridische deskundigen menen dat Petterssons vrijspraak die officieel op 2 november wordt bekendgemaakt, waar schijnlijk betekent dat de Zweden nooit te weten zullen ko men wie hun premier heeft vermoord. De politie zal door gaan met het onderzoek, maar algemeen wordt aangenomen dat er geen nieuw proces zal komen. Er zijn geen materiële bewijzen en het moodwapen is nooit gevonden. En Lisbet i Palme is er zo zeker van dat Pettersson de dader is, dat zij moeilijk iemand anders zal kunnen identificeren. Pettersson zei na zijn vrijlating „natuurlijk heel blij" te zijn met de uit- spraak, vooral omdat hij ervan was uitgegaan dat hij op-, nieuw schuldig zou worden bevonden. PESHAWAR ISLAMA BAD Het is deze maand volop oogsttijd in Afghanistan en Pakistan. Met tonnen tegelijk wordt de kleur uit het landschap gehaald. Want de geurige en bonte papaver wordt neergemaaid. Een be scheiden schatting is dat er ongeveer 120 ton opium van de Pakistaanse velden wordt gehaald, terwijl de vruchtbare Afghaanse valleien 1500 tot 2000 ton van het zinnen benemen de middel voortbrengen. In Pakistan en Afghanistan hunkeren inmiddels miljoenen verslaafden naar de verse oogst, waarvan uiteindelijk zestig procent Europa en de Verenigde Staten zal bereiken. De Amerikaanse president George Bush heeft zijn politie ke geloofwaardigheid ten dele aan de drugsbestrijding ver bonden. Washington wil dan ook meer geld uittrekken om Derde-Wereldlanden te hel pen de drugshandel uit te roei en. Maar in Pakistan en Af ghanistan is dat parels voor de zwijnen werpen. Hasjiesj, opium en heroïne worden in het stoffige, noord westelijk deel van Pakistan openlijk verkocht. Het grens gebied wordt beheerst door het trotse en oncontroleerbare stammenvolk der Pathanen, dat grimmig lijkt door het mo derne wapentuig waarmee ze hun mannelijkheid opsieren. In dit gebied, dat zich uitstrekt ver langs de Afghaanse grens, hebben de stammen hun eigen wetten. „Ze lappen de federale en provinciale wetgeving aan hun laars. Dat is al eeuwen zo. Wie dit stammengebied, vol wapens, drugs en anarchie wil controleren, heeft aan twee le gers nog niet genoeg", bromt een Pakistaanse ambtenaar in de hoofdstad Islamabad. Landikotal, gelegen aan de 'zijderoute' en nu al 'drugstra verse' genoemd, is een van die vele vrijplaatsen, waar Allah regeert zonder god of gebod. De Afghaanse keuterboeren van over de grens verruilen er hun papaveroogst voor Paki staanse rupees, waarvan het equivalent aan Afghaans geld een fortuin oplevert. Daarmee kunnen ze de strijd tegen de onstuitbare geldontwaarding in hun land nog enigszins win nend afsluiten. Sloebers „Wie neemt het ze kwalijk, deze arme sloebers. Papaver is een gemakkelijk gewas. Je zaait en je oogst het, in de tus sentijd hoef je niets te doen. Het levert veel meer geld op dan gewone voedingsgewas sen. En daarbij is papaverteelt in Afghanistan altijd een ge wone zaak geweest. Het is al leen de schaal waarop het nu gebeurt die ons zorgen baart", zegt een westerse hulpverle ner. Volgens voorzichtige schattin gen van het programma tegen drugsgebruik van de Verenig OOGSTTIJD IN PAKISTAN EN AFGHANISTAN Kinderen halen de papaveroogst binnen. de Naties, UNFDAC, werd er vorig jaar 750 ton opium ge produceerd in Afghanistan. Minder optimistische schattin gen houden het op 1500 tot 2000 ton in 1989. Een vloed van drugs die via het grensge bied Pakistan binnenstroomt en waarover de Pakistaanse regering zich dan ook ernstig zorgen maakt. Peter Tomsen, door president George Bush aangesteld als reizend ambassadeur bij de in terim-regering van de Af ghaanse verzetspartijen, zal de drugskwestie zeker hebben aangeroerd in zijn gesprekken met prof. Mojadiddi, de presi dent van de wankele verzets- regering. De hooggeleerde Af ghaan heeft in het openbaar getracht de Amerikaanse be zorgdheid over de Afghaanse drugshandel weg te nemen met de zwakke mededeling dat „drugs on-islamitisch zijn". Maar dan knijpt Allah kenne lijk een oogje toe. Want het is zeker dat er enorme hoeveel heden opium worden ver bouwd. En zeker is ook dat voor het eerst in de Afghaanse geschiedenis het gebruik van opium en met name heroïne zich manifesteert onder brede lagen van de bevolking. „In de hoofdstad zijn zeker vijfdui zend heroïnegebruikers, onder wie veel vrouwen. Zij vormen een kwetsbare groep, sterk be last door de oorlog. Zij verlo ren hun mannen, hun zonen. Dat ze vluchten in opium en heroïne, zo rijkelijk voorradig, is begrijpelijk zegt een mede- Ossen De VN-hulporganisatie en de talrijke hulporganisaties die vanuit Pakistan opereren in Afghanistan, hebben de han den ineen geslagen om het drugsprobleem aan te pakken. „We kunnen de drugshandel niet bestrijden. We kunnen er wel voor zorgen dat in gebie den waar we projecten heb ben, hulpgelden niet worden gebruikt voor het verbouwen van papaver. We sluiten met een lokale gemeenschap een contract af, waarin staat dat de hulp terstond wordt gestaakt en uitgedeelde goederen wor den teruggenomen als de hulp wordt gebruikt voor de papa verteelt. Zo krijgen boeren bij voorbeeld gratis een trek-os om te helpen het land te be bouwen met andere gewassen. Maar het dier wordt hen afge nomen en de dorpsgemeen schap raakt zijn hulpprogram ma kwijt als ze zich weer be zighouden met drugs. Dat kan werken. Want het dorp wil de herbouwde school en de be taalde leerkrachten graag be houden", zegt een medewer ker van een Britse hulporgani satie. Absal, een grijze drugshande laar in Landikotal, is zich van dit alles niet bewust. Dat de verdovende middelen in Euro pa en Amerika miljoenen aan de rand van de afgrond brengt, gaat zijn bevattings vermogen te boven. Misschien is het hem niet aan te reke nen, want opiumsnuiverijen werden pas in 1979 in Pakis tan gesloten en in sommige af gelegen gebieden wordt papa ver al eeuwen beschouwd als het beste en overigens enige verkrijgbare geneesmiddel te gen alle kwalen, van droge hoest tot kanker. Anders ligt dat met de jonge Rafi, die op zijn fiets toerend door de hoofdstad Islamabad, heroïne aan de man probeert te brengen voor prijzen die al aardig in de Europese richting gaan. „De regering wil drugs aanpakken", zegt hij, „maar het zal ze niet lukken. Zelf ge bruik ik niet, maar ik moet toch ergens mijn studie van betalen". Afkicken Kalim Dil Khan, die de Paki staanse narcoticabrigade leidt, slaat de spijker op de kop als hij zegt: „De drugs moeten verdwijnen van de campus van onze universiteiten. Onze jeugd gaat eraan". En Man Muzaffar Shah, de minister van staat voor narcoticazaken, heeft meer dan een dagtaak aan het béstrijden van wat 'de Pakistaanse ziekte' wordt ge noemd, de verslaving onder jongeren. Muzaffar spreekt in gezwollen taal over bewust wordingscampagnes en afkick programma's, maar de realiteit is dat er nog maar één kliniek is waar drugsverslaafden wor den behandeld. De mooie woorden, 'een heili ge oorlog tegen drugs', blijken vooralsnog loos te zijn. Aan ene kant laat de Pakistaan douane op de internationa vliegvelden en in de hav< van Karachi niets aan het to val over om drugs te onde scheppen, aan de andere kaï stopt niemand de toevoer var uit het poreuze grensgebie met Afghanistan. En op straa in de steden en zelfs op de w gen vanuit dat grensgebie kijkt de politie de andere kaï op. Er gaan in Pakistan trouwei stemmen op om verdovenc middelen te legaliseren. Va president Benazir Bhutto hoe ven de 'legalisten' echter gee heil te verwachten, omdat z een felle tegenstandster is va drugs en drugshandel. Warit kende Pakistan tien ja; geleden nog een verwaarloo baar aantal drugsverslaafde! nu moet het land, met een tx volking van 110 miljoen zii len, tussen de een en twee mi joen jonge landgenoten va menselijk verval zien te ree den. Kalim Dil Khan, die de Pak staanse narcoticabrigade leid blijft optimistisch, al wettige de resultaten dat niet. Enig maanden geleden werd hande laar Mirza Iqbal Baig met vee tamtam opgepakt. Ondank veel speurwerk zoekt de Paki staanse justitie nog steeds na! het onomstotelijke bewijs te gen Baig, maar het is lastig verbrande documenten dode lichamen tot spreken dwingen. Inmiddels is Baig borgtocht vrijgelaten. En glippen tot nu toe alle grot" vissen door de mazen van he

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6