Onderzoek naar bouw van huis Alphense wethouder Nieuwkopers moeten in 1991 rioolrecht betalen SoidócSommit Geen vervroegd onderhoud van gemeentewoningen VAN AS ZOU VRIENDENPRIJS HEBBEN BETAALD Ontslag dreigt voor auteur gemeenterubriek Boerenkaas uit Oud Ade weer prima van kwaliteit -r Bergruimte bij Hanepoel moet weg LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 PAGINJ El WOUBRUGGE Er komt geen vervroegd onderhoud van ge meentewoningen. De leden van de raadscommissie financiën be sloten daar gisteren op advies van directeur gemeentewerken De Feij van af te zien. Volgens hem is er geen aanleiding om de wo ningen eerder aan te pakken. Naar aanleiding van vragen in de raad heeft de afdeling financiën via de geautomatiseerde admini stratie de mogelijkheid geschapen om op elk moment aan de raadsleden informatie te verschaffen over de stand van zaken wat betreft de lopende begroting. De leden van de commissie finan ciën toonden zich zeer tevreden over het overzicht, dat per drie maanden zal worden verstrekt. Het stuk maakt bijstelling van het beleid op korte termijn mogelijk met begrotingswijzigingen. Raadslid Noordam toonde zich zeer geërgerd over het feit, dat een milieu-ambtenaar in opdracht van de gemeente Woubrugge bij hem per auto was komen controleren of zijn telefoonnummer wel klopte. Zo'n actie achtte hij weggegooid geld. Verbetering van het milieu leek hem zeer onwaarschijnlijk op die manier. Wethouder slaat eerste paal in Middelland 2 TER AAR In aanwezigheid van de toekom stige bewoners heeft wethouder P. van Rijn gis teren de eerste paal geslagen voor 16 woningen. Het betreft een van de laatste bouwlokaties in het gebied Middelland 2. De 10 premie C wo ningen en zes premie A woningen worden ge bouwd door het aannemingsbedrijf Vink en Veenman b.v. „Vandaag is officieel de aanzet gegeven, waarover u in eigen kring ongetwij feld uitvoerig gewikt, gewogen, gerekend en ge sproken hebt", aldus Van Rijn in zijn toespraak tot de aspirantbewoners. „Uw toekomstige wo ning komt te staan in een gebied met een wat gevoelige bodem. Het bouwverkeer blijft een aanslag plegen op de aangebrachte verhardin gen. Als de laatste bouwauto het terrein verla ten heeft, kunnen we pas de definitieve weg verhardingen aanleggen", aldus Van Rijn. Rijnland gaat weer schouwen LEIDEN/REGIO Het Hoogheemraadschap van Rijnland begint op 16 oktober met het schouwen van de zogenaamde boezemwateren in de regio. De watergangen moeten voldoende schoon en diep zijn om een goede doorstroming van overtollig water naar de gemalen van het hoogheemraadschap te onderhouden. Is dat niet het geval, dan kunnen land en tuinen binnen de kortste keren onder wa ter komen te staan. De controle door het hoog heemraadschap loopt van 16 oktober tot en met 15 november. Voordat de controle begint moeten de eigenaren van percelen boezemwater aan hun ver plichtingen hebben voldaan en moeten de sloten schoon zijn. Onder eigenaren worden niet alleen landbouwers en veehouders verstaan. Ook mensen wier huis of tuin aan boezemwater grenst zijn ver plicht tot onderhoud. Dat betekent dat de sloot ont daan moet zijn van waterplanten, afgevallen blade ren en laaghangende takken. Ook uitgetrapte of in gezakte taluds moeten worden hersteld. Fracties verdeeld over rioolheffing HAZERSWOUDE De fracties zijn zeer verdeeld over de invoering van rioolrecht voor huiseigenaren in Hazerswou- de. Dit bleek gisteravond in de commissie algemene zaken en financiën. VVD en PvdA/PPR vinden de voorgestelde 90 gulden per jaar te hoog, terwijl het CDA het plan goed keurt. Indien de rioolheffing wordt doorgevoerd, zou de Hazers- woudse burger in vergelijking met Koudekerk en Benthui zen het meest betalen. De afgelopen jaren betaalde hij echter het minst. Den Ouden (VVD) heeft daar moeite mee: „moet Hazerswoude na al die jaren toch nog de duurste worden? Het absolute maximum is voor mij 74 gulden". Kapaan (PvdA) pleitte voor dezelfde heffing als Koudekerk bere kent, namelijk 70 gulden. Indien iedere eigenaar 74 gulden betaalt, worden alle kosten van de riolering gedekt. Volgens burgemeester Van der Sluis zou de overige 16 gulden ge bruikt worden voor vervanging van de riolering. Hoogen- doorn (CDA) meende dat ook mensen met een smal budget een eigen huis hebben". Het CDA besloot desondanks met het bedrag van 90 gulden in te stemmen. ALPHEN AAN DEN RIJN VVD-wethouder G. van As van ruimtelijke ordening heeft de Al phense gemeenteraad ge vraagd een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken rond de bouw van zijn woning. De raad heeft daarmee gisteravond ingestemd tijdens een in formele vergadering. Aanleiding tot dit onderzoek is het feit dat de bouw van het vrijstaande huis aan de Ros molen bij meerdere inwoners van Alphen vragen heeft op geroepen. Vragen zijn onder meer gerezen rond de grond prijs, over planologische beslis singen en bouwkosten. De wethouder is recentelijk geconfronteerd met vragen van een inwoner rond deze kwestie. De vragensteller die zijn vragen onderbouwt met allerlei zelfgemaakte bereke ningen, beschuldigt de wet houder ervan de grond waarop zijn woning is gebouwd, ge kocht te hebben voor een vriendenprijs. Nadat de wet houder duidelijk heeft kunnen maken dat dit niet het geval was, werden vragen gesteld over de planologische beslis singen die het mogelijk had den gemaakt de grond te be bouwen, aldus een gisteravond uitgegeven persoonlijke ver klaring van Van As. Nadat ook hier weer antwoord op was gegeven kwamen weer andere vragen. Volgens Van As betoogde de vragensteller dit alles te doen uit verlangen naar „politieke zuiverheid". Aan de andere kant echter wilde de vragensteller de zaak laten-rusten als de wethouder ervoor zou zorgen dat bepaal de bewoners van de wijk Beer- endrecht korting op de door hen betaalde grondprijs zou worden verleend. Dit alles was voor de wethou der aanleiding de zaak in de gemeenteraad te brengen. Lie ver ziet hij een onderzoek en eventuele negatieve publiciteit om dan van alle blaam te wor den gezuiverd dan lang met de gedachte te moeten leven dat hij zijn politieke carrière heeft laten prevaleren boven zijn Wethouder Van As wil van alle blaam worden gezuiverd. FOTO: PR gevoel van eigenwaarde, zo inzage komen. Daarmee kan staat in zijn persoonlijke ver- volgens de Alphense wethou- klaring. der een einde worden gemaakt De resultaten van het onder- aan een „onduidelijke^en on- zoek zullen voor iedereen ter juiste geruchtenstroom". OGB GAAT MINDER OMHOOG NIEUWKOOP De in woners van Nieuwkoop moeten waarschijnlijk met ingang van 1991 rioolrecht gaan betalen. De extra in komsten zijn onmisbaar bij het onderhoud en ver vangen van het riolerings stelsel in het dorp. Hoe hoog de nieuwe belasting uitvalt is nog niet bekend. De onroerend-goedbelas- ting gaat dit jaar daarente gen met een half procent minder omhoog dan was begroot. De aankondiging van de nieu we rioolbelasting kwam gister avond niet als een volslagen verrassing. De riolering in Nieuwkoop is er zo slecht aan toe dat de komende jaren grootscheepse investeringen nodig zijn om het stelsel op peil te houden. Tijdens de gis teravond behandelde begro ting voor volgend jaar werd het woord diverse malen in de mond genomen. De medede ling dat de inwoners van Nieuwkoop al dit iaar moeten gaan betalen bleet echter uit. Het heeft er wel alle schijn van dat de belasting in 1991 NIEUWKOOP Het gemeenteraadslid W. Al bias van de SGP/RPF-fractie in Nieuwkoop wil dat de auteur van de gemeentelijke informatierubriek in het lokale weekblad De Omroeper wordt ontslagen. Aanleiding daartoe vormt het godslasterlijke en grievende taalgebruik in de rubriek. „De man interpreteert de gebeurtenissen tijdens onze vergade ringen op een geheel eigen manier, die voor veel Nieuwko pers zeer kwetsend is. Meermalen is er al met de man ge praat. Als dat niet helpt moet de gemeente als werkgever maar iemand anders aanstellen", zo stelde Alblas gister avond tijdens een vergadering van de gemeenteraad. Eerde re pogingen van het college van B en W om de auteur meer gekuiste taal te laten spuien zijn volgens de SGP-er op niets uitgelopen. Burgemeester W. De Vreij-Vringer gaat nu op nieuw met de auteur praten. wordt ingevoerd. „Het is on ontkoombaar", veegde wet houder D. Boonstra alle illu sies van tafel. Nieuwkoop volgt daarmee het voorbeeld van Hazerswoude. De inwo ners van deze plaats werden vorige week verrast met een jaarlijkse rioolbelasting van 90 gulden. De verhoging van de onroe- rend-goedbelasting neemt daarentegen een minder hoge vlucht dan was verwacht. In de begroting was een stijging met anderhalf procent opgeno men. „Een schijntje. In de meeste gemeenten is dat drie procent", verdedigde wethou der Boonstra het collegevoor stel. De fracties van de politie ke partijen wilden daar echter niets van weten. „Uiteraard willen wij helemaal geen ver hoging, maar als het echt niet anders kan wordt het niet meer dan één procent", ver woordde VVD-raadslid R. Nie zen de visie van de raad. De terugval in de inkomsten mflet volgens CD A-fractievoorzitter J. Baas worden opgevangen door de bijdrage van elke in woner aan de post voor on voorziene uitgaven minder te rug te schroeven. Reinigingsrechten De reinigingsrechten gaan wel met zes procent omhoog om de gemaakte kosten beter te dek ken. Zowel VVD als PvdA hadden grote moeite met het voorstel van het college. „We doen toch maar mee, omdat de gemeente anders met een gat in de begroting zit. Maar we willen een gedegen onderzoek naar de hoeveelheid afval die in Nieuwkoop wordt geprodu ceerd. Als we blijven wachten op cijfers van het Gemeente lijk Vuilverwerkings Bedrijf (GVB) komen we nooit ver der. Volgens ons wordt er dit jaar niet meer geproduceerd dan vroeger", aldus VVD- woordvoerder R. van der Laar. De gemeente zal wel op korte termijn meer aandacht gaan besteden aan het naleven van de hinderwetvergunningen. „Nieuwkoop slaat een goed fi guur bij het afgeven van de vergunningen, maar de con trole op de naleving laat te wensen over", erkende burge meester De Vreij. De gemeen te gaat zich ook actiever inzet ten voor het gebruik van mini-containers. Kinderopvang Ouders die werken en ouders die nu nog studeren als voor bereiding op een baan kunnen binnenkort waarschijnlijk hun kinderen kwijt in de kinder opvang. Het wachten is vooral nog op een regeling van de rijksoverheid. Dat maakte wethouder A. van der Most (welzijn) gisteravond bekend. Vooral door de PvdA-fractie is jarenlang aangedrongen op een goede opvangmogelijk- heid. Hoe'een en ander precies geregeld gaat worden en waar de kinderopvang wordt ge huisvest is nog niet duidelijk. Zeker is wel dat er van de ou ders een bijdrage in de kosten wordt verwacht. Het college van B en W gaat tevens praten met het kerkbe stuur in Noorden over de mo gelijkheden voor een eigen ontmoetingsruimte voor de Noordense ouderen. Gedacht wordt nog steeds aan café Maarsseveen. Industrieterrein Voor de jongeren hoopt de ge meente nog steeds werk te kunnen vinden in het eigen dorp. „De onderhandelingen over een uitbreiding van het industrieterrein verlopend voortvarend. Twee van de be oogde drie hectare grond zijn reeds aangekocht en de teke ningen voor de reconstructie van het kruispunt zijn klaar", kon wethouder Boonstra giste ren meedelen. De grond wordt in de tweede helft van vol gend jaar uitgegeven. B en W voelen er -overigens weinig voor om de extra ruimte al leen aan Nieuwkoopse bedrij ven te verhuren of verkopen, zoals de VVD-fractie wil. „Maar dat is nog iets anders dan het actief werven van be drijven van buiten", aldus Boonstra. De vergrijzing van de Nieuw koopse bevolking is overigens niet voor iedere partij in Nieuwkoop reden tot zorgen. „Ontgroening is geen ramp en groei van ons dorp is geen op lossing. De gedachte dat het versterken van de regiofunctie van Nieuwkoop dat wel is, is conservatief en achterhaald", schamperde PvdA-raadslid F. de Brouwer. Weinig mankementen bij verkeerscontrole Bij een regionale verkeerscon trole op diverse plaatsen in Al phen aan den Rijn zijn gister ochtend 58 bromfietsen gecon troleerd. Hiervan hadden 20 brommers een te groot vermo gen of maakten te veel lawaai, 's Middags werden in Roelof- arendsveen 67 auto's aan een controle onderworpen. In 19 gevallen werd een bekeuring uitgedeeld meerendeels voor het niet omhebben van de gor dels. Grote mankementen kwamen niet aan het licht. Volgens een politiewoorde- voerder zijn er mede door de ingevoerde APK-keuring wei nig echt slechte wagens meer op de weg. Baksteen door ruit van auto RIJNSBURG Een gepar keerde auto aan de Floralaan in Rijnsburg is vannacht beko geld met een baksteen. De ei genaar was op bezoek in een woning aan de Floralaan. Om een uur 's nachts hoorde hij een flinke klap. Buiten geko men zag de eigenaar dat er een baksteen door de voorruit van zijn wagen was gegooid. Autokrakers maken Koudekerk onveilig KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeente Koude kerk is de vorige nacht geteis terd door autokrakers. De die ven hadden twee keer succes. Een auto die geparkeerd stond op de Willem de Zwijgerlaan kon worden geopend nadat een ruitje was ingeslagen. Uit de wagen werden de complete stereo-installatie, een zonne bril en een portefeuille wegge nomen. Uit een auto aan de Ridderhoflaan werden een ra diocassetterecorder en een fototoestel verwijderd. Verder werden pogingen ondernomen om auto's geparkeerd aan de Beneluxstraat en De Tas te plunderen, maar dat leverde geen resultaat op. OUD ADE „De boeren kaas uit Oud Ade en om geving was weer van een prima kwaliteit". Dat zei keurmeesteres Tineke Middinga van het Consu lentschap voor de rund veehouderij in Gouda gis teravond aan het einde van de enerverende jaar lijkse kaasdag in Oud Ade. Samen met keurmeester Sjaak Heemskerk uit Bodegraven had zij gisteren 34 kazen van 24 verschillende boerenkaas- bereiders beoordeeld op uiter lijk, consistentie, geur en smaak. Hierbij fungeerde Mar- tien de Krijger van het Cen traal Orgaan van de zuivelcon- tröle als arbiter. Over de Goudse kazen uit Oud Ade en omgeving zei ze na afloop dat het uiterlijk en de consistentie bij alle 25 beoordeelde kazen „heel goed" waren. Voor wat betreft geur en smaak, viel bij een enkele kaas de term „in de richting van zuur". Dit laatste zou te voorkomen zijn door de „wrongel ietsje te la ten rijpen in het vat". Honderd procent van de Bele gen Goudse kazen bleek „eer ste soort" te zijn en voor 88 procent van de jonge Goudse kazen gold dezelfde kwalifica tie. De beste jonge Goudse kaas was die van A.L. de Jong uit Hazerswoude, die 94 pun ten scoorde. De beste belegen Goudse was van J.Th. van der Geest uit Oud Ade, die 91 pun ten behaalde. J. van der Geest uit Oud Ade maakte de beste belegen Goudse kaas. Uit handen van burgemeester A. Meerburg (rechts) krijgt hij de beker. FOTO: WIM VAN NOORT Ook over de ingezonden Leid- se kazen was keurmeesters Ti neke Hiddinga goed te spre ken. Ze sprak van „een prima uiterlijk, heel goede brosse ste vigheid en een goede smaak, hoewel hier en daar een beetje bitter". Dit laatste is volgens mevrouw Hiddinga gebruike lijk bij Leidse kaas. De „bitter heid" zou na verloop van tijd vanzelf verdwijnen. In geval van twijfel kunnen de kaasbe- reiders het gebruikte karne- melkzuursel laten onderzoe ken op de bacteriologische kwaliteit. Honderd procent van de inge zonden jonge Leidse kasen bleek „eerste soort" te zijn en dit gold ook voor 75 procent van de belegen Leidse kazen. P.H. van der Hulst uit Voor hout won gisteren de eerste prijs met zijn Leidse belegen kaas, die goed was voor maar liefst 94 punten. S. P. Hooge- veen uit Hazerswoude won de eerste prijs in de categorie .jonge Leidse kaas" met 92 punten. Qua gemiddeld puntenaantal scoorde de jonge Goudse kaas gisteren 89 punten evenals de belegen Leidse kaas. De bele gen Goudse kaas was goed voor een gemiddeld punten aantal van 88,7 en de jonge Leidse kaas voor 88,6 punten. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester A.H. Meer burg van Alkemade, die wet houder Beelen verving. „Beel- en voldeed vorig jaar goed, al leen vergat hij een prijswin naar en daarom mag ik nu eens de prijzen uitreiken", zei de burgemeester gekscherend. Meerburg liet weten veel be wondering te hebben voor het vakmanschap van de kaasbe- reiders uit de regio Oud Ade. In de pauze stak keurmeeste res Tineke Hiddinga opnieuw haar bewondering voor de am bachtelijke kaasbereiders uit Oude Ade niet onder stoelen of banken. „In Oud Ade ma ken we ieder jaar zo'n goede kaaskeuring mee. De kazen hier zijn altijd van geweldige constante kwaliteit zonder uit schieters naar beneden. Bijna alles was weer eerste soort. Dat komen we echt maar heel weinig tegen bij keuringen el ders. De kaasbereiders van Oud Ade en omgeving beheer sen hgun vak. Ze leveren per fect spul. Het frappante is dat het vrijwel allemaal jonge boe ren zijn die hier de kaas ma ken. De mensen hier geloven in hun produkt. Ze letten niet zo op kostprijs en inzet, nee al leen het resultaat telt. Ze strij den voor hun bedrijfsfeer. Dat belooft veel goeds voor de toe komst". Gemeenteraad Ter Aar stemt samenlevings contract weg TER AAR Met 11 stem men voor en twee tegen heeft de gemeenteraad gisteren beslist dat de ge meente Ter Aar als werk gever haar ambtenaren niet kan verplichten een notarieel bekrachtigd sa menlevingscontract over te leggen. Reeds in 1979 had het toenma lige college van arbeidszaken aan de gemeente geadviseerd om voor gemeenteambtenaren die samenwonen een rechtspo sitionele regeling te treffen. Burgemeester en wethouders van Ter Aar wensten, tegen de adviezen van de commissie welzijn in, vast te houden aan hun voorstel om alleen genoe gen te nemen met een nota rieel samenlevingscontract. De VVD-fractie diende daarop bij monde van mevrouw Born een amendement in, waarin de werknemers zelf kunnen kie zen in welke vorm zij hun rechtsposities zullen gieten. Daardoor, aldus mevrouw Bom, kunnen de ambtenaren in eigen verantwoordelijheid beslissen tussen een akte of een ondertekende schriftelijke eigen verklaring met dezelfde rechtsgeldigheid. Mevrouw Born werd in haar mening ge steund door alle raadsfracties. Met uitzondering van de beide wethouders werd het wegge stemd. Daarna kwamen de wijzigingsvoorstellen van de VVD in stemming. Alle frac ties stemden voor en de wet houders tegen. Het gewijzigde voorstel werd daarmee aange nomen en dit bekekent dat mensen in gemeentedienst zelf •hun eigen vorm van samenle ving mogen vastleggen. Illegale collecte HAZERSWOUDE Onbe kenden hebben in Hazerswou de zakjes verspreid waarin geld voor het Koningin Wil- helmina Fonds (KWF) kan worden gedaan. De envelopjes worden later bij de mensen opgehaald. Deze actie heeft echter niets met het KWF te maken. In Hazerswoude zijn witte zakjes uitgezet, terwijl het KWF dit jaar in september gele envelopjes in Hazerswou de heeft verspreid. Wie een Avit envelopje heeft ontvangen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Voor uitgebrei^j agenda, ook voor de kr mende dagen, raadplej men „UIT", de gratis Wi kelijkse bijlage van de; i krant. i Ion ALPHEN AAN DEN RIJN CINEMA I (Van Boetzelaerstraall tel. 01720-20800): Indiana Jor, and the laat Cruaade (al); 20.30. za. t/m do. 13.45, 16.3 20.30. EUROCINEMA II: lndtf)e; Jones and the laat crusade (ve vr. 20.30. za. t/m do. 13.45. 16.ïnr 20.30. EUROCINEMA III: B/01 man (12); vr. 18.45. 21.30. za. li"1 do. 13.30. 16.00, 18.45, 21.3ies EUROCINEMA IV: Lethal W*,je II (12); vr. 18.30, 21.15. t/m do. 16.00, 18.30, 21.15. Tar en de toverketel (al); za. t/m 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationswjp, 19, tel. 071-121239): Batman (lfö 18.45, 21.15. za. t/m do. 14.30. LIDO en STUDIO (St< straat 39. tel. 124130): Dirty nJei ten scoundrels (al); Dead (12); 19.00, 21.15. vr. ook 14. See no evil, hear no evil (al); hal Weapon II (16); 14.30, 19. 21.15. Indiana Jones and the Crusade (al); 14.15, 18.45, 21 Taran en de toverketel (al); t/m do. 14.30. Platvoet en vriendjes (al); za. zo. wo. 14.! •TRIANON (Breestraat 31, t 123875): Unbearable lightness being (al); 20.00. wo. za. zo. a 14.30. REX (Haarlemmerstrafoe 52, tel. 071-125414): Pervei gravin (16); 14.30, 19.00, 21.15 KATWIJK i CITY THEATER |a m V; i. t/fa (Badstraat 30, tel. 01718-7407tfc Great balls of fire (al); za. ie 14.45, 19.00, 21.15. ma. t/m 20.30. wo. ook 14.45. CITY THI TER II: Licence to kill (al); 19.00. zo. 14.45, 19.00. ma. vr. 20.30. Lethal Weapon II (12a; za. zo. 21.15. Taran en de tov<m ketel (al); za. wo. 14.45. L VOORSCHOTEN* GREENtA/AY Licence to kill (al); vr. t/m ifrp 19.00, 21.15. di. t/m do. 20.15. do t/m do. 15.45.Lethal weapon^ 19.00, 21.15. 19.00. ma. t/m wo. 20.15. za. I do. 15.45. Another woman zo. do. 20.45. Who framed Ro Rabbit? (al); za. t/m do. 14 The lady and the tramp (al); m do. 14.00. WASSENAAR Licence to kill (al); vr. t/r 20.00. The lady and the tram (al); za. t/m wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spul 27, t 463500): Batman (12); vr. 14.00, 18.45, 21.30. zo t/m 13.15, 16.00, 18.45, 21 ASTA 2: Lock-up (12); vr. 14.00, 18.45, 21.30. zo. t/m 13.15, 16.00, 18.45, 21 ASTA 3: Roadhouse (16); vr 14.00, 18.45, 21.30. zo. t/m 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BYLON 1 (naast Den Haag C< traal tel. 471656): Batman (if;1 14.00, 18.15, 21.45. za. zo. 14.0P' 16.45, 19.15, 21.45. BABYLOtf 2: Leedvermaak (al); 19.00, 21.3o za. zo. ook 16.30. BABYLON Sl Camilla Claudel (al); 14.00, 17.4 V 21.00. CINEAC 1 (Buitenhof tel. 630637): Sn no evil, h««r yP evil (al); 14.00, 18.45, 21.30. zV 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. NEAC 2: Kickboxer (16); 14. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16. 18.45, 21.30. CINEAC 3: K9 (i 18.45, 21.30. vr. ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan, 456756): Indiana Jones and last crusade (al); vr. za. 14.( 18.45, 21.30. zo. t/m do. 13. 16.00, 18.45, 21.30. METROPl LE 2: Mystic pizza (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. t 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 3: Licence to kill (i vr. za. 14.00, 18.45, 21.30. do. 13.15, 16.00, 18.45, 21 METROPOLE 4: Old grii (12); 18.45, 21.30. vr. ook 14.01 METROPOLE 5: A touch of inIL delity (al); vr. za. 14.00, 18.4f 21.30. zo. t/m do. 13.15, 16.05/ 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herein gracht 13, tel. 462400): Indiaiu Jones and the last crusade (at 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.3^ 16.00, 18.45, 21.30. ODEON P Dead calm (12); 13.45, 18.4# 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.4& 21.30. ODEON 3: Lethal wu. pon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. zt 13.30, 16.00, 18.45, 21.3É ODEON 4: Great balls of firf> (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30/ 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO W (Kettingstraat 12b, tel. 656402L Rain man (al); 19.15, 21.45. STlf DIO 2: Max Laura Henk !v Willie (16); 19.30, 21.30. STUDIt 3: Do the right thing (16); 19.OC za. t/m do. ook 14.00. Dangeroul liaisons (al); 21.30. HAAGf FILMHUIS: Zaal 1: Secret ws<T ding; 19.30, 21.45. zo. ook 14.0$. 16.15. Zaal 2: Veronico crur 19.30. zo. ook 14.00. Plaffl; 21.4Ï zo. ook 16.15. Avantgarde filnr jaren '20; zo. 14.00. Zaal 3: 19.3CP 21.45. wo. 19.30, 22.00. My life aO a dog; vr. Metamorphosis; za Verschrikkelijke man uit Saffl| zo. Paradistorg; ma. En och eiv di. Demoner; wo. Lisfarlig filnr do. NACHTVOORSTELLINGEfj, CINEAC 1: See no evil, hear rw evil (16); za. 00.15. CINEAC Kickboxer (16); za. 00.15. Clf NEAC 3: K9 (16); za. 00.15. KIN»- DERVOORSTELLINGEN: BABH LON: Platvoet en zijn vriendj#% za. t/m do 14.00. CINEAC: Juil gle book; za. ma. t/m do. 14.0v zo. 13.15, 16.00. METROPOL? Platvoet en zijn vriendjes; z» 14.00. zo. t/m do 13.15, 16.00i STUDIO: De postroof; za. t/q[ do. 14.30. Pippi in Taka-Tuki land; za. t/m do. 14.30. OUDE WETERING J. Kolijn uit Oude Wetering moet voj begin november een bergruimte bij de Hanepoel in AlkemaJ weghalen van de provincie. De bergruimte is in strijd met <f Plassenverordening Zuid-Holland. j Kolijn kreeg in mei dit jaar al een aanschrijven van de provincf dat hij zijn bergruimte, plankier en windschermen weg mo4 halen bij de Hanepoel. Als hij dat niet snel zou doen dan zoudé ze op zijn kosten zelf door de provincie worden verwijderd. K' lijn haalde vervolgens de windschermen en de plankier maar tekende bezwaar aan tegen het slopen van zijn bergruiml Hij wees er daarbij op dat hij als weidevogelwachter vele perct len weiland beschermt waarbij hij gebruik moet maken van et( roeiboot. De roeispanen slaat hij op in de bewuste bergruimi Daarnaast onderhoudt hij zijn perceel zo natuurlijk mogelijk f de zomer en de winter. De nodige gereedschappen daarvoor lij gen eveneens in de berging. Het laatste argument wordt door de provincie van de hand g) wezen. Als hij zijn perceel zo natuurlijk mogelijk zou onderho* den dan moest hij het onderhoud staken en had ook geen gj. reedschap nodig. Ook het feit dat Kolijn weidevogelwachter (j is voor GS geen aanleiding om een uitzondering te maken.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12