i Oranje gooit reputatie weer eens te grabbel Ierland in vredige sfeer via aartsrivaal naar WK De wraakacties van Bosman en Van Basten John van Loen leert ook vanaf de tribune Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT CcicbcSomatit DONDERDAG 12 OKTOBER 1989 PAGINA 9 "Scherpe controle Wlitie in Wrexham WREXHAM Op alles voor- ereid heeft de politie in Wa- ■s, versterkt met speciale rel- m-eenheden van de Engelse 'Jollega's, gisteren een uiterst cherpe controle rond het sta- j ion van Wrexham uitge roerd. Al een tiental kilome- •rs voor het stadje werden op s autoweg vooral bussen af- eleid en de inzittenden ge- ontroleerd op het bezit van j. eldige kaartjes. Ook rond het 1 tadion waren zeer scherpe naatregelen getroffen, waar oor bijvoorbeeld Nederlandse n Welsh supporters niet bij u lkaar in de buurt konden ko- Stoppen slaan door in Wales WREXHAM Kort voor het ein de van de wedstrijd Wales-Neder- land sloegen de stoppen in een deel van het oude stadionnetje door. De spelers van beide ploegen moesten daardoor geruime tijd in het duister in de gang staan wachten tot het licht weer aanging. Al voor de wedstrijd was er een storing ge weest, waardoor de spelers hun schoenen en bandages op het veld moesten aandoen. De storing zorg de er tevens voor dat radio-luiste raars in Nederland de laatste minu ten van het verslag moesten mis sen, omdat de verslaggevers zonder stroom zaten. AC Milan ontkent opzeggen van contract Gullit MILAAN De manager van AC Milan, Adrianó Galliani, heeft gisteren persberichten ontkend als zou het contract van Ruud Gullit worden geannuleerd. Galliani, die na presi dent Silvio Berlusconi geldt als de tweede man bij AC Milan, verklaarde dat Gullit zich geen zorgen hoeft maken en dat er geen spra ke van is dat wordt overwogen het contract op te zeggen. Gullit is na de succesvolle finale tegen Steaua Bukarest niet meer voor AC Mi lan uitgekomen vanwege zijn knieblessure. Gullit sloot met AC Milan een contract af dat loopt tot eind 1993, tegen de jaarlijkse som van ruim 2,6 miljoen gulden. Het contract werd evenwel tot dusver niet getekend. Gullit, die eergisteren naar Milaan terugkeerde, zei zich geen zorgen te maken over de geruchten met betrekking tot zijn contract. Ruud Gullit werkt in Milaan aan zijn herstel. Manchester United wordt niet verkocht LONDEN Manchester United wordt niet verkocht. Projectontwikkelaar Michael Knighton heeft gisteren zijn bod van 65 mil joen gulden op de traditierijke Engelse club ingetrokken. Twee maanden geleden kondig de de 37-jarige Knighton aan dat hij Man chester United wilde kopen. Sindsdien circu leerden steeds hardnekkiger de geruchten dat de hij het geld niet kon fourneren. Financiële adviseurs van Knightons makelaarskantoor hielden echter nog steeds vol dat hij het geld wel had, maar dat na overleg met voorzitter Martin Edwards van Manchester United was afgezien van de koop. „Ik denk dat dit het beste voor de club is", verklaarde Knighton zijn beslissing. Voorzitter Edwards, die de helft van de aandelen van Manchester bezit, heeft Knighton voorgesteld zitting te nemen in de raad van beheer van de club. Sport op tv België Nederland* 1, 22.45 uur BBC 2, 18.00 uur Golf. Sky Channel, 18.00 uur Auto- en motorsport. Sky Channel, 18.30 uur Surfen. Sky Channel, 19.00 uur Wielrennen. Sky Channel, 20.00 uur Paardesport. Sky Channel, 21.00 uur Golf. Sky Channel, 22.00 uur Autosport. Sky Channel, 23.00 uur Turnen. MORGEN BBC 1, 12.15 uur Golf. BBC 1, 13.50 uur Sport on frlday. BBC 2, 00.00 uur Golf. BBC 2, 16.00 uur Paardesport. Sky Channel, 00.00 uur Gewichthef fen. Sky Channel, 17.00 uur Honkbal. WREXHAM Europees kampioen Nederland heeft ook in zijn voorlaat ste kwalificatieduel voor het toernooi om de we reldtitel voetbal zijn re putatie grotendeels te grabbel gegooid. Eindigden de twee krachtme tingen met West-Duitsland in door taktisch gemanoeuvreer bloedeloze remises en werden de duels tegen Wales thuis en Finland uit fortuinlijke zeges van 1-0, gisteravond kon Oranje in Wrexham opnieuw niet overtuigen. Weliswaar gooide de triomf van 2-1 de deur naar Italië wagenwijd open, een zege op het zwakke Finland mag in Rotterdam geen probleem zijn, maar de wijze waarop de ploeg van Thijs Libregts zich dan kwalificeert verdient be paald niet de schoonheids prijs. De bondscoach zelf wijst op het „heilige resultaat" en wordt daarin gesteund door het meereizende legioen, dat de vakantie in Italië best wil combineren met het bezoeken van een paar voetbalwedstrij den. Maar de oranje gekleur de aanhang zal het toch ook niet kunnen zijn ontgaan dat de formatie die Libregts gis teravond liet opdraven er op nieuw 'e'en was waarop het stempel „Angst" was gedrukt. Een nogal merkwaardige gang van zaken met een se lectie, waarin Europese top pers als Koeman, Rijkaard, Kieft, Wouters en later ook Van Basten acteren. dat niet alleen bekend was dat Wales ernstig verzwakt aan de start zou verschijnen, maar bovendien in de wed strijd zelf vanaf het begin simpel achteruit kon worden gedwongen. Was in de voor gaande WK-kwalificatieduels het euvel dat de eerste Neder landse treffer lang uitbleef, tegen Wales vormde juist een relatief vroeg doelpunt de oorzaak van de malaise. Van af de effectieve kopstoot van Rutjes in de twaalfde minuut veranderde het agressieve en dominerende oranjeteam in een zwalkend schip, dat roer ganger Gullit ernstig miste. Er werd meer breed en ach teruit gespeeld dan nodig, om dat de linies als los zand aan elkaar hingen. Hetgeen gro tendeels een gevolg was van het acteren van Wouters en Niet fit De Ajacied was wel luid schreeuwend en druk geba rend aanwezig, maar kwam aan het echte organiseren door eigen vormgebrek niet toe. Rijkaard was een ander probleem. De speler van AC Milan mocht van Libregts op de door hem geambieerde plek op de as van het midden veld opereren, maar kwam vlak achter centrumspits Kieft bepaald niet uit de verf. Libregts, die vooraf nog zo had gehamerd op het alleen inzetten van honderd procent fitte spelers en daarom Van Basten op de bank had gehou den, had zich kennelijk een rad voor ogen laten draaien door Rijkaard, die maandag de training al had moeten la ten lopen wegens een voet- Graeme Rutjes (derde van rechts) kopt ongehinderd de eerste Nederlandse treffer in het doel van Wales, foto: anp blessure en gisteravond ook niet fit bleek. De vervanging van de Milanees door Bosman was de enige goede tactische ingreep van de bondscoach, die vooraf al de nodige twij fels had veroorzaakt door de samenstelling van zijn team. Daarin waren niet minder dan twee mandekkers, Rutjes en Koot, opgenomen, terwijl Wales naar verwachting met één spits zou opereren. Dat bleek niet de kleine, bewee glijke Saunders te zijn, maar de lange, statische debutant Roberts. Samen met de voor uitgeschoven vleugelverdedi gers yan Aerle en Hofkens alsmede de volgens een zeer defensieve opdracht voetbal lende Koeman zorgde dat tak- tische keurslijf voor een ui terst onevenwichtig geheel. Waarin ook de beide vleugel spitsen, Van 't Schip en Witschge, op gepaste wijze hun bijdrage leverden. Pas' nadat de spits van St. Etienne, die het Franse tempo nog te zeer in de benen had, was vervangen door Van Basten keerde het creatieve element weer enigszins terug in het Nederlandse spel. Geluk Het accent bleef evenwel te veel op verdedigen liggen, waardoor Libregts nog van geluk mocht spreken dat de Welshmen pas een paar mi nuten voor het einde één van hun kansen benutten. Daar door bleef Oranje het loon van de angst bespaard. Waar volgende maand nog eens de recette van een volle Kuip in Rotterdam tegenover wordt gezet. Want het voetbalgekke legioen, gisteren in Wrexham zeker 4.000 man sterk, wil er bij zijn als Nederland zich de finitief, verzekert van een WK-ticket. Oranje, of liever Libregts, heeft nog één kans om de succesvolle race naar Italië van wat meer glans te voorzien. Want het resultaat mag dan heilig zijn, het oog wil ook wat. FRANK WERKMAN Wales-Nederland 1-2 (0-1). 12 Rutjes 0-1. 72. Bosman 0-2, 87. Bowen 1-2. Scheidsrechter: Kohl (Oos) Toeschouwers: 12.000 Gele kaart: Rutjes. Wales: Southall; Blackmore, Nicho las, Hopkins, Bowen; Williams (Pas- coe), Phillips, Maguire; Saunders; Roberts (Jones), Allen. Nederland; Van Breukelen; Van Aerle, Koot, Koeman, Rutjes, Hof- WREXHAM De ge zichten van de oranje klanten staan wat be smuikt als ze de kleedka mer uitkomen. Of er ook een feestje is gevierd? Er is toch gezang gehoord? Wim Kieft lacht wat. „Ik heb niks gehoord", zegt hij. Het was niet zo best geweest, hè? „Ach, dat krijg je. Als je zo voor komt, dan sluipt er toch enige nonchalance in het spel. Ga je bovendien wat verdedi- gender spelen dan nodig is". En Wales, wat vond hij van die ploeg? „Slecht", luidde de even korte als kenmerkende typering van de spits van PSV. Wim Kieft had één keer eerder in een ploeg geope reerd, waarin ook Van Basten en Bosman hadden gestaan. Dat was het gedenkwaardige treffen vorig jaar tijdens het EK tegen Ierland. Toen had Oranje gestormd tegen de stugge Ieren en had Kieft koppend vlak voor het einde de successtory van een ver volg kunnen voorzien. Giste- ren was het anders. Begon Kieft alleen aan het duel met Wales. Bosman bleef tot veler en vooral eigen verbazing op de bank. „Ik had de toezeg ging dat ik voor negentig pro cent zou spelen", verklaarde de spits van KV Mechelen na afloop bijna nog verongelijkt. „Maar Libregts vertelde me dinsdagmiddag dat hij met Kieft, twee mandekkers en Rijkaard op het middenveld wilde spelen. Dat wilde Rijk aard graag". Heeft Rijkaard dan wat meer in de melk te brokkelen dan Bosman? „Dat zou best wel eens kunnen", reageerde de geprikkelde aanvaller, die zijn gram haal de door na te zijn ingevallen de tweede treffer te scoren. „Ik zag die bal aankomen en dacht: die moet er in. Met alle kracht die in me is, raakte ik 'm. Een heerlijk gevoel én het bewijs dat ik in vorm ben". De doeltreffende kopstoot had voor Bosman het effect van een wraak-expeditie. Revanche Hetzelfde gevoel had Marco van Basten. Pas in de 25e mi nuut van de tweede helft kwam de Milanees de falende Witschge vervangen en Wales en Libregts hebben het gewe ten. „Als ik in het veld sta, wil ik altijd wat latea zien", wees Van Basten een revan che-actie tegen Libregts van de hand. „Een beetje show daarbij is natuurlijk altijd leuk. Ik had al vanaf het be gin van de tweede helft wil len spelen. De vervanging van Rijkaard door Bosman gooide roet in het eten. Maar -toen ik er in kwam en op rechts ging spelen ging het lekker". Waarbij het geen toe val was dat een aantal van de hoogstandjes van Van Basten uitgerekend vlak voor de bank van de Nederlandse bondsèoach ontstond. Bij Graeme Rutjes speelden revanche- of wraakgedachten absoluut geen rol. De stugge verdediger van KV Mechelen stond simpelwel op de goede plaats en profiteerde van de hem plotsklaps geboden vrij heid. Het betekende in een sterke openingsfase 1-0 voor Nederland, dat de Welshmen aanvankelijk simpel onder de duim hield. „Mijn eerste doel punt van dit seizoen", grijnsde Rutjes. „Maar wel een mooi exemplaar. In de aanloop naar deze competitie heb ik wel een paar keer gescoord. Maar boven de vijf per sei zoen kom ik toch niet. Daar om was dit wel even genieten geblazen". Hans van Breukelen en Ro nald Koeman speelden in de slotfase nog een hoofdrol in het dank zij de inzet van de Welshmen nog enigszins aan trekkelijke duel. Een kinder lijk misverstand tussen beide routiniers leidde tot de tegen treffer, die al eerder had kun nen vallen als Saunders twee maal wat zorgvuldiger was geweest. „Hij deed niet Wat ik verwachtte en ik verwachtte niet wat hij deed", verklaarde Van Breukelen de blunder, waardoor Bowen voor 2-1 kon zorgen. Van Breukelen, die de Welsh-fans op zijn hand kreeg door vlak voor het be- ginsignaal applaudisserend naar die tribunekant te lopen, viel overigens nog enige ke ren negatief op. In de eerste helft liet de PS V-doelman de bal tweemaal als een beginne ling wegstuiteren. Koeman deed het wat dat betreft beter. Bij één van zijn schaarse of fensieve acties testte hij de paal. „Een hele prestatie", meende hij schertsend. „Dat ding is zó smal". Nederland kreeg de bal twee keer tussen de palen, hetgeen genoeg was om het povere team van Wales te kloppen. „We konden in de tweede helft nog wat aandringen, omdat Nederland zelf een stapje terug deed", verklaarde trainer Terry Yorath na af loop. „Overigens vind ik Ne derland een klasseteam. Als je Van Basten op de bank kunt ïaten beginnen, heb je toch kwaliteit in huis. Een slechte wedstrijd? De pers is altijd kritisch. Ik ben er van over tuigd dat negentig procent van de toeschouwers tevreden naar huis is gegaan na het zien spelen van hét Neder landse team. Als ik voetbal liefhebber zou zijn, zou ik Ne derland elke week willen zien spelen". En Van Basten tot slot. „Het was niet mooi, maar het resultaat telt. Als we het nu uit handen geven, zijn we geen knip voor de neus waard". FRANK WERKMAN WREXHAM Niemand had oog voor die lange, in trai ningspak gehulde figuur die een kwartier voor aanvang van Wales - Nederland de eretribune beklom in de Ra cecourse Ground in Wrex ham. Terwijl de elf spelers van het oranjeteam hun opwarming beëindigden en de reserves naar de bank aan de overkant liepen, zocht John van Loen zijn plaatsje op. Zijn gezicht sprak boekdelen over de ma nier, waarop hij de beslissing van Thijs Libregts had ver werkt dat hij als zeventiende speler de tribune mocht op zoeken. Reglementen schrij ven immers voor dat er op de bank naast de coach slechts vijf wisselspelers mogen plaatsnemen. „Ik had het wel verwacht", sprak Van Loen kort voor het spelen van de volksliederen. „Toen ik zondag hoorde dat Van Basten er bij zou komen, had ik er al rekening mee ge houden. Ik ben tenslotte de vierde of vijfde spits van Ne derland. Dat ik ook op de tri bune zou moeten gaan zitten hoorde ik pas woensdagmid dag. Daar baalde ik toch wel van. Kijk, als je dan niet speelt heb je in elk geval nog de kans er in te kunnen ko men om wat te forceren. Maar toen ik hoorde dat Bosman niet zou spelen en er met hem en Van Basten twee spitsen op de bank zouden zitten, wist ik genoeg. Het ging er aan vankelijk nog om of Ellerman of ik naar de tribune zou gaan, maar het verrassende aanwijzen van twee centrum verdedigers maakte mijn kans nihil. Ik heb vanaf het mo ment dat ik het zeker wist Addick Koot, met wie ik op de kamer lag, maar zo veel mogelijk gestimuleerd. Zo in de trant van: jij bent de beste voorstopper van Europa. Dan had hij er tenminste nog een positief effect van". John van Loen, tegen Israel debutant en inmiddels met drie caps en één interland- doelpunt op zijn naam, zei be grip te hebben voor de selec tie-methode van Libregts. „Hij doet het nu eenmaal zo", sprak de langste spits van Ne derland, die een Frans avon tuur ooit liet schieten om bij Roda JC te gaan spelen. „Het zou inderdaad misschien beter zijn geweest als hij zijn groep van zestien pas had bekend gemaakt nadat er zekerheid over Van Basten zou zijn ont staan. Overigens heb ik Van Basten de afgelopen dagen hier meegemaakt. Nou, die was zo fit als het maar zijn kon. Hij had gemakkelijk in de basis kunnen beginnen". Ruim twee uur later komt John van Loen als één der laatsten uit de kleedkamer van het Nederlandse team. Niemand heeft belangstelling voor hem. Zó gaat dat met wisselspelers. Juul Ellerman krijgt nog een bemoedigend woord toegevoegd. Van Loen loopt zwijgend naar de bus. „Ach", heeft hij eerder op de avond gezegd, „ook van dit soort dingen leer je". Kwalificatie WK voetbal Groep 4 Wales-Nederland 1-2 (0-1). 12. Rutjes 0-1. 72. Bosman 0-2, 87. Bowen 1-2. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Rutjes. Stand: Nederland 5 3 2 0 8 5—2 W.-Duitsland 5 2 3 0 7 11— 2 Finland 5 1 1 3 3 4—13 Wales 5 0 2 3 2 3—6 Resterend programma: Bondsrepubliek-Wales (15 novem ber). Nederland-Finland (15 novem ber). Denemarken-Roemenië 3-0 (2-0). 4. Kent Nielsen 1-0, 27. Brian Lau- drup 2-0, 85. Povlsen 3-0. Scheids rechter: Bouillet (Fra). Toeschou wers: 45.500. Bulgarije-Griekenland 4-0 (0-0). 72. Ivanov 1-0, 76. Bankov 2-0, 79. Iskrenov 3-0. 89. Stoichkov 4-0. Scheidsrechter: Blattmann (Zwi). Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Tinchev, Bankov. Iskrenov, Ivanov (Bulgarije). Papaioanou. Isandakis (Griekenland). Stand: Denemarken 5 3 2 0 8 143 Roemenië 5 3 1 1 7 74 Bulgarije 5 1 1 3 3 67 Griekenland 5 0 2 3 2 215 Resterend programma: Griekenland-Bulgarije (15 novem ber). Roemenië-Denemarken (15 november). Polen-Engeland 0-0. Scheidsrech ter: Soriano Aldren (Spa). Toe schouwers: 18.000. Stand: Engeland 6 3 3 0 9 100 Zweden 5 3 2 0 8 7—3 Polen 4 1 1 2 3 2—5 Albanië 5 0 0 5 0 2—13 Resterend programma: Polen-Zweden (25 oktober), Alba- nië-Polen (15 november). Joegoslavië-Noorwegen 1-0 (1-0). 45. Hadzibegic (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Namoglu (Tur). Toe schouwers: 30.000. Rode kaart: Bazderevic (Joe), Halle (Noo). Frankrijk-Schotland 3-0 (1-0). 26. Deschamps 1-0, 63. Cantona 2-0, 89. Durand 3-0. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 20.000. Stand: Joegoslavië 7 5 2 0 12 145 Schotland 7 4 1 2 9 1111 Frankrijk 7 2 3 2 7 8—7 Noorwegen 7 2 1 4 5 98 Cyprus 6 0 15 1 516 Resterend programma: Cyprus-Joegoslavië (28 oktober), Schotland-Noorwegen (15 novem ber), Frankrijk-Cyprus (18 novem ber). lerland-Noord-lerland 3-0 (1-0). 42. Whelan 1-0, 48. Cascarino 2-0, 57. Houhgton 3-0. Scheidsrechter D'Elia (Ita). Toeschouwers: 45.800 (uitverkocht). Hongarije-Spanje 2-2 (1-2). 31. Salinas 0-1, 36. Gonzalez 0-2, 41. Pinter 1-2, 83. Pinter 2-2. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 35.000. Stand: Spanje 7 5 1 1 11 16— 3 Ierland 7 4 2 1 10 8—2 Hongarije 7 2 4 1 8 8—8 Noord-lerland 8 2 1 5 5 612 Malta 7 0 2 5 2 3—16 Groep 7: Zwitserland-Belglë 2-2 (0-0). 51. Knup 1-0, Turkyilmaz 2-0, 57. DeGryse 1-2, 71. Geiger (e.d.) 2-2. Scheidsrechter: Hartmann (Hon). Toeschouwers: 5.000. Luxemburg-Portugal 0-3 (0-1). 44. Rui Aguas 0-1, 52. Rui Aguas 0- 2, 74. Rui Baros 0-3. Scheidsrech ter: Purcell (Ier). Toeschouwers: 3.500. Stand: België 7 4 3 0 11 14— 4 Tsj.slowakije 6 4 11 9 103 Portugal 7 4 1 2 9 11—8 Zwitserland 6 1 1 4 3 810 Luxemburg 6 0 0 6 0 119 Resterend programma: België-Luxemburg (25 oktober). Tsjechoslowakije-Zwitserland (25 oktober), Zwitserland-Luxemburg (15 november). Portugal-Tsjecho- slowakije (16 november). DUBLIN Dank zij winst van 3-0 op de rivaal uit Noord- lerland, plaatste Ierland, de ploeg van Jack Charlton, zich gisteren zo goed als zeker voor het eerst in de geschiedenis voor de eindronde van het toernooi om de wereldtitel. Ierland lost daarmee zijn bu ren af, Want Noord-lerland was present bij de vorige twee mondiale evenementen. Het feest verdrong voor een groot aantal Ieren de zorgen van morgen. Velen lieten het werk gistermiddag voor wat het was of meldden zich ziek bij de baas. Tot ongenoegen van de Bond van Werkgevers, die de ontwikkeling had voor zien en met fikse straffen dreigde. Maar Dublin maakte een uitgestorven indruk, het leven speelde zich af in een stadion en voor duizenden televisies. De „spijbelaars" zullen geen spijt hebben. Ze zagen een slechte eerste, maar een heer lijke tweede helft. Veel be langrijker was nog, dat hun Republiek voor het eerst in de vier duels oude geschiedenis won van de rivalen uit Ulster. Het maakte de sfeer in Dublin vredig en vol geluk. De atmosfeer verschilde in al les met die van de heenwed strijd in Belfast, een jaar gele den. De stad van de burger oorlog tussen katholieke extre misten enerzijds en Britse sol daten en protestanten ander zijds. Destijds was vlak voor het duel nog een bommelding in de buurt van stadion Wind sor Park. Politie, Britse solda ten, beveiligingsdiensten en een eigen ordedienst waren op de been. Feestend Vergeleken bij die overbela- den situatie was Dublin de he mel op aarde: een feestende massa, van begin tot einde. De voor Ierse begrippen extreme veiligheidsmaatregelen vielen niet op tussen zang, groen, wit en oranje. Terwijl toch ruim 400 agenten en 1400 suppoos ten dienst deden in en om het stadion aan Lansdowne Road. Van 07.00 's morgens was het niet meer mogelijk, zonder kaartje binnen 500 meter van het stadion te komen. Ierland kon eigenlijk niet ver liezen. Het publiek als twaalf de man, de betere voetballers, het volkslied als opsteker. Af gesproken was, dat alleen de nationale hymne van het thuisland geblazen zou wor den. Zo klonk vlak voor het vanwege de veiligheid vroege beginsignaal van 13.00 uur al leen Ierlands „Soldiers Song". Uit bijna 50.000 borsten. Het volkslied van Noord-lerland, „God Save the Queen", was een jaar geleden in Belfast te horen geweest. Ook de Union Jack, de Britse vlag, ontbrak. Ondanks die morele voor sprong leken „Jacks lads", Jack Charltons jongens, voor rust te bezwijken onder de druk. Het spel was niet om aan te zien; Via uitstekende mogelijkheden van O'Neill en Dennison had Noord-lerland op voorsprong moeten komen. Een doelpunt van Liverpool- middenvelder Ronnie Whelan, drie minuten voor rust, wierp de spanning af. Whelan knal de bijna door de geluidsbarriè re toen hij een slecht wegge werkte bal in de hoek schoof. Na de pauze had Ierland hoge cijfers kunnen verwezenlijken, maar bleef het bij een kopbal van Cascarino (2-0) en een schuiver van Houghton: 3-0. De fans van Ierland mochten gaan vieren in de pub. Vanwe ge het vroege tijdstip was vooraf geen tijd geweest voor een dronk. Bovendien konden ze de baas toch niet onder ogen komen. De aanhangers van het noor den konden maar het best zo snel mogelijk naar huis Vol gens het uitgekiende draai boek moesten zij, net als een ondeugend kind van zijn moe der, voor het donker thuis zijn. -

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9