)DB pakt geluidsoverlast Industrie en verkeer aan Boetes voor diefstal van Noordwijkse parkeermeters Astrologie kan grote steun zijn" 4eun- Hidget voor Jatwijkse dotinima Warmond weer in teken zeilraces ilDEN OMGEVING Said&zQowumt donderdag 12 oktober 1999 pagina is ^der en twee kinderen gereden door motor E Een 33-jarige vrouw uit e is gistermiddag aan haar hoofd ad geraakt bij een aanrijding op adiolenstraat. Haar twee kinde- rjie bij haar op de fiets zaten, t^ien er beter vanaf. De 2-jarige inkele kneuzingen op, de 4-jari- jakte niet gewond. De vrouw vanaf de Crocussenstraat de ag€ölenstraat over en werd aange- door een 23-jarige motorrijder lsserbroek. Deze reed vanaf de n fothenstraat linksaf de Gladio- nt ^at op, keek even naar zijn ket- ideen zag de vrouw daardoor te t (Aioeder en twee kinderen zijn j .het Diaconessenhuis in Heem- ?gebracht. De motor is in beslag !trVn dal G.J.F.J, Vriens onderscheiden WASSENAAR G.J.F.J. Vriens uit Wassenaar, onder-directeur van Vroom en Dreesmann Neder land BV, is vanmorgen koninklijk onderscheiden. Hij is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Hij heeft de bijbehorende versierselen ont vangen in raadhuis De Paauw uit handen van bur gemeester drs. P.H. Schoute van Wassenaar. Vriens is in 1927 geboren in Vlaardingen en heeft een car rière opgebouwd van verkoopmedewerker bij V D tot zijn huidige functie. Hij heeft zich bovendien voor het bedrijf verdienstelijk gemaakt door een bijdrage te leveren aan de expansie van de onder neming. Ook in het maatschappelijk leven heeft Vriens zijn sporen verdiend. Jarenlang maakte hij deel uit van het bestuur van het Wassenaarse St.- Adelbert college, de bejaardenzorg en -verpleging. Ook was Vriens enige tijd voorzitter van het kerk bestuur van „De Goede Herder", in Wassenaar. Krakers parkeermeters op heterdaad betrapt NOORDWIJK Vier Hagenaars (20 tot 24 jaar) zijn vannacht op heterdaad betrapt door de Noordwijkse politie bij het kraken van parkeer meters. De politie werd getipt door een omwonen de, omdat het groepje op de Hoofdstraat de aan dacht trok. Een patrouille van de politie ging er op af en trof de jongens aan met een koevoet, val se sleutel en 150 gulden aan kleingeld. Bovendien was een parkeermeter vernield. De Hagenaars zijn in verzekerde bewaring gesteld. De Noordwijkse politie heeft een dringend beroep gedaan op de officier van justitie om de krakers voor te mogen leiden in verband met aantasting van de openbare orde. De groep is namelijk al va ker actief geweest. Al eerder werden ze gesigna leerd in Noordwijk, Delft, Gouda en Utrecht. De officier van justitie zei vanochtend dat hij over woog om de bende voor te laten leiden. Leidschendam tegen bedden reductie in Antoniushove LEIDSCHENDAM De kwaliteit van de ziekenhuisvoorzie ning moet voorop staan. Beddenreductie in zowel Diaconessen- huis als Antoniushove leidt er toe dat in Leidschendam, Voor burg en Zoetermeer niet meer kan worden beschikt over bepaal de centrumspecialismen. Hierbij wordt gedacht aan cardiologie, urologie, orthopedie en onder meer vaat-, plastische- en kaak- chirurgie. Sluiting van het Diaconessenhuis en handhaving van de centrumfunctie van Antoniushove behoudt deze specialismen voor de subregio (Voorburg, Leidschendam, Zoetermeer). Dat is de reactie van wethouder F. IJmkers van volksgezondheid in Leidschendam en de directie van Antoniushove op het vorige week in Voorburg gepresenteerde rapport over het Diaconessen- ziekenhuis in Voorburg. Het rapport schiet volgens hen ernstig tekort omdat voor de hand liggende en beschikbare gegevens verwaarloosd zijn. Bovendien is niet gelet op de kwaliteit van de ziekenhuiszorg en is de poliklinische zorg buiten beschouwing gelaten. De voor wetenschappelijk onderzoek vereiste objectivi teit van de onderzoekers wordt eveneens in twijfel getrokken. Tentoonstelling bij Jaap Kooy LISSE Dineke Hilbrink en Theo Meijers uit Lisse verzorgen vandaag, morgen en zaterdag een expositie van hun werk in het tuincentrum van Jaap Kooy. Van beide, zichzelf amateurs noemende, kunstenaars worden vijftien werken opgehangen. Theo Meijers, 'vroeger werkzaam bij het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek, begon al op zijn negentiende jaar met schilderen. Inmiddels maakt hij gebruik van de VUT-regeling en werkt dagelijks met allerlei technie ken: waterverf, krijt, kleurpotlood en conté. Sinds kort is hij ook bezig met pastel. Meijers volgde vijf jaar lessen op de Vrije Academie De ver waar hij de kneepjes van het vak leerde. Zijn vrije werk is sterk geïnspireerd op de natuur. Dineke Hilbrink is sinds acht jaar actief bezig met haar creatieve werk. Ook zij werkt met allerlei soorten technieken maar maakt ook nog keramische plastieken. isN- EN BOLLEN- intiEEK De tien ge- jnten van het Samen- 3ringsorgaan Duin- en (SDB) gaan de geluidso- ajast door verkeer en aanpakken met vis gevelisolatieproject, ^"ministerie van VROM z7t inmiddels een halve nssubsidie toegezegd om qnderzoeken op welke r°|tsen gevelisolatie hard ig is. Pas in 1990 kun- jit aanvragen worden in- ekiend voor concrete z\jecten. ia) Het gevelisolatieproject is een van de milieuprojecten, die in de komende tijd ter hand wordt genomen door het SDB. De bij het samenwerkingsor gaan aangesloten gemeenten gaan ook gezamenlijk in de komende tijd systematisch 400 bedrijven in de Duin- en Bol lenstreek controleren in het kader van het Meerjarig In tensiveringsprogramma Wet Chemische Afvalstoffen. Hier voor heeft het SDB een subsi die gekregen van het ministe rie van VROM voor twee jaar. De gemeenten kunnen zo er varing opdoen met de controle op de naleving van de bepalin gen van de Wet Chemische Afvalstoffen door bedrijven. Ze hebben inmiddels geza menlijk een draaiboek opge steld voor de controles en af spraken gemaakt voor onder linge bijstand. Het Hoogheem raadschap van Rijnland en de politie werken mee aan de controles. Daarnaast is een aparte intergemeentelijke werkgroep klein chemisch af val opgericht. Daarin worden afspraken gemaakt over het afnemen van klein chemisch afval en de openingstijden van de depots. De Duin- en Bollenstreekge meenten krijgen verder een structurele subsidie om te zor gen dat ze de gemeentelijke ta ken op het gebied de Hinder wet, Wet Chemische Afval stoffen, de Lozingsverorde ning Riolering en de Wet Bo dembescherming integraal uit voeren. De samenwerking op het ge bied van deze drie projecten volgt uit het in januari gestarte project Intergemeentelijke Mi- lieusamenwerking Duin- en Bollenstreek. De bedoeling hiervan is dat de tien gemeen ten in de Duin- en Bollen streek op milieugebied gaan samenwerken. Na een inven tarisatie zijn de drie boven staande projecten uitgekozen. De milieusamenwerking tus sen de tien gemeenten van de Duin- en Bollenstreek wordt toegelicht voor bestuurders en ambtenaren tijdens een bijeen komst op woensdag 18 oktober in het Lissese gemeentehuis. De gedeputeerde van Zuid- Holland J. van der Vlist en de plaatsvervangend hoofdin specteur van de Inspectie van de Volksgezondheid voor de Milieuhygiëne, H. Schaap, spreken daar over het belang van intergemeentelijke samen werking op milieugebied. C. Saris, portefeuillehouder mi lieu in het SDB, en G. Molen kamp, extern milieudeskundi ge die de samenwerking bege leidt, geven de laatste stand van zaken van het project weer. Aanvang vier uur. tal nTWIJK De gemeen- Katwijk gaat 35.000 den uittrekken voor t steunbudget ten be- i.ive van de Katwijkse ^lima. Van dit steun- \lget kan elk gezin dat l een minimuminko- h rondkomt,' maximaal gulden per jaar %en. Op deze wijze wil t gemeente Katwijk de )pkracht van de mini- opvijzelen. 37 staat in de nota gemeente- minimabeleid die van- ag wordt besproken in de Kgadering van de commissie u», volksgezondheid, econo- cxche zaken en emancipatie. sKatwijk zijn ongeveer 800 Innen die van een mini- jmuitkering rond moeten enen. Daarvoor zijn al een maatregelen getroffen Zo krijgen die van een mini- leven de contri- oje van de openbare biblio- terug. Verder krijgt men op de onroerend goed- en het reinigings- Ook hoeft men niet de ledige kosten te betalen 1| het bevolkingsonderzoek iir baarmoederhalskanker. *1 de minima zo veel moge- 31 tegemoet te komen moet algemene bijstandswet zo rimaal mogelijk benut wor- )j, stelt de nota. Als circulai- evan de rijksoverheid mar- blaten in de uitvoering dan «ten die in het voordeel k de cliënten worden uitge- Ook het aantal kosten door de algemene bij- ttdswet wordt vergoed, et worden uitgebreid. Ge- Iht wordt daarbij aan de imie aanvullingsfonds CZH, Itributie kruisvereniging en jkosten van de alarmering- jfeltje-dek-je. Ook het aantal .ftingen in de welzijnssector jj de gezondheidszorg moét fden uitgebreid. Katwijk jjkt hiervoor ruim 22 dui- |d gulden nodig te hebben, n steunbudget moet verder [lichting geven voor nood- felijke kosten als de krant, ffoon, televisie, radio en lt-vergoede ziektekosten. Igens de gemeentelijke nota fden vooral gezinnen die dan een jaar van een moeten geconfronteerd dergelijke ophopende kos- Het maximale be- van honderd gulden per is vrij besteedbaar. nnes geb. 1924 Gentenaar-den Bleker, b Maria geb. 1906 Ouwersloot. Hendrik «nes geb. 1920 In ondertrouw: N. van Ujkel en A. W. S. van Kouwenhove Ge- jmthorn en W. J. Smit H. T. Turn- Zand bergen J. van der Zwart VOORSCHOTEN- /NOORD WIJK/DEN HAAG - Wegens diefstal van een aantal parkeer meters aan de Hoofdstraat en het Palaceplein in Noordwijk zijn vijf Voor schotenaren gisteren door de Haagse politierechter, mr. R. van der Heide, ver oordeeld tot boetes van 750 en 650 gulden. Hier van was hondèrdvijftig gulden voorwaardelijk. De Voorschotenaren, varië rend in leeftijd van 21 tot 23 jaar, waren in Noordwijk gaan stappen en rukten na afloop van het discotheekbezoek de meters zomaar uit de grond. „Als je dit dossier zou uitwrin gen druipt de alcohol eruit. Het is allemaal ongein. Ongein en alcohol", vond de politie rechter. De vijf hadden de meters in de achterbak van een auto van een van hen gelegd en waren er mee naar Voorschoten gere den. Hier werden de meters ergens thuis geparkeerd. „Als de dronkenschap is geweken, zou je nog met een hamertje de parkeermeters open kun nen maken. Er zijn mensen die daar hun beroep van ma ken. Dat is niet eens gebeurd. Het was alleen maar alcohol en ongein", herhaalde mr. van der Heide nog eens. De vijf parkeermeterslopers hebben nog niets aan de ver oorzaakte schade gedaan. De meters moesten weer in de grond worden gezet en dat kost geld. „Daar moet je zelf achteraan gaan", merkte offi cier van justitie, mr. C. Meijer, op. Zij hanteerde het stelsel „gelijke^ monniken, gelijke kappen" en eiste tegen ieder een 750 gulden boete, waarvan honderdvijftig voorwaardelijk. Ook wilde zij dat de vijf ieder 135 gulden aan de gemeente 'Noordwijk betalen. Ook de politierechter ging ook uit van het principe „samen uit, samen thuis". „Het kan zijn dat iemand te veel of te weinig betaald, maar ik begin niet aan dubbeltjes en kwar tjes". Een 22-jarige Voorschotenaar, die de parkeermeters in zijn auto had vervoerd, legde hij een lagere boete van 650 gul den waarvan honderdvijftig voorwaardelijk op, omdat de man onlangs voor een ander feit is vervoordeeld. Wel vond de politierechter dat in alle ge vallen de schade aan de ge meente vergoed moet worden. Bij onvoldoende wind moet worden gejaagd tijdens de Turf- en Strontrace. foto: sf WARMOND Warmond staat de komende dagen weer in het teken van de Turf- en Strontrace. De zesde Turfrace gaat mor gen van start en op maan dag beginnen in het Frie se Workum zeilschepen aan de zestiende Stront- race naar Warmond. Naar verwachting gaan ko mende vrijdag 16 kleine va rende vrachtschepen vanaf park Groot Leerust in War mond van start voor de Tur frace. Het startschot wordt rond tien uur gelost door I.J. Lautenbach, gemeentesecreta ris van Warmond. Belangstel lenden kunnen de schepen over de Kagerplaasen volgen in een rondvaartboot die om kwart over tien vertrekt. De kosten bedragen ƒ5 per per soon. De Westlanders, Kagenaars en aakjes varen dit jaar een ande re route naar Vinkeveen dan in voorgaande jaren. Over de Ringvaart gaat het via Oude Wetering over het Braassem- mermeer naar de Leidse Vaart. Vervolgens bestaat de route uit Aarkanaal en Am- stel-Drechtkanaal. Vanaf de splitsing met de Kromme Mij drecht dienen de schippers te kiezen tussen een van noord naar zuid gaande route of een van zuid naar noord gaande route naar Vinkeveen. De noord-zuid route gaat door Oude Waver en Winkel naar Vinkeveen. Daarna wordt via Wilnis en Mijdrecht weer naar de splitsing Kromme Mij drecht/Amstel Drechtkanaal gevaren en gaat het weer naar Warmond. De zuid-noord rou te volgt deze plaatsen in omge keerde richting. De schepen worden zondagmiddag weer in Warmond verwacht. Strontrace De volgende dag, maandag, gaan in het Friese Workum 24 schepen van start voor de Strontrace naar Warmond. Zij varen over het IJsselmeer en door Amsterdam of Haarlem en komen vervolgens via de Ringvaart op de Kagerplassen en in Warmond terecht. In Warmond worden de zakken koemest gelost.' Wanneer de schepen arriveren, is niet pre cies te zeggen. Men verwacht ze op dinsdag, maar afhanke lijk van de wind kan dat ook woensdag zijn. De boten blij ven één uur in Warmond lig gen en varen vervolgens weer terug naar Friesland. Aan de tocht doen 16 schepen in de lichte en acht schepen in de zware klasse mee. Het veld be staat uit skütsjes, tjalken en klippers. Gedurende de dagen van de beide races kan men terecht op het café-terras in de tent in park Groot Leerust. Zondag middag treedt daar vanaf twee uur het Warmondse dixieland- orkest Goldhorn Hot Dance op. In de tent vindt die mid dag de prijsuitreiking van de Turfrace plaats. Tijdens de aankomst van de schepen uit Friesland is er bij de tent in het park een demonstratie van oude scheepsmotoren. CAROLIEN VAN WINSEN: VOORHOUT „Astrolo gie is een andere manier om eens naar jezelf te kij ken". Dat zegt Carolien van Winsen, medisch- astrologe, wonende aan de Dragon weg 9 in Voorhout. Zij heeft vorig jaar een vierjarige beroepsoplei ding afgerond, een oplei ding die erkend is door de beroepsvereniging voor natuurgeneeskundige the rapeuten (VNI). Carolien acht zich nu in staat om aan belangstellenden de beginselen van de astrolo gie over te dragen en zij gaat dat doen in een serie van tien lessen die inmid dels bij haar thuis van start zijn gegaan. Ook is zij in Noordwijk een basiscursus astrologie gestart in het Join-gebouw aan de Weteringkade 2. „Astrologie", zegt Carolien van Winsen, „is een andere manier om eens naar jezelf te kijken, naar an deren en bijvoorbeeld bij ziek te. „De medische astrologie richt zich op ziekte en gezond heid. Met behulp van de ge boortehoroscoop kun je be paalde ziekten waarmee men sen te maken hebben, inter preteren". „We gaan er van uit dat li chaam, ziel en geest één zijn. Als op een van die niveau's iets verstoord raakt, dan heeft dat ook altijd consequenties of gevolgen voor die andere ni veaus. Wat je met behulp van de geboortehoroscoop en de standen van nu kan doen, is kijken, wat de geestelijke oor zaak is van de ziekte. Licha melijk weet men vaak wel wat men mankeert", zo legt de astrologe uit. „Aan medicijnen ben je maar overgeleverd. Die De Voorhoutse Astrologe Carolien van Winsen. foto: henk v.d. ende heb je te slikken en dat is het dan. Wanneer je nu weet waarom die twee niveau's ver stoord zijn dan kun je daar wat aan doen. Het zijn vaak hele kleine dingen waar het om kan gaan". Maagklachten Als voorbeeld noemt de Voor houtse maagklachten. „Men sen die last hebben van hun maag hebben juist met eerste indrukken op emotioneel en geestelijk vlak moeilijkheden. Dat kunnen ze niet verwer ken. Ze weten bijvoorbeeld niet goed hoe ze moeten reage ren als iemand iets vervelends zegt. Daar kun je dus mensen inzicht in geven. Vaak is men zich dat niet bewust. Pas als je het zegt weten ze het wel. Die bewustwording hiervan is zo belangrijk, daar gaat het ei genlijk om. Ik kan ze dan bij voorbeeld het advies geven: ga eens een cursus assertiviteit- straining doen en dan zul je zeker zien dat die maagklach ten afnemen. Dat is eigenlijk de andere weg, zonder medi cijnen, naar genezing toe. Bij de medische astrologie kun je ook echt op het individu wer ken. Dat is zo fijn", zegt Caro lien van Winsen enthousiast. „Wanneer ik een horoscoop heb gemaakt dan lees ik via die horoscoop waar de proble men liggen. Ik vraag wel het een en ander, maar ik vertel meer. Ik vertel alles wat ik zie. Iemands drijfveren, gevoe lens, hoe iemand gewoon in het leven staat, zich sociaal be weegt, waar hij of zij geschikt voor zou zijn in de beroepss feer, hoe hij of zij in het rela tionele leven staat. Ook de struikelblokken die ik zie en dan komt men meestal los. En dat kan vaak heel bevrijdend en verhelderend werken. Daarbij functioneert de bui tenwereld net als een horo scoop als een spiegel voor ons eigen innerlijk. En als we maar goed naar die spiegel kij ken dan kunnen we heel veel over onszelf te weten komen waardoor we onszelf vooruit kunnen helpen". Uniek Het leuke van de astrologie vindt Carolien dat iedereen een andere horoscoop heeft. „Van daaruit is ieder mens uniek, maar toch zijn en blij ven we allemaal mensen. De horoscoop geeft een prachtig beeld van dat unieke deel bin nen ieder mens, van zijn mo gelijkheden, zijn of haar talen ten maar ook van zijn of haar krachten die nog in balans ge bracht kunnen worden". Ook benadrukt Carolien van Win sen dat astrologie niets heeft uit te staan met een bepaalde ideologische stroming zoals bij voorbeeld het feminisme of so cialisme. Daarbij betreurt de Voorhoutse astrologe dat men sen vaak vanuit de gangbare normen en opvattingen zich anders proberen voor te doen dan ze zijn. „Want uiteindelijk gaat het erom dat we in over- eerstemming leven met ons innerlijk. Daarbij kan de astro logie een steun zijn om weer in contact te treden met ons zelf." Wie meer wil weten van de werkelijke betekenis van astrologie bestaat de mogelijk heid de basiscursus te volgen. Ook kan men terecht bij Caro lien van Winsen voor indivi duele consulten. In de basis cursus wordt stilgestaan bij de dierenriemtekens, beter be kend als de sterrenbeelden, de elementen, de huizen en de planeten. Daarbij zal de astro- lojge voor iedere cursist haar of zijn horoscoop tekenen. Voor inlichtingen kan men bellen naar: 02522-31371. WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT Onderzoek naar Hoornesplein KATWIJK - De winkeliers vereniging Hoornesplein wil de aantrekkelijkheid van het Katwijkse winkelcentrum gaan verbeteren. Daarvoor wil ze een onderzoek instellen naar de mogelijkheden van het winkelcentrum. Hiervoor is inmiddels de stichting NCOV Ondernemersadvies aangetrokken die een enquête gaat houden onder de onder nemers en de consumenten. Aan de hand daarvan moeten aanbevelingen worden gedaan over de inrichting van het Hoornesplein. De winkeliers kunnen zelf voor het onderzoek 8.000 gul den op tafel leggen. De reste rende benodigde 17.000 gulden hoopt de winkeliersvereniging te krijgen van het ministerie van economische zaken. Het ministerie meent echter dat geen medewerking moet wor den gegeven aan een dergelijk kleinschalig onderzoek en eist dat minstens de winkelfunctie van het Hoornesplein voor heel Katwijk-Noord wordt be keken. Ook de gemeente moet dan een deel van de kosten van dit uitgebreidere onder zoek betalen. De gemeente Katwijk is bereid maximaal 7.000 gulden van de geschatte 30.000 gulden te betalen. De emancipatie wordt op vandaag om goedkeuring van dit plan gevraagd, Stichting voor asielzoekers VALKENBURG In Val- kenburg is een stichting opge richt die zich bezig houdt met vluchtelingenhulp in het Rijn dorp. De activiteiten spitsen zich momenteel vooral toe op het inrichten van een woning voor asielzoekers. De gemeen te heeft toegezegd om zodra er een woning vrijkomt, deze toe te wijzen aan een vluchtelin gengezin dat daarvoor in aan merking komt. De stichting ziet graag dat de Valkenbur gers hun steentje bijdragen aan de inrichting van het huis. Wie iets af wil staan op huis houdelijk gebied kan dat mel den via telefoonnummer 01718-71001.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15