Woede over loslippigheid VD-fractie Sassenheim BEÏÏtïïil ager Beroepsonderwijs stopt )p School voor Zeevisvaart ;)arkplannen waren vertrouwelijk ecteur A. van Duijn van de School voor de Zeevisvaart: „Meer recht doen aan niveau van de opleiding", foto: henk van den ende ATWIJK De onder- ijsstructuur aan de hooi voor de Zeevis- art wordt met ingang n 1 augustus 1990 dras- ich veranderd. Binnen ïze nautische opleiding is kozen voor het ver rekken en uitbreiden de MBO-afdeling van school. ksSENHEIM Een heima- op de oplegger van een heeft gisteroch- lid een ravage veroorzaakt op kruispunt Noord in Sassen- De 42-jarige Amsterdam- bestuurder van de combina- nam de bocht van de Van - chauffeur legde het afge- De consequentie daarvan is dat het huidige LBO vanaf 1 augustus van het volgend schooljaar geen leerlingen in een eerste klas meer zal opne men. Daarvoor in de piaats start een soort Kort Middel baar Beroepsonderwijs (KMBO). Voor leerlingen die vanaf de basisschool komen en alvast willen kiezen voor een voorbereiding op een van de zeevarende beroepsrichtingen knapte verkeerslicht op de middenberm en reed weg. Om standers die een en ander zagen gebeuren, lichtten daarop de politie in die de man achter- is een samenwerkingsvorm met de CTS in Katwijk ge zocht. In goed overleg met deze school voor lager be roepsonderwijs wordt een pro gramma opgesteld waarin be paalde onderdelen van het zeevaartonderwijs in de scho ling zijn ondergebracht. Na het behalen van het LBO-diploma stroomt de leerling ineen van de drie niveaus van het nieu we „visserij-onderwijs" bin- Pallandtlaan naar de Hoofd straat richting Lisse te krap en ontwortelde daarbij een ver keerslicht. Een voetgangerslicht werd geramd, maar bleef staan. nen. Directeur A. van Duijn: „Vroeger bestond het idee bij sommige mensen wel, dat de „Visserijschool" een passende therapie bood aan zeebonken in spe, die alleen vanwege de leerplicht nog niet buitengaats waren. Het tegendeel is waar. Door nadrukkelijk aan te ge ven dat het nu om middelbaar onderwijs gaat doe je meer recht aan het niveau van de opleiding". haalde. De verkeerslichten op het kruispunt vielen door de manoeuvre van de chauffeur massaal uit. Dat leidde aanvan kelijk tot problemen, maar die losten zich vanzelf op. Tegen de avond was de lichtinstallatie weer hersteld. MOKER Het Media Overleg van Ker ken in Rijnland en de Bol lenstreek (MOKER) be steedt in zijn radioprogram ma morgenavond aandacht aan het contact tussen de Is lam en het Christendom in Nederland. Het programma wordt tussen zeven uur en half acht uitgezonden via omroep Rijnland. Flamenco De gitarist Guy de Medaho geeft vrijdag een flamenco- concert in de Kuip in Noordwijk. Entree kost 12,50. Het concert begint om kwart over acht 's avonds. Cursussen De Stichting Leidschen- damse Vrouwenraad begint vanavond aan de Kerkstraat 11 met de cursus „Spreken in het openbaar". De cursus bestaat uit tien lessen en deelname kost 55Half ok tober start in het gebouw aan de Plaspoelstraat 48 de cursus Communicatie en Conflictbehandeling". In lichtingen en aanmelding bij secretariaat van de Leid- schendamse Vrouwenraad, 070-272258. Afscheid De heer Ph. van der Giessen neemt morgen afscheid als directeur van de christelijke Mavo De Dwarswetering in Leiderdorp. Hij is zeven jaar in Leiderdorp werk zaam geweest. Van der Gies sen moet afscheid nemen wegens gezondheidsomstan digheden. Morgenmiddag wordt van vier uur tot half zeven een receptie gehouden in de school aan de Muzen- laan 155. Film In De Sater aan de Koningin Juliana weg in Leidschen- dam wordt vrijdagavond een horrorfilm gedraaid. De HEIMACHINE KNAKT VERKEERSLICHT Ph. van der Giessen. foto: pr voorstelling begint om ne gen uur en de toegang is gratis. Zaterdag staat de dan ce night op het programma. De Sater gaat ook dan om negen uur open en de toegang is gratis. Cursus De vriendschapsvereniging Nederland-China begint op 26 oktober met een cursus Chinees. De cursus bestaat uit 25 lessen en wordt op donderdagavonden van kwart over acht tot kwart voor tien gegeven. Wie be- langsteling heeft kan bellen met de vereniging in Leid- schendam: 070-272258 of 070-865237. Vlooienmark t Kunst, antiek en curiosa zijn te koop op de vlooienmarkt die vrijdag wordt gehouden in de Beurshal in aan de A.P. van Neslaan 1-3 in Bos koop. Vijfenzestig standhou ders proberen van deze dag toch een geluksdag te ma ken. Entree gratis, open vanaf vijf uur. Vogelexcursie De Vogelwerkgroep Koude kerk /Hazerswoude houdt zaterdag een vogelexcursie. Als gebied is deze keer geko zen voor Kruiskade en om geving in Hazerswoude. Startpunt is het Ooievaars nest aan het Spookverlaat. Vertrek om acht uur. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Oud papier Inwoners van Oud Ade die hun oud papier kwijt willen, kunnen dat zaterdag depo neren in de container in de Pastoor Görtzstraat. De op brengst van de oud papier actie is bestemd voor de Stichting Ons Dorpshuis. Concert Organist Ronald de Jong uit Alphen geeft zaterdagavond een concert op het orgel van de Oudshoornse Kerk in Al phen aan den Rijn. Op het programma staan werken van Bach, Kellner, Guimant en improvisaties van de or ganist zelf. Het concert be gint om kwart over acht. Toegang gratis. Platenbeurs Voor de zesde keer wordt zaterdag een platenbeurs ge houden in het nieuwe Poel- huys in Lisse. Aanvang half elf. De platenbeurs duurt tot half vijf. Entree is vrij. Op de beurs is popmuziek, blues, jazz, disco, new wave, hardrock, beat en punk. Er zijn ook speciale opnamen van Dylan, Frank Zappa Mothers, Doors, Pink Floyd, Prince, Madonna, Jimi Hen- drix, Bruce Springsteen. Be atles, John Lennon, Stones en Iron Maiden. a-IDENS OMGEVING CeidóQ Qowuvnt WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 PAGINA 11 ■nderzoek naar *iegtuigwrak 3( GSTGEEST Er vinden komende dagen grondbo- i' gen plaats om na te gaan of in Oegstgeest nog resten fosfor bevinden, afkom- >ig uit fosforbommen van de angelukte Halifaxbommen- g. per. Dit toestel stortte tij- leiis de oorlogsjaren in Oegst- 1 it neer. Een fragment van iaMoestel is gelokaliseerd in 1 vijk Haaswijk, deelplap X. 7 ds eerder is een onderzoek 1 leegd naar eventuele ex- 1 iieven en afgelopen zater- 1 zijn metingen verricht, jraar leveren de vliegtui- j ;ten niet op. Sieraden gestolen NIEUWKOOP Sieraden, geld, che ques en een video recorder zijn gister avond gestolen uit een woning aan de Weissenbruchlaan in Nieuwkoop. De inbrekers doorzoch ten vroeg in de avond de woning nadat zij de achter deur hadden open gebroken. De bewo ners keerden pas la ter op de avond te rug. Fietsster ziet taxi over hoofd ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige fietsster uit Alphen is gis teravond rond acht uur aangereden door een taxi die werd bestuurd door een 45-jarige plaatsgenoot. De politie vertelde van ochtend dat de Alphense de taxi niet heeft zien aan komen. De vrouw stak op het moment van de aanrij ding vanuit de Van Man- dersloostraat de Van Boet- zelaarstraat over. Ze is met rug- en nekklachten over gebracht naar het Bleu- landziekenhuis in Gouda. Auto ontdaan van wielen NOORDWIJ- KERHOUT Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag een auto ontdaan van de vier wielen met sport velgen. De auto stond op het parkeerterrein van bungalow park Solassi. Lustrum De Harmonie OEGSTGEEST De Oegst- geester Sociëteit De Harmonie viert vanavond in het Witte Huis te Oegstgeest het elfde lustrum. In verband hiermede organiseert men een open le zingavond waarop iedereen welkom is. Aandacht wordt besteed aan de bouwkundige ontwikkeling van Oegstgeest. Dit wordt toegelicht door de heren Noordervliet, hoofd bu reau bouw-, milieu- en ener giezaken, en R. van de Loo, hoofd bureau ruimtelijke orde ning. Na de pauze vertoont L. de Groot, beheerder van het foto-archief Oud Oegstgeest een diaserie onder de titel „Oegstgeest, een dorp aan een weg...". Aanvang 20.00 uur. Diamanten huwelijksfeest OEGSTGEEST Burgemeester S. Scheenstra bracht gistermiddag, ver gezeld van zijn echtgenote, een be zoek aan het diamanten bruidspaar E. Jansen Schoonhoven-Hendriksen. Zij traden op 10 oktober 1929 in het huwelijk te Utrecht en wonen al vele jaren in Oegstgeest. Dr. E. Jansen Schoonhoven verwierf zich bekend heid als rector van de Zendingshoge school aan de Leidse Straatweg. Aan deze school was hij van 1 april 1947 tot 1 september 1969 rector. In 1961 werd de diamanten bruidegom be noemd tot bijzonder hoogleraar in de zendingswetenschap aan de Leidse Universiteit en in 1968 werd hij bui tengewoon hoogleraar in genoemde wetenschap en de ontwikkeling van het Christendom in de nieuwste tijd. Wassenaar krijgt mogelijk een kinderboerderij WASSENAAR De kans is groot dat Wassenaar een kinderboerderij krijgt, zo deelde wethouder V.J.W. Wensveen van welzijn gisteravond mee tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn, bejaarden en jongeren. Naar aanleiding van een verzoek van het CDA wees Wensveen erop dat zijn collega van ruimtelijke ordening op dit moment diverse plaatsen voor een kinder boerderij onderzoekt. Volgens de wethouder kan en zal het niet „zoiets als een asiel" mogen wor den of een plek waar zwervende honden en kat ten worden ondergebracht. Eerder had de Wasse- naarse Bouwvereniging aangekondigd gelden be schikbaar te willen stellen in het kader van haar 75-jarig jubileum voor een kinderboerderij. De afdeling Wassenaar van de Dierenbescherming wil het onderhoud en de exploitatie yan de kin derboerderij op zich nemen. Snelheids controles KATWIJK De Katwijkse politie heeft gisteren twee snelheidscontroles gehouden. Dat gebeurde 's morgens van 10.30 tot 11.30 uur op de Bilt- laan. Daar werd de snelheid van 214 auto's gemeten, 36 be stuurders reden harder dan 50. De hoogst gemeten snelheid was 79 kilometer per uur. Op de Tramstraat werd van 12.00 tot 14.00 uur gecontroleerd. In die tijd passeerden 650 auto's. Daarvan reden er 107 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer per uur. ENHEIM De D fractie had de plan over de aanleg van dorpsplein aan de kop het Rusthoffpark niet ;end mogen maken. 1 Jarmee hebben de libe- iaen zich, zo bleek tijdens sigistermiddag gehouden ^ede ronde van de alge- |ne beschouwingen, de Pfede op de hals gehaald de overige raadsleden IB en W. Op dit plein 1gi ruimte gemaakt wor- ifh voor de wekelijkse JJirkt en de kermis. liberalen zouden zich nu Idig hebben gemaakt aan :nding van het in hen ge le vertrouwen en voor een ik gezorgd hebben in de samenwerking, aldus woordvoerder H. de Ook C. Kuysten (D66) niet onder stoelen of ban de handelswijze van de ten sterkste af te keuren. fHenskens (PvdA) maakte <i|neens bezwaar tegen het ibruiken van vertrouwelij- gegevens. Burgemeester H. Jonge gaf in niet mis te bewoordingen te „Ik neem dit zeer ar op. Het is geen klein stap die u heeft begaan, is welbewust gedaan en u g dat niet zo gemakkelijk af VVD-fractieleider H. van Dorssen die toegaf uit de school geklapt te hebben met het bekend maken van de eventuele plannen van B en W een dorpsplein bij Rusthoff aan te leggen, bekende bewust voor deze stellingname geko zen te hebben. „We hebben een duidelijke afweging ge maakt. Het belang van de Sas- senheimers heeft zwaarder ge wogen dan het schaden van het vertrouwen". De liberaal refereerde hierbij aan het ne geren van Ben W van de bre de wens van de Sassenheimse bevolking om het park Rus thoff onaangetast te laten. Bo vendien verweet Van Dorssen B en W de emoties van de au tochtone bevolking en van diegenen die al jarenlang in Sassenheim wonen van nul of generlei waarde te vinden. Hoewel burgemeester De Jon ge er gistermiddag bij de VVD op aandrong van de voorgeno men motie die er op gericht was de huidige staat van het park te handhaven en nooit voor andere doeleinden zoals de weekmarkt of kermis te ge bruiken, in te trekken, bleef de VVD volharden in het voorstel de plannen omtrent Rusthoff in stemming te bren gen. Zelfs de vertwijfelde op merking van De Jonge „Ik denk dat ik geen profeet hoef te zijn om te zeggen dat deze motie overbodig zal zijn" mocht niet baten. Ook de CDA deelde de mening dat het ver standig zou zijn dq motie terug te trekken. Toen de kaarten dan ook op tafel kwamen be hoefde het verder geen betoog, de meerderheid van de raad bleek de opvattingen van de VVD maar vooral ook de ge volgde procedure af te keuren. 'Met de inhoud van het voor stel had men over het alge meen minder moeite. Onroerend goedbelas- ting Er werd gistermiddag wel overeenstemming bereikt over een verhoging van de onroe rend goedbelasting met 3%. „Een verhoging in termijnen", concludeerde wethouder J. Dreef. Op 19 december wordt na de besluitvorming over het nieuwe overdekte zwembad, beslist of het raadzaam is een extra 1% verhoging toe te pas sen ter financiering van het zwembad. J. Henskens (PvdA) die zich uitgesproken had voor een trendmatige verhoging van 21/2% riep uit: „Ik snap er allemaal niets van, 1% belas tingverhoging komt neer op 19 duizend gulden voordeel voor de gemeente. Er is", voegde ze hier aan toe, „een overschot van meer dan 1 miljoen in de gemeentekas". C. Kuysten van D66 drong er vervolgens bij wethouder Dreef op aan de begrotingen in het vervolg zo scherp mogelijk te calculeren. „Ook al worden voor de over schotten altijd goede bestem mingen gevonden, het is toch een voor de Sassenheimse bur ger niet te volgen gang van za ken als ondanks de aanzienlij ke overschhotten men telkens geconfronteerd wordt met las tenverzwaring. Een gevoel van gepakt te worden zal dan niet ontbreken". Volgens wet houder Dreef zijn de meeval lers van de laatste jaren vooral te danken aan het wegvallen- van gemeenschappelijke rege lingen en de fusie van de Nutsbedrijven. Zwembad Door alle fracties werd gister middag druk uitgeoefend op wethouder W. Maris een uit- gspraak te doen over een openstelling van het bestaande buitenbad Wasbeek tijdens de zomerperiode van 1990. Hoe wel Maris hierover in dit sta dium nog niets definitiefs kon beloven, deed ze de toezegging zo snel mogelijk uitsluitsel te geven. Het oude bad dat lek kages vertoont in de vloeren is, volgens Maris, volgespoten door de brandweer om te zien hoe ernstig de beschadiging is. Wanneer de kosten van repa ratie bekend worden en er geen grote bedragen mee ge moeid zijn, zou het redelijk zijn het zwembad nog een sei zoen voor het publiek open te stellen. De provincie moet dan wel ontheffing verlenen om dat het bad niet aan de wette lijke eisen voldoet. Unaniem was men het gister middag eens de trage planont wikkeling met betrekking tot opheffing van de sportvelden problematiek. Wethouder Ma- ris liet weten dat er een ad viesbureau in de arm is geno men dat meewerkt aan het vinden van een adequate op lossing in overleg met de sportverenigingen. Woningbouw Wethouder H. Drenth maakte er gisteren geen geheim van van mening te zijn dat er ruimschoots - naar mijn opinie zelfs teveel - gebouwd wordt in de vrije sector. De VVD, die pleitte voor een uitbreiding van het betreffende woninge narsenaal, werd de wind uit de zeilen genomen door de PvdA en D66 die evenals de wethou der woningbouw voor de laag ste inkomensgroepen prioriteit willen geven. Kuysten ver weet de VVD zelfs dat haar achterban zich roerde en de partij daarom de conclusie trekt dat de sociale woning bouw bovennormale aandacht krijgt. „Misschien wil de frac tie met de verkiezingen in het vooruitzicht zich extra profile ren. Men vergeet dan gemaks halve de vrije sectorwoningen die in de loop der jaren ge bouwd zijn en worden". Natuurwachten geïnstalleerd In Kasanova in Sassenheim zijn gisteren 56 jeugdnatuurwachten geïnstalleerd. De nieuwe natuur wachten, leerlingen van de groepen zeven en acht van acht Sassenheimse scholen, krijgen in de komende twee jaar te maken met zo'n 25 projecten. De installatie werd verricht door de heren Turnhout, voorzitter van het comité jeugdnatuurwacht Sassenheim en Jansen (rechts) van de lan delijke organisatie voor jeugdnatuurwachten. foto: henk van den ende CDA Wassenaar wil kersttransport van goederen naar Polen WASSENAAR Voor transport van goederen uit Wassenaar naar Polen - zo rond Kerstmis - wil het CDA jaarlijks gelden beschikbaar stellen üit de gemeentekas. Gedacht wordt aan een bedrag van circa 7500 gulden. Dit heeft mr. M. van Rij (CDA) gisteravond in de vergadering van de raadscommissie welzijn bekend gemarkt. Het raadslid wees erop, dat daadwerkelijk hulp past in het kader van de door de gemeente vastgelegde cri teria voor ontwikkelingshulp. Al vanaf 1981 worden vanuit Wassenaar elk jaar met vrachtwagen allerlei produkten naar Polen gebracht. Wethouder V.. Wensveen van welzijn zegde toe het voorstel in het college van B en W te zullen bespreken. De VVD zei niet bij voorbaat steun dit voorstel te zullen stenen. De PvdA en D66 wel. Geen woningbouw in Kamphuizerpolder OEGSTGEEST Woning bouw in Kamphuizerpolder is uitgesloten. Dit is een gevolg van de geplande uitbreiding van de Rijnsburgse veiling Flora. Het bedrijf heeft hier voor grond aangekocht in de Kamphuizerpolder waardoor woningbouw in de polder on mogelijk wordt. Tussen de huidige woonwijk Buitenlust en de veiling moet wel een •honderd meter brede groene buffer aangelegd. De Rijnsburgse veiling Flora wil de komende 10 tot 20 jaar het huidige bedrijfsoppervlak- te twee tot drie maal zo groot maken. Onderdeel daarvan is een uitbreiding van het aan- voergebied in de richting van de wijk Buitenlust in Oegst geest. Volgens De Mol kan een groenstrook van 65 meter breed worden aangelegd tus sen de veiling en de wijk. De leden van de commissie open bare werken meenden echter dat de groene buffer minstens honderd meter breed moet zijn. Alleen dan kan men voor de bewoners van Buitenlust het een en ander worden inge richt terwijl de buffer ook de geluidsoverlast tegengaat. Bezuinigingen waterscouting geschrapt WASSENAAR De vorig jaar nog voorgestelde en toen fel bestreden bezuiniging op de subsidie aan de twee in Wassenaar gevestigde waters couting groepen is definitief geschrapt. Dit deelde wethou der V.J.W. Wensveen (CDA, welzijn) gisteravond mee in de vergadering van de raadscom missie welzijn, naar aanleiding van vragen hierover door raadslid E.R. Vegter (VVD). Dat er in de komende jaren niet wordt gekort op de subsi die aan de waterscoutinggroe pen wilde de wethouder ech ter niet onmiddellijk beamen. „Het gemeentebestuur is van mening, dat ieder jaar moet worden bekeken of beide groepen levensvatbaar zijn, voldoende leden hebben en of samenwerking van de twee groepen niet beter is". Oudste inwoonster Alphen overleden ALPHEN AAN DEN RIJN De oudste inwoonster van Al phen, mevrouw Y. van Vliet, is gisteren overleden in ver pleeghuis Oudshoorn in Al phen. Zij is 105 jaar oud ge worden. Voordat zij vier jaar geleden naar Alphen verhuis de, heeft zij altijd zelfstandig gewoond in de gemeente Ze venhoven. Op haar honderdste verjaardag kreeg mevrouw Van Vliet onder meer bezoek van burgemeester M. Paats van Alphen. Deze bracht toen zestig rozen mee, één roos na mens elke duizend inwoners van Alphen. „Honderd rozen kan ik niet tijlen", waren toen de woorden van Paats. Voorschoten wil meer samenwerking politie VOORSCHOTEN De politie moet tegelijkertijd met de ge meenteraad een ontmoedi gingsbeleid voeren met be trekking tot het alcoholge bruik. Dat stelden de PvdA en VVD gisteravond tijdens de behandeling van de begroting. Volgens M. Breunesse van de PvdA werkt de politie te wei nig samen met de gemeente raad. Het gemeentelijke ont moedigingsbeleid zou dor de politie moeten worden gecon troleerd, meende het raadslid die gesteund werd door de VVD. Burgemeester P. Canne- gieter deed aan VVD en PvdA een uitnodiging om enige za ken op papier te zetten en in een volgende vergadering sa men met de commandant van de politie daarover te praten. Hij bestreed wel de mening dat de politie los opereert van de gemeenteraad. Door zijn re latie met de politie is er een verbinding tussen politie en gemeenteraad.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11