Marco van Basten valt Thijs Libregts niet af in Wales Rinus Michels sfynx in Wales .onder Toch premie voor zeventiende man Nootdorp-avond slaat niet aan Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT Caidóe ScHvuvnt DINSDAG 10 OKTOBER 1989 PAGINA 9 Groen licht voor toetreding Vlissingen tot betaald voetbal 'VLISSINGEN De provincie Zeeland kan eindelijk een vertegenwoordiger in het betaalde voetbal krijgen. De onderzoekscommissie Profvoetbal Zeeland, die in "'maart met haar werkzaamheden begon, heeft het be- üjstuur van hoofdklasser Vlissingen positief geadviseerd "over de mogelijkheden binnen afzienbare tijd toe te tre- 'den tot de eerste divisie. In het commissie-rapport, dat gisteren officieel werd igepresenteerd, wordt geen streefdatum voor de over stap genoemd. „Dat hebben we bewust niet gedaan, om- Jat er nog details uit te werken zijn voor de overgang", ''verklaarde voorzitter Piet de Jong, die tevens zitting "jheeft in de onderzoekscommissie. „We willen de zaak Tin ieder geval zo snel mogelijk afhandelen. In principe (willen we het volgende seizoen al onze opwachting in lide eerste divisie maken, maar het is heel goed mogelijk, dat we pas in 1991 de betaalde status aannemen". Zoller gaat Nederlandse skiërs trainen DEN HAAG De Neder- landse Skischool Sigi Moser heeft zich in samenwerking met de Nederlandse Ski Ver- eninging verzekerd van de diensten van Robert Zoller. De voormalige Oostenrijkse topskiër zal zowel op de baan van Schaesberg als op die van Spaarnewoude trainin gen en privé-lessen verzor gen. Op het ski-internaat op Papendal zal Zoller met bondscoach Prodinger de Ne derlandse topskiërs trainen en begeleiden. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsver deling van de sportprijsvra gen van het afgelopen week einde is als volgt: Lotto 40: le en 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 578 x 726,50, 4e prijs: 3334 x 125,90, 5e prijs: 42.475 x 5,00. Cijferspel 40: 6 goed: geen winnaar; 2x5 goed; 32 x 4 goed; 224 x 3 goed; 2349 x 2 goed. Toto 40: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 4778,20; 3e prijs: 64 x 551,aO. Toto-gelijk 40: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 9 x 170,50; 4e prijs: 324 x 7,30. Oakland Athletics en San Francisco Giants in de World Series TORONTO De Oakland Athletics en de San Fransisco Giants hebben zich ge plaatst voor de World Series, de finale van de strijd om de Amerikaanse honk- baltitel. In de viifde wedstrijd van de best-of-seven reeks van de American league tegen de Toronto Blue Jays, zege vierden de Oakland Athletics met 4-3. Het was voor het team uit Oakland de vierde overwinning wat plaatsing voor de eindstrijd betekende. De San Francis co Giants won met 3-2 van de Chicago Cubs. De totaalstand in deze best-of-se- ven reeks werd 4-1, waardoor de Giants de National league won. Paul de Vos verlaat bestuur Topsportliga DEN HAAG Uit frustatie over het uitein delijk toch niet doorgaan van de reis van het Nederlandse basketbalteam naar de Verenigde Staten, heeft Paul de Vos zijn functie als bestuurslid van de Topsportliga met onmiddellijke ingang neergelegd. De Vos was ondermeer belast met de competi tie-zaken. Om een herhaling van de proble men te voorkomen, is het bestuur van de Topsportliga bezig de regelgeving aan te passen. „Dat moet dan via allerlei kanalen. Eerst leggen we het plan de Liga-vergade ring voor, dan wordt het aan de algemene ledenvergadering van de bond voorgelegd waarna er in het voorjaar van 1990 een be slissing zal worden genomen. Als de verga dering dan besluit onze nieuwe regelgeving niet aan te nemen stappen wij in zijn geheel op", aldus voorzitter Van Renen. Meer dopinggevallen in de wielersport BRUSSEL De vorige week geopenbaarde dopingaffaire van de Fransman Laurent Fignon staat niet alleen. Gisteren werden nog drie geval len bekend. De Engelsman Sean Yates werd ge noemd als 'positief' in de Ronde van België. De uit spraak van zijn straf door de Belgische wielerbond wordt over enkele dagen verwacht. In dat geval wordt Frans Maassen, die als tweede eindigde, voor de tweede opeenvolgende keer winnaar van de Ronde van België. De Belg Jos Haex en de Noor Jaanus Kuum wer den onlangs bij de Grote Prijs van Plouay opgeroe pen voor de dopingcontrole. Zij verschenen niet en zullen derhalve als 'positief' worden beschouwd. Zij kunnen dezelfde corrigerende maatregelen te gemoet zien als een betrapte renner: drie maanden voorwaardelijke schorsing en 5000 gulden boete. Geen kaarten meer Gullit hervat training CHESTER Het stadionnetje van Wrexham houdt morgen zijn loketten gesloten. Het be tekent niet dat iedere plaats rond het speel- a veld bezet zal zijn. Om veiligheidsredenen is rï het maximale aantal van 28.000 toeschouwers al jaren niet meer binnen de poorten geweest. Feitelijk is er tegenwoordig ruimte voor a 23.000 mensen, maar het is waarschijnlijk dat I de voetbalbond van Wales kiest voor zeker heid boven recette en het aantal toeschou- wers nog iets verder zal beperken. De duide- - lijkste stap in die richting is de beslissing geen kaarten meer te verkopen op de dag van de wedstrijd. LEUVEN Ruud Gullit hervatte vandaag de training bij AC Milan. Hij kreeg hiervoor gisteren in Leuven de goedkeuring van pro fessor Martens. De dokter zei voorts dat Gul lit over twee maanden zijn rentree in de Itali aanse en internationale competitie zal maken. „Half december is hij honderd procent fit". Volgens dr. Martens is een operatie van de geblesseerde knie niet noodzakelijk. Gullit vloog gisteren naar Milaan alwaar hij onmid dellijk aan zijn come-back gaat beginnen. Het is hierdoor onzeker of Gullit morgen in Wrexham bij Wales - Nederland op de tribu ne zal zitten. Rinus Michels, eenzaam actief in Wales. CHESTER Marco van Basten is Ruud Gullit niet. Dat had het duo tot dusver op het voetbalveld al overduidelijk aange toond. Maar het verschil tussen het illustere duo bleek ook gisteren in het oeroude, vlak tegen Wa les aanliggende plaatsje Chester. Daar had Oranje om zich voor te bereiden op het cruciale duel met Wales van morgenavond zijn intrek genomen in een merkwaardig bouw sel, dat waarschijnlijk net zo oud is als de KNVB. In een smal gangetje met kra kende, houten vloeren wenste Van Basten niet de lont in het kruitvat te steken. Anders dan Gullit eind mei in Helsin ki, waar de rasta-man open lijk bondscoach Thijs Libregts afviel. Zijn ploegmaat bij AC Milan hield zich gisteren op de vlakte en verklaarde de beslissing van Libregts hem in Wrexham niet vanaf half acht te laten opdraven te res pecteren. Ook na herhaald aandringen wenste de wonderbaarlijk snel van een knie-operatie herstelde topscorer van het toernooi om de Europese titel van vorig jaar Libregts niet openlijk te kritiseren. „Ik ben blij dat ik er bij ben", stelde Van Basten zich wel erg be scheiden op. „Het is de laatste twee weken erg snel gegaan met mijn herstel. Ik ben na tuurlijk qua spelritme en con ditie nog geen honderd pro cent, maar ik zit er niet ver van af". Het telefoontje dat Van Bas ten zelf vorige week vrijdag naar Libregts pleegde om te melden dat zijn geopereerde knie zich erg goed had gehou den in een oefenpartijtje te gen de amateurs van Pro Pa- tria, waarin hij zelfs driemaal had gescoord, zette Zeist een beetje op stelten. Op zo'n snel le terugkeer van de balvaar- dige goalgetter was daar aller minst gerekend. In allerijl werd besloten Libregts' assis tent Nol de Ruiter naar Italië te laten reizen. Waarop de toevoeging van Van Basten aan de selectie werd bekend gemaakt. Een regiefout in Zeist had er eerder zondag voor gezorgd dat na" de reeds wegens een blessure afgehaakte Gerald Vanenburg drie andere afval lers waren bekend geworden: Fraser, Roy en Kruzen. Waar mee niet alleen de selectie ge talsmatig te groot werd, er bo vendien een luxe probleem ontstond .met Europees voet baller van het jaar Van Bas ten er alsnog bij, maar boven dien de kiem leek gelegd voor mogelijke problemen in de reeds bestaande spelersgroep. Van Basten zelf wenste het smeulende vuurtje dus niet verder aan te wakkeren. „Het is de keus van de bondscoach en die respecteer ik", ver klaarde hij over het feit dat Libregts de strijd met Wales in wil met het duo Bosman- /Kieft. Hetgeen hij beide spit sen overigens al een week ge- CHESTER Rinus Michels nam giste ren in Chester een opmerkelijke rol voor zijn rekening. Eens te meer en duidelij ker dan ooit manifesteerde de van vele bijnamen voorziene voorganger van bondscoach Thijs Libregts zich als sfynx. Hoewel het tweetal 's ochtends na aan komst op het vliegveld van Manchester nog even broederlijk naast elkaar op een bank in de aankomsthal zat, scheidden zich vervolgens hun wegen. Om op de trainingsaccommodatie weer bij elkaar te komen. Terwijl Libregts zijn spelers onderhan den nam, kuierde Michels op zijn gemak en volledig in zijn eentje langs en om het trainingsveld. Hij ging vervolgens, na eerst nog pven het landschappelijk schoon te heben bewonderd, op een bankje zitten toekijken. Daarna wandel de Michels, zoals bekend het nieuwe sec tiebestuurslid technische zaken, op zijn gemak verder om kritisch kijkend langs het gras te blijven staan. Libregts moet de ogen van zijn succes volle voorganger, met wie hij ook in an dere gevallen voortdurend wordt gecon fronteerd, steeds pijnlijk in de rug heb ben gevoeld. De „Michels-show" beleef de zijn hoogtepunt tijdens de gebruikelij ke persbabbel met de huidige bonds coach. Onder het gehoor bevond zich als geïnteresseerde luisteraar... Rinus Mi chels. Libregts was duidelijk niet erg op zijn gemak door deze onverwachte be langstelling. Marco van Basten (midden) snuffelt met Hans van Breukelen (links) en Frank Rijkaard in een boekwinkel in Chester. FOTO: ANP leden, nog ruim voor de posi tieve berichten uit Milaan over Van Basten Zeist hadden bereikt, zou hebben toege zegd. „Ik kan me het nog een beetje voorstellen ook", ver volgde AC Milans topschutter. „Ik kan natuurlijk ook op weinig dingen wijzen: een oe fenwedstrijdje tegen een ama teurteam en 'e'en duel voor de competitie. Ik had me er dan ook niets van voorgesteld toen mijn kandidatuur voor het Nederlands elftal weer ter sprake kwam. Sterker, zelfs als ik in Italië voor mijn ver trek had gehoord dat ik niet in de basis zou staan, was ik toch gekomen. Je bent er ten slotte ook eventjes uit, ha, ha". Fit genoeg Marco van Basten acht zich overigens fit genoeg om de door Libregts gevreesde fysie ke slijtageslag met de Welsh men aan te gaan. „Ik zou er geen probleem mee hebben in de basis te staan", klonk zijn wel erg relativerende com mentaar. „Ik voel me prima. Ik voel me zelfs beter dan vo rig jaar vlak voor het EK". Een veèlbetekenende opmer king van de oud-Ajacied, want iedere voetballiefhebber ligt nog vers in het geheugen hoe het Marco van Basten vo rig jaar in West-Duitsland verging. Onder Rinus Michels kreeg Van Basten in het ope ningsduel met de Sovjet-Unie geen plaats in de startende elf. Bosman „verdiende" de voorkeur, maar raakte die plaats later kwijt aan de (als nog in het verloren gegane treffen met de Russen opge draafde) Milanees. Die ver volgens nooit meer verdween uit de ploeg, met vijf treffers topscorer werd en Nederland naar de Europese titel leidde. De overeenkomst in het pitto reske Chester was gisteren treffend. „Ik stel me redelijk op", besloot Van Basten. „Ik zou er zelfs geen probleem mee hebben als ik niet eens zou invallen. Immers, als dat niet nodig is draait het Neder lands elftal goed. Ik heb ove rigens geen enkele angst dat ik met mijn knie in herhaling verval door zo'n snel herstel, net als Gullit. Daarvoor voel ik me nu fysiek té goed". Rijkaard Een luxe probleem derhalve door Thijs Libregts, die Van Basten gisteren tijdens de training volop zag meedoen. Anders dan Frank Rijkaard, die aan de kant bleef. De all- rounder kampt met een klei ne voetkwetsuur, maar kan morgen normaal tegen Wales uitkomen. Op welke positie, daarover liet Libregts zich gisteren nog niet uit. Uit zijn verhaal kon evenwel worden opgemaakt dat Rijkaard op nieuw op de niet door hem geambieerde plaats van voor stopper terecht komt, mede door de terugkeer van Jan Wouters op het middenveld. Tijdens de training van giste ren werd eveneens duidelijk dat de kans groot is dat Van 't Schip en Witschge de vleugels zullen bemannen. Zodat het Nederlands elftal er morgen tegen Wales als volgt zou kunnen uitzien: Van Breukelen; Van Aerle, Koeman, Rijkaard, Hofkens; Wouters, Bosman, Winter; Van 't Schip, Kieft, Witschge. FRANK WERKMAN CHESTER De speler die morgenavond naar de tribune wordt verwezen krijgt wel de normale premie. Dat ver klaarde bondscoach Thijs Li bregts gisteren in Chester. De bondscoach reageerde enigszins overrompeld na een vraag in die richting. Na de toevoeging van Marco van Basten aan de reeds tot zes tien man teruggebrachte se lectie bestaat de spelersgoep van Oranje nu uit zeventien man. Er mogen er naast de elf in het veld slechts vijf op de bank plaatsnemen, waardoor een man naar de wrakke tri bunes van Wrexham dient te verdwijnen. Een gevolg van de „rechtlijnige benadering" in Zeist, waar al eerder was afgesproken zondagochtend de afvallers van de oorspron kelijke twintig spelers bekend te maken. Het ware beter ge weest die definitieve selectie pas samen te stellen na de be richten uit Milaan. Dan had Van Basten de „zestiende man" kunnen zijn geweest en had er geen oranjeklant op de tribune behoeven plaats te ne men. Het argument dat er alsnog rekening diende te worden gehouden met in Wales te ontstane blessures sneed geen hout. In het verleden werden er in soortgelijke gevallen spelers standby gehouden. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur. Sport Studio. Veronique, 19.50 uur Sportquiz. België Nederlands 1. 22.45 uur. TV 5, 21.00 uur; Sport. Sky Channel, 18.00 uur: Wiel rennen. Sky Channel, 19.00 uur Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur Paarde- sport. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 22.00 uur Tennis. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. MORGEN BBC 1, 16.50 uur Voetbal: Po- len-Engeland. Sky Channel, 00.00 uur Golf Sky Channel, 17.00 uur. Paarde- sport. Ester van Alphen in handbalselectie ZALTBOMMEL Met Ester van Alphen van Hellas en de twee in het buitenland spelen de handbalsters treedt het Ne derlands team volgende week aan voor het Hollandtoernooi in Schiedam. De 121-voudige international Ursula Dekeling (ATV Basel, Zwi) en Monique Geitz (Vifirehati, Spa) hebben bondscoach Ton van Linder toegezegd de komende maan den beschikbaar te zijn voor het Nederlands team. Tegenstanders in het Holland- toernooi zijn achtereenvolgens Polen, Tsjechoslowakije, Roe menië, DDR en Frankrijk. Het toernooi wordt van 18 tot 22 oktober gehouden. Met vier speelsters is landskampioen SEW het sterkst in de selectie vertegenwoordigd. De selectie van Van Linder bestaat (PSV), Carla Kleintjens (V en L), Wendy Kerssens, Bianca van der Meer en Lydia van der Velden (allen SEW), Esther van Alphen (Hellas), Monique Geitz (AD Vifirehati, Spa), Ursula Dekeling (ATV Basel, Zwi), Judith van Dam (VZV), Sonia van Velzen en Ingrid Dulfer (beiden UVG), Diana Mouton, Kitty Vonhof en Marielle Spekreyse (allen Aals meer) en Jolanda de Kok (Quintus). Zwitser Oswald voorzitter internationale roeifederatie ZURICH De Zwitser Dén nis Oswald is door het bestuur van de internationale roeife deratie FISA gekozen tot voorzitter. Oswald is de opvol ger van zijn landgenoot Tho mas Keiler, die op 29 septem ber plotseling overleed. Bij de vergadering van de FISA aan de vooravond van de strijd om de wereldtitels in de Joegoslavische plaats Bied, was Oswald herkozen tot se cretaris-generaal. Het lag in de bedoeling dat de 42-jarige Zwitser in 1993 zijn illustere voorganger zou opvolgen. Kei ler was 31 jaar voorzitter. Q6i „Maar wat is nagenieten Had ik hier op de bank moeten gaan zitten en denken goh goh Leo, wat ben je toch goed geweest? Twee weken na dat WK zat ik hier op de Nationale Luchtvaartschool. Ik kwam hier, iedereen ken de mij en ik kende niemand. Dat vond ik geen echt leuke situatie. Maar weer een week later kende ik ook iedereen en omdat die opleiding zo verschrikkelijk zwaar is en je zo verschrikkelijk veel moet leren, liet ik al heel gauw het schaatsen en de titels achter me. Ik ga de komende weken ook niets doen wat mijn stu die nadelig zou kunnen beïn vloeden. Ik probeer de IJssel- cup te rijden voor het gewest Limburg. Dan de NK afstan den. In die periode heb ik toe vallig twee weken vrij". Schaatser en toekomstig verkeersvlieger Leo Visser in de Haagsche Courant „Vrienden in het peloton Er zijn mensen met wie ik goed kan opschieten, goede colle ga's zeg maar. Dat zijn de i wie ik het een ietsje minder erg vind als zij winnen en ik niet. Maar als iemand die ik graag mag de Ronde van Vlaanderen zou winnen, en ik word tweede, dan zou ik dat toch verschrik kelijk vinden. Een echte vriend kun je in het peloton niet hebben Als hij weg is en je moet hem terughalen, dan is 'ie opeens gelijk ook een stuk minder goede vriend na tuurlijk. Vriendschap in het peloton is maar erg betrekke lijk. Daarom kun je maar het beste een beetje oppervlakkig met iedereen omgaan^'. Wielrenner Jelle Nijdam in de Volkskrant „Patiënten zijn ook altijd on zeker. Mijn grootste angst, on zekerheid eigenlijk, was, wat mijn been in de toekomst alle maal wel en niet zou kunnen. Op die vraag wilde ik van de behandelende arts een ant woord hebben. Door mijn stu die medicijnen wist ik, dat hij daarop geen antwoord kon geven. Na de ingreep kraakte mijn knie. Volgens mijn dok ter was dat normaal. Maar zo als iedere patiënt in zo'n ge val, wilde ook ik nadrukke lijk horen dat dit normaal was". Hockeyer Mare Benninga in het Algemeen Dagblad Leo Visser...studie. FOTO: MILAN KONVALINKA balvandalisme in het gebruik van drugs ligt. Hij vond dat heel interessant. Weet je, het gaat op die F-side om die vijf opinion-leaders. Dat weet ik uit eigen ervaring. Ik ben ze ven jaar verslaafd geweest aan heroïne. Nu werk ik in Zutphen op een afkickcen trum. We doen veel aan en- quetes. De mensen hebben be hoefte aan opinion-leaders. Bij onze enquetes is Ruud Gullit vaak tachtig procent als opion-leader. Prima. Heb je, zoals op de F-side, de ver keerde leader, dan gaat het mis. Ik weet het, want in het leger en op de F-side is voor mij indertijd het experimente ren met drugs begonnen". Supporter Tom Krap van Ajax in Trouw „Wil dat zegen dat Kraay geen fouten heeft gemaakt Was dat maar waar. Hij zal als allereerste toegeven dat hij niet de manager van het jaar, niet de beste voetbalkenner van de wereld, niet de aardig ste persoonlijkheid is om mee om te gaan, niet op goede voet leeft met alle journalisten, niet erg autoriteit-gevoelig is. Wel loyaal ten opzichte van zijn werkgever, zijn club en de spelers die Feyenoord on der contract heeft. Hij hoopt, mijnheer De Swart, dat Feye noord weer snel hersteld zal zijn. Wil de dokter dan wel de goede diagnose stellen en bin nenskamers de medicijnen toedienen Voormalig commercieel di recteur van Feyenoord Hans Kraay in Voetbal In ternational „Swansea en Cardiff worste len in de derde Engelse divi sie ergens onderin. Wrexham speelt in de vierde divisie, dus dat zijn nauwelijks voorbeel den voor de jeugd te noemen. Bovendien is er helemaal geen geld. Wales-West-Duits land was in financieel opzicht de redding van de bond. We werken niet eens met een budget omdat er geen geld is. Als we ergens heenmoeten, dan kunnen we alleen maar hopen dat het betaald kan worden". Bondscoach Terry Yorath van Wales in de Telegraaf Hans Kraay...fouten. FOTO: DIJKSTRA „Ik was boos op Westerlaken. Ik was er voor niemand, wil de met niemand praten. In die tijd heb ik niets gedaan aan mijn conditie. Ik was echt van plan te stoppen met bok sen, had totaal geen zin meer. Niet alleen door de ruzie met Westerlaken, ook door de ver halen die verschenen zijn. De reden dat ik toch weer heb besloten te gaan boksen is van puur financiële aard. Ik heb toch niet voor niets achhtien jaar gebokst? Natuurlijk ben ik nog steeds boos om de uit latingen van Westerlaken, maar ik dek bij mezelf „and erover", want anders zou ik weieen een mis kunne slaan tijdens de training". Bokser Jan Lefeber in Het Parool NOOTDORP In de voorgaande jaren gingen de koersen van Nootdorp pas van start als Duindigt zijn poorten voor het win terseizoen had gesloten. Nootdorp organiseerde dan op de gebruikelijke woensdagmidddag haar koersen, welke doorgaans druk bezocht werden. Onder invloed van de Firma Ladbroke, die de organisatie van de totalisator alweer enige jaren in handen heeft, worden er tegenwoordig iedere dag er gens op de vele draf- en ren banen in ons land koersen verreden. Gisteravond werd er een goed programma geboden van ne gen leuk bezette draverijen. Ondanks het voor de wedders aantrekkelijke programma bleef de omzet steken op een bedrag van nog geen ander halve ton. Ter vergelijking, in voorgaande jaren ging er op Nootdorp altijd ongeveer drie ton door de totokassa's. Over vijf weken wanneer Duindigt sluit verschuift de Nootdorpse drafsportmeeting weer naar de vertrouwde woensdagmiddag. De Noord hollandse trainers waren zeer nadrukkelijk' aanwezig. Ze Wereldrecordhouder Mack Lobell naar Prijs der Giganten HILVERSUM Mack Lobell, het paard met de beste kilome- tertijd ter wereld (1.09,7 minuten), neemt dinsdag 17 oktober deel aan de Prijs der Giganten in Hilversum. Mack Lobell, in Zweeds bezit, wordt gereden door de Fin Veijo Heiskanen. Het dier draafde in zijn loopbaan tot nu toe ongeveer zeven miljoen gulden bij elkaar. Geen enkel ander paard liep de kilometer ooit onder de 1.10. Het prijzengeld in Hilversum bedraagt 150.000 gulden. wonnen in totaal vijf koersen. Een van hen, Jaap Meertens won twee koersen. De eerste maal lukte dit met de outsider Caspar Notice die ondanks een foutje in de laatste rechte lijn nog genoeg over had om te winnen. Een klein uur later stuurde hii de zevenjarige ruin Zanko Aldorp in de stromende regen naar een ruime zege. Regiogenoot Tom Kooyman boekte in de laatste koers een bekeken ritzege met Yke Ba ker. Cees de Leeuw stuurde eerder op de avond Bitonto Mendel naar een niet ver wachte overwinning. De West lander Gerard van Ey kelen - borg vertoefde eveneens goed op Nootdorp. Het leek er op dat hij met Carlo Buitenlust de achtste koers zou gaan win nen, maar in de laatste meters kwam Woodcock, met Ruud Pools met grote passen nader bij. Met nauwelijks waarneem baar verschil kwamen ze over de streep en ook op de fotofi nish bood geen uitsluitsel. Het resultaat was een Deat Heat, beide paarden mochten voor rijden. Van Eykelenborg werd voorts nog twee keer tweede met zijn paarden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9