Hazerswoude kan rioolrecht niet meer tegenhouden Waterpoloërs AZC willen topsport in eigen stad WONINGBOUW IN DE RIETVINK VERTRAAGD DOOR VERVUILING Veilingzalen in gebruik Onduidelijk over betaling inrichting terrein Rhijndael Renovatie van Leiderdorpse Doesbrug Leidschendam wil geen slib verbranding Ypenburg bioscopen LEIDEN OMGEVING QeidwOowuvnt DINSDAG 10 OKTOBER 1989 PAGINgJ' ALPHEN AAN DEN RIJN Waterpoloclub AZC uit Al phen wil dat het gemeentebe stuur afziet van haar plannen om zwembad De Hoorn even tueel te sluiten. De waterpo loërs moeten nu al steeds voor hun Europa Cup-wedstrijden uitwijken naar westrijdbaden in ver afgelegen gemeenten. „En dat terwijl we in Alphen topsport bedrijven en de media steeds meer aandacht aan het waterpolo besteden", zo schrijft secretaris R. Wessel- man van AZC in een brand brief aan de gemeente. Volgens de waterpoloërs laat de gemeente een prachtkans liggen wat betreft de promotie van Alphen. Het bedrijven van topsport, Waarvoor de te levisie een groeiende interesse toont, kan de stad veel publici teit opleveren. De vereniging stelt ook steeds slechter uit de voeten te kunnen met het be perkte aantal zwemuren dat kan worden gehuurd. De le- denaanwas vergroot de huidi ge problemen alleen maar, ter wijl ook al jarenlang op stapel staande initiatieven in de kast blijven liggen. Over het tekort aan beschikbare zwemuren is al meermalen overleg gevoerd AZC stoort zich ook aan het feit dat de club niet over een eigen honk beschikt. Dat euvel treft erg veel zwemclubs in Nederland. In Alphen wordt daarvoor aangevoerd dat er in de bestaande zwemaccommo- daties geen ruimte is om een dergelijke voorziening te tref fen. „De plannen met De Hoorn zijn een mooie aanlei ding om eindelijk ook onze vereniging te voorzien van een voor de verenigingszin noodzakelijke eigen ruimte", zo meent Wesselman. De waterpoloërs zien de toe komst somber in. Vooral de nog steeds groeiende bevol king van Alphen zal een steeds grotere aanslag plegen op het aantal uren dat voor de zwemsport beschikbaar is. Steeds meer mensen willen het badwater voor de recreatie gebruiken. „Wij willen voor komen dat er een rampzalige situatie ontstaat voor de zwemverenigingen in Alphen. Dat zou niet alleen negatieve gevolgen hebben voor de top sport zoals door onze vereni ging bedreven wordt. Voor Al phen zou het een slechte recla me zijn". LEIDSCHENDAM De wo ningbouw in de nieuwe woon wijk De Rietvink tussen Oude Trambaan en de Vliet in Leid schendam ondervindt opnieuw vertraging, ditmaal door bodemverontreiniging. De uit gifte van de kavels in fase 1 langs de Vliet is opgeschort we gens ernstige bodemvervuiling op de voormalige jachtwerf Meijer. De provincie wil dat de grond zodanig wordt gesaneerd dat deze voor alle doeleinden beschikbaar is. De gemeente vindt algehele sanering ook ge wenst, maar wil vanwege de hoge kosten volstaan met het aanbrengen van een schone leeflaag. Als de kostprijs tussen de twee voorstellen te sterk verschilt wil de provincie ak koord gaan met het standpunt van de gemeente. Met een schone leeflaag wordt beoogd de vervuilde grond tot 1.80 me ter af te graven. De afgegraven grond moet worden gestort in een deel van de leeggezogen haven. Het af te graven stuk grond plus de haven zouden hierna eerst met een 30 centi meter dikke kleilaag en ver volgens met een zandlaag van anderhalve meter moeten wor den opgehoogd. De toekomstige bewoners moeten echter vante- voren over de dieper onder de grond zittende vervuiling wor den geïnformeerd. Het deze week verschijnende eindrap port van Fugro over de mate van verontreiniging moet vol gens B en W eerst duidelijk heid verschaffen. Het college verwacht evenwel een negatief effect op de totale uitgifte. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse bevolking krijgt in 1990 waarschijn lijk te maken met een for se belastingverhoging. Burgemeester en wethou ders zijn van plan riool recht in te voeren. Gaat de gemeenteraad akkoord met dit voorstel dan gaat een gezin volgend jaar 90 «gulden rioolbelasting be talen. Tevens willen B en W de afvalstoffenheffing met 13 gulden verhogen tot 155 gulden per jaar. Volgens de heer Hoekstra van de gemeente Hazerswoude is invoering van rioolrecht niet meer te vermijden. „We heb ben het lang kunnen tegen houden, maar nu zijn we er aan toe. We komen de komen de jaren voor zeer hoge kosten te staan". Volgens Hoekstra moet Hazerswoude in de toe komst zeer veel geld stoppen in het vernieuwen van de rio leringen. Uit oogpunt van mi lieu is een goed rioolstelsel noodzaak. Tot nu zijn deze werkzaamhe den betaald uit de algemene middelen, maar nu dreigen daardoor grote structurele te korten te ontstaan. In 1990 stij gen de exploitatielasten van de riolering met 52.000 gulden tot ruim één miljoen gulden. Van het Rijk krijgt de gemeente zo'n 775.000 gulden voor het onderhoud aan de riolering. Door de heffing van het riool recht verwacht men 350.000 gulden binnen te halen. Hier van wordt 65.000 gulden ge stort in de reserve rioleringen. De rest, 285.000 gulden, moet dienen als dekking van het structurele tekort. De kosten van de gemeente- reiniging worden geraamd op 753.000 gulden, terwijl de op brengst uit de afvalstoffenhef fing 690.000 gulden bedraagt. De gemeente wil daarom de afvalstoffenheffing met 13 gulden verhogen tot 155 gul den. Deze verhoging moet 50.000 gulden in het laatje brengen. Het tarief voor het ophalen van grof vuil moet, als het aan B en W ligt, wor den verhoogd tot 24 gulden per kubieke meter. Nu moet men 22 gulden betalen. De kosten van de gemeentereini ging gaan mede omhoog omdat de gemeentewerf op zaterdag open is en het aanbod van klein chemisch afval toe neemt. Volgens Hoekstra hoeft de be volking van Hazerswoude in 1990 verder geen belastingver hogingen te verwachten. Er is ook geen sprake van trendma tige verhogingen. De commis sie algemene zaken en finan ciën spreekt donderdag over deze plannen van het gemeen tebestuur. LEIDSCHENDAM BEPERKT GEBRUIK HARDHOUT LEIDSCHENDAM Leid schendam gaat het gebruik van tropisch hardhout afrem men. Voor werken waarbij de gemeente opdrachtgever is zullen waar mogelijk vervan gende materialen worden voorgeschreven. In de ge meentelijke bouwverordening zal evenwel voorlopig geen hardhoutverbod worden opge nomen. D66 die al jaren om een verbod van hardhout heeft gevraagd vroeg, evenals de PvdA, een verbod in een verordening op te De nieuwe veilingzalen. AALSMEER Bloemenvei ling Aalsmeer heeft onlangs de gerenoveerde tribunes E/F in gebruik genomen, Na een vol ledige renovatie draaien in deze veilingzalen vijf nieuwe electronische klokken. Het aantal zitplaatsen nam met ruim dertig procent toe tot 822. Tegelijkertijd werd ook 20.000 vierkante meter koelruimte in gebruik gesteld. In deze ruim te worden de bloemen, voor dat ze worden geveild, opge steld en gekeurd. De renova tie, die vijftig miljoen gulden heeft gekost, is onderdeel van een stappenplan. Het is de be doeling dat ook de twee ande re snijbloemenveilingzalen worden aangepakt. Tribune E/F wordt in november offi cieel geopend. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het gemeentebe stuur van Koudekerk gaat met de Stichting Rhijn dael overleggen over de kosten van de inrichting van het terrein rondom het nieuwe bejaardencen trum. In de gisteravond gehouden vergadering van de commissie openba re werken, volkshuisves ting en planologie dron gen VVD, PvdA en CDA er bij wethouder M. Le Large-van Breukelen ver der op aan uit te zoeken wie de kosten van het hertegelen van het trot toir aan de Verheuyllaan voor zijn rekening moet nemen. In de begroting van Rhijndael voor de bouw van het nieuwe bejaardentehuis is een bedrag van 50.000 gulden opgenomen voor de ingangspartij aan de westzijde van het gebouw en de parkeervoorzieningen. Gis teravond werd duidelijk dat er door een kleine wijziging in de inrichtingsplannen rondom het nieuwe gebouw meer par keerplaatsen gerealiseerd kun nen worden. Er is berekend dat er in totaal een bedrag van 81.000 gulden nodig is om de hele omgeving rondom Rhijn dael verantwoord in te rich ten. Het gemeentebestuur zal met de Stichting Rhijndael in discussie gaan over de vraag wie nu de resterende 31.000 gulden op moet brengen. Het voorstel van het college om de kosten van het hertege len van het trottoir langs de Verheullaan, dat door de bouwwerkzaamheden ernstig beschadigd is, voor rekening van de gemeente te laten ko men, ondervond niet veel bij- .val in de commissie. VVD'er C. de Jong stelde zich op het standpunt dat het normaal ge sproken de gewoonte is dat particulieren, die schade toe brengen aan gemeente-eigen dommen, daar zelf voor op draaien. „Waarom zou dat bij de Stichting Rhijndael dan opeens door de gemeente be taald moeten worden? Er zit al te veel gemeenschapsgeld in die hele nieuwbouw", zo stelde de Jong. PvdA en CDA onder schreven de woorden van de VVD en vroegen wethouder Le Large om opheldering. Le Large beloofde te zullen uit zoeken hoe de kosten van het hertegelen verhaald kunnen worden. De Numismatische Kring Bloembollenstreek en omge ving houdt vanavond een bijeenkomst in het Trefpunt aan de Schoolstraat 11 in Lisse. Voor meer informa tie: 02520-15217 of 02521- 11116. Jeugdnatuurwacht Nieuwe jeugdnatuurwach ters zijn vandaag geïnstal leerd in Kasanova in Sas sen hei m De kinderen, die in de zevende en achtste klas van de basisschool zit ten, krijgen onder andere een oorkonde en een speldje. In de komende twee jaar krijgen de jeugdnatuurwach ters 25 projecten aangebo den. Schepping Prof. dr. H. Linneman spreekt vanavond in de An- dreaskerk in Leidschendam over de „Heelheid van de Schepping.Linneman is hoogleraar economie van de niet-westerse landen aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Donderdag spreekt drs. Jan ter Laak in de Dam- laankerk over het thema „Vrede". Ter Laak, priester van het bisdom Utrecht, is secretaris van Pax Christi Nederland en lid van het In terkerkelijk Vredesberaad (IKV). De bijeenkomsten be ginnen om half acht met avondgebed waarna om kwart over acht de thema's worden behandeld. Kinderboeken week Ter gelegenheid van kinder boekenweek, van 4 tot 14 oktober, wordt donderdag in de bibliotheek van Noord- wijkerhout een feestmiddag gehouden. Van vier uur tot kwart over vijf brengt Mar leen van Leeuwen toneel en liedjes rond het thema van Walter Koek (links) wordt gefeliciteerd met zijn overwinning door zijn collega's. FOTO: PETER VAN MULKEN Speurwerk De Zoeterwoudse jeugd kan morgen in de bibliotheek aan de Schenkelweg genie ten van een spannend mid dagje. Vanwege de kinder boekenweek komt politiere- chercheur A. van der Aart naar de bibliotheek om over zijn werk te vertellen. Hij zal het hebben over het ech te politiespeurwerk. Jongens en meisjes van 10 t/m 12 jaar zijn welkom. Aanvang 14.30 uur. Tuinbouwvereniging De Leidschendamse Land en Tuinbouwvereniging (LLTV) houdt morgen een praatcafé in café De Drie Molens aan de Stompwijkse- weg 30 te Leidschendam. Ir. G. J. Metselaar, adjunct- secretaris van de Hollandse Maatschappij van Land bouw, zal spreken over ak- tuele milieuzaken in de vee houderij en de tuinbouw. Aanvang acht uur 's avonds. de boekenweek: „Uitvinden en ontdekken". De toegang kost '1Op woensdag 11 ok tober geven leraren van het Leeuwenhorst College de monstraties van spectaculai re proeven. Dit begint om drie uur, toegang kost fl. Squaredansen De Squaredansgroep De Sjelter Squeezers is weer met het nieuwe seizoen be gonnen. Elke donderdag avond wordt van half acht tot half elf gedanst in de Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Informa tie: Gerrie de Wit, telefoon 071-412409. Bijkantoor Het rijdend bijkantoor van de verzekeraar Zorg en Ze kerheid is met ingang van deze maand ook in Bode graven, Boskoop, Nieuw koop en Roelofarendsveen te vinden. In Roelofarends veen staat de bus elke twee de en vierde woensdag van de maand tussen één en twee uur op het parkeerter rein bij het Wijkgebouw. In Nieuwkoop elke tweede en vierde donderdag van de maand van twaalf tot één uur op de hoek Roerdom- plaati/Achterweg. De plaat sen Leiderdorp, Noordwij- kerhout, Rijnsburg, Voor hout, Voorschoten, War mond en Zoeterwoude zijn uit de route geschrapt. Voor nadere informatie over het rijdende kantoor kan men bellen naar 071-357575. Berkelknop Walter Koek heeft de Gou den Berkelknop gewonnen. Koek uit Roelofarendsveen bleek bij deze jaarlijkse wed strijd de snelste te zijn om op een aangegeven moment met een druk op de knop de wijzers van de veilingklok tot stilstand te brengen. Aan deze jaarlijkse wedstrijd de den dit keer 280 inkopers van bloemen mee. Het was dit jaar de zevende keer dat de wedstrijd werd gehouden. VERHOGING HONDENBELASTING LEIDERDORP De Doesbrug in Leiderdorp wordt binnenkort gereno veerd. De gemeenteraad van Leiderdorp bleek gis teravond, zoals verwacht, geen problemen te heb ben met de 471.000 gulden kostende opknapbeurt van de meer dan 100 jaar oude Doesbrug. Eerdere plannen voor een vaste oeververbinding door middel van een kwakel zijn daarmee definitief van de baan. De renovatie voorziet ook in de mogelijkheid van een af standsbediening. Onderhande lingen met de provincie moeten uitmaken of de gere noveerde Doesbrug op de reeds op afstand bediende Spanjaardsbrug, Zijlbrug en Doesmolenbrug kan worden aangesloten. Afstandsbedie ning levert een besparing op van 16.000 gulden per jaar aan bedieningskosten. Het D66- raadslid H. Lamers zag nog een verdere besparing van 40.000 gulden door ook de Stierenbrug over de Oude Rijn mee te nemen in het systeem van afstandsbediening. Een suggestie van Lamers om de gemeente Leiden in de on derhandelingen met de pro vincie te betrekken werd door wethouder J. den Boeft (CDA) van de hand gewezen. „Gezien onze uitstekende relatie met de provincie meen ik dat wij dit zonder de tussenkomst van Leiden wel aan kunnen", al dus Den Boeft. Hondenbelasting Het tarief van de hondenbelas ting wordt volgend jaar ver hoogd van 87 naar 102 gulden per hond per jaar. Een meer derheid van CDA, PvdA, D66 en PPR/PSP ging akkoord met deze maatregel die 24.000 gulden meer in het gemeente lijke laatje moet brengen. De fractie van de VVD wilde daarenteen van deze lasten verhoging niets weten. VVD-fractievoorzitter W. Scheffer bestreed de noodzaak de verwachte meeropbrengst in het dekkingsplan voor de begroting 1990 op te nemen. Scheffer had een fout in de begroting ontdekt. Volgens Scheffer was geen rekening gehouden met een hogere bij drage van 85.000 gulden van de provincie aan de doorge trokken Mauritssingel. En dat 24 jaar lang. Wethouder G. Keijzer (PvdA) moest Scheffer op dit punt gelijk geven. Hij sprak van „een klein foutje met grote financiële gevol gen". Keijzers deed er zelfs nog een schepje boven op door een nieuwe meevaller aan te kondigen. Volgens een mede deling van het ministerie van Binnenlandse Zaken kan de gemeente Leiderdorp volgend jaar op een extra ontvangst van 85.000 gulden uit het ge meentefonds rekenen. Ondanks deze positieve gelui den bleek Keijzers niet bereid het voorstel voor verhoging van de hondenbelasting terug te nemen. Keijzers vond een bredere afweging nodig met name om een aantal zoge naamde wachtkamerprojecten die al jaren op uitvoering wachten uit de kast te halen. Ook kondigde Keijzers een verhoging van het tarief voor de reinigingsrechten aan. Stij gende kosten van afvalwer- king onder meer door een ver hoging van het aanbod van huisvuil maken dat noodzake lijk, volgens Keijzers. Keijzers werd in zijn visie ge steund door CDA-fractievoor- zitter A. Roest. Roest wees op de milieuproblematiek die veel geld gaat kosten. Roest was wel van mening dat er door de gemeente meer aan de overlast door hondenuitwerp selen moet worden gedaan. PvdA-fractievoorzitter V. Molkenboer miste een actie plan om de mentaliteit van hondenbeïitters te verande- Keijzers was bereid zo'n actie plan in het vooruitzicht te stel len. Ook wordt er een inten sieve controle op de honden belasting ingevoerd. Volgëns Keijzers is de tijd daarvoor weer rijp, omdat in drie jaar tijd het aantal geregistreerde honden in Leiderdorp van 1600 naar 1200 was gedaald. Precies het aantal dat er na een drie jaar geleden controle bij was gekomen. Reden voor VVD'er J. de Waard op te merken, dat hij niet bereid was mee te werken aan een verhoging, zolang er geen ze kerheid bestond dat iedere hondebezitter aan zijn ver plichtingen voldoet. De Waard wilde de kleine groep die wel betaald daar niet de dupe van worden. Een stellingname die hem door Roest en Molken- boer niet in dank werd afge- Scholenbouw De raad zette tevens een eerste stap naar de bouw van basis scholen in de nieuwbouwwijk Buitenhof-Midden/West. Wet houder G. Keijzers van Onder wijs kreeg de handen van de voltallige raad op elkaar in zijn pogingen om door her schikking van het bestaande scholenbestand nieuwbouw in Buitenhof tot stand te bren gen. Medewerking van het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen is alleen te ver krijgen wanneer de bestaande leegstand aan schoollokalen wordt opgeheven. De operatie moet daarom budgettair neu traal verlopen. Het vooralsnog voorlopige plan voorziet in het verplaatsen van een protes tants-christelijke basisschool, de r.k.-school De Meijehof en de openbare basisschool De Hobbit naar Buitenhof in 1991. Op voorstel van de raadsleden A. Roest (CDA) en V. Molken- boer (PydA) wordt ook de ver plaatsing van een gymnastiek lokaal in het ontwerp-herhuis- vestingsplan opgenomen. Welk lokaal dat zal zijn is nog niet zeker. Suggesties werden door Roest en Molkenboer in die richting niet gedaan. Eerder had Mol kenboer in de commissie Fi nanciën het oog op de sport zaal Op Dreef in de wijk Bin nenhof laten vallen. Verplaat sing van Op Dreef zag Mol kenboer wel zitten wanneer woningbouw daarvoor in de plaats zou komen. Het ont- werp-herhuisvestingsplan van de Leiderdorpse basisscholen zal voor 1 november aan het ministerie van O en W wor den aangeboden. LEIDSCHENDAM Leid schendam verleent geen me dewerking aan de vestiging van een installatie voor slib- verbranding op Ypenburg. Wethouder J. Volmuller heeft dat gisteren in de raadscom missie openbare werken nog eens benadrukt. De commissieleden schaarden zich gisteravond achter een brief die B en W hierover op 18 september aan de provincie hebben gestuurd. Leidschen dam heeft hierin bezwaar ge maakt tegen dit plan alsmede tegen het hierop betrekking hebbende rapport over het mi lieu-effect (MER). De vestiging van een installatie voor slib- verbranding op Ypenburg heeft volgens het college geen relatie met de procedure en besluitvorming rondom de vestiging van een installatie voor afvalverwerking (GAVI). Deze zaken moeten geheel los van elkaar worden bekeken. Het college distantiëert zich nadrukkelijk van een combi natie van beide projecten in Leidschendam. Voor een uitgebreide ag£I ook voor de komende daj raadplege men „UIT"!^ gratis wekelijkse bijlage deze krant. .J LEIDEN LUXOR (Stationswej tel. 071-121239): See no evil, evil (al); 19.00, 21.15. wo. f* LIDO en STUDIO (Steenstra] tel. 124130): Old gringo (al); \W 18.45, 21.15. Great balls of fin 19.00, 21.15. ma. di. do. ook The Last Crusade (al); 14.15, 21.15. Lethal Weapon II (16); l 18.45, 21.15. Lock up (12); I I 21 15. ma. di. do. ook 14.30. feit en de toverketel (al); wo. 14.30.| voet en z'n vriendjes (al); wo. r' •TRIANON (Breestraat 31, |0 123875): Two moon function 1 q nn oi n >.//-. nnii 1/1 an 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. (Haarlemmerstraat 52, tel. idc 125414): Sex op advertentie 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I i Z straat 30, tel. 01718-74075): Li«K. to kill (al); ma. t/m vr. 20.30. w<P 14.45. CITY THEATER II: LethallO] pon II (12); ma. t/m vr. 20.30. 1. 14.45T, GREEfcl (al); zo. t/m do. 20.45. BP KINDERVOORSTELLINGEN )n Who framed R< 4.00. ramed Roger Rabbit?; Lady en de vagebond^1 I "-1 Scandal (16); ma. t/m wo. 20.0fd DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27,tL 463500): See no evil, hear no e» 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: ft up (12) 14.00, 18.45, 21.30. he 3: Roadhouse (16); 14.00, 1j- 21.30. BABYLON 1 (naastQ1 Haag Centraal tel. 471656): Cqt6 Claudel (al); 14.00, 20.15 B LON 2: Leedvermaak (al); f 19.00, 21.30. BABYLON 3: Th| ventures of Baron Munchausen 19.00, 21.30. ma. di. do. ook i CINEAC 1 (Buitenhof 20, 630637): Great balls of fireln 14.00, 18.45, 21.30. CINEA. Kickboxer (16); 18.45, 21.30. nf11 do. ook 14.00. CINEAC 3: Kjlt 14 00, 18.45, 21.30. METROli 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Inr' Jones and the last crusadsir 14.00, 18.45, 21.30. METROI 2: Old gringo (12); 14.00, i 21.30. METROPOLE 3: Liceni kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. «.g, TROPOLE 4: Dead calm (12); C 18.45, 21.30. METROPOLE P touch of infidelity (al); 14.00, Ur 21.30. ODEON 1 (Herengracltp tel. 462400): Indiana Jones anfc last crusade (al); 13.45, 18.45, 2 I ODEON 2: Two moon juivj (12); 13.45, 18.45, 21.30. ODEC Lethal weapon 2 (16); 13.45, V 21.30. ODEON 4: Sunset 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 tingstraat 12b, tel. 656402): Rain21, (al); 19.15, 21.45. STUDIO 2: Dfe right thing (16); 19.00, 21.30. f DIO 3: DAngerous liaisons 19 00. 21.30. HAAGS FILM Zaal 1 Secret wedding; 19.30, S" Zaal 2: PlaffI; 19.30, 21.45. Zio] 19.45. 21.45. Skepp till Indialan d> Hon sansade en sommer; za)et stora aventyret; zo. Kara John Alskande par; di. Puss och ab wo. Hugo och Josefin; do. rn KINDERVOORSTELLINGEN irl BABYLON: Platvoet en zijn vifc jes; wo. 14.00. CINEAC: Tan..1 de toverketel; wo. 14.00. STf. De postroof; wo. 14.30. Pip-'t Taka-Tuka-land; wo. 14.30. :n wo. 14.30. ALPHEN AAN DEN RUN NEMA I (Van Boetzelaerstraat J", 01720-20800): Indiana Jones 8"» last Crusade (al); 20.30. 13.30. EUROCINEMA II: Jones and the last crust 20.30. wo. ook -13.30. EURO MA III: Lethal Weapon II (12); 1 21.30. Platvoet en zijn vriendjef wo 14.00. EUROCINEMA IV: House (al); 18.30, 21.15. 13.45. APOTHEKEN De avond- en nL diensten van de apotheken in dr gio Leiden worden waargeni) door de apotheken die ook weelL dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN- ZEN LEIDEN Ongevallend elke dag Academisch Ziekenhui* halve van dinsdag 13.00 u. tot wfl dag 13.00 u. (Diaconessenhuis po nieken tel 155543, afdeling S.C.ll 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zi^ huis). De Geneeskundige Dienst Leidi verhuisd van de RoodenburgerS in Leiden naar de Cronesteinj 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING I GEBOREN KIND Hulpverlenirj ongewenste zwangerschap voor der en kind. Bel tel. 071-896309;! 897762; 033-620244 (dit laatste I mer is dag en nacht bereikbaar) CENTRALE REGISTRATIE Kil OPVANG (Koornbrugsteeg 2, EK Leiden, tel 254810.) Inforl over en aanmelden vooi vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEN' MELDPUNT LEIDEN. Ketell steeg 10. Ma. t/m vr. telefoni: reikbaar van 10.00 tot 16.00 via| 120903. Spreekuur ma. 13.00- en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelbi steeg 10. tel. 130775; afdeling tingen: alleen op afspraak, kla bureau: di. en do. 18.30-20.30, ling vreemdelingenrecht: en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Di nacht bereikbaar. Telefoonnur achterop de telefoongids 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULl Herengracht 50, tel. 123942; sprf ren ma. en di. 10.00-12.30 u., 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 i DIERENHULP- EN AMBULAI DIENST Hulpverlening in Le Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsl Valkenburg, Voorschoten, Wart en Zoeterwoude. Tel. 071-17414] BURGERRAADSLIEDEN brugsteeg 2, tel. 143171 (kanto ren). Spreekuren ma., di. en 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 GEZINSVERZORGING gezinsverzorging Leiden. Aan\ hulp voor bejaarden en lanr zieken en gezinsverzorging, brandtstraat 17, tel. 149441 (mi vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 MAATSCHAPPELIJK WERK - ting Maatschappelijk Werk, gracht 1b, spreekuur ma. t/mj 9.00-10.00 en volgens afspraak) 142144. Gezondheidscentrum MJ wijk, spreekuur ma. 11.00-12.0f do. 14.00-15.00, tel. 212195. Ger heidscentrum Stevenshof, spre« do. 10.00-11.00, tel. 311506. Noord: Herensingel 53, spre«j ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 14? Sector Zuid: Morsweg 83, spre ma. t/m vr. 9.00-10.00 e spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Wed geval van directe noodsit' 's nachts en in het weekeinde b baar onder nummer: 06-8212141)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14