ijQnEil I va 911 Nieuw Parfumvrije Groene Persil SJJO wil geen softdrugs Volkshuis ruziet met gemeente over uitbreiding gebouw VVD wil uniforme maximumsnelheid op Rijksstraatweg GROENE LEIDEN OMGEVING EcidócSotumit DINSDAG 10 OKTOBER 1989 PAGINA Auto-ambulance gestolen LEIDEN Van het terrein van de Leidse brandweer aan de Gooimeerlaan is een zoge naamde auto-ambulance gesto len. Het gaat om een speciale aanhanger die onder meer de fecte auto's vervoert. De waar de van het voertuig is 6000 gulden. De diefstal werd giste ren ontdekt. Opnieuw inbraak bij kledingzaak Rijnsburg RIJNSBURG Inbrekers hebben afgelopen nacht op nieuw hun slag geslagen in een kledingzaak aan de Oegst- geesterweg in Rijnsburg. Werd afgelopen weekeinde de gla zen toegangsdeur volkomen verbrijzeld en grepen de die ven zo snel zij konden dure kleding bij elkaar, vanmorgen vroeg werd de nieuw geplaat ste nooddeur ingetrapt. De die ven gingen er ditmaal vandoor met lederen jacks, colberts en overhemden en namen uit de etalage de TV en video mee. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Rijnsburg, telefoon 01718-22634. Sieraden gestolen NOORDWIJKERHOUT Inbrekers hebben gisteren sie raden gestolen uit een woning aan Duin en Dal. Zij sloegen hun slag tussen 's middags half vier en 's avonds half twaalf. De voordeur werd met een breekijzer opengebroken en het hele huis doorzocht. Het verloop van de koffieprijs voor Aroma rood sinds 1976. De bovenste lijn is de hoogste prijs, de onderst^ lijn de laagste prijs. GRAFIEK: ANP 'Zuivere koffie' niet goedkoper (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG De Stichting Max Havelaar, die koffie ver koopt met een prijsgarantie, voor de boer/producent, ziet het verschil van deze 'zuivere koffie' met de marktkoffie verder oplopen tot meer dan één gulden. Aroma rood van Max Have laar kost nu tussen de 3,68 tot ƒ3,70 en die prijs blijft zo. Vol gens een woordvoerder van de stichting hebben de recente prijsverlagingen geen invloed gehad op' de omzet van de Max Havelaarkoffie. „De consu ment blijft dit merk wegens de doelstelling trouw. We ver wachten dus dat deze prijsver laging voor ons geen gevolgen zal hebben". Bij de grote detaillisten liggen de prijzen voor het hoofdmerk Aroma rood, dat 20 cent goed koper wordt, momenteel tus sen de 2,89 en 2,95. Het supermarktconcern Albert Heijn zal de prijsverlaging van DE geheel verwerken in de consumentenprijs. Aroma rood van DE kost daar nu 2,89 en daar gaat vanaf morgen 20 cent af. Ook de eigen merken van AH volgen de prijsverla ging- LEIDEN Het Leidse Volkshuis is met de ge meente Leiden in conflict geraakt over de uitbrei ding van het gebouw aan de Apothekersdijk. De ge meente wil voor de uit breiding geen toestem ming geven omdat nog geen overeenstemming is bereikt over de bijdrage die het Volkshuis levert aan de onderhoud van het pand. Volgens wethouder H. van Dongen (sociaal- cultureel werk) is sprake van achterstallig onder houd, met name aan de buitenkant van het pand. ,,De gemeente heeft aangebo den om het Volkshuis om niet over te nemen en het beheer en onderhoud voor zijn reke ning te nemen. Dat aanbod is niet geaccepteerd". Vervolgens is het overleg begonnen over de donatie die het Volkshuis zou moeten leveren aan de ge meente. „Daar zijn we nog niet uit. En daarom wordt ook geen toestemming gegeven voor de uitbreiding, want dan komen er weer kosten bij ook al gaat het maar om een klein bedrag", zei Van Dongen gis teravond. Het Volkshuis zou volgens CDA-raadslid P. Kranenburg bang zijn om een subsidie van het Koningin Juliana Fonds mis te lopen als niet snel met de uitbreiding kan worden be gonnen. Volgens een mede werker van de directie welzijn vervalt die bijdrage echter pas op 1 juni volgend jaar. OEGSTGEEST De Stichting Jeugd en Jonge renwerk (SJJO) wil geen gebruik van softdrugs in hun onderkomen in het multifunctioneel centrum 't Groot Profijt. Daarmee dreigt de groep probleem jongeren die tijdens de zo mermaanden een ruimte in het multifunctioneel centrum kon gebruiken, op straat te komen te staan. SJJO wil de jonge ren niet toestaan softdrugs te gebruiken in hun on derkomen. In Oegstgeest kent een groep probleemjongeren die overlast veroorzaakten op het Boerhaa- veplein en omgeving. Een on derdak hadden zij niet totdat de gemeente hen een zelfbe- heer-experiment aanbood in het Multifunctioneel Centrum ,,'t Groot Profijt". Dit was ech ter slechts mogelijk gedurende de zomermaanden. De Stich ting Jeugd en Jongerenwerk had namelijk tijdens de vakan tieperiode een deel van de ruimte waarover men in het centrum beschikt aan de ge meente afgestaan. Na de va kantie is begonnen met over leg tussen jongeren, gemeente en SJJO. Jeugdwerkcoördinator van SJJO Robert Wijand: „Wij dachten oorspronkelijk dat het goed zou lopen. Het begon erop te lijken dat wij ze zou den kunnen onderbrengen. Het overleg strandde op een belangrijk punt: de mogelijk heid moest geboden worden 'soft-drugs' te kunnen gebrui ken binnen het gebouw. Het was een hard punt. Wij heb ben ons er binnen de SJJO een weekeinde lang mee bezig gehouden en een onderzoek gepleegd naar hoe men elders tegenover dergelijk soort za ken stond. Daaruit bleek dat wij ons beleid niet moeten wij zigen. Wij kunnen het drugge bruik niet tolereren, niet oog luikend toelaten, kortom niet gedogen. Bij een positieve sfeer horen nou eenmaal geen softdrugs". Het gevolg daarvan is dat SJJO geen gehoor wil geven aan het appèl van de gemeente om de jongeren onderdak te brengen. Voorzitter van de SJJO, Bep van der Broek, re soluut: „Softdrugs is niet het enige maar wel een onoverko melijk strijdpunt. De SJJO kent waarden en normen en daar heeft men zich aan te houden". Volgens de SJJO- medewerkers leidt het gebruik van softdrugs tot het vertrek van vrijwilligers. Verder is men bang voor een uitstraling naar het kinder werk. Ondertussen vindt nog druk overleg plaats met de verschil lende politieke partijen in Oegstgeest. Er hebben inmid dels gesprekken plaatsgevon den met de VVD en de PPR. Gisteravond werden fractie vergadering van CDA en PvdA bezocht. Ook de betrok ken jongeren kregen gister avond het SJJO standpunt te horen. In een notitie die de SJJO eind augustus aan de wethou der van Onderwijs en Welzijn, H. A. Rijks overhandigd heeft staat onder meer dat de 'over- lastgroep' een sterke claim op de inloopactiviteiten en het disco gebeuren legt. Men wil zich moeilijk aanpassen aan de SJJO-normen als geen drugs gebruik, geen vernielingen en Extra geld voor Vuurbaak KATWIJK - De gemeente Katwijk trekt extra geld uit voor de restauratie van de Vuurbaak. Zo moet in 1990 16.000 gulden worden gereser veerd voor het aanleggen van verwarming. In de jaren erna moet nog eens 21.000 gulden worden besteed aan het con serveren van de houten draag- balken en 16.000 gulden aan het opknappen Van de buiten trap. In de afgelopen maanden is de Vuurbaak voor bijna an derhalve ton gerestaureerd. WASSENAAR Op de hele Rijksstraatweg moet een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur gaan gelden. Dat stelde de VVD-fractievoorzitter gis teravond tijdens de verga dering van de commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Hij vond dat Wassenaar niet moest vasthouden aan een maximumsnelheid van 50 kilometer op een klein stukje Rijksstraatweg tus sen het voormalige die- renpar en marlot. „Vasthouden aan die 50 km lijkt ons geen goede zaak. Be ter afdwingbaar lijkt ons 70 km. Dan krijg je een uniforme maximumsnelheid. En het plan van de gemeente overal 60 km is misschien niet haal baar nu de invoering van het nieuwe wegenverkeersregele- ment is vertraagd. Laten wij het op 70km houden", aldus de VVD-woordvoerder. Vanuit een geheel andere in valshoek kwam ook CDA- fractievoorzitter H. Schelhaas op 70 km. „Laten wij het ge woon op 50 km hpuden. De praktijk is toch dat iedereen 70 rijdt. Maar waarom zou men harder rijden. Inpaats van 50 km over het betrokken stuk Rijksstraatweg 60 km rijden levert een tijdsbesparing van 18 seconden op en inplaats van 60 km naar 70 km gaan levert 13 seconden winst op. Als bo nus krijgt men een fikse be keuring. Dus waarom zou men harder rijden dan 50 km?". Burgemeester drs. P.H. Schou- te wees in zijn reactie erop dat de Rijksstraatweg de grens van 60.000 auto's per etmaal had overschreden. Over de 60 km die de gemeente Wasse naar wil invoeren, merkte de burgemeester op ook niet te weten of die maximumsnel heid van 60 straks na invoe ring van het nieuwe wegen- v.erkeersregelement wettelijk mogelijk wordt. „De ene amb tenaar weerspreekt de andere ambtenaar op dat punt", aldus Schoute die zich over de af dwingbaarheid van de maxi mumsnelheid niet bang maak te. „Binnenkort komen de snelheidscamera's boven de weg te hangen en dan krijgt iedere overtreder een dure brief thuis. Dan staat tegen over een paar seconden tijd winst een flink bedrag". geen vechtpartijen. Het afwij kend gedrag van deze groep is de oorzaak dat de bezoekerssa menstelling van de verschil lende activiteiten steeds een zijdiger wordt. Steeds meer vrijwillige medewerkers ha ken af omdat ze het niet gezel lig meer vinden en zich be dreigd voelen. De functie die de SJJO heeft komt hierdoor langzaam maar zeker in ge vaar. Het evaluatierapport van de gemeente is nog niet ver schenen. Uit gesprekken met de jonge ren blijkt dat zij het liefst een eigen ruimte willen onder de vlag van de SJJO. Jeugdwerk- cofdinator van SJJO Wijand voelt daar weinig voor omdat de SJJO als huurder verant woordelijk is voor alles wat in de ruimte gebeurt. Bovendien meent hij dat twee verschillende vormen van jon gerenwerk niet onder een* dak passen. „Als men zich aanpast aan de waarden en normen van de SJJO dan kan er met deze jongeren gewerkt wor den", meent de SJJO-mede- werker die als enige oplossing een zelfbeheerproject in een vrijstaand gebouw ziet. De ge meente zal daar dan voor moeten zorgen inclusief een professionele begeleiding. De SJJO is bereid voor dit laatste een opzet te maken. Peter Sie- bers van het bestuur van de SJJO): „Bij ons is een vrijblij vende inloop niet het doel. Wij willen met de bezoekers die wij binnen krijgen wat doen..." Toestemming uitbreiding e gymnasium LEIDEN Het Stedel) Gymnasium kan uitbreidt Het ministerie van ondervj heeft daarvoor toestemmf gegeven door de uitbreidf op te nemen in het schol# huisvestingsplan voor de jaif '90-'94. „Ik weet niet in wë jaar toestemming wordt ge^ ven om te gaan bouwen, m? de inzet van de gemeente li den is er op gericht om f' spoedig mogelijk de nieuf bouw van een deel van gymnasium te realiseren", zei wethouder H. van Dona gisteren tijdens de vergader» van de commissie onderw Volgens de wethouder woif momenteel bekeken welke caties geschikt zijn. Pvdl raadslid R. van Lecq vertel) dat ze in het orgaan voor q ders van leerlingen van school heeft gelezen dat woj gedacht aan een plek aan i Burggravenlaan. Van Dongi bevestigde haar vermoedi dat het de bedoeling is dat die locatie woningen word gebouwd. „Er circuleren mee dere ideeën over locaties, bi nenkort is er weer overlej aldus de wethouder. Het Stedelijk Gymnasium i gevestigd aan de Fruinlaanl heeft dependances aan de 1 Meij van Streefkerkstraat de Du Rieustraat. Al Mizan weer in de problemen LEIDEN Het Marokkaans- Nederlands maandblad Al Mi zan verkeert wederom in de problemen. Elk jaar is het moeilijk om de touwtjes finan cieel aan elkaar te knopen en ook voor 1990 is de financie ring nog niet rond. Dit jaar kreeg het maandblad dat in Leiden wordt gemaakt nog on geveer 150.000 gulden subsidie van het ministerie van WVC en van de gemeente Leiden. Meer doen aan marketing en kijken of op contractbasis in formatie kan worden verstrekt van gemeenten, organisaties en ministeries zijn volgens G. Bovens, hoofd van de gemeen telijke directie welzijn, manie ren om het blad te redden. Gisteravond hield Bovens de leden van de commissie voor onderwijs, sociaal-cultureel werk en emancipatie voor dat het belangrijk is dat wordt ge keken „voor welke markt het blad interessant is". „Daarom gaan we binnenkort ook met alle betrokkenen ro de tafel zitten", aldus Bovei Als oorzaken van de financij problemen noemde hij het o| breken van een „mediabek voor minderheden" bij fc Rijk, het feit dat bij Al Mizj te weinig wordt gedaan al scholing („Er loopt alleen ej aantal stagiaires rond") en H feit dat het blad een landelj medium is met „een beperlj uitstraling naar Leiden". Crosser aangehouden j LEIDEN Een 17-jarige l| denaar is gisteravond aand houden in de Dobbedreef in j Stevenshof. Hij reed zond rijbewijs op een crossmotJ zijn motor (125cc) had gd kenteken, bovendien was motor niet verzekerd. De jo gen krijgt de nodige process! verbaal van de politie. Bové dien is zijn motor in beslag j nomen. Uw neus beslist Naast Groene Persil is er nu Parfum- vrije Groene Persil. Precies hetzelfde als vertrouwde Groene Persil, alleen de parfumering is weggelaten. Uw was wordt Gegarandeerd Persilschoon. Zonder parfum, maar niet minder fris. 'Parfumvrij' is te koop in de bekende 2 kilo-verpakking. Met de bon hieronder kunt u een gratis proefpakje aanvragen. Bovendien ontvangt u daarbij een waardebon waarmee u f2,65 Oncl. porto) bij uw eerste grote pak Parfumvrije Groene Persil kunt terugkrijgen. Dus, wat let u? Probeer Parfumvrije Groene Persil en laat uw neus beslissen wat lekkerder is. Graag wil ik Pariumvrije Groene Persil proberen. Stuur mij daarom gratis een proefpakje (235 gram) Dan kan mijn neus beslissen aan welke Groene Persil ik de voorkeur geef Naam Straat Postcode Woonplaats Stop deze bon in een open en juist gefrankeerde envelop. Stuur deze envelop naar: Groene Persil Parfum- Ivrij, Postbus 3333.4800 DH Breda (Maximaal 1 inzendingpergezin/adres Deakiieloopu/m31 oktober 1989)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12