Tunnel bij nieuw station noodzaak ALLER LEI(DS) ÊeidaeSouACiAit BEZWAREN TEGEN KAMP IN STEVENSHOF AFGEWEZEN STAD OMGEVING Vouwcaravans verbrand in Noord wijk Zilveren duif-award voor Petra Gospelkoor Eerste vergadering verbruikersraad Boekhouden Stichting Werkgelegenheid Leiden begint vandaag met een cursus boekhouden. De cursus is bedoeld voor men sen die een kleine onderne ming hebben en beslaat ze ven maandagavonden van 20.00 tot 22.30 uur. De kos ten zijn 25 gulden inclusief cursusmateriaal. Informatie en inschrijven bij het Olga- gebouw aan de Evertsen- strapt: 071-219811. Ecuador Bij de volksuniversiteit K O wordt vanavond een dia lezing over Ecuador, haar indianen en het Andesge- bergte gegeven. De lezing begint om 20.15 in de Kapel zaal op de Oude Vest 45 in Leiden. Kaarten zijn daar verkrijgbaar of via 071- 141141. Diabetes Dia betes verpleegkun dige Marijke Saman spreekt mor gen over de verschillende manieren van zelfcontrole en zelfregulatie. De bijeen komst wordt georganiseerd door de Leidse afdeling van de Diabetes Vereniging. Vanaf 20.00 uur zijn belang stellenden welkom in de aula van gebouw 50 van het Academisch Ziekenhuis Lei den aan de Rijnsburgerweg. Chronologie De Vereniging Jan van Hout organiseert morgen een le zing in de Vlietpanden van het Leids gemeentearchief aan de Boisotkade 2. Oud gemeente-archivaris W. Downer spreekt over de chronologie en het oplossen van problemen die de tijdre kenkunde met zich mee brengt. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Kledingbeurs Een winterkledingbeurs heeft morgen en overmor gen plaats in de Caecilia- straat 18 in Leiden. De Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Unie van Vrijwilligers organise ren de beurs. Het gaat om tiener- en dameskleding. Voor informatie over inna me en verkoop: 071-132920. MAANDAG 9 OKTOBER .1989 PAGINA 9 I Bromfietser «gewond o| LEIDEN Een 20-jarige ^Leidse bromfietser is zaterdag sochtend aangereden door een ia automobilist die volgens getui- Sgen het rode verkeerslicht ne geerde. Het ongeluk gebeurde igrond half negen, toen de "(bromfietser vanaf de Vijf Mei- jlaan de Churchilllaan wilde loversteken. De 33-jarige auto- limobilist uit Leiden reed over ,ede Churchilllaan en verklaar de tegenover de politie dat het jlicht op groen stond. De brom- Jfietser is met onbekend ernstig Jletsel overgebracht naar het II Elisabeth Ziekenhuis in Lei derdorp. Pand gekraakt LEIDEN Hét pand Hoge Rijn dijk 272 is ge kraakt. Een onbe kende persoon heeft dat zaterdag ochtend gemeld bij de Leidse politie. De krakers zijn donderdagnacht in het leegstaande pand getrokken. Het is niet bekend door hoeveel per sonen het huis is gekraakt. Ruzie over hondepoep LEIDEN Een nog onbekende automobilist maakte zich zater dag zo boos over het feit dat hij in de hondepoep was gestapt, dat hij met zijn auto tegen een vier voeter aanreed. De hond raakte niet gewond. De eigenaar werd op zijn beurt woedend en sloeg met zijn paraplu op de motorkap van de auto. Het voorval had plaats op de Vestwal in de Me ren wijk. De eigenaar vertelde te gen de politie dat de automobilist waarschijnlijk heeft gedacht dat de poep op straat was gelegd door zijn hond. De man heeft het ken teken van de auto genoteerd en de politie zal de zaak verder on derzoeken, zo werd vanochtend meegedeeld. Verkoper haalt uit LEIDEN Een medewerker van een boe kenwinkel aan de Nieuwe Rijn heeft zater dagmiddag rond twaalf uur een klant enke le stompen en schoppen verkocht. Dat ge beurde naar aanleiding van een grappig be doelde opmerking van de vriend van het slachtoffer, zo vertelden de twee klanten op het politiebureau. De verkoper is nog niet gehoord. De klant die zqu zijn mishandeld is afkomstig uit Alphen aan den Rijn. Hij stond omstreeks twaalf uur met zijn vriend bij de kassa in de zaak. De vriend zei voor de gein dat hij het boek onder zijn trui van daan moest halen. De verkoper zou die op merking serieus hebben genomen en de trui van de Alphenaar omhoog hebben getrok ken. Vervolgens zou hij hebben uitgehaald. De Alphenaar zegt tevens zijn rijbewijs en een bedrag van vijftig gulden te zijn kwijt geraakt. Gratis tanken LEIDEN Dankzij het kor- datig optreden van de 55-jarige pompbediende van een benzi nestation aan de Plesmanlaan in Leiden heeft de Haagse po litie zaterdagmiddag een man kunnen aanhouden die een auto had gestolen in Rijswijk. De man tankte rond half vier bij de benzinepomp en reed weg zonder te betalen. De pompbediende noteerde zijn kenteken en schakelde de po litie in. Zestien minuten later werd de man in Den Haag aangehouden. Ruiten vernield LEIDEN Een onbekende man heeft gistermiddag vijf ruiten vernield van een "woning aan de Buizerdhorst. De man sloeg' de ramen in met een staaf. Op dat moment waren de bewoners niet thuis, aldus de poli tie. De man is weg gereden met een taxi. De taxichauf feur verklaarde la ter dat de man erg kwaad was. Leidenaar loopt hersen schudding op LEIDEN Met een hersen schudding is een 21-jarige Lei denaar zondagochtend overge bracht naar het AZL. De man was rond vier uur door een van zijn vrienden aangetrof fen op het trottoir van de Nieuwe Beestenmarkt. De vriend heeft hem naar het po litiebureau gebracht. Volgens hem heeft de 21-jarige enkele klappen gekregen. Het slacht offer zelf weet niet meer hoe hij de verwondingen heeft op gelopen. Man bedreigd LEIDEN Een 54-jarige Lei denaar is vrijdagavond rond elf uur bedreigd door een onbeken de man met een bivakmuts op. De politie heeft onder meer met behulp van een speurhond een zoekactie ingezet naar de man. Dat leverde niets op. De Leide naar stond in zijn auto te wach ten voor het verkeerslicht bij de spoorwegovergang op de Ka- naalweg. Plotseling kwam de man met de bivakmuts op hem af. Hij zwaaide volgens de Lei denaar met een soort luchtvuur- wapen en sloeg daarmee de rechtervoorruit in. In het Duits riep hij dat de man zijn auto moest uitkomen. De Leidenaar zag kans om weg te rijden. LEIDEN Het woonwa genkamp in de Stevenshof mag er van Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol- lland komen. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft de bezwaren onge grond verklaard van om wonenden tegen inrich ting van een kamp voor ongeveer 15 woonwagens. De bezwaren zijn een maand geleden ingediend. GS vinden dat het kamp ten oosten van de Rijndijk in stedebouwkundig op zicht aanvaardbaar is. Volgens GS voldoet de locatie aan de criteria van het Rijk en de provincie. Volgens die cri teria moeten nieuwe woonwa genlocaties zijn gesitueerd in een woonwijk of direct aan sluiten aan woonbebouwing. Omwonenden uitten in de hoorzitting bezwaren tegen de wijziging van het bestem mingsplan Dobbebrug-Rijn- dijk. Ze vinden de afstand tus sen Het woonwagencentrum en hun woningen (40 tot 45 meter) te klein, het opnemen van een woonwagenlocatie in het plan een voorbeeld van onbehoorlijk bestuur en ze vrezen geluidsoverlast omdat woonwagens slecht zijn geïso leerd. Verder zijn de bewoners beducht voor daling van de waarde van hun huizen en vrezen dat illegale nevenacti viteiten zullen worden ont plooid door de woonwagenbe woners. Ook bezwaren van omwonen den tegen het aantal te bou wen woningen en de hoogte van een woontoren op de hoek van de Stevenshofdreef en de Dobbedreef zijn ongegrond verklaard. Bezwaren over mo gelijke geluidshinder na het verdubbelen van de spoorlijn Leiden-Den Haag en het aan tal parkeerplaatsen werden eveneeens afgewezen. De bezwaren van L. van der Poel tegen het traject van een ontsluitingspad over zijn per ceel aan de Rijndijk 46, wer den wel gegrond verklaard. Bij aanleg van het geplande pad zou Van der Poel niet meer direct bij het water kun nen komen. Het pad was be doeld voor de ontsluiting van twee woonboten. De provincie vindt echter dat het huidige pad goed genoeg is. Schoenen gestolen KATWIJK Vijfentwintig paar damesschoenen en een geldbedrag van vijfhonderd gulden zijn gestolen uit een schoenenzaak aan de Prinsen straat. De inbraak werd ge pleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag. Volgens de politie zijn de vermoedelijk binnen gekomen door gebruik te ma ken van een valse sleutel. Om bij de schoenen te komen, maakten ze een gat in een van de deuren in het pand. Sieraden gestolen NIEUWKOOP Uit een wo- ning aan de Noordenseweg zijn dit weekeinde sieraden en zilver gestolen. De inbrekers kwamen het huis via een bo- venlichtje binnen. NOORDWIJK Bij een brand in een loods op het ter rein van het voormalige ge meentelijk energiebedrijf aan de Losplaatsweg in Noordwijk zijn gistermiddag vier vouwca ravans verloren gegaan. Het vuur ontstond rond vijf uur nadat twee 14-jarige jongens LEIDEN Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het vrouwenwerk in buurt huis 't Spoortje aan de Ber- nhardkade worden een drie tal feesten georganiseerd. Op zondagmiddag 15 oktober is er een groot feest voor wijk bewoners en belangstellen den. Bij deze gelegenheid uit Noordwijk en Kudelstaart een bankstel dat onder een af dak stond in brand hadden ge stoken. De jongens konden enige tijd later worden aange houden en zijn aan hun ouders overgedragen. Behalve de drie caravans stond ook nog een mechanische hond in de loods. wordt een boekje, geschre ven door Magda Römgens, aangeboden aan de vrouwen van Leiden Noord. Twee da gen later wordt, van tien tot twee uur een feest speciaal voor Marokkanse vrouwen gegeven. Woensdagavond 18 oktober wordt de reeks afge sloten met een feest voor vrouwen alleen. Die kon nog naar buiten wor den gehaald. De brandweer- had het vuur snel onder con trole en kon daardoor voorko men dat het oversloeg naar een nabijgelegen gas pompsta tion en garageboxen. Fietser krijgt klappen LEIDEN Drie vuistslagen moest een 19-jarige Leidse fietser zaterdagochtend rond half drie incasseren van een onbekende man. De fietser reed over de Steenstraat toen iemand hem van zijn voertuig wilde trekken. Een ander deelde vervolgens de klappen uit. De 19-jarige Leidenaar liep een bloedende onderlip op. Tevens brak een stifttand en raakte een andere tand los. Vrouwenfeesten in 't Spoortje "Exportcursus «bij Kamer XVan Koophandel 7 jjj LEIDEN De Kamer 0ivan Koophandel en Fa brieken voor Rijnland be- ojgint aan het einde van ,1jdeze maand met een ex- 4jportcursus. De cursus, De ^totstandkoming en afwik- ojkeling van exporttransac- tties, wordt gehouden in U|kamenwerking met Fene- Idex, de organisatie van -pet exportende bedrijfs leven. ■Aanleiding van de cursus is ■pet gegeven dat exporteren Ivoor veel ondernemingen een parde noodzaak is geworden. |Het succes van exporteren en internationaliseren is echter 1 afhankelijk van kennis en er varing van de daarvoor ver antwoordelijke functionaris sen. De kennis en ervaring kan geleerd worden in de ex portcursus, die sterk op de Ipraktijk gericht is. Onderwer pen die aan de orde komen zijn: exportmarketing, export- marktonderzoek en documen tatie, keuze van distributieka- s nalen, betalingsvoorwaarden, export en verkoopprijs, trans port, verpakking, douane en documenten en reclame. e De cursus bestaat uit tien bij- Jeenkomsten, die op maandag savond van 19.00 tot 22.00 uur worden gehouden in het ge- I bouw van de Kamer van I Koophandel aan de Stations weg 41. Nadere inlichtingen Hover De totstandkoming en af- Iwikkeling van exporttransac- jties zijn verkrijgbaar via 071- -250250 of via 070-468846. 3 HILVERSUM/LEIDEN «Het Leidse Petra Gospelkoor heeft eergisteren de Zilveren duif-award gewonnen. Het koor kreeg de onderscheiding in de categorie beste koor-gos- pel-produktie. De onderschei ding wordt tweejaarlijks toege kend door Gospel Music Asso ciation Holland. Het koor ont ving de duif in de NCRV mu- ziekstudio's voor het muziek theater Job. Dronken joyrider aangehouden NOORDWIJK Een 25-jari- ge Hagenaar is de afgelopen nacht rond twee uur aange houden toen hij in kennelijke staat met een auto over de Quarles van Uffordstraat reed. Korte tijd nadat de dronken Hagenaar naar het politiebu reau was gebracht, verscheen daar de eigenaar van de auto. De Hagenaar bleek er met zijn voertuig vandoor te zijn ge gaan toen hij de wagen met draaiende motor had laten staan om ergens iets af te ge ven. De opgeluchte eigenaar kreeg van de politie zijn auto echter ook niet mee. Hij bleek ook gedronken te hebben en -kreeg een rijverbod opgelegd. LEIDEN De Verbruikersraad van de Energie -en Watervoor ziening Rijnland komt vandaag voor het eerst bijeen. De raad heeft dezelfde functie als de consumentenraad bij het voormali ge Energiebedrijf Rijnland. Leden zijn twaalf particulieren en vijf vertegenwoordigers van een organisatie 'of belangengroep. De bedoeling is. dat de raad signalen van verbruikers doorgeeft aan het bedrijf, zodat dat zich meer kan richten op klantgericht handelen. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Langegracht 70 en begint om 20.00 uur. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer de klachtenprocedrue, de berekenings methodiek van de gasprijs, het afschaffen van het lage tarief tussen de middag en het Energie-team. KOSTEN 30 TOT 40 MILJOEN LEIDEN Het is nood zakelijk dat een tunnel wordt aangelegd voor het nieuwe station in Leiden. Tot deze conclu sie komen zowel de ge meentelijke directie ver keer en vervoer als de verkeerskundig adviseur van projectontwikkelaar Mabon. Volgens G. Ale- trino, hoofd van de di rectie verkeer, is het in verband met de ver keersveiligheid en uit kwalitatief oogpunt noodzakelijk dat de dure tunnel er komt. De aan- legkosten worden ge schat op dertig tot veer tig miljoen gulden. De gemeente gaat er voor alsnog van uit dat het Rijk daarvan minstens de helft betaalt. De gemeentelijke directie heeft op verzoek van raads leden van PvdA en D66 een kleine studie verricht naar goedkopere alternatieven. „We kunnen niet ontkennen dat de aanleg van een tunnel heel duur is. Maar voor een goede verkeersafwikkeling is het noodzakelijk dat de tunnel er komt", aldus Ale- trino. Als het stationsgebied is ver nieuwd, zal het verkeer in de omgeving toenemen. Er worden meer treinreizigers verwacht die per fiets, te voet of met de bus van en naar het station reizen. Ook het personeel dat in de nieu we kantoren gaat werken, zorgt voor een toename van het verkeer, verduidelijkt Aletrino: „Het is noodzake lijk dat het verkeer elkaar ondergronds kruist. Een tunnel verbetert het ver- blijfsklimaat, zoals wij dat noemen. Zowel de kantoren als het station zullen op die manier beter functioneren". De ambtenaar voegt eraan toe dat het aanzicht van het gebied ook mooier is met een tunnel. „Het kwalitatie ve aspect speelt ook een rol. Als er een tunnel is aange legd, is er sprake van een mooiere ingang van de stad". Het heeft volgens Aletrino weinig zin om na te gaan of een goedkopere tunnel wordt aangelegd. „Dat gaat dan om heel marginale be dragen. In de loop der jaren zijn er allerlei varianten aan de orde geweest, en de Ma- bontunnel is zeker niet de allerduurste. Hij is wel lang, maar ook eenvoudig. Door dat leidingen', kabels en rio leringen moeten worden verlegd, blijft de aanleg een heel dure zaak". Het onderzoek van de amb tenaren. wordt samenge voegd met de bevindingen van de verkeersadviseur van Mabon. De notitie wordt vervolgens besproken met wethouder M. van der Mo len van verkeer. Het plan van Mabon wordt door de gemeente als uit gangspunt gebruikt voor de ontwikkeling van de sta tionsplannen. Behalve een autotunnel wil Mabon ook een nieuwe verbinding ma ken tussen de Plesmanlaan en de Wassenaarseweg. Op de tunnel voor het station wordt een busstation aange legd en een plein gemaakt. Op dat plein komen winkels, horecagelegenheden en te vens wordt ruimte gereser veerd voor groen en water. Aan de stadskant van het station moet volgens het Ma- bonplan een parkeergarage komen. De kantoren moeten worden gebouwd op het AZL-terrein. Verder voor ziet het plan in winkels langs het voetgangersgebied, studentenwoningen langs de spoorlijn, een woontoren ten zuiden van het Stationsplein en een woontoren en urban villa's op het AZL-terrein. Het echtpaar A. van der Tak-Noordijk met burgemeester Goekoop (rechts). Veel belangstelling voor poppenbeurs LEIDEN - De poppenbeurs in Holiday Inn heeft gisteren veel belangstellenden getrokken. De hele dag door trokken de geïn teresseerden in de antieke, zeldzame en zelfgemaakte poppen en bijbehorende langs de veertig stands. Belangrijkste trekpleisters waren de stands waarin demonstraties werden gegeven van het zelf maken van poppen. Voorzitter van de Vereniging Dolls, Old Toys B. Oosterhout, de organisator van de poppenbeurs, toonde zich gistermiddag tevreden met het verloop van de beurs. „De reacties van de standhouders zijn goed. Het was een aardige beurs". Oosterhout sluit dan ook niet uit dat de poppenbeurs in Leiden in de toekomst herhaald wordt. Bejaard echtpaar blij met bezoek burgemeester LEIDEN Het echtpaar Van der Tak-Noordijk vierde giste ren hun 70-jarig huwelijks feest en kreeg hoog bezoek. Burgemeester C. Goekoop luis terde 's morgens het feest van het in verzorgingstehuis Groenhoven wonende echt paar op met een visite. De twee bejaarden hadden erg naar de komst van de burge meester uitgekeken. Ze had den prettige herinneringen aan het bezoek van burge meester Vis ter gelegenheid van hun 60-jarig huwelijks feest. Het echtpaar Van der Tak- Noordijk woont vier jaar in het Leidse verzorgingstehuis. Daarvoor leidde het paar een zwervend bestaan. Na eerst twee jaar in Pernis gewoond te hebben, verbleef het echtpaar veertig jaar in Schiedam. Ver der woonden ze tien jaar in Koudekerk aan den Rijn en vier jaar in Rozenburg. Zowel de heer als mevrouw Van der Tak zijn nog gezond. De heer Van der Tak (88), die zeer boeiend kan vertellen over schippers, boten en de zeevaart, is alleen erg hardho rend. Zijn vrouw (87) ziet erg slecht. Het echtpaar heeft nog drie dochters en een zoon. Een dochter was ter gelegenheid van het feest uit Zuid-Afrika overgekomen en een zoon was uit Groot-Brittanië naar het feest van zijn ouders gekomen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9