Bette Davis won gevecht tegen glamour Hollywood RTBF-directeur mag blijven ondanks chaos The Fatal Flowers ontgoochelen nooit Vrolijke romantiek in Lokhorstkerk Kleurrijke musical bij Rijswijkse Sprookjes kinderen KUNST QeidóaQowuvnt MAANDAG 9 OKTOBER 1989 PAGINA 7 Claudio Abbado opvolger van Von Karajan IVEST-BERLIJN Het Berliner Philharmo- liker, één van de grootste orkesten ter wereld, leeft de Italiaanse dirigent Claudio Abbado ongesteld als de opvolger van Herbert von (arajan. Abbado was sinds 1986 dirigent van ]e Weense Staatsopera. Hij heeft de aanstelling lanvaard, maar over details van het contract noet nog worden onderhandeld. De woord eerder gaf geen bijzonderheden over de on- lerhandelingen noch over de stemming die eidde tot de keuze van de 56-jarige Abbado. (nke Martiny, de culturele senator van West- lerlijn, zei tegenover journalisten dat de on- lerhandelingen zeker niet gemakkelijk zullen ijn en nog wel een tijdje zullen duren. Von (arajan, die bij het orkest hoofddirigent voor iet leven was, verbrak drie maanden voor zijn lood zijn contract met het Berliner Philharmo- liker. Hij overleed afgelopen juli. Aart de Kort wint Koraalprijs BOLS WARD Aart de Kort, organist van de Onze Lieve Vrouw van Goede Raad-Kerk aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag, heeft afgelopen za terdag in Bolsward de Koraal- prijs gewonnen. Deze wed strijd wordt jaarlijks georgani seerd door de Stichting Natio naal Orgelimprovisatiecon cours. Aart de Kort improvi seerde op een Gregoriaanse hymne en op een voor deze gelegenheid door Bert Matter geschreven thema. De inter- pretatieprijs werd gewonnen door Rijk Jansen, organist in Wassenaar. Frans de Ruiter voorzitter van Europese festivals DEN HAAG Frans de Ruiter, directeur van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, is gisteren in de Turkse hoofdstad Istanboel gekozen tot voor zitter van de European Association of Music Festi vals. Bij de Europese associatie van muziekfestivals zijn de 50 belangrijkste Europese festivals aangeslo ten, waaronder die van Bayreuth, Berlijn, Luzern, Wenen en Warschau. Het Holland Festival behoort tot de stichters van de organisatie die in 1947 werd opgericht om door middel van cultuur een bijdrage te leveren aan de verbroedering van de volken in het na-oorlogse Europa. De Ruiter (43) toonde zich verheugd met zijn verkiezing. „Het voorzitterschap biedt ons land een unieke entree bij overheden, cul turele instellingen en evenementen over de hele wereld", zo meent hij.' Hij was onder meer tussen 1978 en 1985 directeur van het Holland Festival, zit momenteel in het bestuur daarvan en is juryvoorzit ter van de onlangs uitgereikte 3M-Muziekprijs. BRUSSEL De grote baas van de Waalse publieke omroep, de RTBF, heeft een officiële waarschuwing gekre gen van de voorzitter van de Franse ge meenschapsraad, Valmy Feaux. Boven dien komt er een apart controle-orgaan, dat nauwer op het doen en laten van de administrateur-generaal moet toezien. Met die twee maatregelen is een ontslag van de hoogste RTBF-chef op het nip pertje voorkomen. Robert Stephane, die altijd met veel zwier door het leven gaat, maar voor serieus zaken-doen minder in de wieg lijkt gelegd, werd verweten van de administratie van de Frans-talige Belgische omroep een knoeiboel te hebben gemaakt. Hij stortte zich in gevaarlijke financiële avonturen zonder daar de verantwoordelijke be heersorganen in te kennen, werkte met malafide adviseurs, en wist, zo stelde het hoog comité van toezicht, Belgie's hoogste controle-orgaan vast, „de open bare en particuliere belangen niet altijd uit elkaar te houden". Maar volgens de raad van bestuur van de RTBF, die de blaam en het extra toezicht voorstelde, was er geen kwade opzet in het spel. De verliezen die de RTBF door het wanbe heer van Stephane heeft geleden, zou den „zeer aanzienlijk" zijn. Jane Fonda's dochter gearresteerd NEW YORK Vanessa Vadim, de dochter van Jane Fonda en regisseur Roger Vadim, is vrijdag gearresteerd omdat zij geprobeerd zou hebben verdovende middelen te kopen. Politie-agenten zagen de 21-jarige Vadim met haar vriend een huis binnen gaan waar drugs worden verhandeld. Toen zij naar buiten kwamen gaf de vriend een envelop met heroine aan een andere man waarop de politie tot de arrestatie over ging. Omdat Vadim probeerde te voorkomen dat haar vriend werd ingerekend is zij beschuldigd van obstructie en verstoring van de openba re orde. Haar vriend wordt verweten dat hij drugs in zijn bezit had. Vadim's advocaat heeft laten weten dat Vanessa niet verslaafd is en dat zij „op de verkeerde tijd op de ver keerde plaats" was. Jaap Hillen geeft Bach- antate glans lantate BWV 104 „Du Hirte Israëls, öre" van Bach door het Haag* Ba- okgezelschap onder leiding van aap Hillen en met medewerking de tenor Marten Smeding en de as Hans Zomer. Nieuwe Badkapel, cheveningen, gisterochtend. !én van de allermooiste Bach- antates is de cantate BWV 04 „Du Hirte Israëls, höre" en e bas-aria in deze cantate is ïisschien wel de meest ver- ukkelijke die Bach ooit heeft eschreven. Geen wonder dat aap Hillen die cantate koos oor de viering van zijn veer- gjarig jubileum als organist an de Grote Kerk in Breda. )at feest werd gistermiddag in ie kerk gevierd, de bezoekers an de cantatedienst in de cheveningse Nieuwe Badka- el kregen daarvan gisteroch- ind een voorproefje. )e in Leipzig gecomponeerde antate is kort maar Bach lijkt dit werk al zijn genialiteit estopt te hebben. Jaap Hillen, irigent van het Haags Barok- ezelschap, heeft in deze can- ate al zijn intense muzikaliteit n zijn gevoel voor stijl ge- opt. De muziek vloeide en demde, als „vanzelfsprekend" "verd een muzikale hoorn van ^ivervloed over het talrijke ge- !€ioor leeggestrooid. De uitvoe- zou het motto „Waar !eimateurs toe in staat zijn" n cunnen dragen want de musi- de koorleden zijn pure e amateurs. De onvolmaakthe- den die er zeker waren, wer en op de achtergrond gedron- [en door het enthousiasme en Je volledige inzet. Eenvoud %as ook hier het kenmerk van l^et ware. \an deze cantatedienst, met nis voorganger ds. L. J. de Leeuw en als organist Bert 'jooiman, werd een solistisch indeel geleverd door de tenor [arten Smeding en de bas Zomer. Beide vocalisten isten zich, zelfs op het vroe- ochtenduur, geïnspireerd ioor Bach en zij hebben hun irtijen met vakmanschap vooral ook met oprechte tngvreugde aan de toehoor- Iers overgedragen. Zo groeide leze cantatedienst uit tot een eestelijk muzikaal evenement. ADRIAAN HAGER Poolse staatsopera in Italiaanse sferen let Teatr Wielki uit Poznan speelt osca van Puccini, muzikale leiding: Hieczyslaw Dondajewski, regie: Sla- romir Zerdzicki, Circustheater Icheveningen, gisteren. Teatr Wielki, het staatsopera- ezelschap uit Poznan, ver- :orgde gisteravond in het Cir- :ustheater een uitvoering van ""uccini's Tosca. Het vooroor- leel dat een Poolse cast te saai ;n te koel is en daarom niet jeschikt zou zijn voor het Ita- iaanse operarepertoire werd gisteren gelogenstraft. Juist iet warmbloedige dat deze nuziek in zich heeft trad in leze Tosca extra sterk naar /oren. Er was zeker nog een 'ools tintje - het typische vi- irato van Oosteuropese zan- ;ers en de orkestklank - maar iver het algemeen deed alles ïeel Italiaans aan. Dpvallend bij de Poolse solis- en was hun grote stemvolu- ne. Zonder moeite kwamen ze )oven het orkest uit, en dat in alle toonhoogteregisters. Ook sopraan Krystyna Kuja- winska (zij zong de rol van Tosca), zingt hard. Haar stem geluid is scherp, op het geme- he af, en dat is voor de Tosca- rol eigenlijk niet ideaal. Een gevoeligere en zachtere stem vas beter geweest. Daarbij komt dat de stem van Kuja- winska niet zo goed mengde met die van Tosca's geliefde Vlario Cavaradossi, gezongen loor tenor Kaludi Kaludov. De overige solisten zongen sfeervol en bekwaam. Het artistieke hoogtepunt werd bereikt in de scène van de tweede acte waarin de wre de prefect van de Romeinse politie, baron Scarpia, Cavara dossi laat martelen om achter de schuilplaats van Angelotti te komen. Mieczyslaw Donda jewski dirigeerde de scène met veel vuur, de solisten (met Jerzy Mechlinski als Scarpia) creëerden een optimale span ning, broodnodige spanning om de ouderwets aandoende en statische regie van Slawo- mir Zerdzicki te overstemmen. De dramatiek en de Italiaanse sfeer zaten in deze vertolking [in de muzikale prestaties, niet in de verpakking. ARTHUR VAN DER DRIFT PARIJS/DEN HAAG Bette Davis, de vrijdag avond op 81-jarige leeftijd overleden actrice, gold decennia lang als de beste filmactrice. Ze maakte 86 films, en werd in 1940 zelfs uitgeroepen tot „Ko ningin van Hollywood" (Mickey Rooney was de koning). De energieke, nerveuze Bette Davis heeft een leven lang strijd moeten leveren voor goede rollen. Als kind al be sloot ze filmactrice te worden, maar de eerste reacties op een screentest in Hollywood waren desastreus. Zelf schreef ze: „Toen ik m'n eigen test gezien had ben ik gillend wegge rend". Op haar eerste film „Bad Sister" (ze speelde de goede) kwam geen enkele re actie. Ze paste absoluut niet in wat in die tijd het beeld van een filmactrice was. Bij haar aankomst in Hollywood zou ze worden opgehaald door ie mand van een filmstudio. Ze liepen elkaar mis. De man rapporteerde: „Er kwam nie mand uit de trein die ook maar in de verste verfe op een actrice leek". Het waren de dagen van glamour, pose en zwakke vrouwenrollen. Van Greta Garbo, Norma Shearer en Janet Gaynor. Terwijl Bet te Davis alles in zich had voor de „sterke rollen", voor uiter sten, excentriekeligen. Ze zou ze uiteindelijk spelen, zou er tien maal een Oscar-nominatie voor krijgen (alleen Katherine Hepburn had er meer). „Mijn ogen zijn mijn gezicht" had ze zelf haar gebrek aan conventionele schoonheid om schreven. „Niemand weet hoe ik er uit zie" klaagde ze later met trots, „omdat ik er nooit twee keer hetzelfde heb uitge zien in een rol". In '42 bedacht een filmmaatschappij een van de meest tekenende slagzinnen voor haar: „Niemand is zo goed als Bette Davis wanneer, ze slecht is" (de film was „This our Life"). Toneelschrijver Tennessee Williams 'creëerde een aantal personages met haar in gedachten en een van de grote teleurstellingen in haar carrière was dat ze haar toneelrol in diens Night of the Iguana" niet op film mocht herhalen. Edward Albee wilde dat zij „Who's afraid of Virgi nia Woolf" zou spelen. Ook dat gebeurde niet. Twee Os cars kreeg ze uiteindelijk. Voor „Dangerous" (1935) en Jezebel" (1938). Ze vond die voor „Dangerous" een goed- makertje omdat ze hem een jaar eerder niet gekregen had (Hepburn had hem volgens haar verdiend voor „Alice Adams"). In 1979 kreeg ze een Emmy-Award voor haar rol in de tv-serie „Strangers... the story of a Mother and Daugh ter". Proces tegen studio Haar eerste grote aanvaring had ze met Warner Brothers, waar ze haar tweede filmcon tract had. Ze kreeg niet de rol len die ze wilde, en toen ze „God's Country and the Wo man" moest spelen, vond ze dat men die film maar zonder haar moest maken. Ze ver dween naar Engeland. Warner schorste haar, stopte haar sala ris, en zij begon een uniek pro ces tegen de studio. Ze verloor. Maar Warner betaalde al haar kosten en ging wél op zoek naar betere scripts. Toen stu diobaas Jack Warner later een definitie van een filmactrice moest geven, zei hij onomwon den: „Bette Davis". Bette Da- vis was een overheersend ka rakter, een overheersend ac trice ook. Ze verdween niet in haar rollen, ze maakte die on dergeschikt aan zichzelf: aan haar uitstraling, haar expressi viteit en haar maniërismes. Het bracht haar op latere leef tijd in steeds meer natte-zak- doekenfilms en kitscherige produkties. Maar ze had al een serie uiteenlopende karakters op film gezet als geen ander voor haar: „Of Human Bonda ge", waarin ze als de bereke nende serveerster Mildred de finitief haar reputatie als fem me fatale vestigde, „The pri vate life of Elisabeth and Es sex", met haar gemaniëreerde emotionaliteit ingetoomd voor een prachtige, hoekige Elisa beth (naast Errol Flyn als Es sex), in „All about Eve", als een van de twee groteske oude dames in de griezelthriller „Whatever happened to baby Jane" en „Hush Hush Sweet Charlotte", waarin ze een grand guignol-gegeven naar een hoog niveau tilt Bette Davis was de Sarah Ber nhardt van de film. Haar le ven van voortdurende strijd legde ze haarscherp vast in haar autobiografie „The Lone ly Life". Ook haar privé-pad ging niet over rozen. Na vier gestrande huwelijken (ze kreeg een dochter en nam er twee aan) verklaarde ze open lijk dat ze daarin was mislukt. Lichamelijk had ze het even min gemakkelijk. Ze kreeg een hartaanval, brak een heup en leverde haar jarenlange gevecht tegen borstkanker, dat in 1984 tot een borstamputatie leidde. In 1985 maakte ze toen alweer haar come-back. BERT JANSMA Duits Requiem Willem van Thienen DELFT Donderdag 12 okto ber wordt in de Delftse Oude Kerk eén uitvoering gegevep van een Deutsches Requiem gecomponeerd door Willem van Thiemen, die van 1880 tot 1939 (bijna zestig jaar) organist was van de Delftse Oude Kerk, Evenals zijn broer Victor Ema nuel, die ook organist was, was Willem vanaf zijn geboorte vrijwel blind. De partituur van de Deutsches Requiem kwam in handen van Piet van Amstel die zo enthousiast was over de kwaliteit van het werk dat hij het geheel voorzag van een or- chestratie. Het Delfts gemengd koor Arti Varia bestaat dit jaar dertig jaar en dirigent Willem Blonk heeft dat jubileum aan gegrepen om het Requiem tot uitvoering te brengen. De bege leiding zal worden verzorgd door het Randstedelijk Begelei- dings Orkest. Op het programma van het concert staan ook de. namen van andere onbekende Delftse componisten als Cornelis Sio- monszoon Buncop ofwel Cor nelis Boskoop, die van 1554 tot 1573 als organist aan de Oude Kerk was verbonden en Corne lis van Schoonhoven die tot 1662 organist was van de Oude en van de Nieuwe Kerk. Uit la tere tijdèn worden werken uit gevoerd van Dirk Scholl, Jan Willem Kersbergen en Piet van Amstel. Moulin Rouge Regisseur Roman Polanski en zijn vrouw Emmanuelle Seigner waren dit weekeinde bij de viering van het honderdjarig bestaan van de Moulin Rouge, het befaamde Parijse cabaret dat een hoofdrol speelt in de kunst van onder meer Toulouse-Lautrec. De jubileumshow die daar dit weekeinde van start ging kost miljoenen guldens. De opbrengst van de première gaat naar een fonds voor Aids-onderzoek. foto: ap Precies één dag na het rock- concert van het jaar name lijk dat van Jason The Scor chers uit Nashville in Paradiso naar een Nederlandse band gaan kijken, dat valt niet mee. Normaal gesproken wel ja, maar niet in het geval van de Amsterdamse Fatal Flowers. Als ze iets bewezen zaterdaga vond in Alphen, dan was het wel hoe sterk ze staan in het internationale veld. Ze hebben in feite alles mee, behalve hun Nederlandse af komst. Ze zouden miljoenen platen moeten verkopen. In eigen land daarentegen wor den ze op schandalige wijze van hun label afgetrapt. Ze verdienen het optredens te ge ven in Hammersmith of in de Cincinnatti Gardens; nu staan ze in culturele brandhaarden als Het Kasteel in Alphen. Nou niets tegen deze lokatie maar iemand moet dit grote onrecht ongedaan maken, liefst middels een vet interna tionaal platencontract. Net terug uit de Alpen stonden The Fatal Flowers zaterdag in Alphen. In Zwitserland wer den plaatopnamen gemaakt met wederom de Amerikaanse topproducer Mick Ronson. Het kant en klare produkt moet leiden tot een nieuwe verbin tenis met een platenmaat schappij. Dat het met de nieu we liedjes wel snor zit, kon het Alphense publiek dit weekein de ervaren. Nummers als 'Someday' en 'How Many Years' zijn maat gevend voor de nieuwe rich ting die de Flowers zijn uitge slagen. Van melodieus naar poeierhard. Sinds de komst van de jonge blaag Robin Ber lijn (gitaar) een jaar geleden zijn ze er alleen maar harder op geworden. Dat treft, nu in het tijdperk van Guns 'n' Ro ses. Je kan tegenwoordig zelfs „headbangen" bij The Fatal Flowers, met de wild kop- schuddende bassist Geert de Groot als lichtend voorbeeld. Wat een schitterend contrast met de afgemeten presentatie van zanger Richard Janssen. Betekent dat nou, dat The Fa- tal Flowers een hardrockgroep zijn geworden? Het scheelt niet veel, zeker niet als je hun verschroeiende windkracht 10-versies hoort van „Both Ends Burning" en „Suffragette City". De geföhnde kapsels van de respectieve oorspron kelijke vertolkers, Bryan Fer ry (Roxy Music) en David Bo wie en die is toch wel wét gewend bij Tin Machine houden vermoedelijk slechts stand met behulp van extra bussen haarlak. „You Can't Judge A Book By Looking At The Cover," is een oude rock Roll-wijsheid. Maar als je een rockband mag beoordelen op haar coverkeu ze, dan zijn The Fatal Flowers als uiterst smaakvol te type ren. Wie „Funky Street" van soulzanger Arthur Conley speelt en vervolgens ook nog op de plaat zet, verdient het om hordes jagende platenmen- sen achter zich aan te hebben. Het is allemaal zo simpel. De Flowers ontgoochelen nooit. En in Alphen hebben ze het kunnen zien. ROBBERT TILLI Concert door Rien de Reede (fluit), Thies Roorda (fluit), Mare Lezwijn (gitaar), Ken Hakii (altviool) en Li- dewey Scheifes (cello). Werk van Haydn, Schubert, Giuliani en Kum- mer. Gehoord in de Lokhorstkerk op 7 oktober. De muziekpraktijk zoals die zich ten aanzien van de mu ziek uit de laatbarok, de klas sieke periode en de vroege ro mantiek de afgelopen decen nia heeft ontwikkeld, levert een vertekend beeld op van het muziekleven uit de tijd van, laten we maar zeggen, Pieter Langendijk tot Hilde- brand. Bij gebrek aan uitvoe ringen van ander dan ernstig werk uit die tijd, zoals strijk kwartetten, sonaten, trio's en doorwrochte divertimenti waarin strijkers steeds de bo ventoon voeren, kan gemak kelijk de indruk ontstaan dat een luchtiger genre, en met een gevarieerdere bezetting destijds nauwelijks beoefend is, althans niet door componis ten van rang. Het concert van zaterdagavond kan gezien worden als een poging om - met overtuigende middelen - een dergelijk misverstand uit de wereld te helpen. Dit concert, waarvoor een re delijk aantal muziekminners de regen had getrotseerd, opende met Joseph Haydns Londense trio nr. 1 in C, voor twee fluiten en cello. De een voudige sierlijkheid waarmee dit fijne salonkunstwerkje werd vertolkt, vond vanzelf de gewenste aansluiting bij de toehoorders. De inzetten en fraseringen van Thies Roorda, die de eerste fluitpartij op zich had genomen, sloten steeds op vanzelfsprekende wijze aan op de door Rien de Reede fraai uitgevoerde aanvullingen en kleine tegenwerpingen van de tweede fluit. De cello van Li- deweyde Scheifes rondde het geheel keurig af, al kwam deze partij af en toe te zacht door. De begin vorige eeuw in ensemblemuziek zo geliefde gitaar stond in dit optreden overigens centraal. Die ver antwoordelijke taak was bij Mare Lezwijn, die Jan Gouds waard vervingi in goede han den. Naast een virtuoos en bij zonder muzikaal gespeeld 'al legro maestoso' (in A, opus 150) van M.Giuliani (1781- 1828), was de bepaald lichte en bonte toets die dit instrument in een ensemble kan aanbren gen, dankzij >deze vakman te beluisteren. Hiertoe werden Franz Schuberts kwartet voor fluit, gitaar, altviool en cello, en het kwintet (in C, opus 75) van K.Kummer (1795-1870) uitgevoerd. De sfeerwisselingen tussen be schaafde vrolijkheid en lieftal lige weemoed waarop de char me van Schuberts kwartet grotendeels berust, kregen de volle aandacht en werden be nut om het stuk zoveel moge lijk reliëf te geven. Met name in de voorname melancholie van het 'Lento e patetico' en in het pittige 'Tema con varia- zioni' wisten de musici een be heerst spel te paren aan een maximum aan expressiviteit. De balans tussen de fluiten en de viool liet weinig te wensen over, maar wel had de gitaar er in sommige passages iets meer uit mogen komen. Het kwintet van Kummer boeide vooral door de vele onver wachte wendingen in tempo en stemvoering, die als even zovele aangename verrassin gen uit de verf kwamen. TOM STRENGERS Zeebelt herhaalt „Stad als beweging" DEN HAAG Het Haagse theater Zeebelt opent het nieu we theaterseizoen met een herhaling van de voorstelling „De stad als beweging" van Jeanne van der Horst en Peter de Jonge. Dit stuk werd in de zomer van dit jaar al door Zee belt gepresenteerd in het ka der van het project „Beelden de kunst en theater". Jeanne van der Horst heeft haar pro- duktie gebaseerd op „ruimte en de ervaring van ruimte". Dia's van gedemonteerde fo to's worden geprojecteerd op door de zaal bewegende scher men. Op deze manier wil de kunstenares een „nieuwe ruimte" creëren. Peter de Jon ge componeerde de muziek voor de voorstelling. M«t zijn compositie, „The city limits the sky", wil hij de luisteraar de „voortdurende confronta tie" van de stad „met haar ei gen ruimte en die van haar omgeving" laten ervaren. Rijswijkse Sprookjeskinderen met „Wie is er nou de baas?" van Tol Hansse in de regie van Trude de Wit. Kleine Schouwburg te Rijswijk, bouw te Den Haag. Bijna drie uur lang hielden de Rijswijkse Sprookjeskinderen de veelal jonge bezoekers ge kluisterd aan hun stoel in een kleurrijk spektakel met een moralistische ondertoon. De basis van Tol Hansse's musical „Wie is er nou de baas?" vormt het aloude gezegde „Verbeter de wereld, begin bij jezelf". In een frisse, moderne toneelzetting heeft Trude de Wit haar pupillen geleid naar een zeer acceptabele voorstel ling. Met veel vaart brachten de Sprookjeskinderen het ver haal in beeld. Bijzonder ver zorgd waren de talloze kos tuums die zorgden voor een kleurige uitstraling. Deze voorstelling werd gebruik ge maakt van drie zender-micro foons .en dat zorgde voor een frequente stagnatie in het ge luid, waardoor niet elk liedje tot zijn recht kwam. De veelal jeugdige spelers straalden van plezier in hun vaak korte in termezzi. De vier hoofdrollen van Marcia Baumgarten, Ma- non Grobben, Jidske de Grui- ter en Marleen v.d. Knaap wa ren een uitstekende keuze. Zij hielden goed de vaart in het spel en als viertal waren zij aan elkaar gewaagd. Lana de Wit speelde een komische Pre sident. Lekker clownesk met haar gebaren en dansjes en een prachtig pak maakte haar een overgetelijk typetje. De groep is onlangs uitgebreid met zestien mini-sprookjeskin- deren. Heel ontwapenend wa ren zij al in deze voorstelling verwerkt. De toekomst ziet er dus rooskleurig uit voor deze enthousiaste groep kinderto- neelmakers, want een natuur lijke aanwas is hiermee verze kerd. Deze voorstelling stond in het teken van talloze festi viteiten binnen de groep, de viering van het derde lustrum en de vijfentwintigste voor stelling in de Kleine Schouw burg in Rijswijk en de tiende regie van Trude de Wit, dus er kon met recht na afloop feest gevierd worden. ROB VAN DER MIJL

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7