i Foreholte viert rentree met nipte zege op PSV Strijd voor Scylla en Avanti al gestreden Grasshoppers verliest met duidelijke cijfers CcidóeSommit Kuyvenhoven in topvorm Derby eindigt in voordeel van Flair Bowlers Schildersmarkt zakken naar middenmo HVVgrij] naast winst J SPORT MAANDAG 9 OKTOBER 1989 PAGINA LEIDEN Veldrijder John Kuyvenhoven is in topvorm. De liefheb ber van Swift-Casba reed gisteren in Eindhoven bij wiize van spreken fluitend naar zijn derde overwinning van het nog prille crossseizoen. Ook amateur René Guyt nestelde zich voor in de uitslag. Hij werd vierde. John Kuyvenhoven was verbaasd over het gemak waarmee hij het gehele veld liefhebbers en veteranen opnieuw aan zijn zegekar bond. De Leidenaar moest de eerste honderden meters na het start schot nog twee concurrenten voor zich dulden omdat die over een zwaardere versnelling beschikten, maar op het moment dat het pelo ton het veld indook nam Kuyvenhoven resoluut de kop om die niet meer af te staan. Op het bosparcours bouwde hij snel een onoverbrug bare voorsprong op. Met meer dan een minuut voorsprong won hij voor de Fries Henk Weerman en Brabander Ton Gijsbers. René Guyt kon zijn stunt van twee weken geleden, toen hij onverwacht won in Harderwijk, niet herhalen. De Swiftrenner moest genoegen nemen met een positie achter een viertal koplopers, van wie er één met pech terugviel. Ook de renner met wie hij voor de vierde plaats leek te moeten gaan sprinten werd zo uitgeschakeld. Achter Wim de Vos, Frank Groenendaal en Ton Derkinderen bezette Guyt aldus de vier de plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense badmintonlcub Flair heeft de derby in de landelijke eerste klasse met 6-5 in haar voordeel beslist. In de tweede klasse kwam Vlietwijk tot een monsterscore, maar ging BC Leiden onverwacht met 5-3 ten onder tegen SIO. De derby tussen Flair en BC Lisse kende een spannend verloop. Liefst zeven van de elf partijen werden in de derde game be slist. De slotpartij bracht de beslissing. Lucy Klaren en Fred Hofman haalden bij de stand 5-5 voor Alphen het beslissende winstpunt binnen. Na de vier herenenkel spelen stond een 2-2 tussenstand op het sco rebord. Flair-speler Frits Gill bleef op sing le 1 Dennis Versteegh in drie games de baas, teamgenoot Fred Hofman voegde daar een tweegames zege op Peter Vel te- naar aan toe. Samen wonnen de Alphena- ren het dubbelspel. Jean Lamaison en in valler Bram Voogel kwamen zowel in de singles tegen de Lissespelers Rob Put en Ron Kolmus, als in het dubbelspel iets te kort. Ook de dames deelden de punten. Ka rin van Pel moest tegen Lissese Jacqueline van Ravensberg verlies incasseren, Lucy Klaren won van Hellen Broersen. Winst was er voor de Flairdames in het dubbel spel. In de landelijke tweede klasse bleef het Voorschotense Vlietwijk met liefst 8-0 het in Zoetermeer thuisspelende Eridos II de baas. Winst van Bram Segijn in het tweede herenenkelspel en van de beide gemengd- dubbels waren voor BC Leiden I onvol doende voor een overwinning op SIO III. LEIDEN Bowlingformatie Schildersmarkt Leiden zakte tijdens de tweede speeldag in de nationale league terug in het „grijze middenmoeras". Stond de Leidse bowlingploeg na de eerste speeldag nog tweede in de eerste klasse, gisteren kwam Leiden niet verder dan een dag saldo van drie punten. De ploeg staat nu gedeeld vierde. De puntenachterstand op koploper Strike is al opgelopen tot vijf. Ook de pinfall (totaal aantal omgegooide pins) was niet op zienbarend, met 5335 werd het teamgemiddelde van 180 niet eens gehaald. Tijdens de eerste rondgang bleek, dat Flight Angle in het „eigeh" bowlinghuis toch kwetsbaar was. Na de op drie pins verloren gegane eerste game herstelde Schildersmarkt zich prima door het spannende gevecht om de tweede game met vijftien pins verschil naar zich toe te trekken: 1-2. Vervol gens toonde Gispa Amsterdam zich in het tweede treffen ver reweg de betere en won het te recht met 3-0 en een pinfallver- schil van bijna" honderd. Koplo per Strike uit Hellevoetsluis werd één punt ontfutseld door de eerste game met acht pins meer in Leids voordeel af te sluiten. Het slechte afmaken van Schildersmarkt in de slot- game had de 1-2 nederlaag gevolg. Individueel waren de total®| Frank Scheffer 1106 (zes pf™ mes), Marius van Kalkerf 1101, Jan Snik 1096, Bas Me ken 1013, Jan Cornet 992. Stand na de tweede speeldet Strike Hellevoetsluis 14, f Zeeparel Egmond aan Zee 1 Dozy De Helder 12, SchildeifQ markt Leiden 9, Toyota Rijswij 9, Flight Rijswijk 8, Gispa Ar sterdam 8, De Kegel Amst$N veen 7, The Hill Gouda [d Schalkwijk Haarlem 3. érr -fc» KECSKEMÉTHY: „AANVAL MOET STERKER WORDEN" VOORHOUT Coach Jan Kecskeméthy be waart goede herinnerin gen aan het eerste herop treden van Noorlander- Foreholte in de eredivi sie. De Voorhoutse ploeg, die nog duidelijk zoeken de is, bleef het danig versterkte PSV met 10-8 de baas. „Als je ziet dat wij acht te gentreffers krijgen tegen een ploeg die tot op dit moment alles heeft gewonnen, dan ben ik tevreden", liet Kecs keméthy onomwonden we ten. Zijn team voldeed daar mee aan de hooggespannen verwachtingen, die vooraf door het Voorhoutse kamp zelf gewekt waren. Met de komst van Claudia de Jong, Lonneke Cornelisz en Ingrid Witte van Niloc en Mirjam Collart en Nicole Donners van V&L wordt rekening ge houden met een topklasse- ring en stilletjes gehoopt op een kampioenschap. Niet de enige reden waarom de de Voorhoutse coach zoveel be lang hechtte aan deze over winning. „In het begin tref fen wij de zes sterkste ploe gen. Bij verlies tegen PSV was ik bang dat wij na een maand spelen nog op nul punten zouden staan". Het moraal van de ploeg werd in het eerste eredivisietreffen echter niet aangetast. Maar dat veranderde niets aan de ontevredenheid van Kecske méthy over de indeling van de competitie. Niet ten on rechte, omdat een rustiger start de ex-Tjech meer tijd had geboden om aan het team te sleutelen. Aan de an dere kant legde het duel te gen PSV wel direct alle zwakke en sterke punten van Foreholte bloot. „De aanval moet sterker worden", stelde de oud-bondscoach na afloop vast. Hij was weinig tevreden met de vele kansen die Fore holte onbenut liet. Drie ver prutste zeven-meterworpen en vijf gemiste afstandscho ten vond Kecskeméthy wat te veel van het goede. „Van uit de tweede lijn kwam ook niet veel druk". Kritiek die linkeropbouwspeelster Mir jam Collart zich ter harte nam. De Limburgse speelster bekende niet geheel tevreden te zijn met haar eerste optre den in De Gaasbak. „De schoten hadden beter ge kund, maar in defensief op zicht speelde ik goed". Zoals het hele team verdedigend sterk opereerde. In tegenstel ling tot vorig seizoen, waarin de meeste partijen met over macht werden gewonnen, ligt daar nu de nadruk op. Met name voor rust bleek de 4-2-defensie van Foreholte goed te sluiten. Ondanks een snelle balcirculatie kon PSV slechts twee maal een wig drijven in de Voorhoutse muur. Foreholte stelde daar in beginsel drie breaks tegen over, die allen door Elly van Leeuwen werden afgerond. Vlak voor rust bouwde Fore holte de stand uit naar 6-2, door doelpunten van Collart, Van Leeuwen en Anja van der Ploeg. Laatstgenoemde treffer kwam voor een groot deel op conto van keepster Karina Bruins, die een zeer goede indruk maakte. Kecs keméthy zag dan ook geen Elly van Leeuwen, gehinderd door Nienke van Surksum, was in de beginfase een plaag voor de PSV-defensie. Zij droeg met drie treffers bij aan de overwinning van Foreholte. foto: henk snaterse noodzaak om zijn basis (Bruins, De Jong, Warmer dam, Van Leeuwen, Van der Werf, Bult en Collart) bij het begin van de tweede helft aan te passen. Tot de score 10-5 leek er voor Foreholte niets aan de hand. Twee snelle breaks van PSV zorg den er echter voor dat de on zekerheid alsnog in de Voor houtse ploeg sloop. Te ge makkelijk speelden de on wennig handelende dames PSV in de kaart. De Eindho- vense ploeg maakte daar dankbaar gebruik van. On nodige overtredingen van de onervaren Van der Ploeg en Ingrid Witte brachten Fore holte vervolgens in een lastig parket. Desondanks werd de slotminuut met vier dames beheerst uitgespeeld. „Maar het had niet veel langer moeten duren", bekende Mirjam Collart. PETER VAN DER HULST B De Zijl/LGB goed op dreef in B-competitie LEIDEN— De Zijl/LGB behaalde afgelopen week end een goed resultaat in de B-competitie. In zwem bad De Zijl werden de ploegen van DSZ en AZC- /Tarvo verslagen. Zater dag vertrok de LZ-1886 naar Amersfoort voor de A-competitie. De ploeg kon de reputatie een ster ke jeugdploeg te zijn niet waarmaken. In de B-competitie tikte Hanneke Koopmans, afkom stig van HPC-Heemstede, op de 100 meter vlinder als tweede aan in 1.09.6.-Op de 200 meter schoolslag heerste de damensploeg van De Zijl. Ria Willemse, Hanneke Koopmans en Yvonne de Kier werden respectievelijk één, twee en drie in 2.42.3, 2.42.7 en 2.46.8. De eerste twee zwemsters voldeden daarmee ruimschoots aan de limieteisen. Ook op de 50 meter vrij werden twee van de drie ereplaatsen verdeeld. Yvonne de Kier liet de klok ken stilstaan op 28.0 en Nata lie Koekoek tikte 0.6 later aan. Bij de jongens verbeter de Robin Sprinkhuizen zijn persoonlijk record op de 400 meter vrijeslag. Hij werd eerste in 4.25.3. Marco Blok- poel legde met 2.41.5. beslag op de tweede plaats bij de 200 meter school. LZ-1886, vorig jaar gepromo veerd, staat weer met beide benen op de grond. Het team moest zijn meerdere erken nen in de sterke verenigin gen AZ&PC en HPC-Heem stede. Ondanks het verlies waren er individueel enkele goede resultaten. Christiaan de Groot verbeterde bijna het tien jaar oude kringre cord op de 100 meter school. Hij bleef steken op 1.04.7. Olga Bouwmeester legde de zelfde afstand af in 1.20.3 en bleef hiermee 0.2 onder de li miet. Fleur Bakker ver scherpte in deze wedstrijd haar limiet. Ze tikte op de 200 meter wisselslag aan in 2.40. Erica Rinè, uitkomend voor de nationale jeugdselec- tie van Ierland, bleek na een tijdelijke stagnatie in haar ontwikkeling, de draad weer opgepakt te hebben. Op de 200 meter rugslag troefde zij clubgenote Nancy Kijk in de Vegte af in 2.40.2. In de lan delijke competitie staat LZ met 5363.9 punten in de on derste regionen. Ada Hoek komt, tussen twee speelsters van Den Helder in, tot een schot. Het nodige succes lever de het niet op, want Grasshoppers verloor. foto: andre van haasteren LEIDEN De dames van Grasshoppers verloren za terdag met duidelijke cij fers van landskampioen Den Helder. In Katwijk liet Grasshoppers het in de eindfase van zowel de eerste als de tweede helft afweten (57-83). Luba Lei den gedijt voorlopig goed in de promotiedivisie. Het bezoekende Basketiers werd met 88-77 terugge- Zo er al winstkansen waren voor Grasshoppers werden die döor de afwezigheid van Anja Kuijt (enkelblessure) en Maija Schaap (meniscusproblemen) tot nul gereduceerd. Toch werd het voor Den Helder niet zomaar een oefenpartij, daar voor was de ploeg van coach Han Wallaart ook zaterdag te hardnekkig. De Katwijksen verdedigden fanatiek en kon den met Margreet Visser bin nen de lijnen het reboundge- weld goed aan. Den Helder dwong weliswaar een voor sprong af (15-23 tiende mi nuut), gemakkelijk ging het niet. Han Wallaart toonde zich niet teleurgesteld: "Ik ben niet ontevreden over ons vertoon de spel. In de voorbereiding haalden we weliswaar betere resultaten tegen Den Helder, maar toen waren we compleet. Nu moesten we vooral in de laatste fase van de eerste en de tweede helft buigen." Na de pauze was vooral het uitvallen van Margreet Visser doorslag gevend. Den Helder had toen vrij spel onder de borden en zette Grasshoppers alsnog met groot verschil opzij. Eindstand 57-83. De heren van Luba Leiden be haalden zaterdag hun tweede overwinning in drie wedstrij den. „Dat was ook wat wij mi nimaal voor ogen hadden", deelde manager Hans Halve maan mee. „Wij rekenden er namelijk op het drie wedstrij den zonder Thomas Gussen te moeten doen. Nu blijkt dat Gussen pas 24 of 25 oktober te rugkomt, dus we moeten nog even verder roeien met de rie men die we nu hebben". Voor lopig vaart Leiden goed. Te gen Basketiers bleek dat eens temeer. De ploeg uit Zevenaar heeft een surplus aan lengte en Leiden, zaterdag zonder Thijs Minderhout kon alleen Ben de Jong als 'volwassen' center binnen de lijnen bren gen. De Jong voldeed uitste kend aan zijn taak. Hij hield het eigen bord knap schoon en trof aan de andere kant de ring groot genoeg voor 24 pun ten (77%). Dat gaf Leiden vol doende compensatie voor de weinig trefzekere Erik Huy- bens (17p, 40%) en Erik Paul van Weeren (14p, 33%). Nog voor de pauze sloeg Leiden het gat (48-34). Basketiers deed kort na rust nog wel iets terug (56-48), maar een opleving van Peter ter Haak (I3p, 63%) was voldoende. Eindstand 88-77. In de eerste divisie A liep Lei derdorp in Beverwijk tegen de eerste nederlaag op. De ploeg slaagde er in de beginfase niet in center Guus Schuijt af te stoppen. Schuijt tekende voor de eerste veertien punten. De achterstand (14-7) kwam te ge makkelijk en te vroeg voor Leiderdorp. Met de rust stond er al een onoverbrugbare 49- 30 op het scorebord. Door goed 'teamwork' en knappe indivi duele acties van Maarten Wals en René Paulides kon Leider dorp de schade beperken. Eindstand 92-78). BVO moest in Voorburg tegen Festo 2 het derde achtereen volgende verlies incasseren. De Alphense ploeg had tot dertig seconden voor tijd de winstkansen in eigen hand. Bij 72-73 miste BVO echter vanaf de strafworplijn en die fout werd door de thuisploeg acht seconden voor het einde afge straft. Eindstand 74-73. BV Lisse won in de eerste klasse B thuis van Wilskracht met 81- 70. In de damespromotiedivisie blijft Lisse het goed doen. De ongeslagen status werd in Landsmeer tegen Landslake Lions met succes verdedigd. Het was wel de meest moeiza me overwinning voor Lisse tot nu toe. Het gemis van de mak kelijk scorende center Mary van Ruiten deed zich gevoe len. Aanvallend hadden beide ploegen grote problemen. Na rust (18-21) leek Lions nog het meest trefzeker (44-38), maar een alles of niets press van Lisse bracht de strijd in even wicht (48-48). Annelies van der Hulst waagde in de slotse conde een schot van de eigen helft. Een domme fout van een van de Lions speelsters bracht Van der Hulst naar de strafwprplijn waar zij het suc ces binnenschoot (48-50). MSV heeft de nul achter haar naam weggehaald. In Noord- wijk werd C1000 BOB met 65- 62 verslagen (rust 35-34). Tin- ke Vos werd wederom tops- coorster met 23 punten. De heren van Grasshoppers verloren Luba Zoeterwoude. Eindstand 86-77 (rust 40-36). In de eerste klasse rayon won Blitz met 107-67 van Rowic. LEIDEN Lange tijd za) l het er naar uit dat cf* heren van HVV hun ee£g ste seizoenszege zoudefr boeken. Na een dubbeljel twee minutenstraf sloef^o EDH echter toe 18-20. Ij- dezelfde divisie versloe| Saturnus Leiden eenvoU dig het onderaanstaand| Saturnus Ridderkerk duidelijke cijfers 24-11. D dames van HVV kwamei tegen het kwalitatief stei kere Quintus net iets te kort 11-14. Het Wasse naarse Olympia deed he met 20-9 tegen DWS du delijk beter. De damé, van Northa konden tege De Hollandiaan hun eei ste zege begroeten, Forholte liet teveel kar sen liggen tegen UVG 12. |b ei HVV heeft de wedstrijd te gen EDH lange tijd gedomi neerd. Nadat de snelle 2-11 achterstand was omgezet i een 5-2 voorsprong, wi^r HVV lange tijd deze ruim' marge te behouden. Aanva# lend bleek met name de bra ak-out weer een voortreffe lijk wapen en in verdediging opzicht mochten de Voor schotenaren best wel een een steekje laten vallen daa|( doelman Walter Zoutenbie£ in prima vorm verkeerd# Tien minuten voor tijd sloef het noodlot voor HVV toer toe. Een dubbele tijdstraf li# de ploeg als een kaartenhui0 in elkaar storten en binner no-time stond EDH op eec voorsprong van twee puntei die het tot aan het einde t<£ vasthield 18-20. Zoals ver wacht had Saturnus Leide 1 weinig moeite met naamgt noot uit Ridderkerk. Hoew< j de einduitslag 24-11 andei' doet vermoeden speelde h( Leidse Saturnus geen ecF j beste wedstrijd. Door dez' zege blijven de heren va' Saturnus wel de ranglijst i de eerste divisie aanvoerer' In een door pieken en dale' gekenmerkte wedstrijd kon den de dames van HvV lan1 ge tijd in het spoor blijve van Quintus. Tot 4-3 ging d strijd nagenoeg gelijk op. Ir eens leek Quintus de smaa te pakken te hebben en lie' weg'naar 8-3. Voor de rui wisten de vrouwen van Pai 't Mannetje de stand wee een iets dragelijker aanzie te geven 8-5. Na de rust lee HVV de bordjes helemaal t gaan verhangen en wist hel bij 8-8 langszij te komen. Dl krachten vloeiden ineen weg uit de Voorschotense ge lederen en Quintus leek allel te kunnen 14-8. De veer kracht van HVV leidde naa| een naar verhouding juist einduitslag 14-11. Olympi uit Wassenaar blijft winner Dit maal moest DWS eraai geloven. Na een 12-3 rust stand werd het uiteindelijl 20-9 voor de vrouwen vai Wil Geurts. Zij voeren teza men met het eveneens onge slagen De Meeuwen de rang lijst in de tweede divisie aan. In dezelfde divisie be haalden Northa de eerst twee punten. Straf worpei waren van grote betekenis Northa wist er een van d twee te benutten. De dame van Hollandiaan kregel maar liefst drie strafworper die allen werden gemis Hierdoor trok Northa uitein delijk met 8-7 aan het langst eind. De dames van Forehoi te verloren in een door twee minutenstraffen gekenschel ste wedstrijd met 12-6 va UVG. Met name de keepste van UVG bleek voor d Voorhoutsen een waar obstë kei. LEIDEN Zowel voor Comtest/Scylla als voor Maxell /Avanti is de hersf- tcompetitie in de eredivi sie „gespeeld". De Leidse formatie had na het ver trek van Danny Heister naar Tempo Team als doelstelling zich te hand haven. Door de winstpar tijen op Bartok (2-16) en zaterdag op Odion (15-3) is het „zeker", dat de ploeg van coach Frits Kante been als vierde zal eindi gen. Avanti miste eerder de slag om de eerste plek al tegen de aanstaande kampioen Tempo Team. Bovendien verloor Ha- zerswoude zaterdag het treffen bij De Blaeuwe Werelt met 10-8. Het hoogst haalbare voor Avanti is „slechts" een tweede plaats in de herfst- competitie. Scylla maakte zaterdag duide lijk, dat Odion en Bartok maar samen moeten uitmaken wie naar de eerste divisie degra deert. Scylla toonde met de 15- 3 zege aan niet tot de categorie degradatiekandidaten te beho ren. Frits Kantebeen verving de nog altijd in Amerika ver blijvende Patrick Swier, het geen hij ook al deed tegen Bartok. In beide partijen won hij vijf van de acht potten en was dus van groot nut. Kante been verloor ah een van Geer- ling en Beek, die ook te sterk bleek voor Sjoerd Meijer. Mir jam Kloppenburg en Peter Paul de Vrind boekten hon derd procent. Avanti verloor van De Veluwe, mede omdat Gerard Bakker jr. nog altijd niet in de juiste vorm ver keert. Hij won alleen van Ed win Angenent. Ook Turk speelde niet lekker. Hij ver loor van Jaap en Ron van Spanje, raakte extra gemoti veerd en won vervolgens wel van Angenent en Henk van Spanje. Chung Seng en Robert de Groot versloegen beide An genent en Jaap van Spanje. In de eerste divisie sloot BT Lifters in Venray tegen Red^ Stars af met 5-13 winst. Her-' man van den Broek en Friso Reitsma wonnen alles, Ron Schipaanboord zorgde voor drie punten en invaller uit het „derde" Jaap Polak voor één punt. De damestopper in de eerste divisie tussen Avanti en Scylla eindigde in een voor de thuis club bijna traditionele 5-5 re mise. Het is al de vierde 5-5 voor Avanti in vijf competitie duels. De Leidse Sophia Vaal- burg won alleen van Annette Jansen, evenals Judith Lepe laar. Heidi de Haas won naa' Jansen ook van José Bakke De confrontatie met Temp Team volgende week zal du delijk maken of Scylla eni| aanspraak mag maken op h< herfstkampioenschap. DOCO haakte af in die race door d verrassende nederlaag tege Shot Wageningen. Marijn O den verloor al haar partijei terwijl Tessa Bröcker en Peti Buitelaar alleen van Demo wonnen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20