IMP Thijs Libregts en Peyton Place Eeid&iQowtant )>woetballerlei FREEK SPORT ZATERDAG 7 OKTOBER 1989 PAGINA 19 Maradona de lelijkste, vervelendste, slimste De Italiaanse vrouwen heb ben Napoli-ster Diego Mara dona gekozen tot de lelijkste en vervelendste voetballer in De bondscoach over zich zelf „Ik heb altijd bondscoach willen worden. Het is het hoogste wat je kunt bereiken. Het is een erekwestie. Je hoeft het voor het geld niet te doen. In Griekenland verdien je drie keer zo veel". „Ik heb veertien miljoen bazen" „Een rellerige sfeer zo.rgt in Nederland voor grote prestaties". Elsevier „Ik heb geen persoonlijke relaties. Niet met de pers, maar eigenlijk ook niet met de spelers of bestuursleden. Ik bedoel daarmee: het op bezoek gaan bij elkaar en gezelig samen een borrel drinken". „Ik ben net een kreeft; ik doe twee stappen achteruit en drie vooruit". „Ik pak wel eens een boek, maar als ik twee bladzijden verder ben, realiseer ik me dat ik niet weet wat ik heb gelezen". „Ik mag graag een cryptogram oplossen, maar voordat ik de oplossing heb, ben ik een week verder, want 't is Italië. Anderzijds beschou wen ze de Argentijn als de beste en intelligentste op de velden in het land. Dat blijkt uit een in Italië gehouden enquete. Voormalig Juven- tus-speler en international Cabrini (31), de bijna vaste winnaar van de verkiezing, wordt gezien als de knapste, meest sexy man in de corm- petitie. Geheel in overeenstemming met de bedaagde, bijna vakan- tie-achtige atmosfeer in het park van het KNVB-centrum straalt de bondscoach in zijn royale werkkamer kalmte en zelfverzekerdheid uit. Hij con verseert op zijn gemak met een werknemer en even later is de hernieuwde kennisma king gereserveerd hartelijk. Aan niets is te merken dat de bijna 49-jarige Rotterdammer kort voor de krachtproef van Wrexham staat. Evenmin is hem iets aan te zien van de hectische periode van eind mei/begin juni toen zijn positie ernstig aan de kaak werd ge steld door met name Ruud Gullit. De vedette van AC Mi lan hekelde Libregts in Hel sinki naar aanleiding van diens in zijn ogen laffe taktiek eerder in het jaar tegen West- Duitsland. Finse storm Het is inmiddels ruim vier maanden verder. De Finse storm is inmiddels geluwd, het Nederlands elftal heeft er twee oefenwedstrijden (Dene marken en Kleurrijk elftal) opzitten en Terry Yorath's verzwakte Wales staat woens dag te wachten. Wat dat be treft kunnen Libregts en zijn collega uit Wales elkaar een hand geven, want ook Oranje komt gehandicapt aan de start. Vijf basissspelers, Gullit, Van Basten, Erwin Koeman, Van Tiggelen en Gerald Vanen burg ontbreken, maar Thijs Libregts maakt niet de indruk zich zeer ongerust te maken. Maar misschien verdringt de Rotterdammer het mogelijke spookbeeld. Drukke beslom meringen deze week, dinsdag Roda JC-Feyenoord, woensdag West-Duitsland-Finland, don derdag en vrijdag het ama teurteam in Heemstede en vandaag FC Antwerp-KV Me- chelen kunnen er voor hebben gezorgd dat de gedachte aan mogelijk verlies in Wrexham even naar de achtergrond wordt gedrongen. Begrijpelijk. Want een nederlaag betekent uitschakeling in de race naar het mondiale toernooi van vol gend jaar. En die zeperd wil Libregts niet graag halen. Morgen verzamelt de groep spelers van het Nederlands elftal zich op Schiphol om maandagochtend vroeg af te reizen naar Wales. Vanaf mor gen heeft Thijs Libregts een redelijk hechte selectie ter be schikking, waarbij de kans op nieuwe rellen klein lijkt. Im mers, Ruud Gullit is er niet bij en wat diens aanwezigheid be tekent is eerder dit jaar wel duidelijk geworden. Geen po tentiële trammelant, maar ook geen inbreng van de ster van AC Milan binnen de lijnen over een paar dagen in het krakkemikkige stadionnetje van Wrexham. En wat dat be tekent zal pas woensdag blij ken. Dan zal duidelijk worden of'Oranje de man, die ook de kop van Libregts tweemaal eerder redde door zowel tegen Wales thuis als Finland uit voor beslissende impulsen te zorgen, kan missen. Dubbele streep Met de naam van miljonair Gullit is dus direct de grootste opposant van de niet onom streden bondscoach, die zelf anderhalve ton per jaar ver dient, genoemd. Libregts zelf wil er nauwelijks meer wat over kwijt. „We hebben beslo ten er niet meer over naar buiten te treden", verklaart de bondscoach op een toon die verraadt dat hij vaker over dit onderwerp heeft gesproken. „Er is slechts één doel en dat is het WK 1990. Daar moeten we ons op richten. Gullit en ik hebben een dubbele streep on der de affaire gezet". Maar is er nu eindelijk met Gullit ge sproken en zijn de problemen uitgepraat? „Er zijn verschil lende gesprekken met Gullit geweest. Alles is uitgepraat en de lucht is opgeklaard", be- Diego Maradona. FOTO: AP weert Libregts met stelligheid. De feiten zijn deze. Al in zijn Feyenoord-tijd lag Gullit over hoop met Libregts, die ook bij de vedette kennelijk het beeld van zijn voorganger bij Oranje, Rinus Michels, onvoldoende heeft kunnen inkleuren. Kort na zijn benoeming vorig jaar tot bondscoach kwam boven dien een uitspraak van Li bregts over de Gullit uit diens beginjaren weer bovendrijven. Libregts zou de toenmalige Haarlemmer luiheid in combi natie met diens ras hebben verweten. Eind augustus reis den Libregts en Jan Huijbregts naar Milaan om met Gullit te praten. Gullit zat echter op dat moment in Nederland om zijn blessure te laten behandelen.... Die elementen gevoegd bij het onvermogen en/of onwil van de bondscoach om zich een blauwdruk te tonen van Mi chels, leidde tot spanningen in de Oranje-selectie. Bovendien ontbreekt de huidige bonds coach het verbale vermogen om in heldere taal zijn inter nationals te bespelen en hangt een waas van arrogantie om hem heen. Libregts wijst dat laatste met klem van de hand. „Ik ben gewoon mezelf", ver klaart de man die ook de hu mor ontbeert, die Michels vooral gaandeweg het EK van vorig jaar in steeds ruimere mate etaleerde. „Maar was Mi chels voor die tijd dan zo'n vrolijke klant", vraagt Li bregts zich nu hardop af. Uiterlijke schijn De rust die Thijs Libregts uit straalt lijkt voor een groot deel uiterlijke schijn. De Rotter dammer geeft bij herhaling blijk met de nodige frustraties te zitten, die grotendeels zijn terug te voeren op een door hem verondersteld gebrek aan respect. „Ik heb geen eerlijke kans gekregen", stelt hij. „Vanaf het moment dat ik ben aangetreden zijn er vergelij kingen gemaakt. Maar moet ik dan toneel gaan spelen. Oók gaan schreeuwen, terwijl dat niet in mijn aard ligt? Had ik als een olifant door de porse leinkast moeten lopen? Daar pas ik voor. Ik ben Thijs Li bregts en men heeft me maar te accepteren zoals ik ben". Ondanks de voortdurende speldeprikken in zijn richting maakt Libregts een opgeruim de indruk. Hij lijkt de kritiek van spelers en collega-trainers langs de koude kleren te laten afglijden. „Wat moet ik an ders", vraagt hij. „Je kunt wel aan de gang blijven met het weerleggen van aantijgingen. Ik doe het op mijn manier. En ik ben er van overtuigd dat dat de juiste manier is". „Neem nu eens dat duo Ba rend en Van Dorp. Hadden me' gevraagd voor Sport Studio. Heb ik geweigerd. Had ik geen zin meer in. Die jongens wil len maar één ding: goedkoop scoren. Daar pas ik voor. Ver volgens word je teruggepakt in Nieuwe Revu, waarvoor ze ook werken. Zo gaat dat. Ik ben fatsoenlijk gebleven. Op de lange duur win ik het van ze. Daar ben ik van overtuigd. Maar de wijze waarop men probeert te kleineren!". „Neem nu eens Harry Ver- meegen. Noemt me tijdens de uitzending van Nederland-De- nemarken Thijs Excelsior. Waarom nou? Hij zegt er wel bij: zo staat-ie nu eenmaal be kend. Maar de volgende och tend sta ik bij de benzine pomp. Zegt iemand tegen me: ha, Thijs Excelsior! Is niet leuk. Ik -begrijp het ook niet. Iemand, die carrière maakt van Excelsior via PSV en Fey- enoord, vervolgens Grieken land naar het Nederlands elf tal, zo iemand verdient waar dering. Dan heb je toch wat gepresteerd. Maar het enige dat je hier te horen krijgt zijn schimpscheuten". Column Gullit Waaraan dus vooral Ruud Gullit zich schuldig maakte. Deen Mortensen naar Norwich De Deense aanvaller Henrik Mortensen heeft een contract voor vier jaar getekend bij de Engelse eerste-divisieclub Norwich City. Mortensen's club Aarhus kreeg een trans fersom van 580.000 dollar (circa 1,2 miljoen gulden). Mortensen kwam verscheide malen voor het elftal van Jong Denemarken uit. Michael Schulz geschorst tot november Michael Schulz, speler van Borussia Dortmund, is door Thijs Libregts: „Over de vrijage van Nol de Ruiter met Feyenoord doe ik helemaal geen uitspraak". FOTO: SP De voetballer heeft in het grootste landelijke ochtend blad een column, waarin hij de bondscoach er regelmatig on genadig van langs gaf. Michels heeft een column in een ander ochtendblad, maar Libregts' voorganger heeft zich er tot dusver van weerhouden al te forse kritiek te leveren. Het geen verklaarbaar is als het wat gelukkige verloop van het EK nog even in de herinne ring wordt teruggeroepen en zijn aantreden als sectiebe stuurslid technische zaken aanstaande is. Over die samenwerking wil Libregts ook nu niet veel kwijt. „Op 17 oktober wordt het nieuwe sectiebestuur ge presenteerd", stelt de bonds coach. „Vanaf dat moment zal er constructief moeten worden samengewerkt tussen twee mensen die respect hebben voor elkaar. Ik heb daar het volste vertrouwen in. Er moeten goede afspraken te maken zijn. Maar het moet niet zo zijn dat er eng in hok jes wordt gedacht. De commu nicatie moet onderling goed zijn. Ik ga er van uit dat dat mogelijk is. We zijn tenslotte verstandige mensen", aldus de bondscoach, die helemaal niets wil zeggen over de vrijage van assistent Nol de Ruiter met Feyenoord. Meer los Gaandeweg het gesprek komt Thijs Libregts wat meer los. Waarbij de voorzichtigheid lijkt te blijven overheersen, maar het pantser dat de bonds coach aanvankelijk aanhad, smelt enigszins. Libregts maakt ook een heel andere in druk dan tijdens de gebruike lijke, massale persconfenten- ties voor en na afloop van wedstrijden. Dan uit de Rot terdammer doorgaans slechts oppervlakkigheden om niet te zeggen obligaatheden. „Dat scherm dat ik lijk op te trekken is noodgedwongen", zegt Libregts. „Ik ben niet ge lukkig geweest met de manier waarop de media met een aan tal zaken zijn omgegaan. De macht van de pers moet je niet onderschatten. Doe ik ook niet. Geldt ook voor de poli tiek. Als je iets niet heel dui delijk aangeeft krijg je ruimte voor interpretatieverschil. Daarom moet je voorzichtig zijn. En dat scherm? Ik heb steeds verklaringen moeten de tuchtcommissie van de Westduitse voetbalbond ge schorst tot en met 14 novem ber. Schulz had op 9 septem ber grensrechter Paulus be ledigd. De speler werd vrij gesproken inzake het trap pen van de grensrechter. Westerhof looft Partisan Belgrado Partizan Belgrado is sinds woensdagavond geen onbe kende ploeg meer voor Hans Westerhof. De trainer van FC Groningen bekeek in het aan 50.000 toeschouwers plaats biedende stadion in de Joegoslavische hoofdstad het afleggen over zaken die glas helder waren, zo duidelijk als twee keer twee vier is. Boven dien zijn er duidelijke acties geweest om mij te beschadi gen., Dat neem ik de personen in kwestie ook zeer kwalijk. Ik ben altijd correct geweest. Maar met bepaalde mensen praat ik niet meer. Zeker niet met Barend en Van Dorp. Die hebben me zeker niet objectief behandeld. Maar ook andere media hebben me geen eerlij ke kans gegeven". „Iedere coach na Michels", vervolgt Libregts, „zou het heel moeilijk hebben gekre gen. Daar was ik op ingesteld. Dat men vergelijkt is mense lijk. Maar het moet wel realis tisch zijn. Er was sprake van een nieuwe start op weg naar het WK, maar wat gebeurde was dat er oude koeien uit de sloot werden gehaald. Een speler kan zich als hij naar een andere club gaat revancheren. Maar die kans wordt mij ken nelijk niet gegund. Ik heb wei nig krediet gekregen". „De enige manier om critici definitief de mond te snoeren is eerst kwalificeren voor Ita lië en daar vervolgens wereld kampioen worden. Dan praat waarschijnlijk niemand meer over Michels en het EK. Ik heb ook de laatste maanden nooit aan mezelf getwijfeld. Ik ben mezelf gebleven. Ik heb er altijd vertrouwen in gehouden. Geloof in de groep en samen werking daarmee. Ik heb me altijd positief opgesteld naar de spelers toe en naar buiten toe". Roetmoppen Thijs Libregts maakt een op rechte indruk. Gaat niet ge bukt onder de (Indianen)-ver- halen dat hij ooit Gullit voor lui uitmaakte en in Helsinki de term roetmoppen zou heb ben gebruikt in relatie tot de donkere spelers in de Neder- lands-elftalgroep. Het moet hem echter niet zijn ontgaan dat er in het spelers- kamp sprake is van een schei ding van geesten. Aan de ene kant kritiseren Gullit, Van Basten en Rijkaard hem. Daar staat tegenover dat Ronald Koeman en Hans van Breuke- len zich distantiëren van de kritiek zonder het echt voor de bondscoach op te nemen. Voor het duo, dat zich enigs zins weet gesteund door Ge rald Vanenburg, is het doel (het bereiken van het WK) duel van de komende Euro pa-Cuptegenstander met koploper Dynamo Zagreb. Spion Westerhof zag Parti zan het eerste van twee duels voor de bekerstrijd met 3-2 winnen. „Het is een tech nisch zeer begaafde ploeg", aldus de Groningse oefen- meester. Clijsters terug Bondscoach Walter Meeuws heeft Leo Clijsters (KV Me- chelen) weer opgenomen in de selectie van zeventien spelers voor het Belgische elftal dat volgende week de WK-kwalificatiewedstrijd te gen Zwitserland speelt. Luc Nilis (Anderlecht) is, in ver heilig. Dat geldt uiteraard ook voor het Milanese trio, maar dat pleit hardop voor de aan stelling van Cruijff. Koeman en Van Breukelen zwijgen grotendeels, hetgeen best op een aantal punten instemming met de kritiek van de „Italia nen" zou kunnen betekenen. Ondertussen gaat Libregts er een beetje prat op de meest reizende bondscoach uit de ge schiedenis van de KNVB te zijn geworden. „Ik heb de bui tenlandse spelers veel in actie gezien", vertelt de bondscoach. „Waar ik kon, heb ik met hen gepraat. Ik heb de coaches en andere begeleiders gesproken van de clubs. Maar je moet met dit soort dingen voorzich tig zijn. Weliswaar wordt per soonlijk contact, ook telefo nisch, op prijs gesteld. In Italië en Spanje bijvoorbeeld veel meer dan hier. Daar moet je niet met een telexje aanko men. Een persoonlijk onder houd doet veel meer. Hier gaan we na het zakendoen eten. In Italië gaan ze eerst eten en dan zakendoen of men doet zelfs zaken tijdens het eten. Een andere cultuur. Maar het onderhouden van de persoonlijke contacten moet ook behoedzaam gebeuren. Je gaat zo op lange tenen staan. Nu zijn de contacten goed met Beenhakker, Hiddink, De Mos en Krol. En dat is nuttig". Naar Rome Hoe een en ander uitwerkt moet woensdag blijken in Wrexham. Libregts zegt niets te bespeuren van een stem ming in het land van „We- zijn-er-bijna". „We moeten het", zegt hij, „heel serieus doen. Ik herinner maar aan de sfeer van: we gaan naar Rome. Wij moeten een goed resultaat halen in Wales. Een goed re sultaat noem ik ten minste een gelijkspel. Bij winst hebben we de tickets voor Italië eigenlijk al in de zak. Er van uitgaande dat we thuis wel royaal van Finland winnen. Maar het zal moeilijk worden in Wales. Het is voor die lui een struggle for life. We zullen op alles voorbe reid moeten zijn. Ik heb ieder een al tijdens de benefiet in Rotterdam gewaarschuwd dat we mentaal en fysiek in goede doen moeten zijn. Alleen voor honderd procent fitte spelers worden woensdag opgesteld. Een voordeel is dat naast het competitievrije weekeinde in gelijking tot de wedstrijd te gen Portugal, uit de groep verdwenen. Clijsters was door blessures bijna een jaar afwezig en reageerde teleur gesteld toen hij voor het duel met Portugal nog over het hoofd werd gezien. Larsson geselecteerd De Zweedse bondscoach Olie Nordin heeft Ajax-verdedi- ger Peter Larsson opgeno men in de selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijd te gen Albanië. Zweden treft Albanië op 8 oktober in Sol- na, een voorstadje van Stock holm. Nederland iedereen in het bui tenland met uitzondering van Rijkaard op zaterdagavond speelt". De afwezigheid van het eerder genoemde vijftal basisspelers zal Libregts nog de nodige hoofdbrekens bezorgen. Even als de kwakkelende vorm, waarin een aantal in eigen land acterende internationals bij Ajax en PSV verkeert. „We zullen als eenheid moeten ope reren", trapt Libregts de be kende open deur in. „Gullit zou net dat beetje extra heb ben betekend dat een ploeg nodig kan hebben. Maar dat zullen we moeten opvangen. We zullen moeten gaan spelen volgens het principe „allen voor één". Ik denk trouwens dat een aantal spelers, dat mis schien wat minder in vorm is, in het Nederlands elftal in zo'n wedstrijd toch weer boven zichzelf kan uitgroeien. We hebben helaas niet voor iedere speler die wegvalt een vervan ger van hetzelfde kaliber. Maar we moeten niet praten over het ontbreken van spe lers, we moeten uitgaan van de spelers die we wel hebben. Collectief moeten we opvan gen wat individueel ont breekt". Niet arrogant Ziet Thijs Libregts een koppe ling tussen zijn functie en eventuele kwalificatie voor het WK? „Ik wil niet arrogant overkomen", reageert de bondscoach. „Maar het Neder lands elftal is slechts een deel van mijn takenpakket als technisch directeur. Maar bij verlies van Oranje word ik ook in mijn overig functione ren beoordeeld, of liever: ver oordeeld. Daarom heb ik dat plan opgesteld om verschillen de functies los te maken van elkaar. In principe houdt dat plan geen verband met plaat sing voor de WK. Praktisch zou dat wel kunnen. Overi gens zal ik met dat plan niet komen, omdat we het niet ha len. Daar heeft het niets mee te maken. Het zal geen ex- cuus-verhaal zijn. Ik heb het plan al een tijdje in m'n la. Meer wil ik er op dit moment niet over zeggen. Maar het is met dat plan net als Peyton Place. Deze aflevering is afge lopen. Of de man dood gaat, zal in de volgende aflevering blijken". FRANK WERKMAN door Frank Werkman De LOI is er groot door ge worden, die cursussen spreek vaardigheid en spreken in het openbaar. Het is sommigen echter van nature gegeven zich verbaal zodanig uit te drukken dat ze zo'n pakketje schriftelijk materiaal vanuit Leiden niet nodig hebben. Thuis waren ze al het succes nummer van bruiloften en partijen en de schuifdeuren hadden voor hen geen gehei men. Ze behoefden soms hun facie maar te laten zien of de met ooms en tantes volgeprop te huiskamer lag al blauw of dubbel. De cabaretier had zijn eerste schreden gezet. Het peil van ons vaderlandse grappenwezen is er de laatste jaren niet op vooruitgegaan. Het ene talentenfestival na het andere gaat gebukt onder hu moristische en/of verbale bloedarmoede. Maar omdat er dan toch een winnaar uit de bus moet komen, wordt dege ne die drie zinnen foutloos over het voetlicht krijgt en één glimlachje weet op te wek ken al gauw tot de beste uitge roepen. Anders blijft die bloe menhandel ook met zijn spul len zitten tenslotte. Een half jaartje geleden deed een oprisping van culturele behoefte mij en m'n eega in het bekende Haagse theatertje Pepijn belanden, waar zoals bekend de nu alom geloofde en geprezen Paul van Vliet zijn eerste schreden in dit vak zette. Er zouden die avond twee knapen (ik ben hun na men vergetenoptreden, die - zo vermeldde een bij de deur uitgereikt fotokopietje - een gooi wilden doen naar deelne ming aan het Camaretten-fes- tival. Zoals bekend verzame len zich daar jaarlijks de va derlandse feestneuzen, die me nen over een sprankje talent te beschikken. Dat briefje beloofde dus al weinig goeds. Maar het gebo den e tartte werkelijk elke be schrijving. Voor een half leeg zaaltje familieleden en een paar verdwaalde, normale be zoekers presenteerde het duo een bundeltje sketches, dat de onderbroekenlol-fase nog op geen stukken na haalde. Het ergste was nog dat één van de twee voortdurend de gramma tica mishandelde, waarbij het dooreen haspelen van kennen en kunnen nog de minst ern stige overtredingen waren. Ca baret. Het is weinigen gege ven. Freek de Jonge heeft het wel gemaakt. Maar nu denkt hij zich alles te kunnen veroorlo ven. Als stadionspeaker bij de wedstrijd Ajax-Austria Wien ontglipte hem, kort voor de ij zeren spijlen zich in de rug van de Oostenrijkse doelman Wohlfahrt boorden, een opris ping van oorspronkelijkheid. ,,Wil meneer Waldheim me neer Wiesenthal even bellen", schalde het door het Ajax-sta- dion. Het lachen verging de bestuursleden van Ajax snel. De boodschap van De Jonge was nog niet weggestorven of de projectielen vlogen door de lucht en het duel werd ge staakt. Met alle noodlottige ge volgen vandien. Ajax heeft inmiddels besloten om voortaan geen gast-spea- kers meer in te zetten. Naast De Jonge klommen in De Meer ook Ron Brandsteder, Jan Rietman, Frank Masmeij- er en Harrie Slinger daar re gelmatig in de microfoon. Al lemaal figuren met een staat van dienst, maar dan elders. Ajax-supporters ook, die ken nelijk hun reputatie koste wat kost moesten bevestigen. Als opperspreekstalmeester scho ten ze echter regelmatig aan het doel voorbij. Dat het fungeren als speaker op een ietwat ludieke manier best kan, bewijst in Volendam de 74-jarige Pé Mtlhren nu al meer dan vijftig jaar. Zijn ern stigste uitglijer in een halve eeuw was beginjaren zestig de verbastering van de naam van Feyenoorder Jo Walhout, die Volendams toenmalige trots Dick Tol had getorpedeerd, tot Walbeton. M'n enige echte misser, noemt Pé Mtlhren die kwinkslag. Milhren had on langs in zijn geluidscabine Freek de Jonge te gast en hoorde geen onvertogen woord. Maar de quasi-oproep in De Meer kon niet, vindt Pé Mtlhren. En hij heeft gelijk. Elders in het land duiken ook zo af en toe figuren op, die menen als stadionspeaker te moeten fungeren. Laat ze een voorbeeld nemen aan Huib van Toen bij FC Den Haag. Die beperkt zich, zoals het hoort, tot zakelijke informatie. Een verademing in het we reldje van schreeuwlelijkerds en grappenmakers. Een goede kwinkslag is nooit weg. Maar dan wel op de plaats waar die thuishoort. Tussen de schuif deuren bijvoorbeeld. altijd het werk dat de aandacht vraagt". „Ik ben een steenbok en die is zelfverzekerd, althans die komt zelfverzekerd over. 'n Beetje afstandelijk ook. Ik schat de mensen eerst in". „Het is bij mij niet snel ouwe jongens krentebrood, dat wil men wel, maar dat kan niet. Ik moet eerst iemand van haver tot gort kennen". „Ik ben ook vrij zwart wit. Ik mag iemand of ik mag iemand niet. En als ik iemand niet mag, heb ik daar goede redenen voor". ,,'t Is met mij privé altijd hetzelfde liedje. Ik glij in gedachten weg en dan ben ik eigenlijk een ongezellige vent". „Iemand praat tegen me en dan ben ik ineens een stuk van het gesprek kwijt. Je luistert niet, Thijs, zeggen ze dan. Dat klopt, antwoordt mijn vrouw dan". Haagsche Courant ZEIST Het is een heldere ochtend en het Zeister bos ademt een weldadige rust uit. De zon breekt hier en daar door het gebladerte en werpt grillige schaduwen op de grond. Buiten is het een graad of zeventien en binnen zit Thijs Libregts.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19