Neville Southall belooft Oranje warm avondje rtvs sportuitslagen 4port Leiding bij Feyenoord demissionair Rob Witschge rekent op reputatie Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! £eidóe@otvuvnt .ZATERDAG 7 OKTOBER 1989 PAGINA 17 OTTERDAM Drie externe deskundi- »n van een organisatie-bureau gaan bij eyenoord een onderzoek instellen naar »n nieuwe structuur voor de leiding. In Iwachting van voorstellen van de ex- »rts zijn de bestuursleden van alle gele- ingen in de Kuip sinds gisteren demissio- air. Dat geldt voor de onlangs ingestelde uurgroep, de stichting en de raad van jmmissarissen. Dit deelde Carlo de Swart steren mee. jk denk bij een nieuwe structuur voor eyenoord aan de situatie zoals die bij 5V bestaat", deelt De Swart mee. „Een leine groep, liefst drie man, die de lei- ing van de organisatie heeft", e Swart, die eerder deze week al terug- trad uit de stuurgroep na problemen met vooral president-commissaris Jorien van den Herik, denkt dat de externe deskun digen tegen het eind van dit jaar met een nieuw plaatje moeten kunnen komen. De laatste ontwikkelingen bij Feyenoord zijn een gevolg van interne strubbelingen tussen De Swart, Van 't Wout, De Leeuw en De Jong aan de ene kant en Van Wel- senes en Van den Herik aan de andere. Bovendien speelt shirtsponsor Van den Boogaard nog een opvallende rol. Door verschillende betrokkenen werd de on derlinge verstandhouding danig op de proef gesteld door verwikkelingen rond eventueel technisch directeur Nol de Rui ter (nu KNVB) en potentieel algemeen di recteur Kees Ploegsma (PSV). Dieptepunt was de confrontatie van De Swart met de pers na afloop van Feye noord-VfB Stuttgart over de contacten met Ploegsma, waar De Swart op dat mo ment niets van wist. Dit incident ver slechterde vooral de relatie met Van den Herik tot ver onder het nulpunt. „Als je diep in mijn hart kijkt had ik hele maal het bijltje er bij neergegooid", zegt De Swart. „Op dringend verzoek van het stichtingsbestuur ben ik aangebleven. Zij het nu, net als alle anderen, in demissio naire staat". Ziet De Swart zich in een nieuwe, afge slankte constellatie nog ooit terugkeren? „In principe zal ik er nietmeer bij zijn". FRANK WERKMAN Joesoepov geeft derde partij op LONDEN - Arthur Joesoe pov uit de Sovjetunie heeft gisteren de derde partij in de halve finale van het kandi datentoernooi tegen zijn landgenoot Anatoli Karpov zonder verder te spelen op gegeven. De partij werd don derdag afgebroken in een voor Karpov vrijwel gewon nen stelling. Joesoepov liet scheidsrechter Svetzozar Gli- goric telefonisch weten de partij op te geven. Met nog vijf partijen te spelen leidt Karpov met 2-1. Stadionverbod supporters ROTTERDAM Elf supporters van Feye noord hebben naar aanleiding van de rel len rond de voetbal wedstrijd Feyenoor- Vfb Stuttgart gisteren straffen opgelegd ge kregen variërend van voorwaardelijke ge vangenisstraffen van twee weken tot geld boetes wegens openlij ke geweldpleging. De meeste verdachten kregen ook een voor lopig stadionverbod opgelegd. Herstel Nederlanders RIGA De drie Nederlanders heb ben zich gisteren hersteld in het dam- toernooi van Riga. Na de „zwarte don derdag" toen Van der Zee, Bies en Jansen gezamenlijk één puntje ver overden, werd vrijdag voorlopig de volle winst binnen gehaald. N'Diaye en Bies staakten voorlopig hun strijd na zes uur. De Nederlander heeft een schijf voordeel, maar dat is geen ga rantie voor winst. Van der Zee en Jansen waren, met Gantwarg, de enige winnaars. De Ne derlanders hadden de wind een beetje in de rug. Van der Zee zette in een klassieke partij de Italiaan Specogna onder druk, maar had een aanwijsba re foute zet van de Italiaan nodig voor de weg naar winst. g,: n|e nieuwe chefs de mission het NOC. Links André Bol- en rechts Ard Schenk, d, FOTO: ANP Schenk en ïBolhuis iChef de mission NOC q l3JTRECHT De entree Jtan Anton Geesink in de Olympische wereld is on geweest. Na twee cjaar wordt zijn hand hteeds beter zichtbaar. De van oud-top- Ard Schenk en ekndré Bolhuis tot chef de Jnission van het Neder lands Olympisch Comité is iangedragen door het Ne derlandse IOC-lid, die ^ich eveneens met succes ïard heeft gemaakt voor splitsing van die zwa- functie voor Winter- en Zomerspelen. om zijn NOC-activitei- en op een lager pitje te zetten, hij zal het NOC-beleid zeer be- ilist niet loslaten. Bij zijn 'af- icheid' heeft hij twee beleids notities op de NOC-burelen ichtergelaten, waaruit blijkt dat er flink wat heilige huisjes pmver moeten en vastgeroeste Structuren moeten worden veranderd om van het NOC n dynamische club te ma len. Geesink gaat zich inten- iever wijden aan zijn taak als IOC-lid, dat door zijn tijdro vend werk voor het NOC in iet gedrang was gekomen. Het temt de zwaargewicht tot oot genoegen dat hij de inctie van chef de mission als leeltijdbaan heeft weten te plijten aan oud-sporters. In de Visie van Geesink een absolute hoodzaak, omdat maar al te vaak met de belangen van Sportlieden is gesold. Vöor zo- Svel Bolhuis als Schenk is het [verk als sportbegeleider niet Vreemd Bolhuis, die als hoc- key-international drie maal de meemaakte, was twee coach van Jong Oranje en d'equipe tijdens de Spelen Los Angeles. Schenk heeft olympische medailles, drie gouden, in de kast. Sinds vorig jaar is hij binnen de schaatsbond actief lis lid van de Begeleidings commissie Kernploegen |BCK). Zowel Bolhuis als Schenk, die zes weken terug werden benaderd voor de iunctie van chef de mission, weinig bedenktijd nodig op de aanbieding van het in te gaan. In beider ge- was de belangenbeharti van de sportlieden het motief. Zij weten ervaring dat die er in het nog wel eens bij in- Schenk kondigde op foorhand al aan dat van hem jeen volgzame opstelling hoeft e worden verwacht. Hij zal :ich in de aanloop naar en tij lens de Winterspelen in Al- lertville strijdbaar opstellen. ,Mijn uitgangspunt zal immer belang van de sportman en vrouw zijn. Ik heb me altijd opgesteld en zal dat doen. Ik denk eerlijk dat ik mede om die re ien ben aangezocht", aldus die geen vrees heeft verstrengeling van belan- met zijn BCK-taak. Naast Ie benoeming van Schenk en tolhuis maakt Tros-directeur toes den Daas bekend, dat zijn •mroep een overeenkomst met iet NOC heeft gesloten waar nee het de exclusieve televi- ierechten in Nederland voor ilympisch nieuws heeft ver- DOELMAN WALES GELOOFT IN NATIONAAL GEVOEL BIJ ZIJN PLOEG DEN HAAG Neville Southall belooft het Ne derlands elftal komende woensdag een warm avondje in Wrexham. De 31-jarige doelman van Wales, die na het afval len van de routiniers Rush, Hughes en Ratclif- fe kan worden be schouwd als de laatste, echte steunpilaar van het team van coach Terry Yorath, is daarvan over tuigd. De Britse voetballers zijn al uitgeschakeld in de race naar het toernooi om de wereldti tel voetbal volgend jaar in Italië, maar zullen deson danks alles in het werk stel- len om het Oranje moeilijk te maken. „We spelen voor Wa les, voor ons land", zegt Sout hall, die tegen Oranje aan zijn 39e interland begint. „Alle spelers", gaat Southall door, „zijn trots op hun va derland. Daarom willen we winnen, woensdag. Het maakt niet uit of Nederland onze tegenstander is, want te gen Duitsland, Engeland of Schotland zouden we met net zo veel inzet spelen. We wil len elke wedstrijd winnen. Voor onze fans en voor ons zelf. Voor iedere speler is het een eer om voor het nationa le elftal van Wales te spe len". Southall >vordt beschouwd als één van de beste doelver- dedigers ter wereld. Hij speelt al weer negen jaar bij de Engelse topclub Everton en won daarmee bijna alle grote prijzen. „Alleen op Eu ropees niveau mis ik nog het een en ander, maar dat komt door de ban, die na het Hei- zeldrama in 1985 over de En gelse clubs werd uitgespro ken. Dat is heel erg. Ik hoop dan ook dat die straf snel wordt opgeheven". Tijdens het eerste duel tegen Neder land in Amsterdam maakte Southall zijn faam meer dan waar, maar in de slotfase moest hij toch buigen. „Die kopbal van Gullit, ja. I still remember it". Flair „Het Nederlands elftal vind ik very, very good. Hoewel ze Gullit, Van Basten, Va nenburg en Erwin Koeman missen, blijft het een heel sterk team. De spelers heb ben flair. Meer uitstraling dan de Duitsers. Daarom sla ik Nederland persoonlijk hoog aan". Ondanks de traditionele vechtlust, die Wales aan de dag zal leggen, is het de vraag of de verzwakte team van de „draken" het Neder land echt moeilijk kan ma ken. Terry Yorath stuurt door schorsingen en blessures noodgedwongen een team van tweede garnituur het veld in, dat desondanks vol ledig op de Britse manier zal opereren: lange halen, snel thuis met een flinke dosis fy siek geweld. „Inzet is het eni ge wat ons nu nog rest", al dus Southall. Neville Southall stijlvol in actie Bijna elk creatief vermogen in het team is verdwenen door de afwezigheid van het gouden spitsenduo Ian Rush- Mark Hughes (geschorst) en verdediger Kevin Ratcliffe van Everton, die afgelopen dinsdag aan zijn lies gebles seerd raakte in het Little- woods Cupduel tegen Leyton Orient. Verder is ook mid denvelder Mark Aizlewood afwezig door een gebroken jukbeen. De gevaarlijkste speler van Wales zal in Wrexham daarom Dean RHWhmHHHMHI voor Everton. Saunders zijn, de beweeglijke aanvaller van Derby County. „We zullen de grote spelers missen, dat staat natuurlijk vast. Maar de spelers die nu een kans krijgen zullen zich absoluut willen bewijzen voor onze bondscoach Terry Yorath. Dat maakt het er voor Nederland niet eenvou diger op", weet Southall. Yorath is overigens niet al leen bondscoach, daarvoor speelt het land een te onbe langrijke rol in de internatio- FOTO: AP nale voetbalwereld en heeft de bond van Wales te weinig geld voor een full-timer. Yo rath, oud-speler van onder andere Leeds United en Tot tenham Hotspur, die 59 keer het voetbalshirt van Wales mocht aantrekken, is ook coach van tweede-divisieclub Bradford City, dat op dit mo ment in de onderste regionen van de ranglijst bivakkeert. Rugby Het elftal van Wales werkt Jeff Hopkins in selectie Wales BRADFORD Terry Yo- rath heeft Jeff Hopkins toe gevoegd aan zijn selectie voor de wedstrijd van woensdag tegen Nederland. De verde diger van Fulham neemt de plaats in van aanvoerder Ke vin Ratcliffe (Everton), die deze week een liesblessure opliep in het duel tegen Orient voor de League-Cup. Hopkins heeft eerder deel uitgemaakt van het elftal van Wales, maar de laatste vier seizoen heeft hij geen inter nationaal voetbal meer ge speeld. haar interlands normaal ge sproken in het stadion van Cardiff af, maar het voetbal moet dit keer wijken voor rugby, de belangrijkste sport van het land. De rugbyers van Wales spelen woensdag in Cardiff een interland te gen Australië. Het veel klei nere stadion in Wrexham (capaciteit: 20.000 toeschou wers) zal slechts ten dele ge vuld zijn, want één tribune is helemaal van hout, daardoor brandgevaarlijk en wordt na de ramp in Bradford bij be langrijke duels niet gebruikt. Wales mag dan zijn uitge schakeld voor het wereld kampioenschap in Italië, met een beetje meer geluk had het team meer punten be haald dan de schamele twee die werden vergaard dank zij gelijke spelen tegen Finland en Duitsland. Tijdens die duels was Wales zeer dicht bij de overwinning. Ook de duels tegen Nederland en Finland werden onnodig ver loren. „Daarom zullen we de laatste twee wedstrijden te gen Nederland en Duitsland nog alles uit de kast halen voor een overwinning. We zijn dan wel uitgeschakeld, de wil om te winnen wordt er alleen maar groter door", besluit Neville Southall, die de absentie van ook Gerald Vanenburg met meer dan ge wone belangstelling vernam, strijdlustig. JEROEN GRUETER ST. ETIENNE Rob Witschge gaat er van uit dat hij ook komend weekeinde nog behoort tot de selectie van het Nederlands elftal, dat volgende week zoals be kend aantreedt tegen Wales. „Ik vind het al hartstikke mooi dat ik bij de 22 zit", meldt Witsch ge telefonisch vanuit St. Etienne. „Ik denk dat ik nu ik door de bonds coach weer ben uitgeno digd ook wel zal mee gaan naar Wrexham". De persoonlijk door Libregts, die de Amsterdammer afge lopen weekeinde in Nantes aan het werk zag, gedane in vitatie aan Witschge betekent voor de oud-Ajacied meer dan een rentree. „Het is een stukje persoonlijke erken ning", meent Witschge. Die daarbij verwijst naar het feit dat hij eerder dit jaar ver scheidene keren buiten de se lectie werd gehouden door Twentenaar Pieter Huistra. Bovendien kan de rentree, meent Witschge, worden be schouwd als een afrekening met de theorie dat spelers die in de Franse competitie uit komen per definitie als afge schreven dienen te worden beschouwd voor Oranje. „Het niveau is hier echt niet zo slecht als in Nederland wel wordt beweerd", zegt Witschge, die tot dusver voor St. Etienne viermaal "scorend succesvol was. „Het voetbal is wel heel anders. Hier gaat een bezoekende club voor één punt en stelt zich daar voor heel verdedigend in. De thuisclub moet niet alleen het spel helemaal maken, maar daarbij ook nog optornen te gen een overdaad aan defen sieve spelers. Dat is wel een hele omschakeling als je het vergelijkt met Ajax, dat altijd aanvallend speelt". Thuis Rob Witschge (23), eerder dit jaar voor 2,5 miljoen gulden naar St.Etienne getransfe reerd, voelt zich al behoorlijk thuis in het Franse voetbal. „Ik speel hier ook heel an ders", vertelt hij. „Ik heb bij St. Etienne een volkomen vrije rol. Ik speel overal, ook op rechts. Dat bevalt me pri ma. Ik denk dat zo spelen goed is voor mijn ontwikke ling. Tegen Auxerre scoorde ik op die manier twee keer. Dus het gaat wel lekker". Of die vorm voldoende zal zijn om eindelijk een basis plaats af te dwingen in het team, dat tegen Wales moet proberen een verdere stap te zetten op weg naar het toer nooi om de wereldtitel van volgend jaar in Italië, zal ko mend weekeinde blijken. „Ik vind het al prachtig dat ik na mijn invalbeurt tegen Israel, toen ik een half uur redelijk heb gespeeld, waarschijnlijk bij de laatste zestien zit. Ik wil eindelijk wel eens een basisplaats. Als dat tegen Wa les zou gebeuren is het hele maal prachtig". Pipo Hetgeen zou betekenen dat de voetballer, die nog wel eens wordt aangeduid als Pipo, oud-ploegmaat Bryan Roy zou verdringen. Hetgeen een opmerkelijke ontwikke ling zou zijn, want juist door de doorbraak van Roy pakte Witschge eerder dit jaar zijn biezen bij Ajax. „Ik heb geen zin om verder op de reserve bank door te gaan", liet Witschge toen weten. Nu zou hij door een riant contract bij St.Etienne op weg zijn naar het miljonairschap, terwijl onder meer Roy in angstige afwachting is van de mogelij ke UEFA-uitsluiting. Waar mee Roy c.s. voorlopig danig in hun ontwikkeling zouden worden geremd. Rob Witschge, die zijn twee Europa Cupfinales met Ajax nog steeds als hoogtepunten uit zijn carrière beschouwt, is wat dat betreft verder. Met St. Etienne, in Frankrijk slechts twaalfde met elf pun ten uit een dozijn duels en de club waar ooit Kees Rijvers en John Rep triomfen vier den, lijkt hij van zijn Franse avontuur een betere uitgave te maken dan bijvoorbeeld Michel Valke. Deze verkom merde volkomen bij Lyon en keerde gedesillusioneerd te rug naar Nederland, waar hij nu bij Sparta speelt. Reputatie „St. Etienne is in het Franse voetbal een club met een gro te reputatie, met een grote achterban van voornamelijk arbeiders en een mooi sta dion", besluit Witschge. „Het bevalt me hier uitstekend. Vier jaar is het hier wel uit te houden. Ik was drie jaar de vaste linkerspits van Ajax, maar hier heb ik geleerd meer in het belang van het elftal te spelen". Rob Witschge. FOTO: DIJKSTRA In zijn Nederlandse tijd bouwde Rob Witschge de re putatie op er in belangrijke PSV won Ajax met 2-0. Dank zichzelf aan bij Thijs Li- wedstrijden altijd te zijn. In zij twee treffers van Witsch- bregts. De bondscoach kent zijn laatste vaderlandse topr ge. „Onder druk voetbal ik zijn reputatie, per, eind vorig jaar tegen meestal goed", beveelt hij FRANK WERKMAN Vink vier wedstrijden geschorst ZEIST Marciano Vink is door de tuchjcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. Bovendien moet de Ajacied een geldboete van 150 gulden betalen. Scheidsrechter Egbertzen stuurde Vink in het competitieduel met Volendam vijf minuten voor tijd van het veld. De speler had tegenstan der Berghuis omver getrapt. BADMINTON Open Westduitse kampioenschap pen in Düsseldorf Dames, kwartfinales: Van der Knaap (Ned) - Larson (Den) 11-7 11-8. DAMMEN Toernooi in Riga 4e ronde: Laimite (Sov) - Tingas (Sov) 1-1, Jansen (Ned) - Casaril (Bel) 2-0, Vermin (Zwi) - Gantwarg (Sov) 0-2, Bozenkov (Sov) - Autar (Sur) 1-1, Vig- man (Sov) - Valneris (Sov) 1-1, N'Diaye (Sen) - Bies (Ned) afgebro ken, Kortsjov (Sov) - Virny (Sov) 1-1, Van der Zee (Ned) - Specogna (Ita) 2- 0. Stand: 1. Bozenkov en Vigman 6 punten, 3. Gantwarg, Jansen, Valne ris en Virny 5, 7. N'Diaye 4 (uit drie), 8. Autar en Van der Zee 4, 10. Casa ril, Kortsjov, Specogna en Tingas 3, 14. Bies 2 (uit drie), 15. Laimite en Vermin 2. TENNIS Federation Cup in Tokyo Dames, kwartfinales: Tsjechoslowa- ki je-West-Duitsland 2-1. Novotna- Kohde-Kilsch 6-3 6-3, Sukova - Graf 2-6 1-6, Novotna/Sukova - Graf/Koh- de-Kilsch 6-2 6-2. Verenigde Staten- Oostenrijk 3-0. Evert-Wiesner 6-1 6- 0. Navratilova - Paulus 6-4 6-1, Na- vratilova/Shriver-Wiesner/Paulus 6-1 6-2. VOETBAL Voorronde WK Groep 7, Praag: Tsjechoslowakije - Portugal 2-1 (1-0). 11. Bilek (straf schop) 1-0, 74. Rui Aguas 1-1, 82. Bi- lek 2-1. Scheidsrechter: Schmidhuber (BRD), toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Kocian (Tsj), Venancio, Nunes, André en Futre (Por). Rode kaart: Gri- ga (Tsj/2x geel) Tsjechoslowakije: Stejskal; Kocian, Straka, Kadlec en Bliek: Cabala (70. Nemecek), Hasekl, Chovanec en Mo- ravcik (90. Kihier); Griga en Skuhravy. Portugal: Sllvino; Joao Pinto, Frederi- co, Venancio en Veloso; Rui Barros, Sobrino (27. Viktor Paneira), Nunes (71. Jose Lima); André, Rui Aguas en Stand groep 7: België 6-10 (12-2), Tsjechoslowakije 6-9 (10-3), Portugal 6-7 (8-8), Zwitserland 5-2 (6-8), Lu xemburg 5-0 (1-16), Dertig mille boete voor Feyenoord ZÜRICH De Europese Voetbal Unie heeft Feyenoord een boete van 25.000 Zwitserse franken, ongeveer 32.000 gul den, opgelegd. De straf werd tijdens de vergadering van de UEFA te Zürich uitgesproken omdat bij de wedstrijd in Stuttgart vuurwerk in een vak met supporters van de tegen stander is geworpen. VfB Stuttgart kreeg een boete van 12.000 franken (bijna 16.000 gulden) omdat toeschouwers tijdens de wedstrijd vuurwerk in de richting van de politie gegooid hebben. Betaald voetbal EREDIVISIE Vanavond Willem ll-Haarlem EERSTE DIVISIE Vanavond Heracles-AZ GA Eagles-SW Helmond Sport-SC Cambuur Eindhoven-PEC Zwolle Emmen-Veendam VW-DS'79 SC Heerenveen-Excelsior FC Wageningen-Telstar Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 19.46 uur: IJsshow Thialf. Nederland 2, 23.15 uur: Veronica Nederland 3, 22.30 uur: Studio Sport. Veronique, 18.50 en 22.30 uur: Match. Veronique, 19.55 uur: Voetbal: FC Barcelona-Real Madrid. België Nederlands 2, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Frans, 22.35 uur: Match Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- schau-Telegramm Duitsland 1, 18.15 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 21.55 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 12.15 uur: Grandstand. Sky Channel, 17.00 uur: Gewichtheffen. Sky Channel, 18.00 uur: Trans World Sport. Sky Channel, 19.00 uur: Wiel- Sky Channel, 20.00 uur: Golf Sky Channel, 22.00 uur: Tennis. Super Channel, 18.30 uur: Ultra sport. Super Channel, 20.30 uur: Golf. MORGEN Nederland 2, 13.45 uur: Motor sport: strandrace Scheveningen. Nederland 3, 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 20.20 uur: Match. België Nederlands 1, 18.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur: Sport. TV 5, 13.15 uur: Avontuur en sport. Duitsland 1, 18.10 uur. Sport- Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm Duitsland 2, 17.05 uur Die Sport-Reportage. BBC 1, 16.35 uur Paardesport. BBC 2, 17.05 uur: Rugby. Sky Channel. 00.00 en 17.00 uur Gewichtheffen. Sky Channel, 14.00 uur Worste len. Sky Channel, 18.00 uur: Motor sport. Sky Channel, 19.00 uur: Wiel- Sky Channel, 00.00 uur Voet- KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de paardekoersen in Gronin gen (vandaag 13.30 uur), Duin- digt (morgen 13.30 uur) en Nootdorp (maandag 18.00 uur) luiden als volgt: Bastille (7-5-4) 5e koers. 1. Zie Die Detvile, 2. Aristi Apollo (6-7-3) K. 2. Desiree Nuova. 3. Ghylayla Prinses (6-7-8) 8e koers: 1 Ever Pouw Lease. 2. Ekiaro's Quick. 3. Esa's Pride (2-1-4) 9e koers: 1 Allard Morgan. 2 Anfield Road, 3 Zetor D (2-8-4) 10e koers. 1. Zmanza Princess. 2 Massie s Prize, 3. Zorro Hollyrood (7-2-6). Duindigt le koers: 1. Ho Ho Helmer. 2 Calexi N. 3. Chico Scimitar (2-3-4) 2e koers: 1 Elrssa. 2 Sydney Raaphorst. 3 Moon Child (5-3-1) 3e koers: 1 Dutch Dakota. 2. Cindy Jans sen, 3. Dusty Star (2-7-8) 4e koers: 1. Count of Holland. 2. Belinda W, 3. Cherie Wiehnga (10-7-4) Mr Tequila, 2 Olympus. 3. Blue Lightning (2-5-8) 6e koers. 1 Albert Catarina. 2. Zebode, 3. Zarina Gregor (2-4-7) 7e koers: 1. Bekila Ludwig, 2 Clan Vrijnes- se. 3. Blitz Uithuizen (8-9-7) 8e koers: 1. Ascot Hanover, 2. Asrotk, 3. Zweden (1-3-4) 9e koers. 1. Niyil Reef. 2. Miss Chardonay. 3. Savenbi (1-2-3) Nootdorp le koers: 1 Duke Hanover. 2. Dolce Vita. 3. Andries L (4-1-6) 2e koers: 1 Day van de Lente, 2. Daisy Oostland, 3. Callgirl (6-5-3) 1. Baukie-Hanover, 2, Buddy, 3. Isene (7-3-4) 1. Zarathoestra, 2. Zenith B, 3. Chris Victory (1-6-8) 5e koers: 1 Cousin Wolvers, 2. Boy B, 3. Crownstar (5-8-2) 6e koers: 1. Wilhelmien W, 2. Zitella, 3. Zie- rat Kandia (5-1-8) 7e koers: 1. Zoon van Jensen. 2. Yonkers, 3. Zambezi Cede (3-5-9) 8e koers: 1 Zestfull Dream, 2. Carlo Buiten- lust. 3. Zanny Oranje (3-1-2) 9e koers: 1. Zamaso Star, 2 Yke Baker. 3 Wilman (7-4-2). Graf alleen kan ploeg niet redden TOKYO Sterk spel van Steffi Graf heeft West- Duitsland niet behoed voor uitschakeling bij het toer nooi om de Federation Cup in Tokyo. In de kwartfina les van gisteren zegevierde het als derde geplaatste Tsjechoslowakije met 2-1 over het als vijfde getaxeerde Westduitse ploeg. In ,de andere kwartfinale wonnen de Verenigde Staten met 3-0 van Oostenrijk. Na de enkelspelen was de stand bij Tsjechoslowakije - West- Duitsland gelijk: 1-1. Jana Novotna won in de openingspartij met 6-3 6-3 van Claudia Kohde-Kilsch. Graf had slechts 38 mi nuten nodig om de stand gelijk te trekken: 6-2 6-1 tegen Helena Sukova. In het dubbelspel waren de Tsjechoslowaakse meisjes opper machtig: 6-2 6-2. Het was voor de eerste keer sinds de Olympi sche Spelen van vorig jaar dat Graf in het dubbel aantrad met een Duitse partner. De onwennigheid spatte er vanaf. Vooral bij Kohde-Kilsch, die herhaaldelijk halfslachtig reageerde.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17