Het best bekeken in de gevangenis Kabinetsformatie in stroomversnelling HP /uit de weekbladen ELSEVIER d0ENE Malafide actiegroep mag geen kaarten verkopen Niets is wat het lijkt DE TIJD BINNENLAND CcidócSomxmt DONDERDAG 5 OKTOBER 1989 PAGINA 4 Omstreden tehuis gaat op in stichting HAARLEM Het particuliere verzorgingshuis De Haemstede in Bergen functioneert slecht, terwijl goede leiding ontbreekt. Het huis, waar eind au gustus de bejaarde Hongaarse pianist/componist Geza Frid overleed aan de gevolgen van brand wonden na een te heet bad, moet daarom samen met twee andere tehuizen opgaan in een stichting. Dat heeft de provincie Noord-Holland bekendge maakt. De inspectie stelde na het incident een on derzoek in naar de gang van zaken bij De Haem stede. Ook justitie stelde een onderzoek in naar mogelijke nalatigheid van het personeel, maar heeft de zaak inmiddels geseponeerd. Voor gede puteerde Korver is de affaire aanleiding nog eens te benadrukken hoe moeilijk het is om een parti culier verzorgingshuis goed te laten draaien. Hij heeft voorkeur voor de stichtingsvorm. Virus bedreigt oesterpercelen YERSEKE De oesterkwekers in Yerseke vrezen een aanzienlijke oes- tersterfte op de percelen in het Gre- velingenmeer. De vermoedelijke oor zaak is het bonamia ostreae virus, dat juist de oudere platte oester aantast. De precieze schade is nog niet aan te geven, omdat niet elk perceel in de zelfde mate is aangetast. De oester ziekte is tien jaar geleden uit Frank rijk geïmporteerd en was al vele ja ren actief in het water van de Oos- terschelde. Om de ziekte de kop in te drukken, is de oesterteelt grotendeels verplaatst naar het Grevelingenmeer. Tegen het virus is nog steeds geen adequaat middel gevonden. Voorkeur voor retour verpakking van melk UGCHELEN Als alle melk in glas zou worden ver pakt heeft dit positieve effecten op energieverbruik, grondstoffenbesparing en afvalverwijdering. Daarom is volgens ir. G. van Grootveld, hoofd preventie van het ministerie van VROM, meer retourverpakking no dig en gewenst. Hij meent dat de melkhandel als scha kel tussen de zuivelindustrie en de consument eisen kan stellen aan de verpakking. Uit reacties heeft hij de indruk dat de consument het gebruik van retourver pakking toejuicht. Daarnaast biedt het gebruik van kunststofflessen die geschikt zijn voor hergebruik en waarop een statiegeld van een gulden wordt geheven, goede vooruitzichten. Voorzitter E. de Boer van de Ne derlandse Melkhandelaren onderkent de wens van de consument voor retourverpakking, maar hij wil wach ten op de uitkomsten van onderzoek van VROM naar verpakkingsmateriaal. „Groter verbruik bij minder chemicaliën" WAGENINGEN Niet het aantal bestrij dingsmiddelen maar de hoeveelheid die er van wordt gebruikt, moet worden teruggedrongen. De Wageningse hoogleraar planteziektenkun- de, prof. J. Dekker, benadrukte vanmiddag tij dens zijn afscheid dat vermindering van het aantal beschikbare middelen zonder twijfel leidt tot meer gebruik van de overblijvende middelen. Daarmee wordt volgens Dekker de kans groter dat de middelen op den duur niet meer werken omdat planten er ongevoelig voor worden (resistentie). Hij ziet wel moge lijkheden voor het vervangen van bezwaarlij ke door meer doelgericht werkende middelen, waardoor de kans op giftige neveneffecten voor andere organismen wordt beperkt. Bo vendien kan met lage hoeveelheden actieve stof worden volstaan, aldus Dekker. WILL SIMON SCHRIJFT BOEK OVER „OPSPORING VERZOCHT" DEN HAAG De trouw ste kijkers van het AVRO- televisieprogramma Op sporing Verzocht zijn er tegelijkertijd het bangst voor. Ze houden er niet van, maar toch kijken ze altijd weer. „De kijkdicht heid in gevangenissen en huizen van bewaring be nadert de honderd pro cent", schrijft samenstel ler en presentator Will Si mon in zijn boek Opspo ring Verzocht, dat hij gis teren overhandigde aan minister Korthals Altes van justitie. De minister rekende onmid dellijk uit wat het betekent dat sinds 1982 dankzij Opsporing Verzocht 262 verdachten inge rekend werden: „Een hele strafinrichting vol". En die zit ten nu dus allemaal het pro gramma te bekijken dat hen daar deed belanden. Een mooi succes voor het programma van de AVRO, meende Kort hals Altes, die eraan toevoegde al jaren lid van deze omroep te zijn. De minister roémde het „voortreffelijke evenwicht tus sen het opsporingsbelang ener zijds en het ontbreken van, sensatie en heksenjacht ander zijds", iets dat hij bij soortgelij ke programma's in het buiten land nog wel eens mist. „Wij brengen ons programma koel en afstandelijk", beaamde Will Simon, „we willen misdrijven helpen oplossen, geen krimi maken". De presentator, die met zijn programma begint aan het achtste seizoen (Korthals Al tes: „Dat zal ik wel niet halen, denk ik") memoreerde trots dat Opsporing Verzocht zeer goed bekeken en gewaardeerd wordt, ook buiten de gevange nis. Maar, zei hij, belangrijker is nog dat de 276 misdrijf-re- constructies die inmiddels uit gezonden werden bij hebben gedragen aan dq oplossing van 227 ernstige misdrijven. „Dat zijn geen slechte resultaten". In zijn boek beschrijft Simon aan de hand van een groot aantal zaken hoe Opsporing Verzocht wordt gemaakt. Al lereerst staat voor de makers vast dat het programma geen angst mag aanjagen - althans niet bij fatsoenlijke burgers - en dat verdachten er niet in afgebeeld mogen worden, om een heksenjacht (waarbij al snel onschuldigen getroffen zouden kunnen worden) te voorkomen. Een door de mi nister van justitie benoemde selectiecommissie bepaald wel ke gevallen voor uitzending in aanmerking komen; het gaat daarbij altijd om ernstige mis drijven, die nog niet geheel „uit-gerechercheerd" zijn, waarvan de oplossing met an dere woorden nog mogelijk moet worden geacht. De tips die het programma op levert, komen van volstrekt onvoorspelbare zijde, is de er varing van Simon. Na uitzen ding melden zich bij de AVRO zowel criminelen als politie ambtenaren, maar natuurlijk ook veel 'gewone mensen'. Een kwestie van burgerplicht, vindt Simon. Hij is er tot op zijn bot van overtuigd dat tips zin hebben en voert daarvoor nogal wat argumenten aan in de vorm van praktijkvoorbeel den. Zoals de moordzaak Ma- tulessy. Deze man uit Bemmel werd in april 1988 op zijn bed doodgestoken, zonder dat daarvoor enige aanleiding leek te bestaan. Een oproep in Op sporing Verzocht leverde hon derdvijftig tips op, onder meer over het wapen dat gebruikt was; een soort kris. „Die tips leidden regelrecht naar de ei genaar van het steekwapen, maar die kon aantonen dat hij het al een jaar eerder aan zijn broer had gegeven. En die broer bekende Matulessy, die een vriend van hem was, te hebben vermoord, omdat deze zijn leven wilde verzuren door almaar in zijn hoofd aanwezig te zijn met diens stem". Vrouw Een andere zaak die dankzij Opsporing Verzocht werd op gelost, was die van een dubbe le verkrachting in Amersfoort in 1987. Een vreemde zaak, waarbij een 53-jarige vrouw tweemaal door dezelfde man verkracht werd, en de dader herhaaldelijk telefonisch con tact met haar opnam. Toen maanden later het intensieve politie-onderzoek nog niets had opgeleverd, volgde uitzen ding bij Opsporing Verzocht. „De volgende dag blijkt dat de zaak de kijkers kennelijk zeer heeft beziggehouden: het aan tal tips benaderde de driehon derdvijftig. Een paar van de Presentator Will Simon. FOTO: DIJKSTRA reacties leidden regelrecht naar de dader, die dan ook de zelfde dag nog kon worden ge arresteerd. De dertigjarige man, vader van vier kinderen, bekende de dader te zijn van beide verkrachtingen. Later werd duidelijk dat hij samen met zijn vrouw op de bank naar de uitzending had geke ken. Ook zijn echtgenote had hem, na het tonen van de compositietekeningen, en de kledingbeschrijving, met daar bij pok nog zijn stem op de band, duidelijk herkend". Zo lovend als Simon zich uit laat over de tipgevers, zo te leurgesteld is hij in „de burger in de grote steden". De be schrijving van hun onverschil ligheid is zijn sterkste troef als hij wil aantonen hoe belang rijk het is dat burgers zich be trokken voelen bij wat ande ren overkomt of overkomen is. „In Amsterdam werd de 37- jarige Eelse Bies vermoord in de Staatsliedenbuurt. Hij werd omstreeks drie uur in de nacht, toen hij gewoon op straat liep, door een man aan gevallen met een mes en ge troffen door een groot aantal steken. Er waren nogal wat buren die hadden gehoord dat er een vechtpartij aan de gang was op straat en daarom uit hun raam keken. Ze zagen toen dat er een man in de goot was terechtgekomen en hoor den ook hulpgeroep dat steeds zwakker werd, maar niemand voelde zich geroepen om hulp te bieden of de politie te waar schuwen. Bies is langzaam in die goot doodgebloed". STEVO AKKERMAN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De kabi netsformatie zit sinds gis teren in een flinke stroomversnelling. In een onverwacht ijltempo heb ben de onderhandelaars van CDA en PvdA zich door het maandag gepre senteerde 'praatstukvan Lubbers heengewerkt. Volgens CD A-fractielei der Bert de Vries zit er zo veel vaart in het formatie- overleg dat vandaag al fractiespecialisten geraad pleegd kunnen worden over „enkele losse eindjes die nog aan elkaar ge knoopt moeten worden". Zowel Bert De Vries als PvdA-leider Wim Kok verlie ten gisteravond goed geluimd het gebouw van de Eerste Ka mer, waar nu al ruim twee weken onder leiding van in formateur Lubbers wordt ge praat over het beleid van het beoogde kabinet. Op veel pun ten liggen de meningen inmid dels dicht bij elkaar en in een flink aantal gevallen is er al sprake van een principe-ak koord. De grootste sociaal-eco nomische meningsverschillen tussen PvdA en CDA zijn ech ter nog niet overbrugd. Zo lig gen de onderhandelaars nog met elkaar in de clinch over de vraag in hoeverre de inko mensverschillen die ontstaan door uitvoering van het belas- tingplan-Oort moeten worden weggewerkt. „Maar", zei De Vries, „de wil om er uit te ko men is er van beide kanten. De cirkels worden ook steeds kleiner". Beide onderhandelaars lieten doorschemeren begin volgende week een reeks definitieve voorstellen van de informa teur te verwachten. Naar ver luidt stuurt Lubbers erop aan eind volgende week al een eindrapport van zijn informa tiewerkzaamheden aan de ko ningin sturen, waarna hij ver der kan gaan als formateur. Gelijke behandeling Over de vormgeving van de Wet Gelijke Behandeling, tot nog toe een belangrijk strui kelblok bij de besprekingen, is deze week in grote lijnen overeenstemming bereikt. De PvdA is bereid haar eigen ini tiatief-wetsontwerp tegen de seksediscriminatie, dat in 1987 werd ingediend, in te trekken. Het komende kabinet zal zelf een nieuwe Wet Gelijke Be handeling ontwerpen, waarin een groot deel van de PvdA- standpunten wordt verwerkt. De PvdA heeft echter haar op vatting moeten prijsgeven dat discriminatie wegens gods dienst, huidskleur of seksuele geaardheid te allen tijde zwaarder weegt dan de vrij heid van godsdienst of vrijheid van onderwijs. In elk geval van vermeende discriminatie (bijvoorbeeld als een christelij ke school een homoseksuele leerkracht weigert aan te stel len) zal de rechter een oordeel moeten vellen. In de onderhandelingen van de afgelopen dagen is het de PvdA duidelijk geworden dat uit de verwachte economische groei in de komende jaren niet alle wensen uit het partijpro gramma betaald kunnen wor den. De mogelijkheden die de onderhandelaars zien om el ders geld vandaan te halen zijn vrij beperkt. Daarom wordt ook veel belang gehecht aan de totstandkoming van een centraal akkoord tussen overheid, werkgeversorganisa ties en vakbonden over loon matiging en werkloosheidsbe strijding. Verwacht wordt dat vertegenwoordigers van de so ciale partners volgende week aan de onderhandelingstafel zullen aanschuiven. Met het raadplegen van de achterban komen Wim Kok en Bert de Vries tegemoet aan het 'gemor' uit hun beider fracties die tot dusverre niet of nauwelijks op de hoogte wer den gesteld van het verloop van de onderhandelingen. Met name in PvdA-kring wil men voorkomen dat Kok in de be slotenheid van het overleg concessies doet waar de partij later spijt van krijgt. Overi gens had informateur Lubbers, als het aan hem had gelegen, vandaag liever door willen gaan met onderhandelen in- plaats van een in te lassen. SUSKE EN WISKE SAGARMATHA (c) Standaard UltgeverlJ/Wavery Productions Praatje De Portugese president Soares bracht gisteren een bezoek aan de beeldentuin van het museum Kröller-Müller bij Otterlo. Hij had echter niet alleen belangstelling voor de kunstobjecten, maar maakte ook even een praatje met enkele leerlingen van een school uit Culemborg die lekker in het zonnetje zaten. FOTO: ANP ARNHEM De actiegroep Dierenleed mag geen kaarten, stic kers en boeken verkopen onder het mom dat de opbrengst voor namelijk gaat naar de bestijding van dierenleed. De rechtbank in Arnhem heeft dat gisteren bepaald in een civiele procedure die acht Nederlandse dierenbeschermingsorganisaties hadden aangespannen. De acht hebben ruim anderhalf jaar geprocedeerd tegen de Nij- megenaar J. Sengers, die samen met anderen via de actiegroep Dierenleed kaarten verkoopt. Volgens de organisaties suggereer de de man steeds ten onrechte dat de opbrengst ten goede zou komen aan de bestrijding van dierenleed. Onderzoek, aldus de dierenbeschermers, heeft echter aange toond dat alleen Sengers en de zijnen er beter van werden. Zij schatten de jaaromzet op 160.000 gulden. Bijna de helft van dit bedrag zou de man in eigen zak hebben gestoken. De rechtbank heeft Sengers voor élke verkoop in strijd met het vonnis een dwangsom van 500 gulden Straf van 2,5 jaar voor handel in vrouwen ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft vanmorgen vier mensen, één man en drie vrouwen, tot gevangenis straffen van één jaar en twee jaar en zes maanden veroordeeld voor hun aandeel in een grootscha lige vrouwenhandel tus sen de Dominicaanse Re publiek en Nederland. Eén vrouw werd vrijge sproken. De officier had twee weken geleden vier en twee keer drie jaar, en negen en twaalf maanden geëist. Aan twee van de veroordeel den, de 47-jarige M. de V.P. en haar 24-jarige zoon R.A. V., wordt bovendien het voordeel (10.000 en 20.000 gulden) dat zij van de handel hebben ge noten ontnomen. De 31-jarige M.J. G. moet aan één van de slachtoffers een smartegeld van 1.500 gulden betalen. De vijf werd twee weken gele den acht gevallen van vrou wenhandel ten laste gelegd. Vermoedelijk, zo zei de offi cier toen, is het werkelijke aantal vrouwen dat naar Ne derland is gehaald veel hoger geweest, zo tussen de dertig en de veertig. Om de vrouwen een Nederlands paspoort te be zorgen, werden zij „aangeno men" als dochter van een al in Nederland wonende Domini caanse vrouw met een Neder lands paspoort. Na aankomst in Nederland werd de vrou wen dat paspoort vaak onmid dellijk afgenomen en werden zij tot prostitutie gedwongen om het paspoort te kunnen be talen. De rechtbank vond dat de ver dachten een ernstige inbreuk hebben gemaakt op de per soonlijke vrijheid en lichame lijke en geestelijke integriteit van de vrouwen. Het verweer van de raadslieden dat sommi ge van de aangeefsters wisten dan zij in de prostitutie terecht kwamen doét er niet toe, aldus de rechtbank. Varkensstaart Een zogenaamde varkensstaart moet in de toekomst voorko men dat vogels hoog spanningskabels niet opmerken. Jaarlijks vliegen in Nederland 800.000 vogels zich dood tegen de ka bels. Het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord Holland (PEN) gaat 6400 varkens staarten plaatsen. FOTO: ANP Zijn we al die tijd voor de gek gehouden over het bloedbad in Peking? Vol gens De Tijd hebben jour nalisten zich laten meesle pen door verzinsels; er zijn zeker wel doden gevallen, maar lang niet zoveel als gemeld en de gruwelijkhe den door het leger zijn ook verzonnen. Niets is meer wat het lijkt en zelfs dat niet. Gelukkig is er De Groene met tien pagina's Umberto Eco; voor de kri tische lezer die ook de arg wanende journalist arg- waant. Het opmerkelijkste stuk staat deze week in De Tijd. Hebben de journalisten ons destijds maar wat voorgelo gen over het bloedbad in Pe king en in het bijzonder het Plein van de Hemelse Vrede? James Miles van de BBC: „Niemand van ons zag op Tiananmen mensen het leven laten. Wat men ook beweert: van een bloedbad op die plaats is geen sprake geweest". Vele collega's bea men het. Gaat het niet om een klein geografisch mis verstand? Geen bloedbad op het Plein, wel in de buurt daarvan? Dat lijkt het geval. „De meeste verslaggevers vluchtten toen ze zagen hoe er werd huisgehouden door het leger en lieten de rest aan hun verbeelding over", zegt Glastra van Loon van het weekblad Nieuwe Re vu. „Er is van alles bedacht, er is allerlei onzin uit de mon den van vaak overspannen mensen opgetekend". Zoals het verbranden van lijken door het leger en het plat- walsen van studenten door tanks. Volgens een verslag gever van UPI zou een Amerikaanse free-lance journalist dat gerucht heb ben gelanceerd. „Laten we ons aan de feiten houden, ze zijn schokkend genoeg". Gaan we er van uit dat Joop van der Reijden, in naam in elk geval de baas van de NOS, dit wel heeft gezegd over de tv-chaos: „Het is on terecht alleen Brinkman daarvan de schuld te geven. Het is de schuld van de poli tiek, die het in '82 nauwe lijks heeft besproken en in '86 zo'n slecht verhaal in el kaar heeft gezet. Van ka merleden die in de praktijk heel ver van elkaar af ble ven staan, op bekvechten af. Maar de VVD had weer niet de guts oni te zeggen dat het CDA de boom in kon". Misschien gaat Voorhoeve dat straks als oppositieleider wel zeggen. Hij begint er al voorzichtig mee: „Lubbers laat zijn werk niet beïnvloe den door persoonlijke sym pathie. Dat heb je toch ook gezien bij Van Mierlo. Als het hem uitkomt laat-ie (Lubbers dus) iemand als een baksteen vallen". Tros-directeur Den Daas zal geen traan laten als TV 10 een definitieve mislukking wordt. De sterren kunnen dan alleen nog bij hem te recht, tegen uiteraard sterk gereduceerd tarief. „André van Duin heeft een contract voor het leven met ons, die kan dus niet met een andere omroep in zee gaan. Dat zal hij ook niet doen. De Vara heeft hem enige tijd geleden in Carré een blanco cheque voorgehouden en daar is hij toen ook niet op ingegaan. Wij hebben ons winterpro- gramma al klaar. Dus als we dat moeten gaan wijzigen zal dat veel gaan kosten. Daar om zal Joop van den Ende de prijs waartegen hij zijn shows aanbiedt moeten laten zakken". Tussen de miss Zweden uit de jaren vijftig en die uit de jaren tachtig zit twintig kilo verschil. Ook de playmates zijn in die jaren enorm afge vallen. Terwijl over het al gemeen vrouwen in die der tig jaar alleen maar zwaar der zijn geworden. Terwijl ze alleen maar slanker wil len zijn. Dus kwam de light- cultus. Maar overall eet Ne derland nog altijd ongezond en voor alles veel te vet. Kortom: de kleurenbijlage in het circuit waar 'ik heb ge zondigd' geen overspel met de buurman betekent, maar het eten van een slagroom- punt. In de speciaal voor scholie ren bedoelde boekenbijlage stellen twaalf schrijvers van 'wat de nieuwe generatie heet zich voor. In een ver haal natuurlijk. Kristien Hemmerechts: „Lees me dus alsjeblieft. Geef me een be staan". is al een film gemaakt nog voordat de ster zelf is ver scheiden. De Haagse Post construeerde het allebehalve doorsnee-leven van 'Killer', die meent dat niet Elvis maar hij de King had moeten zijn. „Hij (Elvis) was een nepfiguur. Dat heeft hij zelf bewezen. Je moet me niet verkeerd begrijpen. Ik hield van die man. Maar hij was een van de grootste ta lenten die er op aarde rond liepen. En hij heeft het ver spild. Hij had een ruggegraat van gelei". En over de film: „Wat deze film gaat maken is de muziek. Al die onzin die ze hebben opgenomen over My ra en Jerry Lee Le wis in een Cadillac, die pop corn eten en dat soort bulls hit, ze weten niet wat ze doen, man". Frans van Bommel, schoe nenmaker, is niet uit de plooi de krijgen. „Wij hoe ven niet zo nodig te scoren. Steady on groeien, safety first, dat is ons devies". Al zeven generaties lang. „Wij hebben nooit concessies ge daan aan de tijdgeest, en al tijd zorgvuldig ons imago van degelijkheid gekoes terd". Ooit geweten trou wens dat een paar voeten per dag ten minste een bor relglaasje vol transpireert? Overzicht van het media circus in Elsevier, dat FNV- bestuurder Koornstra laat roepen dat mediadirecteur Overste van TV1Q „eigenlijk degene is die ze er het eerst uit hadden moeten schop pen". „Hij heeft steeds ge roepen: het komt allemaal wel goed. Dat vind ik een redelijk grote fout, om het zacht uit te drukken. En daar moeten nu die vijftig ontslagen mensen voor boe ten". Cox Habbema moet met 1,4 miljoen de Amsterdamse stadsschouwburg open hou den. Het lukt, met bloed zweet en tranen. „Het lijkt me verrukkelijk om weer eens iets in de anonimiteit te doen. Ik hoor mijn eigen stem een beetje te vaak en ik kom mijn gezicht vaker tegen dan me lief is". Van het leven en vooral de muziek van Jerry Lee Lewis Siersmid en lasser Jo Vens organiseert tegenwoordig uitwisselingsprogramma's met Marokko, Tunesië en Indonesië om jongeren een vak te leren. Een felle man, die Vens. „Of ik krijg het ar beidsbureau aan de telefoon dat een van onze jongeren nu moet gaan werken. Ik zeg: 'Dat vind ik ook, maar dan moet ze het wel kun nen'. Zegt die man: 'Jullie profiteren van haar uitke ring'. Dan denk ik: 'Man, ga eens rondkijken in de we reld en kom terug als je wat geleerd hebt". De klaagzang uit het bejaar dentehuis houdt niet op. „Ik wou dat ik insliep, hoor je dan. Als ik nachtdienst draai, denk ik soms: hoeveel mensen zijn er in dit huis nou nog gelukkig? Dat zijn er schrikbarend weinig. Als ouderen die nog zelfstandig wonen tegen me zeggen: het bejaardenhuis is niets voor mij, kan ik ze niet tegen spreken". Umberto Eco in vele ge daantes; als historicus, schrijver, columnist, direc teur van een universitair in stituut, lezer van massacul tuur en vertaler. Tien pagi na's in De Groene over de man 'die misschien meer dan wie ook zijn stempel op het denken en schrijven in de jaren tachtig heeft ge drukt'. Doorzetten geblazen, zelfs voor de liefhebber, maar De Groene is, geluk kig, dan ook iets heel anders dan een commerciële tv-zen- der. Eco nam op een dag zo maar een besluit een roman te schrijven. „Ja, zo is het ge gaan. Op een dag kreeg ik iemand op bezoek die me voorstelde een boek te schrijven in een serie waar voor politici en filosofen wa ren gevraagd nu eens niet een verhandeling te houden maar een verhaal te vertel len. Ik weigerde; ik had er nog nooit over gedacht een roman te schrijven. En om het gesprek te beëindigen maakte ik een grapje: 'Als ik een detectiveroman moest schrijven, zou die zich afspe len in de middeleeuwen, met monniken, en hij zou min stens zevenhonderd pagina's dik zijn'. Maar toen ik thuis kwam, vroeg ik me af: waar om eigenlijk niet?". DICK HOFLAND

Leidse Courant | 1989 | | pagina 4