Frans van Rooy, de vergeten linkspoot Waar ligtdegrens van uw aandelen? Oss Bax deelt met Toma Winst Silva Boys NMB GlobalFundYoor hetzelfde gddmeeriendement. Drie PSV-ers in Deense selectie SPORT SteidóaOouAont DINSDAG 3 OKTOBER 1989 PAGINA 10- Thon niet tegen Finland DORTMUND Olaf Thon zal morgenavond in geen geval kunnen uitkomen in de kwali ficatiewedstrijd West-Duits- land-Finland in Dortmund. De 23-jarige middenvelder van Bayern Mtlnchen liep gisteren tijdens de training een blessu re aan de linker enkel op. Thón zwikte door zijn enkel op een moment dat geen speler in de buurt was. In het ziekenhuis van Dortmund hebben röntgenfoto's geen uit sluitsel gegeven over de ernst van de blessure. Thon zelf acht een gescheurde enkel band niet onmogelijk. Aanstellen Italianen afgelopen MILAAN Italiaanse voetballers hebben niets meer aan hun diploma toneel. Als ze zich in de toekomst overdreven dramatisch gedragen of blessures simuleren, kunnen ze een boete of schorsing krijgen. Dat heeft de bond van Italiaanse voetballers maandag besloten. De bond, die spe lers van alle nationaliteiten in Italië vertegenwoordigt, vindt de maatregel noodzakelijk. Volgens de bond is het nodig „professioneel Europees gedrag in te voeren, door bepaalde gedragin gen die tekenend zijn voor Italiaanse voetballers, uit te bannen". Jones moet aanvalsprobleem Wales oplossen CARDIFF Bondscoach Terry Yorath van Wales heeft aanvaller Andy Jones van Charlton Athletic teruggehaald in zijn selec tie voor de interlandwedstrijd tegen Neder land op 11 oktober. De 26-jarige Jones, die elf maanden geleden voor het laatst voor Wales uitkwam in het vriendschappelijke duel tegen Tsjechoslowakije, kreeg een nieuwe uitnoding door de schorsingen van Mark Hughes en Ian Rush. De selectie van Wales ziet er als volgt uit: Southall, Norman. Blackmore. Bowen, Phillips, Maguire, Rat- cliffe, Nicholas, Home, Williams, Saunders, Aizle- wood. Jones, Roberts, Allen, Pascoe. Vandalen Blackpool jaar „geschorst" BLACKPOOL Een rechter in Blackpool heeft 33 voetbalvandalen uit Birmingham een jaar „geschorst". De 33 mogen tot 2 oktober 1990 geen voetbalwedstrijden bezoeken, zij wer den bovendien gestraft met boetes die voor sommigen opliepen tot meer dan 3000 gulden. De groep van 33 had zaterdag bij de wedstrijd uit de derde divisie, tussen Blackpool en Birmingham vernielingen in de stad aangericht, een politieagent afgerost en bierblikjes naar de agenten gewor pen. De rechter verlengde de hechte nis van vier andere supporters uit Birmingham, die na de wedstrijd een juwelier hadden beroofd. Russische agenten gewond na rellen voetbalwedstrijd KASANSAI Bij rellen na een voetbalwedstrijd te Kasansai, in de Sovjet-republiek Oezbekistan, zijn 22 politieagenten gewond geraakt. Twee van hen moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. De moeilijkheden in Kasansai ontston den zondag nadat een bezoekende vereniging had gewonnen. Suppor ters van de thuisclub zetten na het duel de aanval op de spelers in. De politie, die de bezoekende vereni ging tegen supportersgeweld wilde beschermen, werd vervolgens met stenen bekogeld, van twee politie auto's werden de ruiten ingeslagen. De menigte werd pas gestuit toen de agenten hun vuurwapens gebruik ten en schoten over de hoofden van de aanvallers afvuurden. Twee man en een paardekop (van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP De eerste meeting van het winter seizoen van het normaliter sfeervolle drafbaantje van Nootdorp is om uiteenlo pende redenen geflopt. Slechts 46 dravers kwa men gisteren in 7 koersjes in actie en tot overmaat van de ramp waren er ook nog eens een viertal vier voeters ziek gemeld. De paardegriep drukt nog steeds haar stempel op het koerswezen. BRASSCHAAT Vrijwel op het moment dat bonds coach Thijs Libregts be kendmaakte dat Rob Witschge is opgenomen in de (voorlopige) selectie van het Nederlands elftal voor het duel met Wales van volgende week ves tigde Frans van Rooy in Kortrijk nadrukkelijk de aandacht op zich. Waar Witschge met St. Etienne met 2-0 van Nantes ver loor, zegevierde Van Rooy met 6-0 met FC Antwerp over Kortrijk. Een niet gering verschil. Maar Witschge zit bij Oranje en Van Rooy niet. Het kan verkeren. Thuis, in Brasschaat, geeft Frans van Rooy te kennen er niet zo mee te zitten. Terwijl Witschge zich in zijn nopjes verklaart met zijn uitverkie zing vertelt de spelmaker van FC Antwerp over het waarom niét. „Ik heb vorig jaar een ge sprekje gehad met Nol de Rui ter", zegt de 26-jarige oud- PSV'er. „Hij kwam naar me toe, vlak voor Anderlecht- Antwerp. „Ik kom je bekijken voor het olympisch team", zei die. „Dat is mooi", zei ik en ik liep meteen weg. Kijk, het olympisch team; daar pas ik voor. Ik zat te wachten op een uitnodiging voor het Neder lands elftal, dat vlak voor het EK zat. Ik was in een- wereld vorm. Maar ik heb daarna niets meer gehoord en ik re ken ook nergens meer op. Je moet in Zeist in een kaarten bak zitten. En daar zit ik ken nelijk niet in. Aad de Mos heeft drie van zijn spelers het Nederlands elftal ingepraat. Maar als je nou ziet wat zo'n Rutjes daarin doet, dan vraag je je af: hebben ze geen bete re?" Het heeft er alle schijn van dat de door Feyenoord begeerde assistent-bondscoach op grond van voornoemd incidentje, door hem kennelijk opgevat als een toegebrachte deuk in zijn prestige. Van Rooy verder links heeft laten liggen. Hoe wel de spelbepaler van FC Antwerp ook dit seizoen weer een opvallende rol speelt, mede verantwoordelijk was voor de miraculeuze Europa Cupredding tegen Vitosja van vorige week en afgelopen weekeinde dus zelfs viermaal scoorde, lijkt hij in Zeist na drukkelijk uit de gratie. Vreemd op een moment dat het Nederlands elftal vlak voor een cruciaal WK-kwalifi- katieduel staat, Gullit, Van Basten en Erwin Koeman ont breken en het team in feite een echte lijnen-uitzetter op het middenveld mankeert. „Ik heb vorig jaar intensief zitten kijken naar de beelden van het EK", vertelt Van Rooy in zijn sappige zuid-Ne derlandse tongval en beluis terd door de hem regelmatig bijvallende echtgenote Jolan- da. „Het resultaat was natuur lijk mooi. Maar ik heb vooral op Arnold Mühren zitten let ten, die tenslotte op „mijn" plaats speelde. Ik heb niks te gen Mühren, ik heb respect voor hem. Maar ik heb hem het hele toernooi vier ballen zien raken. Dat is niet veel voor een middenvelder, die geacht mag worden het spel een beetje te dirigeren". Enige wrevel Er klinkt enige wrevel door in de stem van Frans van Rooy, die een kleine twee jaar gele den voor twee miljoen eigen dom werd van FC Antwerp, dat toen nog onder leiding stond van Georg Kessler. Daarvoor had de blonde tech nicus, met Berry van Aerle, uitgeleend door PSV voor de Belgische ploeg gespeeld. Van Aerle keerde terug in Eindho ven en veroverde zich een on vervreemdbare plek in Oran je. Van Rooy bleef, maakte in België indruk maar stuitte op de muur van onwil en onbe grip in Zeist. „Ik kan me er nu niet meer zo druk over ma ken", tracht de gezichtsbepa lende middenvelder zich groot te houden. „Wat nu telt is m'ii eigen toekomst en die van FC Antwerp. Oranje heb ik eigen lijk al uit mijn gedachten ge zet. En dan te bedenken dat ik er een paar jaar geleden bij was, met dat fantasie-elftal on der Beenhakker in Genua. Die wedstrijd ging toen wegens re gen niet door. Ik mocht niet eens het shirtje, dat ik al had aangehad, houden". Het is een curieuze zaak met de voetballer, die toch kan worden beschouwd als één van de meest begiftigde tech nici van ons vaderlandse voet- Frans van Rooij, hier voor FC Antwerp met links in actie, blijft buiten het Nederlands elftal: "Ik maak me er niet meer druk over". FOTO: PU Voorts waren er pp dezelfde tijd ook koersen in het Friese Joure waardoor alle noordelij ke pikeurs verstek lieten gaan. Voor zo'n matig sportief ge beuren loopt het publiek niet warm en dat bleek ook wel, wanneer je iedereen een hand had willen geven zou dat slechts een klein kwartiertje tijd gevergd hebben. Erg jammer allemaal, het be stuur van het baantje onder de rook van Delft verdiende be ter. Ze zet zich ieder seizoen veelvuldig in met het aantrek ken van sponsoren waardoor er om meer prijzengeld gere den kan worden wat sterker bezette koersen tot gevolg heeft. En voor spannende koersen wil men de gang naar de baan nu eenmaal sneller maken. Juist de eerste drafa vond van het seizoen is nor maal gesproken druk bezocht door de vele paardesportlief- hebbers uit de regio. Nu heeft de baan al veel publiek verlo ren aan de vele wedkantoren, maar zo stil is het in de ge schiedenis van het baantje nog nooit geweest. Hopelijk is dit alles slechts een ongelukkige samenloop van omstandighe den en kunnen we volgende week dan echt gaan genieten van de koersen op Nootdorp. Overigens maalden de vier voeters niet om de gebrekkige animo, ze spanden zich als al tijd tot het uiterste in. Een leuk succes boekte de merrie Amerie Uithuizen, die met de nog steeds actieve grootmees ter Jan Wagenaar te hard draafde voor haar zes tegen standers. De Amateurrijders streden hun strijd om het Ge rard van de Wal Memorial, een tweetal koersen vernoemd naar de bekende Amateur uit de vijftiger jaren. Als uiteinde lijke winnaar kwam Ajax Bui tenzorg uit de bus, pikeur Frans van Rheenen ontving een fraaie ereprijs voor zijn vakkundige stuurmanskunst. bal. Eén bovendien, die in te genstelling tot de nu wel gese lecteerde Witschge uitkomt in een competitie die veel vergt van de deelnemers. „Er wordt wel eens geringschattend ge daan over het voetbal in Bel gië", stelt Van Rooy. „Maar mag ik even wijzen op het re sultaat van de vijf Belgische clubs in het Europa Cuptoer nooi. Ze zijn allen verder ge komen. En Nederland? Boven dien durf ik te beweren dat verdedigende arbeid" het niveau in België hoog is en seert Van Rooy zich de wedstrijden veel vergen. Er wordt hier enorm gebikkeld, reali- ,Maar met dat verdedigen gaat het wat mij betreft een stuk beter. keihard verdedigd. Als je hier En wat dat loopvermogen be- wat wilt presteren moet je wel wat kunnen. Als je acht Belgi sche clubs en acht Nederland- treft: ik loop overal, vraag bal len en doe er dan wat mee. Kijk, ik ben geen type-Huis- se in één competitie zet wordt tra. Maar ik heb andere kwali- PSV niet zó makkelijk kam pioen". Michel Adam valt buiten de boot ZEIST Coach Jan Rab heeft vijf Ajacieden opgeroepen voor Jong Oranje, dat volgen de week dinsdag in Schiedam een kwalificatiewedstrijd voor het Europese kampioenschap speelt tegen Jong IJsland. Ne derland is overigens al uitge schakeld in zijn groep. Michel Adam, de verdediger van FC Den Haag, die in eerste instan tie door Rab was opgeroepen, hbort niet tot de zestien gese lecteerde spelers. Adam blijft wel oproepbaar. SCHIEDAM Silva Boys deed gisteravond in Schiedam goede zaken door in de lande lijke competitie van het zaal voetbal Hermes-DVS met 8-5 te verslaan. Acht minuten voor tijd stonden de Hagenaars overigens nog met 4-3 achter. Voor Silva Boys was Jan Schoon drie keer succesvol. John Grünholz scoorde twee keer. Ferry Steinmetz, Sammy Rijaard en Rudy Grünholz na men ieder een treffer voor hun rekening. Remco Boere in beeld bij Sparta DEN HAAG Sparta heeft .interesse getoond voor de bij AA Gent overbodige spits Remco Boere. De oud-speler van FC Den Haag ligt al enige weken in de clinch met trai- nér Erwin Vandendaele. Rob Baan, die de Rotterdamse club momenteel traint, kent Boere nog uit zijn tijd dat hij bij FC Den Haag oefenmeester was. Voorverkoop voor bekerduel FC Den Haag DEN HAAG FC Den Haag opent vanavond de loketten voor de verkoop van entreek- aarten voor het bekerduel van morgen met RBC in Roosen daal. Van 18.00 tot 20.00 uur kunnen belangstellenden te recht in het Zuiderpark. Er zijn 300 kaarten beschikbaar. De wedstrijd in Roosendaal begint om 18.30 uur. Hoe eenvoudig is het om wereldwijd te beleg gen in sterke en groei ende bedrijven? Om de ontwikkelingen op de inter nationale beurzen en markten van dag tot dag te volgen en kansen al'te wegen en te benutten? Dat is vanaf nu overzich telijker dan ooit: de NMB introduceert het NMB Global Fund. Een fonds dat belegt in aandelen van eersteklas onder kansen aanwezig zijn. Dat zullen vaak de grote beurzen van de wereld zijn, zoals Wall Stfeetf Toido, •nemingen over de hele J^fnden en Parijs, wereld op basi^ Maar ook de beur zen van de zgn. "Newly Industriali- vuldige se lectie en risico spreiding Dat ontslaat u yfj vandeverplicjb ting om pveral tegelijk te^zijn (zo dat al mogelijk zou zijn) ,en alle marktbe- wegifigen op de voet te vol gen. Door deel te nemen in het NMB Global Fund verlegt u de grenzen van sing Countries" zoals Zuid-Korea. Singapore en Taiwan zijn sterk in opkomst. En bieden kansen die elders nauwelijks nog te vinden zijn. $w aandelen: op een comfortabele manier laat u uw aandeel j nemen kunt u NIEUWE KOERS IN BELEGGEN. Het NMB Global Fund maa kt wereld wijd beleggen veel overzichtelijker en brengt risico's tot aanvaardbare propor- j ties terug. Door deel te nemen in dit gemeenschappelijke fonds bereikt u een spreiding die met eigen middelen vrijwel onmogelijk is. Waarbij het deskundige en y actieve beheer beleggen in het' NMB Global Fund nog eens extra interes- sant maakt. Deel- /in de wereldeconomie groeiea INTERNATIONALE SPREIDING. Het NMB Global Fund is niet aan grenzen gebonden. Waar- door het mogelijk wordt om overal ter wereld in te spelen op groei- en winstkansen. Of om 1 w snel te kunnen reageren wanneer de ont wikkelingen dat wenselijk maken. Die combinatie van internationale spreiding, flexibiliteit en - waar nodig gebruikmaking van lokale deskundigheid schept duidelijke kansen. Zonder dat u er omkijken nj j hebt, is uw geld wereldwijd actief i De daardoor ontstane waardestijging van aan delen blijft belastingvrij. bovendien via de NMB Beleg gersgiro Een nieuwe, bijzonder voordelige - beleggingsrekening van de ,MMB die toegang geeft^töt alle beleggings- I^Jondsdnvan de NMB. Wanneer u met meer effect M E#/s{ wilt beleggen, doet u er verstandig aan om contact op te nemen met een van de NMB kantoren. Voor nadere informatie kunt u ook gebruik maken van onderstaande bon. Cil INFORMATIEBON KANSRIJKE MARKTEN. NMB Glefial Fund houdt bij de verde- ifig"*over de verschillende beurzen scherp in de gaten, welke beurzen een stabiel beieggingsklimaat heb- ^3 ben. Of waar nog goede stijgings- Ja, ik wil graag meer w n over het NMB Global Fund. Postcode I 'Doorhalen wat niet van toepassing is Boninenvelopzonderpostzegel I aan: NMB Bank, Afdeling Effecten, n n m* HD 01-05. NmBBANK I antwoordnummer 131. 1000 PA Amsterdam De NMB denkt met u mee teiten, waar anderen van kun nen profiteren. Verdedigers van Antwerp zeggen wel eens Vernietigend tegen me: we zouden niet we- P j ten wat we met de bal moeten Over Frankrijk, de competitie doen a,s we hem nie( b;j jou waarin de nu wel geselecteer de Rob Witschge uitkomt, heeft Frans van Rooy een ver kwijt kunnen' Frans van Rooy zegt dat laat- ...etigend oordeel. „Ik had bij ste op een toon alsof hij vast- Straatsburg kunnen spelen", stelt dat het mooi weer is bui- begint de Brabander, die sinds ten. Vanzelfsprekendheid is hij bij FC Antwerp is uitge- troef. Hetgeen de veranderde groeid tot de vedette die hij nu presentatie van de oud-Bra- is fors aan zelfverzekerdheid bander typeert. Hij herinnert heeft gewonnen. „Ik kreeg vo- zich met genoegen het tumult rig jaar talloze aanbiedingen, dat gepaard ging met de ge- waarbij ik kapitalen kon gaan ruchten dat PSV hem twee verdienen. Straatsburg is de jaar geleden terug wilde. „Ze enige club, waarmee ik heb stonden hier rijen dik voor de gesproken. Ik kon daar in een deur", vertelt hij. „Er waren paar jaar zo veel verdienen dat er bij die huilend verklaarden ik de rest van m'n leven niks hun spaarcenten te willen ge- meer had hoeven doen. Waar- ven om mij hier te houden, om ik het niet heb gedaan? We hebben op het laatst de ja- Omdat ik een beetje gek ben louzieën naar beneden moeten ha, ha. Maar als ik dadelijk de doen om een beetje privacy te telefoon pak, heb ik zo een club waar ik terecht kan". Het Franse voetbal, vindt Van Rooy, is nu niet bepaald niet hebben, nadat we zelfs een paar dagen maar ergens an ders waren gaan wonen. PSV wilde me terug, maar ik wilde de meest ideale competitie hier blijven. Hier kon ik ten- voor een ambitieuze voetbal- minste spelen, en in de rol die Ier. „Het peil is in vergelijking me het beste ligt. Bovendien met een aantal jaren geleden kon ik hier verdienen wat niet geweldig gekelderd. Ik vond één andere Nederlandse club, het nog te vroeg om daar te op PSV na misschien, me kan gaan spelen. Misschien iets betalen" op m'n dertigste. Lekker tikken, korte combinaties. Er bestonden overigens ook heel grote plannen hier met Ant werp. Een nieuwe accommo datie, streven naar de status „Dit seizoenbesluit Van Rooy, „loopt m'n contract bij Antwerp af. Ik kan overal heen. Het liefst zou ik in Italië of Spanje gaan spelen. Die en tourage trekt me geweldig. Oh van Europese topclub. Dat ja. Mario Been was uitgeno- sprak me wel aan. Het is wat digd voor die benefiet in de anders gelopen. Kessler is weg, weer een paar topspelers (na Poortvliet en Severeyns nu Kuip onlangs. Maar waar speelt Been? In de tweede di visie! Zoals Libregts ook die Van der Linden en Pister) knaap van Vfl Bochum uitno- weg. Het draaide daardoor digde, die Reekers. Dan vraag minder dit seizoen met Ant werp. We moesten ons om schakelen. Er zit minder snel heid en diepte in de ploeg. Dat vereist ook voor mij aanpas sing. In het Nederlands elftal heb je Gullit en Van Basten voor je. Daar kun je je niet be ter wensen". Loopvermogen FC Antwerp heeft zijn draai gevonden, getuige de 6-0 bij Kortrijk. Met het kwartet tref fers van de vergeten linkspoot, die wel weet wat bij zijn nega tieve beoordeling door „Zeist" een rol meespeelt. „Er werd ik je! Krüzen was er ook bij. Goeie voetballer, zal ik niks van zeggen. Had nu bij PSV in de rol van Lerby moeten spe len. Erwin Koeman speelde niet. Ook niet tegen Wales". In welke vaststellingen de vraag „Waarom ik niet?" lijkt opgesloten. Er zijn er meer die zich dat afvragen. Zeker nadat een poging tot naturalisatie in België werd geblokkeerd door een jaren geleden gespeelde wedstrijd .tegen Oost-Duitsland voor Jong Oranje. Sindsdien is het onwerkelijk stil rond Frans van Rooy. „Maar ik zit er niet mee", herhaalt hij. Het altijd wel enigszins getwijfeld klinkt niet overtuigend, aan mijn loopvermogen en FRANK WERKMAN Robson betreurt afgelasten duel met Nederland LONDEN De Engelse bondscoach Bobby Robson be treurt het dat de vriendschap pelijke interland tegen Neder land, die in december zou wor den gespeeld, is afgeblazen. Dat is gebeurd vanwege angst voor rellen tussen supporters van de landen. Robson ver klaarde voor de televisie, dat de problemen met de zoge naamde hooligans de Engelse voorbereiding op de wereldti telstrijd in Italië in de war stu ren. „Het zou een prachtig duel zijn geweest", aldus Rob son over het afgelaste treffen met Oranje. „We hebben het nodig om het op te nemen te gen de beste landen van de wereld". Het was de bedoeling dat Engeland in Nederland zou komen spelen om het 100- jarig bestaan van de KNVB op te luisteren. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (morgen aanvang 14.30 uur) luiden als volgt: 7). 2e koers 1. Calypso Prince, 2. Cosmo M. 3 Donna Berkum, (5-3-4). 3e koers 1. Eviva Kievitshof, 2. Es meralda S, 3. Esmeralda K, (10-8-2). 4e koers 1. Ceasar d'Heres, 2. Beach Boy, 3. Derrek Baker. (3-7-6). 6e koers 1. Boyke Hollandia, 2. Clau dia Victrix, 3 Zenith B, (4-1-2). 5e koers 1 Count Nikki, 2. Nasib Baik, 3 St. Wendred, (1-2-4). 7e koers 1. Damiaannora, 2. Bonher- es Zimbri. 3. Berhold H, (6-1-3). 8e koers 1. Ayres Boy, 2. Voila Car touche, 3. Zoeff Neyenrode, (1-5-2). LEIDEN De zaalvoetbal lers van Bax hebben gister avond onnodig gelijkgespeeld tegen FC Toma. Het duel in de landelijke competitie ein digde in 1-1. Zonder Rick van Dijk (dienst) en Hennie Koet (zonder opgaaf van re denen niet aanwezig) had de Voorhoutse formatie moeite het spel te maken tegen de verdedigende thuisploeg. De weinige kansen die Bax kreeg werden niet goed afge rond. Toma kwam zelfs met 1-0 voor, nadat een van rich ting veranderde bal achter Ed Zuidhoek in het doel was beland. Uit een vrije trap schoot Hans van Leeuwen tien seconden voor rust de gelijkmaker binnen. Na de aftrap voor de tweede helft vergat Bax direct afstand te nemen. Martin Bax, door Mario Faber weggestuurd, schoot oog in oog met de keeper tegen de doelman op, die in de rebound ook de in zet van Faber keerde. De voortvarende start kreeg geen vervolg meer, al werd aan het eind van het duel Hans van Leeuwen nog wel een penalty onthouden. KOPENHAGEN Sepp roepen voor de nationale se- „buitenlanders" deel uit van Piontek heeft drie van de vijf lectie. De PSV-ers Ivan Niel- de groep van zestien voor de Denen, die hij zondag in acties sen, Jan Heintze en Flemming thuiswedstrijd van 11 oktober zag bij FC Twente-PSV opge- Povlsen maken met nog zeven tegen Roemenië.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10