Flitsende start 'Pauze tv' voor jongeren veelbelovend ÜADIO/TELEVISIE QeidóaQowiant DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1989 PAGINA 23 Cabinet centraal n 'Onder de tafel' HILVERSUM -J- KRO's -rubriek 'Onder de ta- el' van vanavond 19.02- 20.00 uur, radio 1) taat in het teken van de cabinetsformatie. De re- lacteuren Ab Pilgram >n Lex Lammen praten >en uur lang met prof. Ir. W. Albeda, oud-mi- lister van sociale zaken n oud-informateur (ka- linet van Agt 1). let gesprek in 'onder afel' gaat uiteraard over huidige kabinetsfor- natie. Ook komt Albe la's visie op de sociale n economische toe- ;omst aan de orde. Aantal radiopiraten fors gedaald DEN HAAG Het aantal radiopi raten in Nederland is de afgelopen twee, drie jaar met circa 80 procent afgenomen. De hoeveelheid klach ten over storende illegale zenders is als gevolg hiervan gehalveerd. Dit heeft ing. A. Hoogeveen, hoofd van de afdeling etherbewaking van het ministerie van verkeer en wa terstaat (de voormalige radiocontro ledienst van de PTT), ontdekt. De teloorgang van de radiopiraterij is volgens hem te danken aan de „eco nomische aanpak" van zowel de ex ploitanten van de illegale zenders als de bedrijven die erop adverteer den. Zo stuurde de FIOD aanslagen aan exploitanten wier identiteit kon worden achterhaald. De adverteer ders werd, al dan niet via civiele procedures van NOS, STER of loka le omroeporganisatie, duidelijk ge maakt dat zij in stijd met de wet handelden. Volgens Hoogeveen is het moeilijk cijfers te geven over het aantal pira ten dat nu nog in de lucht is. Jaren terug waren het er tienduizenden, nu zijn het er eerder honderden. Ook het aantal illegale zenders zon der winstoogmerk, en FM-„bak- kies" is tanende. Het op de commer ciële zenders gerichte opsporingsbe leid heeft volgens Hoogeveen ook bij deze categorie de schrik erin ge jaagd. Bovendien was er sprake van een rage-achtig verschijnsel dat nu op zijn retour is. Jos Brink krijgt een Belgische assistente 1 AALSMEER De 26-jari- ge Marlène de Wouters, om- roepster bij het Belgische commerciële televisie-sta tion VTM, wordt de rech terhand van Jos Brink in' „Wedden dat...". Marléne de Wouters in een reactie: „Ik vind het een eer om met Jos Brink te mogen samen werken. Marléne's overstap naar te levisie volgde in 1986, na een succesvolle carrière als tennisprofessional. Ze moest stoppen in ver band met een peesontste king. Dirk van Egmond naar TV10 Nieuws AALSMEER Dirk van Eg- mond (36) wordt per 1 no vember de derde eindredac teur van „TV10 Nieuws". Van Egmond werkt op dit moment nog bij Veronica, waar hij eindredacteur is van „Veronica Nieuwsradio". Dirk van Egmond, die zijn journalistieke carrière in 1975 begon als radio-corres pondent in Zuid Afrika voor de TROS, de NCRV en Vero nica, wordt bij TV10 toege voegd aan het team eindre dacteuren dat al bestaat uit Jan Sandberg (ex-NOS Jour naal) en Herman Dirk (ex- AVRO). HLVERSUM - De zes >ugdige verslaggevers, rerantwoordelijk voor het lieuwe jongerenprogram- na van de Avro 'Pauze v', hebben hun kans ge lakt en de (eerste) uitzen- ling van komende maan- in elk geval een flit- ende start meegegeven, let programma duurt een lalf uur en wordt van 8.00 tot 18.30 uur op fed. 2 uitgezonden. Technisch ziet het er alle- naal prima uit, de aanpak s duidelijk van een jong »tel dat nog binding met iet bedoelde publiek ïeeft - twaalf tot een jaar 3f achttien - en de onder werpen zijn onmiskenbaar van deze tijd. Hoewel in iommige onderwerpen, met name dat over mode, vel wat geknipt had mo len worden, heeft 'Pauze v'ook het ritme van deze tijd meegekregen: muziek Speelt er een belangrijke rol in, misschien even be- .angrijk als in het leven van de jongeren zelf. klaar welke jongeren. De sa- nenstellers zijn wel zo zorg vuldig te werk gegaan, dat alle mderwerpen zullen aanspre- cen: soundspelling (voorbeeld; love you 2), actueel, mode, American football, plastic geld, de eerste keer (naar bed) en tond en baas. 'Magazine- ichtig', lichten de samenstel- ers toe en dat is ook zo, met alle voor- en nadelen vandien. klagazine-achtig wil ook in dit Jessica Broekhuis, een van de jeugdige verslaggeefsters van 'Pauze tv' en die never nooit een rok aan zal trekken'. FOTO: AVRO geval zeggen: je bladert wat, je bekijkt een plaatje en je leest een praatje en vervolgens is het je beurt voor de tandarts. Nogal vrijblijvend dus. Maar, zegt Pauze tv, de kracht van het programma zit 'm in de zes verschillende persoonlijkhe den, de zes eigen meningen en de zes andere invalshoeken. Mogelijk, maar dan is het team van de zes jonge verslaggevers wel erg eendrachtig bezig ge weest: van sterke afjyisseling is, in elk geval in het eerste deel, nog niet veel sprake. Maar dat kan veranderen, daar ziet deel 1 er te veelbelo vend voor uit. En dat het in de toekomst ook wel anders zal worden, leert het gelijknamige magazine voor scholieren dat 9 keer per jaar verschijnt. En dat weldegelijk meer biedt dan vrijblijvend doorbladeren al leen. Gemiddeld Het eerste programma lijkt te zijn gemaakt voor een gemid deld publiek waar de pro grammamakers zich nog geen al te erge buil aan kunnen val len. Bovendien voor een pu bliek dat zich financieel nogal wat kan veroorloven. Waar door de indruk ontstaat dat 'Pauze tv' wel voor jongeren is gemaakt, maar dan voor ande re jongeren, de gangmakers, de trentsetters, de jongere die later vast en zeker minister zal worden, of erger. Het schreeuwt een beetje. En al wordt 'de jongere van nu' wat al te gemakkelijk ge associeerd met disco en 'meer mogen dan toen wij nog...', er ontbreekt iets aan en dat wordt niet veroorzaakt door de gebruikte muziek of flitsen de aanpak. 'Pauze tv' lijkt te zijn gemaakt, althans wat betreft de eerste aflevering, voor een groot pu bliek en geeft bovendien veel weer van de uiterlijke vormen van de hedendaagse jongere. Wat eraan ontbreekt is de aan dacht voor de toekomstige Jan Wolkers, Vera Beths, Joris Ivens, Ko van Dijk, de mensen die uiteraard ook jong zijn ge weest, misschien minstens even flitsend als wat wordt vertoond, maar die later naam maakten. Misschien mag dat niet van een magazine-achtige tv-pro- duktie worden verwacht. Maar dan wordt wel een rela tief grote groep jeugdigen overgeslagen, die het worst zal zijn hoe de mode van morgen eruit ziet, of wat het gemak is van plastic geld. Overgeslagen is ook de sfeer van de ontdek king, dat op een enkelè uitzon dering na, alle jongeren, al dan niet bij maanlicht, gedichten maken, doorgaans op en voor die ene geliefde. En de meeste jongeren helemaal niet zo tref zeker zijn als, opnieuw, de eer ste aflevering wil doen gelo ven. Hoewel er iets van boven komt drijven wanneer de jon geren zelf aan bod komen en een jongen zijn teleurstelling uitspreekt over zijn 'eerste keer', met een vriendin die ei genlijk niet je van het was. Maar 'Pauze tv' is zelf nog jong en het magazine als maandblad doet beter beloven, al wordt ook dit blad, dat sinds vorig jaar wordt verspreid op alle middelbare scholen, in hoofdzaak gevormd door glit ter en glamour. Leuk en aar dig en wat betreft vormgeving prima bedacht, maar als het de bedoeling mocht worden dat de jongeren echt in hun ziel worden geraakt, dan zal nog zeker twee spa dieper moeten worden gegraven. En het team van die zes jonge verslagge vers is daar krachtig genoeg FRITS BROMBERG NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.30 18.41 19.00 19.20 19.45 20.20 22.30 22.40 VARA Liefde en bedrog (Love and larceny), 3-delige Ca nadese serie. Afl. 3. Betsy besluit in kunst te gaan handelen, hetgeen haar geen windeieren oplevert. Neighbours, Australische serie. Paul Robinson wordt door iedereen gefelici teerd vanwege zijn verlo ving met Terry, behalve doorzijn zus Julie. De melkweg, Amerikaan se tekenfilm. NOS Journaal. VARA m Thuis in de dierentuin (Zoo family), Australische serie. Afl.Toekomstvoor spellingen. De waarzegster Madame Rosalita maakt diepe indruk op Tim, maar die is dan ook de enige. VARA VARA's kindermenu De avonturen van Teddy Rux- pin, tekenfilmserie. Afl.: Oom Grubby. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Boes klapt ernaast. De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Babysmurf bij de wrattenmonsters. NOS Journaal. VARA H De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: De oom van Mrs. Rossini. Zijn vroegere buurvrouw vraagt Tony of hij haar oom een poosje onder zijn hoede wil nemen. Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens. Bloemen voor Lennaert Nijgh, amusementspro gramma met Karin Bloe men. Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: De heldin van het platteland. Rose wordt uitgeroepen tot St. Olaf vrouw van het jaar. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. NOS Journaal. VARA Impact. China's geheime wapen. Deel 4: Het volk - de toekomst. 23.30 Kronkel: De spiegel, ge schreven door Simon Car- miggelt. Met: Martine Bijl en Henny Orri. Een vrouw, die 51 dagen in een cel heeft doorgebracht, vertelt hoe slecht ze tegen het al leen-zijn kan. 23.38 Einde. NEDERLAND2 AVRO 15.30 UI AVRO service salon, gevarieerd magazine. Pre sentatie: Amanda Spoel en Tineke de Groot. 17.05 Americas Cup docu mentaire over deze oudste en meest prestigieuze zeil wedstrijd van de wereld. Commentaar: Jack van der Voorn. 17.55 BDe zwartkijkers 4-dli- ge serie over het medium televisie. Deel 4: En wat nu? AVRO 18.10 Van thuisbridger tot club bridger, 7-delige cursus speeltechniek. Vandaag: De tweedehand. 18.30 Top pop, introductie van de terugkeer van Toppop. Presentatie: Bas Wester weel, Hans Schiffers, Ro bin Albers en Rich van Vel- thuyzen. 18.45 David, de kabouter, te kenfilmserie naar het boek De Kabouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 1. 19.10 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 SJournaal. AVRO 20.29 Toppop discovery, live-re gistratie van dit popspek takel vanuit de Evenemen tenhal in Eindhoven. Pre sentatie: Bas Westerweel. 21.20 Opsporing verzocht, pro gramma om in samen- werkng met de politie mis drijven te voorkomen en op te lossen. Presentatie: Jan Scholtens en Will Si mon. 22.12 li Prinsengrachtconcert 1989, reportage van dit concert te Amsterdam. In „The Golden Girls" speelt Rose (rechts, gespeeld door Betty White) ditmaal de hoofdrol. Ned. 1, 21.19 u. FOTO: ANP Met: de sopraan Eva Lind, de mezzo-sopraan Maria na Cioromila, de tenor Luca Canonici en de bas- bariton Harry Peeters. Zij zingen aria's uit bekende Italiaanse en Franse ope ra's. M.m.v. Ronald Schneider, piano. 23.07 Brug naar Banda, docu mentaire over de Banda- eilanden in Indinesische Archipel. 23.45 S Ontdek je plekje Texel. NOS 00.01 Journaal. 00.06 Einde. NEDERLAND3 18.30 18.45 18.55 22.55 23.25 23.45 23.50 IOS Waar wij vandaan komen. Deel 1: Tunesië. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. xJeugdjournaal. xHet klokhuis. Jeugdpro gramma. Buddy. 5-delige Engelse jeugdserie. Afl. 5 (slot): Everyday it's-a-getting closer. Buddy probeert meneer King in de val te la ten lopen. Daarmee ris keert hij echter dat ook Terry achter de tralies komt. Vogels kijken, natuurfilm serie. Afl.: Zeevogels, om- mentaar: Nico de Haan. Journaal. Oog in oog, Ischa Meijer in gesprek met acteur/schrij ver Albert Mol. RVU Philippides...toestel 89, 5- delige serie over heden daagse communicatievor men. Afl. 5: Nieuwe media. NOS De Nederlandse Filmda gen, nieuws, geruchten en informatie Uit de Neder landse filmwereld, recht streeks uit de Nederlandse filmwereld, rechtsrreeks gepresenteerd vanuit Utrecht, waar van 20 t/m 27 september deze filmda gen plaatsvinden. NIK Medischs ethiek in joods perspectief, gesprek met de Operrabijn van Enge land, Lord Immanuel Jako- bovits, over ethische vraagstukken in de moder ne medische wetenschap en praktijk. NOS Journaal. Den Haag vandaag. TELEAC Por favor, cursus Spaans voor beginners, les 2. NOS Studio sport, E.K. volley bal: Polen - Holland. Niews voor doven en slechthorenden. Einde BRT 1 17.30 Sinja Mosa, Braziliaanse serie. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak, animatieserie. 18.05 Plons. 18.10 Kung Fu, Amerikaanse serie. Afl. 54: Thief of Chendo. 19.00 Korte film. 19.05 Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Boemerang! quiz waarin be kende Vlamingen het tegen el kaar opnemen ten bate van de Boemerangactie 1989. Met: In- grid Berghmans, Fred Brou wers en Margriet Hermans. 20.10 Buren (Neighbours), Au stralische serie. 20.35 Felicel Quizprogramma waarin twee duo's spelen op vieren twintig televisieschermen. 21.05 Panorama. 22.00 Verrassende vertellingen (Ta- les of the unexpected), serie fantastische verhalen. Afl.: -Rendez-vous (Wink three ti mes) van Paul Annet naar een verhaal van John Charters. 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws. 22.45 Audio-videojournaal. 22.50 Première, filmmagazine met Jo Röpcke. 23.20-23.25 Coda. Saper vorrei se m'ami, van Haydn, uitgevoerd door Louis Devos, tenor. BRT 2 ITSl 18.' 45 Rin, Japanse serie. Afl. 16. 00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 2 x 7, tv-spelletje. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 De geest en de vorm (Spirit and form), 10-delige Japanse serie waarin de kunstcriticus Shuichi Kato toont hoe de Ja panse cultuur ontstaan en ont wikkeld is. Afl. 5. 20.40 Waarom is de zee zo zout? (Wie kommt das Salz ins Meer?) Westduitse tv-film van Peter Beauvals. Met: Nicolin Kurz, Siemen Rüwaak, Step hen Paryle-Rasky e.a. 22.25-22.30 Audio-videojournaal. RTBF 1 Vacaturebank. Nouba Nouba, tekenfilms. Jamais deux sans toi, magazi ne met een bekende persoon lijkheid als gast. Programma-overzicht. Journaal. Journaal en weerbericht. Autant savoir, consumenten magazine. Vandaag: Les mou- les ont la pêche. Le solitaire, Franse speelfilm uit 1986 van Jacques Deray. Met: Jean-Paul Belmondo, Mi chel Beaune, Michel Creton 22.05 Le monde du cinéma. Van daag: Very shocking: Le Mar quis de Topor ou Xhonneux solt qui mal y pense. 23.00 Uitalagen van de Nationale Lo terij. 23.10 Weerbericht. Aansl.: Laatste nieuws. 23.40 Bourae, beursberichten. 23.45-23.55 Reflêts du libéralisme, politieke uitzending. 15.30 10 Grad östlich Lange - schnurstracks durch die Repu- blik, reis van Eschwege naar Göttingen, waar de reporters FRanz Gernstl en Peter Fischer weer interessante mensen en zaken op hun weg tegenko- 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Thomas Senior Die aben- teuerliche Jagd nach einem Pharaonenschatz, 7-delige Ne derlandse jeugdserie. Afl. 4: Der neue Plan C. 16.45 Sei kein frosch, natuur- en mi lieumagazine voor kinderen. 17.15 Tagesschau 17.25 Thunderbirds, serie. Afl.: Kei- ne falsche Bewegung. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Die Wiesingers, serie. Afl.: Nancy. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 STagesschau. 20.15 Das blonde Fallbeil oder Le- ben mit Klischees, filmportret van de politicus Edmund Stoi- ber. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 (s) Geld oder Liebe, spelpro- gramma met Jürgen von der 22.30 Tagesthemen. 23.00 ARD-SPort extra. W.K. Ama- teurboksen, halve finale vanuit Moskou. Samenvatting. 23.30 Gambit, thriller in twee delen van Matthias Seellg. Deel 1: Met: Despina Pajanou, Domi nic Raacke, Rolf Zacher e.a. Regie: Peter F. Bringmann. De rechts-radicale groep O.D.I.N. dreigt met een atoomramp. De politie stuit bij onderzoek op een journaliste, die contacten heeft met rechts-radlcalen. De journaliste gaat zelf ook op on derzoek uit. 01.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.15 Einde DUITSLAND 2 15.25 m Teletekatoverzicht. 15.45 Programmaoverzicht. 15.55 Heute. 15.58 Lolek und Bolek, tekenfilmse rie. Afl.: Wettlauf über Tlsch und Bënke. 16.05 Logo, jeugdjournaal. 16.20 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Sabine Noethen. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.10 (si Tele-lllustrierte, magazine met actualiteiten, sport en amusement. 17.45 Der Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. Met: Michael Landon, Victor French, Ned Beatty e.a. Afl.: der Vater aus der Fernsehserle. Aansl.: Mode höchst-persönllch. Vandaag de garderobe van de Ahierlkaan- Sandra Dumas en Bibi Andersson in de Nederlandse speelfilm „Twee vrouwen" (Liebe ohne Skrupel). Did. 2, 23.15 u. FOTO: PR se sopraan en popzangeres Deborah Sasson. i Ein Engel auf Erden. Vervolg, i Programmaoverzicht, i Heute. l H) Ihr Einsatz bitte... - spel en gesprek rond Made in Germa ny. gepresenteerd door Dieter Thomas Heek. M.m.v. Paul Anka, Roy Black, Juliane Wer- i Frühes leid, reportage over jonge vluchtellngetjes In Kara- Heute-journal. l Auferstanden aus Ruinen, do cumentaire over het ontstaan van de DDR n.a.v. het 40-jarig bestaan, i Liebe ohne Skruj>el (Twice a woman/Twee vrouwen), Neder landse speelfilm uit 1977 van George Sluizer. Met: Blbl An dersson, Anthony Perkins, Sandra Dumas e.a. Laura, een vrouw van rond de veertig, krijgt een liefdesverhouding met Sylvia, een meisje van twintig. Om aan het verlangen van Laura naar een kind tege moet te komen, verleidt Sylvia Laura's ex-echtgenoot en wordt zwanger. Dit heeft dra matische gevolgen. DUITSLAND 3 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Les 4. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 Nur du allein (Never say good- beye) Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Jerry Hopper naar het toneelstuk van Come pri ma. meglio di prima van Luigi Pirandello. Met: Rock Hudson. Cornell Borchers, george San ders e.a. (In het Duits nage synchroniseerd). Een Ameri kaanse arts ontmoet bij toeval zijn doodgewaande vrouw. Na deze lange periode van schel ding trachten zij opnieuw een gezinsleven opp te bouwen. 21.32 West 3 aktuell. 21.45 Lander, Menschen.Abenteuer: lm SPiegel des Schamanen, natuurdocumentalre over een indianenvolk in Mexico. 22.30 Auf Wiedersehen in Kairo, En gelse serie in 7 delen. Afl. 6. Met: Emma Thompson. Ken neth Branagh, Charles Kay e.a. Als de echtgenote van Bill Castlebar in Cairo opduikt, smeekt Angela Hooper Harriet haar te vergezellen naar Luxor voor een korte vakantie. Har riet stemt toe maar wordt na aankomstplotseling ernstig ziek. 23.30 BPreston Sturges, fllmportret van een Hollywood-reglsseur. 00.00 Laatst* nieuws, aansl.: Zur Nacht. BBC 1 15.25 Gardeners direct line. Tulnier- 15.50 Children's BBC, presentatie: Andy Crane. 15.55 Poddington peas. 16.00 Penny crayon. 16.10 Clockwise quiz. 16.25 Fantastic Max. 16.35 Mysterious cities of gold. Afl. 15. 17.00 Newsround, Jeugdjournaal. 17.10 Blue Peter. 17.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 18.00 Nieuws en weerbericht. 18.30 Regionaal Nieuws. 19.00 Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo. 19.30 Eastondors, Engelse serie met Judith Jacob, Susan Tully, Le- titia Dean e.a. 20.00 Blankety Blank. 20.30 In sickness and in health, 7- delige serie met Warren Mit chell en Arthur English. Afl. 4. 21.00 Nieuws en weerbericht. 21.28 Regionaal nieuws en weerbe richt. 21.30 Blackadder, 6-delige comedy serie, die zich in Engeland van 1917 afspeelt. Afl. 1. Met: Tony Robinson, Stephen Fry, Rowan Atkinson e.a. 22.00 Question time. 23.00 Cagney and Lacey, Canadese serie met Sharon Gless en Dyne Daly. Afl.: Recreational BBC 2 i Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe richt. i Paardenraces te Ascot. Golf: Dunhill Cup. i Film 89, fllmmagazine met Bar ry Norman. Violent Saturday, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Richard Fleischer. Met: Richard Egan, Victor Mature, Lee Marvin e.a. i The Victorian kitchen garden, Vanavond: Oktober. i The secret nature of Britain, natuurdocumentalre. Vandaag: The ephemeral forest. Presen tatie: Andrew Cooper, i Top gear, auto- en motorma gazine gepresenteerd door William Wollard. i Police squad, serie met Leslie Nielsen. Alan North, Kathryn Leigh Scott e.a. Afl. 4: Reven ge and remorse. A wanted man. Afl. 3: Shoreis- land. i Onbekend. i Newsnight, actualiteltenmaga- zlne. i The late show. i Weerbericht, i Open University, i Eind*. EE Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending 3 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels 3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: z/w-ultzendlng In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY ONE NEDERLAND 1 16.00-17.00 Countdown. EUROSPORT 17.00 Ryder Cup Golf. Highlights. 18.00 Men's European Volleyball Champiosnhips. 19.00 Cycling: Nissan Classic. 20.00 Indy Car World series. 21.00 Australian Rules Football. 23.00-00.00 Men's European Volley ball Champiosnhips. KRO 15.15 Olie documentaire se rie. 16.10 Anne van het groene huis (Anne of Green Gables), 4-delige jeugdserie. Afl. 1. 17.10 Schaken, verslag van het Interpolis Schaaktoer nooi in Tilburg. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Markant achterland, cul turele serie. Afl. 7 (slot). NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL 15-30 On tin air. 17.30 Nino Firetto. 18.30 The Lloyd Bridges Show. 19.00 The Third Man. 20.50 World News and Goodyear Weather. 21.00 Touch Co. 22.30 Look Out Europe, followed World News and Goodyear Weather and the Mix. TROS 16.00 Gloss, 31-delige Nieuw- Zeelandse serie. Afl. 2. 16.53 Herfst- en Wintermode '89/'90 (Neues vom Kleidermarkt). 17.44 üSZoio is de die rentuin, serie over dierentuinen. Afl. 5: Antwerpen Zoo. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 MTV Spotlight: Harrison Ford. 20.30 Kristiane Backer. 21.00 Metal hour. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 E Ihr Einsatz bitte. 11.55 Tele- Zoo 12.25 Die Reportage Der dritte Mann bleibt oben, reportage. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Die Entstehung eines Kontinents, 3-delige serie over de ontstaansgeschiedenis van het Noordamerlkaanse continent. Afl. 3. 14.00 Hallo Spencer, kinderserie. 14.30 Die Trickilmschau. 14.45 Die Texas-Klinik serie. 15.30 Tages schau. 15.35 Papi, was machts du eigentlich den ganzen Tag? informa tief programma over de verhouding tussen kinderen en werkende ouders. 15.45 Wer Angst hat, lüuft davon, Tsjechische speelfilm uit 1986. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkran- kenhaus, serie (WDF). TV 5 BBC 1 16.10 Temps Présent. 17.10 La Chance Aux Chansona. 17.30 La Vérité Est Au Fond De La Marmite. 18.00 Des Chiffres Et Des Lettres. 18.30 Récréation. 19.00 Télétourisme. 19.30 Brèves et Météo Européenn*. 19.40 Papier Glacé. 20.00 Magazine. 21.00 Nord-Sud. 21.30 Vu D'Europ*. 22.00 Journal Télévisé Et Météo Eu ropéenn*. 22.30 Apostrophes. 23.45 Océaniques. 00.20-00.50 Continents Francopho- RTL+ 16.00 Die Springfield Story, Am. se rie. 16.50 Reich und Schön, Am. serie. 17.15 Der Preis 1st heiss, spelshow. 17.45 RTK Spiel met aansl.: Teken film. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Ihr Auftritt, Al Mundy (It takes a thief). Am. serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Kartchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Pulaski, Eng. serle. 20.15 Die Sieben-Millionen-Doilar- Frau (The blonic woman), Am. serle. 21.10 Agent auf Kanal D (To trap a spy), Am. speelfilm uit 1965. 22.45 RTL aktuell. 22.55 Der Mann mit der Kugelpelt- sche - Shanghai Jo* (II mlo nome e Shanghai Joe), It, wes tern ult 1974. 01.25-01.30 betthupferl. 06.06 The Flintstones, tekenfilm. 06.30 BBC Breakfast news. 08.55 Regionaal nieuws. 09.00 Nieuws. 09.05 Arthur Negus enjoys Chats- worth. 09.30 The fish course. Afl.5 10.00 Nieuws. 10.05 Pink Panther te kenfilm. 10.25 Children's BBC. 10.30 Playbus. 10.50 Barney, tekenfilm. 10.55 Five to eleven compilatie. 11.00 Nieuws. 11.05 Hidden depths, Afl.4. 11.35 Geoffrey Smith's world of flowers. 12.00 Nieuws. Aansl.: The High Chapparal, Amerikaanse westernserie. 13.00 Nieuws. 13.30 Neighbours, Australische serie. 13.50 Golf: Dunhill Cup. 15.50 Children's BBC. Met: Laurel and Hardy. 16.00 Corners. 16.15 Yogi's treasure hunt, tekenfilm. 16.35 Th* satellite show. 17.00 Newsround, jeugdjournaal. 17.10 Grange Hill, serie. 17.35 Neighbours Australische serie. RTL+ 06.00 Hallo Europa - Guten Morgen Deutschland. 09.10 Die Springfield Story Am. serie. 10.00 Der Preis ist heiss spelshow. 10.30 Reich und schön serie. 11.00 Ihr Auftritt Al Mundy, Am. serie. 11.45 Di* Sieben-Millionen-Dollar-Frau Am. serie. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Inspektor Gadget, tekenfilmserie. 13.25 Califor nia Clan (Santa Barbara), Am. serie. 14.15 Pulaski Eng. speelfilm uit 1987. 15.00 SchauspÜelereien, korte Oostduitse verhalen. 15.45 Netto: Ihre Wlrtschaft heute. 15.55 RTL ak tuell. 16.00 Die Springfield Story,, serie. 16.50 Reich und Schön, Am. serie. 17.15 Der Preis 1st heiss, spel show. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: teken film. 17.55 RTL-aktuell. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.03 Onder tafel. 19.53 Column. 20.03 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.03 NOS: Jazzplatform. North Sea Jazz Festival 1989. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 TROS: Dance trax. 21.03 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 EO: Solisten. 16.30 VPRO: De Beweging. 18.00 Nieuws. 18.02 Han Reiziger ontvangt... 20.00 Nieuws. 20.02-00.00 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-22.00 TELEAC: cursussen. 20.30 Schrijvers van de nieuwe tijd; 21.00 Effectief omgaan met conflicten; 21.30 Zelf mode maken. REGIONAAL - Radio Watt: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel. FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post; vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Isr. uitz.. 19.10 Actueel. 19.33 Welkom in Vlaanderen. 20.03 Jazz Middelhelm. 21.03 In de club: jazz. BRT 2 18.10 Over stuur. 20.00 Orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 BRT Filharmonisch Orkest met piano: Laporte, Llgetl, Mes- 21.30 Kamermuziek. 23.15 The Byg Year. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- room. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo. 07.20 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha. die Holland. 15.04 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 06.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationale concertcir cuit. 10.05 Melos Kwartet. 10.30 Sibelius en Grieg 12.30 Jazz-op-vler-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Crème du Baroque. 17.00 De cantates van Joh. Seb. 17.40 Best of brass. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws 13.10 VPRO Het interview 14.00 Euroburo; 15.00 Achtergron den bij actuele ontwikkelingen in binnen- en buitenland. 16.35 Welingelichte kringen. 17.35 Postbus 51. 17.55 NOS: Mededelingen en uitge breid weerbericht. REGIONAAL - Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk. 12.02 Radio West middag. 15.02 Radio West op ver zoek. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Ra dio Rijnmond; 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Express: non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toerentljd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Dag en dauw. 06.10 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 (FM) Antwerpen apart. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Het algemeen belang. 16.00 Abraham al gezien?. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 06.15 Prelude 09.15 Vooruitblik. 10.00 Schoolradio. 11.00 Parade. 12J0 Tafelmuziek: Bach, Dlabelll 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento van Mozart. 14.00 Avantgarde. 14.30 Gevar. klass. muziek. 16J30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 23