aatregelen ictoriberg nodig De Panda Dance i.e. is net zo compleet (alleen ietsje makkelijker te parkeren). dagpuzzel Bewoners Noord wijk aan Zee willen meer verkeersdrempels EIDEN OMGEVING £aidae(2ou/uwit DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1989 PAGINA 17 NOORDWIJK Het in stellen van 30 kilometer- gebieden en het aanbren gen van snelheidsrem- mende maatregelen als verkeersdrempels moeten niet beperkt blijven tot de woonstraten van Noord- wijk aan Zee. Ook op de zogenaamde wijkontslui- tingswegen moeten deze maatregelen worden toe gepast. Dat vinden de be woners van de oude kern van de badplaats die giste ren met wethouder V. Salman de discussie aan gingen over deelplan 2 van het verkeersplan Noord wijk aan Zee. Het verkeersplan voorziet in het instellen van eenrichtings verkeer in een aantal straten die liggen tussen de School straat en de Quarles van Uf- fordstraat. In een later stadi um zullen de straten ook op nieuw worden ingericht, waarbij maatregelen worden genomen die parkeren op de stoep onmogelijk maken. Met het voorgestelde verkeerscir culatieplan hadden de Noord- wijk Zeeërs weinig moeite. Wel vroeg men aandacht voor de veiligheid van de kinderen in de wijk. Veel kinderen gaan op de fiets naar school. Blijft er na herinrichting voldoende ruimte over voor fietsers?, was een van de vragen. Een aantal bewoners maakte zich bijzonder druk over de parkeervoorzieningen in de wijk. Men vroeg de wethouder de garantie dat alle bewoners in de onmiddellijke omgeving van de eigen woning kunnen blijven parkeren. „Als u dit plan ten uitvoer brengt, gaan er een heleboel parkeerplaat sen verloren," aldus een van de bezorgde sprekers. Salman haastte zich echter uit te leg gen dat daar waar eenrich tingsverkeer wordt ingesteld weliswaar de trottoirs breder zullen worden, maar er toch ook ruimte komt voor meer parkeerplaatsen dan tot nu toe het geval was. „Als je het par keren ordent dan win je ruim te". Een opmerking die door enke len als „larie" werd afgedaan. „De auto's staan nu al bumper aan bumper. Gelukkig kan je nu nog wel eens ergens op een stoepje staan. Als er overal paaltjes komen kan dat niet meer. Waar blijft u dan met de verbetering van het woon- en leefmilieu, waar u met dit plan toch van uit zei te gaan", zo sneerde een van de sprekers. Salman zegde toe alle sugges ties voor te leggen aan de le den van de verkeerscommis- sie. „Het is echt niet gezegd dat het plan zoals het er nu ligt ook zonder meer wordt uitgevoerd, anders hadden we deze avond niet hoeven te be leggen," zo suste hij de af en toe behoorlijk verhitte gemoe deren. uwelier slachtoffer babbeltruc Bosloop voor scholieren uit bollenstreek Buurt bang voor parkeeroverlast in Noord-Hofland VOORSCHOTEN De hoorzitting in 't Hoflants Huys over de voorge nomen bouw van een multi-func- tioneel verenigingsgebouw in de wijk Noord-Hofland in Voorscho ten trok gisteravond weinig belang stellenden. Er waren in de zaal uit sluitend de besturen van de vereni gingen, die denken onderdak te kunnen krijgen en een aantal be woners van het Aletta Jacobsplant- soen, die weinig aantrekkelijks zien in de bouw van een verenigings huis in hun woonerf. Wethouder L. Marselis zette uiteen dat de wijk Noord-Hofland drin gend een eigen verenigingsgebouw nodig heeft. De gemeenteraad heeft een voorbereidingskrediet beschik baar gesteld en als toekomstige huurders worden gezien de buurt vereniging Noord-Hofland, twee kinderspeelzalen, een muziekvere niging en het levensbeschouwelijk jeugd- en jongerenwerk. Wat dit al lemaal gaat kosten, is nog niet be kend. Wel worden er 8 tot 10 par keerplaatsen gemaakt. „Dat is veel te weinig", aldus de buurtbewo ners, „wat denkt u daaraan te doen?" Wethouder J. Visser antwoordde: „Niets, helemaal niets, de bezoekers moeten maar leren niet met de auto te komen. Meer parkeerplaatsen aanleggen, betekent groen wegha len". Vrees bestaat er bij enige buurtbewoners dat het verenigings gebouw overspoeld zal worden door jongeren. De voorzitter van de buurtvereniging Th. Cornelisse be nadrukte dat het grootste aantal be zoekers aan het huidige buurthuis Arsenaal uit volwassenen bestaat. Het grote knelpunt tussen de ge meente en de bewoners van het Aletta Jacobsplantsoen bleef tijdens de discussie de parkeerruimte. Wethouder Marselis gaf de toezeg ging dat ook daar nog eens goed naar zal worden gekeken. a jaarsfeest Lisse jopt ten einde ;SE „Ik zie overal sterretjes. Het lijkt het irwerk van gisteravond wel". Druk over zijn icht wrijvend kwam gisteravond een man uit glazen doolhof op het lunapark in Lisse. Hij diverse keren achter elkaar zijn gezicht gesto- tegen de glaswanden, op zoek naar de weg ir buiten. Op de vraag of hij de kermis in Lisse wel gezien had zei de man: „Mooi niet. Ik moet in de Viking (een reuzeschommel), de Break ce lijkt me ook wel aardig en ik wil eigenlijk wel proberen om zo'n kollosale Jaap Aap voor eders in de wacht te slepen". In Lisse duurt het 'aarsfeest nog tot en met vandaag. Vanmorgen er onder andere de grote viswedstrijd in de - ïgvaart en stonden de kinderspelen op het pro- mma. En als alles volgens plan is verlopen dan ranmiddag de korte baandraverij verreden. Been gebroken bij botsing NOORDWIJKER- HOUT Bij een aan rijding op de kruising Herenweg/Brink in Noordwijkerhout heeft gisteravond een 68-jari- ge inwoonster uit die plaats haar been gebro ken. De vrouw fietste op de Herenweg toen een haar tegemoetko mende 26-jarige auto mobilist uit Noordwijk plotseling linksaf sloeg. De vrouw is overge bracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Noordwijker voorzitter Europese Vereniging Ziekenhuisdirecteuren NOORDWIJK De directeur van het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijk, drs T.M.J. van der Zanden (53), is benoemd tot voorzitter van de Europese Vereniging van Zieken- huizendirecteuren. Het is voor het eerst dat een Nederlander in deze functie is benoemd, zo heeft Sancta Maria gisteren bekend gemaakt. Van der Zanden werd benoemd tijdens een algemene ledenvergadering van de ziekenhuisdirecteuren in het Spaanse Pamplona. De Noordwijker zal de voorzittershamer hanteren in de periode 1989-1991. De vereniging telt circa 18.000 ziekenhuis directeuren uit ruim 15 landen als lid, heeft zijn zetel in Straats burg en richt zich op het verbeteren van de gezondheidszorg. Van der Zanden is sinds 1978 als directeur algemene zaken ver bonden aan Sancta Maria en bekleedt een groot aantal functies binnen de Nederlandse gezondheidszorg. Dieven slaan toe in Leiderdorp LEIDERDORP Dieven hebben het afgelo pen etmaal weer toegeslagen in Leiderdorp. Zij bezochten gisteren op klaarlichte dag een vrij staande woning aan de Zijldijk. Daar werd ge bruik gemaakt van een aanwezige ladder om naar de eerste verdieping te klimmen, waar een raam met een schroevedraaier kon worden geo pend. Vervolgens werden een televisietoestel en een videorecorder meegenomen. Vannacht werd ingebroken in een woning aan de Muzen- laan. Het slot van de achterdeur werd verwij derd, waarna de woning kon worden doorzocht. De bewoners werden wakker van het geluid en kwamen naar beneden, maar toen waren de dieven al vertrokken met 50 gulden aan geld en een videorecorder. hü nifpORDWIJKERHOUT 15 De Victoriberg is niet [eniveilig voor voetgangers, legfe auto's rijden niet te el en ook met de hoe- elheid voertuigen valt t wel mee. Maatregelen erin daarom niet nodig. constateert de ge Noord wijkerhout een onderzoek dat is 'ur gevoerd nadat door be- vapners, voetgangersvere- ■g(ging en St. Bavo om ajaatregelen was ge- 3o Sagd zijn verkeerstellingen ge in en gekeken werd naar ■rsteekbewegingen van ir itgangers. De resultaten ;tsdan in een nota die op 19 ok- kirier in een raadscommissie rdt behandeld. Volgens de igers wordt er op de Victori- •g veel te snel gereden en is ook te veel verkeer op deze g. Oversteken is daarom ge- arlijk. lgens het onderzoek valt met het te hard rijden op Victoriberg nogal mee. Bij tig procent van de voertui- komt de snelheid niet bo- n de 40 kilometer per uur, ■wijl een gering percentage harder rijdt dan de toegestane 50. De snelheid van het vrachtverkeer komt niet bo ven de 40 kilometer. Volgens de onderzoekers komt het va ker Voor dat de snelheid te hoog wordt ingeschat op smal le en bochtige wegen. Gecon cludeerd wordt dat het aan brengen van verkeersrem- mende voorzieningen op de Victoriberg geen zin heeft. De snelheid is er al laag en ver- keersremmende maatregelen zouden alleen extra overlast geven wanneer auto's weer optrekken na een obstakel te zijn gepasseerd. Intenisteit Ook wijzen de onderzoekers erop dat de verkeersintensiteit op de Victoriberg niet zo hoog is als door de klagers wordt aangenomen. „De intensiteiten van de Victoriberg springen er niet uit in vergelijking met een aantal andere straten met een gemengde woon-verkeers- functie", zo staat in de nota. Op de Viaductweg passeren gemiddeld 5.400 voertuigen per etmaal, op de Kerkstraat tussen Wildlaan en Schippers- vaartweg 4.800, op de Kerk straat tussen Pilarenlaaan en Wildlaan 4.450 en op de Victo riberg 4.633. In de nota wordt Bewoners vinden de Victoriberg een gevaarlijke weg, de gemeente Noordwijkerhout spreekt dat echter tegen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE gesteld dat het niet derlijk is dat de bewoners van de Victoriberg klagen. Zij heb ben altijd gewoond aan een rustige straat. Pas na de door trekking van de weg en de re constructie in het centrum heeft de Victoriberg de ge plande verkeersfunctie erbij gekregen. De onderzoekers merken op dat de toename van het verkeer geen verras sing kan zijn geweest. „De verkeersfunctie van de Victo riberg is nooit onder stoelen of banken geschoven en tijdens inspraakrondes over het dorpscentrum uitdrukkelijk aan de orde gesteld", aldus de Oversteken Oversteekvoorzieningen zijri niet nodig. Gewezen wordt op een ANWB-norm die stelt dat bij pas bij een intensiteit van 100 overstekende voetgangers per uur gedacht moet worden aan een voorziening voor het oversteken. Op de Victoriberg steken gemiddeld 48 personen per uur over. Over overste kende schoolkinderen wordt gezegd dat de leerlingen van de Prinsenhofschool die af komstig zijn uit het westelijk deel van Zeeburg de weg hele maal niet hoeven over te ste ken. De leerlingen uit de rest van het dorp kunnen bij de klaarovers op het Kerkplein oversteken en de leerlingen van de Irene-, Regenboog- en Mossenestschool kunnen ge bruik maken van de verkeers- brigadiers ter hoogte van de Guldemondvaart. Volgens de voetgangersvereniging zijn er vijf plaatsen waar schoolkin deren de Victoriberg overste ken. Zij wil dat deze vijf plek ken worden gemarkeerd. De onderzoekers voelen daar niets voor. Zij willen dat de kinde ren gebruik maken van de hulp van de klaarovers. Ook op het gebied van geluids overlast zien de makers van de nota geen problemen. Slechts bij een negental woningen wordt de norm van 45 decibel enigszins overschreden en deze huizen zouden voor ge- luidsisolerende maatregelen in aanmerking kunnen komen. Aap deze woningen moet slechts een zeer lage prioriteit worden toegekend, andere wo ningen in Noordwijkerhout hebben aanpassingen veel har der nodig. Drempels in Parallelweg NOORDWIJKERHOUT De Parallelweg moet worden voorzien van drempels en ver smallingen. Op de weg wordt veel te snel gereden. Bij me tingen is gebleken dat 65 pro cent van de automobilisten te snel rijdt en daarbij werden uitschieters naar 85 kilometer per uur gemeten. Bewoners hadden gevraagd om maatre gelen op de kruising Kerk- straat-Parallelweg-Schippers- vaartweg-Havenstraat, maar volgens de gemeente is het wellicht zinvoller om op de Parallelweg, ter hoogte van de huidige bebouwing, maatrege len te treffen. Op het kruis punt zijn namelijk geen grote snelheidsoverschrijdingen ge meten. In een gemeentelijke commissievergadering op 19 oktober is de kruising een van de agendapunten. De vóorge- stelde maatregelen kosten ruim 45.000 gulden. JNSBURG Een juwe- r in Rijnsburg is gister- ddag het slachtoffer ge- >rden van de bekende ba ltruc. Een blonde man in leeftijd van 30-35 jaar /am de zaak binnen en •oeg naar gouden horloges. juwelier toonde hem vijf emplaren, maar volgens de man was dat niet wat hij zocht. Terwijl de juwelier nieuwe horloges ging halen, vertelde de man dat hij toch maar liever in een andere zaak ging kijken. Bij het te rugzetten van de opbergdoos- jes vond de juwelier deze verdacht licht aanvoelen. Bij openmaken bleken ze leeg. LISSE De derde scholie- renbosloop wordt dit jaar op zondag 8 oktober gehouden. Dit kampioenschap voor leerlingen van het voortgezet onderwijs in de bollenstreek wordt georganiseerd door AV de Spartaan en vindt plaats in het Keukenhofbos van Lisse. Er zal gelopen worden in de leeftijdscatego rieën: 1977, 1976, 1975, 1974, 1973 en ouder zowel voor jongens als voor meisjes. Te vens staat er een loop voor ouders/docenten op het pro gramma. De afstanden varië ren van 1000 tot 3500 meter. Naast de prijzen voor de nummers een tot en met drie per categorie is er ook een scholenklassement. De in schrijving geschiedt via de gymdocenten van de scholen, de uiterste aanmeldingsda tum is zondag 24 september. De kosten bedragen slechts één gulden per persoon. Voor informatie kan men te recht bij L. van der Aart 02522-17461 of L. van der Poel 071-314862. Tientallen koelkasten afgetapt Onder het toeziend oog van D66 raadslid ir. A. de Vries en de directeur openbare werken, ir. J. Kors, zijn gisteren op de gemeentewerf in Was senaar circa 70 koelkasten afgetapt. Voortaan zal, wanneer de reinigingsdienst voldoende weggegooide koelkasten heeft verzameld, op de gemeentewerf de Roteb met speciale apparaten de olie en het freon uit de koelkasten zuigen. Freon tast het milieu aan, daarom heeft het ge meentebestuur van Wassenaar gekozen voor deze milieuvriendelijke oplossing. FOTO: MILAN KONVALINKA Warmondertjes pleiten voor skateboardbaan In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 bitter gevoel wegens geleden on- 2 afvoerkanaal; 3 tegenstelling van vrede; 4 hoofdofficier; 5 vis in tropische rivieren; 6 handvat v.e. degen; 7 plaats in Zuid-Holland; 8 hemellichaam. OPLOSSING ■jeis 8 iessn l UseAeB g :s|a6uo| g !|euo|o>i f :Boijoo e ijoop z i WARMOND Vier jeugdige Warmonder tjes hebben gisteren in een vergadering van de commissie openbare werken gepleit voor de aanleg van een skateboardbaan. Nadat er al een brief met handtekeningen naar B en W was verstuurd werd nu alvast de commissie voorbewerkt. De jongelui hadden hun huiswerk goed gedaan. Ze brachten twee mogelijke lokaties naar vo ren: het grasveld achter de Ganzenwei of langs het pad naar De Waaier. Ook over de financiering was al nagedacht. In eerste in stantie werd voorzichtig gesteld dat de ge meente geld genoeg heeft om de benodigde vier- a vijfduizend gulden te betalen. Mocht dit echter op bezwaren stuiten, dan wilden ze middels een „sponsorloop" per skateboard ook wel een steentje bijdragen. Vooral dit laatste viel bij de commissiele den in goede aarde. Veel meer dan sympa thie betuigen met het initiatief van de jon gens konden ze echter niet. Hun brief was nog niet door het college van burgemeester en wethouders behandeld en er lag dus nog geen concreet voorstel van die zijde. Wet houder De Vos zegde hen een spoedig ant woord toe. Gezien de lachende gezichten bij hun vertrek hadden de plankwielers wel vertrouwen in de inhoud daarvan. KATWIJK AAN ZEE: AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF SEINPOST B.V., DRIEPLASSENWEG 7, TEL 01718 - 7 16 44 NOORDWIJK: AUTOBEDRIJF BEUK B.V., VAN BERCKELWEG 34, TEL. 01719 -1 92 13 LEIDEN: AUTOBEDRIJF DE WIT, ZIJLSINGEL 36, TEL. 071 - 22 36 35 uitgevoerd als nu de Panda Dance i.e. Werkelijk alles zit er op en er aan. En dat terwijl een Panda i.e. normaal al de compleetste in z'n klasse is. i BH 11 H I I H II Zo heeft de Panda Dance i.e. geen gewoon interieur, maar zeer riante, blauw of rood beklede, verstelbare stoelen met hoofdsteunen. Zo heeft deze limousine een bijzonder fraai dashboard, een hoedenplank. en tapijt op de vloer. De Dance heeft ook alles wat Panda's sowieso al uniek maakt. Een 1000 cc 4-cilinder injectiemotor, elektronische ontsteking, een vijfversnellingsbak en een geregelde driewegkatalysator voor een schoner milieu. De Panda Dance i.e. (in zwart, rood en wit) staat nu in de showroom op bewonderaars te wachten. Wees er snel bij. Want zo'n complete slee voor f 13.650,—, dat zie je niet elke dag. j De Panda Dance i.e. Eén brok temperament. Prijzen incl. BTW, excl. afleveringskosten. Aantrekkelijke financiering door Fiat Credit Nederland mogelijk. Wijzigingen voorbehouden. Philips stereo radio-cassetterecorder. Tot zo ver het interieur. Ook het exterieur van deze complete Panda mag er zijn. Wat te denken van de 'dance'-striping bijvoorbeeld, de luxe wielplaten en de wisser/sproeier op de achterruit. Maar het leukste komt nog. De prijs. Genoemde extra's, die u normaal f 1.400,- zouden kosten, krijgt u bij de Panda Dance i.e. voor het luttele bedrag van f 400,-.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17