Publiek kan John Metgod nog steeds beïnvloeden sportuitslagen Peter Larsson terug in basis Ajax oeder niet meer welkom bij bokspartijen zoon Zoodsma koestert innerlijke rust Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ■SPORT £etdoe Qowuvnt DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 PAGINA - 'Ruim honderd rewonden in Bangladesh IHAKA Voor de tweede keer *)binnen een week is het tot ernstige ingeregeldheden gekomen rond een foetbalwedstrijd in Bangladesh. Na iet duel tussen kampioen Abahani Iports Club en Brothers Union in de lavenstad Chittagong leverden fans <an beide clubs hevige gevechten. Ze Tel ;ebruikten zelfgemaakte bommen, ij- ;eren staven en bakstenen. De massa oop-stak 25 auto's in brand en vernielde ,VJ>S winkels. Ruim honderd mensen ■aakten gewond. De politie arresteer- ie 29 aanhangers. DEN HAAG Peter Larsson start morgenavond in de basis-elf van Ajax voor de return tegen Austria Wien in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup. De Zweed, die zondag in de competitiewedstrijd tegen Vo- lendam door trainer Leo Beenhakker werd gepasseerd, speelt tegen de Oostenrijkers samen met Mark Verkuyl in de mandekking. Verkuyl (lies) kampt evenals Marciano Vink (enkel) met een lichte blessure, maar beide verdedigers zijn vrijwel zeker inzetbaar. Ronald de Boer, die hinder ondervond van een beenblessure, is weer fit. De kaarten voor het duel in De Meer, waar Austria een voorsprong van 1-0 verdedigt, zijn vrijwel uitverkocht. Volgens Beenhakker zal de Weense ploeg niet massaler verdedigen dan twee weken eerder. „Verder terug kunnen ze niet. Hooguit als De PSV'ers Eric Gerets (links) en Roma- we de hekken weghalen", aldus de Amsterdamse trainer, rio wachten op het vliegveld van Zürich pcy op hun bagage. FOTO: AN PO PSV vloog gisteren met zeventien fitte spelers naar Lu- zern. Alleen centrale verdediger Adick Koot is nog niet honderd procent. Voor de zekerheid heeft coach Guus Hiddink Jerry de Jong als extra-verdediger mee naar Zwitserland genomen. Romario, die zaterdagavond met een lichte blessures uitviel in de wedstrijd tegen Sparta, is volledig hersteld. PSV won in de eerste ontmoeting met de Zwitserse kampioen al met ruime cijfers: 3-0. FC Twente Technisch directeur Theo Vonk van FC Twente heeft de 19-jarige Clemens Zwijnenberg meegenomen naar België waar zijn ploeg vanavond de return in de eerste ronde van de strijd om de UEFA Cup speelt tegen Club Brugge. De aanvaller is een aanvulling voor de selectie, omdat het vrijwel zeker is dat John Neijenhuis niet kan mee doen. Hij raakte in de thuiswedstrijd tegen Brugge (0-0) geblesseerd. Vonk heeft ook Gert-Jan Duif en Marco Roelofsen, die vorige week tijdelijk uit de groep waren verbannen, geselecteerd. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 22.46 uur: Liever sportiever. TV 5, 21.55 uur: Sport. Sky Channel, 18.00 uur: Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 19.00 uur: Volley bal. Sky Channel, 20.00 en 23.00 uur: Golf. Sky Channel, 21.00 uur: Auto sport. Sky Channel, 22.00 uur: Voet bal. Super Channel, 20.00 uur: Snooker. Super Channel, 22.00 uur: Bas ketbal. MORGEN Sky Channel, 00.00 uur: Volley bal. Sky Channel, 17.00 uur: Tennis. Korts jnoj bijt zich vast in achtervolging 'LBURG Viktor Kortsjnoj de enige die bij het Interpo- B Tjis-schaaktoernooi de ontke- -J'ende Gari Kasparov nog inigszins kan bijbenen. De di- iosaurus van het gezelschap 9~fctookte gisteren bij wijze van _J[iitzondering in de negende onde tegen de driemaal jon- jere Vassili Ivantsjoek het uur hoog op en voorkwam iet zijn zege dat Kasparov, lie Ljubojevic klopte, nog ver- Ier uitliep. Kortsjnoj volgt de vereldkampioen nu op ander- lalf punt. Hjartarson viel Sterk terug. De IJslander ver oor van Jeroen Piket die zijn voortdurend aanvallen einde- ijk beloond zag. De jonge ,eidse grootmeester is nog al- ijd hekkesluiter, maar Korts- noj acht hem in staat de laat- te plaats over te doen aan vantsjoek. 'rijsvragen 5EN HAAG De resul- aten van de verschillende iportprijsvragen van het tfgelopen weekeinde zijn: olto: 1e prijs: 1 x 266.023,10; 2e ijs: 6 x 25.000; 3e prijs: 169 x 87,00; 4e prijs: 5498 x 24,10; 5e Vijs: 72.998 x 5,00. 'oto: 1e prijs: 1 x 42.907,70; 2e 176,40; 3e prijs: 1053 x foto-gelijk: 1e prijs: 1 x 15.377,70; fe prijs: geen winnaar; 3e prijs: 65 x 13,00; 4e prijs: 896 x 2,60. PROBLEMEN ACHTER SCHERMEN BIJ FEYENOORD NOG NIET OPGELOST ROTTERDAM Even eerder heeft John Met god nog gedeeld in de bijna uitgelaten stem ming, waarin héél Feye noord zich na de over winning van 4-1 op Wil lem II bevond. De ge bruikelijke persbijeen komst vlak voor een Eu ropa-Cupduel werd daar door gisteren tot een bij na hilarisch gebeuren, waarin met name Cor van der Gijp zich mani festeerde. Een ochtendblad meldde gis teren dat de technisch coör dinator zou zijn gedegradeerd tot scout. Reden: hij zou veer tien dagen geleden een pre mie van 5.000 gulden de man hebben gezet op een neder laag van maximaal 2-0 tegen VfB Stuttgart. Aanlei ding: Van der Gijp zou dat belachelijke bedrag niet heb ben uitbetaald. „Geld is een teer punt voor voetballers", zou trainer Pim Verbeek la ter verklaren om vervolgens te weigeren de exacte toe dracht van deze curieuze gang van zaken rond het eer ste Europa Cupduel van Fey- enoord te schetsen. „Ik weet niet precies wat er is ge beurd1', zegt hij afhoudend. „Het enige dat ik weet dat ik niets weet van een taakver- andering van Van der Gijp, met wie ik nog steeds prima samenwerk". Van der Gijp zelf, sarcastisch: „In een or ganisatie, waarin geen fouten worden gemaakt valt een foutje van mij natuurlijk heel snel op". John Metgod, de sinds een paar wedstrijden weer als verloren zoon binnengehaal de 31-jarige oud-speler van topclubs als AZ '67, Real Ma drid, Nottingham Forest en Tottenham Hotspur, heeft ook in een „dolletje" een duit in het zakje gedaan. Hij ziet mét genoegen de lachers op zijn hand. Even later is de Noordhollander weer als een oester. Bijna argwanend en in elk geval gereserveerd on dergaat hij een wat nader babbeltje, om pas na een paar minuten enigszins los te ko men. Metgod, zo blijkt, is blij dat hij terug is. Maar de ka lende oud-international is te zeer gelouterd om al direct na de winst op Willem II én zijn eigen openingstreffer ho sanna te roepen. Wijst echter wel resoluut van de hand dat het slappe spel van Willem II Feyenoord afgelopen zondag in het zadel hielp. „Het was onze verdienste", zegt hij re soluut om er wat onnaden kend aan toe te voegen „Je speelt zo sterk of zwak als de opponent het toelaat". „Die goal van zondag was voor mij net als alle andere John Metgod. foto: dijkstra doelpunten", stelt hij wat stoer. „Belangrijker voor de ploeg dan voor mij persoon lijk". Metgod, die ook giste ren acteerde op een door hem niet geambieerde plek op het middenveld („Ik speel het liefste libero"), tracht in eerste instantie de schijn op te houden dat de houding van het publiek hem koud laat. Maar komt wel terug op de voor hem dramatische gang van zaken tijdens Feye- noord-Ajax van vorig sei zoen. Toen werd de oud- Haarlemmer door bijkans een vol stadion bij elk bal contact door fluitconcerten begeleid. „Als je dat mee maakt, vergeet je het niet gauw meer. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Daar heb ik nog weken last van gehad. En dan ben ik Arie Haan waant Stuttgart al in tweede ronde STUTTGART Feyenoord is een hapklare brok voor VfB Stuttgart. Trainer Arie Haan maakt zich helemaal niet druk over de wedstrijd van morgenavond in Rotter dam waaraan zijn ploeg met een voorsprong van 2-0 be gint. Sterker, Haan waant VfB Stuttgart al in de tweede ronde. „Het wordt in Rotter dam makkelijker dan in het duel voor de Westduitse be ker bij de amateurs van FC Gütersloh", aldus de trainer. Bij de club uit de Oberliga won Stuttgart zaterdag moei zaam met 2-0. Haan licht zijn boude uitspraak" toe: „We staan immers al met 2-0 voor en hoeven alleen maar op te passen dat Feyenoord niet met 3-0 wint". een ervaren rot. Voor een jonge jongen moet het hele maal verschrikkelijk zijn". De relatie Metgod-publiek is altijd al een broze verstand houding geweest. Zelfs in zijn AZ-tijd („Het voetbal van dat team is nadien door geen en kele Nederlandse ploeg meer geëvenaard") werd de licha melijk forse maar motorisch bepaald niet meest elegante verdediger met reserve beje gend. Daarna, bij Real Ma drid was hij gedurende de laatste maanden van zijn ver blijf ook vaak doelwit van supportershoon. „Pas in En geland word je gewaar deerd", denkt Metgod met enige weemoed terug. „Daar kon je onder applaus van je eigen fans van het veld stap pen, ook als je had verloren. Dat mis ik wel hier. Het zijn ook geen echte aanhangers, die je uitfluiten bij een ver keerde actie. Ze begrijpen niet dat je juist daardoor nog slechter gaat spelen". John Metgod bevestigt het beeld van de weifelachtige voetballer, die ondanks zijn staat van dienst nog te veel kan worden beïnvloed. Toch heeft zijn trainer, Verbeek, wel degelijk - zegt hij - een hoge pet van hem op. „Ik heb vorig seizoen het nodige over hem gelezen", verklaar de Verbeek gisteren, „maar ik vind Metgod een knappe voetballer. Zoals hij tegen Willemn II toch Feskens uit de wedstrijd speelt, dat is sterk. Metgod weer libero? Ik weet dat hij dat graag wil spelen. Maar voorlopig zie ik dat nog niet gebeuren. Maar wat niet is. kan zijn". Pim Verbeek, die morgen ze ker niet kan beschikken over verdedigers De Wolf (die een operatie wil om van zijn vo rige week weer opspelende kniekwaal af te raken) en Heus (die kampt met de na weeën van een hersenschud ding), heeft na de zege op Willem II ook geen reden voor veranderingen. Marcel Brands acteerde verdienste lijk als libero en ook Metgod deed het op het middenveld, van waaraf hij naast zijn treffer ook nog een keer de paal trof, bevredigend. „Ik realiseer me dat VfB Stutt gart een heel andere ploeg is dan Willem II", stelt Metgod. „Het zijn en blijven Duitsers en die krijgen meestal wat ze willen. Maar Feyenoord is bezig met het herstel en ho pelijk zet zich dat tegen VfB Stuttgart door". Vijf weken was John Met god, wiens contract bij Feye noord (dat mogelijk via ex tern kapitaal PSV'er Hans Gillhaus aantrekt) dank zij Kraay nog tweeëneenhalf jaar doorloopt, door een wreefblessures uitgeschakeld. „Ik heb al die tijd geen bal geraakt", zegt hij. „Dat is knap frustrerend. Ik heb nooit veel blessures gehad. En dan in een tijd dat het toch al slecht gaat met de ploeg is dat extra vervelend. Of het herstel van Feyenoord iets heeft te maken met mijn rentree? Dat laat ik maar aan anderen ter beoordeling over". Ondertussen hoopt heel Rot terdam dat Feyenoord (waar de interne machtsstrijd op bestuurlijk niveau nog steeds niet is beëindigd en nu presi dent-commissaris Jorien van den Herik het volgende slachtoffer dreigt te worden) voor een stuntje zorgt. Want waarmee zou je een herstel beter kunnen aantonen dan een plaats in de tweede ron de van het UEFA Cuptoer nooi? FRANK WERKMAN \lONDEN Minna Wilson hag van haar zoon Tony niet zijn bokspartijen \komen kijken. Moeder Wilson \orgde vrijdag voor wereld nieuws toen ze besloot haar „Ze had een vlaag van ver standsverbijstering, ze wist echt niet wat ze deed". En, als zoon bij te staan in het gevecht lijk een nieuwe partij aangaan McCarthy weigerde na het in- ger Jimmy Tibbs zal de con- tegen Steve McCarthy. Minna met McCarthy, maar dan wel cident de wedstrijd te hervat- trolecommissie van de Britse Wilson stapte de ring in en zonder zijn moeder onder het ten waarop de scheidsrechter boksbond het gevecht ongeldig grapje: „Ik heb nog overwogen sloeg McCarthy met haar publiek. „Ik heb haar verbo- Wilson tot winnaar uitriep, verklaren. Tibbs vindt dat haar een contract te laten te- naaldhak uit de wedstrijd, den ooit nog naar me te ko- Tot grote woede van het pu- Minna Wilson zich niet hoeft kenen, maar de commissie zal Tony Wilson wil zo snel moge- men kijken", aldus Wilson, bliek. Volgens Wilson's mana- te schamen voor haar daad. haar geen licentie geven". „Ik heb het idee dat PSV eerst gekocht heeft eri daarna pas gekeken heeft wat het nou eigenlijk met die spelers aan moest. PSV moet echt uitkijken dat het niet uit de klauw loopt. Concurrentie is prima, maar je kunt ook een te grote selectie krijgen. Zes tien gelijkwaardige spelers is voor een topclub noodzake lijk, maat twintig vind ik wat veel. Ik heb er in elk geval m'n conclusie uit getrokken". Voetballer Hans Gillhaus van PSV in Voetbal Inter national „Schakers worden per defini tie niet in de watten gelegd. Bij ons werden ze gehaald en gebracht per limousine, ze verbleven in luxe apparte menten in de Oisterwijkse bossen, de start- en prijzen gelden waren ongekend hoog. Het enige manco was een intermediair, een schakel tussen de organisatie en de deelnemers. Het moeilijkste was voor ons het omgaan met de grootmeesters, die zojuist hun partij hadden verloren. Die jammerden aan een stuk door. Zaten soms volledig aan de grond. Kreunden iets van 'ik had Paard f-3 moeten spe len' en ik stond erbij als een foto: dijkstra niet begrijpende inboorling naast de missionaris". Martin Vael, organisator van het Interpolis-schaak toernooi in de Haagsche Courant „Natuurlijk is het verschrik kelijk om te horen dat ik niet meer ben dan de beheerder van een grote erfenis, maar daar kan ik niets aan veran deren. Ik relativeer het maar een beetje: want voor wie werk ik nou eigenlijk? Het gaat er om dat ik de waarde ring krijg van mensen die weten wat er in topsport om gaat. Als een journalist dan schrijft: het wordt tijd dat jul lie het EK maar eens win nen, dan denk ik, je schrijft maar raak!" Harry Brokking, coach van het Nederlands volley balteam, in Trouw „De mensen in Seoul waren aardig, daar lag het niet aan. Je kon, als je wilde, van hun bord mee-eten. Ik was op de schietbaan kind aan huis. De eerste dag al leerden ze me hoe ik om mijn geweer moest vragen. Nummer 29...hoe-si- koe, of zoiets. Ik dus keurig hoe-si-koe roepen en hup, daar was het geweer. Een Amerikaan zag het en klaag de: „Wij staan potverdomme iedere dag in de rij en jij kunt zo doorlopen". Eigen schuld; je moet gewoon hoe- si-koe roepen, zei ik tegen die goser. Hij dus ook hoe-si- koe, maar in plaats van een geweer kreeg hij drie bewa kers op z'n nek, want 29 was z'n nummer niet". Schutter Bean van Lim- beek in De Telegraaf „In de huidige tactiek komen de buitenspelers op van eigen helft, als backs of halfs. Zo'n pyramide-systeem speelden we vijftig jaar geleden in Oostenrijk al, maar heeft zijn tijd gehad. Ik houd het op twee spitsen, al het andere geëxperimenteer is mislukt. Cruijff heeft de klok stil la ten staan. Hij ziet zichzelf nog offensief in actie tussen flankspelers als Swart en Keizer. Die vind je in Spanje 'niet meer, bijna nergens trouwens". Ernst Happel in de Volks krant „Het ontbijt is al niet beter: twee havermout, cornflakes en „longlife" broden, maar nu al vertonen die sporen van schimmel door een ver keerde verpakking. Uitein delijk gooiden we alle broden FOTO: PR overboord. Gelukkig krijgen we, vooral 's nachts, bezoek van vliegende vissen. Ver schillende mensen werden getroffen door die beesten, sommige vliegen door open staande luiken naar binnen. Een belandt zelfs in de broek van van wachtleider Hans Sluiman (een overtuigd vege tariër), maar hij ziet af van de verse hap". Schipper Dirk Nauta van de Equity en Law II, deel nemer aan de Whitbread- zeilrace in het Algemeen Dagblad „Ach, men denkt zo eendi mensionaal. Ze tellen de din gen bij elkaar op. Coe is vice- voorzitter van de British Sports Cuoncil geweest, hij is actief in de strijd tegen do ping, hij zal dus wel minister van sport willen worden. Maar zo werkt het niet. Poli tiek is hier vaak een lange carrière en ik sta nog maar aan het begin. Mijn eerste streven is een plaats in het parlement. Ik ben lid van de Conservatieven en daar wordt nu bekeken in welk district ik me bij de volgende verkiezingen kandidaat kan stellen voor een zetel in het Lagerhuis. Mijn vader zei al tijd: „Zorg dat je naast de sport nog wat anders te doen hebt, Seb". Dat ben ikzelf een heel gezond uitgangspunt taan vinden". ebastian Coe in Vrij Ne derland De demonstratie van van avond was voor ons een sprong in het diepe. We moesten niet alleen het pu bliek vermaken. Belangrijker was dat we de bestuursleden van de bond konden overtui gen dat boksen voor dames toekomst heeft. Vooral zij moeten over de streep wor den getrokken. Voor mijn ge voel heb ik heerlijk gevoch ten. Wat is nou het verschil tussen twee kerels die elkaar een klap verkopen en twee vrouwen die hetzelfde doen? Gezond is het natuurlijk nooit, je kunt altijd schade oplopen. Maar een vrouw treft is het boksen ver ach tergebleven bij andere sport- Oud-karateka Guusje van Mourik in het Algemeen Dagblad Sportwereld Tennis Het Nederlands da mesteam (Brenda Schultz, Ni cole Jagerman en Carolien Vis) speelt in de eerste ronde van de strijd om de Federatie- beker, vanaf 1 oktober in To kyo, tegen Joegoslavië of Ja- Ronald Zoodsma kan, na een set-up van Avital Selinger, vrij aan leggen. FOTO: ANP VOLLEYBALLERS LATEN ROEMENEN ALLE HOEKEN ZIEN OREBRO Arie Selin ger, oud-bondscoach van het Nederlands herenvol leybalteam, heeft naast Ron Zwerver en Jan Post- huma ook Ronald Zoods ma opgeroepen voor de wereldselectie die half de cember in Singapore te gen de Verenigde Staten speelt. Dat nieuws deelde Piet de Bruin, voorzitter van de Europese bond en vice-president van de we reldorganisatie FIVB gis teren mee in het Zweedse Orebro waar Oranje ont spannen afrekende met Roemenië: 3-0. Het drietal Nederlanders be vindt zich in Azië in een puik gezelschap. Naast twee Japan ners, die Selinger verplicht moest selecteren om de publie ke interesse te vergroten, staan de Fransen Fabiani en Bouvier, de Russen Sorokolet en Antonov en de Zuidameri kanen Dal Zotto (Brazilië), Despaingne (Cuba), Quiroga en Kantor (beiden Argentinië) klaar voor het bont gekleurde gezelschap. De Amerikanen zullen voor nog een keer een beroep doen op de teruggetre den vedetten Kiraly en Tim- mons. De FIVB doet in Singa pore de beste zaken omdat de televisierechten een miljoen Amerikaanse dollars zullen opleveren. Uit die pot worden uiteraard de reiskosten en premies van de spelers bekos tigd. Voor Zoodsma is het een grote eer deel uit te mogen maken van dit exclusieve keurkorps. „Dan realiseer je je ineens dat je bij de beste zestien spelers van deze wereld hoort. En in mijn persoonlijke taak, de po sitie van middenblokkeerder, hoor je dan bij de beste drie. Fantastich toch! Ja, ik heb er erg veel zin in. Het zijn toch hele speciale wedstrijden met vast en zeker zo'n tien- tot vijftienduizend toeschouwers. Grandioos om mee te maken en dan ook nog in een team met zoveel nationaliteiten. Het crème de la crème van het mondiale volleybal". Voorproefje Zoodsma en zijn Nederlandse ploegmakkers namen gister avond alvast een voorproefje op wereldniveau. Roemenië kreeg in een ongelijke strijd alle hoeken van de zaal te zien. Oranje was ontketend, bevrijd van alle druk en ui terst zelfbewust. „Je voelt het nu ineens: je wordt sterker, le niger en slaat harder. De vorm stijgt met de wedstrijd", glun derde Zoodsma na afloop. „Je voelt dat de ploeg naar een hoger niveau stijgt. En dat geeft ons een heerlijke, inner lijke rust die zich direct uit in je spel. Dat gevoel van zeker heid heb je nodig om een top prestatie te leveren. Na de wedstrijd tegen de Grieken is er echt een druk van ons afge vallen. Net als bij de olympi sche kwalificatie in Amster dam toen we ook zenuwachtig tegen die rommelige Grieken speelden". Vertrouwen „Ik wil nu nog niet kijken naar bepaalde klasseringen, die we eventueel kunnen ha len. Het vertrouwen in elkaar is er weer volop. En dat is toch wel fijn na die rotperiode, die we in de .voorbereiding door maakten. Een week voor de EK was het echt waardeloos, net als twee jaar terug. Dat schiint er zo bij te horen bij ons' Onzekerheid over een even tuele tegenvaller bij dit Euro pees kampioenschap is bij de 23-jarige Fries allang uitge bannen. „We twijfelen echt niet in onze groep. We hebben gekozen om het hoogste te be reiken en we weten dat het er in zit. Of het er nu al uitkomt, is vers twee, maar we gaan er volledig tegenaan. De groep is vreselijk hecht op dit moment. Zelfs al zouden we hier maar vijfde of zesde worden, dan nog ben ik er absoluut niet bang voor dat de groep uit el kaar valt. Dat is echt het laat ste waar iedereen nu aan denkt". RONALD WOUDENBERG HOCKEY WK militairen in Laren: Frankrijk- West Duitsland 1-10, Nederland-Bel- gië 5-2. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Duke of Thljssen (J. Tambach) 2.44.6 - 1.20.7, 2. Dar ling Space, 3. Donar B. Niet gestart: Claudia, Cezary Wilkes en Douglas Mac. Toto: winnend 1.40 plaats 1.30 1.90 koppel 3.60 trio 8.80. 2e koers, 2040 m: 1 Carlo Pluto (P. Barendse) 2.54.2 - 1.25.4, 2. Coachel- le Fibber, 3. Droom Westfrlsia. Niet gestart: Carla B. Toto: winnend 2.50 plaats 1.50 1.70 1.40 koppel 10.10 trio 76.10. 3e koers, 2040 m: 1. Buddy (J. Batist) 2.49.6 - 1.23.1, 2. All Cotton. 3. Band olero. Niet gestart: Cassius Clay, Another Evento en Bella A. Toto: win nend 4.10 plaats 2.00 1.70 koppel 5.30 trio 66.30. 4e koers, 2040 m; 1. Zadkine D. (F. van Klaveren) 2.41.3 - 1.19.1, 2. Zeno Oostland, Yard Boekelte. 4. You Winn Boszorg. Toto: winnend 2.00 plaats 1.10 1.50 1.50 koppel 6.20 trio 40.70 kwartet 95.30. 5e koers, 1700 m: 1. Boyke Gold (r. van Stam) 2.18.1 - 1.21.2, 2. Clazien Wellinga. 3. Crappo Elsene. Toto: winnend 1.80 plaats 1.30 1.60 2.20 koppel 3.00 trio 15.20. 6e koers, 2040 m: 1Angellque (A. de Groot) 2.48.1 - 1.22.4. 2. Zonne bloem. 3. Betty Albo. Niet gestart: Carin Marco, Berthi Prinses. Toto: winnend 3.10 plaats 2.20 3.40 koppel 16.60, trio 146.20. 7e koers, 2380 m: 1. Björn Haule (J. Pool) 3.12.7 - 1.21.0, 2. Ascot Hano ver, 3. Arjen Enkhuizen, 4. Ares Wog- meer. Toto: winnend 7.20 plaats 1.90 2,70 1.60 koppel 34.00 trio 343.30 kwartet 2.082.80. 8e koers, 1700 m: 1. Zorba Hanover (P. Strooper) 2.20.4 -.1.22.6, 2. Zan- dra Aldorp, 3. Yvo Ann. Niet gestart: Berta Star, Zarina T. Toto: winnend 1.70 plaats 1.60 2.10 koppel 2.50 trio 10.80. SCHAKEN Toernooi in Tilburg 8e ronde: Piket (Ned)-Hjartarson (IJs) 0.5. Ivantsjoek (Sov)-Kortsjnoj (Zwi) 0-1. Stand: 1. Kasparov 8; 2. Korts jnoj 6,5; 3. Sax 4.5; 4. Hjartarson 4; 5. Agdestein, Ivantsjoek, Ljubojevic 3,5; 8. Piket 2,5. TENNIS Toernooi in Los Angeles Herenenkelspel, finale: Krickstein (Vstj-Chang (Vst) 2-6, 6-4, 6-2. He rendubbelspel, finale: Davis/Pawsat (Vst)-Jarryd/Fitzgerald (Zwe/Aus) 7-5, 7-6. (Vst)-Seles (Joe) 7-6, 6-3. Damesdub belspel, finale: Fernandez/Nagelsen (Vst)-Burgin/Fairbank (Vst) 7-6, 6-3. VOETBAL Portugal: FC Porto-Portimonense 4- 0. Stand: FC Porto 4-8; Sporting Lis sabon 4-7; Vitoria Setubal 3-6; Benfi- ca 3-5. WK-kwalilicatie Zuidamerikaanse zone, groep 2: Ecuador-Paraguay 3-1. Eindstand: 1. Colombia 4-5 (5-3); 2. Paraguay 4-4 (6-7); 3. Ecuador 4-3 (4-5). Colombia speelt twee wedstrijden tegen Israël om plaats in eindronde. VOLLEYBAL EK heren in Zweden Groep A: Bulgarije-West Duitsland 3- 0(15-7, 15-1, 15-6); Zweden-Frankrijk 3-1 (15-11, 8-15, 15-12, 15-11); Italië- DDR 3-1 (11-15 15-5 15-1 15-13). Stand: 1. Italië. Zweden 3-6 (9-3); 3. Bulgarije 3-4 (7-3); 4. Frankrijk 3-2 (4- 7); 5. West Duitsland 3-0 (3-9); 6. DDR 3-0 (2-9) Groep B: Polen-Joegoslavlë 3-1 (14- 16. 15-6, 15-11, 15-8); Sovjetunie- Griekenland 3-1 (15-12, 15-8. 11-15, 15-5); Nederland-Roemenlë 3-0 (15-6, 15-7, 15-8). Stand: 1 Polen 3-6(9-1); 2. Sovjetunie 3-6 (9-3); 3. Nederland 3-4 (7-4); 4. Joegoslavië 3-2 (5-8); 5. Roemenië, Griekenland 3-0 (2-9). ZEILEN EK 470-klaase in Balaton (Hon) Dames stand: 1. LemstrOm 20,7, 2. Hardwiger/Pinnow (DDR) 21,7. 3. Theel/Bülle (DDR) 29.7. 9 Kramer 48,0, 22. Schuurmans 81,0. Heren stand: 1. Ivaldi/lvaldl (Ita) 36.4„ punten. 2. Noc 36.7. 3. Montetusco- /Montefusco (Ita) 38.7, 22. Kouwen- hoven 109,0, 25 Schutte 111.0. 36. Stavenuiter 125.0, 64. Tan 186.0. 65. Van Bergeijk 187.0

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9