Sou/tont Geen nederlaag voor deelnemers Europa Cup NIGEL MANSELL MAAKT AMOK Fraaie reiswekker SPORT 12 13 13 14 15 16 17 ^ch voor FC Den Haag iBasketballer verkoopt "zich via video-clip VANDAAG 18 MAANDAG 25 SEPTEMBER 1989 PAGINA 11 [eizel-stadion legen de grond IRUSSEL Het Heizel-stadion in Brussel gaat egen de grond en wordt weer opgebouwd. Na de 0 van Damme-memorial in 1990 wordt het sta- i afgebroken. Voor de memorial in 1991 moet |r een vrijwel nieuw stadion staan. Met overdek- e zitplaatsen voor 50.000 toeschouwers en een jdekwate beveiliging. Het Heizel-stadion werd lerucht door de voetbalramp in 1985. Voor de üropese bekerfinale tussen Juventus en Liver- 001 vielen er 39 doden door ongeregeldheden issen beide supportersgroepen. Toen bleek de juwvallige toestand van het stadion. De ge- ieenteraad van Brussel ging vrijdagavond ak- oord met de nieuwbouw. Burgemeester Brou- on zei dat de bouw de stad niets zal kosten. De - rerkzaamheden worden gefinancierd door pro- ctontwikkelaars en sponsors. Florence Griffith Ook onderzoek naar doping Flo Griffith INDIANAPOLIS De harde beschuldigingen over doping, die Darrell Robinson de afgelo pen week aan het adres van Florence Griffith Joyner uitte, blijven niet zonder gevolgen. De Amerikaanse atletiekbond is van plan, in navolging van de grootscheepse nasporingen in Canada naar de handel en wandel van de in Seoul betrap te sprinter Ben Johnson, een onderzoek in te stellen naar het gebruik van verboden midde len door de drievoudige olym pische kampioene en andere Amerikaanse atleten. Aanklacht speler WHC tegen Wiebing WEZEP Voetballer Jan van den Hul van amateur-zaterdag eerste klasser WHC heeft bij de rijkspolitie van Olde- broek aangifte gedaan wegens het op zettelijk zwaar lichamelijk letsel toe brengen door Bert Wiebing van SC Veendam. Enkele weken geleden liep de Wezfeper een ernstige blessure op na een felle charche van Wiebing tijdens het bekerduel WHC-SC Veendam. Wiebing kreeg na zijn felle charge een gele kaart, die later door de KNVB in rood werd omgezet. Het kostte de Veendamse speler een schorsing van vijf wedstrijden. Hij is overigens in beroep gegaan en dit beroep dient woensdagavond in Zeist. Voskamp en Go Ahead vergeten jubileum DEVENTER Hans Voskamp hul de zich zaterdagavond tegen VVV voor de 300e keer in het shirt van GA Eagles. Een jubileum, dat ongemerkt voor bij ging. Niet alleen aan het bestuur van de Deventer vereniging, maar ook aan de in Borculo wonende middenvelder. „Driehonderd wed strijden? O, dat zou best kunnen", reageerde Voskamp (29) verbaasd op de mededeling. Voskamp speelt sijjds 1977 voor GA Eagles, toen hij bij Warnsveldse Boys werd wegge plukt. Volgens voorzitter Martin IJ zerman wordt Voskamp bij de vol gende thuiswedstrijd tegen SVV ge huldigd. FOTO: STEPHEN EVENHUIS riaanse stuurt 'han buuren en hoekman weg 'AALWIJK Hoewel de eaker in het Olympia-sta- on van Waalwijk de toe- vei houwers gisteren wilde doen ol iloven dat André Hoekstra vei k derde en winnende treffer udi an RKC achter doelman 'i lené Stam had geschoten, was et wel degelijk Heini Otto die e koploper in de eredivisie an een niet verdiende over winning van 3-2 hielp. Voor- w opper Michel Adam speelde neee bal eenvoudig op zijn doel- aJ lan terug, maar Otto meende og een tikje te moeten geven, tam, op het verkeerde been, ou ag de bal tergend langzaam in '3 et doel rollen. Zi 'C Den Haag begon gehavend Waalwijk. Tegenover de te- gkomst van Cor Lems en bert Van Oosten, beiden iren weer blessurvrij, stond afwezigheid van linkerspits )anny Hoekman en laatste lan Wilco van Buuren. De >r huis gestuurd. Adri- jj anse verwijt beiden een wei- lig professionele instelling te ~'~t. Zowel Hoekman als Buuren kwamen op het aatste moment binnen voor 1lJe e wedstrijdbespreking. Koek pa nan meldde zich met een bles- ;e ure af. „En dat, terwijl ik de pstelling al grotendeels op pa lier had. Met Hoekman. Het ;óci 'as natuurlijk niet de eerste m [eer dat ik me ergerde aan de t «telling van de .twee. Maar was echt de druppel". )pbouw nui let was zeker in de eerste pieielft niet te merken dat FC he )en Haag twee van zijn meest kla eroutineerde krachten miste. )edt koploper RKC werd al vroeg dan n de opbouw gestoord en aan- i ii 'allers Hoekstra en Van der laai Wiel kwamen er nauwelijks aan te pas. Otto zette de Hage naars al in de 8e minuut op een voorsprong van 1-0. FC Den Haag hield die stand tot in de 50e minuut, toen Moniz de Waalwijkers op gelijke hoogte schoot. Otto zorgde twee minuten later voor een nieuwe voorsprong voor FC Den Haag en tot tien minuten voor tijd leek het erop dat RKC tegen zijn eerste neder laag van het seizoen op zou lo pen. Totdat eerst verdediger Joore de Brabanders op gelijke hoogte schoot en uiteindelijk Otto, de man van de twee doelpunten voor FC Den Haag, RKC aan de niet ver diende overwinning hielp. Adriaanse was weliswaar te leurgesteld over de nederlaag, maar zag toch positieve dingen in zijn ploeg. „We hebben vol op strijd geleverd", merkte hij na afloop op. „Meer dan we hebben laten zien in de uit beurten in Maastricht en Nij megen. En daar ben ik wel te vreden over". Het was RKC een zorg dat de winst wat schlemielige tot stand was gekomen. De ploeg van trainer Leo van Veen mag zich tenminste nog een week de beste van de eredivisie noe men en daar kon zelfs de dwa ze bomgooier aan het einde van de wedstrijd niets aan ver anderen. DICK DIJKHUIZEN RKC-FC Den Haag 3-2 (0-1): 8. Otto 0-1, 51. Moniz 1-1, 52. Otto 1-2. 77. Joore 2-2, 85. Otto (eigen doel) 3-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 4500 Gele kaart: Van de Wiel (RKC) en Van der Laan (Den Haag). RKC: Teeuwen; Gouda, Brard, Joore en Bogers; Hutten, Moniz, Schapendonk (Jalink) en Van Hin- tum (De Wijs); Hoekstra en Van de Wiel. FC Den Haag: Stam; Purvjs, Van Alphen, Adam en Van Oosten; Van der "Laan, Lems, Otto, Post (Genti le); Danen, De Ruiter (Lindenaar). ifji S>EN BOSCH Henk 'ieterse, de basketbalcen- ge er van Den Bosch, heeft •/tn^n aanbieding om twee- Jneenhalve week mee te !JJrainen met de Philadel- en 'hia 76-ers. 'ijl let me'fi* Amerikaanse profbasket- ?n ölclub benaderde de 2 meter ji II lange center na het zien o/7)Aan een videoband. De 29-jari- 'e Pieterse doet al lang moeite ieus 'nderdak te vinden in de Ver- we togde Staten. Hij stelde aan dal 'e hand van zijn verrichtingen n is n de laatste jaren in de Euro pa bekertoernooien een vi de/] jeoclip samen. Zijh agent Ron jross introduceerde die in het Amerikaanse circuit. De 76-ers nec^jn op zoek naar een bruikba- /oé center, die de positie achter >enl taminsky kan opvullen. •oach Sideris is er niet zo ge- Henk Pieterse FOTO: SP lukkig mee. In de periode dat Pieterse in Amerika zal trai nen, speelt Den Bosch twee wedstrijden in het Europese bekertoernooi. Recordjacht van tandemduo slaagt STUTTGART Maas van Beek en Jan Mulder gingen zaterdag op de overdekte wielerpiste van Stuttgart uit hun bol. Het Barnevelds/A- peldoorns tandemduo was er weliswaar niet in geslaagd het legendarische wereld uurrecord van Francesco Moser (50 kilometer en 600 meter) uit de boeken te rij den, het kon de pret niet drukken. Want met een af stand van 48 kilometer en 640 centimeter was wel een record voor tandemrijders gerealiseerd. DEN HAAG De Ne derlandse ploegen die woensdag in de drie Eu ropese competities in ac tie komen, leden dit weekeinde geen neder laag. Ronduit sterk was het optreden van PSV (9- 1 winst tegen Sparta) en Feyenoord (4-1 tegen Willem II). Het resultaat van FC Groningen (1-0 tegen Vi tesse) was verdienstelijk, het spel na enkele min dere duels opbeurend. FC Twente en Ajax kwa men niet tot winst. De Enschedese ploeg speel de weer eens gelijk, 0-0 bij MVV, zonder serieuze aanvallende bedoelingen te hebben. Ajax leek af te rekenen met enkele mindere wedstrijden, maar gaf tegen Volen- dam een voorsprong van 2-0 uit handen. Het werd achter de dijk uiteinde lijk 2-2. Ajax is op de ranglijst nog al tijd een middenmoter, in voetbalprestaties ook. Half werk na een voorsprong van 2-0 bracht Volendam terug in de wedstrijd. Blunders van Menzo, gewoonlijk de meest constante factor in de ploeg, kostten twee doelpunten en de overwinning, die een na vijf doelpuntloze uren weer scorend elftal nadrukkelijk binnen bereik had. Ajax rolde Volendam van de wbuitenkanten op en kreeg ge- Ajacied Marciano Vink, die later een rode kaart zou krijgen, i duel met Volendammer Van Loon (links). noeg kansen om een overtui gend einde te maken aan de periode van inproductiviteit. Treffers Van Bergkamp en Winter waren een leuk be gin. De voortzetting bleef achterwege omdat Ajax in het laatste kwartier van de eerste helft zelf de snelheid uit zijn acties haalde. Kreu nend en steunend bereikte Volendam de rust met een achterstand van slechts 2-0. Frank Berghuis bleek na rust de belangrijkste man. Na zijn afwezige eerste helft scoorde hij namens Volendam twee keer direct uit spelhervattin gen, zij het met alle mede werking van Menzo. Hij was soms volstrekt ongrijpbaar en verleidde Ajax tot overtre- FOTO: ANP dingen, die Verkuyl en Van 't Schip gele kaarten kostte en Vink zelfs een rode. Sparta begon tegen PSV met vier beperkte verdedigers te gen evenveel ongeremde Eindhovense aanvallers. In de zesde minuut al ontbraken Wijnberg en Sandel bij Ro- mario en Lerby en omdat Louhenapessy de buitenspel- val vergat prikte Lerby met de allure van een technisch wonderkind de eerste treffer langs De Goey. Halverwege de eerste helft tikte Romario, dank zij Kieft, de tweede binnen. Daarna volgden nog doelpunten van Kieft (2), Va nenburg, Kalusha (2, waarbij een strafschop), Povlsen en Boerebach. PSV'er Flemming Povlsen duikt over doelman Ed de Goeij van Sparta. FOTO: ANP stellende verrichtingen tegen Haarlem (3-3) en Ikast (1-0 winst) zou een nieuwe wan prestatie aan de vooravond van het tweede Europa-Cup duel voor onrust kunnen zor gen. Zover kwam het niet. De snelle, door Olde Rieke- rink verkregen voorsprong (strafschop na een overtre ding van stopper Bos op Hen- nie Meijer) stelden de Gro ningers op hun gemak. Ver dedigend stak het ondanks het ontbreken van de gebles seerde Van Dijk goed in el kaar en voorin ging van het befaamde duo Eykelkamp- De Jong, Linskens en Chova- nec kwamen zaterdag zelfs niet in de buurt van de reser vebank. Wat had bijvoor beeld de Tsjechoslowaak za terdagavond voor Sparta waardevol kunnen zijn. Indi rect trouwens ook voor PSV omdat de transferwaarde van niet spelende voetballers pijl snel daalt. FC Groningen treedt woens dagavond redelijk zelfbewust aan voor de Europa-Cupre- turn tegen Ikast. Het aange taste moreel werd zondag in Arnhem opgevijzeld met een overwinning van 1-0 op het favoriete Vitesse. De zege op Vitesse kon voor Groningen niet op een beter moment komen. Na teleur- deijer had voor rust de 2-0 op zijn schoen, maar doel man Van der Gouw redde. ESTORIL Gerhard Berger won in een Ferrari de formule I- race om de Grote Prijs van Portugal, maar weinigen in Estoril hadden er gisteren be langstelling voor. De aan dacht ging volledig uit naar zijn stalgenoot Nigel Mansell, de excentrieke Brit en berucht brokken piloot. De Brit maakte op het circuit van Estoril amok. Ayrton Sen na, de huidige wereldkam pioen, werd er het slachtoffer van. Nadat Mansell als koplo per in de race fouten had ge maakt tijdens de bandenwissel negeerde hij tot twee maal toe de zwarte vlag (van diskwali ficatie) van de officials en deed hij net of zijn neus bloed de toen een official hem op de baan opmerkzaam wilde ma ken van zijn diskwalificatie. Mansell was echter blind zette vol wraak de achtervolging in op de argeloze Senna. Tijdens een onmogelijke inhaalpoging in een bocht veegde Mansell de Braziliaan vervolgens van de baan. Senna's kansen op prolongatie van de wereldtitel gingen daardoor in rook op. Senna plofte evenals zijn baas Ron Denis haast van woede. Het duo ging direct na het in cident op zoek naar de wed strijdjury en formule I-baas Balestre. Zij riepen Mansell ter verantwoording. Mansell werd voor de wedstrijd van volgen de week in het Spaanse Jerez geschorst. Bovendien werd hij beboet met 50.000 dollar, onge veer 110.000 gulden. Mansell en de renstal Ferrari gingen echter in beroep tegen de boete en schorsing voor één race. Listro, de manager van Ferrari, zei dat Mansell zich keurig aan de regels had ge houden bij de inhaalmanoeu vre. Wij verlangen rehabili tatie." Dennis, de baas van McLaren, reageerde woedend. „Dit was onverantwoord. Fer rari mag blij zijn dat het zon der ongelukken is afgelopen." Perfect game voor bowler team De Lier NOTTINGHAM Willy van der Looverbosch heeft zaterdag tijdens de Open Engelse bowling kampioenschappen in Nottingham een „perfect, game" gerealiseerd. De 23-jarige bowler uit Sit- tard scoorde twaalf strikes op rij, en behaalde daarmee het maximale puntentotaal van driehonderd pins. Van der Looverbosch is de eerste Ne derlandse bowler, die bijbeen toernooi in het büitèriland de maximale score heeft be haald. Van der Looverbosch, die in de nationale competi tie uitkomt voor het team van De Lier, bereikte met zijn score de laatste zeventig, maar werd daarna uitgescha keld-voor de-finaler De per fect game leverde hem een prijs van duizend gulden op. Demonstratie Veelvoudig wereldkam pioene karate Guusje van Mourik maakte gisteren in Vught haar debuut als bokser. Zij kwam uit tegen de Westduitse Heidi Stein- bach. Het was een demon stratiepartij. waarvoor geen uitslag werd gegeven. FOTO: ANP Piet de Visser waarschuwt Pim Verbeek Volleyballers nemen te.veel risico met opslag Laurent Fignon rijdt harder met triathlonstuur Vermoeid Saturnus te sterk voor Roda Keepers bepalen UVS tegen ADO Lisse betaalt leergeld tegen Rijnsburgse Boys Van Veenendaal op herhaling in Lisse Leiden viert debuutmet een monsterzege Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter.| De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorl.: Adres: Postcode/plaats: Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt hel abonnementsgeld betaald per. j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de reiswekker naar. I I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naa Leidse Courant. .Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. Ccidóe £ouaa/nt (voor controle bezorging) Adres: Postcode/plaats: IjNZ,

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11