Nieuwkoop moet jongeren trekken met schone industrie NAAL ALFA 33 REU SYNONIEM VOOR SPORTIVITEIT. Kritiek op begroting in raad Voorschoten Leiden overweegt opheffen directie automatisering ALBATROS LEIDEN CONCRETE VOORSTELLEN ONTBREKEN VOORSCHOTEN Het aanbieden van een ge meentebegroting is uit sluitend een optel- en af treksom van cijfers. Aan de hand van die cijfers kan de gemeenteraad een beleid voeren. Met die vaststelling reageerde de Voorschotense wethouder. J. van Dalen (VVD) giste ren op kritiek bij de aan bieding van de gemeente begroting 1990. De kritiek had met name be trekking op de vaagheid. Ner gens in de begroting worden concrete beleidsvoorstellen ge daan Op een vraag of de woonlasten omhoog zullen gaan, kwam het antwoord: „Ik hoef geen middelen te verga ren, zolang de gemeenteraad geen wensen op tafel legt. Verwacht kan worden dat de burger de gestegen kosten voor de reinigingsdienst zal moeten opbrengen, maar aan de andere kant zijn er weer plannen tot hergebruik van bepaalde stukken huisvuil voor compost en dan kan het wel eens zijn dat een verho ging niet nodig is". Privatisering Op de vraag of de privatise ring van de hockeyvelden en het zwembad een voortzetting krijgt bij andere sportvelden zei de wethouder: „Dat weet ik niet. Privatisering levert op dit moment nog geen voordeel op voor de gemeente. Alleen is er de zekerheid dat de tekorten niet verder stijgen. Het zwem bad Het Wedde kost nog vrij wel evenveel als vorig jaar, al leen is er de zekerheid dat het tekort niet meer kan stijgen en alleen maar gunstiger kan worden". Het tekort op de sportvoorzie- ningen wordt voor 1990 ruim 100.000 - hoger geschat en komt van 400.000.- naar 500.000.-. Op de vraag of de sportverenigingen pin huur verhoging kunnen verwachten zei de wethouder: „Een huur- stijging kan erin zitten, maar dat wordt jaarlijks geregeld". De enige werkelijke zekerheid die de wethouder gisteren wel kon bieden, was dat hij geen kandidaat meer is voor een volgende raadsperiode. Geen geld provincie voor studentenreis DEN HAAG De provincie Zuid-Holland stelt geen geld ter beschikking aan de Leidse Studentènvereniging voor In ternationale Betrekkingen om een studiereis naar Amerika te maken. Dat hebben Gedepu teerde Staten van de provincie bekendgemaakt. De organisa toren gingen in hun begroting van de kosten uit van een ei gen bijdrage van de 25 deelne mers, maar voorzagen een te kort. Ter dekking daarvan werd onder meer een beroep gedaan op de provincie. Er is bij de reis echter geen aanwijs baar provinciaal belang ge diend, zodat de aanvraag is af gewezen. LEIDEN Een speciale commissie onderzoekt of de centrale rol van de directie informatie en automatisering (I&A) nog wel nodig is binnen de gemeente Leiden. De directie beheert de hoofdcomputer en adviseert over verschillende automatiserings toepassingen. Ook verzorgt zij het onderhoud, de ondersteuning en begeleiding van de gemeentelijke automatisering. „In het verleden zijn er tal van discussies geweest over de bemoeienis sen van I&A. De meeste ambtenaren willen gewoon een PC op het bureau en verder geen gezeur", vertelt een woordvoerder van de directie. „De directie bestaat al een tijdje en is gebaseerd op centrale au tomatisering, dat wil zeggen op een grote computer. Intussen ko men er steeds meer PC's en komen er ook steeds meer oplossin gen op kleinere machines dan zo'n mainframe", bevestigt wet houder P Bordewijk (financiën). „De situatie is inmiddels zo veranderd dat we niet weten of we er mee door moeten gaan. Er wordt dus gekeken of we de centrale rol van I&A kunnen be perken". Bordewijk verwacht dat het rapport voor het eind van het jaar rond is. De directie I&A vindt dat centrale begeleiding altijd nodig blijft. Het is nu nog niet te zeggen of de eventuele reorganisatie arbeidsplaatsen kost. Open dag bij fysiotherapie LEIDEN De afdelingen fysiotherapie van het Academisch Ziekenhuis Leiden (AZL), het Diaconessenhuis en het Elisabeth Ziekenhuis te Leiderdorp, houden zaterdag een open dag. Een aantal praktijken in Leiden, Voorschoten en Leiderdorp houdt eveneens open huis. Dit is een landelijke actie in het kader van het honderdjarig bestaan van het Koninklijk' Nederlands Ge nootschap voor Fysiotherapie. De afdeling fysiotherapie van het Diaconessenhuis is die dag te- gast bij het AZL. Van 12.00 tot 16.00 uur worden in de zieken huizen demonstraties gegeven van therapeutische behandelme thoden. De particuliere praktijken zijn van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Er worden oefeningen getoond met de daarbij beho rende hulpmiddelen. Ook komen ademhalingsoefeningen aan de orde. Er wordt uitleg gegeven over behandelruimten en de daar in aanwezige apparatuur. En er zijn video- en diapresentaties over fysiotherapie. Behandelingen en consulten worden echter niet gegeven op de open dag. Samenzang De Alphense zangdiens- teommissie houdt op zater dag een koor- en samena- vond in de Oudshoornse kerk in Alphen. De toegang is gratis. Aanvang kwart over zeven. Evan gelist Th. Niemeyer uit Maarssen houdt een korte meditatie. Open huis Trainingscentrum de Ste nen Bloem aan de Oude Zeeweg 18 in Noord wijk houdt zaterdagochtend open huis. Iedereen is tus sen half tien en half twaalf welkom om kennis te maken met de activitei ten die in de werkruimte door Hans Herwijer en Berdine Bijvoet worden georganiseerd. In de Ste nen Bloem werken cursis ten aan de eigen persoon lijke ontwikkeling. Het is een centrum voor psycho- syntese, voor bewustwor ding en harmonische ont wikkeling van lichaam, gevoel en verstand. Regel matig worden er cursussen gegeven en groepsbijeen komsten gehouden Voor inschrijven of inlichtingen kan men bellen met tele foonnummer 01719-11471. Country l^orth-Hill Country Dan cers treden op zaterdag op in Dans Party Centrum Unique aan de Leidsevaart 171 in Noordwijkerhout. De muziek wordt verzorgd door de countryband West Virginian Railroad. De zaal gaat open negen uur 's avonds. Entree kost17,50 Kaarten zijn verkrijgbaar bij Irma Schippers (tele foon 01719-15694). LEIDEN OMGEVING ËeidócCou/iatit DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15 ^eidschendamse bruggen ^^vorden minder glad EIDSCHENDAM Alle vijftien houten brug- en in Leidschendam worden in een periode van ijf jaar voorzien van een wegtapijt waardoor ladheid wordt voorkomen. Dit jaar en de komen- vier jaar wordt hiervoor telkens 25.000 gulden de begroting uitgetrokken. Het stroeve tapijt /aarmee in Leiden al goede resultaten werden ereikt kost 175 gulden per vierkante meter. Om- (aai at op een aantal bruggen al een loopstrook van unsthars met steenslag aanwezig is kan het pro- •ct over vijf jaar worden uitgesmeerd. 'oor het personeel, dat tot nu toe op vrijwillige asis in de strooidienst werkte, komen er een rachtdienstregeling en semafoons. De kosten op jarbasis stijgen daarmee van 2.000 tot 13.000 gul- en. Voor de twee strooiwagens zijn binnen de ge- 5' ïeente nieuwe routes uitgezet. Een kleiner model rooiwagen berijdt zo goed als alle fietspaden. Alphenaars lopen snijwonden op ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphenaars zijn van nacht na een vechtpartij met diverse snijwonden naar het Rijnoord Ziekenhuis in Al phen gebracht. Een groep van vier man raakte voor een café in de Hooftstraat slaags met el kaar. De politie vermoed dat drank de gemoederen verhit heeft. Een fiets werd naar de voorgevel van het cafe ge gooid. Hierdoor sneuvelde een ruit en kwam er nogal wat glas op straat terecht. De man nen zijn volgens de politie waarschijnlijk in het glas ge vallen Bromfietsdief aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige man uit Lange- raar is vannacht aangehouden voor het stelen van een brom fiets. Bewoners in de Ruys- daelstraat in Alphen hoorden gerommel in de schuur en gin gen polshoogte nemen. Ze be trapten twee knapen die de brommer mee wilden nemen. Het duo sloeg op de vlucht en de 20-jarige zoon des huizes ging er achteraan. Tijdens de achtervolging stuitte de zoon op een surveillerende agent. Dankzij deze hulp kon één van de dieven worden aange houden. Auto in de sloot NIEUWVEEN Een 37-jarige man uit Noor den is gisteren met zijn auto in de sloot langs de Achterweg beland. De man wilde bij de krui sing met de oude spoor baan twee auto's inha len. Een van de twee auto's begon echter ook met een inhaalmanoeu vre en daarom moest de man uit Noorden uitwij ken. Vlak voordat de over de kop geslagen auto begon te zinken, kon de Noordenaar uit zijn wagen kruipen. Volgens de politie heeft de man zeer hard gere- IDA WIL OUDERENCENTRUM IN NOORDEN Management-training voor ambtelijke top Leidschendam LEIDSCHENDAM Mede in verband met de mogelijke aanwijzing van Leidschendam als groeikern gaat de ambtelijke top van de gemeente in november op de Veluwe een driedaagse cursus management volgen. Het scholingsplan is opgezet door het Instituut voor Overheidsmanagement. Deelnemers zijn de gemeentesecretaris, afdelingschefs op de secretarie, de directeur, adjunct-directeuren en administrateur van gemeentewerken, de GGD-directeur en korpschefs van brandweer en politie, samen de „Grote Staf". De kosten van de training bedragen ruim 37.000 gulden. De helft wordt door het rijk betaald. Volgens B en W worden ook in het algemeen steeds hogere eisen gesteld aan het management, waardoor training noodzakelijk is. Vanuit de raad is al eerder op het belang van scholing voor de gemeentelijke top gewezen. Civiele Werken Alphen verhuist ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeentelijke diensten ci viele werken en landmeten verhuizen voor een periode van vijf tot tien jaar naar de boerderij aan het Rietveldse- pad 4. De diensten zijn nu nog gehuisvest in een voormalige noodschool aan de Europasin gel. De boerderij is onlangs door de gemeente gekocht in het kader van de realisatie van Kerk en Zanen. De huis vesting daar is daarom van tij delijke aard. Om enkele ge bouwtjes bij de boerderij te kunnen slopen trekt de ge meente 22.000 gulden uit. Extra standplaatsen in woonwagenkamp Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De ge- meente Alphen moet dertien extra standplaatsen voor woonwagens laten aanleggen. Dat schrijft de provincie Zuid-Holland in het ontwerp woon wagenplan voor de jaren 1990-1995. Alphen moet vóór 1 juli 1992 dertig standplaatsen hebben gerealiseerd. Op dit moment zijn er op het woon wagenkamp Gouwersluis vierentwin tig. De provincie heeft in haar plan voorts zeven extra standplaatsen op genomen. Dat aantal is gebaseerd op het aantal kinderen op het woonwa gencentrum dat tot het jaar 1995 de leeftijd van 18 jaar bereikt. Eventuele bezwaren kunnen tot uiterlijk 30 sep tember bij de provincie worden inge diend. Tankwagen in balans Een melktankwagen is gistermiddag om half drie op een paar milimeter na in de sloot naast de Geerweg in Zoeterwoude beland. De chauffeur moest plotseling uitwijken voor een aanstormende tegenligger, waarna de tankwagen over de berm schoot. De auto bleef daarna nog net boven de sloot balanceren. Met een takelwagen is de tankwagen weer op de wielen gezet. Het asfalt en de berm van de Geerweg raakten bij de manoeuvre zwaar beschadigd. De tegenligger kon niet wor den achterhaald. foto: wim van noort Weversbaan 1'2, Leiderdorp 071-417493 Gebaseerd op de kompleet uitgeruste Alfa 331.3 S, introduceert Alfa Romeo de Alfa 33 Red. Uitgevoerd in Alfa rood, de traditionele racekleur die dynamiek en sportiviteit uitstraalt. Maar ook uitgevoerd met aëro dynamische skirts, rode achterspoiler, zwarte voorspoilerlijst err windgeleiders op de voorportieren De bumpers en onderzijde van de carrosserie in zilvergrijs contrasteren heel fraai met het Alfa rood. En natuurlijk sluiten het interieur, het leren sportstuur en de bekleding van de kuipstoelen daar dynamisch bij aan Bovendien is de Alfa 33 Red zo sportief om voor al z'n extra's nauwelijks iets extra te vragen! Een reden te meer om snel bij uw Alfa Romeo dealer binnen te stappen voor een persoonlijke kennismaking met de beperkt leverbare Alfa 33 Red. De Alfa 33 Red is standaard uitgerust met onder meer- - lak in Alfa rood - bumpers en onderzijde van de carrosserie in zilvergrijs - aërodynamische skirts - achterspoiler in Alfa rood - windgeleiders op de voorportieren - wis/was installatie op de achterruit - getint glas rondom - elektrisch bediende ramen vóór - verstelbaar, met leer bekleed sportstuur - 2 van binnenuit verstelbare buitenspiegels - in twee delen neerklapbare achterbankleuning - elektronische toerenteller - 5-deurs, 5-versnellingsbak -1.3 S boxermotor, 86 DIN pk, top 172 km/h, geschikt voor loodvrije benzine Alfa 33 Red af importeur incl. BTW Fl. 26.750,-. Prijswijzigingen voorbehouden. rrtooA/ c/e //vy cytxv&tc&Tu/ JIEUWKOOP De skomst van nieuwe, schone moet ervoor zor- dat de jongeren in koop blijven wonen er gaan wonen. Daar- moet een halt wor- toegeroepen aan de vergrijzing de Nieuwkoopse be- Dat plan lanceert gemeenteraadsfractie de VVD in haar alge- ïe beschouwingen. nieuwe, arbeidsintensieve kunnen volgens de worden gehuisvest het terrein waar oorspron- van de me- Bodegraven naartoe zou verhuizen. Nieuw koop moet zichzelf voor geïn teresseerde bedrijven aantrek kelijk maken door de grond prijs te drukken. Er moet ook worden onderzocht in hoever re het bestaande industrieter rein kan worden uitgebreid. De jongeren moet verder goe de woonruimte worden gebo den in de nieuwbouwwijk Buytewech. Dat moet er even eens voor zorgen dat jongeren niet massaal naar andere ge meenten uitwijken. De VVD vindt overigens dat de wonin gen in de nieuwbouwwijk niet al te sober mogen worden uit gevoerd. Dat gevaar dreigt omdat de grondkosten in Buy tewech nogal hoog uitvallen. De eerste 58 woningen zijn om die reden al wat eenvoudiger van uitvoering dan de bedoe ling was. De liberalen waar schuwen ervoor te waken dat de hele wijk soberder wordt opgezet. Ouderen Er moet een eigen ontmoe tingsruimte voor de ouderen in Noorden komen. Die ruimte kan het best worden gevonden in café Maarsseveen. Dat be pleit de gemeenteraadsfractie van het CDA in haar algeme ne beschouwingen voor de ge meentebegroting voor 1990. Het café zou aanvankelijk worden gesloopt om plaats te maken voor een klein winkel centrum, maar die plannen ketsten af. Volgens de chris tendemocraten biedt dat een goede gelegenheid iets te doen voor de ouderen in Noorden. De Katholieke Bond van Ou deren (KBO) dringt al jaren aan op een eigen ruimte, die alleen door de ouderen ge bruikt gaat worden. Dat is vol gens het CDA op korte termijn nog altijd een onhaalbaar, maar de partij wil wel het be staande café geschikt maken voor ouderenactiviteiten. De partij dringt er verder op aan dat er zo snel mogelijk een passende vergader- en lees- ruimte komt in het gemeente huis. Commissies en werk groepen kunnen op dit mo ment niet uit de voeten en daar lijdt het bestuur van de gemeente onder, zo menen de christendemocraten. In af wachting daarvan moeten de gemeenteraadsleden van de gemeente alvast een personal computer krijgen, zodat ze zich vanuit de eigen huiskamer kunnen wijden aan het bestu ren van het dorp. De compu ters moeten het mogelijk ma ken dat de raadsleden infor matie van de centrale compu ter thuis kunnen bestuderen. Dat is efficiënt en ook goedko per dan het reserveren van een speciale studieruimte in het raadhuis, zo schrijft het CDA. De christendemocraten stellen de huidige situatie on aanvaardbaar te vinden. De fractie pleit ook voor een uit breiding van het aantal ambte naren. Daarbij zou een ambte naar speciaal moeten worden aangesteld voor de voorlich ting. Die activiteit komt on danks alle goede bedoelingen volstrekt onvoldoende uit de verf, zo meent het CDA.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15