Slibstort in polder bedreiging tuinbouw w NAAL Jachthavenplan Koudekerk komt als verrassing Kunstwerk schoongemaakt dagpuzzel LEIDEN OMGEVING £cidóc0otncmt DONDERDAG21 SEPTEMBER 1989PAGINA| Kunstwerk bij oude raadhuis Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Directeur Peys van de streekmuziekschool Alphen wil dat er een kunstwerk wordt geplaatst bij het oude raad huis aan het Burgemeester Visserpark in Al phen. De streekmuziekschool verhuist binnen kort naar het oude raadhuis. Volgens Peys kan er bij de provincie Zuid-Holland worden aange klopt voor een subsidie van maximaal 30.000 gul den. Dat geld is bedoeld als bijdrage in het sala ris van de kunstenaar. Peys heeft inmiddels zelf ideeën uitgewerkt over het ontwerp van het kunstobject, de huisstijl en de bewegwijzering. De aan te trekken kunstenaar moet die ideeën verder vorm geven. De gemeentelijke commissie voor beeldende kunst moet zich eerst over de plannen buigen. De plannen worden pas con creet als ze financieel haalbaar zijn. Voorlichtingsavond over bestemmingsplan Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Het ontwerp-bestemmingsplan „Buiten gebied-West" in Alphen is op woensdag 27 september het onder werp van een voorlichtingsavond. De wethouder van ruimtelijke orde ning, G.P. van As en ambtenaren van de afdelingen openbare wer ken, algemene zaken en stadsont wikkeling geven deze avond een toelichting op het bestefnmingsplan. Het gaat om de gebieden Rietveld, Gnephoek, Vrouwgeest en Vieram- bacht. De voorlichtingsbijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor aan de Castellumstraat 6 en begint om 20.00 uur. Biljartclub Rijnegom richt zich op jeugd ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse biljartvere niging Rijnegom gaat zich richten op de jeugd in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar. Rijnegom heeft daar al enige ervaring mee want in de kerstvakantie wordt traditiegetrouw een jeugdtoernooi gehouden. Binnen de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond is echter géén jeugdcompetitie. Rijnegom wil zich daar wel mee gaan bezighouden omdat er volgens de vereni ging belangstelling voor is. Rijnegom roept nu jon gens en meisjes op om zich aan te melden. Dan kan in overleg worden bekeken hoe zo'n jeugdafdeling moet worden opgezet en hoe training en begeleiding er uit moeten zien. Meer informatie is te verkrijgen bij: J. Kliffen, Bernhardstraat 13, 2382 VP Zoeter- woude, telefoon 071-891744 en met S. Heemskerk, Hoge Rijndijk 46 (café Rijnegom), telefoon 071- 410042. Besluit over zwembad pas na onderzoek beton LEIDSCHENDAM Vernieuwing van zwembad De Fluit in Leid- schendam mag pas aan de orde ko men als de uitslag van het onder zoek naar betonrot in het bad be kend is. Dat vindt ook de raads commissie financiën en economi sche zaken. Het onderzoek kost 25.000 gulden en wordt verricht door het Insti tuut TNO voor Bouwmaterialen en Bouwconstructies te Delft. De her- stelkosten werden na laboratoriu monderzoek al geraamd op tussen bijna twee en vier ton. Vernieu wing van het bad met allerlei at tracties zal circa vier miljoen gul den kosten. Snoekseizoen open ROELOFARENDSVEEN Het snoekseizoen is weer open. Er mag weer worden gevist op snoek in de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking in Roelofarendsveen. Vergunningen hiervoor zijn verkrijgbaar bij Han van der Meer Hengelsport aan het Noordeinde, Kees Verhaar Botenverhuur aan het Noordeinde, bij Café De Haven Botenverhuur bij 't Sluisje en bij Café-bar 't Veen Botenverhuur aan de Lan- geweg, alle te Roelofarendsveen. Een jaarvergunning kost vijftien gulden, een dagvergunning een rijksdaalder. De vergunnin gen gelden tot en met 31 januari 1990. Visclub 't Looze Vissertje heeft in het afgelopen voorjaar 4.000 jonge pootvissen uitgezet. Zoals ieder jaar zal de rijkspolitie controleren of sportvissers in het bezit zijn van de vergunning. Voor het lo pende seizoen heeft 't Looze Vissertje honderd jaarvergunningen beschikbaar, de dagvergun ningen zijn onbeperkt verkrijgbaar. LTB-ROELOFARENDSVEEN WUST PLANNEN AF ALKEMADE Slibstort in de Veender- en Lijker polder in Alkemade is een reële bedreiging voor de tuinbouw. Dat meent de Roelofarendsveense afde ling van de Land en Tuin- bouwbond (LTB) „Sint Benedictus". De LTB maakt bezwaar tegen de provinciale plannen om op het „Land van Bontje" (ook wel bekend als Veenderveld) een stort plaats in te richten voor gedeeltelijk verbrand slib uit zuiveringsinstallaties, riolen en kolken. „Sint Benedictus" wijst niet al leen op de bedreiging van het omliggende tuinbouwgebied, maar ook op planologische be zwaren. Andere bezwaarma kers zijn de Volkstuinvereni ging „Alkemade" en de direct- omwonende kwekers. De LTB-afdeling vindt dat het Veenderveld beslist geen „ruimtelijke overhoek" is, zo als de provincie meent. „De lo- katie is het laatst mogelijke uitbreidingsgebied voor glas tuinbouwbedrijven". De L.T.B.'meent dat de pro vinciale slibstortplannen veel onzekêrheden voor de toe komst geven. „De tuinbouwbe- langen zijn in relatie tot de voorgenomen slibstort bijzon der kwetsbaar, daar is de pro vincie in de Milieu Effect Rap portage volledig aan voorbij gegaan". De belangrijkste be dreigingen die de plaatselijke L.T.B.-afdeling voorziet heb ben betrekking op verontrei niging van het oppervlaktewa ter, stofoverlast, ziektekiemen en onkruid. „Het oppervlaktewater wordt door 150 kwekers in het ge bied gebruikt voor het be sproeien van de gewassen. Als dit verontreinigd raakt, kan dat leiden tot onvoorziene si tuaties". De stofoverlast uit zich door stof op bladeren en bloemen van sierteeltproduk- ten en verminderde lichtdoor- latendheid van de kassen. Tijdens een onlangs gehouden hoorzitting stelde gedeputeer de Van der Vlist dat er geen sprake zou zijn van stofover last. Door een goed beheer en goede bevochtiging van de verbrandingsas en het slib. De Veense L.T.B.-afdeling denkt daar anders over: „Op onze kwekerijen hebben wij ook te maken met beheer en bevoch tiging. Juist daarom weten wij hoe moeilijk het is om 24 uur per dag en 365 dagen per jaar onder allerlei condities te wer ken". Omdat de L.T.B. ervan uitgaat dat stortplaatseq broedplaatsen zijn van velerlei insecten, vreest men dat die insekten straks de belagen. Volkstuinvereniging „Alke made" stelt dat vestiging van een slibstortplaats direct gren zend aan het volkstuincom plex alleen al om gevoelsmati ge redenen voor de leden on aanvaardbaar is. Er wordt ge wezen op de schaduw van de tien meter hoge stort, ver spreiding van ziektekiemen, toename van ongedierte en vo gels die gewassen aanvreten, overwaaiend onkruidzaad, ge- luids- en stankoverlast, en verontreiniging van het opper vlaktewater. De eigenaren van glastuin bouwbedrijven direct gren zend aan het Veenderveld wij zen er op dat hun huizen en bedrijven binnen een straal van 150 meter van de beoogde stort loggen. Volgens de Milieu Effect Rapportage bestaat er binnen die afstand gevaar voor stank- en stofhinder. Drukte op jaarmarkt De jaarmarkt van Alphen aan den Rijn is gisteren begonnen. Dankzij het mooie weer liep het cen trum al snel vol met mensen en was het per auto niet meer te bereiken. Het aantal bezoekers werd gisteren op honderdduizend geschat. Behalve voor de markt met 550 kramen, was er ook veel belangstelling voor de kermis. Die wordt dit keer voor het eerst behalve op het Thorbeckeplein, ook in de Thorbeckestraat gehouden. Voor spektakel zorgden gisteren de Belgische steltlopers die meters boven het publiek uittorenden. foto: wim van noort Stompwijks sportpark wordt niet verplaatst STOMPWIJK Het sport park „De Meerhorst" in Stomp wijk zal niet worden verplaatst. Wethouder J. van Erp, voorzitter van de Dorps raad, heeft meegedeeld dat on derhandelingen over de grondverwerving zijn mislukt. De wethouder van sportzaken, F. IJmkers, zal direct na zijn vakantie met de besturen van Stompwijkse Boys en de Handbal Vereniging Stomp- wijk (HVS), de gebruikers van het sportcomplex, overleggen over wat nu verder te doen staat. Bekeken wordt hoe op de huidige lokatie een sporthal met toebehoren kan worden verwezenlijkt. Ook voor het opknappen van het gymlokaal is geen perspectief, aldus wet houder Van Erp. Het gemeentebestuur van Leidschendam wilde het sport park verplaatsen om daarmee ruimte voor woningbouw te krijgen. Van de bouw van wo ningen kan geen sprake meer zijn. De Stompwijkse sportver enigingen dringen bij het ge meentebestuur al enkele jaren aan op de bouw van een sport hal. De financiering zou ge deeltelijk kunnen komen uit de circa vier ton die voor het herstel van het gymlokaal be schikbaar zijn. Wethouder IJmkers heeft onlangs meege deeld dat het in Stompwijk meer om een nieuwe sportzaal dan om een echte sporthal zou Vaker groen licht bij Steekterbrug richting Gouwsluis ALPHEN AAN DEN RIJN Er komt een extra kans op groen licht voor automo bilisten die via de Steekter brug van Alphen naar Am sterdam rijden. Dat is het ge volg van een nieuwe af spraak tussen Alphen en de provincie Zuid-Holland naar aanleiding van de rijstrook verdubbeling bij de Steekter brug. De extra „groenmogelijk- heid" wordt ingeschakeld zo-' dra blijkt dat het verkeer vanuit Alphen in de richting van Gouwsluis wordt ge blokkeerd door verkeer in de richting van Amsterdam. De gemeente denkt hiermee voorlopig een redelijke op lossing te hebben gevonden. Er wordt een werkgroep in gesteld die moet gaan zoeken naar een meer structurele oplossing van de opstoppin gen. Daarbij wordt vooral ge dacht aan het verbreden van de Rijnbrug waardoor meer dere opstelstroken ontstaan. Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. BOUW IN KERKEWIJK AANTREKKELIJKER MAKEN KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het plan van het gemeentebestuur van Koudekerk voor de aan leg van een jachthaven is in het dorp als een verras sing aangekomen. Het on verwachte plan werd ge opperd in de beleidsnota bij de begroting voor 1990. De jachthaven is niet los te zien van het nieuwe plan van de gemeente om achter de Dorpsstraat, tussen de her vormde en de gereformeerde kerk, een nieuwe woonwijk neer te zetten. Dat Plan Ker- kewijk is de enige oplossing om de woningbouw in Koude kerk niet te laten stagneren. Er rest Koudekerk geen ande re ruimte meer om verder te bouwen. Een jachthaven bij de nieuwe woonwijk moet de plannen, die nog zeer pril zijn, meer kans van slagen geven. B en W hebben al een stede- bouwkundige de opdracht ge geven om schetsen te vervaar digen, van de woonwijk in combinatie met een jachtha ven. De eerste tekeningen worden begin oktober ver wacht. Tekort Volgens gemeentesecretaris B. Marinussen is het plan gebo ren naar aanleiding van de provinciale recreatienota. „Daarin was onder meer spra ke van een groot tekort aan jachthavens. Tijdens de ge sprekken over de mogelijkhe den om in de Kerkewijk te bouwen werd de link gelegd tussen deze twee gegevens. Een jachthaven zou het plan aantrekkelijker maken en er wordt ingespeeld op een groeiwnde behoefte. We heb ben meteen stappen onderno men om te bekijken in hoever re dit idee haalbaar zal blijken Marinussen verzekert dat bij de term jachthaven niet aan een onafzienbaar woud van masten en torenhoge zeiljach ten moet worden gedacht. Het is de bedoeling er een, beschei den haven voor middelgrote jachten van te maken. „Vooral de koppeling aan het bouwen voor eigen inwoners Kou- dekerkers die graag een jacht dicht bij huis willen zal de aandacht krijgen", aldus Mari nussen. Marinussen is niet bang dat de verkeersproblemen waardoor het oorspronkelijke plan werd afgewezen door de haven toe nemen. „Er kan best gezorgd worden voor een betere ver- keersafyvikkeling. De Dorps straat moet een groter ver keersaanbod zeker kunnen verwerken, vooral als Rijks weg 11 klaar is". Brug Voor het direct in het oog lo pende probleem van de barriè re, van de Dorpsstraat, die de toekomstige jachthaven van de Rijn zal scheiden, is volgens de gemeentesecretaris op te los sen met een hefbrug. Die past in de landelijke sfeer, meent hij. „Over alle bijkomende dingen zoals horeca, winkels en dergelijke die een jachtha ven met zich mee zou brengen hebben we nog lang niet ge sproken", benadrukt Marinus sen de prille staat waarin de plannen verkeren. „Eerst moeten raad en provincie nog beslissen of er wel wordt ge bouwd in Kerkewijk. Alle ge sprekken over bijvoorbeeld grondverwerving moeten nog beginnen. Een gedeelte is nu waterwingebied, dus er zal heel wat onderhandeld moeten worden. Het allergrootste pro bleem zal natuurlijk op het fi nanciële vlak liggen". Marinussen is somber over so ciale woningbouw in Koude kerk. „Er is een toenemende druk op kleine kernen om vooral vrije sector-woningen te bouwen. Dat is een landelij ke ontwikkeling. De subsidies vanuit het rijk worden steeds verder teruggedrongen. In verband met die vrije sector- woningbouw valt plan Kerke wijk waarschijnlijk gunstig". Met een hogedrukspuit is het kunstwerk op het Ambachtsplein gisteren schoongemaakt HAZERSWOUDE Nauwe lijks drie maanden na de ont hulling door wethouder Van der Werf moest het kunstwerk op het Ambachtsplein in Ha- zerswoude gisteren zijn eerste schoonmaakbeurt ondergaan. Met een hogedrukspuit wer den algen, die zich op de be tonnen plaat hadden gevormd, weggehaald. Volgens directeur Fraanje van gemeentewerken is het inder daad wel erg snel dat het ob ject aan schoonmaken toe is. „Het is niet de bedoeling dat er zo snel algvorming optreedt. De betonnen plaat werkt ech ter na en produceert stoffen die beurt algen vormen. Wij waren daarvan niet op de hoogte". Volgens Fraanje is de verwachting van de leveran cier dat de algen nu niet meer terugkomen. „Alleen na een langdurige hitte kan de beton nen plaat misschien weer gaan werken". Het water dat over het kunst- foto: wim van noort object stroomt, komt uit de sloot van de nabijgelegen Rid der van Montfoortlaan. Maar aan het slootwater' ligt het niet, benadrukt Fraanje. Nadat jongeren bij wijze van grap een pak zeeppoeder in het wa ter hadden gestrooid, moest het vorige maand ook al eens worden schoongemaakt. Leidschendam voor sluiting Diaconessenhuis Voorburg LEIDSCHENDAM B en W van Leidschendam hebben de provincie laten weten voor keur te geven aan sluiting van het Diaconessenhuis in Voor burg onder handhaving van een poliklinische voorziening ter plaatse. Het gebouw moet dan een andere bestemming in de gezondheidszorg krijgen. De reductie van Antoniushove in Leidschendam zou moeten worden beperkt tot 280 bed den. Dat staat in een reactie op het voorontwerpplan algemene ziekenhuizen in de regio. Het stoort het college dat in de voorgestane beddenreductie niets is terug te vinden van de reactie van het gewest 's-Gra- venhage. Met een,lid van Ge deputeerde Staten was afge sproken dat de opmerkingen van de regiogemeenten zwaar wegend zouden zijn. Afwijzing was daardoor alleen mogelijk na overleg. Handhaving van het Diacones senhuis is vanuit het stand punt van spreiding en concen tratie niet nodig gezien de kor te afstand tussen Voorburg en Antoniushove. De 100 bedden die in Voorburg „vrijkomen" zouden moeten worden benut om het ziekenhuis in Zoeter- meer op 225 bedden te bren gen en de rest«(55 bedden) zou aan Leyenburg in Den Haag moeten worden toegewezen. Sponsoring De SJA (Samenwerkingsver band Jouw Alkemadehoudt vanavond samen met de Pro vinciale Sportraad een bij eenkomst over sportsponso ring. De avond vindt plaats in de bovenzaal van Café Ho- genboom, Sotaweg 150 in Roelofarendsveen en is be stemd voor bestuursleden van verenigingen en organi saties. Aanvang 20.30 uur. Voorafgaand houdt SJA haar jaarvergadering. Die begint om 19.30 uur en heeft plaats in dezelfde zaal. Ruilavond Ruilvereniging Alkemade opent zaterdag het nieuwe seizoen met een openbare ruildag. Die wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden in dorpshuis ..De Alkeburcht" aan de Noordhoek in Roelof arendsveen. Er kunnen post zegels, munten, ansichtkaar ten en dergelijke worden ge ruild. Paardrijden De rijverenigingen St. Hu- bertus en P.C. Poeleway hou den zaterdag in het Keuken hof bos in Lisse voor de 31ste maal een samengestelde wed strijd (SGW). De wedstrijd bestaat uit: dressuurproef wegparcours. cross country en springconcours. Aan deze krachtproef doen 200 combi naties in diverse klassen mee. Aanvang half negen. Show (2) De House Fever Compagny verzorgt zaterdagavond een show in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. De show bestaat uit door discjockey's gepresen teerde muziek, superstrobos coop, rookmachine, licht- muur en vloeistof projectoren. De zaal gaat om half tien open, de toegang kost /7. Volleybal Het intergemeentelijk volley baltoernooi wordt zaterdag gehouden in sportcomplex De Does aan de Hoogmadese- weg in Leiderdorp. De wed strijden beginnen om tien uur. De gemeente Leiderdorp won vorig jaar en is daarom organisator. Dit jaar toen 24 teams mee van gemeenten in de randstad, verdeeld over een wedstrijdpoule, een vrou wenpoule en een recreanten- poule. De recreanten spelen 's morgens. Burgemeester Bruggeman zal één van de deelnemers zijn. De overige teams spelen vanaf twee uur. Kerkendag De Zoeterwoudse Raad van Kerken organiseert zondag een Kerkedag in de Christus Dienaarkerk in Zoeterwou- de-dorp. Deze dag staat in het teken van het conciliair proces, dat draait om een leefbare wereld. Om tien uur begint een oecumenische vie ring. Daarna is er een veel heid van activiteiten. Er zijn twaalf informatiestands waarop de thema's van het conciliair proces aan de orde komen. Er zijn video- en dia presentaties, er is zang en er zijn activiteiten voor kinde ren, zoals een tekenwedstrijd en een poppenkast. De Ker kedag wordt om 'drie uur af gesloten. Wandelen Café-restaurant De Duin poort aan de Langevelder- laan 22 in Noordwijkerhout is zaterdag en zondag start plaats voor wandeltochten door de boswachterij Noord- wijk. Tussen negen en twee uur kan worden gestart voor de 5, 10 en 15 kilometer, voor de 25 kilometer tussen negen en twaalf uur en voor de 40 kilometer tussen negen en tien uur. Het inschrijfgeld bedraagt J3, voor de twee grootste afstanden moet /4 worden betaald. Wc Gepocheerde schelvis he c met roomsaus, paprik, bloemkool en groene ölgei macaroni - chocolade etve i w'c vla met rum en rozim imei !geln Macaroni wordt in di 'late kleuren verkocht: wit, ro turei (tomaat) en groen (sph )t ni' zie). In smaak maakt het - reÉ lemaal niet veel uit, mi eer c zulke kleurtjes kunnen h e be 'uiterlijk' van zo'n combii 'n z; tie natuurlijk aardig opj uurs len. G Als u met z'n beiden bt 'n8 1 dan heeft u nodig: 300 g tl lad van schelvis, zout, 2,5 dl ter, half kruidenbouillon biet, 10 g bloem, 2 lepl melk, 0,5 dl crème fraic mosterd, halve citroen; bloemkool, zout, ui, 5 g i garine, halve paprika; 250 g groene macaroni, i 10 g margarine; 1 lepel rozijnen, 0,5 liter c, coladevla (0,5 liter melk, 1 g cacao, 45 g suiker, 2S\ maizena), rum of rum an naar smaak. Spoel de schelvisfilet af koud water, bestrooi hem weinig zout en laat hem minuten in een vergiet uitlt ken. Breng het water met bouillontablet aan de kook, er de vis in en regel de wai te zo dat de vloeistof net kookt (dat is pocheren), de vis in ongeveer tien ten gaar worden, het vlees dan door en door wit. Leg filet met een schuimspaan een schaal en houd de warm. Schenk al roerende papje van bloem en melk de bouillon en laat het mei sel drie minuten zacht koki Meng de saus van het vu met de crème fraiche, voeg naar smaak mosterd aan en schenk haar over de Garneer het gerecht schijfjes citroen. Kook de bloemkool in we water met zout in acht tot tij minuten gaar. Fruit kleini sneden ui glazig in de margai ne, voeg stukjes paprika zout toe en smoor (dat is het deksel op de pan) groenten vijf minuten. Leg paprikamengsel in de schi op de bloemkool. Kook de macaroni v gebruiksaanwijzing meng er de margarine door Kook de gewassen rozijru tien minuten in weinig watt laat ze in een zeef uitlekh en meng ze met rum of ru roma door de (afgekoelde, u haar zelf klaarmaakt) vla. [00 JFAAAfnigi dienstverlenira BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da lijks van 16.00 tot 17.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdt dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per patii Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol» senen dagelijks van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelinj ook 11 15-12.00 u. Kraamafdeli dag. van 15.00-16.00 u. en van 18. 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alli voor vaders. Kinderafdeling d_... 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakii dag. van 14.00-14.30 u. en van 19( 19.30 u. Intensieve verpleging: d van 14.00-14.30 u. en van 1. 19.00 u. Sport-Medisch Advie: trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.;; 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 ste klasse: de gehele dag. J makliniek: Jongerenteam: za. 14.00-17.00 u. Opname: werkdi 16.45-17.45 u.; za. zo en 10.00-11.30 en 14.00-16.30 A. C en D: dag. tot 21.00 u. met zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Ziel huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als Dagelijks 14.15-15.00 u. en 19.30 u. Avondbezoekuur afdi verloskunde: 18.00-19.00 u: De Pra maturenafdeling: voor ouders milie is na overleg met patiënt doorlopend bezoek mogelijk. Be aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hooi verpleegkundige hiervoor speo kaarten verstrekken. Kinderklin» zalen voor peuters, kleuters en gro kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoek den kinderafdelingen: voor outk van opgenomen kinderen na overl r] met verpleegkundig hoofd. Voor t dere bezoekers van kinderen: K« neus- en oorheelkunde en neurolog 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ooghs kunde en heelkunde: 14.15-15.001 18.30-19.00. Rijnoordziekenhu Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.3 19.30 u. Extra bezoek hartbewakir 11.00-11.30 u. Extra bezoek vade kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kindi afdeling 15.00-15.30 u. alleen vo ouders 18.00-18.30 u. MAGISCH FIGUUR In elk vakjé dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 specerij: 2 schilderij in waterverf; 3 wisselen, 4 naar beneden gaan; 5 eer bewijzen; 6 onbepaald voornaamwoord; 7 aardrijkskundige afkorting. OPLOSSING

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12