TOTO Benefiet in de Kuip sluit een periode af I Bestuur staat achter Johan Cruijff 3D Wijzigingen in selecties 140 mensen gewond bij voetbalwedstrijd .onder loen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT SteidwQoWUVnt DINSDAG 19 SEPTEMBER I989 PAGINA 13 fka BARCELONA Hoewel de Spaanse sportpers gisteren an ders wilde doen geloven, heer ste er in de gelederen van de voetbalclub FC Barcelona nog geen crisissfeer. De stemming bij de ploeg van coach JoVian Cruijff en libero Ronald Koe man was na de tweede neder laag in drie competitiewed strijden (zaterdag 2-0 bij pro movendus Oviedo) uiteraard ook niet juichend. Het dage lijks bestuur van de club sprak 's avonds in een vergadering het vertrouwen uit over Cruijff. Men deelde mee, dat er van op handen zijnde sanc ties geen sprake is. Zondag had voorzitter Nunez al laten weten volkomen achter de Ne derlandse coach te staan. Uit twee gebeurtenissen bleek dat er ^nog geen maatregelen op zeer korte termijn worden verwacht. In de ochtend hield Cruijff met de spelers van de selectie, zonder de op trai ningskamp in La Coruna ver toevende internationals, een eerste evaluatiegesprek. Na af loop van deze bijeenkomst werd in een communiqué ge zegd, dat de stemming positief was en dat er eenheid binnen de groep heerste. Donderdag volgt er een tweede uitwisse- Algemeen wordt in Spanje aangenomen, dat de resultaten van twee wedstrijden in de komende drie weken van doorslaggevende betekenis zullen zijn voor de toekomst van Cruijff. Het gaat daarbij om de return voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars tegen Legia, als in Warschau met de stand 1-1 be gonnen moet worden. Voorts zal op 8 oktober het duel FC Barcelona - Real Madrid met argusogen worden gevolgd. Bridge-dames met voorsprong PERTH Bij het toernooi om het wereldkampioenschap bridge in Perth is het grote werk begonnen nu ook de al- lersterksten hun intrede heb ben gedaan, de Verenigde Sta ten en Polen bij de mannen, de Verenigde Staten en de Bondsrepubliek Duitsland bij de vrouwen. In de halve finale tegen de Bondsrepubliek Duitsland sloot Nederland de vierde zitting winnend af met 50-36 en leidt halverwege na 64 spellen met 164-157. Feyenoord schort betaling voor De Wolf nog op ZEIST FC Groningen zal minimaal nog enkele weken op de 665.000 gulden moeten wachten, waarop de club voor het afstaan van John de Wolf aan Feyenoord recht heeft. Gisteravond boog de arbitragecommissie van de KNVB zich onder voorzitterschap van professor Giltay Veth langdurig over het betalingsgeschil tussen beide clubs. Pas begin volgende maand wordt in deze princi pe-kwestie een uitspraak verwacht. FC Gronin gen eiste dat Feyenoord het transferbedrag voor De Wolf, die over een maand pas weer helemaal fit hoopt te zijn,Onmiddellijk zou betalen. Feye noord wil pas betalen op het moment dat De Wolf medisch volledig is goedgekeurd. Nieuw bestuur honkbalbond DEN HAAG De koninklijke Nederlandse baseball- en softballbond (KNBSB) heeft de vervangers geinstalleerd in het interim-be stuur, dat tot 13 oktober de lopende zaken be hartigt. Op die datum treedt de huidige voorzitter Pe ter Laanen terug en wordt vervangen door Paul Moerman, die tot die tijd zal optreden als secretaris en vice-voorzitter. Vanaf half oktober zal Ben de Brouwer, de di recteur van het bondsbureau, het secretariaat verzorgen. De nieuwe bestuursleden zijn: Ton Smit (pen ningmeester), Paul Moerman (secretaris en vice-voorzitter), Jules de Pierre (voorzitter sec tie honkbal) en Dick Bliek (voorzitter sectie recreatie). Nauta ligt 400 kilometer voor J DEN HAAG Dirk Nauta bezet bij de zeilrace om de we reld in de eerste etappe naar Puente del Este nog steeds de i eerste plaats in de non-maxi divisie. De Nederlandse schip per van de Equity Law I heeft nog 2955 zeemijl voor de g en is nu in de buurt van de evenaar. Nauta heeft een 1 voorsprong van ongeveer 400 kilometer op zijn naaste bela gers Dubois (Rucanor Sport) en Edwards (Maiden), die iets zijn ingelopen. Van de snelle maxi's, met de Steinlager 2 van Peter Blake voorop, varen er inmiddels al een aantal op het zuidelijk halfrond. Blake moet nog 2164 mijl afleggen. Sportprijsvragen J DEN HAAG De gegevens J van de sportprijsvragen zijn: 1 Lotto 37: eerste prijs, twee x f. 174.734,00 bruto; tweede prijs, vier x f. 37.500,00; derde prijs, 156 x f. 847,70; vierde prijs, 5714 x f. 23,10; vijfde prijs, 74.088 x f. 5,00. Toto 37: eerste- en tweede prijs, geen winnaars; derde prijs, 8 x f. 6.106,60. Toto-Gelijk 37: eerste en tweede prijs, geen winnaars; derde prijs, 32 winnaars, f. 49,00; vierde prijs, 619 keer f. i 3,90. 1 Cijferspel 37' geen winnaar I hoofdprijs. Sportwereld Tennis Ivan Lendl is in'het huwelijk getreden met de 21- jarige Samantha Frankel, die al vijf jaar zijn vriendin was. De korte plechtigheid vond vrijdag plaats in Lendl's woon plaats Greenwich, bij New York. Wielrennen De strijd om de nationale titels wielrennen op de weg zal volgend jaar moge lijk weer in Limburg worden gehouden. Voetbal De wedstrijd uit de eredkvisie tussen Ajax en FC Utrecht zal toch op 1 oktober plaats vinden. De hoofdstede lijke politie had de wedstrijd aanvankelijk verboden omdat er op die dag niet voldoende personeel beschikbaar zou zijn voor deze risico wedstrijd. (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had Rjgl h niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 45.000,-, t/~\tG) Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan... LELYSTAD De bene fietwedstrijd tussen het Kleurrijk Elftal en Oran je moet morgen, naast een herdenking, vooral aantrekkelijk zijn. Het spel spelen zoals het ge speeld dient te worden. Dat was één van de voornaamste uitgangs punten van de stichting Kleurrijk Voetbal, die vier jaar geleden werd opgericht. Het voetbal gaat morgenavond in het stadion van Feyenoord terug naar de techniek, de gedachten naar 7 juni 1989. De vliegramp van Zanderij. Op weg van Amsterdam naar Paramaribo verongelukken bijna 200 mensen, onder wie veel in de Nederlandse com petitie spelende profvoetbal lers van Surinaamse afkomst. Ze gingen terug naar het land van oorsprong om te voetballen. Ter vermaak van de liefhebbers, ter lering van de jeugd. Om te laten zien hoe het ook kan gaan met Surinaamse jongeren. De stichting Kleurrijk Elftal ontstond, aanvankelijk onder de naam stichting Integratie door Technisch Voetbal, uit de Amsterdamse stichting „Street Corner Work". Son ny Hasnou werkte daar met randgroepjongeren. Hij zocht naar een uitlaatklep, een mo gelijkheid tot aanpassing en een kans op erkenning voor die jongeren. Was hij artiest geweest, waarschijnlijk was hij met de groep het theater binnengestapt. Sonny Hasnou was voetballer. Grondlegger Hij was de grondlegger en werd/is de voorzitter van de stichting Kleurrijk Voetbal. „Veel Suriaamse jongeren verkeren in een uitzichtloze situatie", zegt Hasnou. „Ze hebben vroeg de school ver laten, kunnen geen werk vinden. Ze zitten tegen de „scene" aan. Via de sportieve weg proberen we ze een kans te bieden. Anders komen ze in de „harde" wereld terecht. Wat in de sport kan, kan in de maatschappij ook. Slechts een paar redden het via de normale weg. We willen de mogelijkheid verruimen". Door de oprichting van de voetbalschool wilde de stich ting de autochtonen laten wennen aan de clubtraditie in Nederland. „Ze moeten weten wat hen te wachten staat. Wennen aan dingen die hier gebruikelijk zijn: op tijd Stanley Menzo. Discriminatie Het is ook leren omgaan met discriminatie. „In het prof voetbal is de situatie vrij nor maal", aldus Hasnou, „aan de basis nogal verschillend. Hoe meer donkere jongens er in een jeugdelftal komen, hoe meer moeite de club het er mee krijgt. Twee zwarten vindt men nog wel leuk, maar dan houdt het op. Ik praat dan, uit ervaring, over de Amsterdamse situatie. Scheidsrechters meten met twee maten. Ze willen de donkere jongens strakker houden, omdat ze denken dat die de discipline nodig heb ben. Aan de andere kant la ten ze grove overtredingen toe. Dat kan niet". Het is als in de maatschappij. Rasnou: „Veel mensen zeg gen dat Amsterdam vergrijst. Dat er in een bepaalde wijk geen jeugd meer is. Ze bedoe len dan dat er geen allochto ne jeugd meer is. Er zijn zwarte jongeren genoeg, maar die worden niet meege teld. Veel mensen die discri mineren hebben wel een bui tenlandse kennis. Maar bij vervelende opmerkingen zeggen ze dan: jou bedoelen we niet. Zo is het altijd. Gul- lit wordt ook niet gediscrimi neerd. Hij heeft uitstraling, aanzien. Als men tegen „ge wone" buitenlandse jongeren aankeek als tegen topspor ters, dan was er niets meer aan de hand". Pas na de ramp in Paramari bo kwam de erkenning voor de stichting Kleurrijk Voet bal.' De medewerking en de middelen, die voordien ont braken, kwamen wel. Pas na het noodlottige ongeval op Zanderij besefte de Neder landse samenleving de waar de van de Surinaamse voet baller. Daarvoor was de komen en contributie beta- FOTO: SP len. Bovendien moeten ze weten hoe zich te gedragen als iemand „zwarte" naar hen roept. Zoiets hoeft niet altijd negatief te zijn. Ze moeten niet meteen schrik- stichting niet in staat geweest belangrijke plannen, zoals de oprichting van de voetbal- school, uit te voeren. Het is wrang, erkent ook Hasnou, dat de samenleving pas na een dergelijke calamiteit werd wakker geschud. Zaken regelen Het voortbestaan van de stichting heeft niet ter dis cussie gestaan. Niet voor en niet na de ramp. Rasnou: „Ik zat in Suriname toen het ge beurde. Ik was daar een paar dagen eerder naar toegegaan om zaken te regelen. Onze eerste zorg was de positie van de nabestaanden. Het was moeilijk voor ons dingen te regelen. We hadden te wei nig middelen. De clubs en de autoriteiten hebben ons ge holpen". „Natuurlijk zijn daarna de twijfels gekomen. Hoe nu verder? We hebben er veel over gesproken, vooral met de nabestaanden. Iedereen vond dat we moesten door gaan met de stichting. Omdat we goed werk verrichten, omdat het nodig was. En om dat het allemaal niet voor niets moet zijn geweest. Stan ley Menzo, Hennie Meijer, twee jongens die ook een an dere vlucht hadden geno men, hebben ontzettend veel voor ons gedaan. Achter de schermen. Ze hebben er nooit mee te koop willen lopen". Morgen wordt met de wed-, strijd Kleurrijk Elftal - Oran je, een periode afgesloten. „Iedereen zet zich nu voor 200 procent voor ons in. We realiseren ons dat dit straks minder wordt. Hoe verder de ramp achter ons ligt, des te meer de stichting naar de achtergrond zal raken. We zullen er ons niet door uit het veld laten slaan. We zijn ge wend met beperkte middelen ons doel na te streven". Menzo in bestuur Stanley Menzo treedt toe tot het bestuur van de stichting Kleurrijk Voetbal. Naast Menzo krijgt het bestuur van de stichting Kleurrijk Voet bal nog vier nieuwe leden. Dat zijn Nina Wattimena, Ni cole Lekranty, Kanta Dayala en Tineke van de Klinken berg. In het college blijven Sonny Rasnou (voorzitter), Renaldo Sedney, Jan van Bemmelen en Henk Walker zitting houden. Bij de vlieg ramp kwamen drie bestuurs leden van de stichting om het DEN HAAG De coach Rijvers en Libregts hebben weer wijzigingen moeten aanbrengen in hun selecties voor de be nefietwedstrijd van morgen in Rotterdam. In de groep van het Kleurrijk elftal wordt Goree (SVV) vervangen door Mo- der Gijp (Aarau). Zij worden vervangen door Rob Witschge (St Etienne), Verkuyl (Ajax), Van Loen (Roda JC), Rutten (FC Twente), Krüzen (KV Kortijk) en Vurens (Sparta). De selecties zijn nu: Kleurrijk Elftal: Menzo, Vink, Winter en Roy (Ajax), De Jong en Vanenburg (PSV), Wilson en Meijer (Groningen), Blinker en Nortan (Feyenoord), Liesdek (Fortuna Sittard), Monkou (Chelsea), Rijkaard (AC Milan), Fraser (Roda JC), Tahamata (Beerschot), Haatrecht (La Chaux de Fonds), Moniz (RKC) en Metgod (Haarlem). Nederlands elftal: Van Aerle, Van Breukelen en Kieft (PSV), Bosman en Rutjes (KV Mechelen), Van t Schip, Verkuyl en Wouters (Ajax), Van Tiggelen (Anderlecht), Koeman (Barce lona), Hiele (Feyenoord), Been (Pisa), Van Loen (Roda JC), Krüzen (Kortrijk), Witschge (St. Etienne), Vurens (Sparta), Rutten en Huistra (FC Twente). CHITTAGONG/BEL GRADO Bij ongere geldheden tijdens voetbal wedstrijden in Bangladesh en Joegoslavië zijn meer dan 140 mensen gewond geraakt. In Chittagong in het zuidwes ten van Bangladesh raakten meer dan 100 supporters ge wond. De moeilijkheden ont stonden, toen de scheidsrech ter in de slotfase een dubieus doelpunt toekende. De boze fans reageerden met een regen van stenen en vuurwerk. De politie voerde verscheidene charges uit om vechtende sup porters te scheiden. Er werd daarbij gebruik gemaakt van de wapenstok en traangas. Bij vechtpartijen tussen voet balsupporters van Rode Ster Belgrado en stadgenoot Parti- zan zijn zondag 47 mensen ge wond geraakt, onder wie ze ventien politie-agenten. Er werden 23 relschoppers gear resteerd Sijbrands een punt van winst Ton Sijbrands (links) en Anatoli I getje door zonnig Deventer. DEVENTER Nog slechts één punt heeft de Nederlandse oud-wereldkampioen Ton Sij brands nodig om eind dit jaar wereldkampioen Tsjitjov te kunnen uitdagen in een match om de wereldtitel. In de barra ge om de tweede plaats in de strijd om het wereldkampioen schap eindigde de vijfde partij tegen Gantwarg gisteren in Deventer na 26 zetten en tweeëneenhalf uur spelen op voorstel van de Nederlander in remise. Met nog een partij op het programma leidt Sij brands met 6-4. Tot veler verbazing zette Sij brands opnieuw een agressieve opening op het bord en had hij voor de eerste zeventien zetten nauwelijks meer minuten be denktijd nodig. In tegenstel ling tot de wit-Rus, die voor hetzelfde aantal zetten meer dan een uur gebruikte. „Ik heb me nu ook weer laten verrassen", stelde de Rus, die aan het einde van zijn Latijn lijkt te zijn. Analyses gaven immers aan dat Gantwarg on danks het vele tijdverbruik in het middenspel de beste kan sen had. „Maar Sijbrands kwam daarna weer sterk terug en iri de eindstand is het moei lijk aan te geven, wie nu voor deel had", aldus Gantwarg die zich nog een keer wil bewij zen. „Of ik nu met 7-5 of 8-6 verlies maakt natuurlijk niets uit. Ik kan in de laatste partij nog een keer proberen alle re gisters open te trekken", stelt de 40-jarige Rus, die alle uitla tingen over een eventueel af scheid voorlopig afwijst. Zettenverloop, wit: Sijbrands; zwart: Gantwarg 1. 34-29 19-23, 2. 40-34 14-19, 3 33- 28 17-22, 4. 28x17 11x12, 5 38-33 10-14, 6. 42-38 12-17. 7. 45-40 5-10. 8. 48-42 6-11, 9. 31-26 8-12, 10. 32- 28 23x32, 11 37x28 20-24, 12. 29x20 15x24, 13. 41-37 16-21, 14. 34-30 21- 27, 15 46-41 27-31, 16. 36x27 22x31, 17. 40-34 31-36, 18. 44-40 2-8, 19. 50-45 1-6, 20. 34-29 17-22, 21. 29x20 14x34, 22. 40x29 10-14, 23. 28x17 11x22, 24. 37-32 19-23, 25. 49-44 23x34, 26. 39x30 18-23 remise. Be denktijd 1.07-1.30. „Als je geboren bent met een IQ van 200, zoals Einstein, en je krijgt nooit het juiste on derwijs, dan realiseer je je nimmer je volledige capaci teiten. Ik heb wel eens ge hoord dat er elke minuut ie mand met een IQ van 200 wordt geboren, maar in de praktijk zie je er maar wei nig. Zo is het vermoedelijk in de sport ook. Je kan geboren zijn met alle lichamelijk en geestelijk gaven van een we reldkampioen, als je ze niet op de juiste wijze traint en ontwikkelt, blijven ze la tent". Inspanningsfysioloog Cos- till in Trouw „Als Johan Cruijff beweert dat een topvoetballer een aantal zetten vooruit moet kunnen denken, gelijk een schaker, dan zal dat wel zo zijn. Je kunt ook de stelling opwerpen dat de stukken op een schaakbord overeen ko men met de voetballers op een veld. Flauwekul alle maal. De enige wezenlijke vergelijking die je kunt ma ken tussen schaken en voet bal, of welke sport dan ook, ligt in het psychologische vlak, de manier van voorbe reiden op een grote wed strijd. Alle andere vergelij kingen berusten op puur theoretisch gezwam, waar ik §een kant mee opkan", chaker/voetballer Simen Agdestein in de Volks krant „Ik ben door het fanatieke trainen van die bodybuilders gaan inzien, dat ik als prof voetballer eigenlijk een ge makkelijk leven heb gehad. Ik ben vergeleken met hen altijd als amateur bezig ge weest. Het was een paar uur per dag zorgeloos trainen en voor de rest deed ik wat ik wilde. Van een slechte dag lag niemand wakker. Dan verstopte ik me toch achter een andere speler. Dat is het voordeel van een teamsport. Denk erom dat velen dat in FOTO: DIJKSTRA mijn voetbaltijd deden. En ik durf te beweren, dat dit mo menteel niet anders is". Voormalig profvoetballer Tscheu-la Ling in het Alge meen Dagblad „Ik heb gewoon gebruik ge maakt van een contractuele overeenkomst die Mechelen ook had kunnen gebruiken tegenover mij, als de resulta ten waren uitgebleven. Het is nu alleen opvallend omdat een trainer het doet op een moment dat hij veel succes heeft. Alles wat in het leven, in de maatschappij, anders is krijgt veel aandacht. Mijn contract liep nog een jaar en ik had dat kunnen continue ren, maar ik heb gebruik ge maakt van mijn ervaring in het verleden. Of dat verve lend is voor de ploeg in kwestie moet nog blijken". Trainer Aad de Mos van Anderlecht in Nieuwe Re vue „Voor de mensen is Rennes alles. Voor de gemeente ook, die pompt dit jaar bijna vier miljoen gulden in de club. Dat zijn toch andere situaties dan in Nederland. Ik zeg niet dat het goed is, want het leidt ook tot heel rare situaties. De avond dat de gemeenteraad moest beslissen over onze subsidie kwamen er allemaal boeren naar de raadszaal. In hun handen hadden ze een leeg bord. Begrijp je de bood schap7 Die mensen konden van de opbrengst van hun land niet meer eten, en wij kregen als voetbalclubje zo maar vier miljoen. Maar zo «i,T „Afgelopen weekeinde, tij dens de wedstrijd FC Den Haag - MVV, scandeerden de supporters mijn naam. Ik wist het eerst niet zeker en vond het in feite een beetje gênant om aan mijn buurman te vragen of ik het wel goed hoorde, maar later werd het van diverse kanten beves tigd. Ik kan natuurlijk niet ontkennen dat het mijn ego streelde, maar écht leuk vond ik het ook weer niet. Althans, niet voor de spelers. Martin Jol speelt niet meer, zo simpel ligt het". En: „Kriebels heb ik niet. Of nee... dat is niet helemaal waar. Sóms zou ik er nog wel in willen rennen. Zoals ver leden week tegen MVV. Het ging niet best, dan zie je waar het fout gaat. Dat gevoel is echter snel over. Ik ben, geef ik toe, abrupt gestopt. Te ab rupt. Ik probeer nog wel re gelmatig wat te lopen, maar van aftrainen is geen sprake. Dat merk ik ook. Soms slaat mijn hart een keer over". Manager Martin Jol van FC Den Haag in de Haag- sche Courant Sport op tv BBC 1: 23.50: Ryder Cup golf Super Channel: 20.00 Basketbal Euro Sport: v.a. 19.00 uur kunstzwemmen, paardesport, golf, gaelic football, polo DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen om 14.30 uur) luiden als volgt: Duindigt 1e koers: 1 Elizabeth Boko, 2. Ekia- ro's Quick, 3. Evita Pride, (4-8-2). 2e koers: 1. D'Urie Jeanet, 2. Demis sionaire, 3. Devon Dear (8-2-1). 3e koers: 1. Balans Performer, 2. Dirk Buitenzorg, 3. Dennis Ruimzicht (7-3- 5)- 4e koers: 1. Expensive Dream, 2. Bla- key's Victorie, 3. Ranska, (7-1-2). 5e koers: 1 Bello Mirage, 2. Boyke Hollandia, 3. Corry Westland (4-5-7). 6e koers: 1 Dustin Morgan, 2. Dignity Hanover, 3. Cleopatra Dutch (1-3-10). 7e koers: 1 Salutier, 2. Sammy Jo, 3. Sweet Lake (2-3-4). 8e koers: 1 Black Shadow. 2. Crack Buitenzorg, 3. Cora De Bloomerd (7- 8-5). 9e koers: 1. Billy Vredebest, 2. Bree ze, 3. Bianca S (14-9-3) 10e koers: 1 Massie's Prize. 2. Zon nestraaltje. 3. Amazone Cede (8-6-7). /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Alkmaar EERSTE KOERS. 2040 m: 1 Carla B (C. Hetteling) 2.52,1 - 1.24,4, 2. Daisy Oostland, 3. Denise G. Niet gestart: Damza Casindra, Buterblom en Call Girl. Toto: winnend 7,70, plaats 2,80 2,00, koppel 16,30, trio 175,50 TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Black Beauty (A. Mollema) 2.45,2 - 1.21,0, 2. Don Corleone, 3. Benelux Toto: winnend 1,80, plaats 1,10 1,20 1,40, koppel 4,70, trio 29,50. DERDE KOERS, 2380 m: 1 Cheetah Boshoeve (W. van der Pijl) 3.22.9 - 1.25,3, 2. Ceroja H. 3. Bartha Victory. Niet gestart: Duco Belvedere en Dia mond Victory. Toto: winnend 2,30, plaats 1,40 1,30 1,60, koppel 6,00, trio 55,50 VIERDE KOERS, 1700 m: 1. Boyke Gold (R. van Stam) 2.18,5 - 1.21,5, 2. Chamonie T, 3. Centipede. Niet ge start: Cilly Westfrisia, Blue Night en Chamil Marathon. Toto: winnend 2,00, plaats 1,70 3,80, koppel 5,50, trio 27,90. VIJFDE KOERS. 2700 m: 1 Zestful Dream (M. Helderman) 3.40,1 - 1 21,5, 2 Bobby R, 3. Zanny Oranje. Niet gestart: Champ Rotary. Toto: winnend 13,90, plaats 4,60 1.40 2,20, koppel 23,00, trio 347,70. ZESDE KOERS. 1700 m: 1. Crista Ha nover (P Strooper) 2.18,2 - 1.21,3, 2. Crappo Elsene. 3. Boncoeur A. 4. Anouk V. Niet gestart: Zwarte Lola. Coy van de Lente. Desiree K. Toto: winnend 1,80, plaats 1,30 2,10. kop pel 7,20, trio 34,40. kwartet 54,90. ZEVENDE KOERS, 2040 m: 1. Chan ce Enkhuizen (A. Mollema) 2.50,4 - 1.23,5, 2 Carin Marco, 3. Capital Pri de Niet gestart: Argonaut. Baukje Hanover. Toto: winnend 12,70, plaats 5,70 3,60, koppel 31,20, trio 877,20. ACHTSTE KOERS. 2040 m: 1. £erta Star (T. Smeding) 2.54,2 - 1.25,4, 2. Zarathoestra, 3 Zorba Hanover Niet gestart: Charlene K. Betty Albo. Ca- pello's Boy. Toto: winnend 6,20, plaats 3,90 2,60, koppel 24,20, trio 56,90. NEGENDE KOERS. 2040 m: 1 Ydra P (F. van Klaveren) 2.44,5 - 1.20,6, 2 Appie Buitenzorg. 3 You Winn Bos- ,zorg. 4 Yonker Ulandla Niet gestart: Zivo V. Calista Cunera. Toto winnend 4,20, plaats 1,30, 1,30 1,30, koppel 8,20 trio 58,20 kwartet 240,60 TIENDE KOERS. 2040 m: 1 Uncle Tom (Mej M M Neelen) 2.44,7 - 1.20,7, 2. Wish of Thijssen, 3 Whop per Oostwyck. Niet gestart: Yokl For tuna. Toto: winnend 7.40, plaats 4,20 1,60, koppel t5,00 trio 249.40 ELFDE KOERS. 2040 m: 1. Allard Morgan (T Smeding) 2.44,9 - 1.20,8, 2. Arjen Enkhuizen. 3. Barbara Fox. Niet gestart: Bo Bo Tonnawerd, Zo Boy Rose, Berta Buitenzorg. W-5 spel: 10-3-7-1-10. Niet geraden Omzet totalisator: 218.709,00 W5-spel: 10-3-7-1-10 Niet geraden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13