Gematigd optimisme over Leiderdorpse financiën Inwoners Zoeterwoude ontevreden over winkels Gemeente verhuist Opknapbeurt huurwoningen Rijnsaterwoude Verkeersproblemen in Voorschoten na sluiten van overweg De Vink Kruidentuin in Noordwijkerhout LEIDEN OMGEVING EeidoeSoiwant DINSDAG 19 SEPTEMBER 1989 PAGINA Geen ontslagen door bezuiniging Provincie DEN HAAG Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zijn bereid te garanderen dat er in de periode 1990-1995 geen gedwongen ontsla gen zullen vallen. Dat is gisteren bekend gemaakt. Deze week begin nen GS met het zogeheten infor meel overleg over een nieuw Soci aal Statuut. De Provincie heeft vanaf 1986 tot heden circa 40 miljoen gulden be zuinigd. Voor de jaren 1990-1994 moet nog eens 20 miljoen gulden worden bezuinigd, waarvan de helft weer wordt ingezet voor nieuw beleid. Het overleg over een nieuw Sociaal Statuut gebeurt aan de hand van een door GS opgesteld ontwerp-sta- tuut. Daarin staat ondermeer dat het provinciebestuur streeft naar een dynamische en flexibele orga nisatie Er moet bij de provincie planmatiger worden gewerkt met personeels- en formatieplaatsen. Opleidingsmogelijkheden dienen te worden verruimd. Voor toeken ning van uitloopschalen wordt in de toekomst meer gekeken naar de kwaliteit van iemands werk. Dar- door komt er verschil in beloning op grond van individuele verschil len in het functioneren. Bovendien wordt de interne vacaturebank van Zuid-Holland omgevormd en komt er een breder opgezette mobiliteits bank. Het statuut moet ingaan op 1 janua ri volgend jaar en geldt tot de pe riode tot en met 1995. Alphense jaarmarkt is groter dan ooit ALPHEN AAN DEN RIJN De vijf tiende Alphense jaarmarkt is groter dan ooit. Dit jaar staan er ruim 550 kramen en zijn er meer attracties dan ooit. De markt gaat morgenochtend om half tien van start, maar begint eigenlijk vandaag al met de jaarmarktestafette en de Aar- hofloop. De kermis die is opgebouwd op het Thorbeckeplein en voor het eerst ook in de Thorbeckestraat begint eveneens vanavond. Het vuurwerkspektakel wordt om half elf gehouden op de Pla- netensingel. Morgen zijn er tijdens de jaarmarkt optredens van een groep van 80 Belgische steltlopers in het centrum, Circus Custers, diverse bands en een boerendansgroep. Daarnaast zijn er pop penkast, ringsteekwedstrijden, kogelsto ten en polsstokhoogspringen, steile- wandbeklimmingen, de dubbeldrie- kamp tussen de Alphense lycea, pony's, oude ambachten, mondharmonicakam pioenen, de piwi-baan en Parijs-Dakar. De traditionele voorstelling van het Al phens filmjournaal in de bioscoop ont breekt niet. 's Avonds om 20.00 uur pre senteert Leonie Sazias het avondpro gramma met onder andere Justine, Chess, Avenue en René Froger. Na de jaarmarkt is er donderdagavond om half acht de taptoe in de Rijnstreek hal met zes muziekverenigingen. Vrij dag om half acht begint in de Rijn streekhal het grote concert met de Josti Band en 's avonds wordt de kroegen tocht met jazz-muziek gehouden. Zater dag om tién uur begint de Old-Timer dag in de Hooftstraat en om half negen 's avonds begint de achtste editie van de Alphense Jazznight in Avifauna. ZOETERMEERDER (18) LEVERT ZAK WAPENSIN ZOETERMEER Op aanraden van zijn moeder heeft een 18-jarige Zoe- termeerder gistermiddag een zak met wapens en een doosje scherpe patronen aan het politiebureau afge geven. Bij had volgens een woord voerder van de politie zeventien voorwerpen bij zich variërend van een bucknife (klapmes), enkele laarsdolken, kapmessen, een gasa- larmpistool, een windroer (lucht buks) en een honkbalknuppel. Dat laatste hoefde hij niet in te leveren, maar zijn moeder stond erop. De Zoetermeerder had de verzameling wapens „voor de gein" in huis. „Het was een heel aardige jongen, abso luut geen Zoetermeerse Rambo of zo", aldus de politiewoordvoerder. Informatie - a vond meisjesmaatregel LEIDERDORP Het Leiderdorpse Vrouwenoverleg en de g( meente Leiderdorp houden morgen een informatiebijeenkorw over de meisjesmaatregel" Deze maatregel, die op 1 januai 1990 van kracht wordt is van toepassing op meisjes van 18 jaj en ouder. Zij moeten in het vervolg in staat zijn zelf de kost verdienen. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.30 uur in het gemeentehui aan de Statendaalder begint is er een informatie-markt met ma teriaal over opleidingen en beroepen. Vrouwen met een „man nenberoep" zijn aanwezig en vertellen over hun ervaringen Mevrouw G. den Ouden, voorzitter van de Emancipatieraad le om streeks 20.15 uur uit wat de nieuwe maatregel inhout Daarpa kunnen er vragen worden gesteld aan een forum m mevrouw Verhagen (schooldecaan), mevrouw Edman (Vrouw Werkwinkel) mevrouw Groenheijde (buschauffeuse). Vani 21.30 uur verzorgt Elkie Deadman een show. Zij zingt, acteert e speelt in op de reacties van het publiek. Tussen de diverse pro gramma-onderdelen door kan de informatie-markt worden b« zocht. Om 23.00 uur wordt de informatie-avond afgesloten. TE DUUR, ONGEZELLIG, GEBREK AAN PARKEERRUIMTE ZOETERWOUDE De inwoners van Zoeterwou- de-dorp zijn niet tevreden over het winkelbestand in de dorpskern. Dat blijkt uit een gisteren gepresen teerd rapport dat het Ko ninklijk Nederlands On dernemers Verbond in op dracht van de plaatselijke KNOV-leden heeft uitge voerd. Een te beperkt as sortiment, een ongezellig winkelgebied met vol strekt ontoereikende par- keermogelijkheden, te weinig activiteiten door de winkeliers, te hoge prijzen en het ontbreken van uniforme openingstij den, zo luidt de kritiek puntsgewijs. Er zijn echter ook enkele posi tieve aspekten zo blijkt uit het onderzoek. Goede service, kwaliteit, een prettige bedie ning, deskundigheid en de sfeer worden wel als ruim vol doende gekwalificeerd door de ondervraagde Zoeterwoudena- Volgens het KNOV moet het roer echter drastisch omge gooid worden. Met een geza menlijke aanpak van alle win keliers en ingrijpende maatre gelen is het mogelijk het tij te keren. Ook het commerciële beleid van individuele winke liers zal onder de loupe geno men moeten worden. Er moet een groter aanbod ko men, het ongezellige winkel centrum moet worden opge fleurd, de openingstijden moeten uniformer worden en er moeten activiteiten komen als braderieën en dergelijke. Volgens het KNOV heeft zo'n aanpak alleen kans van slagen als er snel mee wordt begon- Gisteravond kwamen de leden van het KNOV in Don Bosco bijeen om over het rapport te praten. De winkeliers mas saal aanwezig waren er van overtuigd dat in het rapport enkele feiten onomwonden zijn weergegeven. Besloten is een werkgroep te formeren (bestaande uit Alfons Ever- steijn, Kees Visser, Koos van der Geest en namens de lande lijke KNOV de heer De Boer) die $ls opdracht heeft meege kregen een aantal principemo gelijkheden tot verbetering op een rij te zetten. Daaruit zal dan een beleidsplan moeten voortvloeien. Eind oktober moeten de eerste resultaten op tafel liggen. Noodklok Het KNOV luidt met het rap port de noodklok voor de Zoe- terwoudse middenstand. Het onderzoek is uitgevoerd in mei en juni en is gebaseerd op een steekproef onder 200 consu menten. Vorig jaar al werd aangetoond dat steeds meer in woners van het dorp hun in kopen doen in Leiden, Voor schoten en Zoetermeer. Het vrij hoge prijsniveau en de be perkte keuzemogelijkheden zijn daar volgens het onder zoek, debet aan. Het gaat met name om mode, textiel, leder waren, huishoudelijke en elek trotechnische) artikelen. Ook voor dagelijkse goederen en woninginrichting trekken veel mensen naar elders. Het gege ven dat in bijna 70 procent van alle huishoudens een of meerdere personen buiten Zoeterwoude-dorp werken heeft daar ook mee te maken. Ongeveer 70 procent van de ondervraagden mist in het huidige winkelaanbod zaken als: vis, huishoudelijke artike len, kleding, boeken, platen, goedkope schoenen, goedkope kleding/textiel en stoffen. De ondervraagden ervaren het gebrek aan parkeerruimte als een enorm knelpunt, juist op zaterdag. Ook de bestrating en aanpak van de Dorpsstraat wordt als negatief ervaren. De mini-markt op het Water tje heeft, aldus de ondervraag den, niets om het lijf. Alleen voor het kopen van vis heeft de markt enige aantrekkings kracht omdat de andere pro- dukten ook elders in Zoeter woude te krijgen zijn. Muntencollectie trekpleister missieveiling ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse werkgroep Missie en Ontwikkeling zet zich al 15 jaar in voor de Zoeterwoudse missio narissen. In totaal worden zestien missiegebieden door middel van diverse acties van financiële steun voorzien. De bekendste actie is de jaarlijkse mis sieveiling, dit keer op vrij dag 22 en zaterdag 23 sep tember in Ons Huis aan het Kosterspad wordt ge houden. Aanvang steeds 20.00 uur. Dit jaar is een bijzondere col lectie zilveren munten van voor 1945 de trekpleister van de veiling. De oudste munt da teert zelfs van 1858. Het gaat om dubbeltjes, guldens en rijksdaalders. Een aantal mun ten wordt los geveild, een aan tal in collecties. Andere bijzon dere veilingstukken zijn een stamboekkalf, een olielamp uit Polen en veel curiosa. De veiling wordt vrijdagavond geopend door pater Han Vane man, missionaris in Uganda. Veilingmeester Koos Paarde- kooper zal proberen de hon derden artikelen aan de man te brengen. De werkgroep Missie en Ont wikkeling kan nog artikelen gebruiken. Wie wat beschik baar wil stellen kan contact opnemen met A. Berk, tel. 01715-1278, G. Berk, tel. 01715- 1663, of Jac. Paardekooper, tel. 01715-1335. Verder kan directe financiële steun worden gege ven: op bankrekeningnummer 37.53.24.100 van de Rabobank Stomp wijk-Zoeterwoude of 92.03.11.628 van de Centrale Volksbank. Het gironummer van de werkgroep is 42.65.827. Op beide veilingavonden wor den diverse prijzen onder de kopers verloot. De kaarsen die de werkgroep verkoopt zijn te vens loten die een weekeinde Parijs kunnen opleveren. Op beide veilingdagen zijn tus sen 11.00 en 18.00 uur de arti kelen te bezichtigen in Ons Inbraak woning NIEUWVEEN Inbrekers hebben gisternacht een nog onbekend bedrag aan geld, een paspoort, rijbewijs en cheques gestolen uit een woning aan het Schoterveld in Nieuwveen. De inbrekers kwamen binnen door een raam aan de zijgevel open te breken. Enkele woningen van de woningen aan de Zonnedauwlaan die zo snel mogelijk moeten worden opgeknapt. foto: wim van noort RIJNSATERWOUDE In totaal 29 woningen aan de Leidsevaartlaan en Zonnedauwlaan in Rijnsa terwoude moeten nog dit jaar een groot onderhoud- beurt krijgen. De wonin gen met de houten gevels zijn inmiddels dertig jaar oud. Het wachten is op geld van de provincie Zuid-Holland. Als dat in september of oktober wordt toegezegd, wordt nog dit jaar met de op knapbeurt begonnen. De bewoners wachten al lang op het groot onderhoud, waar bij onder meer de buitenkozij nen, -ramen en -deuren zullen worden vervangen. Verder moeten de plafonds op de be gane grond, de keukenblok ken en het sanitair worden vervangen, komen er nieuwe goten, bergingspuien en -da- ken en wordt er drainage aan gebracht. De woningen zijn ei gendom van het Gemeentelijk Woningbedrijf. Het gaat om de huisnummers 5-23, 6, 8 en 10 in de Leidsevaartlaan en de huisnummers 15-21, 47-61 en 87-93 in de Zonnedauwlaan. Chef afdeling financiën G. Verweij van de gemeente wacht nog op de provinciale bijdrage van bijna 542.000 gul den. „Dat is de maximale sub sidie waarop we kunnen reke nen. De totale kosten van het groot onderhoud belopen een kleine anderhalf miljoen gul den". Inmiddels is een com pleet plan met bestek en be grotingen voor het groot on derhoud gemaakt. Dat moet voor 15 november worden in gediend om nog mee te kun nen dingen in de herverdeling van het budget voor dit jaar. Als het geld wordt toegezegd, wordt nog dit jaar een begin gemaakt met de opknapbeurt. Als de provincie het subsidie verzoek afwijst moet Rijnsa terwoude tenminste wachten tot februari 1990 voor er meer duidelijkheid bestaat. OORTGELDEN NAAR KINDEROPVANG, GROENE GOLF OP ENGELENDAAL Koopmanswelvaren gerestaureerd VOORSCHOTEN De res- tauratie van het pand „Koop manswelvaren" aan de Voor straat 11 in Voorschoten door de Stichting Diogenes is vol tooid. De werkzaamheden hebben vier jaar in beslag ge nomen. Het gaat om een laat I8e-eeuwse voormalige here boerderij die op de monumen tenlijst staat. Een algehele res tauratie, die meer dan één mil joen gulden heeft gekost, was nodig om het pand van de on dergang te redden. Donderdag brengen de ere-leden van de Stichting Diogenes Voorscho ten, burgemeester P. Canne- gieter en de heer D.E. Krantz, een gedenksteen aan. De Stichting stelt zich de restau ratie van rijks- en gemeentelij ke monumenten ten doel. Voorstraat 11 is een extra waardevol monument door de aanwezigheid van laat 18e- eeuws beschilderd behang in de „mooie kamer". De restau ratie hiervan heeft twee jaar geduurd. De kamer is vrijdag van tien tot vier uur gratis toe gankelijk. VOORSCHOTEN De spoorwegovergang bij De Vink in Lei den is vanaf 26 november minstens vier jaar gesloten voor all verkeer. De verbreding en verhoging van de spoorbaan makel deze totale afsluiting onvermijdelijk, volgens de NS. „Dat kan misschien wel waar zijn", zegt een Voorschotense ge meentelijke woordvoerder, „maar ongetwijfeld is er een aanta weggebruikers, dat dan via de spoorwegovergang in de Pape laan bij het station Voorschoten een nieuwe route vindt op wej naar Den Haag. Dat zou misschien onder normale omstandighe den nog wel kunnen, maar rondom die spoorwegovergang con centreert zich op dit moment al veel werkverkeer, ook in ver band met de treinbaanverdubbeling en dat brengt dan groti vertragingen te weeg". Vanuit Leiden Zuidwest gaan veel automobilisten dagelijks naaJ Den Haag via de De Vink en de wijk Stevenshof. Zij moeten bij de gesloten spoorwegovergang een omweg maken via de Dr. Le- lylaan. Betwijfeld wordt of men daartoe bereid is. Positief heeft de gemeente gereageerd op de mededeling van dr NZH, dat er een buslijn komt die rechtstreeks vanuit het een trum van Leiden het station De Vink als eindpunt krijgt. Omdat ook de NZH de spoorwegovergang bij de Vink niet meer kaf gebruiken, is de huidige lijn 30 (Leiden-Katwijk) via de Noord- Hoflandbrug in Voorschoten, in twee stukken geknipt. Een jaar eerder dan verwacht werd, krijgt De Vink een direkte autobus verbinding via de Trompweg. De gemeente Voorschoten behoeft geen extra maatregelen te nemen, want bij het station ligt al eef keerlus voor autobussen. LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp staat er financieel gezien niet slecht voor. Wethouder G. Keijzers van financiën toonde zich gisteren bij de presentatie van de be leidsvoornemens voor 1990 gematigd optimis tisch. „Ik ben niet somber over de Leiderdorpse fi nanciële situatie. Bezuini gingen zijn niet nodig en er is zelfs enige ruimte, enkele tonnen groot, voor nieuw beleid", aldus Keij zers. Toch was er een klein tekort op de begroting van 73.000 gulden. Dat zal onder meer worden weggewerkt door ver hoging van de bouwleges en de hondenbelasting. „Leider dorp was goedkoop op die punten. In feite is er sprake van een inhaalmanoeuvre". Volgens wethouder Keijzers hielden mee- en tegenvallers elkaar redelijk in evenwicht in de afgelopen periode. „Er zijn meer huizen gebouwd in Leiderdorp, en er zijn meer mensen komen wonen. Daar door kwam er meer binnen aan onroerend goedbelasting en aan afvalstoffenheffing. Tegenvallers waren de kosten van muziekschool en het duurder worden van de afval verwerking door een groter aanbod van vuil. Samenvat tend kun je zeggen dat Leider dorp er niet slecht voor staat, maar daarbij moet worden ge zegd dat de reserves klein zijn en dat eventuele tegenvallers moeilijk opgevangen kunnen worden". Groene golf Het college gaat weer probe ren een „echte groene golf" in te voeren op de Engelendaal, een belangrijke verkeersader in de gemeente. Daarbij zijn dan de kruisingen met de Bui tenhoflaan en de Rietschans inbegrepen. De toename van het verkeer en de bebouwing "in Buitenhof-midden zijn de aanleiding daarvoor. Eerdere pogingen om het autoverkeer veel groen licht te geven op deze weg liepen op niets uit, omdat overstekende fietsers en voetgangers de groene golf verstoorden. Wethouder J. den Boeft van verkeer gaf gisteren toe dat dat nog steeds een pro bleem vormt. „Het aanleggen van tunnels voor langzaam verkeer zou de beste oplossing zijn, maar daarvoor ontbreekt het geld". De groene golf kost overigens 100.000 gulden. Cultureel centrum Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel moet worden aangepast aan de nieu we brandveiligheidseisen. Muzenhof Hoewel er geen sprake is van een onveilige situatie had de regionale brandweer Rijnland na een onderzoek de nodige kritiek. Het college neemt die kritiek serieus en wil geleide lijk maatregelen gaan treffen in de komende jaren. Muzen hof zal overigens ook worden uitgebreid; de openbare biblio theek heeft meer ruimte no dig, verder wordt er aan ge dacht de oudheidkamer en de speel-o-theek in het culturele centrum onder te brengen. De uitbreiding zal waarschijnlijk worden gecombineerd met een verbetering van de brandvei ligheidssituatie. Skeelerbaan Leiderdorp zal zijn medewer king verlenen aan de aanleg van een skeelerbaan op het ijs baanterrein achter de Maurits- singel. Dit plan van de IJsver eniging Leiderdorp mag de ge meente overigens niets kosten. De skeelerbaan zal de eerste worden in Zuid-Holland. Nieuwe inwoners van de ge meente zullen bij wijze van proef in 1990 worden uitgeno digd voor een ontvangst door burgemeester A. Bruggeman. Deze korte ontvangst zal eens Parkeerhavens in Hoofdstraat Leiderdorp LEIDERDORP Er kome toch dertien parkeerhavei aan de Leiderdorpse Hoofi straat tussen Hoogmadesewr en rijksweg A4. Hoewel enk le bewoners bezwaar hebt* gemaakt kreeg wethouder den Boeft (CDA) de unaniem steun van de commissie Ruim telijke Ordening, Verkeer e Milieu (ROVM) om de planne uit te voeren. De straat in het oude gedeell van Leiderdorp kent op dj moment een wisselend par keerverbod, maar in de prak tijk komt daar niets van tl recht. Slechts vier bewoners hadde gisteren gehoor gegeven aa de uitnodiging gebruik te nu ken van het inspraakrech Drie bewoners van hen meer den dat de parkeerhavei slecht waren voor het aanzie van de karakteristieke Hoofr straat. Den Boeft was niet onder d indruk: „De weg is niet allee van de bewoners. Ook de weg gebruiker heeft rechten en d verkeersveiligheid speelt oo een rol. Het gemeentebestui moet deze belangen afwegen' Wel zal er iets gedaan worde om de snelheid van het ver keer te remmen. Zo worden d kruisingen van de Hoogmade seweg en de Koningsstraa verhoogd. Alkemade legt half miljoen toe op zwembaden ALKEMADE De gemeen! Alkemade legt bijna een hali miljoen 446.000 gulden - toe op de exploitatie van dt zwembaden in 1990. Dat tekort, j is meer dan de helft van fe 822.000 gulden die de gemeen] te moet aanvullen op de begra ting van het Sport- en Jeugd bedrijf. In totaal heeft dat 1, miljoen gulden te besteden. In de gisterenavond gehoude vergadering van de Beheen commissie Sport- en Jeugdaq commodaties zei wethouder I Beelen dat de gemeente oj nieuw in onderhandeling met Sportfondsen Nederlan B.V. is over een overname va de Alkemadese zwembaden. Inbraak aan Middenweg ROELOFARENDSVEEN - Inbrekers hebben in de nacl van zondag op maandag ee bezoek gebracht aan een wc ning aan de Middenweg. Z klommen via het bovenlidi van de achterdeur naar bin nen. Het huis is doorzoch! maar er is niets gestolen. NOORDWIJKERHOUT Er komt mogelijk een openbare kruidentuin in Noordwijker hout. De tuin wordt aangelegd aan de Victoriberg, vlak bij de Noordwijkerhoutse gemeente- werf. De gemeente Noordwij kerhout wil hier de provincia le gift op nationale boomdag van 1.500 gulden aan besteden. De gemeente moet hier zelf nog eens bijna duizend gulden bij passen. Als de gemeente raad akkoord gaat met dit plan kan de aanleg in het voorjaar van 1990 beginnen. Reden om een kruidentuin aan te leggen is het feit dat in veel Noordwijkerhoutse gezin nen gebruik wordt gemaakt van kruiden. Niet iedereen is in staat om deze kruiden vers te kopen of zelf te kweken. In de tuin worden de meest ge bruikte kruiden geplant zoals bieslook, dragon, hijssop, la vendel, citroenmelisse, peper munt, marjolein, rozemarijn bonekruid en keukentijm Noordwijkerhouters kunnei vrijelijk kruiden plukken ui deze tuin. Wie de tuin gaat on derhouden is nog niet bekend Het college van B en W wil di nog verder bekijken. Wel is e gesuggereerd om de nog maa enige maanden geleden opge richte Jeugdnatuurwacht hier bij in te schakelen. in de maand op de laatste woensdag plaatshebben. Het .gemeentelijk informatie centrum in het gemeentehuis krijgt een face-lift. Het toon zaalgedeelte van de afdeling voorlichting, met prikborden en folderkasten, is na tien jaar verschoten en vergeeld en aan een opfrissing toe teneinde de gemeente een dynamisch ima go te geven. De herinrichting van het informatiecentrum wordt mogelijk gecombineerd met een verbouwing van de afdelingen voorlichting en burgerzaken. Kinderopvang De kinderopvang in de ge meente zal verder kunnen worden verbeterd dankzij het beschikbaar komen van ruim 100.000 gulden aan zogenaam de Oort-gelden. Voor buiten schoolse opvang, het vervolg op de kinderopvang is nog geen geld beschikbaar. Er zal naar mogelijkheden worden gezocht. Het college wil een oplossing zoeken voor de overlast ver oorzaakt door samenscholin gen van jongeren. Met name aan de Muzenlaan was er in de zomermaanden sprake van overlast. In overleg met de rijkspolitie en sociaal-cultureel centrum de Sjelter zal naar een oplossing worden gezocht. Ambtenaren in de weer met hun verhuizing. „Gemoedelijke sfeer". foto: wim van noort ALKEMADE De ambtena ren van de gemeente Alkema de zijn druk bezig met verhui zen. Gisteren was het de beurt aan de afdelingen Welzijn, In terne Zaken en Bevolking die naar het tijdelijk gemeentehuis aan de Schoolbaan in Oude Wetering werden verplaatst. Ambtenaren van Openbare Werken reden met hun eigen auto's af en aan om kwetsbare bouwtekeningen zelf weg te brengen. Vandaag en morgen volgt de inventaris van Openbare Wer ken en van Financiën. Woens dag is Ruimtelijke Ordening aan de beurt en donderdag moeten de burgemeester en de gemeente-secretaris hun boel tje pakken. De ambtenaren zijn tevreden met de gang van zaken tot nu toe: „Er heerst een gemoede lijk sfeertje" zo zei één van hen gisterenavond desge vraagd. „Het tijdelijk onderko men is groot genoeg. Alleen komen we met meer mensen in één ruimte te zitten en dat zal wel even wennen zijn". Het gemeentehuis van Alke made is deze week vanwege de verhuizing gesloten. Alleen voor spoedgevallen kan men tussen half twaalf en half één terecht in het tijdelijk onder komen „De Koperwiek" aan de Schoolbaan. De voormalige huishoudschool zal zeker tot mei 1991 als zodanig dienst doen. Medio 1991 moet het nieuwe gemeentehuis op de plaats van het oude aan het Westeinde gereed zijn.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10