Derby kost Rijnsburgse Boys punt TER LEEDE VERKIJKT ZICH OP NOOTDORP Katwijk met beide benen op de grond ARC krijgt te weinig NOORDWIJK HERSTELT ZICH NA 0-2 ACHTERSTAND Winnend Quick Boys spaart de krachten SPORT MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 PAGINA 18 Eerste verlies Leiden LEIDEN Na overwinningen tegen Monster en Ex celsior leek tweedeklasser Leiden voor een regel rechte sensatie te gaan zorgen. Daar is dit weekeinde - voorlopig - een eind aan gekomen. De promoven dus is van de eerste plaats teruggefloten door lijst aanvoerder Capelle. De mannen van Hen Beeren- fenger konden geen potten breken en reisden met een kansloze 3-1 nederlaag naar de Mors. De eerste dertig minuten kwamen de Leidenaars nog aardig mee Vijftien minuten voor de thee begon het rampzalige kwartiertje dat de gasten de das om deed. Doelman Peter Selier werd drie maal kort achter el kaar gepasseerd en dat betekende „inpakken en wegwezen". De tweede helft kwam Beerenfenger's équipe nog enigszins terug. Verder dan een goal van Ruud Boot reikten de gasten echter niet. LEIDEN Eersteklasser ARC speelde een aantrekkelijk en aanvallend duel tegen IJsselmeervogels. Toch reisde het team na het 0-0 gelijkspel eigenlijk „ietwat" teleurgesteld naar Al phen. Of, zoals trainer Bert Jansen het verwoordde: „Vooraf te ken je voor een punt bij IJsselmeervogels. Natuurlijk ben ik te vreden met de prestatie van mijn spelers, maar achteraf blijkt toch dat er meer had ingezeten". De oefenmeester doelde dan vooral op de momenten dat Arno Lancel .en Jacques Key oog in oog met doelman Raymon Koop man verschenen. Tot drie keer toe kwam de ex-Wageningen- goalie als winnaar uit de strijd. Hoewel de Alphenaars de beste kansen kregen, had ook ARC-doelman René de Graaff zijn han den vol. Inzetten van Henk de Graaf en Peter Wolfsen ranselde hij op bekwame wijze uit zijn doel De laatste fase van de wed strijd werd „Vogel" Rut van der Groet uit het veld gestuurd. Dat had echter geen directe gevolgen meer voor de einduitslag. DERDE NEDERLAAG DAMES VALKEN '68 LEIDEN Het wil maar niet vlotten bij de dames van Valken '68. Zij incasseerden hun derde forse ne derlaag in de interregionale zaterdagklasse. Tegen stander Rijsoord maakte korte metten met de ploeg uit Valkenburg: 10-0. Gehoopt wordt op betere resul taten als de selectie weer op peil wordt gebracht met het vijftal speelsters die deze week gebruind uit Griekenland zullen terugkeren. Het duel HOV - Ter Leede werd tot verwondering van de Sassenheimse ploeg wegens slechte terreinomstandigheden afge keurd. Het scoren gaat Iduna maar moeilijk af deze competitie. Ook nu werd onnodig tegen een neder laag opgelopen. Het bezoekende Haastrecht beheers te de kunst van het afronden aanmerkelijk beter. Tweemaal troffen de gasten doel in dit gelijkopgaan- de duel en daarmee de thuisploeg met lege handen achterlatend. Puntendelingen RCL en Voorschoten LEIDEN RCL en Voorschoten kwamen in de derde klasse A niet verder dan een 1-1 puntendeling. De Leiderdorpers tegen HBSS, de ploeg van trainer Leo Holl tegen Honselersdijk. RCL - HBSS 1-1 (0-1) „Dit is duidelijk een verliespunt, daar bestaat geen twijfel over", aldus RCL- coach Theo de Waard. Zijn team had in de eerste helft enkele goede mogelijk heden om op voorsprong te komen. Een foutje van linksback Marcel Bras- ker brak echter op. Daarna belegerden de Leiderdorpers het doel van hun op ponent. Remco Visser, André Zonne veld en Marcel van der Blom misten geluk of strandden op de goalie. Een paar minuten voor tijd was het Brasker die zijn fout goedmaakte. Voorschoten - Honselersdijk 1-1 (1-0) „We hadden de eerste helft minstens op 3-0 moeten staan. Dat was niet ge flatteerd geweest. Nu scoren we maar één goal en komen we het laatste g( deelte van het duel in de problemen', meende Voorschoten-oefenmeester Leo Holl. Voor rust tekende Rik Abma de enige goal aan en waren Kees Hulsbos (twee van de lijn gehaalde inzetten), Hein de Graaff en dezelfde Abma niet gelukkig in de afwerking. Na de thi was het chaos troef en kwam de gast heer goed weg. NOORDWIJK John Eelman voorspelde het al aan het begin van het sei zoen. „Prachtig natuurlijk al die streekderby's, maar oj het de kansen van de stTeekploegen in de com petitie vergroot, waag ik te betwijfelen". Een stel- lingname die hij zaterdag na het 2-2 gelijke spel nog maar een onderstreepte. En ook al geloofde zijn collega-trainer Arie Kur- ver niet zo in die woorden - „iedere wedstrijd is er één" - spreken de feiten juist voor Rijnsburgse Boys voor zich. Twee ge lijke spelen tegen uitgere kend streekgenoten. Evenals vorige week maakte de 'Rijnsburgse' oefenmeester dan ook een weinig tevreden indruk. Was het toen Katwijk dat dankzij een tomeloze inzet verrassend genoeg een punt huiswaarts kon nemen, dit maal gaf Kurver's formatie een snelle voorsprong onnodig uit handen. De Rijnsburgers lijken niet die rust op te kun nen brengen om zo'n verwor venheid tot het einde te koes teren. Heerjansdam en Vitesse Delft zijn zo maar twee voor beelden uit de vorige competi tie. Eelman verwoordde het als volgt: „Als er twee doel punten moeten vallen, dan kunnen ze beter in het begin vallen. De concentratie bij de tegenstander ebt dan toch weg". En niet alleen dat, het bood Eelman voldoende tijd om zijn strategie te wijzigen. Hij zag zich zo al spoedig ver plicht om laatste man Ted van Berkel naar voren te dirige ren, nadat Rijnsburgse Boys uitermate sterk uit de start blokken was gekomen. Met Hennie Koet als uiterst nuttige bliksemafleider in de spits, kwam Hans Zwaan in deze wedstrijd wél tot scoren. De Rijnsburger liet uit een voor zet van Wim Driebergen kee per Dick Dortmundt kansloos. Geen vijf minuten later ver grootte Ron Carli het leed voor Noordwijk. Los van vaste bewaker Mark Vink lokte hij slim een vrije trap uit op zo'n twintig meter van het doel. Het tweemansmuurtje en de hand van Dortmundt waren vervolgens niet bestand tegen de afstandspegel van Carli. Daarmee had Rijnsburgse Boys in de eerste helft zijn kruit verschoten. Onder im pulsen van Ruud Ort, Peter Ruigrok en Van Berkel nam het inmiddels achterin één-op- één spelende Noordwijk (Kur- ver: „In de spits vergaten wij echter hetzelfde te doen") het initiatief over. Succes bleef voorlopig uit. Zo zag Peter Ruigrok zijn soloactie, waarbij hij vier man omspeelde, niet beloond met een doelpunt en vonden schoten van diezelfde Ruigrok en René van Hens- bergen de reclameborden. Toch stond een doelpunt voor Eelman buiten kijf. Immers: ..Geert Jan Bakker scoort al tijd tegen Wim Driebergen". Ook nu werd dat bewaarheid. En nog wel op een voor Noordwijk zeer gunstig tijd stip. Eén minuut voor het rust- signaal van scheidsrechter Gremmen stond Driebergen erbij en keek ernaar hoe Bak ker de bal schitterend in de kruising krulde. Zoals het de thuisploeg ook in de tweede helft niet aan enig fortuin ontbrak. Nadat Peter Mark Vink had zijn handen vol aan Ron Carli (11). De aanvaller van Rijnsburgse Boys nam de tweede treffer voor zijn rekening. Ruigrok (Blankespoor tikte zijn inzet uit de hoek) en de evenals Fred Luesken zwaar tegenvallende Leonard van Utrecht (lat) Noordwijk niet borst van Dortmundt afgeket- op gelijke hoogte brachten, ste vrije trap van Huug Aan schoot de scheidsrechter een dewiel werd door Driebergen handje te hulp. Een op de ingetikt. Gremmen zag in de FOTO: HENK SNATERSE correcte wijze waarop de Rijnsburgse verdediger Van Berkel de bal afhandig maakte echter een overtreding. Een counter van Wim Hooymans bracht vervolgens alsnog geen goal. Integendeel, nauwelijks op eigen helft teruggekomen, kon de middenvelder constate ren hoe de koud in veld ver schenen Timo Gerlof teamge noot Ruigrok op maat bedien de: 2-2. De tweede wissel (An- dries Wendt voor Fred Lues ken) van Eelman, elf minuten voor tijd, maakte duidelijk dat hij genoegen met het gelijke spel nam. Kurver daarentegen had Driebergen en Zwaan in kansrijke posities met het hoofd zien missen en probeer de met aanvallers Niek Oos- terlee en Leon Vonk de wed strijd alsnog naar zijn hand te zetten. Schoten van Koet en Driebergen naast het doel, maakten die poging echter te vergeefs. Een tevreden Eelman derhal ve en een teleurgestelde Kur ver, die in de eerste drie wed strijden al twee verliespunten heeft moeten incasseren. En ook volgende week wacht zijn ploeg een derby. Dan komt FC Lisse op bezoek. Voor Kurver te hopen dat de woorden van Eelman niet wederom worden bewaarheid. Aan de andere kant hebben de Rijnsburgers er na volgende week al wel drie van de tien streekcon- frontaties op zitten. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 10. Hans Zwaan 0-1, 15 Ron Carli 0-2, 44. Geert-Jan Bakker 1-2, Peter Ruigrok 2-2 Boekingen: Hennie Koet (Rijnsburgse Boys), René van Hensbergen (Noord- Noordwijk: Dortmundt, Nulkes, Van Berkel (60 Gerlof), Van Hensbergen, Vink, Smits. Ruigrok, Ort, Luesken (79 Wendt), Bakker. Van Utrecht. Rijnsburgse Boys. Blankespoor. Heemskerk. Aandewiel, Driebergen, De Kroon, Hooymans (68. Oosterlee), Bodaan, De Louw (79. Vonk), Carli, Koèt, Zwaan FC Lisse presteert boven verwachting I LEIDEN FC Lisse nes telde zich na de 3-1 zege op Roda Boys iets steviger aan de goede linkerkant van de ranglijst. De ploeg van trainer Wim Eilander heeft nu vier punten uit drie duels en bevindt zich in goed „regiogezelschap" Lisse begon tegen Roda uiter mate fel. Waarschijnlijk had den de spelers de bijzonder slechte eerste helft van vorige week tegen Hoek nog tussen de oren. Schoten van Erik Kattenberg en Wim Bouckaert vlogen maar rakelings naast en een leek kon zien dat de eerste Lisse-goal in de lucht hing. Het duurde tot de twin tigste minuut voordat het kas sa was. Toen brak Rob Ver meulen de match open: 1-0. Een cadeautje van de man in het zwart, Edward van der Putten zou zijn tegenstander binnen de zestienmeter heb ben geduwd, bracht de gasten onverdiend op gelijke hoogte. Het goedmakertje van de scheids volgde binnen niet al te lange tijd. De Roda-goalie pakte het leer op reglementai re wijze voor de voeten van Mark Ens, die het zekere voor het onzekere nam en toch maar besloot te gaan liggen, Van der Putten profiteerde gretig en tekende vanaf de stip de 2-1 aan. Hierna kregen de gasten uit Aalst iets meer val op het spel, maar echt gevaat lijk werden ze nooit. Vijf mi nuten voor tijd scoorde Ens de derde goal en legde hij de gas ten definitief het zwijgen op. WERKENDAM Het treffen tussen Quick Boys en Kozakken Boys kende zaterdag een meer dan aantrekkelijke opening. Een periode van zo'n vijf entwintig minuten waarin Quick Boys vriend en vij and imponeerde met voor treffelijk aanvalsspel en daarvoor in de vorm van twee doelpunten de te rechte beloning ontving. Wat de neutrale toeschouwer betrof, had met name die tweede treffer echter beter niet kunnen vallen. Het Quick Boys van trainer Melbi Ra- boen immers, huldigt het de vies dat zuinig met de krach ten dient te worden omge sprongen. Na die 0-2 werd het duel dan ook door de Katwij- kers op slot gedraaid. Een be sluit dat de doodsteek beteken de voor de tot op dat moment zo leuke partij voetbal. Melbi Raboen zocht na afloop van het treffen, dat eigenlijk een uur te lang duurde, niet naar excuses. „Natuurlijk had ik, had Quick Boys er vandaag voor kunnen zorgen dat het veel langer leuk was gebleven. Maar de competitie duurt nog zo lang. Er komen nog drieën twintig wedstrijden. En daar zitten nog genoeg wedstrijden bij die wel negentig minuten duren. Nou, is het dan ver standig om voluit te blijven gaan in wedstrijden die je al hebt gewonnen? Raboen vindt duidelijk van niet. En had zaterdag in ieder geval het gelijk aan zijn zijde. Niet alleen qua resultaat, maar ook gezien het wedstrijdbeeld. Kozakken Boys wist zich abso luut geen raad met het door Quick Boys opgedrongen veel- vuldigè balbezit. De Werken- damse formatie (vorig jaar een topper, dit seizoen mede door het wegens privé-redenen wegvallen van superspits Loek Bijl een pure tobber) creëerde zich welgeteld slechts één se rieuze scoringskans tegen de >terke Katwijkse defensie. 'Good-old' Philip den Haan mikte bij die gelegenheid ech ter net niet secuur genoeg, waardoor de bal via de staan der van het Katwijkse doel achterliep en Quick Boys oe fenmeester Raboen dus geen maatregelen behoefde te ne- Terug naar die wel spranke lende opening van Quick Boys in Werkendam. Naar die der de minuut bijvoorbeeld, toen voorbereidend werk van Fred Kanbier en de conditioneel zeer povere Kees Varkevisser de blauwwitten kans nummer één bezorgde. De doorgebro ken Marco Dijkhuizen kwam evenwel niet aan scoren toe en de overtreding van Ronald Visser bleef merkwaardig ge noeg onbestraft. Scheidsrech ter Snippe uit Emmen maakte die fout enigszins goed door drie minuten later wel een strafschop toe te kennen nadat Jaap van Duyn door Visser was gevloerd. Dijkhuizen mik te evenwel vanaf de stip tegen de rechterstaander. Kozakken Boys mocht derhalve op een goed resultaat blijven hopen, ook nog nadat Floor van Duyn na een kwartier spelen een vrijwel leeg doel aangeboden had gekregen van Jaap van Duyn. Het zwakkere rechter been van de amateurinterna tional kwam echter veel kracht tekort. Pas in de twin tigste minuut werd de lang verwachte openingsgoal wel een feit. De dreigende Marco Dijkhuizen zorgde ervoor dat Ronald Visser de bal gehaast en ongelukkig op de slof nam; een niet onhoudbare eigen in zet die de verbaasde doelman Harrie Hentenaar toch te machtig bleek. Een fortuinlij ke, maar zeker niet onver diende treffer die drie minu ten later gezelschap kreeg van de door Johan Jonker gereali seerde nummer twee. De Kat wijkse voorstopper mocht van af de stip aanleggen nadat Floor van Duyn door Jacco van Oord was gevloerd. Via Hentenaar werd de 0-2 een feit. Waarmee het werk er za terdag voor Quick Boys dus grotendeels opzat. GERT-JAN ONVLEE (strafschop). Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Jonker, Hoogervorst, Hans van der Plas, Jaap van Duyn (van Rijn), Floor van Duyn, Arie van Duyn, Varkevisser (Rog), Dijkhuizen, Kan: LEIDEN Koploper Ze venhoven liet in de vierde klasse B tegen Koudekerk geen steekje vallen en be haalde de derde zege op rij. Het duel eindigde in een 3-0 voorsprong voor de lijstaanvoerder. Ter Leede ging onverwacht onderuit tegen Nootdorp en ook Hazerswoudse Boys dolf het onderspit. Oegstgeest heeft de smaak te pakken en klopte Kagia met 5-0. Zevenhoven - Koudekerk 3-0 (1-0) „We speelden niet best, maar Koudekerk heeft geen aanval, dus daarom werd het toch een éénzijdige wedstrijd", aldus Zevenhoven-spits Wino Ver leun. De ploeg van trainer Arie van der Laan maakte het eerste part geen goede indruk. Toch scoorde Paul Domburg de eerste treffer. Na de pauze speelde de thuisploeg nog aan vallender en tekenden Gert Jan Pellegrom en Wino Ver leun de tweede en de derde goal aan. Ter Leede - Nootdorp 0-2 (0- 0) De 'pupillen' van oefenmees ter Jan Kroese hadden in de eerste helft de beste mogelijk heden. De knal tegen de lat van Wim Pieter Keuning was het eerste waarschuwingste ken. Ook Emiel Waayer en Rocky Pitty waren dichtbij de openingstreffer. Pal na rust te kende Rien Lugtigheid de 0-1 aan en schrok Ter Leede wak ker. Met man en, macht ging de thuisploeg op weg naar de gelijkmaker. Pitty en Waayer verschenen zelfs oog in oog met de keeper. Dat alles mocht echter niet baten. Dennis van der Kooij bracht de gastheer vijf minuten voor tijd de nek slag toe: 0-2. Rohda - Hazerswoudse Boys 2-1 (1-0) De Boys uit Hazerswoude wa ren na afloop teleurgesteld over het spelverloop. Als de mannen van Kors van Bem- mel Vrouwe Fortuna iets meer aan hun zijde hadden gehad, was er zeker één punt mee naar huis genomen. Vooral Leon Laros en Koen Warnou misten enkele dotten van kan sen. Uiteindelijk was het Mar tin van Soest die zijn ploeg de enige treffer bezorgde. Oegstgeest - Kagia 5-0 (0-0) Als de thuisploeg al in de eer ste helft op scherp had ge staan, was de match in de dub bele cijfers geëindigd. De 'pu pillen' van trainer Wim Visser misten namelijk enkele uitge speelde kansen. Na rust ging de thuisploeg op dezelfde aan vallende voet voort. Het enige verschil was echter dat de weg naar het net nu wél werd ge vonden. Rik Curfs (2x), Ro nald Maenhout en Joris var Benten bepaalden de uitslag op 5-0. KATWIJK Na het knappe gelijkspel van vo rige week tegen buurman Rijnsburgse Boys, werd Katwijk met beide benen op de grond gezet door een oppermachtig Spa kenburg. Hoewel de 0-0 ruststand een gelijkopgaand duel suggereer de, was de harde werkelijk heid dat de bezoekers eenvou digweg onzorgvuldig met de kansen waren omgesprongen. In het tweede speelpart maak ten de Spakenburgse voor- waartsen het karwei wél af waardoor er na negentig mi nuten een terechte 1-4 uitslag op het scorebord stond. De eerste Katwijkse nederlaag van het seizoen zat trainer Arie Lagendijk absoluut niet lekker. Niet omdat Spaken burg de zege niet verdiend zou hebben, maar omdat zijn for matie zich wel erg opzij liet zetten. „Ik heb de agressiviteit van vorige week totaal ge mist", beklaagde Lagendijk zich na afloop. „De ploeg ver toonde een onverklaarbare matheid en vraag mij niet waarom. Achterin werd er maar half gedekt, waardoor de Spakenburgse spitsen constant aanspeelbaar waren en op het middenveld was er niemand die het spel naar zich toe trok. De linies speelden te ver uit elkaar, zodat er geen aanslui ting was. Je zag ook dat wij de bal nooit even lekker een half minuutje door de ploeg kon den laten lopen om tot rust te komen". Van meet af aan zetten de gas ten Katwijk de duimschroeven aan wat binnen tien minuten al drie doelrijpe kansen ople verde. Ad Beukers, Theo de Graaf en Wim van Empelen schoten echter naast of strand den op doelman Teun van Duyvenbode. Toch hanteerden de bezoekers, bij wie Johan van Lingen en Theo de Graaf tegen een belachelijke boeking aanliepen, voor de rust een te laag tempo om Katwijk ad di rect tot overgave te dwingen. Tegen ajle verhoudingen in kreeg uitgerekend Katwijk een niet te missen kans. Na een snel genomen vrije trap gaf Kees Guyt een steekpass door het hart van het centrum waar Marco van der Plas de bal oppikte. Alleen voor doel man Van 't Veld faalde de lin kerspits. zoals hij de hele wed strijd tegen de twee turven hoge Dick Hartog niets te ver tellen had. De Spakenburgse aanvallen liepen vooral over de linker kant waar Johan van Lingen, Leon Meijs schermt de bal af. Toch moest óók hij toezien hoe zijn elftal met 1-4 verloor. in de picture bij een aantal be taalde clubs, de nodige initia tieven ontplooide en constant over directe opponent Jaap Guyt heendenderde. Na de pauze werden de zwak ke Katwijkse plekken genade loos bloot gelegd èn afgestraft. Nadat de lat eerst een ope ningstreffer van Melrik Beu kers in de weg stond en Jaap Guyt in de daaropvolgende uitval moederziel alleen voor Van 't Veld te lang aarzelde met afronden, vielen de doel punten toch nog als rijpe appeJ leji van de boom. Wim van Empelen schoot als eerste raak na voorbereidend werk van Ernst Kaak, die zelf de vol gende voor zijn rekening nam toen Fred Eysberg buitenspel ophief door niet te stappen. Uit een voorzet van Marc van Dijk kopte Melrik Beukers dertien minuten voor tijd val lend de derde treffer in, waar na Henri Pouw (veel te tam) via een vrije trap en de hulp van doelman Van 't Veld het leed iets verzachtte. Het laatste woord was aan de Spaken burgse rechterspits Marc van Dijk, die een knappe solo be kroonde met het mooiste doel punt van de wedstrijd: 1-4. Als één ding duidelijk is geworden uit de Katwijkse seizoensope ning dan is het wel, dat Kat wijk voor de meeste ploegen een lastige hindernis kan vor men als het 110% inzet toont. FOTO: HENK SNATERSE Ontbreekt deze dosis agressie dan kunnen er nog wel eens vele nederlagen volgen. JELLE RAAP Scoreverloop: 59. Van Empelen 0-1. 72. Kaak 0-2, 77. M. Beukers 0-3, 82. Pouw 1-3, 87. Van Dijk 1-4. Katwijk: Van Duyvenbode; Meijs, Langemaat, K Guyt, Eysberg; Van Beele, Pouw, Scholten (Nijgh), J Guyt, Van Duyn, Van der Plas. Spakenburg: Van 't Veld; Hartog, Van de Groep, Koops, Van Lingen, De Graaf (Hop), Van Empelen, M Beuktrs; Van Dijk, A. Beukers (Hol- tewes). Kaak.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18