Onfortuinlijk verlies gehandicapt UVS LDWS boekt derde zege op rij bij ROAC '79 FC Lisse steekt SJC helpende hand toe Foreholte verschalkt SVLV op eigen veld met 2-4 CeidóeCowant Woeste Jan Faas: geen zin in dug-out Monster- |hederlaag met 6-1 SPORT MAANDAG 18 SEPTEMBER Alphense Boys moet wennen LEIDEN - Alphense Boys moet klaarblijkelijk nog wennen aan West I. Had de formatie van trainer Paul Bahlmann vorig sei zoen in West II veelvuldig te maken met defensief ingestelde 1 tegenstanders, in de Noord-Hollandse klasse krijgen de Boys alle eei ruimte van hun opponent. Jen gegeven, waarmee de Alphenaren voorlopig de nodige moeite hebben, gezien het feit dat ook de derde wedstrijd tegen pCG met een (1-1) puntendeling werd afgesloten. Kansen wa ren er wederom in overvloed, maar alleen Frank Bakker slaag de er na tien minuten in de Amsterdamse goalie Marco Vriens St te passeren, 1-0. Omdat Pieter van Soest, Peter Gerse, Marco Pa- V rinussa en Peter Taalman vervolgens misten of strandden op het ''uitstekende keeperswerk van Vriens en DCG vlak voor rust via ^Rick Beekman zelfs op gelijke hoogte kwam, namen de frusta- Af ^es bij de gastheren zienderogen toe. Deze kwamen tien minu ien voor tijd tot uitbarsting, toen Parinussa wegens natrappen voortijdig de gang naar de kleedkamer mocht maken. Tot het maken van doelpunten kwamen de Boys vervolgens helemaal niet meer toe. VOORSCHOTEN Vorig jaar was SVLV heer en meester in de confronta ties met Foreholte. Tweemaal wonnen de voetballers van trainer Simon Vene- ma en nog met klinkende cijfers ook: 5-1 en 3-1. De rollen zijn nu om omgedraaid. De Voorhou- ters troefden SVLV op eigen veld af met 2-4. De verliezende coach zag zijn ploeg vorige week tegen ROAC '79 al in een dal glijden, waarna het nu ook tegen Foreholte mis ging. Ondanks de veerkracht, die SVLV. aanvanke lijk toonde. De kwam nog op gelijke hoogte na een 0-2 achterstand. Na de rust was de koek echter op. Venema: „Je zag het aankomen. Na rust moet je het gelijk aanpakken, maar in plaats daarvan gingen de koppies hangen". De „topper" van de vierde klasse A was een hele aardige wedstrijd om naar te kijken. Twee ploegen zochten de aanval, al wilde Foreholte dit het liefst vanuit een afgeslagen aanval van de tegenstander doen. Best logisch met snelle spitsen als Puck van der Voort (Nico van Rijn is op vakantie), Ton Arroyo en Stan Uljee. Al na 22 minuten leek zich voor SVLV een deba cle af te tekenen. Aanvoerder Jan van der Voort (laag schot) en Puck van der Voort (schuiver) hadden toen al voor 0-2 gezorgd. Maar de thuisclub bleek voldoende inhoud te bezitten om iets aan die achterstand te doen. Eerst scoorde Piet de Koning uit een prima voorzet van Jelle Raap en zelf scoorde de lange voorstopper in blessuretijd met een schot van 25 meter: 2-2. Venema heeft in de rust ongetwijfeld gewezen op het feit, dat zijn ploeg nu moest doorzetten. Maar, na een uitstekend afstandsschot van Ruud van Berne, dat helaas voor SVLV tegen de paal belandde, was het over. Weinig combi naties lukten nog. Zo was de agressiviteit in de duels verdwenen; de hitte leek de heren in de benen geslagen. Foreholte maakte er goed ge bruik van door het initiatief over te nemen. Met nog precies een kwartier te gaan probeerde Ronald Veldhoven het van afstand. De opsprin gende bal kwam in het gelaat van Rob Han- naart, waarna Stan Uljee vanuit de rebound 2-3 aantekende. Onder aanvoering van de opgeko men Raap lukte het Voorschoten wel weer ge vaar te stichten, doch de laatste treffer viel in de voorlaatste minuut aan de andere zijde. De één-op-één spelende SVLV-verdediging bood Uljee veel meer ruimte dan normaal. De Voor- houter klaarde de klus met een goed schot: 2-4. Foreholte-trainer Hans Blom was bang, dat de kermis in het dorp - „daar kom je als trainer niet aan, dus doe je maar mee" - een negatief effect zou hebben op zijn ploeg. De vier dagen feest hadden echter een positieve invloed op zijn pupillen. Blom: „En dat is nu al een paar jaar zo. Je zou bijna iedere twee weken zo'n kermis in het dorp willen". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 15 Jan van der Voort 0-1, 22 Puck van der Voort 0-2, 30 Piet de Koning 1-2, 46 Jelle Raap 2-2, 75 Uljee 2-3, 89 Uljee 2-4. SVLV: Hannaart, Van Berne, Van Gils, Raap, Den Bra- ber, Klaassen, Roodakkers, Van der Werf, De Koning, Van Veen, Van Zijl. Foreholte: Van der Hulst, Deutekom, Verhart (Roffelsen), Zwetsloot, Hoek (Van Kampen), Van Leeuwen, Jan van der Voort, Veldhoven, Puck van der Voort, Arroyo, UI- LEIDEN Het was giste ren een slechte dag voor derdeklasser DOSR. De Veners verloren niet al leen met 3-1 van ONA, maar zagen ook spelbepa ler Ger van Emmerik het veld met een blessure ver laten. Met het eerdere verlies van Martin Hogen- boom en Dick van der Meer betekende dat geen goed vooruitzicht voor trainer Jan Faas, die slecht te spreken was over de verrichtingen van zijn elftal. Beter verging het debutant Nieuwkoop, dat tot winst kwam tegen WSE, en Lugdu- num, dat aan een goede helft voldoende had om Soccer Boys te verslaan. Eén punt verza melde Altior in het treffen met Woerden. Overduidelijk verlies leed VVSB tegen kop loper Olympia. ONA - DOSR 3-1 (0-1) „Als we deze wedstrijd verlie zen vreet ik de dug-out op". Die opmerking durfde Jan Faas zonder mankeren te ma ken, zo goed speelde zijn ploeg in de eerste helft. De treffer van junior John van der Meer was dan ook volkomen te recht. De goede bui van Faas verdween als sneeuw voor de zon toen vooral zijn gerouti neerde krachten John van Klink en Pim van der Meer in in de fout gingen, wat al snel na de hervatting in een 2-1 achterstand resulteerde. Van Klink mocht daarop vertrek ken maar veel beter werd het allemaal niet. Zelfs slechter. Arno Schouten deelde bij het derde tegendoelpunt in de ma laise. Faas was woest. Zozeer dat hij na afloop niet eens meer zin had in die dug-out. WSE - Nieuwkoop 0-3 (0-1) Op een psychologisch belang rijk moment gooide de debu tant de uitwedstrijd open. Vijf minuten voor de rust opende Arjan van der Laan de score. Het gevolg was dat de thuis club na de thee, in zijn drift de stand gelijk te trekken, de zaak achterin liet wat het was. Nieuwkoop maakte daar zeer dankbaar gebruik van. Via Al- bert Kooy en invaller Sander Fauth kwam Nieuwkoop op een vijftig procentscore. Soccer Boys - Lugdunum 1-2 (0-2) Hennie de Klerk heeft deze week een specifiek probleem op te lossen. Al drie wedstrij den achter elkaar kan zijn ploeg een sterk gespeelde eer ste helft niet laten volgen door een tweede van hetzelfde kali ber. De Klerk denkt dat te kunnen verhelpen door zijn manschappen te leren op bal bezit te spelen. „In hun en thousiasme na zo'n goede helft willen zij meer. Een beetje be houdendheid zou geen kwaad kunnen", aldus De Klerk, die de uitblinkende Marcel Prins zijn eerste competitie-doelpunt voor zijn oude nieuwe club zag maken. Hans van As maakte het sublieme spel van voor Altior - Woerden (H) Voor de tweede achtereenvol gende keer bleven de Lange- raarders op een doelpuntloos gelijkspel steken. En dat viel trainer Paul van der Zwaan enigszins tegen. „Het veldspel is prima, maar we hebben nu eenmaal te veel kansen nodig om te scoren". Zelfs een penal ty was aan Altior (Hans den Hartog) niet besteed. Toch wanhoopt Van der Zwaan niet: „Als je al drie wedstrij den de betere ploeg bent, dan moet het een keer komen". Olympia - VVSB 7-0 (5-0) Dat kan Theo van der Burg niet zeggen. De Noordwijker- houtse trainer heeft zijn ploeg niet één keer een wedstrijd van gehalte zien afwerken. Naast het niveau, dat een aan tal van zijn jongens gewoon niet haalt, wijst Van der Burg het gemis van vrijwel de com plete as van ziin elftal als oor zaak van het falen aan. „Spits John Janssen is op vakantie, laatste man Ger van der Burg is geschorst en voorstopper Dirk Rietmeyer is geblesseerd. Middenvelder Robert Marii- nen kan het niet alleen aan zo schetst de oefenmeester zijn problemen. Hii gaat vrijdag met zijn manschappen praten. Misschien helpt het. W( ROODENBURG: LEIDEN De eerste sei zoensnederlaag van Rood- enburg is een feit. En wat voor één. Met maar liefst 6-1 werden de Leidenaars door Velo afgedroogd. Trainer Wim Rijsbergen mocht de afgang van zijn team achter de afrastering aanschouwen. Oud-Rood- enburger en huidige trai ner van Blauw Zwart Pe ter Ciere had ook al geen goede dag. De vorig jaar nog in de eerste klasse ac terende Wassenaarders verloren weer (met 1-2 van Oliveo) waardoor een gedeelde laatste plaats be zet wordt. VELO - Roodenburg. 6-1 (1-0) Tot tien minuten in de tweede helft wees niets erop dat Rood enburg zo'n grote nederlaag te verwerken zou krijgen. De Leidenaars waren lange tijd minimaal de gelijke van hun gastheer. Maar nadat Robert Goodway een minuut na rust de partijen op gelijke hoogte had gebracht, stortte het elftal door twee „geluks"doelpunten in elkaar. De drie resterende treffers waren een logisch ge volg van het even logische maar risicovolle één-opéén spel na de 3-1 achterstand. Wim Rijsbergen was op dat moment al achter de afraste ring. De Leidse trainer werd. daarnaar verwezen, nadat hij bij een blessurebehandeling te gen de zin van de scheidsrech ter het veld betrad. Blauw Zwart - Oliveo 1-2 (0- 1) Zonder zelfvertrouwen betrad' Blauw Zwart het veld om er met nog minder weer af te gaan. Een probleem voor trai ner Peter Ciere derhalve. Hij weet wel waaraan het ligt, maar nu nog de „geneeswijze". ..Vorig jaar is Blauw Zwart echt' gedegradeerd, met maar vijf punten. Dat blijft nawer ken". Erg gelukkig opereerde zijn ploeg overigens niet. Zo kwam Oliveo, nadat Rob van Beursen twee kansen had ge- mist, op voorsprong door een kopbal van twintig meter die ..met een boog" over doelman Cees Nieuwdorp heenging. Danny Minnema redde Wasse naars eer met een schitterende ,EIDEN Voor UVS- trainer Ruud de Groot zijn het moeilijke tijden. Zijn door blessures, schorsin gen en militaire dienst uitgedunde selectie werd Mcij tegen medekoploper Voorburg getracteerd op een 3-0 nederlaag. Hoewel UVS lange tijd uitzicht op een beter resultaat bleef het gemis van zijn belangrijkste pionnen niet zonder gevolgen. En het ziet er naar uit De Groot enige tijd met dit on gemak zal moeten leven. Omdat Fred Filippo (blessure), Gerry Jansen (schorsing), Ar- hur van Orssagen (schorsing), Mario Faber (trainingsachter stand) en Hans de Kruys (mili taire oefening) ontbraken was het flink improviseren gebla zen aan Leidse kant. Dat dit ten koste ging van de organi- *i«satie bleek wel in het begin >£fvan de wedstrijd. Al na vijf uten spelen mocht Voor- burg-animator Iwan Lionar (RZV) geheel vrijstaand een voorzet [frivan Paul van Meizen achter UVS doelman Marijn Mokveld koppen: 0-1. Een flinke dom per voor de blauw-witten die van geluk mochten spreken dat het sterk gestarte Voor burg in de volgende tien mi nuten de wedstrijd niet in een vroegtijdig stadium besliste. De handige Jan en Ron de Bruin verzuimden oog in oog met Mokveld de score uit te breiden. Nu kon UVS in de wedstrijd blijven al viel na 25 minuten de volgende tegen valler te noteren. Libero Aad Neuteboom kon na een onbe suisde actie van Lionar gebles seerd de kant opzoeken (De Groot: "De koek is op, ik heb geen spelers meer"), terwijl Lionar zelf ook niet onge schonden uit de strijd kwam. Na de pauze zou de Voorburg- se middenvelder niet meer te rugkeren, waarmee de gasten hun ideale buffer tussen ach ter- en voorhoede verloren. UVS kreeg een veldoverwicht, maar drukte dit niet uit in doelrijpe kansen. Marcel Tols- ma, samen met verdediger Rick van Dijk de beste UVS- speler, haalde op links ver scheidene malen de achterlijn. Zijn fraai afgevuurde voorzet ten vonden echter door het ontbreken van kopkracht geen afronding. De kansen moesten dan ook gezocht worden in de tweede lijn. De voor Neute boom ingevallen Mario Faber deed enkele fraaie pogingen om van afstand de gelijkma ker te produceren. Zijn projec tielen misten of op een haar na doel of Voorburg-keeper Borro Brandl was een sta-in-de-weg. Zeker op het moment dat uit blinker Pablo Plak (ex-FC den Haag) een ingeschoten bal van Arnoud Diemers van de lijn moest halen was het wachten op de gelijkmaker van UVS. Een bevlieging van de verder onzichtbare Marcel Valk leek de ploegen op gelijke hoogte te brengen. Valk omspeelde knap twee man maar zag zijn schot slechts de buitenkant van de paal raken. Uit de volgende te genaanval viel de beslissing. Goed doorzetten van Ron de Bruin bracht de bal bij de ge heel vrijstaande Martin Vro lijk die simpel de 2-0 kon bin- nentikken. De geïncasseerde tegengoals deden het humeur van De Groot duidelijk geen goed. "Bij de tegengoals wer den dekkingsfouten gemaakt waar ik echt niet goed van word", sprak hij zuur. Mentaal was UVS geknakt door deze tegengoal en de 0-3 van Jan Vink (Toon Houtekamer had de doorgebroken Rob Koster binnen de lijnen vastgehou den) uit een strafschop gaf de stand alleen maar een geflat teerd aanzien. Het verlies gaf de geplaagde Leidse oefen- meester geen reden tot wanho pen. "We blijven gewoon door gaan voor de bovenste plaats. En dat zullen we doen met aanvallend voetbal, want ver dedigen gaat ons op het ogen blik veel te moeilijk af". YVAN HERMANS Scoreverloop: 5. Lionar 0-1, 80. Vro lijk 0-2, 90. Vink 0-3. UVS: Mokveld, Neuteboom (Faber), -Van Dijk, Van der Zeeuw, Van Leeuwen, Houtekamer, Diemers, Tolsma, Van der Weyden (Van Tol), Valk, Van Dam. Frans van der Zeeuw (links) in duel met Jeffrey Bloem van Voorburg. foto: henk snaterse LEIDEN - LDWS blijft voorlopig de trotse leider van de vierde klasse A. Bij ROAC '79 behaalden de pupillen van Cees Ver meulen de derde (0-1), zij het moeizame, zege op rij. Een schlemielig moment was volgens ROAC-trainer Mat Kantebeen uiteindelijk fataal voor de thuisploeg. Invaller doelman Peter Koek (Jan Groeneweg is vader gewor den) trapte de bal verkeerd uit, waarna Erik van der Wey den profiteerde van een on voldoende ingrijpende Rob van der Meer, 0-1. Omdat LDWS'er Joop Tegelaar ver volgens te zelfzuchtig was, ble ven de Rippers in de race, maar verder dan de buiten kant paal (Guus Bisschop) kwam de thuisploeg niet. UDO - DOCOS 04 (0-3) De eerste zege voor de Mors- bewoners, die er evenwel niet in slaagden echt te overtuigen. Daarvoor was het verweer van de Oegstgeestenaren van te pover gehalte. John Ver haar (2x), Hans van Marwijk en Dennis Stuifzand walren de doelpuntenmakers in deze éénzijdige ontmoeting. LFC - Kickers '69 24 (1-2) Sidney van der Pluym mocht dan wel twee maal de gelijk maker aantekenen, maar hij kon niet verhinderen dat de Leimuidenaren uiteindelijk verdiend aan het langste eind trokken. Carlo van Muyden (2x), Ronald de Rijk en Wim de Hollander maakten het kwartet treffers vol. SJZ - Alphen 2-0 (04)) Met name voor rust oogde de formatie van Simon Duin ta melijk afwezig. Omdat SJZ het vizier ook niet op scherp had staan bleef het 0-0. Dat veran derde na rust: ofschoon de Al phenaren nu wel bij de les wa- ren en zich diverse kansen schiepen (Raoul Valpoort, Piet Verlooy en Jeroen Iemhof), was het de Sint Jans-club die via Joost Vink en Rob Retel twee maal hard toesloeg. Stompwijkse Boys - Meer burg 2-5 (0-2) Een geflatteerde zege voor de Rijndijk-club, die voor haar eerste twee doelpunten niet eens zelf in actie hoefde te ko men. Walter Kieviet en Jos Oliehoek troffen beide het verkeerde net. Kieviet scoorde ook nog aan de goede zijde, maar Bas van Heek, Ronald Vermond en Peter Vlasveld maaakten aan alle illusies een eind. Alleen Theo van de Bosch wist vlak voor tijd nog iets terug te doen. Van Nispen - Zandvoortse Meeuwen 5-3 (2-2) De eerste overwinning voor de Zilkenaren was volkomen te recht. De Egner-formatie kwam eerst nog met 0-2 ach ter, maar vervolgens stelde Lando Meeuwenoord persoon lijk orde op zaken. De Zilkse spits, vorig seizoen nog actief in het derde, scoorde zelf twee maal en bereidde ook nog één van de drie overige treffers voor. Die kwamen van Marcel van Haaster, Jeffrey Haagen doorn en John van Eeden. Bergambacht - NSV '46 04 (0-1) Een uiterst simpele zege voor de bezoekers, die via Peter van der Star al vroeg aan de leiding kwamen. De Noorde naren namen daarna wat gas terug om in de tweede helft weer voluit te gaan. Van der Star, Rob Voorwater en Arjan van Koert maakten daarin goed gebruik van de door de thuisploeg geboden ruimte. Peter Marijnen haalt uit voor een NOORDWIJK - In de der by tegen SJC heeft FC Lisse niet de beloning ge pakt die het verdiende. Integendeel, na een sterke start met een 0-1 voor sprong als gevolg staken de bezoekers hun gasthe ren nadrukkelijk de hel pende hand toe. De uit eindelijke 3-2 nederlaag mocht de formatie van trainer Laszlo Nanai der halve vooral zichzelf aan rekenen. „We hebben het weggegeven", erkende Nanai na afloop. chot. De SJC-er onderscheidde zi De Hongaarse oefenmeester doelde daarbij in eerste instan tie op de tweede treffer van de thuisclub na een kwartier in de tweede helft. Op aangeven van Cees Alkemade gleed Marco de Ridder langs Paul Pijpers om vervolgens van achteren door Frans Wessels onderuit gelopen te worden. „Totaal onnodig", veroordeel de Nanai de 'wanhoopssliding' van zijn laatste man. „Normaal loopt de bal gewoon achter". Van elf meter maakte Robert Pont geen fout: 2-1. De Noord- wijkse spelbepaler was een half uur eerder echter wél in de fout gesprongen. In het centrum van de eigen defensie schoof hij de bal recht in de h in de beginfase door een inzet vj voeten van Pijpers, die geen moeite had doelman Chiel Smit te omspelen: 0-1. Met die treffer pakten Pijper en de zij nen de late beloning voor een uitstekende opening. Een at tent meespelende Smit en een op de lijn reddende Peter Ma- rijnen voorkwamen echter een eerdere score van de Lissena- ren. Na dat eerste half uur kwam overigens snel een eind aan het Lissese overwicht en de uitblinkersrol voor Pijpers. Nadat eerst Marco de Ridder op aangeven van Leon van der Zalm SJC in de zesender tigste minuut tegen de verhou ding in op gelijke hoogte had gebracht (1-1), zorgde daarna i de lijn te halen. het uitvallen van rechtervleu gelverdediger Perry van No belen voor onrust binnen de gelederen van de bezoekers. Terwijl Pijpers door Nanai naar achteren werd gediri geerd, diende invaller Marco Elderbroek voorin h,et goede spel van Pijpers te vergeten. In theorie logisch, in de prak tijk betekenden beide omzet tingen een verzwakking. Pij pers was bij de eerste tegen treffer in geen velden of we gen te bekennen, terwijl aan de andere kant van het terrein Elderbroek zich enkel onder scheidde door na een foute te rugkopbal van Peter Alkema de vrij voor Smit onbeheerst over te schieten. „Pijpers was de eerst aangewezene om Van Nobelen te vervangen", verde digde Nanai de omzettingen, „Hij heeft meer op die positie gespeeld. Als ik alles vooraf zou hebben geweten..." Meer geluk met de wissels kende zijn collega Harry Loerts. Ter wijl Nanai na de 2-1 Pijpers andermaal in een alles of niets-poging naar voren stuur de waren het uitgerekend twee door de Noordwijkse trainer ingebrachte verse krachten die Lisse de genade slag toebrachten. Gerard Scheurwater bediende de koud ingevallen John van der Zwet, die bij afwezigheid van tegen standers sluitpost Piet War merdam simpel mocht omspe- foto: tejo ringers len: 3-1. „Gewoon geluk", oor deelde SJC-trainer Loerts, „daar hoef je geen diploma voor te hebben". De 3-2 van Patrick Bon in blessuretijd (schot van dertig meter) was slechts van statistische waarde. MARK VINK Scoreverloop: 30. Pijpers, 0-1; 36. De Ridder,.1-1; 60. Pont (strafschop), 2-1; 83. Van de Zwet, 3-1; Bon, 3-2. Boeking: Peter Alkemade. SJC: Smit, P. Alkemade, Marijnen, Van de Berg, Van der Weyden, A. Alkemade. Pont, C. Alkemade (79. Van der Zwet), Alders (57. Scheur water), De Ridder en Van de Zalm. FC Lisse: Warmerdam, Van Nobelen (38. Elderbroek), Wessels, Wassenaar, Van der Voort, Bon, F. Bouckaert, C. Bouckaert (74. Van Kesteren), Pij pers, Van Dijk en Paardekooper.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17