Soma/nt Haagse bluf is weer niet genoeg Fraaie reiswekker SPORT 14 15 16 17 18 19 20 üiaa Afbraakvoetbal bezorgt RKC punt tegen Ajax [irus-epidemie treft drafwereld Eerste proef met nieuw videosysteem tem* r a mi VANDAAG j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gra Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 PAGINA 13 [SSENAAR De drafsportwe- kampt momenteel op grote ial met de gevolgen van een vi- ipidemie. De afgelopen dagen ■den op de meetings van Schaes- !g, Groningen en Duindigt in to- 48 paarden teruggetrokken. virus is in het geheel niet plaatsge- den. Het treft de dravers van trainers alle delen van het land. In Zuid-Lim- waar onder meer de momenteel de kampioenstitel aan de leiding nde Hennie Grift is gevestigd, zijn bij- ille drafstallen het slachtoffer. Ook in ïoordelijke regionen van ons land zijn veel paarden ziek. Er bestaat geen gevaar voor de gezondheid van de viervoeters. Cees de Leeuw, die zijn stallen (80% ziek) in Nöord Holland heeft opgeslagen, deelde desgevraagd mede dat het eenvoudig een kwestie van afwachten is: „De enige maatregel die men kan nemen is het scheiden van de nog niet zieke paarden van de overige, voor de rest moeten de dieren gewoon uitzieken, waardoor ze zelf anti-stoffen aankweken". Als de epidemie zich verder uitbreidt ziet het er naar uit dat er koersen zullen moeten worden ge annuleerd, aangezien de stichting NDR (Nederlandse Draf- en Rensport) momen teel al de grootste moeite heeft voldoende dravers aan de start te brengen voor de dagelijkse koersprogramma's. Sebastian Coe Coe neemt afscheid met zege LONDEN Sebastian Coe heeft vrijdag met een overwinning op de 800 meter afscheid genomen van het Londense publiek. De tweevoudig olympisch kampioen op de 1500 meter en we reldrecordhouder op de 800 meter liet het uitverkochte stadion voor de laatste maal een glimp zien van de unieke gratie en vloeiende stijl, waarop zijn atletiekcarrière was gebaseerd. De Brit, die over twee weken 33 wordt, zal begin volgend jaar voor de laatste maal Engeland vertegenwoordigen bij de gemenebest- spelen in Auckland. Daarna krijgt zijn carrière in de politiek voorrang. Wereldkampioen Billy Konchellah bracht het veld door de eerste ronde in 50,74 seconden. Coe was voor de laatste 300 meter op zichzelf aangewezen. Eenmaal zeker van de over winning permitteerde hij zich naar het publiek te zwaaien alvo rens in 1.45,70 door de finish te gaan. Steve Ovett, Coe's grote rivaal van de eind zeventiger en begin tachtiger jaren, eindigde op de door Aouita gewonnen mijl als tiende. Hij vertelde later in geen zes weken getraind te hebben. „Maar ik wilde lopen, omdat het vanavond Seb's laatste wed strijd was". Doelman trapt ploeggenoot in gezicht NICE Tony Kurbos, de Joegoslavi sche aanvaller van Nice, moest afgelo pen weekeinde in een ziekenhuis wor den opgenomen. Dat gebeurde na een botsing met zijn „eigen" doelman Fa- bien Piveteau tijdens de training. Om onbekende reden trapte Piveteau in het gezicht van Kurbos. Buiten bewustzijn moest de voetballer naar het ziekenhuis worden gebracht, waar interne bescha digingen (keel) werden geconstateerd. Na observatie van 48 uur bleek Kurbos ook een lichte hersenschudding te heb ben opgelopen. De leiding van de Fran se club zal vandaag bepalen welke maatregelen er tegen de doelman wor den genomep. DEN HAAG De Haag se bluf was weer niet voldoende. Net als ruim HAAG Tijdens de wedstrijd FC Den PSV-clan te trekken. Dat werd door de ME een maana geleden te- Haag-PSV is gisteren een eerste proef gedaan voorkomen. De Haagse politie was over het gen Ajax (0-4) vergaarde met een nieuwe video-beveiliging, waarvoor algemeen „tevreden" over het gedrag van de FC Den Haag gisteren op strategische punten camera's waren opge- supporters van FC Den Haag. Er werden vijf tegen PSV slechts waar- steld. Nieuw aan de proef is onder meer dat aanhoudingen verricht. Tijdens de wedstrijd dering en geen punten aPParatuur de mogelijkheid biedt om goe- werden vier supporters aangehouden die wei- rv, f' de afdrukken te maken van die situaties en gerden zich door de politie te laten fouilleren. De nederlaag viel zeilS personen die dat wenselijk maken voor de nog een tegentretter gro- vaststelling van de identiteit van raddraaiers. Bij de vechtpartij die daarop ontstond, liepen ter uit (1-5), waarmee het Gisteren ontstonden er overigens weer relle- twee agenten lichte verwondingen op. Na af- negatieve saldo eveneens tjes in en vooral rond het stadion. Tegen het loop van de wedstrijd werd op de Fruitweg exact gelijk was. Er waren meer parallellen. Net als tegen Ajax nam de van trainer Co Adri- aarjse de eerste helft weer grotendeels voor zijn reke ning. Weer werd er niet ge scoord, ondanks de lofwaar dige strijdwijze, die evenwel nauwelijks doelrijpe moge lijkheden opleverde. De eer ste kans voor PSV, vier mi nuten voor de pauze, was meteen raak en nadat ook de tweede tot doelpunt werd ge promoveerd was het een ge lopen koers voor de Eindho- venaren. De voortekenen waren alles- behalve gunstig voor FC Den Haag, dat om uiteenlopende redenen Lems, Van Buuren, Van der Laan Schellevis, Gentile en Van Oosten miste. Van wat Adriaanse aan „ma teriaal" nog resteerde fabri ceerde de Haagse coach een formatie, waarin vooral de positie van Rijntjes opviel. De middenvelder werd in de spits geposteerd, maar daar ontbrak het hem aan vol doende wendbaarheid en technisch vermogen om zijn achterstand in spelritme te compenseren. Verder was Lindenaar op rechts voorin gesposteerd en Otto op het middenveld. einde van de wedstrijd togen groepen Haagse een suppporter aangehouden die stenen gooi- fans naar buiten om via een omweg naar de de naar een tram met PSV-supporters. Het geheel oogde desondanks bepaald niet onaardig. FC Den Haag zette het wat loom ogende PSV klem maar niet voor het blok. Plezierige bij komstigheid in het Haagse spel was dat naarmate dit eredivisieseizoen vordert de ploeg van Adriaanse niet meer louter het jachtige ja gen toepast, maar ook zo langzamerhand een portie verzorgdheid etaleert, die on danks de recente verliespar- tijen tegen MVV en PSV aanleiding geeft tot enig ver trouwen. Hetgeen nog het best wordt gedemonstreerd door Purvis. Deze moest gis teren als linksachter opere ren, omdat Van Ooosten toch absent was wegens een rib- blessure. Waar Purvis vorig seizoen nog regelmatig te veel onzekerheid door zijn spel strooide, gaf hij gisteren blijk de opwaartse lijn zeer degelijk te pakken te hebben. Een tegen een De speelstijl van FC Den Haag, dat van meet af aan achterin een tegen een speel de, zorgde weliswaar voor het door publiek en trainer zo gewenste attractieve spel. Maar bij die taktiek kan elke fout in de defensie wel met een fataal worden, omdat er geen rugdekking is. Dat bleek kort voor de pauze en tien minuten na de tactische vervanging van Romario door Kalusha. „We speelden te ver van de goal en dan heb je aan Povl- sen meer", verklaarde PSV- trainer Hiddink die manoeu vre. Daardoor ging Vanen burg op rechts spelen en hij was dan ook degene die het verzet van FC Den Haag brak. Met dank aan de Haag se doelman Stam, die kenne lijk een voorzet verwachtte waar de Eindhovenaar een alles-of-niets bal losliet. Stam grabbelde en PSV leidde. De morele tik die dat voor FC Den Haag betekende werd kort daarna zelfs tot een le vensgrote kater toen Kieft goed vóór Adam kroop en uit een wat lukrake voorzet Van Aerle van ver raakkopte. FC Den Haag had daar kans jes van de gegroeide Linde- naar, Danen, Hoekman en Post tegenover gezet, maar de slagvaardigheid was aan PSV, dat kort na de pauze nog even een mini-offensief- je moest weerstaan. Meer dan een handvol hoekschoppen leverde de Haagse pressie niet op, waarna PSV dank zij de grotere kwalitatieve in houd op zoek kon gaan naar meer. Eerst knalde Kalusha nog tegen de geblesseerd op de grond liggende ploegmaat Povlsen op, maar daarna zorgden Vanenburg en Van Aerle voor grotere afstand. Nadat Lerby was vervangen door de op het middenveld ingezette Boerebach zorgde Danen (dank zij een fout van Van Breukelen) nog voor wat tegengas, hetgeen ook Lindenaar bijna gelukte. Dit maal greep Van Breukelen wel goed in. Nadat Povlsen nog de lat had geraakt zorgde Kieft voor de eindstand in een fase van de wedstrijd, waarin PSV niet meer zo no dig hoefde en FC Den Haag nauwelijks meer kon. Te weinig „We hebben in de eerste fase te weinig geboden", meende trainer Hiddink van PSV na ha). afloop. „FC Den Haag zette ons op wilskracht op het hele veld vast. Daarna was de storm wat geluwd en konden wij een paar keer makkelijk scoren". Diens collega Adriaanse: „Tot de 41e minuut hebben wij de wedstrijd gedicteerd en het publiek vermaakt. Daarna heeft de grotere kwaliteit van PSV de doorslag gege ven. Maar we blijven gewoon zo spelen. Het is nog niet zo ver dat we ons tactisch moeten aanpassen om de punten te pakken. Dat kan altijd later nog". Bijvoorbeeld morgen in het uitduel met NEC (18.00 uur). Hoewel dan alleen Van Buuren er weer zeker bij is. De overigen zijn onzeker, zo dat de formatie van Adriaan se dan opnieuw verzwakt dient aan te treden. „Boven dien met een dag rust minder dan NEC, omdat de Nijmege- naren al zaterdag speelden". Betekende de nederlaag te gen PSV een min of meer in gecalculeerde zaak, tegen concurrent NEC zal toch op zijn minst een punt moeten worden gehaald. Anders moet Adriaanse eerder van zijn concept afstappen dan hij van plan is. FRANK WERKMAN FC Den Haag - PSV 1-5 (0-2): 41. Vanenburg 0-1, 43. Kieft 0-2, 67. Vanenburg 0-3, 71. Van Aerle 0-4, 75. Danen 1-4, 86. Kieft 1-5. Scheidsrechter: Bakker Toeschou wers 14.500 (uitverkocht). FC Den Haag: Stam; Abbenhuis, Adam, Van Alphen en Purvis; Da nen, Otto, Rijntjes en Post; Linde naar en Hoekman PSV. Van Breukelen; Gerets, Koot, Nielsen en Heintze; Van Aerle, Lerby (Boerebach) en Vanenburg; Povlsen, Kieft en Romario (Kalus- Barcelona lijkt versleten dieseltje Hart van Jo van j t Marle nog steeds j f\ bij de amateurs I Pech voorüackie Bright Uitgestelde finales voor Zonnevylle geen probleem Onfortuinlijk verlies gehandicapt UVS Derby kost Rijnsburgse Boys punt Vier korfbalteams nog ongeslagen Kokkelkoren komt in sprint tekort Van der Gijp meldt zich af voor benefiet AARAU René van der Gijp is op non-actief gesteld bij FC Aarau, de Zwitserse club die uitkomt in de hoogste klasse. De Nederlander heeft in ver band met de problemen bij zijn club afgezegd voor de wed strijd van het Nederlandse Elf tal tegen het Kleurrijk Elftal, komende woensdag in de Kuip. Hij heeft een telex naar Nederland laten sturen met zijn afzegging. Vandaag belt hij bondscoach Thijs Libregts om het besluit toe te lichten. De vroegere speler van onder meer PSV, Sparta, Lokeren en Xamax Neuchatel maakt geen deel meer uit van Aaraus se lectie. Trainer Wolfgang Frank wenst (voorlopig) geen gebruik meer te maken van zijn diensten. Deze week heeft de aanvaller een gesprek met de voorzitter van Aarau. rijheid kost elschoppers 000 gulden IRENE Een Griekse chtbank heeft tien voet- ilfans uit Wales zaterdag Athene een celstraf van fistien maanden opge- ia gd. ij it groepje aanhangers van la ransea City uit Wales, dat «nsdag met 3-2 van Pana- inaikos verloor in het toer- k)i om de Europa Cup voor kerwinnaars, werd schuldig ie vonden aan ernstige ge- ei ïldplegingen in de nacht van inderdag op vrijdag in Gly- da, een voorstadje van Athe- Vier andere supporters van fansea werden vrijgespro- az :n. De relschoppers, die vrij- il allen in gescheurde en et bloed doordrenkte kledij lor de rechtbank verschenen, Jij innen hun straffen afkopen et vijf gulden per dag. De roordeelde fans moeten 3/i ieduizend gulden betalen, dien ze meteen weer op vrije leten gesteld willen worden. (ADVERTENTIE) I ijzerwaren I vakhandel AMSTERDAM Ajax blijft leuk en ongevaar lijk. Tegen RKC, de be perkte koploper van de eredivisie, kwam de Am sterdamse ploeg opnieuw niet aan het maken van doelpunten toe. Na drie opeenvolgende nederla gen was de 0-0 van giste ren in de Meer al even onbevredigend. „Het eni ge dat we nog kunnen doen is Van Loen bellen", zei technisch directeur Beenhakker. Het probleem van Ajax, al thans het voornaamste, ligt voorin. De ploeg benut de kansen niet. Fischer was, op 3 september tegen FC Twente, de laatste die scoorde. Dat is precies 290 minuten voetbal geleden. Tegen PSV, Austria Wien en RKC volgde de „nul". Vooral in de laatste twee par tijen had Ajax een enorm overwicht, maar was het resul taat nihil. De Amsterdammers probeerden alles, behalve het befaamde vrouwen-en-kinde- ren-eerst-voetbal. „We hebben nu eenmaal geen kopsterke spits", aldus Beenhakker. „Voor een andere taktiek heb ben we Pettersson of Van Loen nodig. De één is gebles seerd, de ander van Roda. Dus houdt het voor ons op". RKC diskwalificeerde zich, ondanks het beoogde punt, meer in de Meer dan de thuis club. De formatie van trainer Van Veen bediende zich van een afbraakvoetbal, dat tegen woordig nog zelden in Neder land wordt vertoond. Brard en Joore, de centrale verdedigers, deden niets dan terugspelen. Ter illustratie: RKC kreeg geen hoekschop, Ajax-doel- man Menzo geen bal. Been hakker, treffend: „Eerst zei ik dat het leuk en aardig is voor het Nederlandse voetbal dat RKC bovenaan staat. Nu zeg ik: Het is niet leuk en niet aar dig voor het Nederlandse voet bal dat RKC bovenaan staat". FC Den Haag FC Den Haag is tot nu toe de enige ploeg, afgezien van PSV, die tegen Ajax durfde. Been hakker benadrukte het, zon der het als verontschuldiging aan te voeren. „Wij hebben ge faald, omdat we niet hebben gescoord. Alles wat we kun nen doen is echter gedaan. Ik kan Blind toch niet verwijten dat hij bij één van de vele kansen die bal er niet in schoot? Ik kan zelfs niet de keeper van RKC verwijten dat hij de bal eruit hield". Voor het overige zag Beenhak ker na het duel zonder hoogte punten weinig tekortkomin gen. Het lage tempo, het mati ge spel op de vleugels, volgens de technisch directeur waren dat slechts details. „We hebben RKC, de koploper, niet één kans toegstaan, we hebben de „mythe" Hoekstra uit de wed strijd gespeeld. Het enige dat ontbreekt zijn de doelpunten. Als we zo blijven spelen ko men die vanzelf". Tegen Volendam, volgende week, maakt bij Ajax waar schijnlijk Willems zijn rentree. De speler heeft weliswaar ruim een jaar niet gespeeld, maar kan koppen als de beste. Bovendien schijnt hij na vele slepende blessures fit te zijn. Momenteel beschikt Ajax slechts over een overschot aan verdedigers. Als gevolg daar van werd Frank de Boer, voor het eerst dit seizoen, op de bank gezet. Daarnaast heeft Ajax nog Si- looy, de met een enkelblessure tobbende ex-international. De Amsterdamse club kocht hem vorig seizoen voor veel geld, terwijl de spelersgroep aan drong op de komst van een aanvaller. Op Roda-spits Van Loen, om precies te zijn. Ajax - RKC 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 15.000: Gele kaarten: Jalink, Teeuwen, Gouda (RKC). Ajax: Menzo; Blind, Larsson (Fi scher), Vink en Verkuyl; Winter, Wouters, Witschge; Van 't Schip, Ro nald de Boer (Bergkamp) en Roy. RKC: Teeuwen; Gouda, Joore, Brard en Bogers; Hutten, Moniz en Van Hintum; Hoekstra, Van de Wiel (Ja- link) en Schapendonk. deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter., De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:. Telefoon I (voor controle Stuur als dank de reiswekker' naar j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar j Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. i Jf!£J Ccidóc Souaant,

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13