SlaapkamerC entrum Leidato 1989 presenteert ^SSSss- SLAAPBANKENSPECIALIST K3S Scherpere eisen aan komst van supermarkt Verlepte clichés Wilder en Pry or: prima komisch duo i kleintjes] ft1 -85 1969,- smt 86-88 BINNENLAND CeidócSouoant VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1989 PAGINA 18 Ru TWO MOON JUNCTION" „Two moon junction" met Sherilyn Fenn, Richard Tyson en Louise Fletcher. Scenario en regie: Zalman King. Zalman King schreef het sce- narip voor de film „9 1/2 weeks". Een halfslachtige en vooral modieus gemaakte film over een sado-masochistische liefdesrelatie. Met „Two moon junction" mocht hij zelf achter de camera. En het blijkt dat King niet meer in z'n mars heeft dan modderige liefdesre laties. Dit keer is het er een in het 'diepe Zuiden' van de Ver enigde Staten en het stikt erin van de verlepte cliché's. •April is een mooi, rijk meisje dat door haar oma, die het oude Zuiden typeert dus Belle heet (Louise Fletcher), uitge huwelijkt wordt aan een mooie, even rijke jongen. Niets aan de hand. Tot prille April op de plaatselijke kermis een langharige, blootborstige jonge exploitant ziet die ze stiekem wil hebben. En die ze krijgt, al staat de jongen wel erg brutaal uit zichzelf opeens onder haar douche. De verhouding wordt heftig maar het huwelijk naakt. Wanneer April op het laatste moment in de kerk toch niet die mooie, rijke knul, maar dat brute beest wil, grijpt grootmoe Belle in. En laat de plaatselijke sheriff de kermis klant neerschieten. Zo gaat dat in de 'Deep South', reken maar, oergevoelens uit de kas teelroman, La Belle en het beest, het verfijnde meisje dat valt op de zuipende, oer-dom- mekracht, en dat allemaal ver filmd in een beduimelde, me- lig-erotische, hedendaagse vi- deoclipstijl. U hoeft dus niet. BERT JANSMA „SEE NO EVIL, HEAR NO EVIL „See no evil, hear no evil", met Gene Wilder, Richard Pryor en Joan Severance. Regie: Ar thur Hiller. Is het mogelijk een film te ma ken met gehandicapten in de hoofdrol, die leuk is zonder in leedvermaak te vervallen? Dat het kan bewijst Arthur Hiller met zijn nieuwste film „See no evil, hear no evil". Gene Wil der en Richard Pryor spelen in deze zeer geslaagde kome die respectievelijk een dove en een blinde. Nog maar net wer ken ze samen in een kranten kiosk in New York, of er wordt een man voor de zaak neergeschoten. Maar Wally (Prior) zag het niet gebeuren, en Dave (Wilder) heeft het schot niet gehoord. Hun peni bele situatie zorgt ervoor dat ze vanaf dat moment volledig op elkaar aangewezen raken. De politie verdenkt Wally en Dave ervan de moord te heb ben gepleegd en arresteert hen. Ze kunnen de politie niet overtuigen dat niet zij, maar een vrouw de moord heeft ge pleegd. Hun aanwijzingen zijn dan ook bar slecht. Dave zag alleen haar mooie benen en en volgens Wally rook ze wel lek ker. De grootste lol begint vanaf het punt dat de beide verdachten ontsnappen en de achtervolging inzetten op de .echte moordenaar, de mooie maar keiharde Eve. Wally en Davjè. zijn in het geheel niet zielig en samen kunnen ze de wereld aan. Vooral Wally ver tikt het om zich bij zijn handi cap neer te leggen. Hij bewijst dat je als blinde best kunt au torijden, al lukt dat niet geheel zonder brokken en belandt hij uiteindelijk midden in een berg vuilnis. Pryor en Wilder bundelden al eerder hun capaciteiten als ko medie-acteurs in „Stir Crazy" en „Silver Streak". Die laatste film maakten zij ook met re gisseur Arthur Hiller. Uit bei de films bleek dat Wilder en Prior een perfekt draaiend ko misch duo zijn, en ook in „See no evil" zijn ze weer aan el kaar gewaagd met hun gebrui kelijke rolverdeling: Wilder als het rustige, gevoelige type dat soms volledig hysterisch wordt, Pryor met vooral een grote mond, en een nogal ge spierd taalgebruik. Hoewel het hier om een luch tige komedie gaat, zet de film je soms ook aan het denken over het doof of blind zijn via scenes waaruit duidelijk wordt hoe weinig er rekening wordt gehouden met gehandicapten. Onder meer in een zeer ver makelijke situatie waarin een politieman het zichzelf bijzon der moeilijk maakt wanneer hij beide verdachten wil ver horen. Je voelt je bij Wilder en Pryor nergens ongemakkelijk en het riekt nergens naar leedver maak. Het is lachen om de si tuaties waarin Dave en Wally verzeild raken, niet om hun handicaps. Daarom is „See no evil, hear no evil" ook écht leuk. MARCO GERDES Ikoon afscheidscadeau Wassenaarse pastor WASSENAAR Honderden parochianen hebben gisterena vond in cultureel centrum Warenar in Wassenaar af scheid genomen van de naar Rome vertrekkende pastor R. Kurvers. Onder hen ook de- minister van volks huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeleid, E. Nij- pels, burgemeester P.H. Schoute, de commissaris van politie J. van der Wolk en wethouder V. Wensveen. Ook zijn voorgangers in de St.- Willibrordusparochie pastor A. Rouw en A. Wentholt, de in Wassenaar werkzame pastores J. Wiegmans (Ursulakliniek) en Th. van Stekelenburg (St.- Jozefparochie) de deken van het dekenaat Leiden L. Ban ning drukten pastor R. Kur vers de hand. Als afscheidsge schenk kreeg Kurvers een Kurvers zal worden opgevolgd door C. Sterk uit Zwijndrecht Sterk was tot voor kort werk zaam als directeur van de cul turele raad van Zuid-Holland en is secretaris van de Raad voor de Kunst. Kurvers gaat twee jaar kerkelijk recht in Rome studeren om daarna een functie te bekleden bij de ker kelijke rechtbank van het bis dom Rotterdam. RAAD VAN STATE-ADVISEUR STEUNT BUURT: DEN HAAG/OEGST- GEEST De buurtbewo ners die bij de Raad van State in beroep zijn ge gaan tegen komst van een Albert Heijn-supermarkt in De Markthof in Oegst- geest hebben de onafhan kelijke adviseur van het ministerie van VROM achter zich gekregen. De adviseur vindt dat de door de gemeente verleende hinderwetvergunning aan Ahold N.V. geschorst moet worden. De vergun ning biedt naar zijn me ning onvoldoende waar borg dat geluidsoverlast voor de buurt zal worden voorkomen. De omwonenden vroegen don derdag de voorzitter van de geschillenafdeling van de Raad van State, dr. G. Verin- ga, overeenkomstig dit oordeel te beslissen. Over twee weken doet hij uitspraak. De adviseur vindt de door Ahold geplande in- en uitgang aan de Geversstraat niet ac ceptabel. De omwonenden zul len, ook als de winkelwagen tjes van rubberwielen worden voorzien, ernstige geluidsover last ondervinden, aldus zijn rapport. De adviseur vindt het kwalijk dat de gemeente voor de winkelwagentjes aan de Geversstraat geen geluidsnor men in de vergunning heeft opgenomen. Hij meent overi gens dat er geen voorzienin gen zijn te treffen die hier overlast kunnen voorkomen. Volgens advocaat mr. J. de Vries Robbe van Ahold is het concern bereid de ingang aan de Geversstraat voor winkel wagentjes te sluiten. Wegdek vreesde geluidsoverlast bij het laden en lossen in Gevers straat te voorkomen door de aanleg van een glad wegdek. De adviseur vindt echter dat laden en lossen aan de Gevers straat, direct voor de wonin gen en het terras van cafe-res- taurant Oase, niet aanvaarbaar is. Het laden en lossen hier zou leiden tot stankhinder en ern stige geluidoverlast. De buurt pleit voor laden en lossen via het Terweeplein. De adviseur bespeurt ook hier de tekortko ming dat voor het laden en lossen geen geluidsnormen in de vergunning zijn opgeno- Volgens de gemeente is de ge- luidsproduktie op de drukke Geversstraat toch al hoog en vindt het laden en lossen inci denteel plaats. Daar heeft de adviseur geen rekening mee gehouden, aldus woordvoerder C. Knoester. Meer huizen in De Zilk DE ZILK Het Noordwijker- houts college moet meer wo ningen voor De Zilk opnemen in haar planningslijsten voor de komende jaren. De commis sie ruimtelijke ordening oor deelde dat er geen evenredig deel van de geplande woning bouw naar De Zilk gaat. Het college had om zoveel mo gelijk huizen binnen te halen de planningslijsten voor de ko mende drie jaar in elkaar ge schoven tot twee jaar. Het ging daarbij om 84 woningen in 1990 waarmee de diverse open plekken in het dorp gevuld gingen worden. Daarvan gin gen er 17 naar De Zilk. Voor 1991 plande het college 122 woningen in het Mosse-. nest. Mevrouw Hof (PvdA) maakte bezwaar. Zij vond wel dat de gemeente binnen moet halen wat mogelijk is, maar dat De Zilk te weinig kreeg in verhouding. Na 1992 moet dat worden goedgemaakt. Ze re kende voor dat na 1992 maar liefst 40 procent van alle aan Noordwijkerhout toegewezen woningen naar De Zilk zou moeten gaan. „En dat gelooft niemand. Dat is niet realistisch want dat zal de provincie dan nooit goedkeuren". Ze wilde daarom af zien van woningbouw op het Duin doornschoolterrein in 1990 en een evenrediger planning voor De Zilk daarvoor in de plaats. Maar volgens wethouder Heemskerk heeft Noordwij kerhout door alle voorschotten op de bouw al 123 woningen te veel gebouwd. Zolang de ge meente gaten vult met huizen, i doet de provincie daar niet jtj moeilijk over, aldus de wet-J^ houder. Vandaar dat hij veel a liever het „gat" van de voor-Lf malige Duindoornschool direct ?oc in de planningslijst voor de fln provincie wilde vullen. .ar Pleinbewoners l verbaasd over plannen gemeente WASSENAAR De bewo- f ners en winkeliers van het r Plein in Wassenaar zijn het M niet eens met de gemeente ten aanzien van de verkeersmaat- r regelen. Maandag is er een |i hoorzitting in raadhuis De r Paauw waar de verkeerssitua- i tie op het Plein aan de orde komt. De gemeente gaat uit van het parkeervrij maken l van het Plein en het instellen i van een 30 kilometer- en par- keerverbodszone. De gemeen- te heeft geconstateerd dat na de reconstructie nog steeds op grote schaal wordt geparkeerd op het Plein, alle destijds ge- nomen maatregelen en regel- matige politiecontroles ten spijt. De gemeente wil daarom I gaan werken met paaltjes in i de Langstraat en versmallin gen van toegangswegen. De bewoners willen alleen een parkeerverbod op het Plein, uit te breiden tot fietsen en bromfietsen. Dit vanwege de overlast veroorzaakt door de bezoekers van de horecabe drijven aan het Plein. Blinde Wally (Richard Pryor) gebaart dat „killer" Eve (Joan Seve rance) hem te grazen heeft. 1071-1222441 LEIDSE COURANT I VLOOIENMARKT Grote VLOOIENMARKT Woerden, Dr. Dijkstrahal. za. 16 sept, van 10.00-17.00 u. Org.buro Midland b.v. 033- 638176. Te koop gevraagd ijzer, metalen en SLOOPOBJECTEN. Tel. 01891-18116. Dames en heren In zeer goede staat, weinig ge bruikt, per stuk 900.-. Tel. 01713-15649. TANDENGOUD 14,-; sloop- goud ƒ11,- cash/gram. Van Ruiten. Antiquair, Kort Rapen burg 12, L.B. Leiderdorp, Vronkenlaan 23, nabij Winkelhof. Tel. 071-892777 Binnen enkele uren gereed! Evt. klaar terwijl u wachtl Dag. v.a. 9.00, za. 10-13 uur. Bereikbaar met bus 40 en 42 C. van Berge Henegouwen. KENNISMAKING ALLEENSTAANDEN: iedere vrijdagavond dansen, bingo, sjoelen, in het Antonius Club huis, Lange Mare 43, Leiden. Entree 3.-. Inl. 071-768553. Man, 48 jr. beschaafd en ongeb. is het alleen zijn moe, en z.k.m. VROUW. (ong. zelfde Ift.). Br. o. nr. SP 99148 bur, v.d. bl. J.man, DON JOHNSON-type, wil kennism. met j.vr.: samen uitgaan om niets leuks op te bouwen. Huidskleur onbelang- rijk. Tel. 01751-10579. Ik ben een vrouw van 46 jr. jong met kind, wat Ik zoek is een vro lijke VRIEND tot 60 jr. met veel zijdige belangstelling, niet-ro- kend, kaal of baarddragend. Br. o. nr. SP 99153 bur. blad. 1e klas 2e hands fietsen in alle soorten en maten met garantie en service. Leiden, Boommarkt 8 Tel. 071-124.124 Wassenaar, Kerkehout 22 Tel. 01751-77253 Zien Is kopen voor rustzoekers prachtige Finse BUNGALOW aan vaar- en viswater, grote li ving, badkamer met ligbad, 2 slaapkamers, eiken keuken, prachtig aangelegde tuin met berging, 39.500,-. Inl. en be zichtiging Bungalowpark Klein Moordrecht, Oosteinde 5, Moordrecht. Tel. 01827-5761. BEDRIJFSOBJEKTEN J Aangeb.: winkel met achterlig gende woonruimte, geschikt voor kantoor en/of opslag, rus tige buurt. Voldoende parkeer ruimte. Tel. 070-659993. Gevraagd: goedlopende koffie shop. Kontanten aanwezig. Tel. 070-507317. T.h. ca. 100 m2 kantoor te Zoetermeer. Beschikbaar per kamer van 25 m2. Hopman Schreuder Bedrijfshuisvesting b.v., 079-521121. Ter overname aangeboden: Autoshowroom In hartje Scheveningen. Ruimte voor 30 auto's, 3 inrljdeuren, binnenplaatsje en achtertuin. Huur 1500.-. Excl. overname 22.500.-. Zonder contanten onnodig te reflecteren. Brief on der nr. 2158 bur. v.h. blad. de breedste collectie slaapkamers op z'n smalst geprijsd (Let op de beursaanbiedingen!) .TANDNR. Model "Marion" Stijlvol wit ledikant met achterbouw nachtkastjes spiegel Nu als 2- pers. set compl. van 898,- voor 549,- Leverbaar 160 en 180 x 200 Bijpassende schuifdeurkast spiegel nu Slaapset "Jolanda" Ledikant 140 x 200 2 nachtkastjes incl. spiegel en opbouw Van 1295,- nu voor 998,- Leverbaar in 5 kleuren. Ook in lits-jumeaux Slaapset "Royal" 2- persoons en lits- jumeaux in Alpine wit 140 x 160 - 180 x 200 Nu va. 1395,- Bijpassend leverbaar toilet commode's en schuifkasten. GRATIS TV - GRATIS TV Model "Dorado" Leverbaar in wit of zwart. Slaapset: 180 x 200 incl. 2 deuren kastjes, 2 Handverstelbare originele auping komfortabel spiralen, 1 set auping onderzet poten, 2 Golden Dream schuimrubber matrassen, 2 matras dekken Opti-Nop, 2 molton hoeslakens, 2 Java kapok kussens en 1 portable kleuren TV afstand bediening incl. bezorgen en plaatsen! OmbouwkarrfèP'Oxford" 2- persoons en lits-jumeaux Nu va. 1549,- Leverbaar in 5 kleuren. Bijpassend leverbaar: klapdeur- schuifdeurkasten. 3&3n Lat Model "Betty" Voor als u iets bijzonder zoekt! Uitgesproken kwaliteit leverbaar in wit en zwart. Ledikant 140 x 200 incl nachtkasten. Nu va 1969,- Vele variabele opstelmogelijkheden en bij- meubelen. Schuifkasten bijpassend leverbaar. Model "Marisca" in wit M D.F als u tegen veel mogelijkheden geen bezwaar heeft, is dit wat u zoekt Ledikant 160 x 200 2 nachtkasten Nu 1889,- Bijpassend leverbaar commode's, ladenkasten en linnenkasten Ook mogelijk 140 -180 en hoekopstelling Model "Sirocco" Stijlvolle M D.F. slaapset Ledikant 140 x 200 2 nachtkasten opbouw verlichting Nu 1398,- Leverbaar 160 x 200 - 180 x 200 en bijpassende schuifdeurkasten. Compleet als hoekopstelling 2995,- Gestoffeerde Slaapset 180 x 200 U wilt stijl gestoffeerd en met verstelbare bodems en perfect bijpassende matrassen? De bergruimte en de sprei ontbreken niet! Wij hebben een aantal mogelijkheden in kleur Nu va 2398,- Interessant! U bent van harte welkom. Model "Munchen" Ambachtelijk eiken in blank en donker Ledikant 140 x 200 nachtkasten Nu 950,- Ook leverbaar in 18C 200 Bijpassend leverbaar 3 en 4 deurs linnenkasten als fabrieksmodel Nu 3 drs. 1098,- 4 drs. 1298,- mee te nemen- I 023-289033 Vri|dag koopavond Maandagmiddag g. Ti en vn| parkeren LEIDERDORP Meubelplein 6 071 -895115^ üond^d^koopavond, Maandagmiddag rrr„ ar hoe

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18