flans en Arnold delen eerste plaats ALLER LEICDS) HOEHADUHEM GEHAD WILLEN HEBBEN! DE SUNNY COLLECTIE ülegale Chinees wordt Nederland wakker üanering ^evendaal jegint binnenkort NISSAN BUITENLAND Paraplu In het kader van de Leidse Uitdag, zaterdag, wordt in de Pieterskerk een parapluwed strijd voor kinderen gehou den. Kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar mogen zich kunstzinnig uitleven als het maar met een paraplu te ma ken heeft. De wedstrijd begint om 10.00 uur en er zijn leuke prijsjes te winnen. Banenmarkt Tempo-Team Uitzendbureau houdt zaterdag een banen markt. Van 11.00 tot 15.00 uur kun yen geïnteresseerden te recht in de vestiging aan het Stationsplein 212. Er worden bedrijfspresentaties gehouden en er wordt informatie gege ven over cursussen. Ook ligt het vacatureboek opengesla gen. Bingo Stichting Slaaghbuurt houdt zaterdag een bingo-avond. De eerste bingoronde begint om 20.15 uur in buurthuis Op Ei gen Wieken aan het Valken pad in Leiden. De zaal gaat open om 19.00 uur. Er zijn mooie prijzen te verdienen., bijvoorbeeld een kleurentele visie. Zes bingo 's kosten zeven gulden. Een „super" kost drie gulden. Er is ook nog een to taalpakket te koop a vijftien gulden. Fietsen Fietsers kunnen zaterdag bij PTT Post Leiden terecht voor de vierde editie van de fiets tocht van 40 kilometer. Wan delaars worden uitgenodigd om te kiezen uit een drietal wandelroutes: 5, 10 en 15 kilo meter. Aan de finish ontvan gen de deelnemers aan de tochten een uniek postzegel mapje. Aanmelden en starten kan tussen 9.30 en 11.00 uur f aan de rechterzij-ingang van het kantoor aan de Schiphol- weg. Het inschrijfgeld is vier gulden per persoon. Zeehelden Het tijdelijke Zeeheldenbuurt huisje op de Oosterstraat 5a in Leiden wordt op zaterdag feestelijk geopend. Van 10.30 tot 13.00 uur worden diverse activiteiten gehouden zoals een optocht, fototentoonstel ling en een vrije markt voor kinderen. Kaarten Muziekvereniging De Burcht Leiden houdt zondag een kaart- en sjoelmiddag in de nieuwe huisvesting van de vereniging in het Leids Mu ziekcentrum aan de J.C. Rijp- straat 22 (bij Industriegebied de Waard). Deelname aan het kaarten en sjoelen kost een rijksdaalder. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Op 29 oktober wordt de eerste bin go-avond gehouden. Ook deze activiteit keert regelmatig te rug. Rondleiding In het Stedelijk Museum de Lakenhal wordt zondag een gratis rondleiding gehouden. De tocht voert langs de vaste collectie van het museum aan de Oude Vest. De rondleiding begint om 15.00 uur. Koopjes Snuffelaars kunnen zondag terecht in Buurthuis 't Spoor tje aan de Bernardkade voor een koopjesmarkt. Van 10.30 tot 16.00 uur worden gebruik te spullen aangeboden, bij voorbeeld boeken, platen, kle ding, speelgoed en huishoude lijke artikelen. Voor verko pers zijn er tafels te huur, voor bezoekers is de toegang gratis. C^1 ®mc'a'; rae': afte®1 smaken, maar ook wensen verschillen, is er de Sunny collectie. Maar liefst 29 verschillende en complete uitvoeringen staan er borg voor dat u kunt kiezen voor maatwerk i.p.v. confectie. Zo is de Nissan Sunny er in 1.4 en 1.6 liter benzine-uitvoering met 12 kleppen, als 1.8 GTi met 16 kleppen en met de gerenom meerde 1.7 liter dieselmotor. Naast multi-kleppentechniek voor schonere verbranding en hoger rendement zijn bij voorbeeld de 1.6 benzineversies voorzien van een subliem elektronisch motormanagementsysteem met multipoint- injectie. En natuurlijk zijn er volop versies met katalysator. Voeg daarbij de 6 ijzersterke garanties waarmee Nissan zijn kwaliteitsniveau onderstreept en u hoeft niet lang meer na te denken. Of 't zou moeten zijn over de vraag welke Sunny nu 't beste bij u past! £otdóe6ou*<mt DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 PAGINA 9 Zonder geld en iort in China in de trein itapt, in slaap gevallen en in iderland wakker geworden, ft is het verhaal dat een 29- rige Chinees tegen de Leidse ttitie heeft verteld. De man ijkt illegaal in Nederland te frblijven en justitie en pemdelingendienst zijn bezig it de procedure om de man spoedig mogelijk naar Chi- terug te sturen. Ook zijn 29- ige echtgenote verblijft vol- ns de politie illegaal in Ne- rland, evenals een 22-jarige linees die in hetzelfde pand Leiden verbleef als de ouw. 29-jarige man werd op 31 gustus aangehouden nadat in de Maresingel was ge- rongen om te ontsnappen n de aandacht van agenten. hadden gezien dat hij een rkeersovertreding maakte wilden hem aanhouden. De an kon geen duidelijkheid verschaffen over zijn identiteit en vertelde dat hij met de trein naar Nederland was ge komen. Zijn vrouw en kind waren met hem meegereisd, maar die was hij kwijtgeraakt op een station, zo vertelde hij. Dinsdag kwam een visumaan- vraag binpen uit China voor de man, maar hij ontkent dat hij daar iets mee heeft te ma ken. De vreemdelingendienst kwam erachter dat in februari een aanvraag voor een visum werd ingediend voor de echt genote van de man en voor het kind. Dat tweetal is naar de broer van de echtgenoot in Leiden gegaan maar niet weg gegaan toen het visum was verlopen. De politie trof de vrouw aan in de woning van de broer in de Merenwijk. De broer zegt dat hij niet precies weet wie de vrouw is en de echtgenoot en de vrouw ont kennen ook dat ze elkaar ken nen. Het kind is spoorloos. SIDEN De gemeente be- jjnt binnenkort met de sane- ng van de bodem aan het Le- pdaal onder het terrein van rage Janson. Dat deelde A. den Berg van de directie [ilieu gisteravond mee tijdens a vergadering van de werk- )ep Hoge woerd. De sanering jjordt bekostigd door olie- latschappij Texaco, die vol- ns het principe van de ver- liler betaalt ook de verant- oordelijkheid op zich heeft tnomen. an de Berg deelde verder Tee dat onderzoek van drie bdere vervuilde lokaties op Eeiltocht met istorisch schip EIDEN Het bestuur van p stichting Historische Haven Heiden houdt morgen een zeil- cht over de Kaag met een in de historische schepen. De ichting wil daarmee betrok ken bij de historische haven ten zien wat de historische hepen zijn en wat ze kun- :n. De afvaart is 's morgens n kwart voor tien vanaf het algewater. Via de Leidse wa ren wordt naar de Kaag ge- iren, waar een tocht wordt maakt. De tocht duurt tot 'geveer acht uur. Initiatief- emer A. van der Starren eeft wethouders, raadsleden, nbtenaren en buurtvereni- aigen uitgenodigd, die posi- ef op het idee hebben gerea- eerd. het Levendaal en de Dwars Bolwerstraat bijna is afgerond. De buurtbewoners blijven ech ter op het standpunt staan dat er geen nieuwe benzinepom pen de fnogelijke aanstich ters van de grondwatervervui ling mogen bijkomen. Een vertegenwoordiger van de buurt vertelde dat de gemeen te ooit had toegezegd dat er wel garage- maar geen pomp- vergunningen in de omgeving meer zouden worden afgege ven. „Een bedrijf aan de Mors- weg moest ongeveer op zijn kop gaan staan om een pomp- installatie te mogen plaatsen, maar dat mocht niet. In onze buurt lijkt het wel of ze wor den uitgedeeld", aldus een buurtbewoner. Automotor uitgebrand RIJNSBURG Een inwoon ster van Rijnsburg kreeg gis termiddag de schrik van haar leven toen haar auto na het starten in brand vloog. De vrouw wilde wegrijden bij haar woning aan de Voorhou- terweg. Bij de startpoging schoot een steekvlam van on der de motorkap vandaan. Daarna brandde de motor uit. De bestuurster kon ongedeerd de wagen verlaten. De brand weer bluste de brand. De oor zaak van de brand is vermoe delijk een defect aan het gas- systeem. Onderzoek naar maatregelen tegen smog LEIDEN Het Leidse college van B en W wil een werk groep instellen die onderzoekt wat de gevolgen zijn voor Lei den als er maatregelen worden genomen tegen smogvorming. De commissaris van de konin gin kan namelijk het verkeer en industrie stilleggen om de smog te bestrijden. Gekeken wordt naar consequenties voor het verkeer en de handhaving van de openbare orde. De werkgroep moet inventarise ren welke zaken in Leiden moeten worden stopgezet bij smogalarm. Ook het hoofd van de directie milieu moet moge lijke scenario's voor het ver minderen van luchtverontrei- nigde activiteiten op een rijtje gaan zetten. Enige tijd geleden drong de raadsfractie van D66 al aan op het ontwikkelen van een gemeentelijk smog-beleid. File op A44 door ongeval SASSENHEIM Een ongeval op de rijksweg A44 heeft gis termiddag om kwart voor vijf voor een file van enkele kilo meters gezorgd. Pas om half zes kon het verkeer weer ge bruik maken van de twee ba nen van de rijksweg, richting Den Haag. Oorzaak was een file op de op- en afrit bij het Postviaduct in Sassenheim. Een 48-jarige Oegstgeestenaar die de snelweg op kwam rij den, zag te laat dat er een file stond en hij heel snel moest invoegen op de rijksweg. Hij remde, raakte in een slip en kwam op de rijbaan terecht. Een 41-jarige automobilist uit Delft kon hem niet meer ont wijken. Beide wagens werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. De be stuurders raakten niet ge wond. Laatste steen voor loodgietersbedrijf LEIDEN-De jongste telg uit de loodgietersfamilie De Nie, Sander de Nie, legt morgen ochtend om elf uur de laatste steen van het nieuwe gebouw van de firma. Hij doet dat tij dens een feestelijke dag, waar op gevierd wordt dat De Nie sinds begin juli gevestigd is aan de Flevoweg. De firma De Nie zat tot dan toe aan de He rengracht. De panden daar werden te klein, terwijl het bedrijf altijd problemen had met het parkeren van de ser vice-auto's. De auto's hadden geen parkeerontheffing omdat dat te duur was. De chauffeurs moesten echter wel regelmatig in het centrum zijn voor spul len uit het magazijn, de lunch en het bedienen van klanten. Daardoor liepen de boetes erg hoog op. De verplaatsing van het bedrijf past in het gemeen telijk streven om bedrijven uit het centrum te weren. Het loodgietersbedrijf houdt van twee tot zes uur open huis. belangrijk, maar ook uitbundig gedessineerde: bloemen, rui ten, strepen. Daarnaast begin nen geometrische motieven weer langzaam in te raken; zo was er een halflange leren jas met rode en zwarte gestikte strepen met een bijpassend rokje te zien. De accessoires mogen gezien worden. Wie lef heeft kan een druiventros op het revers bevestigen naar een idee van Yves Saint Laurent. Sjaals en oorbellen, het moet allemaal in het groot. Elegant en sexy zijn de handschoenen, die in contrasterende kleuren bij vrijwel alle kledingstukken gedragen kunnen worden. Tevreden klant Mevrouw Smit-Kroes, die in het gezelschap van een aantal gezinsleden de show bijwoon de en zelf een tevreden klant is van de Haagse modezaak („je kunt er tenminste zonder op de vingers te worden geke ken rondsnuffelen") genoot zichtbaar. „De meeste kleding die getoond wordt, is heel goed draagbaar. Vooral de wijde swaggerjassen van die aparte gedessineerde stof, die wat op leer leek, spraken mij enorm aan". Daarnaast was de be windsvrouwe, die zelden zon der klassieke shawl gesigna leerd wordt, onder de indruk van de jasjes met een revers, dat is gemaakt van precies zo'n soort shawlstof. Hardie Genscher en Aad Ver meulen wisten de modelief hebbers te verrassen met dd presentatie van een speciaal voor Hardie's ontworpen par fum. De damesgeur is behoor lijk zoet en heet simpelweg „Hardies 1" en de herengeur, hoe kan het ook anders, „Har dies 2". De echtgenote van de Franse ambassadeur en Neelie Smit-Kroes namen de eerste exemplaren in ontvangst. De uitsmijter van de avond sloeg enorm aan. Uit een donker ge deelte van de kerk doemde de figuur van Nana Mouskouri op, en het publiek hield de adem in: zou ze het zijnEen hoop hilariteit ontstond, toen steeds meer Nana Mouskouri's achter de coulissen vandaan kwamen. CHRISTA VAN DER HOFF CN HAAG De Grote erk in Den Haag was jiteravond even omgeto- rd tot een ware mode- ïpel. Tegen een decor een nagebouwd ieks tempeltje en hoog gebouwde bloemstuk woonden honderden ierlanders, onder wie »1 bekende politici en Jiesten, de uitreiking in het Gouden Vijgeblad Dit is een prijs die de lerlandse Vereniging Modejournalisten rlijks toekent aan de ^t geklede Nederlandse J en vrouw. Dit jaar grofrag presentatrice Astrid jsten zich de best ge- ïde Nederlandse noe- hdat bokser Arnold Vander- |e en presentator Hans Van r Togt evenveel stemmen 3rs- A|ten te vergaren, werden zij !l: 07ijg twee uitverkoren. Me- ouw N. Smit-Kroes, die zelf k op de nominatie stond, ikte namens de 130 journa len de vijgebladen uit. egens drukke werkzaamhe- had Astrid Joosten haar lager afgevaardigd. De ir van Arnold Vanderlijde, ik, zorgde door de grote ge- :enis met de bekende bok- voor wat verwarring bij irman Hans Van der Togt mevrouw Smit-Kroes: „Is het of is 't-ie het niet", zo iedereen zich af. We- is training voor de wereld-*- ïpioenschappen boksen in ikou kon Arnold zelf de jijs niet in ontvangst nemen. reed scala St programma voor en na de Irkiezing stond in het teken in de najaars- en wintercol- ptie van het Haagse, maar r buiten de grenzen van de "}fstad bekende modehuis Op een spierwit nkier presenteerde Martine 1 een veelzijdige, over het jemeen goed draagbare col- fctie die vooral de klassieke hs t I PP: Neelie Smit-Kroes reikt Hans van der Togt en (de broer van) de bokser Arnold VanderLeijden onderscheidingen uit als de twee best geklede Nederlanders. foto: jeroen de jong elementen uit de modetenden- zen liet zien. Superkorte mini rokjes zul je bij Hardie's niet aantreffen: wel een breed sca la aan lengten en modellen dat begint bij strakke rokjes net boven de knie en eindigt bij lange, wijde zwierige model len. Veel vrouwen in de zaal vonden het een verademing dat tussen de naalddunne mannequins ook dames met wat grotere maten rondliepen. De pantalons wijd en strak, alles kan blijven even bo ven de enkel en kunnen soms weer gecombineerd worden met de kniehoge laarsen met platte hak. Als het aan Har die's ligt, wordt het een vrolij ke, felgekleurde winter. Zij onderstreepten dat door de show te laten beginnen en ein digen met een bonte verzame ling van over het podium dar- telendé clowns. Fel rood, au bergine, bordeaux-rood, groen in verschillende tinten, kobalt blauw en okergeel gaan het, vaak met zwarte basisstukken gecombineerd, helemaal ma ken. De stoffen van de haute- couture-collectie van Hardie's (ingekocht werd kleding van onder andere de huizen Guy Laroche, Escada, Yves Saint Laurent, Louis Feraud en Um- berto Ginochietti) leer, zijde en wol. Opvallend is de terug keer van fluweel in de tinten bordeaux-rood, donkerblauw en zwart. Als koninginnen schreden de modellen in hun nauwaansluitende fluwelen avondjaponnen over het podi um. Als accessoires droegen zij er veel parels bij. Minder sta tig zijn de combinaties van broek of rok met een blouse of truitje met daarover een kort jasje dat net boven de taille valt. De jasjes zijn vaak voor zien van een zeer breed re vers. Datzelfde geldt ook voor de herencolberts. Niet alleen effen stoffen zijn deze winter Alphen a/d Rijn. Autobedrijf Van Legden BV, Koperweg 1. teL 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk BV, Lanunenschansweg 128. teL 071-310811. Noord wijk, Garage Abswoude BV, Nieuwe Offemweg 2. teL 01719-19246/13150. Roelof&rendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, teL 01713-12866. //conns

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9