Ook mgr. Ter Schure wil meer greep op RK scholen Bisschoppen: speciaal overleg over Missieraad Kuitert: Zonder geborgenheid vaart niemand wel CcidócSouAttttl 3 kerk wereld Joden onder scherpe kritiek in Sovjetunie >weer GEESTELIJK LEVEN/OPINIE CeidócScHviCMit WOENSDAG 13 SEPTEMBER Joods Wereldcongres klaagt over klooster NEW YORK Het Joods Wereldcongres heeft een klacht in gediend bij de Unesco omdat de vestiging van het klooster in het voormalig concentratiekamp Auschwitz in strijd zou zijn met een verdrag van de Verenigde Naties uit 1972. ,,Op grond van het verdrag is Polen verplicht te garanderen dat het karakter van Auschwitz niet wordt aangetast. Daarom is de vestiging van het klooster, vijf jaar nadat Auschwitz als monument werd aangewezen, een ernstige schending van het Unesco-verdrag." Het is overigens onduidelijk wat de Unesco kan doen als wordt vastgesteld dat de aanwezigheid van het klooster in strijd met het verdrag is. Het verdrag voor het be houd van het culturele en nationale erfgoed is bedoeld om plaatsen die van uitzonderlijk belang zijn, te conserveren. „Samenzwering achter boek van Rushdie" DEN HAAG Het boek „De duivelsverzen" is niet door Sal man Rushdie alleen geschreven. Er zit een samenzwering ach ter die ten doel heeft de betrekkingen tussen de Islam en de christenen te verzieken. Dit is de stellige mening van het hoofd van de Ahmadiyya-beweging in de Islam, Hazrat Mirza Tahir Ahmad, zo zei hij dinsdag in Den Haag bij de presentatie van zijn boek Murder in the name of Allah' (Moord in de naam van Allah). Hoewel hij de zaak diepgaand heeft onder zocht, heeft hij nog geen idee wie er achter deze samenzwering zitten. De khalief nam overigens volledig afstand van de op roep van Khomeini om de schrijver te doden. Wel vond hij het diens „verdienste" te hebben gewezen op het gevaar van Is raël. „De zionisten hebben de Arabische wereld in hun macht". Er zijn mensen die niets ter wereld lefhebben dan hun antipathieën. RK Kerkbij viering van oud-katholieke Unie Utrecht UTRECHT - Met een pontificale hoogmis in de Domkerk wordt op zater dag 23 september het feit herdacht dat honderd jaar geleden de oud-ka tholieke unie van Utrecht ontstond. Kardinaal Si- monis zal namens de RK kerk en als afgevaardigde van de paus de viering in Utrecht bijwonen. In de oud-katholieke unie van Utrecht sloten zich in 1889 kerken uit Nederland, Duitsland en Zwitserland aaneen die in verzet waren gekomen tegen het centralis me in de rooms-katholieke kerk en de op het Eerste Vati caans Concilie geproclameer de onfeilbaarheid van de paus. Oud-aartsbisschop Mgr. Kok zei dat de relaties tussen de oud-katholieken en de rooms- katholieken sinds het Tweede Vaticaans Concilie enorm zijn' verbeterd. Hij was de eerste bisschop die niet langer in de ban werd gedaan zoals met zijn voorgangers het geval was. Zelf stond Kok in per soonlijk contact met paus Paulus VI die zijn fiat had ge geven aan een een pastorale overeenkomst. Deze bleef on der paus Johannes Paulus II echter dode letter. Mgr. Kok vond dat onder de huidige paus het oecumenische kli maat is „verkild". Net als de huidige oud-katholieke aarts bisschop A. Glazemaker stel de hij echter dat de plaatselij ke contacten tussen katholie ken en oud-katholieken uit stekend zijn. De oud-katholie ke kerkjurist prof. Visser zei dat „als je gaat praten op het institutionele niveau je ziet gebeuren wat zo vaak ge beurt, dan treedt er een con currentieslag op". Mgr. Antonius Glazemaker, aartsbisschop in Utrecht, meent dat de traditie van de oude kerk in de oud-katholie ke kerk levendig is gebleven. De oud-katholieke kerken willen werken aan een conci liaire gemeenschap en het dienend karakter van het Pe trusambt beklemtonen. De paus zOu hoeder van de een heid moeten zijn met behoud van zelfstandigheid van de lo kale kerken. AMERSFOORT Bis schop J. G. ter Schure van Den Bosch is net als zijn collega Gijsen van Roermond voorstander van een afwijkend regle ment voor het katholiek onderwijs, waardoor hij meer invloed krijgt op het reilen en zeilen van een katholieke school. Bisschop Gijsen ontnam twee jaar geleden voor zijn eigen bisdom aan de Nederlandse Katholieke Schoolraad de be voegdheid de regels te bepa len betreffende het katholiek onderwijs. In het reglement van bisschop Gijsen is het de bisschop die uitmaakt wat on der een (orthodox) katholieke school verstaan dient te wor den. Aan de katholieke scho len in Limburg is een bepaal de tijdsmarge gegund om het karakter van hun school in overeenstemming te brengen met het beleid van de bis- Een woordvoerder van het bisdom Den Bosch ontkende overigens desgevraagd dat bisschop Ter Schure concrete plannen heeft met het katho liek onderwijs in zijn bisdom. De bisschoppenvergadering sprak gisteren over de twee soorten katholieke schoolre glementen naar aanleiding van de uitspraak van een Va ticaanse beroepsinstantie die het groene licht gaf aan Gij- sens eigen reglement. Volgens de bisschoppenconfe rentie is noch het schoolregle ment van bisschop Gijsen van Roermond noch het gezamen lijk reglement van de andere Nederlandse bisschoppen in strijd met het kerkelijk recht. De bisschoppen hebben ge constateerd dat elke bisschop gerechtigd is een regeling voor het katholiek onderwijs te ontwerpen en voor te schrijven, zo deelde de woord voerder dinsdag na de twee maandelijkse vergadering te Amersfoort mee. In zijn eigen reglement schrijft Gijsen dat een school zich alleen katholiek kan noe men als zij door bevoegd ker kelijk gezag is erkend. Onder richt en opvoeding moeten „steunen op de principes van de leer van de RK kerk. De leerkrachten moeten zich on derscheiden door rechtzinnig heid in de leer en degelijk heid van leven volgens de normen van de katholieke moraal". Volgens drie kerkjuristen die deze zaak in opdracht van de NKSR hadden onderzocht, was het reglement van Gijsen in strijd met het wetboek van de RK Kerk. De pauselijke raad verwierp dit standpunt. Bisschop Ter Schure MOSKOU Het anti- zionistisch comité in de Sovjet-Unie heeft een fel le aanval gedaan op de activiteiten van de kort geleden opgerichte zionis tische unie. Volgens een verklaring van het comité in het dagblad 'Sovjetskaja Rossija' zal de zio nistische unie „het antisemi tisme in het land alleen maar aanwakkeren", zo citeert Kes- ton College uit het dagblad. De unie heeft volgens het co mité ten doel de Sovjet-joden te „zioniseren en te israëlise ren". Daarmee zijn de belan gen van de joden niet ge diend Sterker nog, aldus het comité, de nieuwe organisatie staat in de lijn van de „Zwar te Honderd", een antisemiti sche groep van voor de Russi sche Revolutie. Verder belem mert de zionistische unie de perestrojka omdat er een zo veelste bron voor spanningen tussen de bevolkingsgroepen wordt gecreërd. Het anti-zionistisch comité" werd in 1983 opgericht om te ageren tegen het zionisme dat „een mengsel van extreem nationalisme, chauvinisme en raciale onverdraagzaamheid" werd genoemd. Het comité werd door de Sovjet-regering vooral gebruikt om tegen wicht te bieden tegen berich ten |)ver Sovjet-joden die wil den emigreren, en om Israël in diskrediet te brengen. Vlak voor het bezoek van Gorbats- jov aan de VS, vorig jaar de cember, zou het comité wor den opgeheven. Dat blijkt dus propaganda, aldus Keston College. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Goedereede (toez.) C. van Duijn te Hei- en Boeicop; te Hat- tem A.N Rietveld te Amerongen; te Streekgemeente De Gouwe (Brou wershaven, Zonnemaire, Dreischor en Noordgouwe) (part-time) mw. H.J. Bui|s, kand. te Leiden; te Ter Aar (toez.) J.L. Ravesloot te Westerhaar - Aangenomen naar Haulerwijk (toez.) A Elverdink. kand. te Opeinde. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepbaarstelling drs.C.J. Harry- van, Dr.D. Bosstraat 7a. 9722 HM Groningen, tel: 050-263953. AMERSFOORT De RK bisschoppen houden op 24 oktober een extra vergadering over de pro blemen rond de missieor ganen. Het is volgens de perschef van de RK Kerkprovincie de bedoe ling dat er dan knopen worden doorgehakt. Tussen de Nederlandse Mis sieraad en de bisschoppencon ferentie is onenigheid ont staan over de aanpassing van het statuut van de nissieraad, hetgeen volgens de bisscoppen noodzakelijk was na de invoe ring van een nieuw kerkelijk wetboek. Vorig jaar juni ging de Missieraad „onder protest" akkoord met een compromis. Als gevolg daarvan moesten enkele instellingen in het bis dom Roermond de Missieraad verlaten. In februari van dit jaar stelde de bisschoppenconferentie echter een aangescherpt sta tuut vast. De Missieraad ver wierp daarop bijna unaniem de wijzigingen die de bis schoppen „zonder voldoende overleg" hadden aangebracht. Van de gezamenlijke verant woordelijkheid van religieu zen en leken enerzijds en bis schoppen anderzijds is vol gens vice-voorzitter drs. F.J. Thuis in de nieuwe tekst niets terug te vinden. Bisschop Bomers, de beoogde voorzitter van de Missieraad, zei voor de KRO-tv dat het ontwerpsta tuut was gewijzigd om de een heid binnen de bisschoppen conferentie te bewaren. Reformatie Na afloop van hun tweemaan delijkse vergadering hebben de Nederlandse bisschoppen gezegd dat zij in de dialoog met de protestantse kerken vooral de visie op de kerk (ec- clesiologie) aan de orde willen stellen. Bespreking van aller lei maatschappelijke vraag stukken achten zij in dit ka der van secundair belang. Ook binnen de Raad van Ker ken heeft de RK Kerk ervoor gepleit zich meer op theologi sche en minder op maatschap pelijke vragen te richten. Daarentegen pleitte de voor zitter van de hervormde sy node, ds. B. Wallet, begin dit jaar er voor het onderwerp secularisatie hoog op de agen da van het Rome-Reformatie- gesprek te plaatsen. Bij de presentatie van het rapport 'Maaltijd en ambt', waaraan een commissie uit de vier ker ken bijna zes jaar had ge werkt, zei hij opnieuw vele ja ren van nutteloze studie te verwachten als weer een ec- clesiologisch onderwerp zou worden bestudeerd. Sinds vorig jaar proberen vier kerkelijke functionarissen het in het slop geraakte overleg tussen Rome en Reformatie weer op gang te brengen. Deze groep borduurt voort op het bezoek dat vertegenwoor digers van de Hervormde, Gereformeerde en Lutherse Kerken in 1986 aan het Vati- caan brachten. GERUCHTMAKEND BOEKJE KREEG HERDRUK MET „NABETRACHTING" In 1973 en 1974 hield de gereformeerde theoloog prof. dr. H.M. Kuitert le zingen voor de NCRV-ra- dio die hem en de kerken rumoerige tijden bezorg den. De titel van die le zingen-serie was: „Zonder geloof vaart niemand wel". De teksten werden gebundeld uitgegeven en veel gelezen. Dat laatste heel sterk: in nog geen jaar tijd drie herdrukken. En nog is het niet afgelo pen met dat boekje, want kort geleden verscheen de zevende druk, onge wijzigd, maar voorzien van een „nabetrachting", een term die in de gere formeerde traditie wordt gebruikt voor de middag- dienst nadat in de och tenddienst het avondmaal is gevierd. Dat het boekje zo'n furore maakte, komt enerzijds omdat het diep insneed in het gere formeerde leven en ook om dat zoveel mensen er in lazen wat ze zelf (heimelijk) dach ten. Kuitert poneerde stellingen die rechtstreeks leken in te gaan tegen de gereformeerde -leer. Zo schreef Kuitert: „Ook het christelijk geloof laat ik liever blijven zeggen het christendom vertoont alle kenmerken van een gods dienst. Het beroep van chris tenen op Openbaring veran dert daar niets aan. Wij zijn er aan gewend dat een dergelij ke beroep alle vragen oplost. De godsdiensten zijn niet en het christendom is wel op openbaring gegrond: vandaar dat de godsdiensten niet en het christendom wel op waar heid berust. Maar deze rede nering, hoe gangbaar ook, be rust op een kortsluiting De correcte formulering is niet: het christelijk geloof be rust op ppenbaring hoezeer christenen daarvan ook over tuigd zullen zijn maar christenen zeggen dat hun ge loof op openbaring berust" blz. 28). Bovendien gooide Kuitert nog olie op het vuur door af te re kenen met de belijdenisge schriften, waarin het gerefor meerde geloof „op formule" werd gebracht. „We gaan onze christelijkheid niet lan ger afmeten aan onze overeenstemming met opa of oma of met welke voorouders ook" (blz. 54). Kritiek Kuitert werd vanwege z'n uit latingen fors bekritiseerd: in de kerkelijke pers, in kranten en tenslotte in de generale sy node. De manier waarop die kritiek werd geuit verraadde soms meer van de criticus dan van Kuiterts opvattingen; on heilig vuur over een heilig ge achte zaak, dus. De synode van Maastricht (1975-1976) hield zich uitvoe rig bezig met de kwestie. Er werd geoordeeld dat er te recht bezwaren waren inge diend tegen de opvattingen van Kuitert. Later kwamen er nog weer bezwaren, met name op het punt van het christelijk geloof temidden van de godsdiensten. Daar over zei de synode van Zwolle (1977-1979): dergelijke vragen horen allereerst thuis in de theologische discussie.... We gaan even voorbij aan de H.M. Kuitert vraag of met die verwijzing de theologie niet wordt over belast en constateren dat de discussie: christelijk geloof te midden van de godsdiensten verschillende „spitsen" kan hebben, al naar gelang de om standigheden. Kuitert spreekt er over via openbaring (van God) en ervaring (van men sen); in San Antonio op de Wereldzendingsconferentie afgelopen zomer kwam de uniciteit van Jezus Christus naar voren als „spits". In de „Nabetrachting" die Kuitert schreef voor de her uitgave gaat hij eigenlijk al leen in op die relatie openba- FOTO: PR ring ervaring. Terecht zegt hij dat die kwestie christenen angstig heeft gemaakt, maar er zijn ook christenen die een „bevrijdend gevoel" kregen bij het lezen. Kuitert vindt dat hij destijds de kwestie in zijn boekje nog niet ordelijk genoeg had uiteengezet en die ordening brengt hij aan in de Nabetrachting. Zijn boodschap lijkt duidelijk: mensen hebben nu eenmaal een religieuze behoefte. Die wordt bevredigd als ze vinden wat ze zoeken. En wat ze zoe ken noemt Kuitert een zoe- kontwerp, het kader waarbin nen mensen attent worden gemaakt op God. De christe lijke leer is zo'n „ontwerp", gebouwd op ervaringen van mensen die op hun beurt weer zochten waar anderen God en Zijn heil hebben erva ren. Zo is het ontwerp, de „leer", onmisbaar om God te vinden; de leer laat zien of iets of iemand Hem wel of Het zoekontwerp moet bij de tijd en bij de mensen blijven, anders wordt het een „lege doos" en daar komen kerk- verlaters van. De vraag of het christelijke ontwerp aan de werkelijkheid beantwoordt is maar op één manier te beant woorden: door het vinden van God zelf, aldus nog steeds Kuitert. Het weten van God in termen van een zoekont werp is een voorschot op het werkelijke kennen; dat vindt plaats in de ontmoeting, het vinden van de Gezochte. Kuitert parafraseert tenslotte de titel van zijn boek („zonder geloof vaart niemand wel"). Hij schrijft: Geloven dat God mensen voor de eeuwigheid be'rgt en daarbij een voorkeur heeft voor mensen die door niemand worden geborgen, is een typische trek van het christelijk zoekontwerp. „Zonder geborgenheid vaart niemand wel". Of Kuitert zijn boodschap van toen nu zoveel diensten heeft bewezen is nog maar de vraag. Door zijn uitleg roept hij vragen op die de vragen bij de oorspronkelijke tekst zo mogelijk nog scherper articu leren. Kuitert spreekt over „de Gezochte"; die te ontmoe ten is de garantie van waar heid van het zoekontwerp. Maar die Gezochte is toch een constructie van mijn eigen er varing en wensen, vanuit mijn behoefte aan religiosi teit? Kuitert geeft dat zelf ook zo aan: Omdat zoveel mensen geborgenheid bij de mede mens (moeten) missen, is een belangrijke trek van het christelijk zoekontwerp de ge borgenheid bij God. Maar, zou je dan tegen Kui tert willen zeggen: is God zo niet de hoofdpersoon gewor den in een mensendroom, een troostende illusie boven een kommervol bestaan? Kuitert legt dwingende vra gen op tafel en hij dingt te recht af op soms wel erg pre tentieuze meningen en onder drukkende overtuigingen. Binnen zijn denk-systeem trekt hij wellicht de juiste conclusies, maar mensen kun nen ook anders denken over God en geloven. Kuitert stelt het probleem van openbaring en ervaring aan de orde in de taal die we sinds Descartes zijn gaan spreken: alles God, mens en wereld wordt binnen het veld van het zingevend bewustzijn ge bracht. Maar die denktrant kent onevenredig veel eer toe aan het denken en heeft tota litaire neigingen alsof het met het rationele denken ge zegd zou zijn. In zulk denken bestaat zoiets als openbaring niet; het kenmerkende van openbaring is immers juist het „ongedachte". Wat ongenuanceerd geformu leerd: bij Kuitert is God de Gezochte die ik kan vinden via mijn eigen zoekontwerp; in het denken waarin openba ring kan bestaan is God de Andere die zich ken-baar maakt. En tussen beide opvat tingen kan een heel groot verschil ontstaan. LÜTSEN KOOISTRA H.M. Kuitert - Zonder geloof veert niemend wel (zevende, eengevulde druk) uitgeve Ten Heve. Prijs 20,-. Tactische spelletjes ^VIE zich verbaasd heeft over de manoeuvres van CDA der Lubbers in de afgelopen dagen, doet er goed aan de komst te raadplegen van een opiniepeiling van Veron Hieruit blijkt dat maar liefst 65 procent van de christen- am mocratische achterban bezwaar heeft tegen partnerruil. D(s I groep wil öf doorgaan met de VVD óf de huidige coalitie breiden met D66. Slechts 11 procent is voorstander van switch naar de PvdA. ;ha( :d In de Tweede-Kamerfractie van het CDA, die vandaag nieuw bijeen is gekomen, liggen de verhoudingen niet v anders. Een deel moet eigenlijk nog niets hebben van PvdA en een ander deel is beducht dat de socialisten str gaan pronken met de vruchten van een beleid, waar zij ven jaar lang op afgegeven hebben. Ruud Lubbers moet uiterst omzichtig manoeuvreren om uit te komen bij het trum-linkse kabinet, dat hem volgens intimi wel deg voor ogen staat. HeT vervelende voor de CDA-voorman is dat hij dit i hardop kan zeggen. Hij kan het hooguit aanduiden. Ten ste hamert hij erop dat het in deze tijd met zijn gigantisj milieuproblemen vooral gaat om samenwerking. Ten twe| laat hij er geen twijfel over bestaan dat de VVD voor hen dit moment eigenlijk niet in aanmerking komt als coalij^ partner. De liberalen zijn naar zijn mening nog altijd hersteld van de hevige interne troebelen, die ontstonden de kabinetscrisis in mei. A.LLEEN aangevuld met D66 kiest Lubbers voor een voc zetting van de coalitie met de VVD. Toen hij die eerste vo keur op tafel legde, wist de premier natuurlijk dromn goed dat de fractie van Van Mierlo negatief zou reagei Daarom had hij er een voorwaarde aan vastgeknoopt: D66 dit niet wil, dan behoeft het ook niet te rekenen op welwillendheid van het CDA als het gaat om een centru linkse coalitie. DaT was niet alleen om D66 onder een nog grotere druk zetten Lubbers speelde daarmee ook in op een gevoel onbehagen bij delen van de PvdA. Sommige socialisten r nen dat D66, dat in sociaal-economisch opzicht dichtbij CDA staat, in het nieuwe kabinet eigenlijk best gemist 1 worden. Het stréven van Van Mierlo naar twee zetels in kabinet, draagt niet bij aan het vertrouwen tussen beide p gressieve partijen. *P NOG is Lubbers er niet in geslaagd PvdA en D66 tegen kaar uit te spelen, maar alles wijst erop dat hij het zal blijvns( proberen. Hij wil de zetelverdeling in het kabinet zodaiBn hebben, dat het CDA altijd de meerderheid heeft. De d< Lubbers geopperde formule '7-6-1' is in het voordeel van partij, omdat bij het staken van de stemmen de houding vjtjg de premier de doorslag geeft. Het nadeel van deze tactische spelletjes is dat ze zoveel t er kosten. Daarom zou het goed zijn, als Lubbers toch zo mogelijk aan de formatietafel kan gaan zitten en kan b< nen aan programmatische onderhandelingen. Hoe in wel' combinatie danook de zetelverdeling eruit komt te zien. If" een zaak van later orde. Nu gaat het erom dat de fundi&mèJJ ten gelegd worden voor een daadkrachtig kabinet. Later af en toe zon DE BILT Het was vandaag een uitgesproken buiige dag. De onweersstoring die daar voor verantwoordelijk was, trekt nu naar het noordoosten weg. Boven Engeland ligt een front dat ook naar ons land trekt. Deze storing passeert morgenochtend. Vannacht en morgenochtend is er dan ook veel bewolking en er valt af en toe wat regen. Ook kan er plaatselijk mist voorkomen. De minimumtemperatuur ligt rond de 13 graden. In de loop van de dag kan het vanuit het westen wat opklaren en krij gen we de zon weer af en toe te zien. De middagtempera- tuur wordt ongeveer 18 gra den. De wind is westelijk en overwegend matig in kracht. Ook de komende dagen blijft het weer een wisselvallig ka rakter houden. De middagtem- peraturen liggen op een nor maal niveau. Weersvooruitzichten voor diverse Europese landen, geldig tot en met donderdag: Noorwegen en Zweden: Langs de Noorse westkust opkomende bewol king en gevolgd door regen. Middag- temperaturen langs de westkust en in het noorden 13 tot 16 graden, in het zuiden van Zweden en Noorwegen 16 tot 20 graden. Denemarken Veel bewolking en af en toe regen of enkele buien. Mid- dagtemperaturen rond 18 graden Ierland, Schotland en Engeland: Veel bewolking, maar vooral in Ierland en west-Engeland ook zon. Middagtem- peraturen van 14 graden in het noordwesten tot 19 graden in het zuidoosten van de Britse Eilanden. Belgie en Luxemburg: Mogelijk een enkele bui en vooral in het westen opklaringen Middagtemperaturen rond 19 graden. West-Duitsland: In het zuidwesten van Duitsland perioden met zon Overigens veel bewolking met enke le regen- of onweersbuien. Middag- temperaturen ongeveer 19 graden. Frankrijk Meer zon maar in het ui terste oosten nog bewolkt. In de Rhö- nedelta mistral. Middagtemperatuur van 19 graden in het noorden en langs de westkust tot 25 graden in het zuidoosten Spanje en Portugal: Overwegend zonnig. In het noorden van Spanje ook bewolking. Middagtemperatuur in het noorden rond 21 graden, langs de westkust 22 tot 24 graden, elders 25 tot 30 graden, landinwaarts in het zuiden tot 34 graden. Zwitserland en Oostenrijk: Meer op klaringen en overwegend droog. Middagtemperaturen in de dalen en in het laagland in het noorden rond 20 graden, in de zuidelijke delen van de beide landen ongeveer 24 graden. veranderlijk bewolkt en enkele weersbuien In het zuiden i gend zonnig. Middagtemperatuur 25 graden in het noorden tot 29 f U den in het zuiden. Joegoslavië: Wisselend bewolkt. IP tijd tot tijd enkele regen- of onwe re; buien. Vooral langs de Adrians kust en in het zuiden ook zon. 1 dagtemperatuur tussen van 23 gra f i in het noorden tot 27 graden ën in het zuiden. Griekenland: Zonnig en warm Vo R al in het noorden ook bewolking een enkele regen- of onv vooral in berggebieden. Middagti peratuur 25 tot 30 graden Lanc (0| waarts plaatselijk tot 35 graden. WEERRAPPORT ™«."T ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIÜ THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES I EN EEN COMPLETE AGENDA r*

Leidse Courant | 1989 | | pagina 2