Bezwaren tegen flat Geversstraat blijven r,wm Inzameling plastic in Noordwijk lora wil geen half miljoen extra betalen 0S I )fficier eist twee jaar cel tegen Noordwijker sï; *>chie ernstig vervuild NIEUW BIJ DEGKB: HET DOORLOPEND KREDIET Veilige sloten in huurwoningen Katwijkse gymleraar hoort wegens ontucht vijftien maanden eisen - LEIDEN OMGEVING [Ni CcidócGou/uwit WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 PAGINA 13 'C |£IDEN/DEN HAAG Ik zie TBS al in de verte loren. Elke keer heeft u spijt en verzekert dat het niet meer zal ge- e bc euren. Maar telkens als u Wt en bezoek aan een cafe r*er f een discotheek brengt, raarbij flink wordt ge- v'ai ronken gaat het mis. Dan dat ïishandelt u onschuldige ïensen. Het is een trieste lak". Dat zei president de rechtbank P. Ko- jsveld gistermiddag !gen een 22-jarige Noord ijker. had gedronken en bovendien cocaine had gebruikt, moesten tussenbeide komen. Het meisje liep een gebroken jukbeen en een versplinterde kaak op. De verdachte zei zich van het voorval niets meer te kunnen herinneren. Nog geen maand later maakte hij, wederom dronken en na cafébezoek, een meisje in Noordwijk haar auto afhandig. Hij sprong vervol gens onderweg uit de rijdende auto, die zwaar beschadigd raakte. Verder .had hij eind november 1988 bij de Noord- wijkse Hockeyclub ingebroken en brand gesticht. De schade bedroeg toen 13.000 gulden, die op 850 gulden na door de verzekering van de club werd gedekt. De club wil echter die 850 gulden van de verdachte vergoed krijgen. Officier van justitie Klopper meende dat de verdachte, die al eerder gevangenisstraf on derging en nog een celstraf te goed heeft, ditmaal een lange straf moest krijgen. „Misschien komt hij dan tot inkeer". Ze zag weinig verzachtende om standigheden in rapporten van de reclassering. „De enige re medie is, dat hij van de drank afblijft". Ze eiste een gevange nisstraf van 24 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk. Daarbij zou hij in de twee jaar proeftijd na de celstraf 850 gulden aan de hockeyclub moeten betalen. De raadsman van de verdach te zag meer in een kortere on voorwaardelijke straf en een langer voorwaardelijk deel. „Deze jongen heeft gezien zijn verleden hulp nodig om van de drank af te komen. Een lange onvoorwaardelijke straf komt -daaraan niet tegemoet". NOORDWIJK Plastic afval wordt in de reste rende maanden van 1989 ingezameld in Noordwijk. Het plastic kan naar de Losplaatsweg worden ge bracht waar twee contai ners staan. De containers worden geleegd door de firma Recycling b.v. die de plastics hergebruikt. De gemeente Noordwijk betaalt 25 gulden voor elke keer dat een contai ner wordt geleegd. De commissie openbare wer ken ging hier gisteravond unaniem mee akkoord. Wel voorzagen enkele com missieleden problemen bij de inzameling van de plastics. Er mag namelijk geen PVC-hou- dend plastic worden ingele verd en het ingezamelde mate riaal moet schoon zijn. „Ik zou niet weten of er PVC in plastic zit", stelde VVD'er J.Hooger- vorst gisteravond. B. Cassee van Noordwijks Belang wees op de problemen van het schoon aanleveren van het plastic. „Restjes spiritus of verf verdwijnen door het riool om dat het plastic schoon moet worden aangeleverd", poneer de zij. Wethouder A. Admiraal wees de commissieleden op het feit dat er hier alleen sprake is van een proef. „We moeten eerst kijken hoe het loopt". Admiraal stelde gisteravond ook dat binnenkort op een groot aantal plaatsen in Noordwijk batterijkokers wor den geplaatst. Verder is op dit moment ter sprake dat het af- giftedepot voor klein chemisch afval een avond per maand wordt opengesteld. Het college heeft hier nog geen beslissing over genomen. „Maar ik ver wacht hierover geen proble men", stelde wethouder Admi raal. In antwoord op de vraag van PvdA-woordvoerster L. Kra- mer of Noordwijk het inzamel- depot niet open moet stellen voor het inleveren van koel kasten, merkte Admiraal op dat het al jaren mogelijk is om koelkasten naar de Losplaats- weg te brengen.Admiraal: „Noordwijk heeft zich als eer ste aangemeld om mee te gaan> doen met het inzamelen van de schadelijke CFK's uitkoel- kasten. Particulieren kunnen koelkasten gratis afleveren". orspronkelijk moest hij zich irantwoorden voor de mis- indeling in Noordwijk van automobilist op 27 novem- van het vorig jaar. Samen :t een vriend had hij de man ituigd op het moment dat it slachtoffer een opmerking aakte tegen de vriend van t verdachte. Het slachtoffer erd geschopt tot hij niet eer bewoog. In het zieken- uis bleek hij een gebroken had. Bij die zaak waren iimiddels drie andere zaken o ikomen. W1 p 1.0 juni van dit jaar mis- andelde de Noordwijker na n bezoek aan een discotheek zijn woonplaats zijn ex- iendin toen bleek dat ze niet hem meewilde naar huis. no ij sleurde haar uit haar auto i schopte haar opzettelijk in lar gezicht. Vrienden van de oordwijker, die ook toen veel een krant ontvangen Bel 18.00 en 19.00 uur, za- rdags tussen 14.00 en 15.00 yrour, telefoonnr.071-122248 en krant wordt nog dezelfde nu rond nabezorgd. OEGSTGEEST De bouw van een apparte mentengebouw aan de Geversstraat blijkt nog steeds op verzet te stuiten. D66 toonde zich gister avond fel tegenstander van het plan en het CDA wil dat het gebouw min der hoog wordt. De VVD heeft geen bezwaar, de progressieven zijn gema tigd positief Dit bleek gisteren in een vergade ring van de commissie openbare werken. dat hij eerst wil weten of de vierde bouwlaag in het bouw plan niet achterwege kan blij ven. Er zijn nogal bezwaren tegen de hoogte van rond 11.50 meter. De radicaal Van Eisen zei ook nog geen ja" tegen het plan omdat hij vond dat er eerst volledig overeenstem ming moet worden bereikt met een Oegstgeestenaar die naast het bouwterrein woont. De welstandscommissie heeft een positief advies gegeven. „Dit laatste kun je niet bestrij den", liet een vertegenwoordi ger van de vereniging Oud- Oegstgeest. wethouder Kohl- beck weten. „V/ij willen stre ven naar herstel van het Dorpskarakter. Waarom wordt dan overgegaan op verstedelij- ke structuur die niet in over eenstemming is met de struc tuurschets?" „Omdat er in dit deel van de Geversstraat reeds sprake is van verstedelijking", aldus de wethouder. „Het is een kies die gevuld moet wor- Tijdens de commissievergade ring werd uitvoerig ingegaan op het plan Boschgeest. Protes ten van velen hebben er toe geleid dat er nog maar 37 vil la's gebouwd zullen worden op de lokatie aan de Endegeester- straatweg en de rand van het bos. Woningbouw in dit deel van Oegstgeest heeft tot ge volg dat er een geluidswal langs de Rijkswég A44 moet komen. Aan de hand van di^'s werd een dergelijke wal gisteravond gepresenteerd. Het is een zoge noemde groenwal van onge veer 600 meter lang. De kern van de wal, die voornamelijk door de begroeiing aan het oog zal worden onttrokken, bestaat uit een betonnen wand, die varieert in hoogte van twee tot vier meter en eindigt in een torentje van ongeveer zeven meter hoog. De commissiele den waren niet enthousiast toen zij het woord „beton" hoorden. „Men kan ook ter plaatse geluiddichte voorzie ningen aan de woningen tref fen waardoor de wand zo laag mogelijk gehouden kan wor den", zo werd er opgemerkt. ORT GEDING OVER GROND OEGSTGEEST Sfl, IJNSBURG/OEGST- rejiEEST De veiling Flo- in Rijnsburg wil geen ™alf miljoen gulden extra etalen voor een stuk rond van omstreeks vijf uk ectare in de Kamphuizer older in Oegstgeest. De igenaar, de heer Van Erk lacht aanvankelijk dat hij :,6 hectare grond ver- locht aan Flora. Bij na meting bleek het stuk ond groter te zijn: 5,2 ectare. De heer Van Erk nu van de veiling dat et „vergeten" stuk ook rordt betaald, hetgeen ioi eer zou komen op een lk' edrag van tegen de half miljoen gulden. Het vei lingbedrijf wil echter niet bijbetalen en spande een kort geding aan tegen de Oegstgeester grondbezit ter, dat gisteren diende voor de Haagse recht bank. Daarbij draaide het om de vraag of er afspraken zijn ge maakt over de grootte van het te verkopen terrein. Volgens de advocaat van de heer Van Erk heeft Flora de vergissing van zijn cliënt uitgebuit. „De heer Van Erk wilde al zijn ter rein in de Kamphuizerpolder verkopen. Steeds is hij er daarbij van uitgegaan dat "het gebied 4,6 hectare groot was. Het staat ook vermeld in de stukken. Zo heeft de ledenver gadering van de veiling Flora op 2 juli van dit jaar toestem ming gegeven voor de aan koop van 4,6 hectare voor 60 gulden per vierkante meter. Flora wist echter dat het om een groter stuk grond ging en had mijn cliënt daar op moet wijzen. Opvallend is ook dat de notaris in de koopovereen komst de grootte van het ge bied niet heeft aangegeven, hetgeen heel ongebruikelijk is. De Flora heeft de heer Van Erk in de val gelokt", aldus de raadsman. De advocaat van het veiling bedrijf, mr. J. Geelkerken ont kende een dergelijke boze op zet. „De heer Van Erk moet geweten hebben dat de Flora een groter terrein bedoelde. Er is een totaalprijs van 2,7 mil joen gulden afgesproken voor het hele gebied. Daar willen wij hem aan houden". Zijn op ponent bestreed het bestaan van een rechtsgeldige koop overeenkomst. „Er is geen wil sovereenstemming. Het gaat feitelijk om een ander, groter gebied. Er bestaat bereidheid het volledige stuk grond voor een hogere prijs te verkopen. Als er geen overeenstemming kan worden bereikt wordt er een bodemprocedure aange spannen die drie tot vijf jaar kan duren". De veiling Flora is niet gebaat bij een dergelijk uitstel. Mr. Geelkerken wees op het spoedeisend belang van de zaak, aangezien de Flora in zuidelijke richting wil gaan uitbreiden. „De gemeente Oegstgeest werkt niet mee aan groei van Flora op haar gebied als de veiling niet over vol doende grond beschikt waarop ook een groenzone kan wor den aangelegd als buffer tus sen het bedrijf en de Indische buurt, een woonwijk". Het terrein werd overigens een tijd terug door het bouw bedrijf van de heer Van Erk aangekocht omdat hij er een World Trade Flower Center op wilde vestigen, een soort bedrijfsverzamelgebouw voor bloembollenbedrijven. Dat plan ging niet door omdat hij geen medewerking kreeg van de gemeente en Flora. De ont sluiting via de Klaverveldlaan bleek onmogelijk. Mr. Holtrop doet uitspraak op dinsdag 17 september. OORDWIJK Het Noord- u rijkse Schie is ernstig ver- ei, uild. In het slib van het Schie ieen veel te hoog percentage nare metalen, afkomstig uit ieresten gevonden. Dit blijkt monsters die door de ge- ïnte zijn genomen. De bron de vervuiling is tot nu toe ibekend. let Schie in Noordwijk is en- ple jaren geleden uitgebag- 'd. Toen was er geen spoor 1 vervuild slib. De gemeen- was nu opnieuw van plan let Schie uit te baggeren. „We Roeten het Schie op diepte louden omdat er schepen ge bruik van maken. We zijn nu wettelijk verplicht om eerst monsters te nemen van het slib voordat we gaan baggeren. Daarbij bleek dat er onnatuur lijke stoffen in het slib zaten", aldus wethouder A. Admiraal. De stoffen kunnen in het Schie terecht zijn gekomen via het riool. Het Schie functio neert immers als afwatering voor andere sloten. Ook re genwater komt via het riool terecht in het Schie. Dit' is voor de gemeente Noordwijk aanleiding om monsters te ne men uit het rioolstelsèl in de hoop zo achter de bron van de vervuiling te komen. (ADVERTENTIE) Naast de persoonlijke lening introduceert de Gemeentelijke Kredietbank Lelden nu een nieuwe financiële dienstverlening: het Doorlopend Krediet. Met zo'n krediet hebt u voortdurend wat extra geld achter de hand. Onder meer voor allerlei onvoorziene uitgaven, waar iedereen wel eens mee te maken heeft. Eén van de grote voordelen van het Doorlopend Krediet is het gemak. Alles wordt vlot en automatisch geregeld. Daarnaast zijn de rentetarieven aantrekkelijk bij de GKB Leiden en is het Doorlopend Krediet geheel op uw persoonlijke situatie af te stemmen. Wilt u meer weten over deze plezierige oplossing? Dat kan natuurlijk, kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30 uur. U kunt ook even bellen voor nadere informatie. GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 Bouw tunnel Keukenhof begonnen De Stationsweg in Lisse is tij delijk een afgesloten weg. In middels is men begonnen met de bouw van de voetgangers tunnel ter hoogte van de hoofdingang van Keukenhof. Met de aanleg van de tunnel is een bedrag van ruim een mil joen gulden gemoeid. „De ge meente Lisse subisideert met het bedrag van 265.000 gulden een kwart van de aanleg, even als de provincie Zuid Holland die eenzelfde bedrag op tafel legt en daarvoor put uit het sti muleringsfonds werkgelegen heid. De helft van de kosten worden betaald door de Stich ting Keukenhof", aldus ge meentesecretaris H.W. de Vries. De aanleg van de tunnel is onderdeel van de totale re constructie van de Stations weg, waarmee een bedrag van 3,5 miljoen gulden is gemoeid, exclusief de kosten voor de tunnel. Als alles meezit zal zo rond de jaarwisseling de re constructie een feit zijn, maar aan de tunnel heeft men meer werk. „We hopen dat de zaak rond 1 maart volgend jaar voor elkaar is". De gemeentesecre taris zegt verder dat de omlei dingen gedurende de periode waarin de reconstructie plaats vindt zullen blijven gehand haafd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Raymond Kerkvliet vindt weerstation De 7-jarige Raymond Kerkvliet (foto) en zijn vriendje Kevin Bouwmeester uit Voorhout hebben een bijzondere vondst gedaan. De beide jongens, die aan het Nagelkruidhof in de wijk Oosthout wonen, waren met de ouders van Raymond aan het strand en zagen een vreemd pak in zee drijven. Het pak dat geheel gesloten was en een etiket droeg van een Engels metereologisch instituut werd uit zee gevist en mee naar huis genomen. Bij de voordeur aangekomen begon er iets in het pak te piepen. Nadat de vader van Raymond het pak voorzichtig had geo pend bleek het een weersta tion te bevatten met een hy grometer, een barometer een temperatuurmeter plus een klok die 24 uur lang draait. Een ingebouwde zender zorgt daarbij voor doorsturing naar de aarde. Dit soort weersta tions doen op ongeveer 27 ki lometer hoogte, hangend aan een soort ballon, hun werk. Als het mechanisme uitgewerkt is, landt het instrument vanzelf op aarde of zoals in dit geval, in via een kleine parachute. Dit weerstation waar Raymond da nig trots op is, is afkomstig van het Meteological Office, Eastern Road in Bracknell in het graafschap Berkshire. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Alle ge meentelijke huurwonin gen in Noordwijk worden versneld voorzien van nieuwe cilindersloten aan de achterzijde. Dat voor stel legde wethouder A. Admiraal gisteravond voor aan de leden van de commissie openbare wer ken. Het plan kost de ge meente Noordwijk een ton. Aanleiding was het verzoek van de bewoners uit de wijk Boerenburg-West. De belan genvereniging van de bewo ners had om nieuwe sloten ge vraagd omdat in de wijk veel wordt ingebroken. Tijdens een voorlichtingsavond over in braakpreventie door de Noordwijkse politie was naar voren gekomen dat het aan brengen van cilindersloten een effectieve maatregel is tegen inbraak. Wethouder Admiraal: „Het college meent dat we niet enerzijds voorlichtingsavon den kunnen houden overin- braakpreventie en anderzijds zelf niets doen. We willen de sloten van de woningen gefa seerd vervangen". Officieel zouden de eerste slo ten pas vervangen hoeven te worden in 1991 en 1992. Admi raal wil in samenspraak met de politie bepalen in welke wijken de sloten sneller wor den vervangen. „Daar kan nog in 1989 mee worden begon nen", aldus de wethouder. Ad miraal wilde niet ingaan op een andere verzoek van de be woners van Boerenburg-West namelijk om openbare verlich ting in de brandgangen aan te leggen. „Bewoners kunnen vrij simpel zelf een lamp aan brengen bij de schuur die au tomatisch aangaat zodra het donker wordt", meende de wethouder die gesteund werd door de leden van de commis sie openbare werken. Wel we zen verschillende commissiele den de wethouder erop dat bij nieuwe wijken voortaan meer gelet moet worden op de in braakgevoeligheid. Gulle gift voor muziek vereniging VOORHOUT De Voorhout- se Ondernemersvereniging heeft gisteravond de opbrengst van de Zomeractie overhan digd aan de jubilerende mu ziekvereniging St. Cecilia. Tij dens de repetitie van de muzi kanten was het Wil Huyts, de voorzitter van de Voorhoutse winkeliers die tweeduizend gulden gaf aan de voorzitter van de muziekvereniging, de heer Gé van de Berg. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIUJW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK THEATER, RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA DEN HAAG/KATWIJK Officier van justitie P. van Zeben heeft gisteren vijftien maanden gevan genisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk, geëist te gen een 30-jarige Katwijk- se gymleraar. De man heeft bekend ontucht te hebben gepleegd met jon gens die bij hem in de klas in Zoetermeer en op de voetbalclub Quick Boys in Katwijk zaten. Hij zegt zelf dat er in de afge lopen twee-en-een-half jaar vijftien tot twintig kinderen het slachtoffer zijn geworden. Op de voetbalclub zou hij jon gens hebben betast en met hen onder de douche hebben ge staan. Ook zou hij, tijdens een uitstapje met het elftal, bij een van de jongens in bed hebben gelegen. In het betreffende ho tel waren alleen maar twee persoonsbedden geweest en in iedere kamer moest een bege leider zijn. Rechtbank-presi dent, mr. B. Punt, vond het toch maar een vreemde zaak. „Dan ga je toch niet bij die jongens in bed liggen". Op de Zoetermeerse school zou de Katwijker met ongeveer vijftien a twintig kinderen on tucht hebben gepleegd. Bij sommige was dit maar een of twee keer gebeurd, bij ande ren veel meer. Punt kreeg uit de stukken de indruk dat er bij elke gymles wel wat ge beurde, maar dit onkende de man. „Het waren korte mo menten. Het ging een hele pe riode goed en dan overkwam het me weer. Maar op het mo ment dat de linkerhand wist wat de rechter deed, stopte ik Tot twee keer .toe hebben schoolhoofden de verdachte aangesproken over de ontuch tige handelingen, maar steeds ontkende hij. De president vond dat de leraar zijn moei lijkheden had opgezocht. Zo ontving hij ook jongens thuis en ging dan naast hen op de bank zitten, zoals hij ook wel tijdens de gymles of een trai ning deed. „Het zijn spontane naar genegenheid zoekende kinderen en dan overkomt het me", meende de 30-jarige. De president hield de man voor dat hij een groot aantal gezinnen leed heeft aange daan. „Beseft u wat u heeft aangericht. Het is niet gering. Je zoon gaat voetballen en ie weet niet wat er is gebeurd Officier van justitie, mr. P. van Zeben, vond met name kwalijk dat de man met de on tuchtige handelingen was doorgegaan, nadat nij er op aangesproken was. „We moeten dit heel ernstig nemen. Het gaat om zeer jongen kin deren die psychische indruk ken hebben gekregen vlak voor de puberteit". De Katwij ker zei opgelucht te zijn dat de zaak aan het licht is gekomen, maar stortte geestelijk in el kaar bij het horen van de eis. Hevig snikkend vroeg hij zich af wat er van hem moest wor den als hij weer de gevangenis in zou draaien. Hij heeft net weer een baan als chauffeur. De rechtbank doet 26 septem ber uitspraak.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13