Masterstitel voor Krans en Berkhout TENNIS CIRCUIT AAMGENOTEN PERRY EN JACQUELINE PAAUW STERKSTEN IN C Rabobank Q j wat te bewijzen, bereidde zich zorgvuldig Masterstitel loon naar hard werken. FOTO: HENK SNATERSE De D-dertigplussers vormden ook nu een belangrijk onderdeel van het Mastersevenement Strijd en plezier gaan hier hand in hand. Bob de Jong en Andrè Willemse geven de hand aan Aad Vermin en Evert van Winsen. Cindy Berkhout zorgde voor een regelrechte verrassing door de L dit seizoen in B ongeslagen Bionda Zonderop van de Masters- c kroon af te houden. FOTO: HENK SNATERSE i SPORT £«icbc6omant MAANDAG 11 SEPTEMBER 1989 PAGINA 1 LEIDEN Martijn Krans en Cindy Berkhout werden de verrassende B-Masters in de elfde editie van het Leidse Courant Tennis Circuit. In de C-categorie deden de 'Paauwen', wat van hen verwacht mocht worden, pronken met de Masterstitel. Oscar Schoordijk en In- grid Kruit werden de vooraf reeds getipte Masters in D. De dertigplussers zorgden ook dit jaar voor de sfeervolle afronding van het totale circuit. Herman van der Schrier en Jos Warmerdam werden Masters bij de heren, Corry van Grieken en Janny den Hollander prolongeerden hun titel in het damesdubbel spel. Het Masterstoernooi, dat op het park van de Leidse tennisclub Unicum werd verspeeld, vormde de door het publiek druk bezochte, waardige afsluiting van het seizoen 1989. Heren B Martijn Krans stelde voor de strijd om de Masterstitel, dat ,,hij nog wel wat te bewijzen had". De Unicummer kreeg op eigen grond inderdaad het zwaarste programma aangebo den en slaagde net als in zijn studie voor de vereiste exa mens. De kruisfinale tegen Erik Bakker werd in drie de len afgewerkt, waarbij in set één de verraderlijke lage slice- forehands hun slopende werk verrichten. In de tweede set bleef de Dekker-speler de ver traagde ballen van Krans wel goed in de hoeken slaan, het geen een 6-2 winst opleverde. Ook in derde set een voordeli ge marge voor Bakker, 4-3 en 40-0 op de vaak te simpele ser vice van Krans. De deuces- tand, en twee punten verder de gewonnen game, werden door Krans met een ware Tar- zankreet begroet. Net als de krachtmens kon de Unicum mer niet meer verliezen. Met 6-4 was het tegen Bakker voor de bakker. Uiteindelijk kwam voor Marco van Trigt nog alles op zijn pootjes terecht. Smaakmaker Mare Nagelkerken verloor weliswaar de eerste set van de kruisfinale met 6-0, maar had daarna toch ae smaak weer te pakken. De Alphenaar, die het voetbal vaarwel heeft gezegd, maar daar wel een uitstekend loopvermogen aan heeft over gehouden, wist de moeilijke service van Van Trigt knap te verwerken en vervolgens alle scherpe ballen van de Hille- gommer niet alleen te halen, maar vaak nog winstgevend terug te spelen. Tot de stand 5- 3 in de derde set. Ineens stokte het ritme van Nagelkerken, terwijl Van Trigt bleef gelo ven in een beter resultaat. De Hillegommer haalde met een werkelijke perfecte stopvolley op een bijna briljante passing de buit met 7-5 binnen. „Ik be gon aan winnen en aan de fi nale te denken", verklaarde de Alphenaar acheraf. „Maar ik ben 'uiterst tevreden met het verloop van dit seizoen en van deze Masters. Volgend jaar maar eens gaan kijken of ik ook in A nog tot resultaat kan komen". De in de week gespeelde pou les bij de heren leverden weer het bekende, bijna niet te voorkomen rekenwerk op. Mare Nagelkerken werd de smaakmaker van de Masters- week door op donderdagavond eerst de 'wedstrijd van de week' tegen Elmar Gerth te spelen, het nipte verlies koel te incasseren en zich zaterdag via een sterke 6-1, 6-4 zege op Erik Bakker toch tot eerste Ccidóc Goowwit De Masters 1989 nog eens op een rijtje. van de poule op te werken. De beslissing in de andere poule lag in de uitslag van de partij tussen Martijn Krans en Marco van Trigt. Krans moest na de driesets nederlaag tegen Kees- Jan Schuilenburg in ieder ge val winnen, terwijl Van Trigt kon uitrekenen, dat verliezen in twee sets een wellicht te prefereren kruisfinale tegen Nagelkerken opleverde. De 6- 0, 6-1 uitslag was duidelijk in het voordeel van Krans. Geen finale dus voor Elmar Gerth en Kees-Jan Schuilen burg, voor wie het tennissei- zoen feitelijk al afgesloten was en die met twee zeges en één slechte wedstrijd op setgemid delde slechts derde in hun poule werden. Geen finale ook voor Erik Bakker en Mare Na gelkerken, die in de kruisfina les net iets te licht bevonden werden. Wel een finale tussen Martijn Krans en Marco van Trigt. Een terechte zaak, want zij immers sloegen de favorie ten, Bakker en Schuilenburg uit de strijd. De finale werd een strijd tussen twee speelstij len. Krans is een 'baseliner', die met lobs en passings de te genpartij van het net weg houdt om vervolgens met fore handversnellingen punten te scoren. Van Trigt is feitelijk een 'netrusher', die pas aan het net echt in zijn element is. Het degelijke spel won het van het meer spectaculaire. De Masterstitel en de zegekrans waren voor Krans, die zich in de finale in twee sets de meer dere toonde over Van Trigt. Dames B Cindy Berkhout was het zich na afloop van de finale nau welijks bewust, dat ze de Mas terstitel had veroverd. Toch was het de realiteit, Bionda Zonderop moest net als vorig jaar genoegen nemen met een tweede plaats in wat voor haar de kroon op het werk had moeten zijn. Excuses had de blonde Ripse niet, wel waarde rende opmerkingen over haar superblonde tegenstandster. „Ze speelde veel vaster en met veel meer tempo dan ik ver wacht had. Daarbij bleef ik wel doorslaan, maar ik raakte de ballen volgens mij door de zenuwen niet lekker". Cindy Berkhout vond ook, dat „Bion da wel heel veel fouten maak te. Toen ik 4-0 achter stond in de derde set werden het er al leen maar meer." Het score verloop was dan ook heel gril lig. Na een 4-1 voorsprong verspeelde Bionda Zonderop de eerste set met 7-5. Ook in de tweede set haalde Cindy Berkhout een 5-2 achterstand tot 5-4 in, om de tweede set met 6-4 te verliezen. De derde set ging met 6-4 naar de vijf tienjarige Hillegomse, die daarmee de jongste B-Master in de historie van het Leidse Courant Tennis Circuit werd. In de poules zorgde Karin Croese door de driesets winst op Mirjam Siemerink dat Cin dy Berkhout de koppositie van de Rijnsburgse overnam. In poule 1 bracht Elly Reeuwijk haar tegenstandster, Marijke Guyt aan de rand van de ne derlaag. De tiebreak van de tweede set en vervolgens ook de derde set gingen verloren. Siemerink was in de kruisfi nale kansloos tegen Bionda Zonderop. Berkhout zegevier de in de kruisfinale over Guyt met 7-6, 6-4. Heren C De Masterstitel had Perry Paauw zichzelf voor aanvang van het toernooi reeds toege dacht. Het getoonde zelfver- touwen werd tijdens de toer- nooiweek bewaarheid. Er was er maar één, die recht had op de titel en dat was Perry Paauw. Noch in de poule, noch in de kruisfinale tegen Johan Draulans, noch in de finale te gen Maurice de Lijster werd één set afgestaan. Slechts de in de poule als vierde geëindige Marco Mattke dwong de Kat- wijker niet alleen een tiebreak af, maar boekte daarnaast ook de beste tegenscore. Maurice de Lijster had het in de poule' twee sets lang heel moeilijk gehad tegen Boskoper Frank van Leeuwen, terwijl aan Draulans de tweede set moest worden afgestaan. In de kruisfinale werkte René Car- dinaal vooral zichzelf in de problemen door steeds uit te roepen, dat hij „te nerveus was om ook maar een bal normaal te slaan". Derhalve een 7-5, 6- 4 zege voor de gestaag punten sprokkelende De Lijster. In de finale liet Perry Paauw per set steeds vier games aan de Hille gommer, om zelf als eerste de zes te bereiken. Na de district- stitel ook de Masterstitel voor Perry Paauw. Dames C Jacqueline en Saskia Paauw zijn geen familie, maar wel naamgenoten van de mannelij ke C-Master. In de poules kon den Jacqueline en Saskia steeds met de overwinning pronken, waarbij Jacqueline na twee sets de eerste plaats overnam van clubgenote Clau dia Witteman en ook de als vierde ingeschatte Erika Wijs man, nu in drie delen aan de zegekar werd gebonden. Zus Sas had het heel zwaar tegen de dertienjarige Marieke Beth lehem. Het werd 7-5 in de der de set tegen de één jaar jonge re en jongste C-deelneemster. In de kruisfinale werden Claudia Witteman (door Sas kia) en Renée Crama (door Jacqueline) in twee sets een halt toegeroepen. De finale tussen de Leider- dorpse zusters werd een repri se van de districts C-finale. Duidelijk werd dat Jacqueline Paauw gedurende de zomer een 'sterkere progressie had doorgemaakt, dan Saskia Paauw. De negentienjarige Jacqueline speelde meer har dere en dieper gespinde fore hands, haalde regelmatig de vaart uit het spel met diepe gesneden backhands en was vooral meer zelfverzekerd. De jongste Paauw had geïnves teerd in een meer aanvallende forehand en nam het risico van de fouten, die zij in de fi nale dan ook iets teveel maak te. Met 6-4, 6-3 blijft de revan che en de belangrijke Master stitel voor Jacqueline toch bin nen het gezin Paauw. Heren D De D-heren, al moet er feite lijk vermeld staan D-jongens gaan in de elfde Masterseditie de annalen in als het toernooi van de tiebreaks. Liefst tien maal moest deze methode om een set binnen een normaal tijdsbestek af te ronden wor den gehanteerd. Poule 1 span de met vijf tiebreaks de kroon, waarbij Oscar Schoordijk zich Master toonde in het winnen ervan. Het zou de Merenwij- ker uiteindelijk ook de titel opleveren. Dezelfde Schoor dijk verplichtte zich, hoewel hij reeds geplaatst was voor de kruisfinale, toch tot het win nen van de partij tegen Remco Canter Visscher, hoewel deze verder kansloos was. Het late tijdstip van afloop op zaterdag, half elf 's avonds, deerde Schoordijk niet om in kruisfi nale en hele finale toe te slaan. Taco de Vries sloeg zich met een 6-2, 6-3 zege op Ron Hoog- endoorn als nummer 2 in de kruisfinale. Tegenstander werd Mickel Verkerk, die met plaatsingscijfer 7 in poule 2 toch de winnaar werd. Arte- sia-speler De Vries werkte te gen streekgenoot Verkerk in de tweede set wel een achter stand weg tot winst, maar ver loor toch in drieën. Bartel Swart speelde in het toernooi de meeste tiebreaks, te weten vier. Drie ervan, waarvan twee in de tweede en derde set tegen Verkerk werden verlo ren. Werk aan de winkel voor de in de Masters zo succesvolle trainer Harry Verdegaal. De vakman uit Sassenheim heeft bij Hilldgom met Van Trigt en Berkhout in B, De Lijster in C, en in D Bartel Swart veel ta lent in huis. Swart verloor de kruisfinale van Schoordijk, die in de finale tegen Verkerk eveneens de winst en de Mas- tertitel pakte En dat deed via een tiebreak in de tweede set. Dames D Tegen de oppermachte Ingrid Kruit leek bij de D-meisjes geen kruid gewassen. Tot aan de finale leverde de pupil van Herman van der Capellen (ook met Schoordijk succesvol) slechts een set en een serie ga mes af aan Cariene Smaal, die pouletweede werd. Boskoopse Wendy Terwijn was met de vier games van haar tweede set tegen Kruit heel tevreden, omdat de Masters halen sowie so al niet in het tennispro- gramma stond opgenomen. In de tweede poule bleven Judith Verhoeff en Tammera Canter Visscher moeiteloos overeind, zodat de kruisfinales een strijd opleverden tussen de jaargan gen 1975 en 1976. De jaargang 1976 bleek net als de wijnjaren een betere jaar gang. Ingrid Kruit bleef royaal de meerdere over Tammera Canter Visscher. Judith Ver hoeff en Cariene Smaal speel den twee lange sets, die met 6- 4 en 7-5 beide naar de Kat- wijkse gingen. Ook in de fina le twee lange sets, vooral om dat beide speelsters en vast zijn en eikaars scorende fore hands weten te omzeilen. In grid Kruit werd na 6-2 en 7-6 de Masterskampioene in D. Herendubbel D30+ Het toernooi van de drieset ters, de Masters HDD 30+. De herendubbels stonden te boek als de fraaie omlijsting van het tot 1-6, 5-7 tegen de 'oude' Masterstitelhouders Corrie van Grieken/Janny den Hollan der. PETER KLEIN Uitslagen: FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Mastersgebeuren, maar kwa men vaak in het centrum van de belangstelling te staan. In sets hielden de diverse favo riete koppels de gang erin. Maar ook erbuiten waren de dertigplussers weer de beken de gangmakers. Tezamen was het HDD 30+ weer het niet te missen onderdeel van de Mas ters. Bob de Jong en André Willemse bleven de als eerste geplaatste favorieten Theo van de Ham en Leo Wijnands ui teraard in drie sets voor, maar struikelden vervolgens over Aad Vermin en Evert van Winsen, die wel heel dicht (5-2 derde set achter) bij een ne derlaag tegen Harry en Jan van Veen waren. Herman van der Schrier en Jos Warmer dam bleven met 5-7, 7-5, 6-4 overeind tegen Gert Buis en Cees van Driel, hetgeen de laatste naast een nederlaag ook nog eens op een verloren weddenschap (kratje bier) kwam te staan. De finale en dus de Masterstitel werd met 7-6, 6-2 tegen Vermin/Van Winsen een prooi voor Her man van der Schrier en Jos Warmerdam. Damesdubbel D30+ Corrie van Grieken en Janny den Hollander waren de enige Masters-deelnemers, die hun titel prolongeerden. Vooral de halve finale van deze twee duidelijk C-niveau bezittende speelsters werd een 'narrow escape'. Netty Seyn en Joke Wempe wonnen de eerste set op tiebreak, verloren de twee de set met liefst 6-0, maar wa ren op 5-4 in de derde set dicht bij een overwinning. De afsluitende tiebreak was ech ter voor de Noordwijkse com binatie. In de andere halve fi- 'nale hadden Unicum-speel sters Lieske van der Laan en Annemiek Veerkamp minder problemen met de relevatie bij de DDD 30+, het koppel Jas- perien Rigter en Door de Ruy ter, 6-4, 6-2. In de finale brachten de thuisspeelsters'het Leidse Courant Masterstoernooi HEB: Eindstand Poule 1: 1 Martijr Krans (Unicum) 2 (3-2), 2. Marco van Trigt (Hillegom) 2 (2-2); 3. Kees-Jan Schuilenburg (De Munnik) 2 (2-3); 4 Onno Guinau (De Munnik) 0 Eind stand Poule 2: 1. Mare Nagelkerken (TEAN) 2 (3-2), 2 Erik Bakker (Dek ker Tennis) 2 (2-2); 3. Elmar Gerth' (Leeuwenbergh) 2 (2-3), 4. Marai Vink (Hillegom) 0 Kruisfinales: Martijn Krans - Erik. Bakker 6-3, 2-6, 6-4; Marco van T - Mare Nagelkerken 6-0, 3-6, 7-5. nale: Krans - Van Trigt 6-3, 7-5. DEB: Eindstand Poule 1: 1 Biond; Zonderop (De Munnik) 3, 2. Marijk Guyt (Merlenhove) 2, 3. Elly Reei wijk (Lisse) 1, Nathalie van Lui (Dekker Tennis) 0. Eindstand Poult 2: 1. Cindy Berkhout (Hillegom) 2 (3- 2), 2. Miijam Siemerink (Unicum) 2 (3-3), 3. Karin Croese (Dekker Ten nis) 2 (2-3), 4. Nathalie van der Voort (De Meren wijk) 0. Kruisfinales: Bionda Zonderop Mirjam Siemerink 6-2, 6-1; Cindy Berkhout - Marijke Guyt 7-6, 6-4. Fi nale: Berkhout - Zonderop 7-5, 4-6,6 4. HEC: Eindstand Poule 1: 1. Pern Paauw (De Munnik) 3, 2. René Car dinaal (TEAN) 2, 3. Rene yan der Linden (Van Nispen) 1, 4 Marco Mattke (Casino) 0. Eindstand Poult 2: 1. Maurice de Lijster (Hillegom) 3, 2. Johan Draulans (OLTC) 2, 3 Frank van Leeuwen (Boskoop) 1, 4. Jan-Pieter Hartwijk (Unicum) Kruisfinales: Perry Paauw - Johan Draulans 6-1, 6-4; Maurice de Lijster - René Cardinaal 7-5, 6-4. Finale Paauw - De Lijster 6-4, 6-4. DEC: Eindstand Poule 1: 1. Jacque line Paauw (De Munnik) 3, 2. Claudii Witteman (De Munnik) 2, 3 Eriki Wijsman (OLTC) 1, 4 Marielle Sie- vers (Sassenheim) 0 Eindstand Pou le 2: 1. Saskia Paauw (De Munnik) 3 2. Renee Crama (De Kikkers) 2, 3. Marieke Bethlehem (De Munnik) 1, 4. Eugenie Simon (TeHaDo) 0. Kruisfinales: Jacqueline Paauw Renée Crama 7-5, 6-2, Saskia Paauw - Claudia Witteman 6-4, 6-1 Finale J Paauw - S. Paauw 6-4, 6-3. HED: Eindstand Poule 1: 1 Oscar Schoordijk (De Merenwijk) 3, 2. Taco de Vries (Artesia) 2, 3. 3 Remco Can ter Visscher (Forescate) 1, 4. Ron Hoogendoorn (Langeraar) 0 Eind stand Poule 2: 1 Mickel Verkerk (Nieuwe Sloot) 3, 2. Bartel Swart (Hillegom) 2, 3 Jeroen Westdijk (KLTV) 1, 4. Mark Spigt (Forescate) 0. Kruisfinales: Oscar Schoordijk Bartel Swart 6-1, 7-5; Mickel Ver kerk - Taco de Vries 6-2, 4-6, 6-1 Fi nale: Schoordijk - Verkerk 6-4, 7-6. DED: Eindstand Poule 1: 1 Ingrid Kruit (De Merenwijk) 3, 2. Cariene Smaal (De Munnik) 2, 3. Wendy Ter wijn (Boskoop) 1, 4. Heieen van Don gen (Casino/SVV) 0 Eindstand Pou le 2: 1. Judith Verhoeff (Zee Duin) 3. 2. Tammera Canter Visscher (Forescate) 2, 3. Daniëlle v; Geest (SVV) 1, 4. Judith Pietersen (De Munnik) 0 Kruisfinales: Ingrid Kruit - Tam mera Canter Visscher 6-1, 6-1; Judith Verhoeff - Cariene Smaal 6-4, 7-5 Finale Kruit - Verhoeff 6-2, 7-6 HDD 30+: Hoofdtoernooi le ronde: Harry Jan van Veen - Heero Hooghoudt/Peter Zwart 5-7, 6-3, 6-1 Kwartfinales: Bob de Jong/Andrh Willemse - Theo v.d. Ham/Leo Wij nands 3-6, 6-2, 6-3, Aad Vermin/E vert van Winsen - Harry Jan vai Veen 2-6, 6-3, 7-5; Gert Buis/Cees van Driel - Ton Berends/Ed Kraska 5-7, 7-1, 6-3; Herman v.d. Schrier/Jos Warmerdam - Cor Jongejan/Evert Smid 6-1, 6-2. Halve finales: Ver min/Van Winsen - De Jong/Willem- se 7-5, 5-7, 6-0; V.d. Schrier/Warmer dam - Buis/Van Driel 5-7, 7-5, 6-4 Finale: V.d. Schrier/Warmerdam Vermin/Van Winsen 7-6(5), 6-2. DDD 30+: Hoofdtoernooi kwartfi nales: Corrie van Grieken/Janny den Hollander - Tineke van Noort- /Ria van Overschot 6-2, 6-3; Netty Seyn/Joke Wempe - Elly Citroe- n/Annie van Reeuwijk 6-2, 6-1; Lies ke v.d. Laan/Annemiek Veerkamp- Cobi van Houten/Anneke Vink 6-1, 6-4; Jasperien Rigter/Door de Ruyter - Els van Biezen/Hetty Bonnet 6-4,6- 2 Halve finales: Van Grieken/Den Hollander - Seyn/Wempe 6-7, 6-0,1- 6, V.d. Laan/Veerkamp - Rigter/D* Ruyter 6-4, 6-2. Finale: Van Grie ken/Den Hollander - V.d. Laan- /Veerkamp 6-1, 7-5. 'Mms

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18