y pnieuw refzeker Uitstekende start LDG ïVan Veenendaal en Kokkelkoren geklopt in sprint Overtuigende zege TOP Goed debuut Leidse jeugdinternationals pi li PORT CfiidócSouoont MAANDAG 11 SEPTEMBER 1989 PAGINA 17 V ormuleteam toont vorm tDEN - In de aanloop naar de nationale vlingcompetitie heeft het vijfmansteam rlee Formule Vermeulen een sterk bezet nooi in Mijdrecht gewonnen. De Leidse Dn Siisteklasser liet hoofdklassers Borchland hts 'als uit Duivendrecht en Leo Smit rijndrecht) achter zich evenals het na- nde O^iale team van Qatar, dat in Nederland trainingsstage volgt, een teamscore van 4426 na vijf games Vermeulen aan kop van de rang- juist voor Borchland Royals (4397), (4363) en Van der Made uit Etten- (4344). In de finale, die over één ging, werd Borchland met 913 tegen verslagen. Individueel was Jan Cornet beste van het quintet. Hij gooide 1173 zes games. LEIDEN Het Leids Dam Genootschap (LDG) kende in de tweede klasse van de lan delijke damcompetitie een uitstekende start. Tegen kampioenskandidaat Cote d'Or uit IJ- muiden behaalde de ploeg een puntendeling. De Rijnsburgse Dam Club (RDC) verloor in het eerste optreden van Hoorn met 12-8. LDG speelde met vier dispensatiespelers, maar kon tegen de IJmuidense formatie niet rekenen op Evert Bronstring, die in de hoofdklasse uitkomt voor het Residentie Dam Genootschap. Opvallend in het Leidse kamp was het gedurfde spel van Arend van Beelen, wat niet beloond werd, en de vastberaden heid van eerste bordspeler Erik Jan van Rheenen, die na bijna zes uur zijn tegenstan der op de knieën kreeg. Ondanks de vooraf vérwachte nederlaag sloot RDC toch enigzins teleurgesteld het duel met Hoorn af. Erik Disseldorp, nieuwe speler bij Rijnsburg, won nog wel, maar er was een on verwachte nederlaag voor Dick van Dijk op bord één en toch ook voor Ton Noort op bord twee. Tegenover het verdere verlies van J2n Schijff (bord 7) en Ben Fase (invallend voor Cederhout op bord 6) stonden slechts winst partijen van Rien Cromhout (10) en Ad Huis man (5) die Piet Smit van het bord veegde. Sleutels derde in jubileumevenement LEIDEN De Leidse Gehandicapten Sportvere niging De Sleutels eindigde dit weekeinde op de derde plaats in het eigen goalballtoernooi. De Lei- denaars kunnen daardoor terug zien op geslaagd evenement dat gehouden werd in het kader van het dertig jarig jubileum. De inbreng van de buitenlandse teams was spor tief gezien nihil. Het internationaal vermaarde Antwerpen reikte slechts tot de achtste finale. De Sleutels won de kwartfinale na een spannende strijd van De Peperbus: 5-4. In de halve finale werd van Haag '88 nipt verloren: 2-3. De strijd om de derde plaats tegen Hengelo leverde opnieuw spectaculair goalball op met de Leidse ploeg als winnaar. In de finale won Haag '88 met 6-3 over tuigend van Amersfoort. IDEN Drie ploegen II in het afdelingsvoet- ip (zaterdag) nog zonder f^itverlies. KRV behaal- daarvan de meest spec- ulaire overwinning H Hir Alphia met 6-1 te slaan. Valken '68 be- kte de zege op LSVV A, T tot 1-0 terwijl Lugdu- jm van ZLC geen noe- - nswaardige tegenstand I ;eg: 4-0. De Sleutels en V V wonnen. V - Alphia 6-1 (4-0) lil!?! nen twintig minuten had V afgerekend met de ploeg armee het vroeger zo'n IT- eite had. Pas daarna werd ',hia gevaarlijk, maar het k toen al door doelpunten n Fred Verboon, Berry Lu- jindoing en Renee Houwer een 3-0 achterstand aan. Ig voor rust scoorde Daan -m^ioteboom 4-0. Henk Krou- ,XJJl haalde Lumoindoing en Houwer naar de kant om met zijn experimentele elftal nog twee maal te scoren (Rene de Weeger en Daan Nooteboom). Meerburg - De Sleutels 0-2 (04)) De Sleutels haalde een ver diende overwinning op Meer burg. Sleutels miste in de eer ste helft schitterende moge lijkheden, maar ook Rob Groenendijk moest aan de overkant handelend optreden. De doorbraak kwam na rust. Leo Compeer frommelde met medewerking van Bram van Zwieten de bal in het net, waarna Hans van Eigen in de korte hoek de 2-0 inschoot. TAVV - Woubrugge 3-1 (2-0) TAVV, dat in de eerste helft domineerde, moest na rust ver terug. De ploeg uit Ter Aar kwam door een doelpunt van Mario Verzaal op 1-0. Dick Hoogenes haalde van ver uit voor 2-0. Uit een vrije trap vanaf 20 meter schoot Arno Rosenmalen de 2-1 in, waarna de gelijkmaker dichter bij leek Leo Compeer breekt voor De Sleutels de score open. De Leidenaars wonnen uiteindelijk met 2-0. foto-, andre van haasteren dan de uiteindelijke 3-1 van Wiliam Bakker. SVOW - Abbenes 1-2 (0-0) SVOW mocht na ruim een uur twee keer uitrukken, waarbij de grensrechter slechts een maal zijn vlag omhoog stak. Herman Horsman scoorde de 1-0. Abbenes viel daarop mas saal aan en haalde de zege bin nen met twee wonderschone doelpunten. Eerst haalde Mar cel Corsuize uit, waarna Rem- co Zijsling kort voor tijd tussen drie verdedigers in mocht schieten: 1-2. MVKV - GWS 1-3 (0-2) Het eerste half uur was voor GWS, dat door doelpunten van Percy Looman (na slecht uitverdedigen) en beste man van het veld Charles Hanny op een 0-2 voorsprong kwam. MVKV kwam sterk .terug, doelpuntte ook uit een straf schop van Gijsbert Oudshoorn (1-2), maar hield dat offensief in de tweede helft niet vast. Kort voor tijd scoorde Looman zijn tweede en GWS' derde treffer. LSVV '70 - Valken '68 0-1 (0- 0) Na een openingsoffensief van Valken kreeg LSVV meer grip op de wedstrijd. Toch was het de ploeg van Daaf Brandt die de wedstrijd in de tweede helft besliste. Frank Duyndam ging op rechts diep door, zijn voorzet werd "door de vrij staande Ton Gruyters simpel afgewerkt. Lugdunum - ZLC 4-0 (2-0) Lugdunum verzuimde tegen ZLC in de dubbele cijfers te komen. Mart van Rijn scoorde tweemaal, waarvan één vanaf elf meter. Harold Beek en Daan Kooiman maakten het kwartet vol. ZLC kwam niet veel verder dan een schot dat de lat aan de verkeerde kant schampte. Tc hëClDEN Frank van P dfcenendaal en Martien finishten "jide op de tweede stek ey edens dit weekeinde ver- neerden koersen. Kokkelko- !n dJi ging gisteren in een ARr*ne kopgroep tijdens de voc^ote Prijs Wielerrevue )pje onder tegen de rap- l Erwin Kistemaker. tan Veenendaal deed za- rdag hetzelfde tegen zijn iUchtmakker Piet Kleine de ronde van Berkel. pkkelkoren legde daar ierigens beslag op de erde plaats. In 's Heerenberg ging de eer ste grote Nederlandse klassie ke zege van Martin Kokkelko ren in rook op." De Noordwij- kerhouter nam wèl het initia tief voor de ultieme kopgroep door samen met Maarten den Bakker en Erwin Kistemaker te ontsnappen, maar had daar bij in de ex-Nederlands kam pioen een geduchte tegenstan der. Even later sloten ook Knuvers, Van der Vin en Vink aan, zodat in totaal zes renners op kop reden. slotkilometer van de vroegere Ronde van de Achterhoek had geen van de koplopers meer de macht om een sprint te ont lopen. Na 210 kilometer bleek Kistemaker op de licht hellen- De wedstrijd in Berkel-Roden- rijs kende een iets ander ver loop. Vijf coureurs reden daar bij het begin van de koers al uit het peloton weg. Piet Klei ne en Frank van Veenendaal slaagden er, nadat het peloton al gedubbeld was. nogmaals in om de rest het nakijken te ge ven. In de sprint bleek vete raan Kleine sterker dan zijn bijna vijftien jaar jongere com pagnon. Van Veenendaal was waarschijnlijk met zijn ge dachten bij de onderhandelin gen over een mogelijk contract om bij de beroepsrenners te gaan rijden. Martien Kokkel koren finishte ondertussen als vierde, terwijl Tom de Jong uit Roelofsarendsveen de der tiende stek in het sterke veld bezette. Ook in de andere categorieën kwamen de regionale renners goed voor de dag. Etienne Vergeer deed zaterdag de bes te zaken in het Brabantse Oos- telbeers. De Warm onder sprong in de finale van de klassieke Omloop van het Zui den weg uit het peloton en toonde zich in de sprint ster ker dan zijn twee vluchtma- ten. Mark Varkevisser eindig de na zeventig wedstrijdkilo meters als tweede in de sprint van het peloton. Dit leverde hem de vijfde plaats op. Bij de liefhebbers won Stan Paarde- kooper in .Berkel-Rodenrijs door de sprint van een kop groep van vijf renners te win nen. Piet van der Geest sprint te naar de achtste stek. In Gouda behaalde John Kuy- venhoven zijn tweede zege van dit seizoen. De Leidenaar reed in de finale uit de kop groep weg en werd pas op het podium door de anderen te ruggezien. Met het cross-sei zoen nog in het vooruitzicht zal het zegetotaal van de Swift-Casba renner nog wel uitgebreid worden. Pieter Eve lien kon na John Kuyvenho- ven de ronde-miss kussen; hij finishte op de tweede plaats. In de eerste serie kwam Hans Schoelink ook als tweede over de meet gespurt. Collectief fietsen de renners van De Bollenstreek het hardst. Dit bleek gisteren weer tijdens het Zilveren Molen toernooi, waarin De Bollen streek de 56 kilometer in 1.09.15 uur als twee na snelste aflegde. De Swift-coureurs kwamen met twee amateurs en vier liefhebbers niet slecht voor de dag door als vijfde te eindigen. Zoeterwoudenaar Herman de Jong zocht zater dag zijn geluk ver van huis. Hij eiste in de Omloop van de Grensstreek de zevende stek op. Samen met zijn twee ploeggenoten Cees van Haa- stregt en Hans Schoelink hij goed voor de derde ploegen- prijs. LEIDEN De topclubs uit de Leidse regio heb ben zich op de eerste vol ledige speeldag van de' veldkorfbalcompetitie be hoorlijk geweerd. TOP en Fides Pacta wonnen over tuigend en Fiks speelde knap gelijk tegen Snel, maar Pernix en De Danaï den begonnen met een nederlaag. Crescendo bleef voor de tweede keer aan de negatieve kant van de score en staat nu al laatste. Daarentegen mag De Algemene zich voorlo pig koploper noemen na een eclatante 3-15 zege over Dubbel Zes. De slagvaardigheid van TOP was duidelijk teveel voor De Vinken, dat na 1-0 in vijftien seconden tijd steeds achter de feiten aanliep (1-6). „Het ging allemaal zo gemakkelijk en benutten we de kansen beter, was de score veel hoger geko men", wist trainer Wim Ker- kum, die een 5-9 ruststand no teerde en alweer twee gemiste strafworpen. Met hattricks voor Karin Westerbeek, Gerco Langelaan, Ron van der Wil- lik en Anne van der Zaag werd nu een alleszins respec tabele 11-16 eindstand bijeen geschoten. De nederlaag van Pernix bij Albatros viel toe te schrijven aan een gebrek aan lengte en fysieke kracht, met name in de aanval. De oranjekragen verloren in het vierde kwar tier de aansluiting, toen op 7-4 (rust) een strafworp gemist werd en de thuisclub naar 10-4 doorliep. Debutante Marjan Karstens, Janneke Mulder, Rudger Kuipers, Casper de Rooy en Jan Karstens, inge vallen voor Peter Kuipers (knieblessure), konden het gat nog tot 10-9 verkleinen, omdat de verdediging met de slordig wordende tegenaanvallen wei nig moeite meer had. Fides Pacta besliste het duel met Archipel dankzij een ster ke periode van twintig minu ten, waarin haar voorsprong van 6-4 tot 11-5 werd uitge bouwd. Nieuweling Sander de Haas, Jeanet Smit, Ilonka van der Steen, René van der Voor- en en Henk van der Waals waren voor deze tussensprint verantwoordelijk en door eni ge toevallige afstandschoten van de bezoekers slonk de marge nog tot 12-8 (doelpunt Joyce Cohen). Voor De Danaïden betekende de absentie van de geblesseer de Annemarie van Dijk en Hennie van der Top een te grote aderlating, zodat bij Het Zuiden met 12-5 kansloos werd verloren. De Leidse aan val moest door het lengtena deel langdurig rondspelen zon der vaak in schotpositie te ko men en produceerde voor rust enkel strafworpen van Marcel Keijzer en Ene Kromhout (6- 2), om door twee tegentreffers in drie minuten op 6-4 vroeg tijdig uitgeteld te worden. „Als je op 5-9 door het ijs zakt, wordt het net zo goed tien punten verschil", verklaarde coach Cees Zuurmond van Fiks opgelucht over het 10-10 gelijkspel tegen Snel. Zijn se lectie leek na 3-5 geruime tijd het spoor bijster (5-9), totdat J Diederick van Veen, Nico van Weizen (beiden tweemaal) en' jj Rob Coli de vechtlust weer aan schotkracht paarden, waardoor spectaculair nog een 7 punt werd binnengesleept. Het ploegverband van Cres- cendo woog aardig op tegen de .j individuele sterkte van Ons d Eibernest, dat met 3-7 dan ook geflatteerd zegevierde. Ilona Vj Lepelaar, Wijnand Alberts en' Mark van Amsterdam zetten hun club in het eerste half uur drie keer op voorsprong. maar* daarmee bleek alle kruit ver- schoten en in de rust was er al een 3-4 achterstand. „Wij maakten aan het begin van de tweede helft teveel plaatsfouten en kwamen toen vier punten achter", analy- •'•jj seerde Robin Sommeling de 9- 1 12 nederlaag van KNS tegen - 'j KCN. De coach van de Oegst- geestenaren zag Edwin Kooien en Liesbeth Kok aanvallend het best presteren met respec- tievelijk drie en twee doelpun ten, maar ook zij schoten na 4- 5 (rust) toch figuurlijk te kort. De eerste aanval van Zuider- kwartier was sterk op dreef if tegen ODO (D) met vijf tref- .'pi fers, wat 2-0, 6-2 (rust) en 10-4 f opleverde en dat was een goe- de afspiegeling van de veld- verhoudingen. Edith Hille- brand, Erik van .Lunteren en Aldo Spardon namen twee- maal scorend het leeuwendeel van de produktie van de blauw-gelen voor hun reke- ning. De vakopstelling van De Al- A gemene was voor het treffer), TT met Dubbel Zes veranderd om j jt meer vaart in de aanval te' brengen, wat met een 3-15' G zege natuurlijk uitstekend uit- '.,7 pakte. Alfred Lambooy (4).i*j Annemieke Molloy (3) en Mar- co Mud (2) waren de grote" gangmakers in de ploeg van Cor Gravekamp, die na éénen- X 'K vijftig minuten pas haar eerste tegentreffer (1-9) moest incas- Liefst zeven strafworpen kreeg Tempo tegen bij TOGO, reden waarom de verdediging'*.'^ na de paalwisseling (4-7). i gaandeweg onzeker opereerde De aanval kwam in deze pe-- riode niet verder dan treffers van Arjan Kolkman en Joke Boot, beiden goed voor een hattrick, en moest lijdzaam j toezien, hoe vanaf de stip een ongelukkige 11-10 nederlaag ontstond. Velocitas zette in de tweede helft een energieke achtervol ging in op NIO, dat door vier strafworpen op 1-4 was aange komen. Robert Schoof, sterk op dreef met drie goals, en Steven de Ronde herstelden het evenwicht met 4-4 en dat betekende, dat hun club voor de negenentwintigste keer M zonder overwinning bleef. Voor Fluks en Olympia wa-/ ren strafworpen evenzeer een obsessie, want zij misten teza- men vijf keer vanaf tweeën-', halve meter. De ene Noord- wijkse misser was gelijk fataal, want die viel tussen 3-1 van Hans Mertens en 4-1 en na-,)' dien liep het verschil enigszins geflatteerd tot 7-1 op. .vanti tweede Sonde -iuropa Cup Dgte gefilDEN De heren- van Maxell/Avanti de tweede ronde der£n de Europa Cup 2 be- zij het met minder lémak dan was verwacht. 1 ei1e Hazerswoudse tafel tennissers speelden met ptionaal kampioen Paul adelaldan in de gelederen in bt Franse Chalons sur rigijarne. De gelijknamige tnjub legde het na een Hollandse start een superspannende toch met 3-5 af. BT djifters was zoals verwacht dezelfde Nancy Evans Mip, zoals het EC-toernooi dgjficiëel heet, kansloos te- eo£n het Hongaarse Lenin noJSZ CK. In Oegstgeest tosjas de uitslag 0-5, al had b thuisclub meer in te g/engen dan de eindstand "pet vermoeden. het dorpje nabij Parijs „■dijende Avanti met Rob Turk, leepul Haldan en Gerard Bak- narjfr Jr- ongelukkig. Na de par- rdeflen tegen respectievelijk Eloi oeJl-l 1, 23-21), Christian Martin np-21. 13-21, 21-16) en Hucliez re|5-2l, 21-14, 21-15) keken de teifvanti-spelers verrassender- ijs tegen een 3-0 achterstand 'n. Ondanks de luide aan- van de 450 over- Franse toeschouwers o#kte het Haldan, die tijdens pa Cup-duels uitkomt Avanti maar zijn compe Voor weinig publiek werd BT Lifters al snel uit het Europacuptoernooi gestoten. titie nog altijd in Zweden speelt, het tij te keren. Hij ver sloeg Eloi met 21-10 en 21-13, waarna Turk er 3-2 (13-21, 21- 14, 22-24 tegen Hucliez) van maakte. De spanning werd tot een absoluut hoogtepunt opge voerd, toen Bakker in een sleutelpartij Hucliez op de knieën dwong. Na 16-21 maakte hij de tweede game na tussenstanden van 15-15 en 19- 19 af op 23-25. Haldan en Bak ker klaarden de klus door Hu cliez en Eloi, waarbij duidelijk iets „gebroken" was, te ver slaan. De Avanti-spelers had den et nog drie games voor nodig (15-21, 21-17, 12-21 en 18-21, 21-14, 13-21). Voor veel minder publiek dan BT Lifters had gehoopt startte Ron Schipaanboord in Oegst geest weinig voortvarend te gen de Hongaar Kaiser. Hij verloor met 14-21 en 16-21. Friso Reitsma dwong Benak tot drie games. Na 20-22 en 22- 20 werd het toch 0-2 door de 16-21. Herman van den Broek won de eerste game met 23-21 foto: henk snaterse van Kcpocztas, maar kon een 0-3 achterstand toch niet af wenden (16-21 en 18-21). Kai ser en Kcpocztas drukten ver volgens door naar .0-5 ten kos te van Reitsma (12-21, 15-21) en Schipaanboord (19-21, 21- 23), waarmee het eerste en voorlopig laatste Europa Cup- avontuur van BT Lifters over LEIDEN Mare de Boer van De Bataven die dit weekeinde tijdens een jeugdinterland in Zeve naar zijn debuut maakte won direct het speerwer pen. Zijn eveneens debu terende clubgenoot Chris Tamminga reikte bij ver springen tegen West Fa len tot een tweede plaats. In Amsterdam verbeterde Marc van Rooy van AAC het baanrecord op de 3000 meter, waarbij vijf atleten van De Ba taven onder de magische ne gen minuten doken. Jan Jan sen wón de 800 meter. Als gevolg van zijn tweede plaats op de nationale C spelen mocht Chris Tamminga in de junioreninterland tegen West Falen uitkomen. Doordat het verspringen en het polsstok hoogspringen gelijktijdig wer den afgewerkt, moest de licht voetige Bataaf-atleet kiezen. Het leverde hem uiteindelijk een tweede plaats in de ver springbak op. Met een afstand van 6.43 meter verbaasde hij opnieuw, maar zelf meent hij nog verder te kunnen komen. Clubgenoot Mare de Boer had nogal last van tegenwind bij het speerwerpen. Desondanks benaderde hij zijn beste worp tot op 16 centimeter: 53.72 me ter. Mede door de inbreng van de Leidse atleten werd de strijd tegen de Westduitse jeugd overtuigend gewonnen (119-82 punten). In Amsterdam liepen vijf atle ten van De Bataven op de 3000 meter onder de magische ne gen minuten. Casper Ravens- bregen was de snelste met 8.48.8 minuten, Theo van der Zanden volgde verrassend met 8.52.8, Jan Kortekaas liep 8.54.2, Jo Ferket reikte tot 8.56.0 en Hans van der Vijver kwam na 8.58.0 minuten bin nen. Dirk van Beelen over schreed de negen minuten maar net. Snelste atleet werd overigens Marc van Rooy van het organiserende AAC die het baanrecord op 8.06.5 minu ten bracht. Snelste man uit de regio werd Rob van Schooten van AAV '36. die 8.48.4 minu ten nodig had. Sterk presteer de ook veteraan Willem Ra- vensbergen met een tijd van 9.45.5 minuten. Als enige dame liep Leontien Boom naar 10.52.7 minuten. Op de 800 meter werd Jan Jansen eerste in 1.54.0 minuut. Michel Versteegen en Rob.' Zuidwijck streden hun gebrui- S kelijke duel uit. dat uitmondde' j' in 1.55.5 en 1.55.7. Junior Pe-, J ter Rijnsburger liep een record l' van 1.56.4 en ook Menno Jan sen was nooit eerder zo snel 1.58.6 minuut. Clubgenoten - Cees van Haeringen en Cor (U, Brandwijk noteerden goede tijden van 1.57.8 en 1.57.3. In Nieuwegein leverde Rijn soever atleet Frank van Wijn- gaarden een fraaie 20 kilome- ter af. Met 1.08.18 uur werd hij derde op ruim twee minuten van de winnaar. In Lisse won Debby Verhaar - het hoogspringen tijdens een L juniorenwedstrijd. Met 1.60 öi meter deelde ze die winst met f* Zoetermeerse Wendy Oost-'i:' dam. Joost Jan Izeboud en Martijn Nieuwland scoorden fraaie tijden bij de jongens D op de 80 meter horden (14.8 en 15.0 seconden). Marjolein Perk was bij de meisjes D op de 60 meter de beste uit de regio, (11.0 seconden) en Thirza Horn verbeterde bij het speer werpen voor meisjes D op nieuw het Bataven clubrecord en bracht het op 27.78 meter. Ronald van der Meer wint Apollotoernooi LEIDEN Alphenaar Ronald van der Meer heeft het elfde najaarstoernooi Van Apollo in Roelofarendsveen gewonnen. In de hoogste klasse zorgde de thuiclub niet alleen voor een fraai stukje organisatie, maar leverde de ploeg ook veel winnaars. Ronald van der Meer (Zigo) had in de finale van het herenenkel in Mark Anderson een geduchte tegenstander. Met 15-1, 4-15 en 15-9 trok hij toch aan het langste eind. V In de herendubbel zorgde het Apollokoppel Ge- rard van Ruiten-Michiel Zwaan voor een span- A nende strijd. Tegen Taco Breukel en Ed de Voogd van Zigo kwamen de Veners na een 5-15, verlies in de eerste set terug via 15-8 en 15-13. Ook in de damesenkelfinale stond een Apollo- 4 lid: Tineke Huigsloot verloor echter van Dyna- mo Sassem-speelster Mirna Massaro. In het da*^ mesdubbel was Apollo wel succesvol.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17