sportuitslagen
Saturnus verslaat EDH
Alecto wint streekderby
zi<
Jwe
SPORT
Ceidóe Qowumt
MAANDAG 11 SEPTEMBER 1989 PAGINibp^
LEIDEN Saturnus
heeft het EDH-syndroom
van zich afgeschud. De
Leidse handballers had
den op het veld altijd de
grootste moeite met het
keiharde EDH, maar ble
ven nu met 18-15 aan de
goede kant van de score.
De dames van HVV be
haalden ook tegen Satur
nus Ridderkerk geen
winst.
De dames uit Voorschoten zak
ten in de slotfase door het ijs: 6-
10. Het veldteam van Foreholte,
vorig jaar gepromoveerd naar de
tweede divisie A, pakte tegen De
Treffers meteen de winst: 8-10
OASE haalde in diezelfde divisie
een verdienstelijk 7-7 gelijkspel
tegen ODIS. In 2B kwam Northa
niet verder dan een 10-7 verlies
tegen Westlandia.
Saturnus kwam tegen EDH
aanvankelijk op achterstand.
Toen het verschil drie doelpun
ten bedroeg, schakelde Roy van
Gurp over naar een 5+1 dek
king. Vanaf dat moment werd de
opbouw van het als vanouds bik
kelende EDH permanent ver
stoord. Natuurlijk had het spora
disch succes met individuele ac
ties, maar nog voor rust trok Sa
turnus de stand gelijk: 8-8. Ook
na rust had de ploeg uit Delft
(vorig jaar nog landskampioen
op het veld) geen antwoord op
de naar voren geschoven verde
diger Nico Mooren. Saturnus liep
uit naar 14-10, kwam tien minu
ten voor tijd nog even in de pro
blemen toen EDH terug kwam
tot 14-12, maar maakte het kar
wei af door een break van Hans
Blansjaar en een hoekschot van
Winfred van Bohemen, die
eerder vanaf die positie al drie
maal succesvol was. Saturnus
won met 18-15.
De dames van HVV beschikten
weer over Do Laernoes en Anke
Meekel. Met name Anke Meekel
toonde* zich een inspirerende
kracht voor de Voorschotense
selectie. Zij scoorde twee maal en
forceerde twee zeven-meters.
Desalniettemin kwam HVV in
de slotfase tekort tegen Saturnus
Ridderkerk. Halverwege was de
balans in evenwicht (3-3). Tot 5-
6 kon HVV aanhaken, maar
daarna was het gebeurd. Satur
nus posteerde twee speelsters op
de cirkel en forceerde mede door
de inzet van de Ridderkerkse
rechteropbouwspeelster de door
braak. Het team won met 6-10.
In de tweede divisie opende Fo
reholte met een combinatie van
veld- en zaalspeelsters de compe
titie met een 8-10 zege op De
Treffers. De ploegen waren vrij
wel gelijkwaardig aan elkaar.
Weliswaar had Foreholte halver
wege een 3-6 voorsprong opge
bouwd, maar die werd door de
thuisploeg eerst teruggebracht
tot 5-6 en later ook tot 8-9. Es
ther van der Ploeg stelde in de
laatste minuten de zege zeker
door een strafworp te benutten:
8-10. In diezelfde klasse volgde
OASE het snelle ODIS op de
voet. De voorsprong van de gas
ten was nooit groter dan twee
punten en zowel vlak voor rust
als vlak voor tijd kon OASE
aanhaken: 5-5 en 7-7. ODIS kon
alleen vanuit een snelle opbouw
tot scoren komen. In de laatste
minuut had OASE zelfs de winst
voor het grijpen, maar Lesley
Fits miste oog in oog met de
keepster.
Northa kan in 2B nog geen pot
ten breken. Het gaf in de tweede
helft een 5-7 voorsprong uit han
den. In het laatste kwartier ac
teerde de formatie van Jos Stig-
ter te traag en leed het te veel
balverlies om op een zege tegen
Westlandia aanspraak te kunnen
maken. De dames uit Noordwij-
kerhout verloren met 10-7 na
een ruststand van 4-4.
LEIDEN Zowel de da
mes als de heren van
LMHC verloren dit week
einde hun competitieduels
van respectievelijk Kievit
ten en Alecto. Bij Foresca-
te deelden de vrouwen de
punten met Te Werve en
zegevierden de heren. Bij
Roomburg bleek er voor
de dames geen eer te be
halen, terwijl de mannen
met over Etten Leur (6-1)
zegevierden.
Leiden keek tegen Kieviten al
snel tegen een 1-0 achterstand
aan. De Wassenaarse gasthe
ren zagen de bal via achter
Niels Eegdeman in het doel
verdwijnen. Naar mate de
wedstrijd vorderde kwam het
Leidse team meer in de ver
drukking, maar dankzij goed
verdedigend werk van onder
andere Robin Beker bleef de
schade tot de ene treffer be
perkt. In het tweede deel van
het duel werd 'good old' Hans
Willem Croll van stal gehaald,
maar ook hij kon niets
meerdere erkennen in Alecto
(2-0). De Leiderdorpsen speel
den technisch beter en vonden
elkaar blindelings. Na een
snelle 0-1 voorsprong (via een
strafcorner van Pauline Huy-
gens) zakte het team van trai
ner/coach Maurits Eikenhout
geheel in elkaar. De ploeg van
coach Fred Platzak bouwde de
voorsprong uit via een lange
corner van Jet Kruidenier. De
Leiderdorpse heren deelden in
de allerlaatste minuut de pun
ten met Were Di (2-2). In een
felle eerste helft opende Eric
Brabander de score, maar bin
nen een minuut kwam Were
Di weer op gelijke hoogte. Na
rust was het wederom Eric
Brabander, die zijn ploeg op
voorsprong bracht. Door fou
tief uitverdedigen kwam Were
Di langszij. De heren van Fo-
rescate wonnen met 3-0 van
Evergreen. Erik Cornelissen
opende de score uit een re
bound. In de tweede helft
waarin vele kansen onbenut
werden gelaten, bepaalde Dick
Wanssink de eindscore op 3-0.
De dames van Te Werve kre
gen het niet voor elkaar om
beide punten mee naar huis te
nemen. Forescate kwam na
een 0-2 achterstand op gelijke
hoogte door treffers van Ma-
rije Wieggant en Maud de
Groot. De heren van Room
burg zegevierden met grote
cijfers over Etten Leur. De
eersteklasser stond tijde P
rust al met 5-1 voor. I
tweede helft werd de
met nog één doelpunt
bouwd. Enno Schets i araKte
twee strafballen. De tr eeP*
kwamen op naam van R
van Schaik (2x), Jasper
der (2x), Bas Koning en
ter Eikenhout De dame ahlma
Cartouche walsten over R
burg heen: 5-2. De thuis 'aS°r|a
was op alle fronten de me
re Voor Roomburg rer^V11^
Veerle Kuypers en
Hohman de eer. Zowel dl
mes als de heren van Nr,
wijk moesten hun punter
staan aan respectievelijk
moord en Rood Wit. B
heren speelde het duel.
voornamelijk tussen de 23fP ar
terlijnen af. Vlak voorl^ aa
scoorde Rood Wit de
treffer. De dames kwami
snel met 2-0 achter. Na
werd de achterstand mei
treffer uitgebreid.
india-:
>yn tol
resent
oys w
en de
BUITENLANDS
VOETBAL
Beveren-KV Kortrijk 4-1. Club Un
dard Luik 0-0, RC Mecheten-Cercle Brugge
Waregem-Beerschot 4-0. Germinal Ekeren-
Charterc* 1-0. FC Antwerp-Sint Truiden 2-
0 Stand: KV Meehelen, Andertecht 4-7,
Cerde Brugge 4-0, KV Kortn|k. Standard
Luik, Waregem, Beveren 4-5
BULGARIJE
Lokomotiv Gorna-Vrtosha 1-1, Hebur-SIt-
ven 1-2. Sredets-Trak» 6-1: Pinn-Cbemo-
berg 0-1. VIB Stuttgarl-Uerdingen 1-0, VIL
Bochum-FC Kaiserslaulem 2-0, Einlradit
Frank(ur1-Baye.n Munchen 1-2. SVW
Mannheim-FC Sankt Paul! 0-1. Borussia
Monchengladbacft-Fortuna Dusseldort 3-1
Stand: Bayem Muncben 8-12, FC Koln 8-
11; Eintrach! Frankfurt, FC Numberg Le-
verkusen 8-10. Werder Bremen. Borussia
Dortmund 8-9, Uerdmgen. Borussia Mon-
chengladbach. VfB Slutlgart 8-8
Arsenal-Sheffield Wednesday 5-0. Aston
Villa-Totlenham Holspur 2-0. Chelsea-Nol-
lingham Forest 2-2, Crystal Palace-Wim-
bledon 2-0. Derby County-Liverpool 0-3,
Everton-Manchesler United 3-2. Lui on
Town-Chafflon Athletic 1-0, Manchester
City-Queens Park Rangers 1-0, Milfwail-Co-
venlry Ctfy 4-1. Norwich City-Southampton
4-4 Stand: MiDwall 5-11; Everion 5-10;
Norwich, Coventry 5-9; Liverpool 4-8; Chel
sea, Lui on 5-8; Arsenal 4-7.
FRANKRIJK
Samt Elienne-Lyon 1-0. Caen-Nanles 2-0.
Germain 2-2. Sochaux-Mulhouse 0-0,
Auxerre 2-1, Toulon-Bordeaux 0-2 Stand:
Bordeaux 9-15. Pahs SG 9-13, Marseille 8-
12; Toulon 9-11. Nantes, Sochaux, Toulou
se 9-10
fTAJJÉ
Bologna-Ban 3-1. Cremonese-Genua 0-1.
Rorenlina-Laao 1-0, Juvenlus-Ascok 3-1.
Lecce-Cesena 2-1, AC MHan-Udinese 3-1,
AS Roma-Aialanta 4-1. Sampdorla-lnter 2-
0. Verona-Napok 1-2 Stand: Juventus. Na-
pok 4-7; AC Milan. AS Roma 40, Inter.
Sampdoria. Bologna. Genua 4-5
JOEGOSLAVIË
Ha|duk-Rode Ster 2-1. Partizan-Okmpija 2-
0; Velez-Vojvodina 0-0 (6-5 na strafschop
pen); Radnicki-Rad 2-2 (6-5). Osijek-Dyna-
mo Zagreb 1-0. Vardar-Sloboda 2-0; Bo-
rac-Sarajevo 2-0; Rijeka-Buducnost 0-0
4) Zeleznicar-Spartak 1-0 Stand: Dynamo
Zagreb. Riieka 6-9. Zeleznicar 6-8; Radmc-
NOORWEGEN
Brann Bergen-Kongsvinger 0-1, Moss-Mjoi
ner Narvik 2-0; Start Krisliansand-blte-
slröm 1-1. TromsO-SogndaJ 3-0, Viking
Stavanger-Rosenborg Trondheim 4-3;
Vaalerengen Oslo-Molde 1-2 Stand: Liile-
strom 19-43, Rosenborg 19-35; Tromso
19-33; Brann Bergen. Molde 19-30.
OOSTENRIJK
Austria Salzburg-Admira Wacker 2-3. Vien
na-Wiener SK 2-1. Austria Wien-Grazer AK
1-0. Kremser SC-FC Trol 1-4. Vorwirts
Steyr-Sankl Pollen 1-1, Sturm Graz-Rapk)
Wien 0-0 Stand FC Tirol 10-17, Rapid
Wien. Austria Wien 10-13; Admira Wacker
10-12
PORTUGAL
Sporting-Naoonal 2-0. Chaves-Porto 1-2.
Markimo-Guimaraes 2-3. Braga-Setubai
3-5; Portimonense.
SCHOTLAND
Dundee-Hearts 2-2, Dunfermline-Mother
well 1-1. Hibernian-Dundee United 2-0,
Glasgow Rangers-Aberdeen 1-0, Saint Mir-
ren-Celtic 1-0 Stand Celtic. Molherweb.
Aberdeen. Hearts 4-5; Hibernian, Sainl
i 4-0. Alletico Madrid-Cadiz 1-0. Real
Mallorca-Ovtedo 2-2. Rayo Vallecano-ReaJ
Vailadoiid 2-1. Real Sooedad-Za/agoza 2-
Karsiyaka-Sariyer 3-1, Sakarya-Konya 0-1,
Zeytinbumu-Samsun 4-2, Malatya-AHay 1-
1. Adanademir-Galatasaray 1-0, Besiklas-
Bursa 1-0, Fenerbahce-Genderbirllgi 3-1
Stand Beaktas. Konya 2-6, Adana. Allay.
Trabzon 2-4.
ZWITSERLAND
Lausanne-Bellinzona 5-1, Lugano-Serve tie
4-0. Xamax Neuchalel-Sankt Gallen 3-4.
Sion-Young Boys 0-0 Stand Xamax 10-
15. Sion 10-14, Senrette 10-11. luzem,
Grasshoppers 11-11. Young Boys. Sankt
Galen. Lausanne 10-10
ATLETIEK
Wereldbeker-wedstnjden in Barcelona
100 m: 1 Echols (Vst) 11.18. 2 Onyali (Afr)
11,23, 3. MOIIer (DOR) 11,24, 4 Bify (Eur)
11,31, 5. Allen (Ame) 11.34, 6. Myers (Spa)
11.36, 7 Voronova (Sov) 11,49, 8. Broa-
dnck (Oce) 11,96. 9 Wang (Azi) 11.97
200 m: 1 MoHer (DOR) 22.40.2 Onyali (Afr)
22.82. 3 Jackson (Ame) 22.87. 4 Young
(Vst) 23.08. 5. Malsjoegina (Sov) 23,12. 6
Billy (Eur) 23,26, 7 Broadrlck (Oce) 24,05.
8 Zhang (Azi) 24.25, 9 Lacambra (Spa)
400 ik 1. Oulrol (Ame) 50.60. 2 Breuer
(DOR) 50,67, 3 Ogunkoya (Afr) 51.67. 4
Stevens (Vst) 52.16. 5 Roezma (Sov) 52.48.
6 Mermo (Spa) 53,63, 7 Abraham (Azi)
53,80, 8 Sam bell (Oce) 53.92. Perec (Eur)
gediskwalificeerd
800 m: 1 Quirof (Ame) 1.54,44. 2 Wodars
(DOR) 1.55.70. 3 Melinte (Eur) 156.55. 4
Maloesevioene (Sov) 1.57.27. 5 Zumga
(Spa) 1 58.49. 6 Sun (Azi) 1 58.56, 7 Boul-
merka (Afr) 200.21, 8. Baumgartner (Oce)
201,58. 9 Clark (Vst) 201,94
1500 IK 1 Ivan (Eur) 4 18.60. 2. Podkopje-
va (Sov) 4.19.44. 3 Mai (DOR) 4.20.36. 4
Pujol (Spa) 4.21.17, 5 Aouam (Afr) 421,19,
6 Feng (Azi) 4.23,54, 7 Cassia de Jesus
(Ame) 4.25.59.8 Rose (Oce) 4.26.49.9 Ja
cobs (Vst) 4 30,78.
3000 m: 1 Murray (Eur) 8.44,32, 2 Podzni|-
akova (Sov) 8 49,42. 3 Plumer (Vsl)
8.54,33. 4 Kiesskng (DDR) 8 54.50. 5 Ki-
maryo (Afr) 8 55.35. 6 Eslevez (Spa)
908.17, 7 Wang (Azi) 9.08.65. 8 Pereua
(Ame) 9 14.22. 9 McDooagh (Oce) 9.25.34
10.000 rK I Ullrich (DOR) 31 33,92. 2 Kris-
tiansen (Eur) 31.42.01. 3 Soroklskala (Sov)
32 15,53. 4 Davis (Vst) 32.23.09. 5 Wan|i-
ku (Afr) 32.49.81. 6 Olrveira (Ame)
33 05.99, 7 Bust (Oce) 33.47.83, 9 Prat
(Spa) 34 41.50
4x100 m; DOR 42.21. 2 Sovietunie
42,76. 3 Verenigde Stalen 42,83, 4. Ameri
ka 43.58. 5 Spanje 44.62. 6 Azie 44.91
Europa en Ocean ie gediskwalificeerd. Afn-
4x400^ 1 Amenka 3 23,05. 2 DDR
3.23,97.3 Sovjetunie 3 26,15, 4 Verenigde
Staten 3 27.29, 5 Afnka 3.29.76. 6 Ocea-
me 333.70. 7 Azie 3 34,54. 8. Span»
3 36.50. Europa gediskwalificeerd
100 m horden: 1 Oschkenal (DDR) 12,60
400 m horden: 1 Farmer-Patrtck (Vst)
53.84, 2 Ledovskaja (Sov) 54,68, 3 Gunnel
(Eur) 55.25, 4 Krug (DDR) 55.56. 5 Chen
(Azi) 57.40. 6. Lahoz (Spa) 58,56. 7 Chala
(Ame) 59.00, 8 Graham (Oce) 101.11, 9.
Womptou (Atr) 1.02,03
HoogepnogeK 1 Costa (Ame) 2 04. 2. Bi-
kova (Sov) 197. 3 Astatei (Eu) 1 94. 4
Bak* (DDR) 1 94. 5 Wohlschlag (Vst) en
Jin (Azi) 1 91. 7 N Da (Afr) 1 80. 8 Kaper-
nik (Oce) 1.80. 9 Mozun (Spa) 1 75
Verspringen: 1 Tsysljakova (Sov) 7.10. 2.
Ilcu (Eur) 6.71, 3 Booegman (Oce) 6.64. 4.
Radtke (DDR) 6.54 m. 5 Xiong (Azi) 6,51.6
Connor (Vst) 6,30. 7 Echevarria (Ame)
6,22, 8 Aiunwa (Afr) 6,14. 9 Lopez (Spa)
Wyludda (DOR) 71.54.2.
nou (Azi) 66.04. 3 Marlen (Ame) 65.40. 4
Christova (Eu) 61.96. 5. Davydova (Sov)
61.46, 6. Vizaman (Oce) 57.92. 7 Price
(Vsl) 52 90. 8 Goodan (Spa) 48.54. 9
Laayouni (Air) 48,34.
Kogieletoterv 1 Huang (Azi) 20.73, 2. Hart-
wig (DDR) 20.62. 3 Losch (Eu) 20.10. 4.
Lissovskaja (Sov) 19.76. 5. Laza (Ame)
1902. 6 Pagel (Vsl) 18.77. 7 Ramos (Spa)
15 61 8 Vilols (Oce) 14 67. 9 Khaled (Egy)
13 26.
Speerwerpen: 1 Felke (DOR) 70 32. 2
Zhang (Azi) 61 50. 3. Eve (Ame) 60 32. 4
Graune (Eur) 59.76. 5. Jermolovitsj (Sov)
57.52.6 Mayhew (Vst) 55.38, 7 Nordstrom
(Oce) 53.26. 8 Chikwelu (Afr) 49 08. 9 Ve-
caino (Spa) 46 48
Eindstand 1 DOR 124 punien. 2 Sovjetu
nie 106. 3 Amenka 94. 4 Europa 89, 5
Verenigde Staten 84,5.6 Azie 67,5. 7 Afri
ka 58, 8. Spanie 48. 9 Oceame 40
Adentken (Afr) 10.20, 5
10.38, 6 Marines (DOR) 10,41, 7 Arques
(Spa) 10.48. 8 Lestan (Azi) 10.48. 9. Isasi
(Ame) 10.52
200 ik 1. Da Sihra (Ame) 20,00, 2 Heard
(Vsl) 20.26. 3 Adeniken (Afr) 20.38, 4 Tiki
(Eu) 20.41. 5 Adam (Gbr) 20,67. 6 Bnng-
mann (DOR) 20,74. 7 Jackson (Oce) 20.93.
8. Gomez (Spa) 20.98. 9 Chang (Azi) 21.25
400 ik 1 Hernandez (Ame) 44,58, 2 Carto-
witz (DDR) 44,86, 3 Tiacoh (Afr) 44,97, 4
Malky (Azi) 45,26. 5 Pettigrew (Vsl) 45.30,
6 Cornel (Spa) 45.61. 7 Itl (Eu) 45.69. 8
Gamer (Oce) 46.08. 9 Redmond (Gbr)
46.68
800 ik 1 McKean (Gbr) 1.44.95, 2 Herold
(DDR) 1 45.04, 3. Klprotich (Afr) 1.45.06, 4.
Macmko (Vsl) 146,47, 5 Doyle (Oce)
1.46.67. 6 To led a (Ame) 1 47.21. 7 Sutio-
nen (Eu) 147.45, 8 De Teresa (Spa)
147.94. 9 Del Prado (Azi) 153.63
1500 nt 1 Bke (Afr) 3 35.56. 2 Coe (Gbr)
3.35.79, 3. Herold (DOR) 3.35,87, 4. Di Na-
poli (Eu) 3.36.65, 5 Pauhn (Oce) 3.38,64,
6 Cacho (Spa) 3.40.34, 7 Harrington (Vst)
3.40.88. 8 De Okveira (Ame) 3.41.59, 9
Nakayama (Azi) 3 43 29
5000 m: 1 Aouita (Afr) 13 23.14. 2 Doherty
(Ier) 13.2S.39. 3 Carrara (Spa) 13.25.94. 4
Bockner (Gbr) 13.26,89. 5. Wang (AzO
13.45.58. 6 Pflugner (DDR) 13 46,84. 7
Uoyd (Ooe) 1354,92. 8. Brantfy (Vsl)
14 05.14, 9. Fragoso (Ame) 14.22.88.
10000 ik 1 Antibo (Eu) 28 05.26. 2. Abe-
be (Afr) 28 06.43, 3 Prieto (Spa) 28 07.42.
4 Urata (Azi) 28.08.32. 5 Vera (Ame)
28 11.19. 6 Moneghetli (Oce) 28 18.83. 7
Braatley (Vst) 28.37.59. 8 Wessel (DDR)
29 02.28. 9. Staines (Gbr) 29.02.28
4x100 m: 1 Verenigde Stalen 38.29, 2.
Groot-Britlannie 38,34. 3 Europa 38.47. 4.
Yika 38.81, 5 DOR 39.62. 6 Amenka
),67. 7 Oceame 39.20. 8 Azie 39,32. 10
Spanje 39,69
4x400 m: 1 Amerika 3 00,65, 2 Verenigde
Stalen 3.00,99. 3 Afrika 3 01,88. 4. Groot-
brittannie 3 02.64. 5. DOR 3.02,73. 6 Euro
pa 3 02.95. 7 Oceame 304.88. 8 Spanje
3 05.26. 9 Azw 3.05.63.
110 m horden: 1 Kingdom (Vsl) 12.87. 2
Jackson (Gbr) 12,95. 3 Valle (Ame) 13.21,
4. Pohland (DDR) 13.50, 5 Moracho (Spa)
13,83. 6. Iwasaki (Jap) 14.00, 7 Mbadugha
(Afr) 14,05, 8 Cakgura (Oce) 14,18 Nagor-
ka (Eu) niet gestart
400 m horden: 1. Patrick (Vst) 48.74. 2
nike (Afr) 49.24. 3 Akabusi (Gbr) 49.42,
Kucej (Eu) 49.73. 5 Alonso (Spa) 50,09,
6 Graham (Ame) 50,20, 7. Miller (Oce)
50.36. 8. Ende (DDR) 50,47, Al-Dowaila
(Azi) niet gestart
3000 m steeple: 1 Kanuki (Afr) 8 20.84. 2
Lambruschmi (Eu) 6.21.75. 3 MeOer
(DOR) 8 23,21, 4 Diemer (Vst) 8.24.52. 5.
Hanion (Gbr) 8.28.34, 6 Oomlngues (Ame)
8 28,65, 7 Nogales (Spa) 8.28,91, 8. Ita-
bashl (Azi) 8 38,69, 9 Inwood (Oce)
8.46,51.
ttnketapeprong: 1 Conley (Vst) 1749, 2.
Inozemtsiev (Sov) 17.31, 3 Edwa/ds (Gbr)
1686. 4 Fries (DOR) 16.85, 5 Chen (AzO
16.52. 6 Koranteng (Afr) 16.46. 7 Reyna
(Ame) 16.19, 8 Oulnlero (Spa) 1577, 9
Sweeney (Oce) 1572.
Huiketapeprong: 1 Conley (Vsl) 17.49 m.
(Sov) 17.31. 3 Edwards
(Gbr) 16.86. 4 Fnes (DOR) 16.65. 5 Chen
(Azi) 16.52. 6. Koranteng (Afr) 16 46. 7
Reyna (Ame) 16.19. 8. Oulnlero (Spa)
15.77. 9 Sweeney (Oce) 15.72.
HoogepongeK 1 Sioberg (Eu) 2.34 m. 2.
Grant (Gbr) 2.31.3 Solomayor (Ame) 2.25,
4 Wessig (DDR) 2,20. 5. Uu (Azi) 2.20. 6
Brown (Vsl) 2.20. 7 Becker (Spa) 2 20. 8
Garrett (Oce) 2,20. 9 Betfaa (Afr) 2.20
2 Bnght (Vsl) 5 70. 3. Langhammer (DDR)
5 55, 4. Garcia (Spa) 5 50, 5 ArkeH (Oce)
5 45. 6 Liang (Azi) 5.40, 7 Ashurst (Gbr)
5 40. 8 Wood (Ame) 5 20. 9 Simohamed
(Atr) 4 60
VerapringeK 1 Myneks (Vsl) 8.29 m. 2. Alk
(Afr) 800. 3 Faulkner (Gbr) 7 84, 4 Mek
aard (Eu) 7.82, 5. Delonge (DDR) 7.82, 6.
Zunrong (Azi) 7 63. 7 Gorgos (Spa) 7.06, 8
Jefferson (Ame) 6,52. Harvey (Oce) geen
Schuil (DOR) 67 12. 2
uens (Ame) 66.72. 3 Danneberg (Eur)
65 30. 4 Keshmin (Vst) 61 40. 5 Nandapi
(Oce) 58.32. 6 Martinez (Spa) 57.46, 7
Mar die (Gbr) 56.52. 8. Hu (Azi) 54 72. 9.
Hassan (Afr) 52.26.
KogeUüngerert I Weiss (Eu) 77.68, 2.
Deal (Vst) 76 38. 3 Haber (DDR) 76 28, 4
Bi (Azi) 70.50. 5 Hernandez (Ame) 68.86. 6
Spivey (Oce) 68 40. 7 Peacock (Gbr) 67 78,
8 Toumi (Afr) 67.62, 9 Godall (Spa) 62 50
KogelitoteK 1. Timmermann (DDR) 21,68,
2 Gunthor (Eu) 21,40, 3. Barnes (Vsl)
21,10, 4. Weil (Ame) 19,25, 5. Williams
(Gbr) 18.49. 6 Minns (Aus) 18,38, 7 Ma
(Azi) 18,20, 8 Achouche (Afr) 17,40, 9 Ji
menez (Spa) 16.14.
Speerwerpen: 1 Backley (Gbr) 85,90, 2
Mizuguchi (Jap) 82,56, 3. Hadwich (DDR)
80,30, 4 Bametl (Vsl) 78.28. 5. Gonzalez
(Ame) 78,02, 6. Einarsson (Eur) 73,74, 7
Stapteton-Srmth (Oce) 71,06, 8. Bazigue
(Afr) 65,66. 9 Bassols (Spa) 64,24
Eindstand: 1 Verenigde Slaten 133 pui
len, 2 Europa 127, 3 Groot Bntlannie 119,
4 DOR 116,5, 5. Afnka 107,6 Amenka 97,
7 Azie 68,5, 8 Spanie 64,5. 9 Ocean»
64.5
Viertandenwedstrijd in Grenchen (Zwi)
Demee (15 km): 1 Bi Da (WdO 50 29. 2
Beurskens (Ned) 50 58, 3. Bouchonneau
(Zwi) 51.37, 4 Lelul (Fra) 5152, 5. Ohiel
(Fra) 51.59, 6 Moretli (Zwi) 52.08, 7 Hom-
minga (Ned) 52 36. 8 Villeton (Fra) 52 42,
9 Mai (Wdl) 52.49, 10 Uebertz (Wdl)
52 59, 13 Kieyweg (Ned) 53 39, 19 Heu-
smkvekl (Ned) 56 51 Landeoklaeaement
1 West-Duiisland 2.3618, 2 Frankrijk
2 36.33, 3 Nederland 237 14. 4. Zwitser
land 2 36.38.
Heren (25 km): 1 Boltz (Zwi) 1.16.45, 2
Do Chauvallier (Fra) 1.16.49, 3. Doobler
(WdO 1 16 52, 4 Bernard (Fra) 1.17.24, 5
Gromrmsch (WdO, 6. D( Chauvallier (Fra)
I 1800. 7 Constant (Fra) 118.01, 8
Gschwend (Zwi) 118 10, 9 Schweikfiardl
(Zwi) 1.18.16. 10 Kraayevek) (Ned) 118 19.
II Van Vlaanderen (Ned) 118.31, 14. Van
Ri|thoven (Ned) 1.18.56. 17 Edelman (Ned)
1 19.27, 26 Pragl (Ned) 1.21.11 Kappen
(Ned) u
Finale KNAU-jeugdcompetitw in Roosen
daal
Jongens: 1 PSV (Eindhoven) 15471 pun
ten. 2 AAC (Amsterdam) 14 888. 3. Thor
(Roosendaal) 14.833, 4. Hera (Heerhugo-
waard) 14.619. 5. Holland» (Hoorn) 14 347,
6 DEM (Beverwijk) 13.074, 7. Sprint (Bre
da) 12.677, 8. VSL-TC (Den Haag) 12.276
Meisjes: 1. AV Rotterdam 13.440 punten.
2 Sparta (Den Haag) 13367, 3. Prins Hen
drik (Vught) 12.732. 4 PAC (Rotterdam)
lieren. 1 Joppen (LTV "75 Haren) 6 39 35.
2 Lennaers (Wdl) 657 48, 3 Rusek (Tsj)
707 20, 4 Szumuiec (PoO 717.52, 5. Noor
(Aquito Winschoten) 7 17 52, 6 Wadaz (Pol)
Emmeioord (halve marathon)
Hstsk 1 Pragl (AV Nop Emmeioord)
1 16 13. 2 Broek-Roeiofs (Nop) 1 18 20. 3
Overmars (Nop) 1.18.31, 4 Rensma (PEC
Zwolle) 118.53. 5. Knoppen (AV Nop)
1.2202.
Nieuwegein (20 km)
Heren: 1 Van Gorkem (AV Nijmegen)
106 03. 2. Van Dommelen (AV Haarlem)
1.07 19, 3 Van Wi|ngaarde (AV Rijnsoever
Katwi|k) 108.18 Dames: 1 Raals (Sagitta
Amsterdam) 1.20 15. 2. Foyte (Veenlopers
Mijdrecht) 1.23.32, 3. Nieuwpoorl (Atvemi
Nieuwegein) 1.28.09
Dordrecht (10 Engelte mijl)
Heren: 1 Koolman (Sliedrecht Sport)
53 47. 2. Moergestel (Parthenon Dordrecht)
54 47. 3 Vermeulen (Sportclub Voome
Bnefle) 54.51, 4 Van de Heuvel (Typhoon
Gorinchem) 55.15, 5. Oosterwijk (llion Zoe-
termeer) 55.29, 6. Polderman (Atletica Vlls-
singen) 56.19
Steenwijk (15 km)
Heren 1 De Lange (Start '78 Steenwi|k)
50 52. 2. Van Rijswi|k (Impala Drachten)
5108 3 AugusUjn (Start) 51.53. 4. Gorree
(AV Nop Emmeioord) 52 15, 5 Kluitenberg
(Start) 53.33. 6 Sterkenburgh (Start) 53 48.
Dames (XI km): 1 Sterk (Start) 46 04, 2.
Wokters (Start) 4611. 3 Strijbosch (HAC
'63 Hoogeveen) 47.06.
VUerdwigen (10 km)
Heren 1. De Maal (AV Fortuna Vlaardin-
gen) 30.25,2. Ten Hove (Spark Spijkenisse)
33.15, 3. Vermaas (Koploper Delft) 33.57,
4 Hollensleben (Koploper) 34.21 Dames:
1 Van de Pas (Fortuna) 41.30, 2. Huls-In 'I
Veld (Fortuna) 4217, 3 Vroon (Otympu
Naaldwijk) 43 57
AUTOSPORT
GP Italië formule 1 in Morua: 1 Prosl (Fra)
McLaren Honda 307,40 km in 1 19,27,55,
2 Berger (Oos) Ferrari op 7,33. 3. Boutsen
(Bel) Williams Renault 14,98,4. Patrese (Na)
Williams RenauN 38,72, op 1 ronde 5 AJesl
(Fra) Tyrrell Ford, 6 Brundle (Gbr) Brab
ham Judd. 7 Martini (Na) Minardi Ford. op
2 ronden 8 Perez-Sala (Spa) Minardi Ford.
9 Amoux (Fra) Ugier Grtanes, 10 Naka|i-
Sm|ers
(Bel) Toyota 2.48,43, 2 Du«z (BeO BMW op
1 29, 3 Bosch (Ned) BMW 4.58, 4. Vaene
(Bel) Ford Sierra 7 53 Stand open NK: 1
Doctor 359 punten, 2 Bos 316, 3 Knoop
307, 4 Bosch 290.
Grote Prijs van Wiaconein: 1 Sullivan
(Vst/Penske-Chevrolet); 2. Fabi (Ita/March-
Porsche) op 41,97 sec, 3. Mears (Vst'Pens-
ke-Chwrolet), 4. Luijendijk (Ned/Lola-Cos-
worth). 5. Fittipaldi (Bra/Penske-Chevrolet).
BADMINTON
Open kampioenscheppen van Hongkong
Finelee
Herenenkeltpefc Wenkai (Chnj-Kok Keong
(Mal) 15-11, 15-11. Herendubbetspel: Si-
dek/Sidek (Mal)-Yu/Xiangyang (Chn) 15-12.
Alping (Cfin)-Lei
(onnj ïi-iz, 11-7, 11-3 Oemeedubbel-
spel: YingAVelzhen (Chn)-Hye Young/So
Young (Zko) 15-4,15-9 Gemengd dubbel-
spefc Sang Bum/So Young (Zko^Chn-choi-
/Chan (Zko) 15-12, 16-18, 15-6
BASKETBAL
(WdlFGenëve (Zwi) 90-100, Hagen-Charloi-
1 en burg 109-96, Oen Helder-Geneve 82-78,
Genève-Chariotlenburg 105-97, Den Hei
der-Hagen 97-74 Eindstand: 1 Den Hel
der 3-6. 2 Genéve 3-4, 3. Hagen 3-2, 4.
Chariotienburg 3-0
BOWLING
Maaspoort Trophy in Den Bosch: 1.
Schultz (Vst) 3431 pins, 2. Kok (Haarlem)
3351, 3 Vissers (Zaltbommel) 3289, 4 Ver-
bruggen (Bel) 3285, 5. Minnebruiker (Spij
kenisse) 3274
BRIDGE
land 44. 2 Australië 40. 3 Colombia 32. 4.
Brazilië 24. 5 India 21 Heren: 1 Australië,
Brazilië 43,3. Franknjk 39; 4 Nieuwzeeland
DAMMEN
Orenis TwnlaHE Tilburg 9-11; Oktehove-
Twenle's Eerste 7-13; VAD-TDV 13-7;
RDG/DIO-Ons Genoegen 13-7; Hou Sland-
GOLF
Europese Open in Tedworth (Gbr): 1
Murray (Gbr) 277 slagen. 2 NoDik) (Nwz)
278; 3 Torrance (Gbr) 280; 4. Parry (Aus),
Woosnam (Gbr) 281; 6 Drummond (Gbr),
Claydon (Gbr) 283. 8 Davis (Aus). FeherTy
(Gbr). Lyle (Gbr) 284
Twente Cup in Hengelo: 1 Bos 134 sla
gen; 2. Bumside 137, 3. Saxion, Borsl 137,
5 C Renders 140, 6 Wool 141,7 Van der
Velde 142; 8. Gee. W Lemmers. Richards
HOCKEY
C hem prone Trophy demee In Frankfurt
(Wdl): Nederland-Australte 2-4, Nedertand-
Wesl Duitsland 0-0; Canada-Zuidkorea 0-3;
West Duitsland-Grool Bntlannie 2-0; Au-
strakêCanada 2-1; Groot Brittanniè-Zuid-
Eindetend: 1 Zudkorea 5-9, 2. Australië 5-
8; 3. West Duitsland 5-6; 4. Grool Bntlan
nie 543; 5 Nederland 5-2 (4-9); 6 Canada
Keep Fit 1-0, Qui Vrve-Wagemngen 1-2;
Studentes-Upward 1-3; Union-Schaerw«)|-
de 0-1 1e klesse A: Forward-Warande 343.
Zwart Wrt-Rosmalen 2-2, Push-Craeyen-
hout 34k. Tiiburg-Breda 1-1, Hudilo-Groen
Geel 1-0 B: Voordaan-Sirawberries 3-2;
bIC-Rood Wil 0-1; Randwijck-Amersfoort
3-2; Lelden-Alecto 0-2; SCHC43ooisehe 1-
0 2e Masse B: Forescate-Te Werve 2-2.
Ommoord-Noordwijk 34k HOS-Evergreen
44k. Cartouche-Roomburg 5-2, AsvkxvRijs-
Zwrlseriand 1-2; Schaerweijde-SCHC 3-2;
Kampong-HGC 4-0, Oranje Zwart-Hatlem
2-3 OvergangekJesse A: Viclorla-Push 3-
2. Rmg Pass-MEP 043; AJkance43rornngen
2-1; MOP43eei Zwart 1-1; Voordaan-Unkxi
2-2; Leonidas-Ede 0-2. B: Nijmegen-Den
Bosch 1-3, Wageningen-Goolsche 3-2, Te-
genbosch-Devenler 6-1; Breda-Forward 1-
Rotterdam-Groninger Studenten 1-2, De
4-2; Were Dl-Aleclo 2-
pie-Capelle 4-1; VCL-Aeolus 1-1; Foresca-
te-Evergreen 643; Ri)swijk-OSHC 1-7; Spi-
ril-Cartouche 243 B: Hitversum-Randwijck
14k Rood Wrt-Noordwi)k 143, Strawberries-
FTT 1-2; VW-Kraaien 2-2; Xervos-Rergers
HONKBAL
EK inParija
Play-offa, 4e duet Nedertand-tialie 0-8
Stand Nederland-Italië 2-2 Om 3e plaata:
Zweden-Span|e 12-11. Stand Zweden-
HCAW-PSV 8-1; Twkis-
THburg 7-9, Spartaan-Sparta 4-5; PSV-
HCAW 8-5, Tilburg-Twlns 1+7; Sparta-
Spartaan 4-3. Degradatiepoule 1e klasse:
Braves-Glants '82 6-5. 2e klasse C: Blue
Birds-Squeeze 12-2; Jeka-Squeeze 10-8.
MOTORSPORT
Spaan (Castricum)
1543,24, 2. Smrt (Stadskanaal) Special op
20,30 seconden. 3 Motenaar (Lopikerka-
pei) Honda 21,55, 4 Nijenhuis (Heerde)
Honda 29,64, 5. Van Dongen (Capelle aan
de Ussel) Honda 40,84, 6 Remers (Oisler-
wi|k) Honda 47,80. Eindelend NK: 1 Sm.1
50 punien, 2 Scherpen 50. 3, Moienau 49.
4 Nijenhuis 43, 5. Spaan 40.
2S0cc: 1. Zeefenberg (Bieiswijk) Honda
17 58,14. 2 Van der Heijden (Zatlbommel)
Honda 10,83, 3. J van den Goorbergh
(Breda) Yamaha 18,74, 4 Boerman (Alme
lo) Yamaha 22,66, 5. Bodelier (Rosmalen)
Honda 33,02, 6. Koopman (Heino) Honda
45,60 Eindstand NK: 1 Zeeienberg 60, 2.
Van der Heijden 50. 3. J van den Goor
bergh 45, 4 Boerman 43, 5. Bodelier 39
500cc 1 Van Lijen (Wervershoof) Suzuki
15 43.24, 2. Oe Jonge (Bovensmilde) Yama
ha 10,42,3 Grootte (Lage Zwaluwe) Suzuki
11,08, 4. Meijer (Wedde) Suzuki 43,21, 5
Deroue (Ni|kerkerveen) Yamaha 44,45. 6
Looyesieyn (Anna Paulowna) Yamaha
47,13 Eindstand NK: 1 Van Lijen 60, 2
Van der Endt 54.3. De Jonge 40,4. Groot
te 40
Zijspannen: 1 Streuer/De Haas (Groloo)
Yamaha-LCR 15.29,72. 2 Van Stekelen-
burg/Bedtgens (Oss) LCR 19,15, 3. Van
Kempen/Gons (Beken) Yamaha-LCR 19,41,
4 Lemstra/Nap (Alkmaar) Yamaha-LCR
36,95. 5. Blaauw/PuyvekJe (Rotterdam) Ya
maha 1.20,94, 6. Van Bergen/Van Bergen
(Alblasserdam) Yamaha 124,47 Eindstand
NK: 1. Streuer 60. 2 Lemslra 50. 3 Van
Bergen 42, 4. Sleketenburg 40. 5. Blaauw
men) Suzuki 48,71, 6 Twikler (Heerlen) Su-
n Le cA tellet
mett (Fra/Fra/
Gbr) Honda 608
Merk ei/Du hamel/Men ens (Vst/Can/Bel)
Honda: op 3 ronden 3 Moineau/Cnne-
/Morillas (Fra) Suzuki; op 17 ronden' 4
Meier/Schlofi/Hanggeli (Zwi) Honda; op 21
PAARDESP0RT
2e koer*, 1300 m: 1 Upshala (R. van der
Kraats) 122,0, 2. Beauty Mountain. 3.
Sammy Jo Niet gestart Ninnes Boy Toto
winnend 4,60, plaats 1.50 1,80. koppel
B. Tveter) 2.39,3 - 1.19,7. 2. Wodjék, 3
Zoomer Tolo: winnend 2.00 3,10 2,40,
koppel 22,80. trio 499,10
4e koert, 2000 ik 1 Zambesi Cede (L
Lannoo) 238,8 - 1.19,4. 2 Be Quick, 3
3 D'Avni de Noot. 4 Dorothe Pluto
Tolo winnend 7.20. plaats 2,10 1,80 7,40,
koppel 13,20, trio 806,60, kwartet niet ge-
Se koer*. 1900 ik 1 Moonlight Shadow (M
Wallow) 2.02,1, 2. Leulink Mau, 3 Star
Ride Tolo winnend 3,10, plaats 2,30 3,60,
koppel 12,90, trio 34.90
7e koer*, 2800 ik 1 Berhok) H (F. Wester-
veld) 3.33,2 - 1.22,0, 2. Dustm Morgan, 3
Cosmo M. Tolo. winnend 1,80. plaats 1,30
1,40 6,60, koppel 4,70, trio 157,40.
8e koer*, 2100 nc 1 Brahms Melodie (J
van Dooyeweerd) 2.42.2 - 1.27.3, 2. Bi.cz
Urthuzen, 3 Massie's Prize, 4 Bily Vrede-
best Toto winnend 7,80, plaats 1,80 3,10
1.90, koppel 23,90, trio 296,70, kwartel
9* koert, 2000 m: 1 Be Quick (L Dynahl)
239,0 - 1.19,5. 2 Adrienne (F Handelaar),
3 Alexander Wind Tolo: winnend 2,40
6.90 2.30, koppel 68,00, trio 1018.20
10* kout, 2000 ik 1 Yranda (mw M
Saastamomen) 2.40,9 - 1.20,5. 2. Ydra. 3.
Wally Heynen Toto. winnend 7,30, plaats
1,80 2,00 2,90, koppel 15,70, trio 153,70.
11* koert, «09 m: 1 Mud Hole (A. MOIIe-
ma) 2.02.4 - 1.16,1, 2 Amazone Cede, 3
Vdoce Nora. Tolo winnend 3.30, plaats
3,20 4,10. koppel 13.70, trio 37,40
2a koert, 1700 m: 1 Sailing Home (A. de
Vries) 1.51,5, 2 Ranska. 3. Makimba Niet
gestart Temptation en Spanish Warrior
Toto; winnend 1,60, plaats 1,10 1,30, kop
pel 2,00. tno 4,70.
3a koert, «08 ik 1 Dancing Hanover (H
Grift) 2.11,5 - 1.21,7, 2. Chiara Cassandra.
3 Dominique Tolo: winnend 2,20, plaats
1,40 4,20 3,40, koppel 54,60, trio 910.40
4a koert, 2800 ik 1 Clazwn Wieünga (M
Vergay) 3.35,2 - 122.8, 2 Boyo France. 3
Cas Buitenzorg Net gestart Caresse Hel
de Toto wenend 3,90, plaats 2.20 1,90,
koppel 12,30, trio 78,80
5* koert, 2000 ik 1. Lyminster (A. de Vries)
207,4, 2 Blushing Event. 3. Vagely Raap
horst Toto winnend 1.80, plaats 1,40 1,70,
koppel 6.70. trio 32,60
6* koert, 2100 ik 1 Channa Witlenhof (H
Gnti) 2 56.2 -1.23,9, 2 Dean Boszorg. 3
Dryade. 4. Vivace Malta Niet gestart. Bon-
naserra Ma|o en Beautiful Star. Tolo win
nend 3,60, plaats 1,30 1,40, koppel 3,90,
trio 37,30. kwartel 179,70
7a koert, 2100 nt 1 Corala van Ranum (A
vd Blonk) 249,3 - 120,6, 2 Chariotle Ha
nover, 3. Amon Marco Toto winnend 3,60,
plaats 1,70 1,30 2,40, koppel 2,40, trio
108,70.
8* koert, «09 nt 1 Dancing Boszorg (A.
vd Blonk) 2.03.9 - 1.17,0, 2 Dante Buiten
zorg. 3 D'Ouagan. Toto winnend 3,10,
I.80 2,20 13,50,
17,90. trio 2691.50. kwartel 2368,10
10a koert, 2100 nt 1 Vak» van Hulsel (J.
vd Pip) 2.49,0 - 1.20,5, 2 Valiant C, 3 Zln-
gana du Bols Toto winnend 12,00, plaats
5,10 6,90, koppel 32,40, trio 245,40
W5 5-7-1-3-5. UN betaling. 721,50. Om
zet 153381
1* koert, 1700 nt 1 Detorpedo Juweel (C.
Kamminga) 2 18.6 - 1.21,5, 2 Benonja, 3.
Cherie Norion. Tolo winnend 11,00, plaats
2,20 2,20 1,60, koppel 38,60. trio 616.20.
2a koert, 2240 nt 1 Christ Renka (H. Ham
ming) 3 04,3 - 1.22,3. 2. Caiina van Barke.
3 Danmark S Niet gestart: Coby Burger-
tMKJe Tolo: winnend 5.80, plaats 2,30 2,40,
koppel 8,10, trio 59.30
3a koart, 2240 nt 1 Caksla Cunera (J.
Scheller) 3.00,7 - 1.20,7, 2. Anna Aldorp. 3
Zoon van Jensen Toto: winnend 2,80.
plaats 1,40 6,10. koppel 22,00, Irio 149.40
4a koert, 2300 nt 1 Crown Jewel (J Pool)
3.08,8 - 1.19,9, 2. Benny W, 3. Chytayta
Prinses. Tolo winnend 2,20, plaats 1,30
1,80 1,90, koppel 11,20. trio 86,70
Sa koert, 2240 nt 1 Anfield Road (H Ol
den burger) 3 04,6 1.22,4, 2 Cheetah Ario.
3. Chance Enkhulzen Niet gestart. ApoHo.
Tolo: winnend 3,40. plaats 1.30 1,50 2,40,
koppel 8,70, Irio 166,90.
6a koert, T700 nt 1 Juslaromance (A.
Mollema) 2.13,8 -1.18,7, 2 B)om Haule. 3
Boy S. 4 Ankairanss R. Tolo: winnend
2,00, plaats 1,50 2,60 1,40, koppel 40,70,
Irio 234,70, kwartel 1999,40
7a koor*. 1700 m: 1. Dyliberto H (A Bos
scha) 2.13,2 - 1.18,4. 2. Oonderstraal. 3.
D'Abord Frisia. Toto winnend 6,90, plaats
1,80 1,40 3,40, koppel 7,70, tno 135,30
la koart, 1700 nt 1 Don Victory (T Sme
ding) 2 15,6 - 119,8, 2 Zelaleu' B, 3 Oa
sen Westland Tolo. winnend 2,80, plaats
1,60 5,20 3,10, koppel 39,20, tno 1346,30.
9a koart, 2240 rrt 1. Bet se Meerswa! (Ao
de Wrede) 2 59,9 - 1 20,3, 2. Bunzer Junge,
3 8e1se a 4 Zandor Dorado Toto: win
nend 4,60. plaats 1.40 1,60 1,30, koppel
21,30, tno 128,00, kwartel 1313,70
10* koert, 1700 nt 1 Reunited (A. Molle
ma) 2.13.2 - 1.18,4, 2 Vriend, 3 Ataxia
Ario Tolo winnend 2,60, plaats 1,10 1,00
1,10, koppel 2,80 trio 13,20.
11o koert, 1700 nt 1 CoUatio Broquio (L
Dooper) 2.18.2 - 1.21,3. 2 Bkts Hope, 3
Dimanche Severe Tolo winnend 4,00,
plaats 1,90 1,90 2,10, koppel 31,50, trio
259,80
W-5: 7-7-7-2-3 Uitbetaling: 537,10 Om-
zal totaiieator 250 882.00
CSK) in Calgary (Can)
Landenwedetrijd: 1 Groot Bntlannie 16. 2.
Verenigde Stalen. Zwitserland. Wast Duits
land 20. 5 Nederland 28.
EK military in Burghley (Gbr)
Individuaei: 1 Leng (Gbr) Master CraNs-
man 46,25, 2. Thefwal (Gbr) Kings Jester
59,20,3. Clarke (Gbr) Fearirth Mor 62,40, 7.
Van Tuyt (Ned) Just a Gambia 74,05
Landanldaeeemanb 1 Groot Brittannta
187.65. 2 Nederland 333,30, 3. Ierland
ROEIEN
6 06.63, 4 Groot-Brittannta 6 12,54, 5 Ne
derland 6.12,94, 6 Joegoslavië 6 17.25
Acht 1 West Duitsland 5 43.88. 2 DDR
5 45,70.3 Groot-Bntlann» 5 47 01. 4 Ver
enigde Stalen 5.47,05, 5 Sovjetunie
5.51.80, 6 Bulgarije 5.52,75.
R0LH0CKEY
1# klets*: Sunday's-Modem 8-5; Den ren
tier g-Rolla 10-4. 2* klas**: RoHerdam-
Agor 3-16, Zoetermeer-Marathon 4-6
RUGBY
Skrf: 1 Kartson (Vsl) 8.01,12, 2. Defauw
(Bel) 8 03,14, 3. Vermulst (Ned) 8 04,78, 4.
Benlivoglio (Na) 8.10,12, 5 Schuster (Wdl)
8.15.11. 6 Haddie (Can) 8.23.30
Dubbel twee: 1 Sands/Carison (Vst)
7 11.04. 2 Baker/De Jong (Nwz) 7 13.70.3
Weber/Urbach (Wdl) 7.14.94.
Ver zonder etuurvrou* 1. China 701,70,
2 Grool-Brittannta 7.04,88, 3 West Duits
land 7.06,12.
Zware klasse
Skrf 1 Upa (Roe) 7.27,96, 2 Peter (DOR)
731,47, 3 Sarios (Hon) 734,15. 4 Jorda-
che (BRD) 7.35,59, 5. Van Etlekoven (Ned)
7 42,771, 6 Bamdin (Zwe) 7 48,52
Dubbeltwer. 1. Sorgers/Schramm (DDR)
7 01,71, 2 Cochela/Upa (Roe) 7 07,32, 3
Atexandrova/Gueorgueva (Bul) 7 11,55, 4
Hamplova/Loekotova (Tsj) 7 18.31. 5. Mo-
Iresjko/Vrolova (Sov) 7.22.84, 6. Lalon-
/Bnero (Fra) 7.24,13
Twee zonder etuurvrouw: 1 Haacker-
/Zeidler (DDR) 7.26,97, 2 Balan/Curelea
(Roe) 7.30,70, 3 Werremeier/AlthoH (Wdl)
731.13.4 Seaton/Maxve# (Vsl) 7 33.49, 5
Georgrev/Kamenova (Bul) T42^0, 6. Pay-
3R 6.45.81,
2 China 6.48,45, 3 Roemene 6.50,58, 4
Canada 6.51,53, 5 Bulgarije 6 56.34. 6
Dubbel eer 1. DOR 6 16,62, 2 Sovjetune
6.22,39, 3 Bulganje 6.23.63. 4 Tsjechoslo-
Bondsrepublek 6 18.22, 6 Verenigde Sta-
Skif: 1. GObel (Ned) 7.17,07, 2. Van Belleg-
hem (Bel) 7.20,03, 3. Otlen (WdO 7 21,80, 4.
Murphy (Can) 7 24,05, 5 Neykov (Bul)
7 28,26. 6 Bandola (Ha) 7.33.80
Dubbel twee: 1 Abbagnaie/ADbagnata
(IU) 6.54.81. 2 Neagu/Shep (Roe) 6 56.90.
3 Jansa/Karzovec (Joe) 657,97, 4. Kirc-
hhoH/Strert (DOR) 6.59,94, 5.
d/Redgrave (Gbr) 7 04,59, 6
kowskl (Pol) 7 05,32.
6.34.35. 4 Grooi-Bntlanne 636.23, 5.
Spanje 6.38,35, 6. Australe 6 40,01 Klaina
finair 1. Nederland 6.25,05
Dubbel vier 1. West DuNsland 6.04,78, 2.
Zwitserland 6.0724, 3. Frankri)k 6.07,50.
Acht 1 itale 5 47,95, 2 Oenenarken
549.38. 3 West DuNsland 5.51,15, 5 Ne
derland 5 57,60
SkTV^Unge (DDR) 6.58,14, 2. ChaJupa
(Tsj) 74)1.05, 3 Janson (Sov) 701,31, 4.
Broniewski (Pol) 7.01.95. 5. HSndta (WdO
7 05,77, 6 Posse (Uru) 7.25.04 Ktan* fi-
nalr 3. Zwolle (Ned) 7.14.90
Dubbeltwer 1 Thorsen/B)onness (Noo)
6.23,40, 2 Rienks/Florijn (Ned) 6.24,66, 3
Zerbst/Jonke (Oos) 6.25,80, 4. Reedy/An-
lonta (Aus) 6.27,78, 5 Bodenmann/Schwer-
zmann (Zwi) 6 27,78, 6 Gruner/Reinke
(WdO 6 29,46
Twee zonder xtuumart 1 Jung/Kedner
(DDR) 6 39,95, 2 Berrtsford/Redgrave
(Gbr) 6.42,84, 3 Slnzinger/Bauer (Oos)
6 43,40,4 Plmenov/Plmenov (Sov) 6.47,67,
5 Neagu/Snep (Roe) 6.50,37, 6. Preseren-
/Mujkic (Joe) 6.54,88
O, RCH-Castncum 9-50 1* klaser Dukes-
Oemoemenoe 31-0, REL-Te Werve 26-3,
Orsterwijk Oysters-OSRC 15-10; RSRC-
Haarlem 0-18; 't Gooi-Ascrum 12-3.
SKEELEREN
+n>der*^UfRuilenberg (Oldebroek), 2
Veenhof (Geten), 3 Van de Wetenng (El-
burg). 4 E van Benthem (Sinl Janskloos
ier). 5 Slagter (Oldebroek). 6 Huizebosch
(Gramsbergen), 7 Bouma (Oldetrijre), 8
Ferwerda (Stens), 9 Etflnga (Weslergeest),
10 Hagen (Haarlem)
B-rijdert: 1 Van den Bergfe (Krabbendij-
ke). 2. J de Roon (Rockanje), 3. Beijeman
(Oosterwolde). 4. Grobbee (Dalfsen), 5. Rei-
nennk (Tubbergen)
Veteranen. 1 P de Boer (Jellum), 2. Van
der Weide (Heerenveen). 3 Griffioen (Breu
ketan). 4 Gijzen (Balk). 5. Woud (Emme-
Damec 1 Verhoef (Woerden), 2 Smit
(Rouveen), 3 Pasveer (Groningen), 4 Van
Ommen (Noordeinde), 5 Dijkshoorn
(Schipluiden)
SOFTBAL
1* klasse A: Heiloo-Zwi|ndrecht 1-0; Spar
ia-Pioniers 1-0. B: Run '71-UW 3-7, Run
'71-UW 3-2, H Tigers-ADO 10-4 en 7-8
TAFELTENNIS
Hem, Europa Cup 2
Oegtlgeeel (NedHenta TSZ CK (Hon) 0-
5: SchIpaanboord-Kalser 1+21. 1+21,
ReNsma-Benak 20-22, 22-20, 1+21; Van
den Broek-Kcpoczlas 23-21, 1+21, 1+21,
Rertsma-Kalser 12-21, 1+21; Schipaan-
boord-Kcpocztas 1+21, 21-23.
TT Ameferdun (NedV-Soertacut Buda
pest (Hon) +1: Boule-Mercz 21-16. 21-19.
Van Haren-Toth 22-20, 1+21, 17-21; Hee-
ter-Pagonyi 21-10, 21-14; Boule-Toth 21-8,
21-13; Heisler-Mera 21-15, 21-18; Van
Haren-Pagonyi 21-14, 21-8
Shof Waganingen (H*d)-M*talac OLT
Otijek (Joe) +t Keen-Knezevic 21-13.21-
18. Verhaegh-Zakic 1+21. 21-18. 21-17.
Mot-Povraslo 21-18, 21-18, Keen-Zakk: 1+
21. 1+21; Mol-Knezevic 21-18, 21-14; Ver-
haegh-Povreslo 21-16,
MariirvHaldan 23-21, 1+21, 21-16. Hu-
d«z-8akker 1+21, 21-14. 21-15. Bw-Hal-
"1; Hucliez-Turk 1+21, 21-
14. 1+21.
Dames, Europa Cup 2
KC Kras Globetrad* (ItaHren* Tilburg
S: Batinic-Scherz 21-12, 21-18, Batmic-
Tanck 21-18, 21-14; Balinic-Hendriks 21-
10, 21-11; Obad-Scherz 1+21, 11-21;
Obad-Hendriks 17-21, 11-21; Raubar-
Scherz 1+21, 21-15, 12-21, Raubar-Tanck
21-19. 1+21, 1+21; Raubar-Hendriks 11-
21. 1+21.
Aagö Wien (Ooe) Middelburg Zuid (Ned)
+5: AJbustin-Treebusch 21-12, 21-19;
Petz-Van Osselaar 21-19, 2+22; Müller-
Kerslen +21, +21; Ptatz-Treebusch 2+21,
1+21, 7-21; Mul-
tar-Van Osselaar 1+21,7-21, Pietz-K?rslen
21-14, 1+21, 21-11. Muëer-Treebusch 1+
21. 17-21; Albustm-Van Osselaar 7-21, 12-
TENNIS
Open Amerikaan** kampioenschappen in
New York
(Wd+Krickstein (Vsl) 6-4. +3. 6-4. Land
(Tsjj-Agassx (Vst) 7-6, +1, +6. +1.
(Wdl)-Sabatlnl (Arg) +6, +4, +2, Navralllo-
va (VstJ-Garrison (Vsl) 7-6, +2. Finale
Graf-Navrattova +6. 7-5. +1
6.+3.+3
Gemengd dUibalapel, fmaiv a WhHe-
/Cannon (VslFMcGraih/Leach (Vst) +6.
2,7-5.
MmjetinfcebpeL finale: Capriati (Vsl)-
McQuillan (Aus) +2, +3.
7-6, +7. +7).
rye G8 2 +t BoHegral-Kion
+2, +0. Van der Torre-Van de Berg 7-5,
7, 2-6, EHingh-Ltawes +2, +2, Kempers-
MarkovNs 6-4, +1, Boltegraf/Van der Tor-
re-KtonA/an de Berg +3. +1. EKing-
h/KempervMarkovits/Uewes +2. +2
Popeye GS VSon 3-3: SchuNz-Jonerup
(Zwe) 6-4, +0, Bakkum-Grubben 7-6, +6,
2-6, Utgren (DenFOosting +1, +2. Van
Eekeren-Oavtds 2-6, 7-6, +6. Schultz/Bak-
kum-Jonerup/Grubben +4, +2. LHgren-
rjan Eekeren-Oostmg/Davids 2-6, 3-6
VS Wasserman (Bel)-
+6. +6, Roollmans-Wrtvoel +4,
+3. +7. +6,
stra-Semennk 0-6, +6, Wasserman/Rooi|-
mans-Jagerman/Witvoet 2-6, 2-6, Haar-
TRIATHLON
Har*k 1 Venderbosch (Hengelo) 4 07.17,
2 Mitzner (Wdl) 4 09 09. 3 Elgersma (Am-
slerdam) 413.37. Damee: 1. Verseveld
(Oss) 4 50 09.
Kwart-triathlon in Sprjkenieee
lieren: 1 Kiens (6bergen) 2.03 43, 2 Van
de Marei (Aarianderveen) 2 08 13. 3 Van
de Bos (Oost-Knollendam) 2 08 33. Dames:
1 Sybesma (Groningen) 2.21.50.
Harare 1 Kroezenga (Gasseltemijveen)
2 02.06, 2 Hofman (Hyum) 2.03 04, 3 En
gelsman (Gassefiemijveen) 2 03 29 Da-
Hammlnga (Oosterwolde) 2.26 28
Heren: 1 Rol (Alkmaar) 2.04.34, 2 Van
Dorp (Weringerwaard) 209 33. 3 Van de
Berg (Groenekan) 21011. Damee: 1
Wersma (Vaassen) 2.34 04
Kwarl-triethlon in GorTedijk
Heren: 1. Van der Heijde (Heerenveen)
2 09 30, 2 Keizer (Leeuwarden) 2 1100. 3
Sonderland (Drachten) 2.12.21 Demee: 1
Nutlertz (Heerenveen) 2 37 39
Kwert-friathlon in Oreterwijk
Heren: 1 Kens (Bbergen) 1.49 58. 2 Huls
(Ulft) 1.55.31,3 Slam (Almere) 1 56 05 De
mee: 1. Van Zwieten (Bodegraven) 2.06.55
TURNEN
Onodi (Hon) 77.35 punien;
2 Ovari (Hon) 74,35, 3. Beerepoot (Ned),
Ladanyi (Hon) 73,55; 5 Misko (Hon)
73.375; 6 Veldman (Ned) 73,10; 7 Abra
ham (Hon) 72,95, 8 Csiszlu (Hon) 72,75; 9.
(Ned) 72.35, 10. Benigm
(Zwi).
a (Hon) 7
a (DOR) 113,10, 2 M+
bradt (DDR) 112,70, 3 Behrend (DDR)
112,25, 4 Ambros (DDR) 112,20, 5 Han-
drick (DDR) 111,10, 6. Hempel (DDR)
Zwitserland 549,20, 3 h
VELDHANDBAL
1* klats* F demee: Vires el Celerilas-WIK
11-10; Ancora-Qulnlus 9-8; Snelwlek-Actlel
10-6, HW '70-Salumus +10 Heren: M
Satumus-EDH 1+15, Roda '71-OES '72
1+13; Wings-Salumus '72 2+10.
7 2A: Oase 2-AHC '28 2 1+10, Wings 1-
OS 1 +15 2ft ONDO 1-AHC '28 1 +12,
SOS/Kwiek Sport 1-ODiS 2 7-10, MMO 1-
Westland» 2 7-5 3JL Hercules +HEC 4
3 38: EHC 2-VDS 2 +12. Warmunda 2-
Westlandia 4 1+2 JC: HEC 2-Slart '85 1
1+10, Quintus 2-Westlandla 3 7-8, ODIS
Hermes 3 1+5. 30: Hermes 2-CWP 2 +2,
Oase Wings 2 11-7. 4A: ONDO 2-DIOS 2
1+11, EDH 2-VELO 3 +11. Schiplulden
18. M Saturnus 2-CMOS 1 1+15 2A: Fore-
hohe 1-CWP 1 1+7, Hermes 2-OSO 1 2+
17. EHC 2-Rijnsoever 1 1+22. Hellas 1-
Ountus 2 12-15 X: ONDO 2-CWP 2 1+
26. Start '85 2-M Saturnus 3 1+17, OOIS
1-Fwrplay 1 22-17 3D: OOIS 2-SOS/Kwwk
Sport 3 1+9, Schipluiden 1-HW '70 3 1+
VELDK0RFBAL
PKC-LDO 18-8; Alten
iar-DK0D 8-6; Oost Amhem-Drach'-
n 1+6, Forluna-Blauw Wil +8 B: DVO-
Overgangtkiaese A: Kinderdlfk-VEO +0.
Albalros-Pemix 1+9; KVS-Swtfl M +11,
De Vmken-TOP S 11-16 B: SwiN A- TODA
11-7; DOS '4+HKV 22-11; Blauw 1 Vit H-
DEVD +5, Nicalor-PAMS 10-5. D: Over-
*"- +12, ZKC '1+Sp.
8 «ld
Zuiden-De Danaiden 12-5; De Bern w-
Achilles H +9 G: VES-Merwede +6. R a-
Snel 10-10; OOO M-ONDO G +5; Ank e
S-Oe Meervogels 7-4 2a UaM F: AL(<-
Hoogvtel +9. Nwuw Flora-Rotterdam
Nieuwerkerk-Thor (H) 1+1, Crescendo-Oni
Bbemesl +7 G: ONDO (M)-Venlura 5 +7
SagNta-Tjoba +13, TOP (A)-GKV +7
Vriendenschaar-Usselvogels +4 3a klaaax
K: Harga-KVR +11, Ofympiaan-Phoenlx
8. Zuderkwrtier-ODO (D) KM L Dubbe
Zes-Algemene +15. Hou Stand-Succes 4
3, Tilburg-DKC 12-4 M:
(Bj-Oranje Nassau +4, ADO-Excelsior +7
VHesse-Zuidwesters 10-4, TOGO-Tempc
11-10. tt VelocNas-NIO 4-4, OES-OVS '69
+9, Maasskus-Oijkvogels 6-6, Ofympra-
Ruks 7-1ft Bokes-Thor (R) +7. Stormvo-
gels-Avanti 2-5, SEV-AUas 7-3
fleeerve overgangsklasse C: Fides Pacis.
2-Trekvogels 2 1+6, Allen Weerbaar 2-
PKC 3 1+9, DTV 2-De Danaïden 2 +5
Vriendenschaar 2-Ons Bbemesl 2 +6. ft
Overkanten 2-PKC 4 1+9, OETO 2-Keizer
Karei 2 +10. Rusl Roest 2-Achilles 2 7-5,
Rigtersbleek 2-Rapidilas 2 +10 Re*. 1e
klete* F: De Danaïden 3-Algemene 2 3-4,
Vlaardingen 2-Spwerwers 2 +7, Ready 2-
Deelos 4 9-4 ft VEO +KOAG 2 7-7, Alba-
Iros 2-Excelsior 2 +8. OOO 2-Swift 2 +5.
Animo 2-Oranje Wit 2 +6. H: DKV 2-Sport-
lust 2 +5, Regenboog 2-0eelos 2 7-9, Hel
Zuiden 2-PSV 2 1+13, SDO 2-Fortuna 3
Ree. 2* klets* K: Bolnes 2-Ouk* 2 4-7.
Zwervers 2-Achilles 2 7-4, Bermen 2-Ons
Eibernest 3 12-4 L' Rozenburg 2-Het Zui
den 3 12-8, Sperwers +OKC 2 +9. Zuider
kwartier 2-Kwiek 2 9-8 M: ONOO 2-Oranje
Nassau 2 4-6, SagtNa 2-T)oba 2 +8. Snel
+Vnendenschaar 3 4-9. PAMS +Achdles 4
7-10 ft Vriendenschaar (B) 2-Merwede 2
7-11, ADO 2-Ready 2 1+6, Pemix +Avanli
2 4-6, HKV +IJsselvogels 2 7-9 O: Oranje
Wil 2-Kinderdijk 3 2-14, Zwijndrechl 2-
DETO 3 7-8, TOV 2-Ten Oonck 2 +7, HKC
3-Blauw Wil '51 2 14-8
Meervogels 4-5,
bis-SwiH +5. Vriendenschaar-Oranje Wil
5-6. ft Fortuna-Het Zuiden 11-4, Die Ha-
g he-Regen boog 1+5, Oeetos Groen Geel
VOLLEYBAL
1+6, 1+4); Sovjetunie-halte 3-0(1+10,1+
7, 15-8). Finale: Sovjetunie-DDR +1 (+15,
1+14, 1+13, 1+13) Om 3a plaat*: Roe-
mene-llalie +3 (+15, +15, +15)
Om plaat* S t/m Wesl Duitsland-Bulga-
nje+1 (12-15, 1+9, 1+14, 1+6); Tsjecho-
siowak i|e-Joegoslavie +1 (15-4, 1+12, 1+
17, 1+9), Bulganje-Joegoslavie 3-0 (1+11,
1+9, 1+3); Tsjechoslowakije-West Duits
land 3-0(15-4, 1+14, 1+7)
Om plaat* 9 t/m 12 Turkije-Franknjk 1-3
(+15. +15. 1+14, 11-15) Finland-Poten
3 (7-15. 2-15, +15). Turkije-Rnland +1
(1+6, 1+8, 12-15, 1+14), Polen-Frankrijk
+2 (1+12, 12-15, 17-15, 7-15, 1+13).
Eindatand: 1 Sovjetunie, 2 DOR, 3 Halte,
Roemenie, 5. Ts|echosk>wakije,
WIELRENNEN
54,48,8; 2 Fondriest/Peiper (Na/Aus) op
36.9; 3 Kelly/Bug no (ler/lla) 1.38,2, 4
Sklbby/Schurer (Den/Ned) 2 23.7. 5. Pla-
secki/Lang (Pol) 2.30,5, 6 Maassen/Golz
(Ned/Wdl) 2 46.4, 7 Komisjev/Oeslamine
(Sov) 2 59,1, 8 Nijdam/Van Hooydonck
(Ned/Bei) 3 14,4, 9 Ghkotlo/Pagnm (Ita)
342,1, 10 Criqulelion/DewoN (Bel) 4.20.2
Dames: 1 Canins/Galli (Na) 27,6 km in
36.08, 2 Marsal//Odm (Fra) op 0 19, 3.
Schonenberger/Gyr (Zwi) 1 02. 4. Bonano-
mi/Chiapp» (Na) 136. 5 Skibby/Malmberg
(Oen) 1 53
In 4 28,25, 2. Pichon (Fra) op 0 01. 3 Vallet
(Fra) 022, 4 Seguy (Fra) 0 28. 5 Madouas
(Fra) 031, 6. Bruyreel (Bel) 0.41. 7 Sun
derland (Aus). 8. Echave (Spa). 9 Rutz Ca-
bestany (Spa). 10 Weltz (Oen) 5* etappe:
1 Laurent (Fra) 212 km in 5.25.24, 2 Ruiz-
Cabestany op 0.45, 3. Haghedooren (Bel),
(Tsj). 5. Lino (Fra), 6.
0.22.5. Stumpf (Wdl) 0 26,6. Dectercq (Bel)
0.27, 7 Vallei 0 39, 8 Ruiz-Cabestany 0.43.
9. Bruyreel 0.56, 10. Abadle (Fra) 0.58.
Kike-Klaeeik in Sankl Pollen (Ooe): 1.
Keky (tor) 218 km 5.32.50, 2 Bugno (IU).
3 Bomb.ni (Na). 4. Durst (Wdl), 5. Van Aert
(Ned), 6. F. Bonlempi (Ha), 7 Gianettl (Zwi),
8 Leclercq (Fra), GhiroNo (Na), 10 Kietel
(VSl), 15. Amtz (Nad).
Grote Prijs van Fourmies (Fra): 1 Gayant
(Fra) 202 km in 534 00. 2 Brasseur (Bel)
op 041, 3 Redam (Bel) 4 18. 4 Lavainne
(Fra). 5. De Wikte (BeO 421. 6. Museeuw
(Bel). 7 Pauwels (Bel). 8 Heirweg (Bel), 9.
Ced (Bel) 4.28, 10 Lieckens (Bel), 11 Dau-
we (Bel), 12. Capiot (Bel). 13 Batcop (Bel),
14 Anderson (Aus), 15 Peelers (Bel)
NK achtervolging dub* In Apeldoorn: 1
A hoy (Rotterdam) 4000 m in 4 49,06, 2
Ulysses (Amsterdam) 4.57,14, 3 Alcmaria
Vidrix (Alkmaar) 4.57,44, 4 Zwaluwen (Al
mere) 4.58,72, 5 Olympia (Amsterdam)
5.04.30. 6 De Adelaar (Apeldoorn) 5 05.99.
7 CC '75 (Nijverdal) 5 07,70, 8 Oe Ussel-
streek (Elburg) 5 10,07, 9 Wielerdub Ede
5.14,20, 10. Oe Adelaar B 5 16,70
Criteriums
Prof*
Amersfoort 1. Theunisse (Oss) 80 km in
1 56.17, 2 Beuker (San Sebastian), 3 Van
Poppet (BiNhoven) op 0,08, 4. Vos (GeHen).
5 Lammerlink (Wierden), 6 Poels (OeHell),
7 Smit (Zwanenburg) 0,45, 8. Rooks (War-
menhuizen), 9. Op 'f Eyndt (Bel), 10. Bogers
(Budel)
Maasland (demykoers): 1 Sofeveld (De
Lier), 2 Dhaenens (Bel), 3 Van Vlet (Baar-
te-Hertog), 4 Cordes (Wilms), 5. Van der
Hulst (Haarlem), 6. Wijnands (Eysden), 7
Zanoll (Huizen), 8 Van den Akker (Veldho
ven), 9 Thiel (Wdl), 10 Otlevanger (Vught).
Molen): 1. Ahoy (Rotlerdam) 56 km in
1.08.12, 2. Ulysses (Amsterdam) 1.08.51, 3.
Bollenstreek (Lisse) 1 09.15.
Grot* Prijs Wielerrevue: 1 Kistenmaker
(OktenzaaO 210 km In 4 56.30, 2 Kockel-
koom (Noordwijkertiout), 3 Van de Vin
(BudeFSchoot). 4 Vink (Schijndel). 5. Knu-
vers (Vlijmen), 6 Den Bakker (Abben-
broek), 7 Luppes (Hoogeveen) op 0.08, 8
Akkermans (Neuw-Vossemeer), 9. Kemper
(Votendam), 10. Engels (Zwartemeer).
Van Aarte 80S punten. 2 Nattende Selecte
736, 3 Koga 662. 4 Gunt 488. 5 Oe Jon
ge Renner 429, 6. Qro 249 Eindstand Ga-
zelle-klaseemenl individueel: 1. T Akker
en, 2 Ouln (llpendam) 71, 3.
Burg) 2 09
Wen nek ei
laaaiand: 1 Standers (Zwijnc
m in 2 18,43, 2 a van Vkmrr
en), 3 Kislemaker (Oktenzaal)
Idere 1 Bok (Maasland) 90 km ir
1 Van de Wetering (Heesch). 3 I
Knarren (Stem) 160 km in 3 58.17, 2
dermeer (Rockanje) 0,03, 3. Gudde
0,06. 4. De Kroon ^Gravendeel). 5
(CU,|h| L_. T
Tarwispei: 1 Snoeyink (DenekampnTTpJ
km In 220,19, 2 Vos (Groningen). J.
Berkum (Imsum) Tijdrit 1 Boorsma|lCn
redijk) 8000 m in 10,06, 2 Van Dami t
mngen) 10,24, 3 Van Dam (Deltt) 10leL v
Berkal an Rodanrija: 1 Kleine (KerkèlasSI
90 km in 2.09.12, 2. Van Veenendaalf
senheim), 3 Hogervorsl (Pijnacker) I
Warder 1 Visser (Hoofddorp) 90 tThyfC'
208.51, 2 Compas (Venhuizen), 3 ÏUvA'->-
(Haarlem) ^eidc
Maastricht 1 Nelssen (Sitlard) 100 C j
2.20.19, 2 Boelhouwers (Meerssen), J1 d€
(SI Geertruidl Irindf
ebes (Rosmalen) 90
s(Bergeyk). 3 Keensjot a
Tilburg: 1
ben
1 M de Bruin (AmerslocJ'S Vc
14, 2 Van Moorsel (Boeide V(
>n (Neuw-Lekkerlaijn6r I(
155,10,2 Koning (Spanbroek(.(i;a -
Cools (Sommelsdijk).
P de Bonn (Nieuwkoop)
ZAALHANDBAL
Jubëeumloemooi V 4 L in Geleen ferSte
Heren, finale: Vorwarts Frankfurt II
(DORFV L (Ned) 1+14 was
jreld
I1940
ZEILEN
Wat
WK SUr bij Porto Cervo
1* race: 1. Jensen/Jusl (Den), 2 Cayjèersti
ncsson (Vsl). 3 R McOonald/B Mcdi,pn
(Can). 4 D Peel/P Peet (Ned). 5 At#
/Hermida (Spa), 6 Wemer/Seberger jiet a
7 Reynolds/Haenal (Vst). 9 PercossiAjVS
gan (Arg), 10 Raudschl/Puxkandl (0<ran
EK toling bij Oslo (Noo) |dika<
7# race: 1 Thomson (Can), 2 Nauk (C—.ppc
3 Henriksen (Den). 16 Hemer (Nedc
Den Outer (Ned) Eindstand: 1 Bank deze
52 punten, 2 Pitsjoegm (Sov) 57 m0ei
EK Laaar bi) Falmouth (Gbr)
5* race: 1 Powell (Gbr), 2 Kestbael
3 Lundm (Zwe). 23 Boers (Ned), 33
- - - - l (Gbr). 2.
ZWEMMEN
L.
f), 31. Boers. 48 i
Und: 1. Le CasiieA*
45, 3 Rich 48, 261 Ks
iN«ii is;
Ploegen: 1 Verenigde Staten 188)
punien. 2 Canada 188.8595, 3 JÉ
186.7058, 4. Sovjetunie 183.6678, 5. fTEI
rijk 182 9728, 6 Zwilseriand 176 446T
Nederland 175.2862, 8. Mexico 173.34/an
Eind»land: 1 Verenigde Stalen 63 puL00
2 Canada 47. 3 Japan 44, 4. SovNT^
32. 5 Franknjk 31. 6. Zwitserland 1J)V6I
Wedstrijden KNZB kring Den Haag B1T1C
100 meter witeelelag heren: 1. M vaLor
Berg (DSZ) 1013; 2 G van Zeg^lel
(WVZ) 1.03.9; R van Rooyen (WVZ) 1hinf
Idem damee: 1 E. de Tyssonsk (ff
1.13.5; 2 M. van der Loo (RZV) 1 14.8,Btra
i (Hoogwerf) 1.15.2. pU^,
ngen» onder «jaar 1 A. Ve#Iiei
(Alicante) 1.05 3; 2 G van den Bos (W
1072. 3. M Eikeienboom (Walt..,
men jet onder 18 jaar llJK
e Bruyn (WVZ) 1.11.2; 2. M. C
exp
pus) 1.15.0, 2 I van Hi
pus) 1.15.7, 3 L. Heirv
Idem jongens 1974: 1.
Veldhoen (DSZ) 1.14.0; 3 M 4
(Hoogwerf) 1.16.5
ktem jongen* 1978:
(WVZ) 1.10.2, 2 R. Timmermans rt
1.13.8; 3. M. Bach (HZ ZIAN) 1.15.4. f
meisje* 1978: 1 L van der Kr
1.166; 2 R van Bruggen (WVZ)
E Lokkart (RZV) 120
ktem jongen* 1977:
(Hoogwerf) 116.4; 2. A. van Vliet (Ife b
wert) 1 17 6; 3 B. de Ree (Hippo
1.18 4 Idem meisjes 1977: 1.
Wert (Hoogwerf) 1 23 8; 2 0. v
kart (Hoogwerf) 1 25 4; 3. J. Sprwjt (W
too) 1.25.7
ktem jongen* 1978: 1 M van der 6pOn
(WVZ) 1.24.3; 2. J. Zuidgeesl (Hlpp
pus) 1.26.5; 3. T van Koert (WVZ) iJ
[nin
(Hoogwerf) 1.336, 2. R Spruyl (Wali
135.7; 3. M T Hart (OZV) 1.36.4.1
meisje» onder 10 jaar 1. L. Zeemanp
canle) 1.32.5; 2. J. Aarse (Hoo
1 33 4. 3. S. van lersd (HZ ZIAN) 1.'
ZATERDAG KNVB
Earele klasse A. Oe Vallefvogels-Zwart
Wit'28 2-4, Lunleren-Spijkeresse +2.
OOVO-GWV +3, Barendrechl-ASWH 1-1,
NSW-SDVB 043. Rozenburg-Bennekom 4-
2, Excelsior M -Heerjansdam 1-1
Spijkenisse 2-4 NSW 2-2
GW 2-3 SOVB 2-2
Rozenburg 2-3 8ennekom 2-2
ASWH +2 Excelsior M 2-1
Eerst* kt**** B: Vitesse Delft-Kozakken
Boys +2, ARC-Marken 2-2. Spakenburg-
Usselmeervogets +0. Ri)nsb Boys-Katwijk
0-0. Roda Boys-Noordwijk +0. Hoek-FC
Usse 2-1, Sparta N -Quick Boys 1-3
Quick B 2-4 Katwijk 2-2
Noordwl|k 2-3 Vrtesse 0 2-2
ARC 2-3 Hoek 2-2
Spakenburg 2-3 Marken 2-1
Rijnsb B. 2-3 Usselm v 2-1
Roda Boys 2-2 Kozakken 8. 2-0
Lisse 2-2 Sparta N 2-0
Eerste klasse C: WOG-Enter Voorurt +1,
WVF-SC Genemukten 4-4, DOSK-Go
Ahead K. +1. SC Bim-Flevo Boys +0.
DETO-WHC 1-0, ACV-OVS'33 5-1, Orachl-
w Boys-Oranje Nassau 0-
Tweeda klasse B: s-Gravenz SV-Zwa)u-
wen VI 14). DUNO-SSS 1-4, SC Eversteln-
DSVP 1-1, HVO-Oe Zwerver +1. Capelte-
's-Gravenz.
Everslem
Leiden-Excelster P 1
2-4 Zwaluwen VI.
2-2 Monsler
Derde klasse A: HBSS-PPSC 04), SVPH-
RCL 1-6. WOR-Schevenmgen +1, Hoekse
Boys-DVO'32 5-0, SV Voorscholen-'s-Gra-
venzande +1, Honsetersdljk-Lyra 2-3.
Schevenlngen 2-4 Lyra 2-2
RCL 2-3 's-Gravenzande 2-2
PPSC 2-3 Voorschoten 2-1
HBSS 2-3 WOR 2-1
Hoekse Boys 2-2 DVO'32 2-1
Honselersdllk 2-2 SVPTT 2-0
Vierde klasse A: Maasdijk-HPSV 24),
DEVJO-Dulnoord 2-1, JAC-Loosduinen 2-
5. SEV-Dte Haghe 2-0, MW27-ADO 1-1,
SV35-DSO 2-1.
Maasdi|k 2-4 ADO 2-
SEV 2-4 JAC 2-
SV'35 2-3 OEVJO 2-
Loosduinen 2-2 MW27 2-1
Die Haghe 2-2 Duinoord 2-0
HPSV
2-2 DSO
2-0
Vwrda klaaa* B: Kagia-Xerxes 3-6, Noot
dorp-Oegst geest 1-1, Oe Jodan Boys-Ter
Leede +0. Hazersw Boys-Oudewater/OVS
4-0. Zevenhoven-Rohda'76 44). Koude
kerk-CVC Reeuwijk 2-2
Zevenhoven 2-4 Nootdorp 2-2
Ter Leede 2-3 Reeuwijk 1-1
Koudekerk
Hazersw Boys 2-2 Oudew./OVS 24)
Re*. 1* klasse: ARC 2-Zwak/wen VI. 2 +0.
Ba/end recht 2-Zwart Wtt'28 2 1-1, RCL 2-
Rijnsburgse Boys 2 1-2, Rozenburg 2-
Monsler 2 +1. Excelsior (M) 2-Noordwljk 3
2-1.
Ree. 3* klaee* A; 's-Gravenzandse SV
Lyra 2 4-3, DUNO 2-Loosduir>en 2 0-3. JAC
2-Schevenlngen 2 1-8. Zwaluwen VI.
Re*. 3* klasse B: FC Lisse +HVO 3 +0.
Riinsburgse Boys +Oegstgeest 2 1-0. Jo
dan Boys 2-Ter Leede 2 1-3. Be Fair 2-Lyra
3 64). Quk* Boys 4-ARC 3 2-3. Sport-
lusl'46 3-Spirit 3 1-2.
Rm. 4* klaee* A: Honsetersdijk 2-KMD 2
2-0, SV35 2-Semper ANius 2 2-0, DEVJO
2-DUNO 3 +3. RCL +0ie Haghe 2 4-2,
SEV 2-Vitesse DetH 3 4-1, Maasdijk 2-
Duinoord 2 2-2, SVPn 2 is vri).
Ree. 4* klaeee ft Ftereant 2-OSO 2 +1.
OS VP +RCL 4 +0. Lelden 2-Hazerswoud-
se Boys 2 +1, Zevenhoven 2-Katvdjk 3 +2,
Spirit 4-Maasdi|k 3 1-1, Kagla 2-Be Fair 3
KNVBZONDAG
DHC-DCV 1-3, Papendrechl-Blauw W
EDO-Binkwi|k +2. WFC-RCH 2-1
AFC 2-4 Wittel
DWV 2-4 BI V
Binkwi|k
WFC
DCV
Umburgla-Geldrop +2. TOP-OESK
Meerssen-EHC 2-1, Wilhelmina'08-Baronte
2-2, TSC-Sltlard 14), LONGA-Venray 1-1.
wenhoom-SVW 04). Skkkerveer-Hermes-
DVS 04), Unitas-Sparta 2-1.
Voorburg 2-4 ADO 2-2
2-3 Skkkerveer
2-2 HMSH
2-2 RKAW
VELO +1. Rljswi)k-Spartaan'20 03, VUC-
Overmaas 2-2, Oe Musschen-OIrveo 2-2
Spart'20 2-4 Verbureh 2-2
Vete 2-4 VUC 2-1
Ollveo 2-3 BI. Zw 2-1
Musschen 2-3 Overmaas 2-1
Roodenburg 2-3 Tonegldo 2-0
Quick 2-2 Rljswi|k 2-0
Derde klaas* A: FC Usse-WSE 2-0, Lug-
dunum-SJC 2-1, WSB-Soccer Boys 2
Woerden-Ofympia 1-3, ONA-Alttor 0
DOSR-Nleuwkoop +2.
Otympia 2-4 SJC
Soccer Boys 2-3 Lugdunum
Lisse 2-3 Nieuwkerk
Aluor 2-3 Woerden
WSE 2-2 ONA
DOSR 2-2 WSB
Westland» 2-3 GDA
Vierde Édaae* A: Alphen-LFC 2-0, DOCOS-
SJZ 1-1, Meerburg-UDO +3, LDWS-
Slompwijkse Boys 2-1, SVLV-ROAC'79 2-
2. ForehoNe-Kickers'69 VI.
LOWS 2-4 SJZ 2-2
SVLV 2-3 Kk*ers'69 2-2
Alphen 2-3 ROAC'79 2-1
ForehoNe 2-3 DOCOS 2-1
Meerburg 2-2 UDO 2-1
LFC 2-2 Stompw Boys 24)
Re*. 1* klaeee: Hermes-DVS 2-Papen-
drechl 2 +1, Wilhelmus 2-DHC 2 S.no
Quick 2-De Musschen 2 +1, LENS 2-Tone-
gldo 2 04). Unitas 2-Westland» 2 2-3, UVS
Ree. 2e klan* A VOL 2-VUC 2 1-1, Wil
helmus 3-Blauw Zwart 2 2-2. RVC 2-Rood-
enburg 2 1-1, Rijswijk 2-ADO 2 +2. VELO
2-Alphense Boys 2 2-7, RKAW 2 vri).
Rat. 3* klasse k UNIO 2-HBS 2 +0. Lug
dunum 2-SJC 2 1-3, VCS 2-Soccer Boys 2
2-4. Blauw Zwart 3-Ofymp» 2 1-2, Gouda
2-FC Lisse 2 04), UVS +WSB 2 +3.
Re*. 3* klaeee ft Full Speed 2-HMSH 2 1-
1, DHL 2-Ouick 3 2-3, DHC Laakkwartier
2+1, Vredenburch 2-GDA 2 +2, DWO 2-
Verburch 2 2-4, RKDEO 2-Oliveo 2 1-2
Re* 4* klaee* A ROAC'79 2-RKAW 3 7-
0, UOO 2-Lugdunum 3 1-2, Meerburg 2-
+0.
Re* e* kiasae o. hvv +üen Hoorn 2 2-1,
Wilhelmus 4-VCS 3 2-1, Schevenmgen 2-
GDS 2 +2. DSO 2-OOB 2 +2. VUC
RAVA 2 +2. VELO 3-Quk* Steps 2 1-1
Re* 4* Usee* ft WSE 2-Woerden 2 +0.
GSV 2-UNIO 3 1-2, Nleuwerkerk 2-Rood-
enburg 3 1-2, VEP 243roeneweg 2 1-1,
Neuwkoop 2-ESTO 2 +3. Olympia +ONA
LANDELIJKE JEUGD DAMES
Eerste Ma*** A Bmkwijk-RKAW +1.
UW-Roodenburg 4-0, UVS-OWV
Omck Boys-AFC 1-2,m
A|ax 2-Noordwijk 1-4.
2-4 RVC
2-4 Ajax 2
2-3 RooOenburg
REGIONALE JEUGD
VIOs'*+?^CV^parta V2*V^WesO^
d» 2-3, ARC-RWH 2-2, De Musschen-
DHC 1-3
Eerste klasse B: SJC-LiNS +0. Riinsburg
se Boys-Olympia 2-2, Wilhelmus-RI)swlik
0. DSO-WSB 03. WSE-Katwfjk 14)
c Excdsior-OuKk Boys 1
IW SJI.0.. RKAW-UVS 3
3. Spl|kenlsse-Sltedrecht 2-2.
Zaterdag regtonaal: Ter Leede-Rijsoord 2-
2. Oranie Wrt-OSVP 0-3. Vkssmgen-Zw»1
Wrt'28 2-4. Siedoco-HBSS +2. Ktoefinge-
Zondag mg tonaal: RVC'3+KFC'71 1-1,
Groeneweg-VCS +0. Haastrechl-Celerllas
4-1, OHveo-lduna +1. Spartaan'20-BJoem-
hol +1. GDA vrij
Bloemhof 2-4 Okveo 2-2
KFC71 2-3 Celenias 2-2
Haastrecht 1-2 RVC'33 2-1
GDA 1-2 Spartaan'20 2-0
Groeneweg 2-2 VCS 2-0
Afdeling zaterdag
Meerburg - Sleutels +2. TAW - Woubrug-
ge +1. Lugdunum - ZLC 44). KRV - AJph»
+1. LSW70 - Valken'68 +1, SVOW - A+
benes 1-2, MVKV - GWS 1-3.
Woubrugge
Afdeling zondag
Lekten - ZLC +2, AfUlt
Bernardus 2-0, Randstad Sport - Waf
Randstad Sport
,4uit