I' Fusie EZL en Rijnoord is vrijwel rond EMM heeft er een veilinghal bij £cidóc Souomit Extra glasbakken in Valkenburg Verhoogt ^[DEN& OMGEVING ÊcidócSoiwant ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15 ;UTERSPEELZAAL IN OUDE KLEUTERSCHOOL JMADE De voormalige ving sprake. Het gebouw aan rschool in Rijpwetering de Hertogsweg wordt voor één gulden verhuurd aan de stich ting Ontwikkeling West-Alke made. De stichting moet 25.000 gulden op tafel leggen voor re paratie van het dak en enkele andere werkzaamheden. De Ignatiusschool kan worden toegewezen omdat de ambtena ren van het gemeentehuis er toch niet tijdelijk worden ge huisvest. Liefde voor Harmonie maakt nu nog gebruik van ruimte in de Scholengemeen schap Alkemade, maar moet verhuurd aan de peuter- ial Peuterhof en jeugd- iging De Rippers. De Ig- school in Roelofarends- wordt het onderkomen Liefde voor Harmonie, ;inderdagverblijf, SJA en W/Op Blote Voeten. Dit uit voorstellen van bur ster en wethouders die ag in de commissie wel- rorden besproken, estuur van het dorpshuis ~:ijp'wetering heeft geen waikar tegen de verhuizing daar per 1 juni 1990 uit. Sa- 'lakkpc Rippers naar de voor- menwerkingsverband .Jouw n 4e kleuterschool, al is hierT 1 'tbrujvan enige inkomstender- lingbaan in De Tweesprong als onderdak, maar is daar onte vreden over. Zowel SJA als Liefde voor Harmonie kunnen zich vinden in verhuizing naar de Ignatiusschool. De muziek vereniging krijgt de beschik king over twee lokalen in de linkervleugel. Van deze twee lokalen wordt één ruimte ge maakt. SJA krijgt een lokaal en mag de zolder gebruiken. Mevrouw Vollering mag in twee lokalen haar kinderdag verblijf exploiteren en de FNV en Op Blote Voeten moeten een lokaal delen. Voor de FNV gaat het om een noodvoorzie ning, het pand van de vakbond is verwoest door brand. Hengelaarsbond mag geen visvergunningen uitgeven VALKENBURG De Leidse Hengelaarsbond moet stoppen met het uitgeven van vergunningen om te vissen in de Oude Rijn in Valkenburg. Dat schrijft de gemeente Valkenburg in een brief aan de Leidse vereniging. De vereniging heeft in een groot deel van de regio het visrecht. Alleen in de Oude Rijn kan de Hengelaarsbond geen vergunningen uit geven. De" Leidse Bond heeft nu van de eigenaren van het water het visrecht gepacht en gaat toch vergunningen uitgegeven. Ten onrechte volgens Valkenburg die er op wijst dat het visrecht tot de zogenaamde heerlijksheidsrechten van Valkenburg hoort. Wel wijst de gemeente erop dat iedereen met een hen gel in de Oude Rijn mag vissen. Alleen voor het vissen met speciaal aas of twee hengels is een vergunning nodig van de eigenaar van het water. De kwestie wordt maandag bespro ken tijdens de vergadering van commissie openbare werken VALKENBURG Er komen twee extra glasbakken in Val kenburg. De gemeente hoopt op deze wijze meer glas uit het normale huisvuil te houden. De glasbakken worden ge plaatst bij 't Boonrak en bij de brug nabij de P Oosterlee- straat. Daarnaast komt er een open glasbak op het terrein van de gemeentewerkplaats. Dit kost de gemeente bij el kaar 865 gulden. Uit een landelijk onderzoek blijkt dat huishoudens gemid deld 15,4 kilo glas naar de glasbak brengen. In Valken burg is dit slechts 10,7 kilo. Dat staat in de gemeentelijke milieunotitie en de daaruit voortvloeiende aanbevelingen die maandagavond wordenbe- sproken tijdens de commissie openbare werken. Valkenburg wil verder ook alle huishou dens een draagtas verschaffen waarin klein chemisch afval kan worden verzameld. Een keer per kwartaal komt een chemokar de tas met klein chemisch afval ophalen. Ver der wordt bekeken of bij de taillisten, de basisscholen en het gemeentehuis batterij- boxen geplaatst kunnen wor den. Bedrijven mogen 100 kilo chemisch afval per maand in leveren bij de chemokar waar van 50 kilo gratis is. Grotere hoeveelheden moeten bedrij ven aan een professionele in zamelaar aanbieden. Aan het gescheiden ophalen van huis vuil begint Valkenburg nog niet. De gemeente wil eerst ae ontwikkelingen binnen het Samenwerkingsorgaan Duin en Bollenstreek afwachten. Datzelfde geldt voor het inza melen van CFK's uit koelkas ten en vriezers. Wel heeft Val kenburg bij het Vuilafvoerbe- drijf Duin- en Bollenstreek aangedrongen om snel een af- tappunt in de regio te realise- out papmeester 3jft dicht klei 'ka 5ENHEIM De 'e pmeester aan de Rus- meflaan in Sassenheim en dicht. Dat heeft het 37 n'.ge van burgemeester /ethouders besloten. med cc :ollege houdt vast aan de ide lenkomst die enige jaren cr en met eigenaar L van op is gesloten. Daarbij werd ioca ;engekomen dat de ge- nslo,\ie medewerking zou ver over i aan de verhuizing van Steijn Wonen naar de zndi dstraat mits de detailhan- )erël estemming van het oude iokk van Van Steyn zou wor- im 'pge®even Steijn is daar toen mee prd gegaan. Het is echter e bedoeling dat het pand de Rusthofflaan tijdelijk detailhandelsbestemming .krijgt totdat de Slaap- ter onderdak krijgt in het van Van Steijn aan de dstraat. Daarvoor moet jand aar. de Hoofdstraat en verbouwd omdat de •meester een aparte win- vordt. De gemeente Sas- ;im zet vraagtekens bij tijdelijkheid. Bovendien ;t de gemeente voor ver overlast op de Rusthoff- ■20.S biJ vestiging van een u. a we winkel. De winkelves- 1 u. g gaat verder tegen het K" eentelijk beleid in om jyjjQ eels te concentreren in het ir kliEum van Sassenheim. d: m Steijn weet nog niet wel- RAA rerdere stappen hij neemt het gemeentelijk besluit. brief is in handen van een 3.0( t. We kijken of we nog uitweg in deze situatie Jumnen vinden". leiderdorp 12.1 071, ÜGB niet {DERDORP De onroe- d goedbelasting zal in 1990 ["[Leiderdorp niet worden jioogd De huidige tarieven, I gulden per 3000 gulden hmgwaarde voor feitelijk ruik en 4,59 gulden per gulden woningwaarde zakelijk gebruik blijven Jialve ongewijzigd. Leider- i verwacht aan eigen be- •Engen ruim 260.000 gulden »r binnen te krijgen in 1990 i in 1989. Zo wordt ver- tht dat aan hondenbelasting K)0 gulden meer binnenge- 1 lid kan worden, als gevolg jeen huis-aan-huis controle I 1989 LEIDERDORP/ALPHEN AAN DEN RIJN De besturen van het St. Elisa beth Ziekenhuis in Lei derdorp en ziekenhuis Rij noord in Alphen aan den Rijn hebben gisteren vol ledige overeenstemming bereikt over de medische functies op beide lokaties en over het sociaal plan, nadat in mei al in principe tot een fusie was besloten. De beide ziekenhuizen hebben dit vrijdag be kendgemaakt. In afwijking van het oorspron kelijke fusievoorstel wordt een kinderafdeling in Alphen aan den Rijn gehandhaafd. Voor klinische zorg in gecompli ceerde situaties wordt uitge weken naar het Elisabeth zie kenhuis of elders. Voor wat betreft de hartbewa king is besloten dat apparatuur in Alphen blijft ten behoeve van de bewaking van vitale functies van patiënten die in het Rijnoord ziekenhuis wor den behandeld wegens genees kundige of heelkundige pro blemen en van patiënten die in Rijnoord worden opgeno men voor stabilisatie en eerste opvang. De intensieve en ge specialiseerde behandeling van hartpatiënten wordt geconcen treerd in Leiderdorp. Het Rijnoord-ziekenhuis blijft beschikken over een EHBO- post die 24 uur per dag open en bemand zal zijn. Over andere onderdelen van het zogeheten medisch func- tieplan bestond eerder al glo bale overeenstemming. De vakbonden gaan akkoord met het sociaal plan, waarin een arbeidsgarantie wordt gege ven. Volgens een gezamenlijke bekendmaking van beide zie kenhuizen hebben de besturen unaniem besloten na raadple ging van ondernemingsraden en medische staven. Overigens heeft de medische staf van Rij noord, die de samensmelting zeer kritisch volgt, nog altijd bedenkingen tegen het feitelij ke verdwijnen van de hartbe- waking uit Rijnoord. Met de fusie tussen de twee ziekenhuizen wordt in 1990 begonnen, zo werd vrijdaga vond tijdens een persconferen tie in het Leiderdorpse zieken huis door de beide besturen bekendgemaakt. Binnen twee tot drie jaar moet de fusie ver volgens zijn beslag hebben. De mogelijkheden voor de bevol king in de regio zullen door de fusie toenemen; met name de Alphense bevolking kan voor meer specialismen in het „ei gen" ziekenhuis terecht. De gefuseerde ziekenhuizen krijgen een capaciteit van 380 bedden in Leiderdorp en 100 bedden in Alphen, exclusief wiegen. Dit betekent dat er veertig bedden in Alphen moeten verdwijnen. Er wordt naar gestreefd dat er geen ont slagen zullen vallen. Middelmors geslaagd particulier initiatief Wethouder W. Glasbergen van sportzaken verrichtte gistermiddag de opening van de nieuwe sporthal Middelmors in Rijnsburg. Hij onthulde een gedenksteen waarin de namen van de leden van het Stichtingsbe stuur zijn gegraveerd. De hal, die een plaats heeft gekregen op het terrein van voetbalvereniging Rijnsburgse Boys is er na vijf jaar overleg en voorbereidingen ge- gen heeft voor vrijwel elke zaalsport, is komen door particulier initiatief. Het ge- grotendeels verhuurd. De hal werd giste- meentebestuur verkeerde in de veronder stelling dat een dergelijke hal geen haal bare kaart zou zijn, maar wethouder Glas bergen moest gisteren toegeven dat de initiatiefnemers het tegendeel hebben be wezen. De sporthal, die de juiste afmetin- ren officieel in gebruik genomen door mid del van een voetbalwedstrijd tussen vete- ranenelftallen van Quick Boys en Rijns burgse Boys. FOTO: HENK VAN DEN ENDE. Schoolkinderen brengen de opening met letters in beeld ROELOFARENDSVEEN Voorzitter L. van Hei ningen nam gisteravond door middel van een druk op een knop de nieuwe aan- en afvoerhal van de Veense veiling EMM offi cieel in gebruik. Tegelij kertijd werd het 70-jarig bestaan van de veiling ge vierd. Die twee feiten werd door middel van let ters uitgebeeld door 70 schoolkinderen van de Sint-Jozefschool. De nieuwe hal maakt een ein de aan het nijpend ruimtege brek van de veiling. De hal, 7000 vierkante meter groot heeft vier miljoen gulden ge kost en de bouw heeft vier maanden in beslag genomen. Volgens de heer van Heinin gen worden de kwekers door de nieuwe veilinghal in staat gesteld hun produkten onder optimale omstandigheden af te leveren De heer G. Kooy, voorzitter van de VBA uit Aalsmeer ging in op de samen werking tussen EMM en VBA. Hij stelde dat de VBA zich zal richten op de grote kopers en de exporteurs, terwijl de EMM de detail- en ambulante han del op zijn wenken zal moeten bedienen. Hij voorspelde een gezamenlijk afzetbeleid in de toekomst. De heer L. Hendriks, voorzit ter van de plaatselijke LTB St- Benedictus benadrukte in zijn rede dat de EMM, ondanks de fusie, zijn eigen identiteit moet behouden. De heer J. Kras, voorzitter van de landelijke VBN had enige kritiek. Vol gens hem moeten de bedrijven groter worden en zijn de star tende ondernemers onvol doende opgeleid. Vaak hebben zij de middelbare tuinbouw school niet doorlopen, aldus de heer Kras. Onder redactie van Ton Pieters. de Leidsche Courant van 3 ptember 1929 lezen wij, dat a dag eerder de 6000ste in- oner van Alkemade in het volkingsregister werd inge dreven. „Deze eer viel te aan den jongsten zoon het echtpaar H.Zoete- elk-Schirm, wonende te jpwetering. De namen van it kind zijn Hermann Pe ns. De gelukkige vader erd op het gemeentehuis ior den Burgemeester geluk- Iwenscht, bij welke gelegen- iid tevens een spaarbank- iekje met een bedrag van werd toegezegd. Later op i dag is het spaarbank lekje ten name van den nggeborene aan de woning an het echtpaar afgegeven". 1 die dagen werd in de Leid- i- gemeenteraad een praatje 'houden over de straatnaam- 'ving. In elk geval werd •en de Lammenschansweg m an zijn naam geholpen. Maar !7 Tst nog dit: „De heer Spen- el vindt den naam Lammen- hansweg niet erg bekoorlijk. Jr.vreest, dat deze naam >oit burgerrecht zal verkrij- •n. Laat men de straat Zui- •rzichtweg noemen. De heer erweij acht Goudenregen raat een beteren naam. De eer Heemskerk wil geen "regen" in de stad noemen, •aar „straat". Er zijn enkele wegen" in de stad, maar deze •gen vroeger er buiten. De eer Schüller acht het ge- wenscht de Pieter de la Courtstraat ook een bloemen naam te geven, b.v. Azalea straat. Weth.Splinter verdedigt de voorgestelde namen. De Voorz. zegt grootendeels ver antwoordelijk te zijn voor den naam Lammenschansweg. Men hoort veel over de Lam menschans, welke een belang rijke rol heeft gespeeld in de geschiedenis van Leiden. Deze weg is geprojecteerd als een groote verkeersweg naar de Lammenschans toe, en daarom is het ook beter dezen weg Lammenschans-„weg" te noemen. De heer Manders is er even eens sterk voor om den naam Lammenschansweg aan te ne men. De heer Van Es spreekt over andere straten. Azalea straat zal licht verwarring ge ven met Acaciastraat enz. Er zijn in het bloemenkwartier nog enkele straten die geen bloemennamen dragen. Het voorstel van den heer Schül ler om de Pieter de la Court straat om te dopen in Azalea straat wordt verworpen met 20 tegen 11 stemmen. Het voorstel van B en W wordt daarna in zijn geheel z.h.st. aangenomen". In die goede stad Leiden bood bioscooptheater Trianon „nog slechts 3 dagen het schitte rend programma, met als Hoofdfilm de komische para mount film getiteld „Een kus in de taxi". Als 2e Hoofdfilm „Het hoogste verlangen" met in de hoofdrol Olga Tschecho- wa, bekend uit Moulin Rouge en Hans Stüwe. Woensdag middag Kinder- en Familie voorstelling. Als Hoofdfilm „De wreker", in den Hoofdrol Fred Thomson en. zijn paard Silver-King". Een noodlottige vergissing: „Op de fabriek „Rawas" te Swalmen dronk de arbeider W.H., die zich onwel voelde, uit een flesch, meenende dat deze „likeur" inhield. In wer kelijkheid bevatte de flesch vergif In ernstige toestand werd de man naar het Louisa- huis te Roermond overge bracht. Gisteren was eenige verbetering ingetreden". Aan de overzijde van de Noordzee leefde een zeer jeugdige ongeluksvogel „In het ziekenhuis te Blackburn ligt de 5-jarige Peter Lancas ter om te herstellen van de wonden die hij kortgeleden opliep bij een trap van een paard. Het knaapje heeft in zijn jonge leven al zes ernstige ongelukken gehad. Eerst is hij overreden door een paard met wagen, daarna door een fiets. Toen viel hij uit het raam van de slaapkamer en ontwrichtte zijn schouder. Een nieuwen val deed hij van het dak van een fabriek. Een volgenden keer viel hij in een kanaal. En daarna kreeg hij het hierbo ven vermelde ongeluk". HET OUDE SCHIPHOL, hier de aankomst van het Fokker vliegtuig De Pelikaan: Altijd attractief, ook voor de drank bestrijders uit Noorden. FOTO: ARCHIEF Annonce: „Op Zaterdag 7 Sept.'29: Opening, voormid dags 10 uur, van ons tweede Verkoophuis te Leiden. Haar lemmerstraat 83, 2815 Tele foon 2815. Fraaie Openings souvenirs in beide Verkoop huizen te Leiden. Kasper Hiddink's Wijnhandel, zes tien Verkoophuizen in Neder land". De leden van de Jeugd-orga- nisatie der R.K.Drankbestrij ding te Noorden brachten per motorschuit van Gebr.Schut- ten een bezoek aan het vlieg veld Schiphol. „Om 6 uur 's morgens gingen 65 "personen scheep, onder wie enkele be stuursleden van Kruisver- bond en Mariavereeniging als geleide en de Kruisverbonder G.Pieterse met gramofoon en harmonica als muzikant. De vaderlandsche driekleur in een gepavoisseerden mast, de wit-blauwe vaan van de drankbestrijding op het roer, en een plank op den boeg met witte letters op blauwen grond beschilderd met R.K.Drankbestrijding Noor den. Op de Noordsche Vliet werd eerst een passend gebed ver richt en daarna klonken al spoedig de Sobrietas-liederen in vroolijke stemmen over het golvende riet en in een prettig vaartje ging het langs Am- stel's boorden, over Vrouwe pakker, Leimuiden en Oude Wetering, tot men om half twaalf in de allerbeste stem ming het vliegveld bereikte Met spanning werd onder het geronk der motoren het aan houdend aankomen en ver trekken van ook meerdere buitenlandsche vliegtuigen gadegeslagen, terwijl een KLM-functionaris de bekende Fokker VII toonde, waarme- SP de de eerste luchtreis naar Batavia gemaakt werd en waarin allen een oogenblik mochten plaats nemen, en na tuurlijk werd van het gezel schap een foto gemaakt met het beroemde vliegtuig op den achtergrond. Zeer voldaan werd om half twee de schuit weder bestegen en koos men voor den terug reis een andere route en wel over de Nieuwe Meer, midden door Amsterdam en langs den Amstel, waarna men om 8 uur weder in Noorden aankwam. De deelnemers hebben veel gezien en geleerd en kostelijk veel genoten, waarom het fonds voor dit doel van een paar centen per week naar al ler wensch en verlangen wel behouden blijft. Moge de idee der drankbestrijding onder onze jeugd in breedte en diep te daarvan de rijke vruchten plukken". Dekenaal centrum officieel geopend NOORDWIJKERHOUT Deken J. Straathof opende gis teravond het nieuwe dekenale centrum in Noordwijkerhout. Hij deed dat door het onthul len van een collage waarin alle veertien katholieke kerk gebouwen in de de bollen streek in beeld zijn gebracht. In zijn toespraak verzekerde de deken dat het centrum, on dergebracht in het voormalige zusterhuis van de Jozefkerk, geen centralisatie van de veer tien geloofsgemeenschappen inhoudt. „We hebben in deze tijd als parochies behoefte aan ondersteuning, overleg en con tact. Dit is een centrum waar de parochies elkaar kunnen ontmoeten en van elkaar kun nen leren", aldus deken Straa thof. In het dekenale centrum bevindt zich een werkruimte voor de deken en verder zijn de dekenale stafmedewerkers, de pastorale school en de vol wassenencatechese er in on dergebracht. De opening van het centrum viel gisteren sa men met de het in dienst tre den van dekenale jongeren werkster Clazien Bosman. (ADVERTENTIE) 27 SEPTEMBER AVONDBIJEENKOMST VOOR STARTENDE ONDERNEMERS ,,De Schelft", Maandagsewetering 202, Noordwijkerhout Tijd: Zaal open: Aanvang: Einde: 19.30 uur 20.00 uur 22.30 uur Organisatie: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf (IMK) en het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) Tijdens de bijeenkomst worden onder meer de vol gende onderwerpen door deskundige inleiders be sproken: ondernemingsplan, onderzoek, financiering en ver gunningen Programma en aanmelding: afdeling Handelsvoorlichting van de Kamer van Koop handel. tel. 071-250500. Aan deelname zijn geen kosten verbonden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15