Sassenheim neemt proef net bak voor hondepoep Brinkman bij bejaarden Verpleeghuis nodig in Noordwijk Sloop schoolgebouw Noordwijk gaat plastic inzamelen Geld voor sierteelt en biotechnologie ^lan eenrichtingsverkeer Wassenaar opnieuw bezien .EIDEN OMGEVING Ceidae Commit DINSDAG 5 SEPTEMBER 1989 PAGINA 13 taallessen bij ^ackershagen WASSENAAR lichting Backersha- Wassenaar start alf september een jntal taalcursussen. programma aan Latijn voor be- nners, Spaans en Ita- aans voor beginners gevorderden. In it najaar wordt bo- >ndien een weekein- Oxford en Cam- idge georganiseerd, jor meer informatie een brochure kun- belangstellenden ellen, telefoon (01751) *$274. ff gr >k onet' ]zo in LEIDSCHENDAM Het schoolgebouw aan de Rijnland straat in Leidschendam dat als dependance heeft gediend voor het Veurs College, zal in zijn geheel worden gesloopt. Het middendeel, de vroegere kanti ne, zou oorspronkelijk worden gebruikt als verenigingsge bouw voor etnische minderhe den. Wethouder F. IJmkers heeft de raad gisteren echter meegedeeld dat het gebouw door vandalisme zodanig is vernield dat herstel ongeveer 100.000 gulden kost. Reden om voor te stel len het hele gebouw te slopen. Op vragen van CDA en PvdA wanneer nu eindelijk in de wensen van de buitenlanders wordt voorzien ant woordde de wethouder dat zich mis schien in Prinsenhof een gelegen heid gaat voordoen. De bridgeclub Leidschendam, nu gehuisvest in een voormalig schoolgebouw, wil een ei gen stenen gebouw oprichten. Na aanpassingen komt dit gebouw wel licht beschikbaar voor etnische min derheden. Groot onderhoud in Valkenburg VALKENBURG De raad van Val kenburg heeft giste ren ruim acht ton uitgetrokken voor groot onderhoud van negentien ge meentewoningen gelegen aan de Rijnlaan en 't Boon- Er zal een rijksbij drage van ruim 330.000,- worden te rug ontvangen. Meer parkeerruimte in Bloemendaalstraat NOORDWIJK Er moeten parkeerplaat sen komen bij het nieuw te bouwen gezins vervangende tehuis Dalrust aan de Bloe mendaalstraat in Noordwijk. Dat stellen zes bewoners van de Bloemendaalstraat in twee bezwaarschriften tegen het verlenen van een bouwvergunning voor Dalrust. Volgens de bewoners is er op dit moment al te wei nig parkeerruimte in de Bloemendaalstraat. Voor 30 woningen zijn 29 parkeerplaatsen beschikbaar. Daarnaast wordt de parkeer ruimte regelmatig gebruikt door bezoekers van het JOIN-centrum dat zelf maar vijf parkeerplaatsen heeft. De bouw van Huize Dalrust zal er voor zorgen dat de parkeer druk in de Bloemendaalstraat nog verder toeneemt, menen de bezorgde briefschrij- Subsidie voor theater Warenar WASSENAAR Theater Warenar in Wassenaar krijgt van de gemeente een eenmalige subsidie van 25.000 gulden. Voor dat bedrag wordt het theaterprogramma 1989/90 uitgebreid. Het college van burgemeester en wethouders heeft tot de toekenning van de sub sidie besloten omdat Warenar een „redelijk plaats heeft verworven binnen het circuit van goede, kleine theaters in het land". Tot op heden wordt in het theater gemiddeld één voorstelling per zes weken gegeven. Omdat er steeds enkele weken zitten tussen twee voorstellin gen is het publiek volgens het college over het al gemeen geneigd eerst te kijken naar wat er in Den Haag speelt en pas later naar het programma in Wassenaar. Daarom moet het aantal voorstellingen in Warenar nog dit seizoen worden uitgebreid. De subsidie komt ten laste van de post onvoorzien. Nacht van uitslagen in Roelofarendsveen ALKEMADE De gezamen lijke politieke partijen in Al kemade houden morgenavond „nacht van de uitslagen". Dat gebeurt in café-bar ,,'t Veen", Langeweg in Roelofarends veen. Iedereen die geïnteres seerd is in de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen is vanaf 19.00 uur van harte wel kom om de stand van zaken bij te houden. Een televisie is aanwezig om de uitslagen „in den lande" te volgen. Een pen deldienst tussen 't Veen en het gemeentehuis zorgt ervoor dat de Alkemadese uitslagen zo spoedig mogelijk bekend zijn. ÏA KRITIEK OP UITBLIJVEN VAN MAATREGELEN 'f 2 "eltSSENHEIM Het uit- nen lijven van maatregelen daa gen hondepoep is de ge- b* eente Sassenheim giste- tn op felle kritiek ko eien te staan van Lyda j ei an der Tang van de iou( aatselijke anti-honde- eei jepcommissie. Zij sprak de commissie voor ver deer, ruimtelijke ordening milieu haar verbazing it dat na eerdere ïterjjrekken met haar actie- oep er nog steeds niets ü'ordt ondernomen. De ^'1 immissie besprak giste- -i'm in een nota over de in- ing van hondebelasting. bak Lyda van der Tang bepleitte een gerichte aanpak van over last door hondepoep. Zo moeten honde-eigenaren ver plicht worden een milieu schepje en -zakje mee te voe ren en moeten er speciale af valbakken komen. Wethouder H. Drenth stelde zich gister avond daarover aanvankelijk nog afwachtend op. Volgens hem is elders gebleken dat dergelijke maatregelen niet veel uithaalden en juist stank overlast opleveren. De leden van de commissie vonden echter djat bij wijze van experiment er een enkele afvalbak moet komen. A. Ma- zee CDA: ,Ik denk niet, dat je het hele dorp er mee moet vol zetten, we moeten er eerst maar eens wat ervaring mee opdoen". Ook vanwege de kos ten gaven de overige commis sieleden de voorkeur aan een geleidelijke plaatsing. van bakken. Woordvoerder J. Kuipers uit Postwijk pleitte voor de aanleg van een apart hondenveld in zijn woonwijk. Hij achtte het begrijpelijk dat mensen zich ergeren aan de overlast van de hondenuitwerpselen. Maar volgens de commissie is er geen ruimte voor zo'n veld. Een hondentoilet zou wel kun nen. Penning De commissie was gisteren voor het invoeren van een hondepenning als betalingsbe wijs voor hondenbelasting. Aanleiding daarvoor is de snelle daling van het aantal geregisteerde honden in Sas senheim van 900 naar 600. Het feitelijke aantal wordt op 1.000 geschat. Het ligt in de bedoe ling evenals in Amsterdam jaarlijks een nieuwe penning uit te reiken. De hondepenning is één van de maatregelen die genoemd worden in de nota over de in ning van de belasting. Daar naast is gesuggereerd een part time controleur aan te stellen. Die kan een boete van hon derd procent opleggen als Sas- senheimers hun hond niet hebben aangegeven. De nota wordt donderdag be sproken in de commissie open bare werken en financiën. p^Geen oplossing ""Voor overlast f en vrachtwagens fjlOORDWIJK Voor de v0 verlast van vrachtwagens in r a toonwijken heeft het Noord- T^,, 'ijkse gemeentebestuur geen asklare oplossing. De raadsle- en L. M. Kramer-Crama en 7||G. Prins hadden gevraagd cjm politie-optreden tegen dit aehjuvel. Burgemeester J. M. e rdoffmann heeft de commissie jm^lgemene bestuurszaken mee gedeeld dat de politie alleen u xcessen kan bestrijden. Een in. erbetering van de situatie s t* an pas worden verwacht als m parkeerterrein voor j t Tachtwagens is aangewzen. tc Vethouder Salman zal zo mo lken elijk met een voorstel komen m zo'n terrein aan te wijzen. ')e commissie voor algemene estuurszaken vergadert op Jonderdag, 14 september over ONeze zaak. g bi deertiende jjlflietloop in doorschoten 'OORSCHOTEN De eertiende editie van de 'oorschotense Vlietloop ®ku/ordt dit jaar op zondag w 0 september gehouden. kor de deelnemers bestaat er ïieuw de keus uit diverse tanden. Hoofdnummer is de alve marathon. De organisa- e, die in handen is van gym- astiekvereniging Avanti, bas- etbalvereniging Blitz en de eidse atletiekvereniging De ataven, heeft echter voor de efhebbers ook afstanden van vee, vier en tien kilometer op et programma staan, let startschot zal om twaalf worden gegeven door de 'oorschotense atleet Bram /assenaar. Direct na afloop an de wedstrijd zal Wasse- aar ook de prijzen overhandi- en. ischrijven voor dit jaarlijks irugkerende evenement kan anaf tien uur in sporthal De Hiethorst aan het Burgemees- ;r van der Haarplein. NOORDWIJK De ge meente Noordwijk gaat plastic gescheiden inzame len. Aan de Losplaatsweg worden hiervoor twee containers neergezet. In één container kunnen fo- lie-achtige plastics worden gegooid als plastic tassen en bouwfolie. In de twee de container kunnen ove rige zachte plastics wor den opgevangen. Hiertoe horen alle plastic verpak- kingsflessen voor wasmid delen, chloor, spiritus en gebruiksvoorwerpen als wasmanden, emmers en boxen. De containers worden neerge zet door de firma Recycling b.v.. Het plastic wordt op nieuw gebruikt als grondstof voor verschillende gebruiks voorwerpen zoals plastic ban ken, speelelementen en ver- keerspalen. Het plaatsen van de containers aan de Los plaatsweg is voorlopig nog een proef waarvoor de gemeente 400 gulden neertelt voor de resterende maanden van 1989. Op deze wijze kan de gemeen te kijken of de burgers bereid zijn, het afval nog verder te scheiden dan op dit moment. Mocht dat het geval zijn dan kan op grotere schaal plastic worden ingezameld. Wel er kent de gemeente dat over het inzamelen van plastics voor lichting moet worden gegeven. Voorkomen moet worden dat de plastics in de verkeerde container worden gegooid en PVC-houdende plastics en landbouwfolie in de containers .belanden. STREEK Minister E. Brinkman van WVC was gisteren even in het be jaardenhuis Berkhout in Lisse. Daar discussieerde hij in een rustige sfeer met het actievoerende personeel en metde bewo ners. Brinkman stopte daar tijdens een toernee door de kieskring Leiden in het kader van de CDA-campagne voor de Ka merverkiezingen. Hij leidde één van vier delegaties van zijn partij die door de Duin en Bollenstreek trokken en ook Leiden aandeden. In Brink mans kielzog volgden onder anderen een aantal Belgische christendemocratische parle mentariërs en een Canadese hoogleraar die weieens wilden zien hoe in Nederland cam pagne wordt gevoerd. Brinkman begaf zich gisteren ook op de markt in Lisse, waar hij folders uitdeelde, het dien stencentrum De Duinpan in De Zilk en de bibliotheek in Noordwijkerhout. In Lisse be groette hij het 250ste lid van de .afdeling, de familie Eigen brood uit de Veldhoenstraat. De andere campagneploegen werden geleid door de staats secretarissen Heerma en Van Voorst tot Voorst en partij voorzitter W. van Velzen Het team van Staatssecretaris Heerma ging naar Waddinx- Minister Brinkman bezocht gis teren in alle rust het bejaar dencentrum Berkhout in Lisse. FOTO: HENK VAN DEN ENDE veen en Zoetermeer. Het ge zelschap onder leiding van partijvoorzitter W. van Velzen bracht een bezoek aan de LOI in leiderdorp om vervolgens ook naar Lisse te komen. Het gezelschap onder leiding van staatssecretaris van bui tenlandse Zaken Van Voorst tot Voorst bracht een bezoek aan de chrysantenstekkweke- rij van het Alkemadese CDA- raadslid N. van Ruiten te Nieuwe Wetering en de week markt in Noordwijkerhout. De eerste openbare school in de gemeente Warmond, „Alleman" aan de Laan van Oostergeest is gisteren van start gegaan in het gebouw van de voormalige kleuterschool Triangel. Er was geen officiële opening. Die staat op een later tijdstip gepland. Directrice Marion Lamaker op de foto met één van hen ontfermde zich samen met de andere leerkracht over de groepen één, twee, drie en vier, in totaal 22 leerlingen die nu nog in combinatie klassen zijn onder gebracht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE HAZERSWOUDE/LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen uit het stimuleringsfonds werkgele genheid 1989 ruim één miljoen gulden beschikbaar stellen voor acht werkgelegenheids projecten in de provincie. Daarbij zijn het handels- en promotiecentrum voor de sier teelt. in Hazerswoude, dat 300.000 gulden krijgt en het biotechnologie-onderwijs in Leiden, dat 100.000 gulden krijgt. Het stimuleringsfonds is gevormd met eigen geld van de provincie. Het fonds is be doeld om de economische be drijvigheid in de provincie te bevorderen en zo een bijdrage te leveren aan het verminde ren van de werkloosheid. GS stelt ook voor 260.000 gulden te besteden aan toeristisch pro jecten. Eerder werd hiervoor al ruim 300.000 gulden uitge trokken. Het bedrag dat de provincie jaarlijks voor dit doel te beschikking heeft komt van het ministerie van econo mische zaken. Om welke pro jecten het in 1989 gaat is nog niet bekend. De statencommis sie voor economische zaken bespreekt de voorstellen van GS op maandag 11 september. Oud-havenmeester hoeft dienstwoning niet uit DEN HAAG/RIJNSA TER WOUDE De heer A. Vrolijk, oud-haven meester van jachthaven Meerzicht, hoeft de dienstwoning van de ha ven voorlopig niet te ver laten. Dit heeft recht bankpresident Verheij vanochtend bepaald. Verheij heeft daarmee de eis van jachthaveneigenaar C. van Grieken afgewezen. Deze vroeg op 22 augustus in een kort geding het onmiddellijke vertrek van Vrolijk. Vrolijk was sinds 1964 in dienst van Meerzicht, 'hij woont sinds 1968 in de dienstwoning. Vorig jaar kreeg de haven een nieu we eigenaar en raakten de ar beidsverhoudingen tussen Van Grieken en Vrolijk verstoord. In juli van dit jaar leidde dit tot het vertrek van Vrolijk. De oud-havenmeester is wel be reid zijn huis in april 1990 te verlaten. VASSENAAR Het instel-' en van eenrichtingsverkeer ip de Zijllaan in Wassenaar laat het college van burge- neester en wethouders op- ïieuw bezien. Dat maakte tethouder C. Barning gister avond bekend in de raadscom- ttissie algemene en bestuurlij- te aangelegenheden. Diverse nsprekers lieten weten tegen iet plan van eenrichtingsver- teer te zijn. Naast het instellen van een richtingsverkeer op een ge deelte van de Zijllaan, van de Zuylen van Nijeveltstraat tot de Santhorstlaan, waarbij het verkeer dan Lanêe Kerkdam moet rijden, stelde het college voor ook de stoep voor de in- en uitgang van de in oktober te openen Nutsschool te ver groten. Tegen dat plan verzet te inspreker de heer J. Brink- iïian zich op felle toon. Hij wees de wethouder en de com missieleden erop dat hij dan niet meer met zijn auto de ga rage kan uitrijden. „Mocht de gemeente dit onzalige plan doorzetten", dan zou hij bij de hoogste instanties aankloppen. Ook mevrouw Hagen verzocht de gemeente de vergroting van de stoep niet te laten doorgaan. Inspreker J. Lansen zei, dat bij het instellen van richtingsverkeer voor de fiet sers een uitzondering zou moeten gelden. Uit een buurt- enquête onder bewoners zou bovendien zijn gebleken dat een meerderheid tegen een richtingsverkeer is. De gemeenteraadsleden C. Aptroot (VVD), P. Vreugden- hil (CDA), H. Goulooze (PvdA) en ir. A. de Vries (D66) spraken zich uit voor het her zien van het raadsvoorstel. Manifestatie verenigingen in Alkemade ALKEMADE De verenigin genmanifestatie in Alkemade die op zondag 1 oktober haar vijfde editie beleeft, vindt plaats in sporthal De Twee sprong. Vijftien Alkemadese verenigingen op het gebied van sport, jeugd en sociaal-cul tureel werk presenteren zich daar aan het publiek. De sporthal is gratis toegankelijk van 11.00 tot 15.00 uur. Er kan door het publiek aan verschil lende onderdelen worden deelgenomen. Voor de jeugd zijn er een kinderpuzzeltocht en een jeugdkwis georgani seerd. Van alle verenigingen en groeperingen staan er men sen klaar om inlichtingen te verschaffen over hun activi teiten. DIRECTEUR SINT JEROEN: NOORDWIJK „Ik vind het een noodzaak dat het aantal aanleunwonin gen belangrijk wordt uit gebreid en daaraan een serviceflat wordt toege voegd. Belangstellenden zijn er voldoende. Derge lijke voorzieningen wor den in de negentiger jaren voor ouderen uiterst noodzakelijk". Dat zei di recteur J.F.A. Sentveld van bejaardenhuis Sint Je roen gisteren tijdens een inleiding voor leden van de Noordwijkse raad en een afvaardiging van ge meenteambtenaren. Sentveld hield zijn gasten voor dat het ouderen zo lang moge lijk zelfstandig moeten blijven. „Is er enige zorg nodig dan huurt men die in, al dan niet betaald door een verzekerings maatschappij. Toch komt er een moment waarop men naar een vorm van beschermd wo nen zoekt. Aanleunwoningen of een serviceflat zijn dan de ideale tussenvoorziening". Het bejaardenhuis 'zelf zal zich volgens hem meer moeten gaan richten op de wijk en zorg verlenen aan ouderen die nog niet volledig in het tehuis hoeven te worden opgenomen. In of aan het verzorgingste huis gekoppeld, wil Sentveld graag een verpleegafdeling voor ouderen, die anders in een verpleeghuis zouden moeten worden opgenomen Voor Noordwijkse ouderen is dat altijd ver verwijderd van de eigen omgeving „Het is vreemd dat er in Noordwijk geen verpleeghuis is. Als de kans daarop komt, en ik denk dat die er komt, dan moeten we die pakken". Er is volgens de direkteur vooral behoefte aan bedden voor psycho-geria- trische patiënten De salarissen van de medewerkers in de be jaardenzorg moeten op een goed peil worden gebracht. Gebeurt dat niet dan zal „de sector worden uitgehold"

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13