Oude Wetering lijkt op een sprookjesdorp Zorg onderdak in Eucalyptus Van der Plas wint triathlon GONDEL VAART TREKT MEER BEZOEKERS DAN OOIT 3 Driekampzege voor Van den Eykel jPromotiefilm over Alphen gepresenteerd ^fjetr°NT| Feestelijk onthaal 30.000ste passagier van Vlietpont Geur van leer en motorolie bij Harley Davidson-dag Vijfde zege van Santen bij trekkerswedstrijd Klokken Engelenkerk gewijd dagpuzzel F 1 Reiden omgeving Steid&zQowiant MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 PAGINA 9 ■Feestel i jk pretpark sluit vakantie af VOORHOUT Met een feestelijk pretpark dat door honderden Voorhoutse kinderen is bezocht zijn afgelopen zaterdag de va kantie-evenementen in Voorhout afgesloten. Op het terrein laast het jeugdcentrum de Spelewey was een compleet pretpark Dpgezet met een moonwalk, 'n ijscokar, 'n snoeprad en een le vensgrote sjoelbak. Ook konden de kinderen paraplu-hangen, iratmeppen en balwerpen. De meeste belangstelling was wel voor het parapluhangen. Met de deelname aan de spelletjes vielen stickertjes te verdienen die op hun beurt weer konden worden ingeruild tegen leuke prij zen. Van 'n wollige pop met pet kon de naam worden geraden m de winnaar of winnares mocht de pop mee naar huis nemen. De pop bleek uiteindelijk 'Jantje Beton' te heten, naar het lande lijk bekende ventje dat tevens het embleem is van de Stichting Jeugdraad Voorhout. Die naam werd door drie kinderen gera den. Na loting werd de pop eigendom van Annelies Kortekaas. Om vier uur werden de vakantie-evenementen van 1989 offi cieel afgesloten. In de afgelopen vakantieperiode hebben 3000 kinderen aan de evenementen deelgenomen. TER AAR Wethouder Otto open de zaterdag het nieuwe gebouw van de stichting Zorg door het naam bord 'Eucalyptus' te onthullen. Daarmee komt een einde aan 2'A jaar zoeken en behelpen..De naam Eucalyptus betekent 'beschutting'. Het is een altijd groene boom, met een breed vertakt, paraplu-achtig bladerdak en sterke wortels. Het is daarmee een passend symbool voor het werk van stichting Zorg. Het ruim 2lA ton kostende gebouw werd aan de belanghebbenden fees telijk overgedragen, met een heil dronk op een vruchtbaar en zinvol gebruik van dit eigentijds gebouwd. Naast de werkruimte van stichting Zorg, werden ook een tweetal be handelkamers in gebruik gesteld, waarin mevrouw Smooreburg haar praktijk bewegingstherapie vestigt en mevrouw Nooitgedagt taal-, spraak- en gehoorproblemen van kliënten behandelt. Binnen de stichting zijn verschillen de activiteiten ondergebracht. Zo is er het algemeen maatschappelijk werk, het ouderenbeleid met de na druk op thuiswonende ouderen en Tafeltje Dek je. Dat is erg aangesla gen en breidt zich zelfs sterk uit. Verder is er een goed georganiseerd alarmeringssysteem voor bejaarden en de coördinatie van het vrijwilli gerswerk. OEGSTGEEST De Katwijker Bert van der Plas won gisteren de kwart triathlon van Oegstgeest. Hij finishte in 1 uur 53 min. 57 seconden. De Leidenaar Sam Springer, als eerste getipt, zag geen kans om tijdens het lopen een achter stand van 15 seconden op zijn voorganger in te lopen. In de laatste ronde vergrootte Van der Plas zijn voorsprong tot 28 se conden. Mart Moraal eindigde als derde op 2 minuut 50 seconden na Springer. Carla van der Does werd zoals verwacht eerste bij de dames. Zij had van Conny van Wensveen (tweede) geen zware con currentie te duchten. De tijd van Carla: 2 uur 10 min. 37 sec. Conny deed er 3 min. 17 sec. langer over. De Oegstgeester Petra Streng eindigde als derde in 2 uur 15 min. 58 sec. De organisatie van het festijn was voor treffelijk. Deze was voor de vijfde maal in handen van de Buurtgroep Haaswijk met name Maarten Noort en Philip van der Post. De oudste deelnemer was de Oegstgeester Wim Driessen (56). Hij kwam nog ruimschoots voor Oegstgeest PvdA-wethouder Kohlbeck binnen. Deze had een slechte dag. „Het is nu tijd voor nieuw beleid", riep een toeschouwer. Rond 13.00 uur gistermiddag gaf Maarten Noort het startschot en doken 233 deelne mers, waaronder 40 aan de wedstrijd, het Oegstgeester Kanaal in om 1000 meter zemmend af te leggen. De belangstelling was bijzonder groot. Honderden toe schouwers verdrongen zich langs de oever en later langs het fietsparcours. OUDE WETERING De Gondel vaart in Oude We- tering trok zaterdagavond Mmeer bezoekers dan ooit. "Het festijn werd voor de 36e keer gehouden. Ook het aantal officiële deel nemers en zwartvaarders JeautoWas weer groter dan in 3 °"d® voorgaande jaren. Opval- kenbuilend was dat vele boten ingkaclangs de kade dit jaar ook waren versierd en van feestverlichting voorzien. ■De bezoekers van dit j^^prookjesachtige bloemen- aten corso op het water, dat vice, overigens steeds meer aan en regionale betekenis wint, {t 8 namen uren van te voren J al kennis van een feeste- iut 22 lijke sfeer en een onmis- 3 kenbare diesellucht. Diverse woningen aan zowel de Oude Weteringse als de Leimuidense kant van de We tering waren origineel ver sierd. Langs de Kerk- en Veerstraat in Oude Wetering traden vier muziekgroepen, een mimespeler en een vuur vreter op. Vanaf de deelne mende boten op het water wa ren de muziekkorpsen van Nieuwe Wetering, Woubrugge en Leiderdorp te horen. Ove rigens gingen er wel enige dingen mis. Zo zonk de win nende boot "De Pinguins" on verwachts. De bemanning, een vriendengroep uit Roelof- arendsveen, kon zich maar ternauwernood in veiligheid stellen met achterlating van veel aardse goederen, zoals jas sen, een stereo-installatie, een nieuw lichtaggregaat en twee kratten pils. Andere dingen die misgingen waren het ver dwijnen van een dranghek in het water, een van het zweet druipende vuurvreter die zich nergens kon wassen en ver blindende lichten bij de mu ziekgroep "The Musicians". Dat mocht overigens de pret niet drukken. Tot lang na het grootse vuurwerk, dat de feestvreugde een extra dimen sie gaf, bleef het gezellig druk langs de Wetering. Uitslagen: Grote boten: 1. "Freedom" (Van Rijzen, Lei- muiden), 2. "Alpha" (Van Rui ten, Oude Wetering), 3. "Een dracht" (Wagenaar, Oude We tering). Kleine boten: 1. "Pin guins" (groep vrienden, Roe- lofarendsveen), 2. "Vikingen" (groep vrienden, Roelof- arendsveen), 3. Kerkvliet, Roelofarendsveen, 4. "Boerde rij" (Jongerensociëteit "Farm- house", Oude Wetering). De jury vond de boten „Vrouwe Petronella" (Hesse, Voorburg) en „Aquilon" (Bakker, Roelof arendsveen) het mooist ver- naar Café "De Sport" uit teringbrug. De organisatoren van de Gon delvaart stellen volgend jaar meer prijzen beschikbaar voor de categorie kleine boten en stelt tevens een aparte publieksprijs in. Mevrouw Zoet van het comité liet giste ren weten dat naar haar me ning nu te weinig prijzen kon den worden toegekend. „Het speet me echt dat we geen prijs meer konden geven voor die schitterende varende wa terlelie", zei ze. Overigens had het organise rende feestcomité van Oude Wetering ook prijzen beschik baar gesteld voor de mooiste gevelversieringen. Die prijzen gingen naar 1. Zee-aquarium (Lex Rietbroek, Oude Wete ring), 2. Spaans tuinfeest (Van Duin, Leimuiden), 3. Publieke vrouw (Joh. Reneé, Oude We tering). □ALKEMADE De ze vende Driekamp van Al- <AMEikemade is gisteren ge- a;=wonnen door Arie van dunden Eykel uit Noordwijk. in be- ?ncter-Hrj werd op de voet ge- 15. ïei.volgd door twee Alkema- dese atleten, Peter Hogen- i^ijboom en Ruud van Vel- o.-. T€Zen. De organisatoren van "ur" het sportspektakel hadden 5o", tcduidelijk geleerd van de t.' voorgaande driekampen, ER, Le_ want het evenement ver liep soepel en gladjes. Het weer werkte mee evenals het publiek, dat enthousiast langs het hardloop- en wiel- renparcours stond. In totaal deden 46 atleten mee aan de A-afstand (1600 m. zwemmen, 60 km. fietsen en 12 km. lo pen) en t 147 aan de B-afstand (800 m. zwemmen, 30 km. fiet sen en 6 km. lopen). De jongste deelnemers waren de elfjarige Derk van Berkel uit Roelof arendsveen en Bram Lieverse uit Hoogmade. Ze werden res pectievelijk 130e en 134e op de B-afstand. De oudste deelne mer was de 64-jarige Ferry Koek. Hij behaalde de 124e plaats op de B-afstand. Bij de dames was de zestigjarige B. Captein uit Roelofarendsveen de oudste deelnemer aan de Alkemadese Driekamp. Uitslagen: A-afstand: 1. Arie van den Eykel (Noordwijk); 2. Peter Hogenboom (Roelof arendsveen); 3. Ruud van Vel- zen (Alkemade). B-afstand: 1. René van der Meer (Noord wijk); 2. Alfredo Akerboom (Langerwaard); 3. Hans van Leeuwen (Voorschoten); 4. Ge rard van Amsterdam (Roelof arendsveen). A-afstand (da mes): 1. Ank van der Poel; 2. Gerda de Groot; 3. Rieny de Rooy. B-afstand (dames): 1. Irene Hilgersom; 2. Cynthia van Berkel; 3. Anneke van Veen. A-afstand (teams): 1. ,,'t Mag geen naam hebben"; 2. T.M.R.; 3. D.D.O.. B-afstand (teams): 1. Heembouw; 2. The A-Team; 3. Nieuwkoop. ALPHEN AAN DEN RIJN De videofilm „Alphen een buitenplaats aan den Rijn," is afgelo pen zaterdag in het Stads kantoor in premiëre ge gaan. Deze vijftien minu ten durende film is ge maakt in opdracht van de gemeente Alphen en dient voor promotionele activi teiten van de gemeente. In de film wordt met behulp i-2ï52ivan ..acteurs" een beeld ge- schetst van Alphen. Daarvoor werden ambtenaren en hun IIIIIHIII familieleden ingezet. Zij laten zien hoe er gewinkeld kan worden, waar het chemisch af val naar toe kan, hoe men aandacht heeft voor het milieu door compostbakken te gebrui- 'ken, waar gewerkt wordt in Alphen en hoe de verbindin gen met het openbaar vervoer zijn. De film geeft dan ook een compleet beeld van een stad die toch haar vriendelijke ka rakter heeft-behouden en alle voorzieningen heeft om er goed te kunnen wonen, wer ken, naar school gaan én om er plezier te kunnen beleven. De opnamen voor deze film werden ruim twee maanden geleden gemaakt. Het is de be doeling dat de film gebruikt wordt bij bezoeken vanuit an dere gemeente en voor bedrij ven die zich in Alphen willen vestigen. Daarnaast kunnen bedrijven en particulieren de film voor Vijftien gulden ko pen en hem zelf gebruiken om een beeld van Alphen te ge ven. Er zijn ook plannen de film te gebruiken bij activitei ten zoals de jaarmarkt, beur zen en voor Bureau Voorlich ting. I Handtekeningen behoud buitenbad I ALPHEN AAN DEN RIJN De heren T. Baanen en H. J. Tho- Imans van het actiecommité voor het behoud van het Alphense I buitenbad de Hoorn, hebben zaterdag achtduizend handtekenin- I gen overhandigd aan burgemeester Plaats. Deze was, samen met Ide wethouders Van As en Jong en een groot aantal raadsleden, I naar het zwembad gekomen om daar de handtekeningen in ont- I vangst te nemen. Met deze actie, die op 10 juli startte, willen de I actievoerders het buitenbad behouden. Het 32 jaar oude bad is I aan renovatie toe. De gemeente Alphen moet een beslissing ne- I men over renovatie, sloop of verkoop aan een particuliere instel- lling. In de afgelopen jaren liep het bezoekersaantal van de l Hoorn sterk terug. Tijdens de goede zomer van dit jaar bleek dat de Hoorn toch een grote trekpleister is. Het aantal bezoekers steeg tot 128.000. Een recordjaar gezien de cijfers van de laatste tien jaar. FOTO: CEES VERKERK VOORSCHOTEN De Voorschotense mevrouw C.J. Kuipers was gister morgen om half twaalf de 30.000ste passagier die dit seizoen het pontje over de Vliet tussen Voorschoten en Vlietland nam. Al van af tien uur hadden gede puteerde P. van Heemst (PvdA-rekreatie), wethou der L. Marselis en B. Car- pentier, Alting, direkteur Vlietland B.V., in het pa viljoen zitten wachten op haar. Kuipers had de drie notabelen nietsvermoedend anderhalf uur laten wachten. Uitgangs punt van haar uitstapje met dochter Ellen was een fiets tochtje in Vlietland, waarbij noodgedwongen van de Vliet pont gebruik moest worden gemaakt. Gedeputeerde Van Heemst had door het wachten op de 30.000ste tijd om te bere kenen dat Kuipers en haar dochter tevens de ongeveer 100.000ste passagier moesten zijn die sedert de start van de pont in 1985 met de pont zijn gegaan. Dgedeputeerde overhandigde mevrouw Kuipers een gloed nieuwe damesfiets, zij en haar dochter kregen ook een boeket bloemen, voor kapitein Kees Kroon en zijn bemanningsle den Ali en Sohela (twee Viet- nam-bootvluchtelingen) waren er ook geschenkjes. De „Vlietpont" is een samen werkingsverband tussen pro vincie, gemeente Voorschoten en Vlietland B.V. De Voor schotense wethouder L. Mar selis verhoogde de vreugde door mee te delen dat Voor schoten zich garant stelt voor een bedrag van 20.000.- in dien de pontontvangsten de kosten niet zouden dekken. De nog jonge zakelijke onderne mers in het rekreatiegebied hebben hun eerste goede zo mer meegemaakt en dat was, ook financieel gezien, drin gend nodig. De heer L. Bancken, provinci aal begeleider van de ontwik kelingen in het recreatiege- beid, verwacht dat ook vol gend jaar de „Vlietpont" nog nodig zal zijn. Eind 1990 moet de officiële ontsluitingsweg voor Vlietland gereed zijn. Daarna kan dan begonnen worden met de beweegbare fiets/voetbrug tussen Voor schoten en Vlietland op de plek waar nu de aanlegsteiger van de pont aan de Voorscho tense kant is. Fiets voor scheidende pastoor Weersink Honderden parochianen en niet-parochianen hebben gis termiddag in Voorhout af scheid genomen van pastoor F. G. J. Weersink en parochie medewerkster mevrouw T. Walboomers. Pastoor Weer sink vertrekt naar het Brabant se Wanroy en Landhorst in 't dekenaat Boxmeer, na zes jaar pastoor van de Bartholomeus- parochie te zijn geweest. Al ver voor twee uur 's mid dags kwamen de parochianen naar het parochiehuis, 's Mor gens had pastoor Weersink zijn laatste Hoogmis gelezen waarbij het thema was „Be langrijk niet alleen is de weg die je gaat maar ook het spoor dat je achterlaat". Tijdens de receptie zong het kinderkoor onder leiding van Malreen van Leeuwen een lied over dit thema. Daarna zong het parochiekoor 's fraai af scheidlied „Oh St. Bartholo- meus, hoor ons toch aan, hoe moet het nu met uw parochie hier gaan...". Door de parochi anen was geld ingezameld, waardoor de scheidende pas toor en zijn parochiemede werkster verblijd werden met een prachtige fiets, 'n planten bak plus een fraaie tuinkas. Tot slot bracht de plaatselijke muziekvereniging St. Cecilia plus de majorettes een feeste lijke afscheidsserenade in het parochiehuis. Over een opvolger is nog niets bekend. Deken Straathof uit Noordwijk en een aantal rus tende pastoors verzorgen de komende drie maanden de vie ringen en nemen de diensten waar. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORSCHOTEN In ,Het Wapen van Voor schoten" werd de bier lucht gisteren verdrongen door de geur van leer en motorolie. Oorzaak was de aarlijkse show- en ruil beurs van de Voorscho tense Harley Davindson- club. Het evenement trok internationale belangstel ling, onder meer vanuit Duitsland, Engeland en België. Voor de deur van Het Wapen werd een show gegeven van „de Rolls Royce onder de twee wieiers", waarnaar velen kwamen kijken. De 25 leden tellende Voor- schotende H.D.-club. werd tien jaar geleden bij de oprichting met argusogen bezien door de gemeentelijke overheid. In middels weet heel Voorscho ten dat de stoere knapen en meiden onvervalste liefheb bers zijn van de beroemde. Harley Davindsons worden thans weer in de fabriek ge maakt voor rond de 20.000.-. De echte liefhebber wil echter een „oud beestje", dat opge knapt moet worden. Die kost overigens voor hij klaar is minstens 10.000.-. Volgens George Karremans, voorzitter van de H.D.-club, is een echte liefhebber bereid alle vormen van luxe af te zweren om maar in bezit te komen van de luxe op motorgebied: de Har ley Davindson. In de kramen binnen Het Wa pen van Voorschoten werd druk geruild en zonodig ver en aangekocht. De Harley Da- vi. dsondag trok gisteren ook heel wat niet-motorbezitters. Rond vijf uur vertrokken on der een oorverdovend geluid alle motoren weer naar hun thuishaven. ZOETERWOUDE Adrie van Santen uit Leidschendam is gisteren winnaar geworden van de trekkersbehendigheids- wedstrijd in Zoeterwoude. Hij won deze wedstrijd, een jaarlijks terugkerend spektakel van de LTB- jongeren van de kring De Meerlanden, voor de voor de 5e maal. Gisteren wer den de wedstrijden voor de achte maal in succesie gehouden. Er waren 51 deelnemers. Tweede werd Hans van Leeuwen (Kou dekerk); Dammie van der Poel (Oud Ade) werd der de. Langs het Molenpad te Zoeter- woude-dorp was het een enor me drukte. Vijf onderdelen werden gelijktijdig afgehan deld. Bij de evenwichtsoefe ning noteerden Carlo van Bemmelen (Zoeterwoude) en Edwin Griekspoor (Leiden) dezelfde tijd. Het steen-stoten werd gewonnen door Dammie van der Poel (Oude Ade) ter wijl bij het stoelendans met de tractor Adrie van Santen de beste was. Het longeren werd gewonnen door Maurice van den Bosch uit Stompwijk. Cock van Paridon (Katwijk) was het meest behendig met het onderdeel water zetten. Spektakulair was de achteruit- rijrace Dammie van der Poel uit Oud Ade bewees bij dat on derdeel zijn machine prima onder controle te hebben. Enkele honderden toeschou wers hebben de trekkerbehen- digheidswedstrijd gade gesla gen. Bijzonder aantrekkelijk was de show van vijftien trac toren uit vroeger tijden. De collectie gaf ook een goed beeld van de ontwikkeling van de tractor in de afgelopen decennia. Met name de wat oudere toeschouwers toonden veel belangstelling voor de „oude beestjes". Overigens won Ton de Wit (Leiden) nog een prijs voor de meest origi nele naam van zijn tractor, na melijk „Tweede Liefde", ter wijl Adrie van Santen de mooist versierde tractor had met Dorien Laméris (Hazers- woude) op de eervolle tweede plek. LISSE - Bisschop Bër van het bisdom Rotterdam heeft gistermorgen de nieuwe klokken voor de kerk van de H.H. Engel bewaarders gewijd. De be langstelling voor de wij ding was groot. De klok ken waren twee dagen eerder bij de kerk afgele verd. In een korte toespraak loofde de bisschop de gemeenschaps zin in De Engel. „U bent in vele opzichten een rijke paro chie. Daarvan zijn er niet veel. Deze klokken en meer nog de wijze waarop ze zijn aange schaft, zijn daarvan een be wijs", aldus Bar. De klokken, Raphaël en Ga- briël genaamd, werden vervol gens op hun klank "getest". Initiatiefnemer W. Goedemans werd bij de wijding in het zon netje gezet. Hij speelde de hem toegesproken lovende woorden terug naar alle paro chianen. „Het zijn onze klok ken. Met z'n allen hebben we dit voor elkaar gekregen en het is in feite een cadeau aan onszelf dat hier niet meer zal verdwijnen". De nieuwe klokken worden woensdag in de klokketoren gehangen. Op 1 oktober wor den de klokken op feestelijke wijze officieel in gebruik wor den genomen. Het beieren van de klokken zal dan een extra feestelijk karakter hebben, omdat de parochie van de H.H Engelbewaarders dan tevens het 60-jarige bestaan viert. aan tafel Sla vink met Chinese koolsalade en aardappelen vla met bitterkoekjes Elke koolsoort kan rauw ge geten worden, dus ook Chi nese kool. Het belangrijkste punt bij het klaarmaken van een koolsalade is het snijden van de groente: hoe fijner, hoe lekkerder. De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 slavinken, 30 g margarine, mespunt bloem, paprikapoeder, toma tenketchup, worcestersaus, zout; 200 g Chinese kool, halve pa prika, 2 lepels azijn, zout, peper, mosterd, suiker, 1 le pel olie, 1 blauwe of rode pruim, peterselie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter gele vla (0,5 liter melk, 25 g custard, 30 g sui ker), 4 bitterkoekjes, 2 le pels melk, 1 lepel jam of 2 aardbeien. Bak de slavinken onder regel matig keren in twintig minu ten bruin en gaar. Gebruik steeds een matig vuur tijdens het bakken, want de buiten kant van dit vlees wordt ge makkelijk te hard. Maak de jus af - als de sla vinken uit de pan zijn - met lichtbruin ge bakken bloem, weinig water, paprikapoeder, tomatenket chup, worcestersaus en zout. Haal lelijk blad van de kool. Spoel de groente af, snijd haar in fijne repen en was haar al leen nog een keer als dat echt nodig is fijngesneden groente verliest in spoelwater smaak, vitaminen en mineralen). Spoel de paprika af, verwijder steel en pitjes en snijd de vrucht in dunne, korte repen. Meng een slasausje van azijn, zout. peper, mosterd, suiker en olie en schep er de kool en meeste paprika door. Garneer de salade met de overgebleven reepjes paprika en een ontpitte en in puntjes gesneden pruim. Zet de helft van de melk op. Meng een papje van custard, suiker en weinig koude melk. Schenk er al roerende wat ko kende melk bij, doe het meng sel in de pan en laat de vla on der voortdurend roeren een minuut zacht koken. Voeg van het vuur de overgebleven melk toe en laat de vla koud worden. Week de bitterkoek jes in de twee lepels melk, snijd ze in vieren en meng ze door de vla. Doe de vla in de schaal(tjes) en garneer haar met een schepje jam of stukjes aardbei. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903 Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20 30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18 30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17, tel 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Het nummer is 071- 120611.- Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): teJ. 170083, 215332 of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 inborst. 2 deel v e. grote verkeersweg bin nen de bebouwde kom; 3 harde kunsthars; 4 zwavelzuur.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9