Dubbel feest bij De Spartaan Wassenaar zakt af naar tweede klasse Vink klopt in Zuid-West verrassende Fleischeuer TENNIS CIRCUIT Ceicbe Sou/taut DIOK winnaar Bechettoernooi Frank van Veenendaal is wederom de sterkste Kroniekbeker DOFFERHOFF EN ZONNEVYLLE STERKSTEN BIJ OLTC Rabobank 9 Programma LCMasters MAANDAG 4 SEPTEMBER l PAGINA 20 DEN HAAG In Den Haag legde DIOK voor de tweede maal in.de drie jaar tijd beslag op de eerste plaats in het Be chettoernooi, dat traditioneel de start van de Nederlandse rugbycompetitie inhoudt. Voor de Morschbewoners de eerste kans om zich met de vader landse rugbytop te meten. In de poulewedstrijden wer den achtereenvolgens ARC/NFC (20-0), Eemland (22-0), en Hilversum (8-0) opzij gezet. Echt soepel draaide het echter niet bij de Leidse ploeg. Er werd teveel gepraat en weinig geïnspireerd gespeeld. In de halve finale had DIOK dan ook veel moeite om een fanatiek Den Haag van zich af te houden. Uiteindelijk moest de winnaar van vorig jaar ech ter toch met 12-8 in het zand bijten. In de finale ontmoette de Leidse club opnieuw Hilver sum, dat in de kruisfinales van Castricum won. Via try's van Pieter Corver. Mare Michel- sen, Gottfried Bos, en Bert Wisse liet Diok er geen twijfel over bestaan wie de beste was. De eindstand werd bepaald op 22-0. LEIDEN Frank van Veenendaal won gisteren het criterium voor ama teurs in de Amsterdamse wijk Osdorp. De coureur uit Sassenheim liet in de laatste twee ronden de kopgroep, die na zeventig kilometer was ontstaan, zijn hielen zien. Marco Vermeij finishte op de zes de plaats. Van Veenendaal schreef in Osdorp dus weer een zege op zijn conto bij. Aanvankelijk reden elf coureurs vooruit, maar deze kopgroep werd op een twintigtal kilometer voor de meet door het peloton weer in de kraag gevat. Direkt ont snapte Van Veenendaal met vijf anderen nogmaals en bleef voorgoed weg. In de finale liet hij zijn medevluchters achter zich. Marco Vermeij eindigde als zesde en streek de leiders- prijs op. Lissenaar Peter Ui- tendaal finishte nog als negen de. Zaterdag eindigde Vermeij als zevende in de ronde van Wassenaar. In de wielerronde van Heems kerk stond gisteren een groot aantal regionale renners aan het vertrek. Martin Kokkelko ren sprintte als vierde van het peloton over de meet achter een drietal leiders. Bij de lief hebbers en veteranen ontsnap te Karei Teeuwen uit de kop groep en behield een kleine voorsprong tot de streep. Pie ter Evelein won de sprint van de achtervolgers. Zoeterwou- denaar Piet van der Geest sprintte naar de vijfde plaats, terwijl Paul Kooiiman als tien de over de meet kwam. Kooij- man had op zaterdag al de ronde van Stolwijk gewonnen door in de laatste ronden een groot gat naar de kopgroep in een alles-of-niets poging dicht te rijden. Daarna had de Lei- denaar nog voldoende reserves over om de sprint te a Ook Richard van Kempen won een koers. De marathon crack uit Nieuwveen won gis teren bij de liefhebbers tijdens het Nederlands kampioen schap voor gesponserde wie lerclubs in Ulestraaten. Bij de amateurs ontsnapte Eric Stroombergen in de laatste ronden in achtervolging op een tweetal leiders. De Bollen- streker slaagde er echter niet in om het gat te dichten en verloor bovendien de sprint van zijn vluchtmaat. Stroom bergen eindigde zo op de vier de stek. Etienne Vergeer be haalde een zelfde klassering bij de nieuwelingen in Oud- Vossemeer. Martin Kokkelko ren eindigde daar als 17e bij de amateurs. Tijdens de wedstrijden op het wielerparcours te Roomburg was nationaal veldritkampioen John Kuyvenhoven de sterk ste bij de liefhebbers. De Lei- denaar profiteerde toen Piet van der Geest in de laatste tweehonderd meter werd te ruggepakt en zegevierde met kleine voorsprong. Tom Jans sen uit Zoetermeer ging Van der Geest en Pieter Evelein vooraf. Van de veteranen so leerde Hans Huisveld naar de zege en eindigde daarmee voor Herman Groothulzen. Bollen- streker Rhett van Trigt won de sprint van het peloton. LEIDEN De dames van De A Zijl/LGB hebben het afgelo-" pen weekeinde de kroniekbe ker gewonnen. Bij het lange- baanzwemmen bleken zij op het onderdeel vrije slag onver slaanbaar, terwijl de dames op de schoolslag tot een tweede plaats reikten. Ria Willemse y scoorde daarnaast een per soonlijk succes door, zowel za terdag in Vianen en zondag in Vlissingen, de drie kilometer schoolslag op haar naarti te schrijven. Hanneke Koopmans werd in Vlissingen derde. Marco Blokpoel eindigde bij de vrije slag voor heren op res pectievelijk een tweede en vierde stek. LEIDEN In de kantine van De Spartaan was het gisteren nog lang feest. Zondag 3 september gaat voor de groenwitten de historie is als de dag waarop twee senioren- teams promoveerden. Wil lem van der Krogt werd daarmee een waardig ca deau aangeboden voor zijn 20-jarig trainerschap. Bij de dames vestigde Ingrid van den Heuvel alle aandacht op zich door twee „eeuwen oude" clubrecords van Marga Kortekaas, kogel en discus, te verbeteren. Verder had de be slissende ronde van de atle- tiekcompetitie geen gevolgen voor de Leidse regio. Zowel in Groningen (eerste klasse) als in Hoorn (tweede klasse) wa ren vooraf meer afmeldingen dan er degradatieplaatsen voorhanden waren, zodat de wedstrijden tot gezellige maar nietszeggende onderonsjes werden gedegradeerd. In Zwolle streden de dames van De Spartaan om een pro motieplaats naar de eerste klasse. Pas op het allerlaatste moment kon er gejuicht wor den aangezien het Amstel- veense Startbaan fors op, haar gezicht ging. Tot dan fier aan de leiding en met de kampi oensshirts al om de schouders werd de Amstelveense estafet teploeg gediskwalificeerd en vielen de de dames terug naar de vierde plaats. De Spartaan, onder aanvoering van Ingrid van den Heuvel, profiteerde dankbaar. Van den Heuvel haalde met de kogel en de dis cus Marga Kortekaas uit de re cordboeken. Onder het toe ziend oog van deze „moeder van De Spartaan" stootte de Leidschendamse politieagente 13.74 meter met de 4 kg kogel en wierp ze de 1 kg zware dis cus naar 45.78 meter. Ook Le- nie van der Poel maakte in druk met een 800 meter van 2.26.0 minuten. Annette van Veldhuizen werd derde op de 3000 meter in een tijd van 10.18.1 minuten en de opnieuw actief geworden Jolanda van der Weerdt vierde haar ren tree met een voortreffelijke 1.55 meter bij het hoogsprin gen. Mede dankzij een speer worp van Astrid Oostermeyer (41.70 meter) veroverden de Lisser dames 13.380 punten na een hele dag sporten. Exact 2 meer dan het organiserende PEC 1910. De heren hadden een wat rui mere marge waarmee de pro motie een feit werd. Met bijna zevenhonderd punten voor sprong op nummer vier werd in Hoorn een feest ingezet dat nog lang doorging. Het enige clubrecord kwam op naam van Pim Edelaar, die opnieuw het juniorenrecord speerwer pen verbeterde en daarmee bracht op 45.64 meter. Opval lend was verder de „dubbel" van John van der Zwet, die na een lange en vervelende bles sureperiode weer 400 meter horden liep. Na 51.7 seconden op de „vlak" volgde de obsta kelrace in een uitstekende 57.3 seconden. Gert Jan Faas ge bruikte liep in zijn vakatie een zeer fraaie 51.4 seconden. De mannen met de lange adem lieten het deze keer iets afwe ten door nachtdienst, verhui zingen enzovoorts. William Augustinus streed voor alles wat hij waard was en noteerde een 1500 meter van 4.02.6 mi nuten om daarna op de 5000 meter in te vallen. Van de springers was Perry Vriese- koop de meest opvallende met 1.90 meter hoog en 6.70 meter ver. Hein van Heek noteerde 4.00 meter met de polsstok. De sterke mannen heten al jaren lang Van Noort en ook nu wa ren Peter (33.78 meter discus en 12.14 meter kogel) en Nico (43.18 meter discus en 13.15 meter kogel) zeer nuttig. Op vallend was verder nog de snelle reserve estafetteploeg die met 45.9 seconden nog geen seconde langzamer was dan de „echte". Ook in Hoorn werd de ploeg van AAV '36 zesde. Een toch wel teleurstellend resultaat, dat gedeeltelijktoe te schrij ven was aan de terechte dis kwalificatie van David Rutten op de 110 meter horden. Zoals elke jonge hordenloper in de buitenbaan wel eens het tra ject verlaat als de balans of het ritme verstoord is liep Rutten halverwege de wedstrijden in een reflex om een horde heen na een drietal aanrakingen met de toch harde plankjes. Ruud van Maurik deed het stukken beter met 14.4 secon den, maar in de ploeg bleef de domper hangen. Het optreden van de met kratten bier ge tooide „supporters" gaf de ploeg juist het tegenovergestel de van het zo benodigde ver trouwen in een gewonnen zaak. Paul Boere won zijn speer en kogelwedstrijden nog net 59.06 en 13.41 meter. Bert ie Boer was de grote positieve 'errassing in de Alphense >loeg door met 3.58.4 minuten >p de 1500 meter een gekend atleet als Hans Koenekoop ruim voor te blijven. Cees ten Broecke was op de 400 meter horden weer snel (57.6 secon den), Arno Massen sprong liefst 3.70 meter met de pols stok en Hans Waterham ten slotte sprintte naar een record op de 100 meter: 11.0 secon den. De mannen van Holland wer den in de degradatiewedstrijd in Heerhugowaard tweede en stelden daarmee de eerste klasse ook voor volgend jaar zeker. Een niveau waarop de Leidenaars thuishoren, maar waar ze wel voor moeten blij ven werken. De atletiek vrien den scoorden hun laagste to taal van de drie wedstrijden door blessures, afzeggingen en door vakantie erg trage man nen. Zo kwamen Arjan den Haan en Koert Veldmaat niet verder dan een tijd rond de minuut op de 400 meter hor den en sprongen ook de man nen met de polsstok bij lange na geen vier meter. Sterk was wel het speerwerpen met Bas in 't Veld (49.56 meter) en Ha- rald van Dooren (48.36 meter) en toch ook het discuswerpen waar Peter van Proosdij 33.58 meter haalde en Nanne le Grand 35.54 meter. Tim Brou wer de Koning liep op de stee ple chase naar 10.18.33 minu ten, terwijl Marcel de Bruijn naar een fraaie 400 meter van 50.96 seconden snelde. Wilmar Kortleever was de snelste op de 100 meter in 11.47 seconden en Rob Gordijn doorbrak op nieuw de vier minuten op de 1500 meter: 3.58.82 minuten. Dat de „echte" estafetteploeg gediskalificeerd werd schaad de op dat moment allang niet Ondanks een hele snelle esta fette haalden de mannen van de Bataven (44.6 seconden) het net niet in de derde klasse promotiewedstrijd in Hel mond. Na afloop heerste in het roodhemdenkamp een gelaten sfeer. Iedereen had zijn best gedaan en toch was het niet gelukt. Jammer vooral voor Kees van Klink die zich op de 5000 meter „verbannen" zag naar de tweede serie. In een schitterende solo lapte hij bijna het complete veld om na 14.52.2 minuten over de streep te komen. Jan Jansen moest in de eerste serie ontdekken dat een 5000 van 14.30 minuten er nog niet in zit Halverwege moest hij zijn medekoplopers laten gaan om nog ruim een halve minuut te verspelen. De 1500 meter specialist kwam binnen na 14.54.0 minuten. Theo Brusche deed menigeen versteld staan. De nestor van de ploeg voelde zich niet goed, was van plan een invaller aan te laten rukken, maar sprong uiteindelijk toch maar zelf. Na een ongeldige sprong en 1.71 meter kwam de ware clublief de toch weer bovendrijven en zette hij nog aan voor een win nende sprong van 6.48 meter Michel Versteegen en Rob Zuidwijck debuteerden in de senioren hoofdmacht op de 1500 meter en toonden beide van een goede aanvallende wedstrijd te houden. Harry van der Velde sprong opnieuw 1.90 meter hoog en wierp met de speer 47.14 meter. Ruud Kerkman stootte de kogel naar 11.70 meter, maar belang rijker is dat hij in Friedhelm Dreckmeier een trainingsmaat gevonden lijkt te hebben. Die kan volgend jaar (en door de vijfde plaats van zondag dan opnieuw in de derde klasse) winst gaan opleveren. De drie damesploegen die om degradatie hadden moeten strijden hoefden dit uiteinde lijk niet. De dames van Hol land en AAV'36 togen slechts voor de statistieken naar Gro ningen, terwijl de dames van de Bataven naar Hoorn.gingen voor een bos bloemen en „de kat z'n viool". De besturen van de drie clubs hadden (zo als het Roosendaalse Thor en het Eindhovense Olympia) de reiskosten beter in de clubkas kunnen laten zitten voor trai ningsstages in de voorbereding op het nieuwe seizoen als er aanzienlijk beter gepresteerd zal moeten worden. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Voor de honkballers van Wasse naar is dit weekeinde de- fintief het doek gevallen. Door twee nipte nederla gen zakte de ploeg, die tweejaar achter elkaar derde werd in de eerste klasse, naar de tweede klasse af. Een deceptie die de slagmen sen zich mogen aanrekenen. De verdediging van Wasse naar sloot immers perfekt: in beide wedstrijden werden geen veldfouten gemaakt. Ook de beide werpers, Jerry Rem merswaal en Tommie Ruigrok van de Werve, kunnen terug zien op een goed seizoen. Te leurstellend was het enorme aantal honklopers dat achter bleef op de kussens. „Dat is al jaren een probleem. De slag mensen willen allemaal een mooie verre bal slaan in plaats van een nuttige klap waarop gescoord kan worden", was de analyse van Wassenaar-func tionaris De Roode. Volgend jaar tweede klasse dus voor de Wassenaarse equipe, die zater dag met 2-0 van Almere Gi ants en zondag met 8-7 van Eurostars verloor. In de hoofdklasse van het ray on werd in Leiden het vier punten degradatieduel tussen de Key Town Hitters en het Voorschotense Adegeest ge speeld. Ondanks een voorbeel dige instelling kon ook O'Neill j Louisa de gastheren niet aan I een overwinnig helpen. Het bijna veilige Adegeest stond de hele wedstrijd voor en had aan het eind van de dag een 8-5 overwinning in de knip. RIJPWETERING/LEI- DEN Marcel Vink klopte in het sterk gede valueerde toernooi van Zuid-West de verrassend tot die finale doorgedron gen Mark Fleischeuer. Nico Dofferhoff en Joan Zon- nevylle toonden zich de sterk ste dertig-plussers bij het Oegstgeester OLTC. Bij Salvo in Rijpwetering gingen de hoofdprijzen naar Cees van Stein en Corrie Bank. Mark Fleischeuer heeft met het bereiken van de finale van het B-18+ toernooi op de kunstgrasbanen van Zuid- West feitelijk het toernooi ge red. De sfeer in dit Leidse toernooi was ook in het twee de jaar van een ongekende hoogte, sportief was het uit de strijd nemen van een serie ar geloze achttien-minners feite lijk een dieptepunt. Met on verwachte overwinningen op Mare Nagelkerken en Frank Liefbroer drong de Voorscho tenaar door tot de eindstrijd, waarin Marcel Vink wachtte. De Hillegommer had hiervoor Joost van Leeuwen moeten verslaan. De finale vergde drie sets, waarin Vink de eerste set met moeite met 7-5 voor zijn rekening nam. Mark Flei scheuer zou in vroeger jaren dan geklopt zijn, maar schroef de juist nu het tempo wat op, wat een 6-0 setwinst oplever de. In de derde set dicteerde Marcel Vink het spel, 6-2. Phi lip Nagtegeller nam het B2-on- derdeel voor zijn rekening. Marcel Lolling werd in straight 'sets verslagen Het he- rendubbel B leverde een twee de hoogstandje voor het talrij ke publiek op Zuid-West op. De leermeesters Joost van Leeuwen en Jasper van Mar wijk overmeesterden tennisle- raar Frank Liefbroer en broerlief Rogier na drie span nende sets. In het C-toernooi was Marco Stals na zijn zeer langdurige strijd tegen Marco Mattke niet zo afgemat, dat hij de finale evenseens niet tot winst kon brengen. Clubgenoot Gert-Jan Egberink werd na drie sets het slachtoffer van de Forescate- speler. Jacqueline Paauw be hoefde slechts één maal de kunstgrasbanen te betreden, in de finale tegen Esther van Zuuren. De rondes ervoor wa ren alle in de bekende w.o. ge ëindigd. Paauw had in haar enige partij geen problemen. Arjan Stadt werd de overwin naar in het Dl-toernooi, ter wijl de D2-titel door Robert Hentzen werd binnengehaald. Stadt bleef in drie sets Rudy Bakker voor, die in de halve finale Gert-Jan Anker het verder spelen ontzegde door vooral de tiebreaks goed af te werken, 7-6, 1-6, 7-6. Bij de Dl-dames was Marloes de Haas tegen Paulien Berg wel heel snel het haasje. Het kop pel Faas (inderdaad van de tandem) en Knoppien drong twee maal tot een herendub- belfinale door. Het werd zowel in Dl als in D2 de tweede plaats. Wobina Flipse, nu met partner Zuidam was weer ens goed voor de D2-winst bij de damesdubbels. Marlies Kruit en Troudi Witteveen plaatsten zich met hun snelle zege in de DDD 30+ alsnog in de deze week te verspelen Masters. Het veroveren van het Master- sticket door het duo Kees Groenveld uit Zevenhoven en Gerrit de Ridder kwam uiterst onverwacht en verrijkt daar door alleen al het komende Mastersevenement. OLTC 30+ Nico Dofferhoff werd de sterkste singelende dertigplus ser bij de dertiende editie van de uitvinders van de 30+ -ge dachte, het Oegstgeester OLTC. De Unicummer werd de terechte winnaar van het HEC door eerst Jaap van Delft Zonder te spelen bereikte Jacqueline Paauw de C-finale in Zuid-West om daarin fors toe te slaan. FOTO: HENK SNATERSE dan tennisser klopte in de hal ve finale zowaar Ton Koedam met 1-6, 6-3, 6-4 en leek in de finale de stunt te gaan herha len. Na een rap verloren eerste set, kwam Van der Star terug, maar verloor de tiebreak met 8-6. Corrie Bank won eenvou dig de damesfinale tegen Emmy Zevenhoven. Het Mas- terticket bij de heren ging naar Gerard van Haastregt van Salvo en Hans Vinkes- de doorstoot naar de finale, en vervolgens Jack Manuputty de greep naar de eerste prijs in drie sets af te kappen. Doffer hoff bereikte de erepalm met efficiënt spel. „Ik moest wel in een laag tempo spelen en ge plaatst slaan, want Jack is een tennisleraar, terwijl ik nauwe lijks les heb gehad. Juist daar om heb ik van deze overwin ning zonder krullen en tiere- lantijen veel schik." Jack Ma nuputty versloeg in de halve finale thuisspeler Koen Herin ga- Joan Zonnevylle bereikte de damestitel zonder setverlies te gen Maureen Meijer, maar had in- de halve finale toch het ui terste moeten geven om Loes van der Heiden buiten de eindstrijd te houden, 5-7, 6-4, 6-4 Winnaars Gjalt Lucassen en Taco Janzen zorgden met finaleopponenten Arnold van der Capellen voor een waardig slot van OLTC 30+. De Dl-titel werd met 6-3, 7-5 veroverd door Han Diets. Fi naletegenstander Jan van der Bosch was duidelijk nog niet hersteld van zijn drie uur en slechts twee sets durende hal ve finale tegen Unicummer Wessels. In de damesfinale had Grace Davelaar de gratie van het spel, maar Wil van der Meer had meer, de over winning. Het deelnamebewijs voor de Masters ging bij de heren naar Dick Strietsma en een partner naar keuze. De ei gen koppelgenoot bij OLTC, Peter Kesteloo speelde door de winst op De Munnik al mee in dit Leidse slotevenement. Bij de dames een tweetal nieuwe namen als deelneemsters aan de Masters op Unicum, Jaspe- rina Rigter en Doortje de Ruy- ter. De mixedtitel ging naar Elly Citroen en Peter Zwart. Salvo 30+ Het dertigplus toernooi van Salvo had te kampen met een mindere inschrijving dan in het vorige seizoen. De aparte sfeer heeft er niet onder gele den. Toch voor voorzitter Fred van Ruiten en de wedstrijdlei ding, Piet Wesselman en de beide Corrie's van Haastregt en Zonderop, aanleiding om te streven naar een verplaatsing van het Salvo toernooi naar een eerdere week in het sei zoen. Harry van der Star werd de relevatie op het eigen knus se park. De meer voetballer teyn, maar omdat de laatste met Arjan Schreuder reeds ge plaatst is, zal Ton Koedam de plaats naast Van Haastregt in nemen. De winnaressen bij de dames Trees van Santen en Celly Voorbergen zien van deelname aan het slotevene ment af. De mixed werd het meest spannend. Trees en Leo' van Santen wonnen met 7-5, 0-6, 7-6 en een tiebreak van 8- 6 van Hannie Pieterse en Leo Heidoorn. Michael van den Berg Michael van den Berg heeft de finale van het driesterren A- toernooi van Z'67 in Rotter dam met 6-4, 5-7 en 4-6 verlo ren van Huub van Boeckel. De Koudekerker had reeds groot opzien gebaard door in de kwartfinale Rijnsburger Jan Siemerink te verslaan. Een 5-2 voorsprong in de eerste set ging teniet, maar de tiebreak werd met 8-6 na vier saet- points tegen toch gewonnen. De tweede set eindigde in 6-4. In de halve finale speelde Van den Berg zijn beste partij, 6-1, 7-6 (tiebreak 7-1) tegen Hen drik-Jan Davids. PETER KLEIN Leiden Zuid-West 18+ HEB1: halve finales M. Fleischeuer - F Liefbroer 6-4, 6-4; M. Vink - J van Leeuwen 6-3, 7-6. Finale- Vink - Fleischeuer 7-5, 0-6, 6-2. HEB2: hal ve finales: M. Lolling - G.J. Egberink 6-3, 6-4; Ph. Nagtegeller - E. Adri- chem 6-0, 3-6, 6-2. Finale: Nagtegel ler -Lolling 6-4, 6-1 HDB: finale: J van Leeuwen/J van Marwijk - F R Liefbroer 6-7, 7-5, 6-3. HÉC1: hal ve finales: M Stals - M Mattke 7-5, 6-7, 7-5; G.J Egberink - F. de Ligt 6- 3, 7-5. Finale: Stals - Egberink 6-1, 3- 6, 6-3 HEC2: finale: W. Visser - R. Kramer 5-7, 6-3, 6-4 DEC1: finale: J Onderstaand het program ma van het vandaag star tende LCMasters op ten nispark Unicum te Lei den. Programma LCMasters maandag 4 september 16.30 uur. DEC: Saskia Paauw - Ma rieke Bethelehem, HED: Jeroen Westdijk - Mark Spigt; Bartel Swart - Mickel Verkerk; DED. Judith Ver- hoeff - Judith Pietersen. 18.15 uur: HEB: Elmar Gerth - Erik Bakker; DEB: Karin Croese - Cindy Berkhout; HDD30+. Heero Hoog houdt/Peter Zwart - Cor Jongeja- n/Evert Smid; Bob de Jong/André Willemse - Gert Buis/Cees van Driel; Harry en Jan van Veen -Leendert den Houter/Ed Zimmermann. 20.00 uur: HEC: Perry Paauw - René Cardinaal; René van der Linden - Marco Mattke; HED Oscar Schoor dijk - Ron Hoogendoorn; DDD30+: Grace Davelaar/Arda Kulsdom - Ti neke van Noort/Ria van Overschot; Netty Seyn/Joke Wempe - Sjenny van Ark/Hannie Bakker. 21.30 uur: HDD30+: Theo van Ham- /Leo Wijnands - Peter Keste loo/Ernst Oudshoorn; Bob de Jon g/André Willemse - Willem Cra- ma/André Pont; Dick Jongbloed- /Hans Lorscheijd - Harry van Haas ter/Jan Kulk; Ton Berends/Ed Kras- ka - Aijen Schreuder/Hans Vinkes- teyn; Evert van Winsen/Aad Vermin - Kees Groenveld/Gerrit de Ridder. Paauw - E. van Zuuren 6-3, 6-1. HDC1: finale: J. Hillegersberg/F. de Ligt - A van Dam/A. Turk 3-6, 6-1, 6-2 DDC1: finale: B Koemans/E Poell - J Haket/R. van Overschot 6- 2, 6-0 GDC1: finale L. van Heete- ren/R. Bouwman - M. de Haas/W Visser 6-3, 5-7, 6-3 HED1: halve finales: A Stadt - M. v.d. Kwaak 6-3, 3-6, 6-1; R Bakker - G.J. Anker 7-6, 1-6, 7-6. Finale: Stadt - Bakker 5-7, 6-3, 6-3. HED2: finale. R. Hentzen - K de Vroedt 3-6, 6-2, 6- 4 HED 30+: finale: H. Lorsheyd - C Wijdeveld 6-4, 6-0. DED1: finale: P Berg - M. de Haas 6-0, 6-1 DED2: fi- nple: A. van Borssum - C. v.d. Mey 6- 2, 6-2. HDD1: finale: A Gijben/A Pronk - M. Faas/M. Knoppien 3-6, 6- 4, 6-3 HDD2: finale F Groten dorst/K. de Vroedt - M. Faas/M. Knoppien 7-6, 6-4. HDD 30+: finale: K. Groenveld/G. de Ridder - D Jongbloed/H Lorsheyd 4-6, 6-1, 6-4. DDD2: finale: Flipse/Zuidam - Mel- chert de Leeuw/Vierkant 5-7, 6-3, 6- 3. DDD 30+: finale: M. Kruit/T Wit teveen - Tetteroo/Zitman 6-0, 6,-1. GDD2: finale: C. Weerlee/M. de Zeeuw - T. P van Os 6-3, 6-2. GDD 30+: finale: N. Uyttewaal/G. de Ridder - G A. Seriier 6-4, 6-3. OLTC Oegstgeest 30+ HEC: halve finales: N Dofferhoff - J van Delft 6-3, 5-7, 6-2, Jack Manu putty - K Heringa 6-4, 6-4. Finale: Dofferhoff - Manuputty 2-6, 6-3, 6-3. DEC: finale: J Zonnevylle - M Meij er 6-4, 6-2. HDC: finale- Gj. Lucas- sen/T. Janzen - A. v.d. Capellen/J van Duijn 5-7, 6-0, 6-4. DDC: finale: C van Leeuwen/I. van Riet - W Goedhart/D. v.d. Plas 6-4, 6-2. GDC: finale: A. Treffers/P Brebde - I. van Riet/H. van Tongeren 6-2, 6-2. HED1: halve finales: J v.d. Bosch - J Wessels 6-3, 7-6, H. Diets - P. van Schie 6-2, 6-3. Finale: Diets - V.d Bosch 6-3, 7-5 DED1: finale: W. v.d Meer - G. Davelaar 6-7, 6-3, 6-4. HDD1: halve finales: P. Kesteloo/D Strietsma - L. Dellema/L. den Hou- ter 6-3, 7-5; H Kalsbeek/F Vennix - T Berends/E Kraska 6-4, 7-6. Fina le: Kesteloo/Stnetsma - Kalsbeek- /Vennix 6-4, 7-5 DDD1: halve fina les: J. Rigter/D de Ruyter - M. van Amstel/A de Wit 6-4, 6-1; G. Barne- veld/R. Villeneuve - L. Kraayenha- ge/H Wenzel 4-6, 6-3, 6-4. Finale: Rigter/De Ruyter - Barneveld/Ville neuve 6-2, 6-4. GDD1: finale: E. Ci troen/P. Zwart - A. Keulsdom/L. den Houter 6-2, 3-6, 6-4. HED2: finale: W. Mooi Wilten - M. v.d. Vlis 7-6, 4-6, 6-4. DED2: finale D Lechte - S. Sapoetra 6-1, 6-1. HDD2: finale: J. de Boer/J.K. Groot- jans - T. v.d. Laan/T. Niekerk 6-2, 6- 2. DDD2: finale: I Meyeraars/Y Rakhorst - B Draulans/B. Prinsen 4- 6. 6-2, 6-2. GDD2: finale L. Bodegra- ven/H. v.d. Nes - C.+ P. van Egmond 6-4, 6-3. Salvo Rijpwetering 30+ HED: halve finales: C van Stein - J van Ruiten w.o blessure; H. v.d Star - T. Koedam 1-6, 6-3, 6-4. Finale: Van Stein -V.d. Star 6-2, 7-6. DED: halve finales; E. Zevenhoven - N. Zoete melk 3-6, 6-4, 6-3; C Bank - C. Zon derop 6-0, 7-6 Finale: Bank - Zeven hoven 6-2, 6-2. HDD: finale: G. van Haastregt - H Vinkesteyn - J. Klei- an/H. Witting 7-5, 6-2. DDD: finale: T. van Santeri/C. Voorbergen - C. Bank/A. de Bok 6-4, 6-4. GDD: fina le: T. L. van Santen - H. Pieter se/L. Heldoom 7-5, 0-6, 7-6 (8-6). Van der Muil zegeviert op kwarttriathlon LEIDEN Jan van der Muil won zaterdag de kwarttriath lon van Alphen aan den Rijn, die voor de vijfde maal werd gehouden. Voor de kilometer zwemmen, 45 kilometer fiet sen en 10 kilometer hardlopen had Van der Muil 1.56.51 no dig. Rick van Trigt en H. Ruumpol kwamen in het veld van 472 deelnemers als tweede en derde over de finish in res pectievelijk 1.57.54 en 1.59.30. Bij de dames werd de eerste plaats in beslag genomen door Inge Pool (2.13.21). De Neder lands kampioene op de win- tertriathlon Marianne Vlas veld uit Oud Ade veroverde de tweede plaats. Zij werd (let terlijk) op de voet gevolgd door Brigitte van Leeuwen; 2.21.21. tegen 2.21.46. Katwijker Bert van der Plas schreef de kwarttriathlon van Oegstgeest op zijn naam in 1.53.57. Hij eindigde voor Lei- denaar Sam Springer (1.54.25) en Oegstgeester Mart Moraal (1.56.15). Bij de dames ging de zege naar de Noordwijkse Car- la van der Does in 2.10.37. Vivax tweede in eigen toernooi LEIDEN Het eerste heren- team van Vivax heeft eigen waterpolotoernooi,dat dient als voorbereiding op de com petitie, als tweede afgesloten. De ploeg werd eerste in de poule, maar moest uiteindelijk zijn meerdere in Koudekerk erkennen. De eindstand be droeg 8-4. Na de tweede perio de hikte Vivax al tegen een achterstand aan. Koudekerk dat met veel problemen kamp te besliste de strijd in de derde periode (5-2) voorgoed. Het eerste herenteam van Vi vax wil er in de competitie een stuk fanatieker tegen aan gaan. Doelstelling is promotie naar de tweede klasse. Dit al les moet geschieden onder de leiding van trainer/coach Frits Welling, die het vorig seizoen nog bij De Zijl/LGB langs de kant stond. Het tweede herenteam eindig de op de vierde plaats. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, tele foon 071-12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20